Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van jobb választás szigorúan 40k-ig az ATH M50-nél?

Továbbá az M50-ről azt olvastam itt, hogy középben harmatgyenge. Most ez mennyire igaz? A kategóriájában van jobb nála ami jobb a közép hangoknál? Denon, Shure?

Azt is olvasni ott, hogy nagyon laza a pántja. Bár nem akarok futni járni, vagy hasonló, csak otthonra venném, de azért ez érdekelne, hogy mennyire igaz. Amikor én próbáltam nem vettem észre, hogy laza lenne, de erre külön nem is figyeltem speciel. :F

(#5252) schawo válasza Vasinger! (#5251) üzenetére


schawo
titán

"Harmatgyenge" erős túlás, de azt próbálja leírni, hogy mélytöbbletes, te meg pont azért szeretnéd :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5253) baluka26 válasza Vasinger! (#5251) üzenetére


baluka26
veterán

Shure az középen királyság. SRH840-et venném ennyiért, használtan.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5254) akela91 válasza Vasinger! (#5251) üzenetére


akela91
addikt

A pantjaval semmi gond.

(#5255) #71562240 válasza Vasinger! (#5251) üzenetére


#71562240
törölt tag

A harmatgyenge már csak azért is erős túlzás, mert a linkelt írás szerzője nem ezt írta. A konkrét zeneszámok elemzésénél írt olyat a középsávra, hogy "elmegy", az összegzésben pedig azt írta, hogy "Talán a közepekből kissé (=hallhatóan) kevés, de ezt némi jóindulattal felróhatjuk a minőségi basszus áraként."
Ezen megfogalmazásokból legyártani a harmatgyenge jelzőt, egyenértékű a rémhírterjesztéssel.

(#5256) krichd1 válasza Vasinger! (#5251) üzenetére


krichd1
addikt

Digitech Pro Monitor (Yoga CD-880) is jobb nála középben. Bár igényeidhez, hallgatott zenéidhez jobban illik az M50. Pántja nem laza, stabilan van a fejen.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5257) #56474624 válasza #71562240 (#5255) üzenetére


#56474624
törölt tag

Sokan hajlamosak összekeverni a háttérbe szorult közepet (vagy mélyet, vagy magasat) annak tisztaságával. AKG K550-ről is azt írták, micsoda közepe van. Pedig semmi extrát nem tudott a 32 ohm-os 880-hoz képest, csak hangsúlyosabb volt (különösen arról a CD-lejátszóról hallgatva, azaz az inkább a 880-nak nem tett jót).

(#5258) LW


LW
őstag

Sziasztok!
Mekkora az az impedancia fejhallgatóknál, ami fölé nem érdemes menni alaplapi hangkártyánál/hordozható lejátszónál?

(#5259) fi:zi'k válasza LW (#5258) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem csak impedancia kérdése a dolog, de alapvetően vhol 50 Ohm körül lehet. Persze függ a hordozható lejátszó képességeitől is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5260) szakibá... válasza LW (#5258) üzenetére


szakibá...
senior tag

Kiváncsiságból rádugtam a 600 ohmos DT990-et a Meizu mp4 lejátszómra (kb. 2x 10mW) és rendesen megszólat rajta Diana Krall, a fejem nem szakad le, de élvezhető a hangerő. Ugyanezt a K240DF-el nem lehet megtenni. Az érzékenység (hatásfok) számít, nem az impedancia.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5261) bajnokpityu válasza fi:zi'k (#5259) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Érzékenység is kell.
pl k1000 120ohm, hd600 300Ohm. Utóbbit a nexus S hallgatható hangerőre erősítette.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5262) baluka26 válasza bajnokpityu (#5261) üzenetére


baluka26
veterán

Orthok mind 100 ohm alatt.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5263) dudika10 válasza bajnokpityu (#5261) üzenetére


dudika10
veterán

A K1000 74dB/mW érzékenysége össze sem hasonlítható más fejhallgatóval, azt azért hozzá kell tenni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5264) tikshow


tikshow
addikt

A BaSys Kft még mindig a Beyerdynamic hivatalos forgalmazója és garanciás ügyekért felelőse vagy van másik?

