Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Ear001 válasza donpe (#5847) üzenetére


Ear001
addikt

A ZU Mission összekötőkkel

Csak a pontosság kedvéért nem Mission az összekötő, hanem Gede.

(#5852) donpe válasza baluka26 (#5850) üzenetére


donpe
aktív tag

Azt mondták az oroszok, ha kell küldenek egy-két vagonnal. :D :D
Mindenesetre ezek kb 2000órát bírnak. A LB-ban lévők kb4000-5000-t.
Egyébként 1968-as és 1971-es gyártású válogatott katonai csövek. :D

bigmasterg - jó lenne már egy összejövetel én a mytek 192-re is kíváncsi lennék. ;)

Ear - bocsánat, my mistake... :R :)

[ Szerkesztve ]

(#5853) baluka26 válasza donpe (#5852) üzenetére


baluka26
veterán

4000-5000 óra, és egy ki bekapcs elvesz 4-5 órát az életéből :D
Amúgy brutál, hogy egyes csövek milyen árakon mennek.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5854) bajnokpityu válasza baluka26 (#5846) üzenetére


bajnokpityu
félisten

+1. Összehozlak majd egy elég jó hírű csöves építővel, csak milla feletti cuccokat készit- azt is rendelésre. Azok már úgy szólnak,mint egy félvezetős, szivesen hallgatnám itthon.
Olcsóbban nem kívántam őket. Ünnepnapokon tök jó, ahogy parázslik a cső, de hétköznapokon inkább a csönd.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5855) donpe


donpe
aktív tag

Korábban volt a Ph-n valaki, aki fából fejes tartó állványokat készített. Nem tudjátok ki volt? Vagy van valkinek ötlete mi illene egy LCD2-es bamboo-hoz?

(#5856) baluka26 válasza donpe (#5855) üzenetére


baluka26
veterán

Én az apokalipszisálló dobozkában tartom :DDD

Amúgy AVX->fodesz. Rendes gyerek nagyon :)
Ő csinálta az állványaimat.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5857) donpe válasza baluka26 (#5856) üzenetére


donpe
aktív tag

Köszi! Szépek :R

(#5858) contaxg válasza donpe (#5855) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem ez a kedvencem.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5859) bajnokpityu válasza donpe (#5855) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gaben360. Magam is vele csináltatom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5860) Ribi válasza bajnokpityu (#5854) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mi értelme annak a csövesnek ami úgy szól mint egy félvezetős ? :U

(#5861) krichd1 válasza donpe (#5855) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5862) baluka26 válasza krichd1 (#5861) üzenetére


baluka26
veterán

De rusnyák.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5863) SOAD19 válasza baluka26 (#5856) üzenetére


SOAD19
addikt

Én is tervezek a későbbiekben állványt készíttetni vele, 12k környékén meg is csinálná, amit kinéztem: [link] [link]

Még ezt tetszett, de ez inkább két fejeshez való: [link]

Esetleg mutathattok még pár, elsősorban fémből készült állványt, ha tudtok. :K

Most nézem, van egy fejeses verzió is a másodjára linkeltből: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5864) baluka26 válasza SOAD19 (#5863) üzenetére


baluka26
veterán

Egy CD3000-et vehetne valaki, ha már itt tartunk :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5865) p_adam válasza baluka26 (#5864) üzenetére


p_adam
addikt

Viccesen néz ki, nem izolál semmit, hangban semmi extra, a HD250II jobb.

(#5866) baluka26 válasza p_adam (#5865) üzenetére


baluka26
veterán

Pont belédbotlottam hedfájon keresgélés közben. Ott azért még nagyon lájkoltad a hangját :)

Mennyibe megy egy ilyesmi?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5867) SOAD19 válasza SOAD19 (#5863) üzenetére


SOAD19
addikt

Ez se rossz ám, kis minimalista.

(#5868) krichd1 válasza baluka26 (#5862) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem van egy barackfából készült állványom. Nagyon igényes, szép munka. Igazi famunka, szinte nevetséges áron.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5869) baluka26 válasza krichd1 (#5868) üzenetére


baluka26
veterán

Az ára tényleg nevetséges amúgy :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5870) donpe válasza SOAD19 (#5863) üzenetére


donpe
aktív tag

Beyer mellé csinos, de szerintem az Audeze-nek valami fa jellegű dolog állna jól.

