Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) akela91 válasza Vasinger! (#5299) üzenetére


akela91
addikt

Kinézetre nekem sem jön be a Shure. M50 szexisebb :D

(#5302) krichd1 válasza Vasinger! (#5296) üzenetére


krichd1
addikt

Én M50-et cseréltem Fischer Fa-003-ra (ugyanaz a Yoga CD-880 mint a Digitech Pro Monitor), ezért írtam. A Shure SRH840 nem tudom milyen.
Ha már hallottad ezeket a fejeseket, akkor inkább a fülednek higgy, mint a grafikonoknak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5303) Vasinger! válasza fi:zi'k (#5300) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a probléma, hogy hiszek neked :D Megvan még a használt? ;)

(#5304) bigmasterg válasza DBAtti (#5227) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az új dac miatt elkezdtem most hi-res és dsd zenék után nézni.
Ha valakit érdekelné, akkor ide be van linkelve egy csomó hely, ahonnan ingyen be lehet szerezni ilyen számokat.

Csak annyi velük a baj, hogy néha 1-1 szám akkora helyet foglal, mint normál számokból egy album. :))
(Meg hogy elég ritkák még)

[ Szerkesztve ]

(#5305) fi:zi'k válasza bigmasterg (#5304) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És jobb az új DAC?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5306) SimS válasza SimS (#5213) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

UP esetleg, 12k-ig? :)

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#5307) guppy válasza SimS (#5306) üzenetére


guppy
őstag

Pl lehmann klón [link], van még egy nagy rakás másolat ebayen, de pl a headwize-on találni egy csomó jó tervet is (azokat már nehezebb beárazni)

(#5308) fi:zi'k válasza guppy (#5307) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt most mire? :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5309) guppy válasza fi:zi'k (#5308) üzenetére


guppy
őstag

WOW :Y , eltévedtem egy kicsikét, az hittem fejes erősítőt szeretne építeni :B ... nem vagyok ma a a toppon, sry!

(#5310) krichd1 válasza guppy (#5307) üzenetére


krichd1
addikt

Gondolom erre lett volna a válasz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5311) baluka26


baluka26
veterán

Atya világ, én nem hittem el sohasem, hogy az audeze tudja azt, amit írnak róla, hogy lemegy 5 Hz-ig, de 20-ig biztos lemegy. HD800 sokkal feljebb elfogy.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5312) fi:zi'k válasza baluka26 (#5311) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha az 1 Hz-et nem tudja, akkor már nem is kell. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5313) baluka26 válasza fi:zi'k (#5312) üzenetére


baluka26
veterán

Kaiser tudja? :P

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5314) guppy válasza krichd1 (#5310) üzenetére


guppy
őstag

Igen, neki ment vna :B

(#5315) contaxg válasza baluka26 (#5311) üzenetére


contaxg
veterán

Azért olyan bumszli, hogy az a ménkő nagy membrán elférjen a 12db mágnessel...meg is van az eredménye ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5316) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kövezzetek meg, de letettem a voksom az M50 mellett :B

A zenei stílusomhoz közelebb állnak a magas és a méy tartományok, mint a közép, így szerintem jobban járok vele, mint az SH840-nel használtan. Meg mégis vadi új lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#5317) krichd1 válasza Vasinger! (#5316) üzenetére


krichd1
addikt

Még ott van lehetőségként a Beyerdynamic DT770 Pro Limited Edition 32ohm. Vagy ez már el lett vetve ? :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5318) Vasinger! válasza krichd1 (#5317) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, ezt még nem ismerem, nem néz ki rossznak egyáltalán. Bár ez meg már pont túllóg a keretemen ami max 40 volt.

Kinek mi a véleménye róla? Nagyon megéri azt a + összeget?

(#5319) szakibá... válasza baluka26 (#5311) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ezt hogy állapítottad meg? Azt én is sokszor láttam már, hogy mozog a membrán néhány herzen, de kizárt, hogy halljam is. Az 5Hz mérése is kétséges, a mérőmikrofon, az erősítők ezen a frekvencián már nem hitelesek.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5320) baluka26 válasza szakibá... (#5319) üzenetére


baluka26
veterán

Gyártó adata az 5 Hz, Tyll mérései szerint 10 Hz - 1000 kHz között egy egyenes. Gondolod, hogy 10 Hz után brutál mód lekonyul?
Nekem mondjuk mindegy. 20 Hz-es tesztfájlt kevésbé hallom, mint 20 kHz-et.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5321) guppy válasza baluka26 (#5320) üzenetére


guppy
őstag

Ez is olyan mint az LCD3, hogy annyira jól szigetelnek a párnák, miután felrakod érezni a nyomást a dobhártyádon ? Engem az zavart az LCD3-nál.