(#5265) fi:zi'k válasza tikshow (#5264) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen, őket kell keresned.

(#5261) bajnokpityu
Háde' ezt mondtam én is, hogy nem csak impedancia kérdése. :B

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5266) tikshow válasza fi:zi'k (#5265) üzenetére


tikshow
addikt

Köszönöm!

(#5267) bajnokpityu válasza fi:zi'k (#5265) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tudom, mi csak nevesitettuk.

Es meg van ezen két adatokon kivül az a bizonyos wow faktor, amit rohadtul szeretnek mar merve latni! Es vegre meglenne az egy darab tökéletes lánc. Az o2n kivül.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5268) LW


LW
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Superlux HD330 (150Ohm, 96db érzékenység) szóba jövet a fenti felhasználással? Ha nem is ajánlott, akkor élvezhető lenne a hangzása?

Egy Xonar D1/DX vagy hasonló kategóriájú hangkártya mellett mennyire kell figyelni ezekre az adatokra?

(#5269) szakibá... válasza tikshow (#5264) üzenetére


szakibá...
senior tag

Én inkább a Bluesound-ot ajánlom, nekem gyorsabban, olcsóbban és sokkal jobb kommunikációval szereztek be alkatrészt.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5270) tikshow válasza szakibá... (#5269) üzenetére


tikshow
addikt

Még nincsen semmi gebasz, csak van egy fejhallgató amit meg fogok venni, de furcsa rá a garancia. Konkrétan a számlán az összeg túl kevés, mert nagyon le volt értékelve és nem akarom azt, hogy ahol vásárolva lett kiszúrják a szemem egy kuponnal. :) Nem mellékesen kifutott szériás modellről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#5271) fi:zi'k válasza szakibá... (#5269) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De ez edisün kiadás. Úgy is működnek?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5272) fi:zi'k válasza LW (#5268) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem ajánlott. Legalábbis alaplapiról biztos nem.
Hangkártyából a DG-t nézegesd, abban ugyanis van erősítő is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5273) szakibá... válasza fi:zi'k (#5271) üzenetére


szakibá...
senior tag

Konkrétan egy párna volt a T50P-re, amit Budaőrsön dupla áron dupla idő alatt akartak adni, és csak a Bluesoundtól tudtam meg, hogy háromféle létezik hozzá, ezt még a Beyer honlapjáról se tudtam kideríteni.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5274) fi:zi'k válasza szakibá... (#5273) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ilyen téren lehet van átfedés.
Én konzumer fejeshez kerestem már többször is alkatrészt, azt pl egyértelműen átpasszolták a másik nagykernek. Szóval ennyire nem egyértelmű a dolog szerintem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5275) #71562240 válasza szakibá... (#5260) üzenetére


#71562240
törölt tag

Melyik Meizu? Nekem E3 volt egy időben.

(#5276) szakibá... válasza #71562240 (#5275) üzenetére


szakibá...
senior tag

Az. Az akksija már egyre kevésbé bírja, de a rádiója miatt szeretem, 99%-ban azt hallgatom rajta közlekedés közben.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5277) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

15-20 ezer környékén mit ajánlotok? Leginkább újban gondolkodom...
Otthonra kellene, zenehallgatáshoz.
Fontos, hogy kényelmes legyen, tehát circumaural.

Zárt vagy nyitott az végül-is mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#5278) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Valamiért dupla lett. Elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#5279) DBAtti válasza Fancy-boy (#5277) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"Zárt vagy nyitott az végül-is mindegy."

