Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) fattyu válasza ntomka (#4650) üzenetére


fattyu
veterán

adatlapját nézted? :D

MŰSZAKI ADATOK
Nyitott Nem
Zárt Igen

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4652) ntomka


ntomka
nagyúr

Ez vótmá amúgy? :)

ツ Headphones on - World off

(#4653) stranger28 válasza fattyu (#4651) üzenetére


stranger28
addikt

Öt stílusos metál színből választhat hangulatának megfelelően

Zenét akarok hallgatni. Ma szomi vagyok, vidd a francba ezt a zöld fejest! Hozzál egy kéket! Szóval egy fejes mániás depresszióval küzdőknek. :DDD

(#4654) bigmasterg válasza ntomka (#4652) üzenetére


bigmasterg
addikt

(#4655) ntomka válasza bigmasterg (#4654) üzenetére


ntomka
nagyúr

volt :K

Eléggé HD661 átdolgozásnak tűnik, szóval akár még jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4656) schawo válasza bigmasterg (#4654) üzenetére


schawo
titán

Hát még ez :) [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4657) bigmasterg válasza ntomka (#4655) üzenetére


bigmasterg
addikt

A tied is. :)
De úgy emlékszem, hogy a régi topicba is be volt már korábban rakva.

(#4656) schawo: Ez még nem. :)
_
De lassan jön a következő hétvége. Ha minden igaz, akkor akkora lesz egy új játékszerem.

(#4658) ntomka válasza schawo (#4656) üzenetére


ntomka
nagyúr

Zseniális! :C

(#4657) bigmasterg: Mi lesz az? :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4659) contaxg válasza bigmasterg (#4654) üzenetére


contaxg
veterán

Tolvaj!! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4660) baluka26 válasza schawo (#4656) üzenetére


baluka26
veterán

Én még csak a "dobost" láttam ezek közül egyedül tevékenykedni. Baromi aranyosak, ahogy headbangelnek ;] ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4661) bajnokpityu válasza schawo (#4656) üzenetére


bajnokpityu
félisten

enimöl :Y :R :C

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4662) bigmasterg válasza ntomka (#4658) üzenetére


bigmasterg
addikt

Most forrás oldal, nem fejes.
(Még tán' személyesen is említettem neked.)

(#4663) #56474624 válasza ntomka (#4652) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az elég érdekes, hogy a leírás szerint az összes beyer dt -nek némi gond van a transzparenciájával, még a 880-nál is megemlíti. :Y

(#4664) thomeef válasza ntomka (#4650) üzenetére


thomeef
őstag

Sennh HD555 kaliberű fejesek, mivel azt váltottam le rá. Az adatlapja lehet gagyi bármelyik fejesnek, bármelyik webshopban, attól az még lehet jó.
Azt nem tettem hozzá hogy a fejest nem az extrém vájtfülűeknek ajánlom, hanem az emberek másik 99%-nak:)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#4665) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

Ezt probalta mar valaki, illetve mi a velemeny rola?

Bauer stereophonic-to-binaural DSP

(#4666) baluka26


baluka26
veterán

Akárhányszor, amikor hangdobozozok késztetést érzek, hogy beírjam, hogy ti is vegyetek egy kisebb rendszert, olcsón. Egész más élmény :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4667) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! A Skullcandy S5LWCZ-032 fejhallgatóról mi a véleményetek? Mobiltelefonhoz kellene, játszásra. A mélyhang kiemelés fontos lenne! Köszönöm a segítséget!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4668) bigmasterg válasza baluka26 (#4666) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem annyira azért nem jött be /nem volt "egészen más élmény", de ezért a k1000 a hibás. :)

Max akkor, ha külön, rendesen berendezett szobám lenne hozzá. A nélkül értelmetlen.

(#4669) baluka26 válasza bigmasterg (#4668) üzenetére


baluka26
veterán

Nálam itt aztán semmi sem ideális. Asztalon vannak, háromutasok, sarokban vannak. Mégis élmény :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4670) ntomka válasza baluka26 (#4669) üzenetére


ntomka
nagyúr

Sosem hangfalaztál fejhallgatózás előtt?

