Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) fi:zi'k válasza taky023 (#4750) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jelen áron jó vétel.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4752) #56474624 válasza szika87 (#4747) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amit rövid letudok írni a hangjával kapcsolatban az kb ugyanaz mint amit bármilyen teszten olvasnál,gyönyörű kristálytiszta természetes hangzás,főleg a közép tartományban olyan hogy agyam eldobom,de a magasak is szépen csilingelnek,és a basszus is pont akkor üt amikor kell és pont akkorát hogy bőven érzed a jelenlétét, de mégse vesz el a többi tartományból semmit.

Hidd el, aki nem a Genius 5.1 cucchoz szokott (amihez képest még a saját 2.0-s beépített erősítős hangfalai is hatalmas előrelépések, nemhogy egy épkézláb hangfal - erősítő), nem ugyanezt írná le. :N
Persze úgy fair, hogy árkategóriájában nézzük adott cuccot, de ismerjük el, ott sincs viszonyítási alapod, mert nem hallgattál meg pl. Shure 440-et (de ha meghallgattál, nem szóltam).

[ Szerkesztve ]

(#4753) kolosanyi válasza taky023 (#4750) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor mindenképp ajánlott vétel ez. Sokan a Shure SRH440 ellenfelének mondják, ami kétszer ennyibe kerül. Alapesetben ez a típus se ilyen olcsó, ha visszaolvasol, találsz róla információt. Én még nem hallottam, de tapasztalt topiclakók beszámolói alapján ennyiért tényleg nem nagyon lehet belekötni. :)

(#4754) Dhampir válasza kolosanyi (#4753) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak éppen, ha garanciáztatni kellene, akkor pár forintba belekerül a kipostázása. :U

(#4755) kolosanyi válasza Dhampir (#4754) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez természetesen benne van. De te tudsz ennyiért jobbat?

(#4756) AGE-T válasza taky023 (#4743) üzenetére


AGE-T
senior tag

Attól is függ milyen stílusú zenét hallgatsz. Én vettem magamnak két fülest, mivel hallgatok akusztikus vonalon is zenéket, és az amolyan tucc-tucc fajtából is. Ár érték arányban egy Sennheiser HD555 jó választás lehet, ha zenét szeretnél hallgatni. Kicsit drágábban, de szintén jó cucc a Beyerdynamic DT 770 Pro. Ez jó lehet elektronikus zene hallgatására is. Egyik sincs aranyárban, de 30-40 ezer Ft-s tételek. Viszont ezektől nem nagyon találsz jobban ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#4757) guppy válasza AGE-T (#4756) üzenetére


guppy
őstag

hd555 max fele annyiért lehet jó vétel, 40k örül már használt hd600-at lehet venni, az sokkal inkább jobb :)

(#4758) krichd1 válasza kolosanyi (#4753) üzenetére


krichd1
addikt

ATH-M50 lecserélésére is alkalmas a Yoga CD-880.

(#4757) guppy: HD600-nak nagyon felment az ára, inkább már 50eFt körül van az ára.
Lassan nemzeti sport lesz abból, ki tudja drágábban eladni. :D

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4759) AGE-T válasza guppy (#4757) üzenetére


AGE-T
senior tag

Használtan nem tudom mibe kerülnek, de ha újat veszel, az biztos nem 40k. Gondolom használtan a HD555 sem 32e... Azt nem vitatom, hogy 600 jobb, de nem egy kategória a kettő!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#4760) fi:zi'k válasza krichd1 (#4758) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sőt, akár egy K1k-t is le lehet erre cserélni. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4761) krichd1 válasza AGE-T (#4759) üzenetére


krichd1
addikt

A lényeg, hogy taky023 fórumtárs zárt fejhallgatót keres. ;)

(#4760) fi:zi'k: Szinte éreztem, hogy vki ki fogja forgatni azt a mondatot, de már csak azért se szerkesztettem át. :P

