Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Bodz válasza kuntics (#4850) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Valami hasonló kellene, mint a HD661 csak mondjuk kevesebb magassal?

(#4852) kuntics válasza Bodz (#4851) üzenetére


kuntics
aktív tag

igen,hasonlóra gondoltam.Elsőre a shure shr440-et néztem,ahogy olvastam ajánlották többen is

(#4853) SOAD19 válasza Deadzone41 (#4847) üzenetére


SOAD19
addikt

Azt elfelejtettem, hogy kösz a sok segítséget, persze Dave-nek is! ;)
Még annyit a fejessel kapcsolatban hogy kényelme alap állapotban nekem személy szerint borzasztó volt, de a zsepi megoldotta a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#4854) kolosanyi válasza kuntics (#4852) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Pro Monitor most nagyon jó vétel, ha nem gond a külföldi rendelés. Emellé tényleg belefér még egy Sansa, szerintem bőven jobb hangja lesz, mint egy alaplapinak. Mellé később jöhet egy USB-s DAC is, ha lesz rá keret.

(#4855) Deadzone41 válasza kuntics (#4850) üzenetére


Deadzone41
őstag

ha fülest cserélsz az biztos érezhetőbb, nagyobb változás lesz, de ehhez tudni kéne azt is mennyire ótvar az alaplapi a laptopon, viszont hosszú távon mindenképp megéri befektetni egy normális dac/amp-ba. te döntesz, ha nincs hatalmas gondod a fejes hangjával, akkor szerintem dac/amp vétel az ésszerűbb.

Pityu: és szegény hogy dug be egy hangkártyát a laptopba? :)

SOAD19: nm :) mod nélkül tényleg kényelmetlen, főleg hogy hozzá ér az ember füle a fém driver védő rácshoz. nem is értem az AT-t hogy lehet ilyen kretén párnát tervezni egy 100rugó fölötti fejesre. De legalább van benn üreg, így kitömhető :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4856) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#4855) üzenetére


bajnokpityu
félisten

.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4857) SOAD19 válasza Deadzone41 (#4855) üzenetére


SOAD19
addikt

Így van, a rács hozzá nyomódik a fülkagylódhoz, engem már perc után zavart. Össze-vissza tologattam a fejest, hogy ne nyomjon, de csak a zsepi segített. Hihetetlen, mire képes egy pár zsebkendő! :DDD
Amúgy gondolkodtam, hogy lehet a vevő, pont a kényelmetlensége miatt adta el olyan gyorsan. Azt mondta, hogy rájött, hogy nem neki való, hogy röghöz van kötve a vezeték miatt, meg van szobája, ami zenehallgatásra van kialakítva...

[ Szerkesztve ]

(#4858) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#4856) üzenetére


Deadzone41
őstag

nekem zsepimoddal több a mély.
k601-nek laposabb párnája van a 701-hez képest, ha rárakod a 601-re a 701 párnáját kb seni hd650 lesz belőle.

most kitörlöd? ez így hülyén néz ki :D

[ Szerkesztve ]

(#4859) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Kb. 3-4 éve egy AKG K518-at nyúzok, ami felett lejárt az idő igencsak, a bőr fülpárnál el kezdtek foszladozni, tehát új után kell néznem.

Itt vannak a szempontok:

- Kényelmesebb legyen mint az AKG K518, tehát lehetőleg fület körbevevő kialakítása legyen, de ne legyen hatalmas nagy darab, bár utóbbi nem akkora nagy baj.
- Lehetőleg zárt legyen, bár lehet nyitott is, csak az a lényeg, hogy ne hallatszódon ki erősen az, amit hallgatok rajta éppen.
- Keret, legyen mondjuk 30k, lehet apróról és újonnan is, a fő, hogy garancia legyen rá, legalább 1 év. (A keret mehet lejjebb és följebb is, attól függően, hogy mit ajánlotok)
- Itthonra venném, tehát kinézete szinte mindegy.
- Nagyrészt zenére, másodrészt játékra használnám. De gondolom ami megfelel zenére, az már játékra is. Mindenképp sztereó füles kell.

- Zenéből eléggé vegyeset hallgatok, de főleg mély és középtartomány-orientáltat. Eléggé mélybuzi is vagyok, ami a következőkről is leszűrhető: Logitech Z-2300-as mélynyomó és arról, hogy az AKG K518-ban se éreztem elégnek a mélyet

Vezetékes vagy vezeték nélküli....rendkívül kényelmes lenne a vezeték-nélküli megoldás, mindig szenvedek a drótokkal, de gondolom a minőség rovására is menne, amit nem szeretnék, továbbá input lag se jönne túl jól a játékokban. Max egy vegyes megoldásban egyeznék ki, vagy olyanban, ami biztos nem késik, de az szvsz. nem ez a kategória.