(#5322) szakibá... válasza baluka26 (#5320) üzenetére


szakibá...
senior tag

Azt hittem, saját tapasztalatod. A vicc kevéért nézd meg a DT48-at, ha nem volna az a lépcső, nagyon király volna, tök vízszintesen fut ki balra.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5323) baluka26 válasza guppy (#5321) üzenetére


baluka26
veterán

Igen. Ha rá akarnád nyomni párnát füleidre, éreznél komoly nyomást dobhártyán.
De ez LCD2 párna, lesz rajta 3-as. Az valamivel pufibb és puhább.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5324) Kubak92


Kubak92
csendes tag

Sziasztok! Bocsi a bugyuta kérdésért, de miben különbözik egy 5.1-es és egy sztereó fejes?:D

(#5325) tikshow válasza Kubak92 (#5324) üzenetére


tikshow
addikt

Attól függ melyik, van olyan amibe van plusz hangszóró, de sokan azt mondják, hogy pocsék hangjuk van. És van olyan - kb 95%-uk ilyen - amibe csak 2 hangszóró van, mint egy normál sztereó fejhallgatóba, csak speciális szoftverrel tudnak térhatást kelteni. Nem egy nagy was ist das, mondjuk egy ASUS Xonar DX is tud virtuális dolby fejhallgatót csinálni bármilyen fejhallgatóból.

[ Szerkesztve ]

(#5326) Kubak92


Kubak92
csendes tag

Értem, és a nyitott miért jó, v mi az értelme?:D
+ a circumaural fejesek mennyivel jobbak, mint a suprák? játék+ zenehallgatáshoz kéne

[ Szerkesztve ]

(#5327) contaxg válasza baluka26 (#5323) üzenetére


contaxg
veterán

A hármas párnáján jobban érezhető ez a hatás. Mondjuk engem nem zavar.. legalább tudom, hogy rendesen cuppan rám a fejes!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5328) bigmasterg válasza fi:zi'k (#5305) üzenetére


bigmasterg
addikt

Persze, hogy jobb, hisz lehet távirányítani, meg mindenféle csuda felbontást tud kezelni, csillió bemeneten, lehet menüben össze-vissza lépkedni, fw-t frissíteni, filterezni, 3 féle módon hangerőt állítani
Hangban meg úgysincs különbség a dac-ok között, nem ? :))
_
Na de komolyan:
Még mindig csak a fejes kimenetét hallottam (650el). Holnap viszem be Debibe és kötöm a rendes rendszerem elé.
De 650el, beépített fejes kimenetről is eléggé ott ragadtam előtte.

[ Szerkesztve ]

(#5329) fi:zi'k válasza bigmasterg (#5328) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sorry, nem olvasok DAC/AMP topikot. Most is csak azért vetemedtem rá, mert érdekelt a véleményed és gondoltam hátha megtalálom ott. Azért köszi, hogy ide is bebiggyesztetted. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5330) Kubak92


Kubak92
csendes tag

Sennheiser HD 419, PHILIPS SHP8500, SONY MDRXB500. Ezek közül melyiket ajánljátok otthonra játékokra, zenére (többnyire elektronikus, de mindenfélét hallgatok)?

(#5331) fi:zi'k válasza Kubak92 (#5330) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Első hsz-t olvastad? :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5332) Kubak92 válasza fi:zi'k (#5331) üzenetére


Kubak92
csendes tag

Igen, ott szerepel is a sony a 3 közül, csak gondoltam megkérdek vki hozzáértőt, hátha jobb vmelyik esetleg a másik 2 közül, mert ez a Sony nem nagyon jön be külsóleg.. :D

(#5333) bajnokpityu válasza bigmasterg (#5304) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Aszongya dsd and beyond.
Dxd lenne ez, de ilyet nem találtam. Ha mar Studio dac .;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5334) bigmasterg válasza bajnokpityu (#5333) üzenetére


bigmasterg
addikt

Itt van DXD. (görgess kicsit lejjebb a "Special resolutions and audio formats"-hoz)
Csak ehhez antelope gold kellene, az tuja a 352.8kHz-et. A mytek 'csak' 192-t.

[ Szerkesztve ]

(#5335) schawo válasza bajnokpityu (#5333) üzenetére


schawo
titán

Amúgy sem azért szólnak ezek olyan jól, mert mittudomén hányszáz kilohertzes anyagok, hanem kisebb részben a 24 bit miatt, nagyobb részben mert más szempontokat tartottak fontosnak keverés/mastering során. Ha jó minőségben átkonvertálod 44/16-ba, sőt akár mp3-ba, akkor is jobban szólnak, mint a CD kiadványok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5336) bajnokpityu válasza bigmasterg (#5334) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Van olcsóbban is. Dxd előnye nemis a nagy freki.dxd szerkesztesre van kitalálva, dsd meg 1bites anyag, lejatszasra. Es ha mar Studio.. :P

Engem ez a túlzott szinezes aggaszt. Ezért kértem itthoni hallgatasra.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5337) aizen92


aizen92
addikt

Üdv néktek!