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4762) eightykid


eightykid
csendes tag

Méltatlan kérdés lesz, de kéne gyorsba valami 'gagyi' fejes általános használatra. (főleg netezéshez)
Költségvetés ennek megfelelően alacsony - ez nálam nem 'A fejhallgató' kategória, eszemben sincs 8-10 ezernél többet rászánni. Kritérium: kényelmes legyen, ne essen szét és gyüjjön belőle hang :P
Igen, a Media M. szintű gagyikra gondolok, holnap el is mennék beszerezni, ha kapok tippet. (Anélkül is veszek majd, de biztos itt is akad "ez egész jó ennyi pénzért" darab, szóval csináljuk okosan, ha lehet...)

[ Szerkesztve ]

(#4763) fi:zi'k válasza eightykid (#4762) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Maxel Retro DJ? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4764) eightykid válasza fi:zi'k (#4763) üzenetére


eightykid
csendes tag

Köszöntem. 5000 Ft? Az érdekes lesz... :) Na meglátjuk.

(#4765) Zoli133 válasza eightykid (#4764) üzenetére


Zoli133
őstag

10k alatt az egyik legjobb vétel.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4766) Bodz válasza eightykid (#4762) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha úgyis mindegy, akkor lehetne egy ilyen is. Legalább megtudnánk, hogy milyen hangja van. Hátha valami csoda történt a Mediában és kivételesen nem kerül kétszer többe a rendes áránál. :)

(#4767) fi:zi'k válasza Zoli133 (#4765) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem mert a CD880 jobb. :DD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4768) eightykid válasza Bodz (#4766) üzenetére


eightykid
csendes tag

Legyek kísérleti nyúl? :DDD Szerintem az lesz, hogy felkapok párat és amelyik a legkényelmesebb + értékelhető hangja van, az nyer. Sokat nem akarok vele foglalkozni, ezért döntöttem a gyors-egyszerű megoldás mellett - itt van egy köpetnyire a MM.

(#4769) ntomka válasza baluka26 (#4730) üzenetére


ntomka
nagyúr

HD800-hoz meg egy-két fejeshez képest amit eddig hallottam, igen. Önmagában nem. :)

ツ Headphones on - World off

(#4770) Dhampir válasza eightykid (#4768) üzenetére


Dhampir
félisten

Már a lapos kábel megéri az árát. :)

(#4771) Bodz válasza eightykid (#4768) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen. :D Köszi. :R

(#4772) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Igazából egy Sony ZX600-at mutasson már valaki! Igazán nem sok érte 14k :U ;]
De tényleg, esz a kíváncsiság mióta hallottam a V55-öt, és megtudtam, hogy ugyanaz a membrán van benne.

szerk: és testfreaks-en 9.1-et kap mindkettő 10-ből
Tudom nem szentírás az övék, de talán nem véletlen. :U

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4773) nsgeri


nsgeri
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a fejesről: Pioneer SE-MJ751 ( [link] )

Hallotta már valaki közületek? Nagyon érdekelne, hogy milyen lehet a hangja, mennyire lehetne ajánlott vétel, ha valaki utcára keresne egy dizájnos fejest.

(#4774) krichd1


krichd1
addikt

Stax Lambda Pro és SRD-X Pro, ha valakit érdekel.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4775) attika89


attika89
senior tag

Shure SRH440 - $50
Szerintem ez nem rossz ár...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4776) eightykid válasza DBAtti (#4772) üzenetére


eightykid
csendes tag

14k-t sajnálnék rá, az az igazság. Nem akarom hamar 'lelakni' az M50-et, a régi Sennheiser pmx 100 meg viseltes már és (számomra) nem valami kényelmes. Ha már kísérletezés, akkor az MDR 7506, ami engem is izgat, arról szívesen írok majd 'kontárvéleményt', de az se most lesz, mert elvagyok az M50-nel, idén még biztos. Addig is egy sokatmondó videjó, hogy kinek jött be:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4777) DBAtti válasza eightykid (#4776) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nem konkrétan rád gondoltam, bárkire. Volt egy aprón 10k-ért, gondolkodtam megvegyem-e, de aztán rájöttem, hogy akkor már sokan lennének négyen (Linear II, Beyer 231PRO, Philips SHS8200 (szigorúan csak sportoláshoz), + valaki), és vagy ő, vagy a Beyer... A 231-et meg nem tudnám eladni, csak bagóért, és amúgy sem egy rossz darab.