ツ Headphones on - World off

(#4671) bajnokpityu válasza bigmasterg (#4668) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem is más élmény.
Nem jobb,nem rosszabb,más.

Érdemes foglalkozni akusztikával, de nem gondolom, hogy csak süketszobában lehet élvezni a zenét.
Vannak paneljeim nekem is, néha használom is őket, de, ha nem jutott eszembe kipakolni zenehallgatás előtt, akkor én már fel nem állok :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4672) Deadzone41 válasza Fandango (#4665) üzenetére


Deadzone41
őstag

igen, körbeölelős térrel rendelkező fülesekhez nálam kötelező.

baluka26: nekem van hangfalas láncom, de kb csak háttérzajnak használom amíg itt lakom, eléggé overkill volt ebbe a szobába. vittem már sok helyre ezeket a dobozokat, és elképesztő különbségek vannak különböző akusztikai környezetek közt. kezeletlenül finoman szóval egyik sem volt tökéletes. bigmasterg-vel értek egyet.

(#4673) contaxg válasza Deadzone41 (#4672) üzenetére


contaxg
veterán

A szomszéd teljesen más lánca (Zuu dobozok+Exposure erősítők) igen hasonlóan szól mint az enyém. :F Tehát költhetek milliókat erre-arra, ha nagyjából minden hasonlóan fog szólni, mint előtte...így mindent betoltam egy sarokba és webrádiózom rajta. :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4674) baluka26 válasza ntomka (#4670) üzenetére


baluka26
veterán

Ha az 5ezres teszkós 5.1 nem számít, akkor nem :D

Deadzone: Az egész hangdobozos láncom (DAC-ot nem számítva) kijön egy LCD3 párna árából. Csak úgy hozzávetőlegesen...:DDD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4675) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#4672) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hallottam már utópiát igen rossz körülmények között. rosszabb volt, mint sok párszázezres doboz.
Most vagy nálam nem ennyire rossz az akusztika, vagy nemtom, de simán élvezem a zenét.

Jó,hát,amikor a lépcsőt kinyitottuk a nappali szélén, és 2mp-vel később visszaérkezett föntről a hang, nah az más kérdés. Ott nem volt mese,pokrócokkal burkoltam a fél nappalit :)

Akkor maradjunk annyiban, hogy rettentő rossz akusztikájú helyen akusztikával foglalkozzon előbb ember.

Dead:mármint milyen sorrend?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4676) Deadzone41 válasza contaxg (#4673) üzenetére


Deadzone41
őstag

nálad szép nagy szoba van, sok nyitott, könyves, lp-s meg egyebes polccal. átrendezéssel, és pár elemmel biztos jó dolgokat lehetne kihozni belőle.

Pityu: nálam így van a sorrend: akkusztika, dobozok, és a többi :)

nálad szerintem csak csillapítani kéne a visszaverődésekből, de ez is egy igen bonyolult, összetett szakma, inkább nem barbárkodok bele :).

[ Szerkesztve ]

(#4677) krichd1 válasza Deadzone41 (#4672) üzenetére


krichd1
addikt

Szobaakusztika nálam is elég pocsék, így elvagyok egy Genius 3000A-val, ha megunom a fejest.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4678) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#4676) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azt tudtam már évekkel ezelőtt is. Ettől még nem lehetetlen zenét hallgatni panelek nélkül. Volt nálam többször is Hivox Zoli. (akusztikus szakmáját tekintve) Adott pár tippet,de a 4. dimenziót kellemesnek találta :)

Meg kellett húzni a határt, mi az, amit párom eltűr a nappaliban. Azért ez meg fog maradni család központi szobájának, nem lesz belőle süketszoba.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4679) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#4675) üzenetére


Deadzone41
őstag

fontossági sorrend. én így kezdenék el rendszert építeni: már a dobozok kiválasztásakor tudni kell, hogy milyen körülmények közt lesz, eszerint érdemes a különböző típusú és méretű darabok közt válogatni. ha sok pénzem lenne, ezután hívnék egy szakit, aki mikrofonnal beméri, berendezi, és kezeli a helységet. utána lehet szerintem elkezdeni audiofilkedni az erősítőkkel, kábelekkel, és egyebekkel, ha erre van igény. amíg nincs meg a körülményekhez képest ideális lehallgató tér, addig ennek meglétére kell törekedni, mert ez hozza a legnagyobb változást hangban. szerintem

Meg kellett húzni a határt, mi az, amit párom eltűr a nappaliban. Azért ez meg fog maradni család központi szobájának, nem lesz belőle süketszoba.

ez érthető, én most arról az ideális helyzetről írtam, ahol van erre külön helység.

