Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) ntomka válasza Aullah (#5400) üzenetére


ntomka
nagyúr

szerintetek melyik lenne jobb

Egyik se? Első hozzászólást elolvastad?

ツ Headphones on - World off

(#5402) #56474624 válasza ntomka (#5398) üzenetére


#56474624
törölt tag

Csere csak beats mixr-re érdekel.

:D
Kitalálom: valószínű nem volt basszus, plusz nem lehet vele eléggé felvágni a haverek előtt. Pedig százszor szebb (meg komolyabb kinézetre is), mint bármelyik beats, sőt fejhallgatók között általában szép.

(#5403) baluka26


baluka26
veterán

Tegnap vettem egy Audio Technica ESW9-et, hordozható rendszeremről eléggé fasza volt, jó kis mélyekkel, testes, kicsit elszínezett középpel, visszahúzodó magasakkal, de nincs jack átalakítóm, hogy nagy rendszeren megkóstoljam :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5404) ntomka válasza baluka26 (#5403) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az ami itt aprón is hirdetve volt?

(#5402) Ba cy lus: Esélyes. K550 színében szép nagyon és szolid. Így fehérben szép és fiatalos. Egyedül a kábele ami vacak, de ahogy olvasom azt pikk pakk meg lehet oldani. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#5405) PuMbA válasza #56474624 (#5402) üzenetére


PuMbA
titán

"Frekvencia tartomány (Hz): 12" Ez is jól hangzik, csak 12Hz-et tud kiadni :DDD

(#5406) baluka26 válasza ntomka (#5404) üzenetére


baluka26
veterán

Ja, csak belealkudtam egy tízest. Elment tisztességes áron a HD25 :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5407) baluka26


baluka26
veterán

Úristen. Aki netalántán véletlen vesz LCD2-t feltétlenül vegyen hozzá LCD3 párnát. Csilliószor kényelmesebb. A hangját nem tudom, hogy jobb-e, de le is szarom. :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5408) ntomka válasza baluka26 (#5407) üzenetére


ntomka
nagyúr

LCD2 nekem kényelmes volt párna ügyileg, csak a súlya... :)

ツ Headphones on - World off

(#5409) #56474624 válasza PuMbA (#5405) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ilyeneket én ki sem szúrok, sőt igazából már rég szűröm ezeket a részleteket. :)

(#5410) baluka26 válasza ntomka (#5408) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem sem volt rossz LCD2 párnákkal, de ez a párna, te jó isten. Puha, illeszkedik, jó a fogása. Tényleg kurva jó. :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5411) Deadzone41 válasza baluka26 (#5407) üzenetére


Deadzone41
őstag

mennyi volt hozzá a párna?

(#5412) krichd1 válasza ntomka (#5408) üzenetére


krichd1
addikt

Legalább erősíti a nyakizmokat, gyúrós fejes. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5413) Spam123


Spam123
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy minőségi fejhallgatót, jelenleg a Sennheiser Orpheust néztem ki. Van aki próbálta már?
Tudtok jobbat nála? Ár nem akadály.

(#5414) guppy válasza Spam123 (#5413) üzenetére


guppy
őstag

hozzáillő erősítőt ne felejtsd el :))

ott vannak még a nagy staxok elektrosztatikusból

planárból Audeze LCD3 és Hifiman HE 6

dinakimus sennheiser HD800 és Akg K1000

mindenképp érdemes elmenni hallgatózni előtte h melyik tetszik, kelleni fog hozzá még jó forrás is és erősítés

(#5415) bigmasterg válasza guppy (#5414) üzenetére


bigmasterg
addikt

Orpheus-t szokták erősítővel együtt árulni. De akár 8 millió forintba is kerülhet egy szett. :D