Az ilyen klipes szereplés meg mindig jó móka, de mindig lássuk azért mögötte a marketinggépezetet is. Korántsem biztos, hogy abban a fejesben szokott rögzíteni az adott előadó, ami a klipforgatáson rá van aggatva. Persze ebből is vannak hihető, és kevéssé hihető változatok, ez a hihetőbbek közül való. :K
Én is olvastam már sok jót a 7506-ról, és a V6-ról is.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4778) Bodz válasza nsgeri (#4773) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Két driver oldalanként, basshead, biztos csodás lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#4779) eightykid válasza DBAtti (#4777) üzenetére


eightykid
csendes tag

Sejtettem, mert nem nekem címezted, de azért leírtam. :)

A marketinget tekintve egyetértek, Sting nem az a kategória (habitusa-személyisége okén sem), aki ne lenne hiteles. Valamiért népszerű az MDR 7506, előszeretettel használják ma is a stúdiókban, gondolom nem sznobságból.

(#4780) nsgeri válasza Bodz (#4778) üzenetére


nsgeri
csendes tag

ez most egy ilyen Sheldon Coooper pillanat is lehetne :D

amúgy érzem az iróniát :DD gondoltam, hogy a bass head mivolta vmi ilyesmi reakciót fog kiváltani, de szerintem, ennek is meglehet a maga szépsége, pl. ezt inkább viselném hordozható fejhalagatóként, plusz ha néha elektronikusabb zenéhez támadna kedvem akkor is jól jöhetne a shure- ral szemben

(#4781) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy vezetéknélküli fülest szeretnék venni, az alábbi paraméterek alapján.

- laptophoz kell (főleg game-re meg zenehallgatásra)
- max keret 20k-ra van tervezve. (picit mehet főlé is lehetőség szerint)

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

Üdv.: adidas4death

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#4782) Zoli133 válasza adidas4death (#4781) üzenetére


Zoli133
őstag

Biztos vagy benne, hogy vezeték nélkülit szeretnél? Hatalmas a különbség vezetékes és vezetéknélküli közt hangban a vezetékes javára.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4783) kolosanyi válasza adidas4death (#4781) üzenetére


kolosanyi
veterán

Olvass vissza egy picit, pont ugyanez volt a kérdés pár hsz-el ezelőtt. :)

(#4782) Zoli133
Tényleg, neked volt vezeték nélküli, az megvan még? :D

[ Szerkesztve ]

(#4784) Zoli133 válasza kolosanyi (#4783) üzenetére


Zoli133
őstag

:Y de borzalmas volt az, ne is emlékeztess, valamelyik szekrényem mélyén megvan, remélem elő se kerül többet.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4785) Bodz válasza nsgeri (#4780) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lehet jó hangja van a Pionak, passz. Semmi érdemlegeset nem találtam róla.
Denon D1100 esetleg?

(#4786) kolosanyi válasza Zoli133 (#4784) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor ha úgy gondolod, hogy ijesztő az összeg, amennyit a rendszeredre költöttél és félsz, hogy menthetetlenül elindulsz a lejtőn, tedd félre az aktuális cuccod és hallgass azon zenét egy-két napig. Mindjárt értékelni fogod azt, amid van és nem akarsz feljebb váltani... ;]

(#4787) Zoli133 válasza kolosanyi (#4786) üzenetére


Zoli133
őstag

Aha, tehát kínozzam magam...
Ennyire még nem őrültem meg. :N

Szerk: 128-as mp3-ba ne konvertáljam át a zenéimet, csak, hogy teljes legyen a szakadék?

