Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) ntomka válasza Deadzone41 (#4446) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nálam nem figyel, meg szerintem a többségnél sem.

ツ Headphones on - World off

(#4452) bigmasterg válasza baluka26 (#4438) üzenetére


bigmasterg
addikt

Jelenleg 5 darab dinamikus fejesem van és egy sztatik. Szóval a számok még a dinamikusoknak kedveznek.
A k1000-et meg továbbra sem tervezem eladni. :)

_
Egyébként nekem nem volt bajom a hd800-al, sőt még szerettem is. (egyedül vagyok ezzel? :) )
Csak ntomka olyankor írt rám, amikor keveset fejhallgatóztam. Az egész rendszer visszaépítésén gondolkoztam. Még a cec is volt akkor Bodznál hallgatni.

(#4453) bajnokpityu válasza bigmasterg (#4452) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha jól értettem, főleg a hangszinét nem szeretik a srácok a hd800nak.
Te láncod meg,ha jól tudom, meleg, mélytúlsúlyos. Ezért olyan jó a k1000 vele. Vagy nem jó a tippem?

tudod,nem értek hozzá, meg én képes vagyok egy HTA30al is zenét hallgatni :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4454) baluka26 válasza bigmasterg (#4452) üzenetére


baluka26
veterán

Tomka is szerette HD800-at, nem?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4455) ntomka válasza baluka26 (#4454) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, de túl analitikus nekem.

ツ Headphones on - World off

(#4456) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

10-12ezer Ft-ig bezárólag milyen fejhallgatót ajánlanátok, elsősorban rap-hez és funky zenéhez?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#4457) ntomka


ntomka
nagyúr

Amúgy ezeket a díjakat megveszik kilóra?

ツ Headphones on - World off

(#4458) donpe válasza bigmasterg (#4452) üzenetére


donpe
aktív tag

Ha bármikor terveznéd a Kaisert eladni, akkor első körben szólj nekem. Köszönöm! ;)

[ Szerkesztve ]

(#4459) fi:zi'k válasza donpe (#4458) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az első körről már rég le tetszett késni. De a másodikról is. :))

(#4457) ntomka
Csak mint az év autója díjak, ha már szeretjük az autós hasonlatokat. :D

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4460) fi:zi'k válasza Dave™ (#4398) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Úgy tűnik maradsz egyedül AD2000-zel.
Szokásos: "jött egy amerikáner, aki megkérdezte és akkor inkább, megugye nem baj?!" :W

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4461) ntomka válasza fi:zi'k (#4460) üzenetére


ntomka
nagyúr

Bullshit. :(((

ツ Headphones on - World off

(#4462) Nova96 válasza ntomka (#4414) üzenetére


Nova96
őstag

Igen, v-moda. Akkor ti azt mondjátok, hogy dt 1350 legyen?
Csak, mivel szvsz a v-moda sokkal tartósabb. De, lehet láttam/olvastam.

(#4463) fi:zi'k válasza Nova96 (#4462) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mire alapozod a tartósságot? :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4464) Nova96 válasza fi:zi'k (#4463) üzenetére


Nova96
őstag

A nyúzós tesztekből...földhöz vágják..stb...a kábele meg alapból erősebbnek nézz ki. De lehet tévedek, javítsatok ki ha igen.

(#4465) ntomka válasza Nova96 (#4464) üzenetére


ntomka
nagyúr

A beyer a DT1350 minden egyes legyártott darabjának kábelén végez szakítópróbát.

ツ Headphones on - World off

(#4466) dudika10 válasza ntomka (#4465) üzenetére


dudika10
veterán

Troll on: tehát megszaggatják, hogy utána nálad hamarabb tönkremenjen. ;] Troll off.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4467) Audison válasza Nova96 (#4464) üzenetére


Audison
senior tag

Ha megőrülök se találom most azt a nyúzós teszt videót..annak idején még én linkeltem be. :W

(#4468) Dave™ válasza fi:zi'k (#4460) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na akkor véss be neki egy mínuszt, ha már én anno nem tettem meg ausztrál barátomnál. Nagyon kellemetlen egy érzés, sajnos ez van :( Van fent egy európai szinte új, 360 EUR, megbízható eladótól, de az sajnos drágább is úgy 15-tel.