(#5413) Spam123:
Ez komoly kérdés? :U

Akkor Stax SR009 és hozzá mondjuk egy Woo WES vagy valami hasonló szintű erősítő. Ezt érdemes elovlasni
Meg ezt.
De akkor már nem ártana egy megfelelő dac sem hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5416) baluka26 válasza bigmasterg (#5415) üzenetére


baluka26
veterán

Ilyen névvel, hogy "spam" ki veszi komolyan?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5417) guppy válasza bigmasterg (#5415) üzenetére


guppy
őstag

én is azzal a kombóval indítanék :D , utána hallgattatnám vele azt a 15 számot amiben nem hallom ki vele a hibákat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5418) baluka26 válasza guppy (#5417) üzenetére


baluka26
veterán

Legundorítóbb része ennek az egésznek az ez, amit leírtál...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5419) tikshow válasza baluka26 (#5418) üzenetére


tikshow
addikt

Ezt pontosítanátok? :)

(#5420) guppy válasza tikshow (#5419) üzenetére


guppy
őstag

minnél jobb a rendszered annál több hibát hallasz a felvételeiden

(#5421) PuMbA válasza guppy (#5417) üzenetére


PuMbA
titán

Hibákhoz nem kell azért annyira jó rendszer. Legkevesebb hibát ugye az 1k-s fülesem ad, konvergál a 0-hoz Superlux 668B-vel már lehet hallani, ez 8k-ba kerül, de nem minden számban. SRH440 amikor nálam volt 1,5 napot, olyan 30 hibával több jött ki, mint a 668B-vel és mindegyiket laptop integrált hajtotta, tehát az egész rendszer értéke nem haladja meg a 30k-t. Néha azon gondolkozok, hogy hogy a fenébe maradnak ekkora hibák a felvételekbe mikor 2 milliós DAC-okkal csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#5422) ntomka válasza PuMbA (#5421) üzenetére


ntomka
nagyúr

Direkt.

ツ Headphones on - World off

(#5423) Vasinger! válasza PuMbA (#5421) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A hibák alatt mit értetek?

Mondjátok azt, hogy olyan dolgokat, hogy túlvezérlések, kisebb sercegések hasonlók, mert akkor megnyugodok, hogy nem az új fejhallgatóm a hibás hanem a forrás.

Régebben eddig csak 1 számnál bizonyosodtam meg arról, hogy benne hagytak egy sercegést a szám 1 résznél. Azt is sok idő volt kinyomozni, hogy nem nálam a hiba, hanem alapból a felvétel a rossz. Most az új fülessel egyre több ilyet hallok, FLAC számoknál természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#5424) baluka26 válasza Vasinger! (#5423) üzenetére


baluka26
veterán

Töltsd le összes Focal - JMlab tesztcédét, és ha ott is gond van, akkor a fejessel van gáz. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5425) krichd1 válasza Vasinger! (#5423) üzenetére


krichd1
addikt

Nagyon sok felvételen van alapzaj, sercegés, sajnos.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5426) PuMbA válasza Vasinger! (#5423) üzenetére


PuMbA
titán

Sistergés, kattogás, csörgés, sípolás, dörzsölődő hang/mozgolódás (nem komolyzenénél) és nagyon ritkán sercegés. Szóval aminek semmi köze a zenéhez.

[ Szerkesztve ]

(#5427) contaxg válasza PuMbA (#5426) üzenetére


contaxg
veterán

imadom ezeket a "hibakat"...legalabb tudom hogy ember zenel :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5428) PuMbA válasza contaxg (#5427) üzenetére


PuMbA
titán

Hát vannak kevésbé zavaró/nem zavaró hibák meg zavaróbbak is :) Az, hogy a semmiből erősödik a zaj, aztán eltűnik aztán megint van az például rosszabb annál, hogy végig van zaj. Egyszer egy számot hallgattam újra meg újra és az első öt hallgatáskor reflexből mindig levágtam a fejemről a füles anál (ez vicces elírás, úgyhogy itt hagyom) annál a bizonyos résznél, merthogy csörög a telefon, de nem csörgött. Hatodikra már nem ugrottam be.... :DDD A dörzsölődés se baj, de ha állandóan hallatszik az már megint zavaró szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5429) baluka26 válasza PuMbA (#5428) üzenetére


baluka26
veterán

Freudi elírás. ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5430) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek mekkora kockázata elhozni olyan fejhallgatót, ami kiállítási darab volt egy üzletben? Mondjuk az ára is ennek megfelelő, a listaár 60%-a...