Egyébként most hallgatva a 440-et így este, kicsit fáradtan, sokkal többnek érzem benne a mélyet, mint kevésbé fáradtan (kipihent állapotban nem tudom milyen).

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4788) kolosanyi válasza Zoli133 (#4787) üzenetére


kolosanyi
veterán

Most miért? Lehet, hogy így néznél ki egy ideig utána:

:DDD

(#4789) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani Sennheiser HD 419, illetve HD 555-höz hasonlóan kényelmes fejest?
Az árkategória 15-20k.

Főleg filmezésre, sorozatozásra használnám.
Ha esetleg mégis zenét hallgatnék rajta, akkor az jó eséllyel rock zene lenne (de nem ez az elsődleges szempont).

(#4790) adidas4death válasza Zoli133 (#4782) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Ha sokkal rosszabb a vezeték nélküli akkor természetesen maradok a vezetékesnél. :K

- game-re kell elsősorban és játékra
- keret 20k lenne (ha picivel felette van az sem baj, viszont ha alatta az meg pláne :D)
- külföldi rendelés sem gáz ha kereten belül marad és megbizható helyről lesz a cucc.
- HP DV6-6169SL laptophoz kellene. :)

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#4791) SunSoul válasza eightykid (#4776) üzenetére


SunSoul
tag

Studiós körökben feléneklésre az egyik legjobbnak tartott fejes (ár, hang, strapabíróság). Zene hallgatásra már szélsőségesen megoszlanak a vélemények. Meghallgatás nélkül ne.

(#4792) contaxg válasza eightykid (#4776) üzenetére


contaxg
veterán

Ezt sem tegnap vették fel.. :DDD klikk

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4793) Ear001 válasza Deadzone41 (#4676) üzenetére


Ear001
addikt

nálad szép nagy szoba van, sok nyitott, könyves, lp-s meg egyebes polccal. átrendezéssel, és pár elemmel biztos jó dolgokat lehetne kihozni belőle.

Az a baj, hogy a legtöbb lakásban úgy kéne kezdeni az akusztika javítását, hogy a plafont meg kéne emelni. ContaxG-nél is sokat segítene vagy egy méter emelés.

(#4794) krichd1 válasza SunSoul (#4791) üzenetére


krichd1
addikt

Ha a beszédhangot, énekhangot eltalálja az a Sony, az már jó. Az M50 is híres stúdiós fejes, az emberi hangot mégis mélyíti, rendszertől függően eltérő mértékben.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4795) contaxg válasza Ear001 (#4793) üzenetére


contaxg
veterán

öööö...ez egy panelben pofon egyszerű, de kell venni egy belvárosi garzont és onnantól minden OK :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4796) baluka26 válasza contaxg (#4795) üzenetére


baluka26
veterán

Aha. Ahol laktam egy évet 5. kerületben kicsit több, mint 3 méter volt belmagasság. Külön öröm volt fűteni :DDD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4797) contaxg válasza baluka26 (#4796) üzenetére


contaxg
veterán

Csöves vagy A osztály...problem solved! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4798) baluka26 válasza contaxg (#4797) üzenetére


baluka26
veterán

Aha. Négyzetméterre fele annyi volt, mint család kertesháza, légköbméterben meg majdnem egyenlő ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4799) taky023


taky023
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Arra jutottam, hogy maradok inkább a belföldi vásárlásnál, és valamelyik nap elugrok a MM-ba, talán ott lesz lehetőség néhányba belehallgatni és hátha úgy könnyebb lesz a döntés. :)

(#4800) #71562240 válasza adidas4death (#4790) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kezd az első hozzászólással, plusz kicsit drágábban Shure SRH440. Illetve abban a listában még nem szerepel a Beyer DTX910, de az is best buy.
(Egyébként azt írtad, hogy game-re kell elsősorban és játékra.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.