[ Szerkesztve ]

(#4680) contaxg válasza Deadzone41 (#4676) üzenetére


contaxg
veterán

A szoba formája nem jó sajnos. Az állóhullámok miatt egyszerűen megszűnik a basszus. A dobozaim ha szépen el vannak helyezve úgy szólnak min egy jobb PC hangszóró...:O, pedig a 28Hz-et -3dB-en tudja!! Borzasztó frusztráló tud lenni!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4681) Deadzone41 válasza contaxg (#4680) üzenetére


Deadzone41
őstag

nálam is hasonló a helyzet, valszeg a féltető miatt, ~200Hz alatt megszűnik az élet :( nálad sehogy nem lehet rajt segíteni? nincs olyasn sweet point, ahol nagyjából lineáris az átvitel?

(#4682) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Valaki esetleg az én kérdésemre tud válaszolni?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4683) baluka26 válasza Deadzone41 (#4681) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem a "buli" olyan 95 Hz környékén van. Akkora pukli van benne, mind állat. Szerencsére zenék itt annyira nem tevékenyek, így egészen naturális a hangkép. De tényleg.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4684) fi:zi'k válasza Ferenczi Áko (#4682) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mennyi max rászánt összeg?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4685) contaxg válasza Deadzone41 (#4681) üzenetére


contaxg
veterán

De, a gyerekszoba az zseniális lenne!! :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4686) #71562240 válasza Ferenczi Áko (#4682) üzenetére


#71562240
törölt tag

Általában nem népszerű a topikban a Scullcandy, úgyhogy nem valószínű, hogy volt már valakinek a fülén ez a típus. Az itt levők zenehallgatási céllal válogatnak a fejesek között, ilyesmiben tudnál inkább tanácsot kapni.

(#4687) Ferenczi Áko válasza fi:zi'k (#4684) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

9000 ft-ért van az Euronics-ban!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4688) #71562240 válasza Ferenczi Áko (#4687) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mi mást típusokat ajánlanánk, például egy kicsit többért Beyer DT235, Beyer DTX710, AKG 518LE, AKG K430... vagy olcsóbban Maxell Retro DJ. Persze elvileg lehetséges, hogy kiderülne, hogy az adott Skullcandy-nek szenzációs hangja van, de kicsi az esély, hogy akad itt olyan, aki hallotta már.

(#4689) Ferenczi Áko válasza #71562240 (#4688) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azért köszönöm szépen! Neten nem merek venni, mert nem tudom,hogy eredetit kapok e vagy utángyártottat!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4690) schawo válasza #71562240 (#4688) üzenetére


schawo
titán

A múltkor hallgattam egy Scullcandyt 10k alatt (sajnos típusra nem emlékszem), és nem is volt borzalmas. Jobb volt, mint a Maxellek, de valamivel rosszabb, mint a DT235. Szokásos rémmodellnél, a HD202/203-nál sokkal jobb volt. Nem volt kiemelkedő, de abszolút hozta az árszintjétől elvárható hangminőséget.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4691) Zoli133