(#4469) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kicsit off kérdéssel jönnék, nem találtam topikot.
Szóval lenne néhány flac-ba mentett muzsikám. Egy részükkel semmi baj, de van egy adag (keményebb rock), ahol sercegnek, recsegnek a felsőbb frekvenciák, különösképpen cinbeütéseknél, gitárszólóknál. Mindenféle eq-tone opció kikapcsolva, hangkártya kimenetére pedig egy athm40 van kötve. Hogyan tudnék ezen segíteni? Mibe kéne konvertálnom, illetve milyen beállításokat kéne alkalmazni?
Vagy egyszerűen ilyen lenne a zene?

[ Szerkesztve ]

(#4470) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#3267) üzenetére


ro_bert17
őstag

Urak! Nagyon köszönöm az ajánlásokat!
Egy beyerdynamic DT 235 sikeredett végül is, contaxg segítségével. Neki külön, és hatalmas köszönet ezért a korrektségéért, valamint a hozzáállásáért! :R
A fejhallgatót azóta abszolút nagy megelégedéssel használják. Nekem a hétvégén volt alkalmam kipróbálni, és nagyon nehéz volt leraknom! :D
Ittenieknek és "idetévedőknek" csak ajánlani tudom ebben az árkategóriában a fejhallgatót, és azt itteni segítőket!
Köszönet mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#4471) schawo válasza BigBlackDog (#4469) üzenetére


schawo
titán

:( Ez van, nem kódolási hiba. Ezt bizony így sikerült kiadni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4472) PR0JECTNR56 válasza BigBlackDog (#4469) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Esetleg még annak van minimális valószínűsége, hogy reencode flac valamilyen gyengébb formátumból.

(#4473) BigBlackDog válasza PR0JECTNR56 (#4472) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Elvileg audió CD-ről lett lehúzva. Szóval gyanítom, hogy a zene lesz ilyen jó. Azért köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#4474) SOAD19 válasza Audison (#4467) üzenetére


SOAD19
addikt

Az előző, megtelt topikban is nézted? [link]

(#4475) DBAtti válasza BigBlackDog (#4473) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Azért lehet a hangkártya is a ludas, nem tudom mivel hajtod. És lehet még valami: hangerő. A Linear sem szereti a nagyon nagy hangot, recsegni nem recseg ugyan, de nem az ő világa. Persz akkor én már nem tartanám meg a fejemen, de megint csak nem ismerem a szokásaidat. :U

És egy utolsó adalék: nagyon régen és nagyon kis ideig volt a fejemen M40fs, akkor az a benyomásom volt pont, hogy a cinek elválnak kicsit mindentől, külön életben csilingelnek, szóval lehet ebben is valami.

Ja, és amit már mondtak: szar maszter, vagy FLAC-ra visszakódolt tömörített zene.

Legvalószínűbb a négy felsorolt korábbi együttállása valamilyen arányban. ;)

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4476) #71562240 válasza BigBlackDog (#4473) üzenetére


#71562240
törölt tag

A rossz hangfelvételből nem tudod kiszedni a hibákat.

(#4477) Nova_


Nova_
tag

Hali!

Most tervezek egy új gépet venni, és ezért egy jó fejhallgatót is szeretnék.
Mivel eddig nem volt fejhallgatóm, ezért ebben teljesen rátok hagyatkoznék.

Szeretnék egy jó kis minőségi fejhallgatót, ami legfőképpen játékokhoz fog kelleni, de a zenehallgatás és filmnézés is egy élmény legyen :)
Nem muszáj mikrofonnak lennie rajta, csak akkor ha az rendesen kitudja szűrni a zajokat, satöbbi, mivel streamelni is szeretnék (ha nem tiszta a hangja és nem szűri jól a környezetet akkor inkább veszek egy különálló mikrofont).
Nem tudom, hogy mostanában az ilyesfajta fejhallgatók milyen árban mozognak, szóval nyugodtan írjátok, hogy ti melyiket favorizáljátok! :)

Köszi!