[ Szerkesztve ]

(#5431) bigmasterg válasza Ludovicus (#5430) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem mindegy, hogy milyen üzletben. (Nagy elektronikai bolt, ahol bárki fogdoshatja, cincálja és tönkre teszi, vagy kicsi hifi bolt, ahol a vevő meghallgathat egy próba darabot vásárlás előtt.)

(#5432) Diego2002


Diego2002
tag

Üdv!

Sógor akar FEJhallgatót venni, kb. ezek az igényei:

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Külföldön dolgozik, és meló után laptop előtt ülve :)

Milyen célra szeretnéd használni?
Youtube, filmnézés, skype...

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Kicsit zsugori, 8-10 k a plafon...

Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes...

Circumaural vagy supraaural?
Inkább Curcum-os, kényelmes legyen...

Zárt vagy nyitott?
Nincsenek elvárások...

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Biza' mikrofonos kéne skype miatt, és nem akar két kábellel szenvedni...

Ajánlanátok valamit? Előre is köszönöm!

..::Diego::..

(#5433) PuMbA válasza baluka26 (#5429) üzenetére


PuMbA
titán

Ma is tanultam valamit, mert nem tudtam, hogy mi az, de akkor is csak egy elgépelés :DDD

(#5434) tylerddd válasza contaxg (#5396) üzenetére


tylerddd
veterán

Hangbarlangban találtam egyedül 2 év garival, a többinél egyet adnak csak. Legalábbis, amiket én találtam.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5435) contaxg válasza tylerddd (#5434) üzenetére


contaxg
veterán

Akkor nincs mit tenni, ott kell megvenni! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5436) bigmasterg válasza bajnokpityu (#5365) üzenetére


bigmasterg
addikt

:) Itt is lehet találni 1-2 jó felvételt.

“The recordings you hear on this page were made in front of a live audience without eq, compression or effects added to enhance the song. These are raw files as we heard played in the room.”

[ Szerkesztve ]

(#5437) schawo válasza PuMbA (#5421) üzenetére


schawo
titán

1. Nem csinálják milliós DAC-okkal
2. Szörnyű rendszereken csinálják
3. Pár éve még szörnyűbb rendszereken csinálták

Minap volt egy cikk a legviccesebb magyar idiótával Németországban a Zindexen, azzal a Mándokival, aki anno a Dzsingiszkánnal nevettette ki magát a világban. Most van neki egy relatíve nagy stúdiója Németországban, és a stúdió felszerelését végigbogarászva újra röhögőgörcsöt kaptam az emberünktől. Ha a világ valaha készült legszarabb stúdiókonvertereit (Digidesign 888) használja valaki, és teszi ezt egy évtizede, akkor abból a stúdióból semmi normálisat nem várhat az ember. Azok eszközök egyszerűen nem alkalmasak értékelhető felvétel készítésére. A kolléga vagy süket, vagy nemtörődöm, de legvalószínűbb, hogy mindkettő egyszerre. De sebaj, az összes zenész, aki nála vesz fel, szintúgy idióta.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5438) baluka26 válasza schawo (#5437) üzenetére


baluka26
veterán

Link cikkhez?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5439) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Akit érdekelne, pár kép az új fülesről és a megviselt elődjéről. :) LINK

(#5440) schawo válasza baluka26 (#5438) üzenetére


schawo
titán

[link] és [link]

(#5439) Vasinger!
:C

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5441) Audison válasza Vasinger! (#5439) üzenetére


Audison
senior tag

Grat! :) Hogy tetszik? Kényelmes?

(#5442) Vasinger! válasza Audison (#5441) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kényelemre egy szavam nincs. Ég és föld e téren az AKG-hez képest. A hangzását még szokom. Néhol úgy érzem, mintha az AKG jobb lett volna, néha meg fényévekkel jobb. Nagyon szám függő. Egyelőre még bejáratom, később majd írok egy átfogóbb véleményt, ha teljesen kiismertem.