Zoli133
őstag

Nos, meghallgattam a Digitech-et. Rövden: jelenlegi árán BEST BUY. A 12k körüli mezőnyben a legjobb vétel.
Próbáltam szimamp-al és champ-el is (msII+-al mindkettő). Szerintem champel jobb volt a hangja, a dobok életre keltek amik szimampal nem volt az igaziak, ellentétben kicsit a gitárokkal ahol fordított helyzetet érzek de ott kisebb a különbség. Nagyon kellemes összbenyomásom alakult ki róla, de a 440-el összehasonlítva inkább a shure-t megtartom (Tudom jelenleg nem egy árkategória). El kell ismernem, hogy a vastag és kényelmes párnák rásegítenek a térre, sokkal nagyobbnak érződik, de találtam pár apró részletet amit a digitech elfedett a shure-al szemben.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4692) #71562240 válasza schawo (#4690) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én is nemrég azt jegyeztem meg, hogy bár a dizájnjuk-marketingjük miatt elvi alapon sose hordanék a fejemen Skullcandy-t nemrég meghallgattam két típusát, a Hesh-t illetve az Aviator-t és az árukhoz képest viszonylag kulturáltnak hallottam a hangjukat. Ahogy te is mondtad a másikra, nem best buy-ok ezek se, de értelmesen szólnak. Néhány hónapja Alan[HUN] rendesen leszólta itt az Aviator-t (iPad-ről hallgatta), én az ő elemzéséhez képest sokkal jobbnak hallottam. Csak ne lennének rajtuk azok a koponyák, na meg márkanevet is kellene cserélni... :)

(#4693) krichd1 válasza Zoli133 (#4691) üzenetére


krichd1
addikt

2x ennyiért is nagyon jó vétel volt szerintem, ez most szerencsés dolog, hogy ilyen olcsón meg lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4694) Ferenczi Áko válasza #71562240 (#4692) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Na lényeg a lényeg anyukám átment vásárolni,és hozza haza a Skullcandy-t.. Én nem vagyok egy nagy fejhallgatómágus, szóval nekem tuti hogy meg fog felelni! :-)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4695) #71562240 válasza Ferenczi Áko (#4694) üzenetére


#71562240
törölt tag

Majd számolj be róla, milyennek hallod, főleg, ha össze tudnád vetni hasonló árú típusokkal, amelyeket ismerünk.

(#4696) Ferenczi Áko: Akkor várjuk a beszámolót önmagában. :)

[ Szerkesztve ]

(#4696) Ferenczi Áko válasza #71562240 (#4695) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az a baj,hogy az egyetlen viszonyítási alapom a munkahelyemről hazahozott noname Seven Headphones HD (ne keresd a google-ban,mert úgysem találod :D ) szóval én maximum annyit tudok írni,hogy nagyon fasza, vagy azt, hogy többet vártam egy 9000 ft-os fejestől..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4697) Zoli133 válasza krichd1 (#4693) üzenetére


Zoli133
őstag

Igen, jó vétel a rendes árán is, tényleges ellenfél a "kedvenc" srh440-nek,

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4698) xlaxix


xlaxix
tag

Sziasztok!

A mai napon megérkezett a Superlux HD-661 fejhallgatóm. Nagyon szépen muzsikál. :)
Egy gondom van vele. Amikor nem szól semmi se, akkor sistergést hallok. Ezt a sistergést folyamatosan hallom, de amikor megnyitok egy mappát, képet, egy új lapot a böngészőn vagy egyéb dolgokat csinálok, akkor ez a sistergés erőteljesebb lesz egy kicsivel, egy pillanatra. Mikor egy weblapot megnyitok, akkor erőteljesebb sistereg, addig míg be nem tölt az oldal.
Emellett pedig kis, halk kattanást hallok, amikor bezárok egy weblapot.
Miközben írom ezt a hozzászólást, a fejemen van a fejhallgató és most halk sípolásszerű hangra is figyelmes lettem.

Ha valaki eltudja magyarázni, hogy mi ez, esetleg még segíteni is tud, annak örülnék.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#4699) PuMbA válasza xlaxix (#4698) üzenetére


PuMbA
titán

A gond az, hogy integrált hangkártyád van.

(#4700) #56474624 válasza PuMbA (#4699) üzenetére


#56474624
törölt tag

Megjegyzem, egy csomó ilyen zaj megszüntethető pl. mikrofonbemenet elnémításával, stb. Nálam legalábbis sikerült, bár már rég volt olyan igazi integrált kártyám (különálló kis kártyás volt/van).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.