(#4478) fattyu válasza Nova_ (#4477) üzenetére


fattyu
veterán

mondjuk 40ezer és fél misi között... talán mégis inkább mondj limitet...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4479) Fandango válasza Nova_ (#4477) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem egy kicsit olvass vissza a forumban, es megtalalod a valaszod, leven eleg sokan teszik fel ugyan ezt a kerdest. ;)

(#4480) Nova_ válasza fattyu (#4478) üzenetére


Nova_
tag

ha mikrofonos akkor kb 40
mikrofon nélküli akkor olcsóbb legyen

Fandango: bocsi, ez így könnyebbnek tűnt, mint visszaolvasni 2-4 oldalt :P

(#4481) vzsryl válasza Nova_ (#4477) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Keret kellene... Mikrofonból Zalman ZM-MIC 1.
20k alatti best buy fejesek az első hsz-ban. 20-30k Shure SRH-440, 40-50k Shure SRH-840, Beyer DT-770, Audio-technica ATH-50M, Denon AH-D1100, 60-70k AKG K550, feljebb meg már nagyon ízlés kérdése, de persze alatta is, csak leírtam, hogy hangminőségben melyik fejesekre érdemes odafigyelni. Vásárlás előtt mindenképp hallgasd meg őket.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4482) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Megpróbáltam zsepi modolni az sr5-öt.
A tere nagyobb lett tőle, de teljesen tönkre tette a hangképet.

(#4483) Fandango válasza Nova_ (#4480) üzenetére


Fandango
veterán

Tekintsuk irott vagy iratlan szabalynak, de egy forum hasznalataban szerintem alapveto, hogy elobb vissza olvasunk es/vagy hasznaljuk a keresot, ha nem talaltunk valaszt akkor kerdezunk. Ezt kovetve elkeruljuk a feleslegesen 100x is feltett kerdesek ujbol megkerdezeset, es nem noveljuk a topicot tovabb, hanem a lenyeg marad meg. :U

(#4484) #71562240


#71562240
törölt tag

Szeretném, ha valaki végrehajtana egy átfogó összehasonlító tesztet a Beats by dr. Dre és az SMS Audio by 50 adekvát típusai között. :Y ;]

(#4485) Bodz válasza #71562240 (#4484) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Majd az AV Online, nekik való feladat... ;]

(#4486) schawo válasza Nova_ (#4480) üzenetére


schawo
titán

Pár lehetőség:
Audio Technica M40fs
Shure SRH440

Pár ezressel 40 fölött:
Beyerdynamic DT770 Pro

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4487) DBAtti válasza #71562240 (#4484) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ez az SMS by 50, vagy mittoménmicsoda BlueTooth fejhallgató ha jól látom. Nem sok haszna lenne összehasonlítani még az itt olyannyira kedvelt Beats-el sem.. vagy pont emiatt lehet érdekes... :U
Amúgy egyetértek Bodz-al, majd AV Online-on eldől. Bizonyosan mindkettő fantasztikusan szól. Ja, a Beatsről már olvashattuk is.
De ez most még jobban szól mert vezetéknélküli és fényes Vazze! Talán még a SuperMario is fut az oldalsó kijelzőn. ;]

szerk:
Aztán mindenki hülyének néz, mikor begombázva téglakockákat kezdesz benne szétfejelni az utcán

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4488) #71562240 válasza DBAtti (#4487) üzenetére


#71562240
törölt tag

Van az SMS-ek között is vezetékes típus, de ez nem azt jelenti, hogy egy fél pillanatig is komolyan veendő az ötletem. :) Hasonlítgassa a fene (vagy az AV Online) az egyik konzumidiotizmust a másik konzumidiotizmushoz.

(#4489) bajnokpityu válasza bigmasterg (#4482) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Erositotol trafotol nagyban függ tere. Es simasaga.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4490) #56474624 válasza Nova96 (#4464) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azt nem egészen értem, miért kell egy fejhallgatót földhöz vágni?! :DDD

Szerintem már annak is örülni kell, ha rendeltetésszerű használat mellett néhány évig mindenféle alkatrész-csere nélkül megússzuk. :U

(#4491) Aullah


Aullah
tag

Visszaolvastam pár oldalt, hátha találok valami olyat, ami nekem kéne... de látom itt sok tízezres fejesekről beszéltek, én meg már meg sem merem akkor kérdeni, hogy mit ajánlanátok 10-12 ezerig. :U Játékra kéne, mikrofonos, amivel tudok rendesen kommentárt felvenni mondjuk játékmenet mellé... vezetékes, ha lehet zárt.