Segítségeteket szeretném kérni fejhallgató vásárlás terén. Még sose volt fejhallgatóm, elkezdtem neten nézni de egyszerűen nem értek hozzá, úgyhogy remélem itt valamiféle felvilágosításra és segítségre találok.

A fejhallgatót otthon szeretném használni, laptophoz vásárolnám és főleg játékra (pl. BF3,farcry,hitman ) + néha egy kis zene netezés közbe. Vezetékesre lenne szükségem és körülbelül 10-15ezret szánnék rá. ( lényegtelen h zárt vagy nyitott ) nincsenek nagy elvárásaim a fejhallgatóval kapcsolatba, csak annyi hogy élvezhetőek legyenek a filmek és a játékok. ( nincs szükségem mikrofonosra )

Legfontosabbat el is felejtettem majdnem. Sokat utazok, van egy bivaly nagy samsonite laptoptáskám és szeretném ha kényelmesen elférjen és ne kelljen féltenem hogy ripityára törik a táskában ( pl befordíthatóak a hangszórók így könnyebben elfér. ilyenek )

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#5338) DBAtti válasza Kubak92 (#5330) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Megint gonosz leszek. A Sennheiser 419-et nem hallottam, csak a HD429-et és HD449-et, ezek műbőr párnásak. El kell mondjam, mindkettő hangja pocsék. Ár / érték arányukat tekintve borzalmasak, én 6-8000HUF-nál többet nem adnék ki értük.
A 439-es velúr párnás, és sokan odáig vannak érte, így hallatlanul nem ítélkezem felette, de szkeptikus vagyok. A 419 ugye szintén velúr párnás, és egy szinttel lejjebb pozicionálják a 439-nél. :U Én nem venném.

XB 500-ast még mindig nem hallottam, de elvileg nincs is benne más, csak mély - nem venném.
Egyébként majd updatelni kell az első HSZ-t, mert az XB500 kifutott, helyette van új XB sorozat.

SHP 8500: valószínűleg nagyon kényelmes hosszútávon is, ha ez a fő szempont, akkor jó lehet otthoni mindenesnek. Hangját nem ismerem, gondolom nem extra, de használható.

Ha nyitott is jó, akkor ajánlanám továbbra is a Beyer DTX 910-et, ha zárt, akkor a mostanában gyakrabban emlegetett Yoga CD880 (Lindy), vagy Takstar, vagy Superlux-ok megfelelő változata.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5339) Kubak92 válasza DBAtti (#5338) üzenetére


Kubak92
csendes tag

Köszi szépen!:)

(#5340) TheZukker válasza DBAtti (#5338) üzenetére


TheZukker
tag

Superluxból is van Yoga klón?

(#5341) fi:zi'k válasza TheZukker (#5340) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nincs. A Superlux maga is egy OEM.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5342) #56474624


#56474624
törölt tag

Istenem, hogy az Iron Maiden Killers albuma mennyivel jobban szól hangfalon. :O Főleg a basszus miatt!

(#5343) Audison válasza Vasinger! (#5318) üzenetére


Audison
senior tag

Szerintem a DT770 Pro jobb mint az M50. Egy kicsivel, de hasonlóak. A mély minőségét a beyerben jobbnak találtam. Mondjuk az a 250 ohmos verzió volt. Viszont ami biztos, hogy sokkal kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#5344) contaxg válasza Audison (#5343) üzenetére


contaxg
veterán

Kipróbáltunk Balukával egy M50-et....bár ne tettük volna. :O
A DT770 ehhez képest mennyország....

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5345) Audison válasza contaxg (#5344) üzenetére


Audison
senior tag

Hát igen...mihez képest. Most, hogy nincs már m50-em, felvenném egy próba erejéig. Lehet nem "kicsit" lenne jobb. ;]

(#5346) krichd1 válasza Audison (#5343) üzenetére


krichd1
addikt

Technikailag jobb a DT770 Pro 250ohm mint az M50, de azért azt nem mondanám hogy hasonlóak. Elég nagy hangképi különbség van közöttük.
32ohmos Limited Edition változatnak külföldi írások alapján nincs olyan hars magas tartománya, ezért lehet jó alternatívája az M50-nek, ha ez tényleg igaz.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5347) Audison válasza krichd1 (#5346) üzenetére


Audison
senior tag

Könnyen lehet igazad, így is csak ~ emlékezetből írtam. Meg túl sokat nem hallgattam, de meggyőzően jobban teljesített a 770.

(#5348) contaxg válasza Audison (#5347) üzenetére


contaxg
veterán

Melyik 770-ed van?
Én csak az Editiont ismerem

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5349) Audison válasza contaxg (#5348) üzenetére


Audison
senior tag

Fogalmazhatok most már, hogy egyik se. :DDD Enyém lett SOAD19 DT880-asa. Nekem a 32ohm edition volt.

(#5350) contaxg válasza Audison (#5349) üzenetére


contaxg
veterán

Aaaaaz igen!! Most talán egy kicsit élénk a hangkép nálad, de szerintem ezen hamarosan fogsz változtatni. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.