Akkor ajánlanám a Beyerdynamic DTX 910-et, többen használják megelégedéssel otthoni mindenesként. Jelenleg van egy bolt Budapesten, akik 16k-ért hirdetik, de nem mindig szokott megjelenni, így ha valóban van náluk, és tudják intézni a garanciát, én nem sokat teketóriáznék.
De egészen 20k-ig ajánlottnak minősíteném. 16-ért nagyon ajánlottnak.

szerk.: valamennyire a circum és a fülre ülő megoldás közt van, de elhiheted, nagyon kényelmes, és könnyű.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5280) Fancy-boy válasza DBAtti (#5279) üzenetére


Fancy-boy
addikt

:R
Ahogy most visszaolvastam, eléggé meggyőzött.
Még a Shure SRH440 látom ajánlottnak, 25-ért látok is belőle.

Megéri azt a pár ezer pluszt a DTX910-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#5281) fi:zi'k válasza Fancy-boy (#5280) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kényelemben a többségnek jobb lehet a Beyer.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5282) Tirexi


Tirexi
addikt

Csé all.

Én is szeretnék végre egy jó fülest venni mert a mostani Asus Vulcan ANC-ban csalódtam főleg mikrofon téren.
A ROG név már nem jelent semmit úgy látszik.

Ezeket nézegettem:
Logitech G35
Razer Megalodon
Razer Tiamat 7.1
Senheiser 333D
Saitek AX PRO Dolby 5.1
TRITTON PRO+ 5.1
Steelseries Siberia V2
A kitételem az lenne, hogy legyen USB-s de lehessen használni 3.5-ös jack dugóval is.
Teljes fület takarjon be és ha lehet több hangszórós legyen. (igazi térhangzás kell nem virtuális)

Az ára az 35-55k-ig terjedjen maximum.

Szal ki melyiket illetve ha nem a listából akkor milyet ajánl?

Előre is THX! :R

(#5283) Zoli133 válasza fi:zi'k (#5281) üzenetére


Zoli133
őstag

Egy 840-es párnával azért rettentő kényelmes szerintem a 440, igaz akkor megint drágább egy kicsit.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5284) SOAD19 válasza Tirexi (#5282) üzenetére


SOAD19
addikt

Az első hsz.-t legyél szíves elolvasni...! ;)

(#5285) gyenesmartin válasza Tirexi (#5282) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Itt nem fognak több hangszórós fejhallgatókat ajánlani.

(#5286) Tirexi válasza gyenesmartin (#5285) üzenetére


Tirexi
addikt

A fenébe ez a második hely ahonnan elzavarnak. XD
Az előbb benéztem a címet. :))

THX.

(#5287) tikshow válasza Tirexi (#5282) üzenetére


tikshow
addikt

A Serbianak a hangját nem hallottam még, de azt tudom, hogy a mikrofonja nagyon pocsék minőségű. A Na'Vi csapat használja, és a Dota 2-es részlegüknek Puppey szokott néha interjúkat adni vele, de szörnyen rossz a hangminősége. Példa. Valószínűleg a többi se lesz sokkal jobb.

(#5288) PofaJenö válasza Tirexi (#5282) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ez ? [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#5289) dudika10 válasza Tirexi (#5286) üzenetére


dudika10
veterán

Most meg nem olvastad el az első hozzászólást, pedig világosan le van írva ott minden... :U

(#5288) PofaJenö : vackot azért mégsem kéne ajánlani.

(#5287) tikshow: egyébként 2 darab hangszóró van benne összesen ahogy a felsorolt fejhallgatók felében, és az összes potmétere nagyon gyenge minőségű, ha valaki rendszeresen használja 1 éven belül tönkremegy, driverflex is létező jelenség.
Nem éppen egy megbízható darab.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5290) PofaJenö válasza dudika10 (#5289) üzenetére


PofaJenö
senior tag

sorry :R

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#5291) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv.

http://www.agota.hu/fejhallgato_erosito.html

Fejhallgató erősítőt hogy teszem rá gépre mikor a hátulján L - R csatlakozási helyek vannak??