- Egy Asus Xonar D1-gyel tudnám kihajtani, nem túl sok, de ez van. Később esedékes lehet egy külső DAC, de egyelőre maradjunk a D1-nél. Sokszor hallgatok veszteségmentes formátumot, ASIO kimeneten,

Azt még így a végén hozzátenném, hogy a jelenleg AKG K518-as fülesem hangzása alá nem mennék, nem volt különesőbb kifogásolnivalóm vele kapcsolatban, de gondolom van ennél is feljebb...

Tehát ki mit ajánl ezen feltételek mellett?

(#4860) krichd1 válasza Vasinger! (#4859) üzenetére


krichd1
addikt

Denon D1100, ebayről olcsó.

Egyébként a Z-2300 nem egészséges referencia pont.

(#4862) Vasinger!: Keress rá, szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4861) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#4858) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ki,mert ez nem minden fejesre volt igaz. Csak elsőre a stax jutott eszembe, amin a vékonyabb párna jobb mélyérzetet adott. pl mélyebbre ment.

k500@601 mod esetén elment a kedvem a párna modtól. tényleg kb 601es lett belőle, amit meg nem szerettem. Újonnan adtam el a 601es párnát.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4862) Vasinger! válasza krichd1 (#4860) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És ott adnak garanciát is rá? :F

A Z-2300-as mélynyomó példát ezért hoztam fel: [link] Tudom, ez nem éppen egészséges, de én szeretem, ha dübörög a mély, nem csak épphogy hallani, hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#4863) Dave™ válasza SOAD19 (#4857) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hozzáérni hozzáér, de viszonylag hamar megszokható, kicsit barátkozni kell vele. Nem olyan rossz az alapból sem, csak kicsit szokni kell ;) Persze zsepivel sokkal jobb.

(#4864) krichd1 válasza Vasinger! (#4862) üzenetére


krichd1
addikt

Denon D1100-ban sok mély van, ezzel nem lesz gondod.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4865) Vasinger! válasza krichd1 (#4864) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igazából ezt találtam Ebay-en, ami említ garanciát: katt

1 év gyártó garanciát ír, hát én nem vagyok nagyon híve ennek a külföldön vásárlásnak, mert ha elromlik, akkor megint lehet jó drágán postázni, de kb. fele annyiért szerezhetném be mint itthon.

Nincs ennél jobb füles ebben az árkategóriában?

Mennyire minőségi füles ez? Nem nagyon hallottam erről a márkáról, csak keverő pultoknál. Fontos a megbízhatóság is számomra. Eddig AKG és Sennheiser fülseim voltak, azokkal nem volt baj.

(#4866) schawo válasza Vasinger! (#4865) üzenetére


schawo
titán

Nincs olyan füles, ami a Logitech-es hangzáshoz szokott fülednek jó lenne. Illetve van még olyan, hogy Sony XB500, de sajnos kifutó széria, azt hiszem már nem kapni. A helyettesítő XB600-ról meg kevés az infó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4867) SOAD19 válasza Dave™ (#4863) üzenetére


SOAD19
addikt

"Persze zsepivel sokkal jobb." - Erről van szó. Miről is beszélünk akkor?! :DDD

(#4863) Dave™ Lehet megszoknám, de pl. a 880-asnál még az is zavart néha, hogy a membrán előtti szivacshoz hozzáért a fülem, szóval eléggé érzékeny vagyok erre. Kényelemben eddig nekem a HD800-as viszi a pálmát.

[ Szerkesztve ]

(#4868) Dave™ válasza SOAD19 (#4867) üzenetére


Dave™
nagyúr

Arról, hogy elsőre ugyan kényelmetlennek tűnhet nélküle, de hamar megszokható az is :)

(#4869) Vasinger! válasza schawo (#4866) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Félreértés ne essék. Én sem vagyok teljesen megelégedve a Logitech hangzásával, ezért is cseréltem le a szatelliteket. A mélynyomó meg tudom, hogy kicsit puffog, ahogy itt szokták mondani, de így legalább érzem, hogy van mély. Persze, most nem azt kérem, hogy egy füles remegtesse be a szobám összes ablakát és érezzem a tüdőmben a mélyt, csak arra akartam célozni, hogy nem baj, ha kicsit több mély van benne.

Egyébként anno volt egy Sennheiser HD202-m is, a mostani fülhallgatóm pedig egy Sennheiser CX95, ha ez mond valamit. Tehát csöppet sem vagyok Logiteches hangzáshoz hozzászokva, nemsokára hangfalat is cserélek majd, de azt majd csak nyáron, mert az nem sürgős.