Mi a véleményetek az 5.1es fejhallgatókról? Láttam 15k-tól már vannak.

(#4492) Zoli133 válasza Aullah (#4491) üzenetére


Zoli133
őstag

Mikrofonos fejesre elég kis eséllyel kapsz ajánlást, sokkal jobban megéri külön eszközként, (pl a fentebb ajánlott zalman mikrofon és mellé venni egy fejhallgatót ami használható, mondjuk Beyer DT235 szerintem a kategóriában jól szól (igaz mikrofonnal kicsit túllépi a keretet)

szerk: természetesen, vásárálás előtt erősen ajánlott meghallgatni a fejhallgatót, mert különbözőek az igények.

#4494) Aullah: Igen fejhallgató kábelére csiptethető, jah és 5.1, ha zenét is akarsz hallgatni akkor kuka (ebben a topicban tuti), ha csak játék akkor van 5.1 fejesekről topic, bár ilyen keretek közt el se merem képzelni milyen 5.1-eseket adhatnak.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4493) Fandango válasza Aullah (#4491) üzenetére


Fandango
veterán

Ha valoban visszaolvastal par oldalt akkor tudhatod, hogy mi a velemeny az 5.1 fejhallgatokrol.
Na mara azt hiszem befejeztem a kotekedest. ;]

(#4494) Aullah válasza Zoli133 (#4492) üzenetére


Aullah
tag

Itt láttam feljebb egyet, ez ilyen kábelre csiptethető, nem?

(#4495) schawo válasza Aullah (#4491) üzenetére


schawo
titán

Mikrofonos és 5.1 fülesek nem örvendenek nagy sikernek errefelé. Mikrofonos füles helyett általában asztali mikrofont, míg 5.1 füles helyett Dolby Headphone-képes (pl Xonar DG) hangkártyát javasoljuk a sztereó füles mellé.

Nem kell aggódni még 5k körül is léteznek ajánlott fejhallgatók. 10k körül van szép választék: Superlux HD661, HD668B, HD660, HD330, Beyerdynamic DT235, STX710, AKG K512MkII, Panasonic RP-HTF600

Mikrofonos változatok közül a Superlux HMD660E szokott szóba kerülni (nem tudom, hogy most épp kapható-e egyáltalán)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4496) Bodz válasza schawo (#4495) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lenne egy kis hozzáfűznivalóm. Figyeljen mindenki, történelmi pillanat következik!! krichd1, bontsd ki azt a pezsgőt! :DDD

Ha a külföldi rendelés se gond, akkor ezt is felírhatjuk a listára. Ha nem fogják meg a vámon pont belefér a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#4497) Aullah válasza Zoli133 (#4492) üzenetére


Aullah
tag

ahh, már nem tudom kommentemet editelni... szóval erre gondoltál? Mert más ilyet nem nagyon találtam. És akkor hozzá egy jobb fejhallgató? Azt elfelejtettem írni, hogy fontos szempont még, hogy nagy fejre is jó legyen. A mostanim egy kicsit összecsuklott felül, mert annyira szétnyílt. Még szerencse, hogy nincs az a ragasztószalag és fémlemez, ami meg nem tudná oldani a gondot :D

(#4498) Zoli133 válasza Bodz (#4496) üzenetére


Zoli133
őstag

Még pár ajánlás és én is beszerzem a 440 mellé ;) , bár mondjuk fi:zi'k mióta megkapta azóta mélyen hallgat róla.

(#4497) Aullah: Igen ez lenne, mellé pedig a fentebb ajánlottak valamelyike.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4499) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, Steelseries Siberia V2-hoz mit szoltok? Ezt tervezem megvenni Xonar DG hangkartyaval, egy masik forumba nagyon ajanlottak ezt a fulest , szerintetek ? Ez a fules+hangkartya kombo odaveri a G35-ot?

[ Szerkesztve ]

(#4500) Bodz válasza Zoli133 (#4498) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Rögtön több fejhallgatót is kapsz az áráért. Olyan puha a párna, meg nagy a hely a fülnek, hogy elég sokat lehet a felhelyezéssel variálni a hangján. Találtam egy állást, amivel most nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.