(#5292) DBAtti válasza Tirexi (#5282) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ha mindenképp headset, akkor a kacatok helyett egy Beyerdynamic DT 109 például.

De árban jobban jössz ki egy az első hozzászólásban ajánlott darab és csípetős/ állványos mikrofon kombóval.
Vagy ha létezik még újonnan, akkor Beyer DT 292, szintén mikrofonos, Bodznak volt egy, tapasztalatait a keresővel megtalálod. Ezek alá mondjuk illik tenni egy rendesebb forrást (erősített kimenet).

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5293) guppy válasza Leigazoka (#5291) üzenetére


guppy
őstag

ha jól látom ez ilyen sztereó TRS-es, a hátulján írja is h minek hova kell kerülnie, szimmetrikus kimenetre lenne szüksége az erősítőnek (alaplapi hangkártyán nem lesz ilyen), ha nincs szimmetrikus kimenetered valószínű h nem is fogod tudni használni az erősítőt, vagy csak az egyik oldalát

btw ezt a kérdés nem itt kellett vna feltenni, van a témának saját topicja [link]

[ Szerkesztve ]

(#5294) szakibá... válasza Leigazoka (#5291) üzenetére


szakibá...
senior tag

Valószínúleg nem fogsz hozzá kapni kábelt, aszimmetrizálni is kell a bemenetet, ha nem stúdióba kell. Ha Ágotáék nem adnak hozzá, szerintem Dudika csinál neked.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5295) Leigazoka válasza szakibá... (#5294) üzenetére


Leigazoka
tag

Ahha, kössz

(#5296) Vasinger! válasza schawo (#5252) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, még mielőtt még egyszer mindenki megkövezve, valószínűleg sikeresen elírtam a "gyengébb" szót és a chrome helyesírás-javítója javította ki "harmatgyengére" ami természetesen nem helytálló. Elnézést a félreértésért.

Az oké, hogy mély többletes, de attól még a középtartománynak ugyanúgy meg kéne lennie :)

baluka26:

Nos, valóban jobb lehet középen, de mélyben is érezhetően gyengébb, ami nekem fontos lenne, mivel basshead fülesek jönnek be.

Ezen a grafikonon is jól látszik, hogy mélyben talán valamivel jobb, az alsó tartományokban az AT

akela91:

Ezt jó hallani, ezek szerint csak a cikk írójának volt gondja vele.

kammerer:

A hozzászólásom elejét kérlek olvasd el.

krichd1:
Nem néz ki rossznak, a hangkép kicsit az SH-840-hez húz inkább, tehát ott is kicsit kevesebb a mély, ha jól ltáom.

Most nem nagyon lettem okosabb, mindenki mást javasol, nem tudom mi tévő legyek. :W

[ Szerkesztve ]

(#5297) akela91 válasza Vasinger! (#5296) üzenetére


akela91
addikt

Hallgasd meg Pesten/Szegeden ATH-M50 van több helyen.

(#5298) baluka26 válasza Vasinger! (#5296) üzenetére


baluka26
veterán

Jó az mélyben teljesen. Inkább innerfidelitys mérésekre alapozz.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5299) Vasinger! válasza akela91 (#5297) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az megvolt :)

baluka26:

Nos néztem azokat is. M50 és 840. Itt is nagyon látszik az a mélyevágás. Pont az amit lehet hogy már nehéz hallani, de érzed. Tehát az alacsony frekvenciatartomány, ami beremegteti a dobhártyádat is kb. nekem pont az kéne amiből erősen lecsíptek Shure-éknál.

De lehet, hogy hozzá tudnék szokni...

Egyébként a hangképén kívül, nekem a felépítése sem tetszik a Shure-nak. Kövezzek meg, de nekem gagyinak tűnik, de nagyon. Hiányzik belőle a fém és a minőség érzet, ami fontos lenne a hosszútáv miatt. De cáfoljatok meg, ha nem így van.

(#5300) fi:zi'k válasza Vasinger! (#5299) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem így van. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.