(#4870) krichd1 válasza Vasinger! (#4869) üzenetére


krichd1
addikt

Aprón van Shure SRH840, ha esetleg át szeretnéd hangolni a zenei hallásod.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4871) Audison válasza krichd1 (#4870) üzenetére


Audison
senior tag

Mielőtt bárki küldene privátot SOAD19-nek, DT880 ügyben, jelzem, hogy már az "enyém". ;]

(#4872) fi:zi'k válasza Audison (#4871) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És jó? :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4873) Audison válasza fi:zi'k (#4872) üzenetére


Audison
senior tag

Még nincs a fejemen, :O de hamarosan.. :)

(#4836) contaxg: Óh Párizs.. végülis csak cirka 1500 km. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4874) SOAD19 válasza Audison (#4871) üzenetére


SOAD19
addikt

Megerősítem! ;)

(#4875) ntomka


ntomka
nagyúr

Erről tud valaki valamit? Elég megosztóak a vélemények head-fi-n.

ツ Headphones on - World off

(#4876) schawo válasza ntomka (#4875) üzenetére


schawo
titán

Húszért nehogy!

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4877) Tod_5


Tod_5
csendes tag

Üdv!

Ez a fejhallgató miben különbözik a többi K240-től, aminek arany színe van? Hangra van valami különbség a többihez képest, vagy csak külsőre?
És ez lenne a régebbi kiadás?

(#4878) ntomka válasza schawo (#4876) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ok, csak érdeklődtem, mert nem hallottam még erről a típusról. :)

(#4877) Tod_5: Ez egy sextett. Jó fejhallgató, még a hőskorban készült. :K

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4879) Vasinger! válasza krichd1 (#4870) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És mitől lenne jobb választás Shure a Denon helyett?

Lehet kicsit félreérthető voltam, nem olyan fülest keresek ami puffog a mélytől stb. hanem ahol egyensúlyban van minden tartomány, de főleg mély és közép orientált zenét hallgatok.

(#4880) ntomka válasza Vasinger! (#4879) üzenetére


ntomka
nagyúr

Denon D7000

ツ Headphones on - World off

(#4881) PuMbA válasza Vasinger! (#4879) üzenetére


PuMbA
titán

Mert a Shure-nak egyensúlyban van minden tartománya.

[ Szerkesztve ]

(#4882) bajnokpityu válasza PuMbA (#4881) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A 840esnek sztem van egy pici mélytöbblete

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4883) Vasinger! válasza ntomka (#4880) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem nem nagyon jött az, amit mondani szeretnék.....:D

PuMbA:

Ezek szerint a D1100-nak nincs egyensúlyban? Ha jól tudom, ott a magasabból van kevesebb.

Általánosságban az kimondható, hogy egy olyan füles jobb, aminek minden tartománya egyensúlyban van egymással, mint egy olyan mint pl. egy D1100?

(#4884) MakkeR^


MakkeR^
tag

Szevasztok, játékra (CS) Superluxok közül melyik a leginkább ajánlott? 660/668B/330/681?
Esetleg van jobb választás erre a célra? Keret kb. 25000 Ft. Az egyedüli szempont, hogy minél jobban lehessen hallani/pozicionálni a lépéseket, defuse-t, stb. Hangkártya Xonar DG/DS.

(#4885) PuMbA válasza bajnokpityu (#4882) üzenetére


PuMbA
titán

Az lehet :) Én csak annyit tudok, hogy lehet vele "régi és magasba húzós" felvételeket is normálisan hallgatni tehát úgy kb. mindent.

Vasinger!: Meg a D1100 mélye még több, mint Shure-é. Általánosságban jobb, mivel valamivel csak közelebb van ahhoz amit a stúdióban megcsináltak.

[ Szerkesztve ]

(#4886) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Picit szétnéztem itt PH-n hátha találok valami jót, sikerült is párat kiválasztani.
nagyrészt game-re kell, de néha lenne vele 1-2 film meg zene

- Sony PS3 Wireless Stereo 7.1 Headset
- Speedlink Medusa NX USB 5.1 Gaming Headset
- AKG T 912 vezeték nélküli
- Thermaltake TT eSports SHOCK ONE 5.1

Szerintetek? :U

a keret is ittenkörül lenne kb mint ezek a fülesek, és ilyesmiket is keresek: Circumaural lenne az ideális

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#4887) guppy válasza adidas4death (#4886) üzenetére


guppy
őstag

Első hsz-ban lévő típusokon melyek 20k-ig ajánlottak átrágtad már magad ?, azokkal jobban járnál hang szempontjából.