(#5443) szakibá... válasza schawo (#5440) üzenetére


szakibá...
senior tag

Kapcsolódó szakanyag.

Halkan jegyzem meg, hogy a Pro Tools mégiscsak a 888 konverter hátán vált világszabvánnyá, mint az angol nyelv a kommunikációban.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5444) baluka26 válasza szakibá... (#5443) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem nem hozza be a linkedet :)

Most már jó.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5445) szakibá... válasza baluka26 (#5444) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nekem is nagyon lassan jön be, de bejön.
Hopp, most meg egyből.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5446) Audison válasza Vasinger! (#5442) üzenetére


Audison
senior tag

Nem tudom milyen az AKG-d, de nekem eleinte nagyon sötét volt, mert SRH440-ről váltottam. Azért kérdeztem, hogy kényelmes e, mert szerintem kis fejűeknek laza lehet a pánt, nem ül fel teljesen a fejre.

(#5447) schawo válasza szakibá... (#5443) üzenetére


schawo
titán

Halkan jegyzem meg, hogy a Pro Tools mégiscsak a 888 konverter hátán vált világszabvánnyá, mint az angol nyelv a kommunikációban.
És nyírta is ki egyből saját magát a nem süket piacon. De a piac legnagyobb része süket. Így hasít még most is a PT, bár az újabb HD konverterei már csak szimplán szarok, nem borzalmasak. De a Laci barátunk még most is az ezeréves, már akkor is szörnyűnek tartott Digidesign konvertereket használja, erre nincs mentség.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5448) Vasinger! válasza Audison (#5446) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sötét? Ezt a jelzőt még nem hallottam fejhallgatóra. Mit jelent ez?

Nem tudom, hogy kicsi vagy nagy fejem van, de számomra kényelmes. Órákig el van úgy a fejemen, hogy meg se érzem. Persze egy kicsit bele is izzad a fülem, de melyik fejhallgatóban nem....

(#5449) bajnokpityu válasza schawo (#5447) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagyon elemedben vagy, én meg hanyattfekve röhögök :DD :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5450) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Üdv Mesterek!

Érdeklődnék tőletek milyen fejhallgatót ajánlanátok ezekkel a kritériumokkal:

-utcai használat, lehetőleg ne keltsen nagy feltünést
-fület körülölelő kivitel
-zenében inkább a rock vonalat részesítem előnyben (Bullet for my Valentine, Trivium, Linkin Park, U2, Nickelbeck, RedHot Chilli, Within Temptation, Nightwish) elvétve hallgatok poppot (Adele, Michael Jackson, mstani rádios popzenék).
-Annyira nem vagyok audifil, de egyszer hallgattam valami nagyon ütős fejest ahol a dobszerkónak minden egyyes zörejét, cintányérok részleteit és ugy egészében mintha az egész zenekart magam körül el tudtam helyezni. Ezt szeretném átélni elsősorban. Nem szeretem ha a basszus elnyom minden mást.
-médialejátszóval jelenleg még nem vagyok megálldva, jelenleg Galaxy Notetal játszom le flac állományaimat. Tervezek beszerezni egy Ipod Nanot, viszont erősitőre nem akarok beruházni. Szóval fontos lenne, hogy hotdozható cuccal is halljak benne valamit.
-a felső anyagi határt sajnos max. 50000Ftban kell meghúznom. Ennyi a költségvetés.
-fontos lenne a strapabíróság és a kábel minősége. Sokat túrázok, kutyázok stb... szóval napi 3-4 óra használat lenne hétköznapokon, hétvégén ennél kicsivel több.

Idáig csak fülbedugós hangkeltőim voltak de a komfort miatt szeretnék váltani. Rengeteget hallgatok zenét és szeretnék egy kicsit minőségibb szintre lépve megadni a módját .

Köszönöm a segitségeteket előre is.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.