(#4888) #56474624 válasza bajnokpityu (#4882) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mondjuk azt már megfigyeltem, hogy amelyik fejhallgatónak egyáltalán van mélye (nem úgy, mint bizonyos agyonmagasztalt AKG-knak), az "mélytöbbletes", "mélytúlsúlyos" jelzőket kap itt is, meg egyéb fejhallgatós körökben is. ;]

(#4889) ntomka válasza #56474624 (#4888) üzenetére


ntomka
nagyúr

Talán nem ok nélkül. :)

ツ Headphones on - World off

(#4890) #56474624 válasza ntomka (#4889) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az a normális, ha nincs mély? :F Ha hangfalat hallgatok, ott van mély, határozottan. Néhány visító kis polcsugárzót leszámítva. Egy nagyobb polcsugárzónak, még ha zárt doboz is, van mélye. Soha nem panaszkodtam a hangfalam mélyére. Noha aki ismeri a régi AR-eket, az tudja, hogy nem lehet őket mélykiemeléssel (sem) vádolni.

(#4891) PuMbA válasza #56474624 (#4888) üzenetére


PuMbA
titán

De AKG-ra lehet olyan számot találni, ahol kvázi nem ad mélyet, ezt leírtam a K701-ről is :)

[ Szerkesztve ]

(#4892) bigmasterg válasza #56474624 (#4890) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem azt próbálod kompenzálni az átlagosnál több méllyel rendelkező fejhallgatókkal, hogy a hangfallal ellentétben itt nem érzed a testeden is a mélyeket ?

(#4893) bajnokpityu válasza #56474624 (#4888) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De Bácsi, Neked egyszerűen más tetszik. Az,ahol fel van húzva a mély.

Nekem megmondom őszintén, a mostani világos membrános HD600amnak is egy suhintásnyit több a mélye,mint a normális. Pedig kevesebb, mint pl a 840es shure.

-------

A régi AR is nagyon sok mélyet tud,ha olyan a szoba. Ahol először hallottam ARt, kanapé be volt tolva a fal mellé. Mást sem hallottam, csak mélyet, amig előrébb nem ültem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4894) #56474624 válasza bigmasterg (#4892) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kell is, ha belegondolsz, mert ahol hangfalnál csak érzékelsz bizonyos mélyeket testtel, az egy "normális mélyű" fejhallgatón már nincs is ott. Az ugye aligha hanghű. :)

(#4893) bajnokpityu:

Ha a mélytöbblet tetszene, nem régi AR-en hallgatnék zenét. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4895) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Esetleg ha leírom, hogy milyen zenéket hallgatok, azzal közelebb kerülünk a megoldáshoz, hogy Denon vagy valami más.

Tehát főleg POP, Trance, Dance, Techno, R'n'B zenéket hallgatok, ezek nagy része a vokálból áll és a tüc tüc részből.

Viszont, nem utasítok vissza egy jó Scorpions számot se, amitől FLAC/ASIO/Xonar D1 AKG K518 DJ kombóval még a mai napig feláll a szőr a karomon, mert tényleg olyan valósan hangzanak benne az éneke és a gitárhúrok pengetése, hogy hihetetlen....

Rockot még akármin hallgattam ideáig, mindig összemosott egyvelegnek éreztem a gitárokat, ezért nem nagyon szoktam azt hallgatni, de ha úgy van meghallgatok 1-2-t.

Magas hangok egyáltalán milyen stílusba jönnek elő? Opera éneklésben?

Tény, hogy pár sima számban, amikor énekes kicsit magasabb tartományban énekel, akkor hajlamos elérni azt a szintent, amit magas tartománynak nevezünk, de nem ez a jellemző egy átlagos számban.

[ Szerkesztve ]

(#4896) ntomka válasza Vasinger! (#4895) üzenetére


ntomka
nagyúr

Audio Technica A900.

Vagy Denon D7000. :D

(#4890) Ba cy lus: Nem, teljesen máshogy lehet megítélni a hangfalakat és a fejhallgatókat. Ahogy bigmasterg is rátapintott, a hangfal több érzékszervre hat, mint a fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4897) Vasinger! válasza ntomka (#4896) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt sikerült megértened, hogy a mostani AKG K518-cal sem volt különesebb bajom azon kívül, hogy picit kevésnek éreztem a mélyt? :D

(#4898) ntomka válasza Vasinger! (#4897) üzenetére


ntomka
nagyúr

Csak jót akarok neked. :D

ツ Headphones on - World off

(#4899) Vasinger! válasza ntomka (#4898) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Félreértés ne essék....én szívesen elfogadok Tőled egy ilyet ingyen a felsorolt fülesekből :D

[ Szerkesztve ]

(#4900) dudika10 válasza #56474624 (#4894) üzenetére


dudika10
veterán

Így viszont azokat a hangokat, amiket testtel érzékelnél, így hallod. És ez minden másnak a rovására megy.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.