(#5871) p_adam válasza baluka26 (#5866) üzenetére


p_adam
addikt

Biztos jópár éve lehetett. 3-400 euró körül megy állapottól függően (elég hamar szétkopik a műbőr és gyári párna nincs is már hozzá csak kínai ami nem ua...). A HD250II 1000x strapabíróbb, nem ua. a hang de zártban egyelőre az a legjobb kompromisszum nekem (kényelmes, szigetel, tere is van a hangképe pedig megszokható ha mást nem hallgat az ember - én igen, úgyhogy inkább youtube-hoz meg filmekhez használom).

(#5872) SOAD19 válasza donpe (#5870) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát igen, ahhoz tényleg inkább egy fából készült állvány illene, valami hasonló árnyalatú, mint ami a fejesen található.
Mondjuk én, lehet simán a dobozában tárolnám, elég mutatós úgy is: [link]

(#5873) baluka26 válasza SOAD19 (#5872) üzenetére


baluka26
veterán

Valószínű donpe is az überbrutál IP67-es csodadobozban kapta :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5874) donpe válasza baluka26 (#5873) üzenetére


donpe
aktív tag

Bezony! :) Jó lesz fejestalikra hordozni, meg ha összeomlana a ház, akkor csak ki kell kaparni a romok alól. :DD De ha megunná a párom és lehajítja a 9-ről, és egy kutya levizeli, akkor is csak le kell érte slattyogni. :))

A baj az, hogy kábelestül nem fér be a dobozba (nem akarom minden nap nyírni a csatlakozóját a szétszedéssel, összedugással), meg lefektetett állapotban picit nyomódnak is a párnák.

[ Szerkesztve ]

(#5875) guppy


guppy
őstag

K1000-ret én szinte minden este visszacsomagolom a dobozkájába, kivéve ha tudom h másnap reggel fogom hallgatni, így nem gyűjti feleslegesen a port, és nem öregnek fölöslegesen a csillapító szivacsok a hátuljában, a napfénytől (bár ezt a részét én sem értem, mert elvileg az UV fényt nem bírják ugye a szivacsok, azt meg az üveg megszűri)

más: Végre rájöttem h lehet a kaiserral fekve zenét-hallgatni, anélkül h jelentősen változzon a hangja, egy kemény sűrű szivacspárna kell hozzá és az szépen elnyeli a hangokat, miközben a fejes is megfelelő pozícióban marad :))

(#5876) SOAD19 válasza donpe (#5874) üzenetére


SOAD19
addikt

Gondolom, ez az ugye? :)

(#5877) donpe válasza SOAD19 (#5876) üzenetére


donpe
aktív tag

Bezony, elég ütős kis hordtáska. Értik a dolgukat ezek az ameriakiak. :K

(#5878) bigmasterg válasza guppy (#5875) üzenetére


bigmasterg
addikt

K1000et én is mindig dobozban tartom, meg hd650et is (meg előtte hd800at is).
De az lcd2-t két féle dobozzal lehet kérni. ilyennel és ilyennel. (azt hiszem, hogy egyik sem feláras, vásárláskor szabadon választható) Balukának és donpe-nek is a műanyag, ipari doboz van. :)

szerk.: lassú voltam egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#5879) contaxg válasza bigmasterg (#5878) üzenetére


contaxg
veterán

Ez a régebbi fadoboz. Most aszem sötétebb van, barna belsővel.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5880) Ribi válasza guppy (#5875) üzenetére


Ribi
nagyúr

Üveg nem szűri meg teljesen az UV-t csak 1 részét, a plexi ami megszűri teljesen azt hiszem. Virágok is megdöglenének ha szűrne mindent.
Amúgy ha rásüt is nagyon felmelegszik, az sem tesz jót neki.

[ Szerkesztve ]

(#5881) Ear001 válasza Ribi (#5860) üzenetére


Ear001
addikt

Az igazán jó csövesek mindent tudnak, amit egy jó félvezetős, plusz még azt is tudják, amit csak egy jó csöves tud. ;]

(#5882) baluka26 válasza Ear001 (#5881) üzenetére


baluka26
veterán

Igen, pl. 5000 óránként lehet bele csövet venni ;]

Tényleg. Akik ilyen párszáz dolcsis csöveket használnak, nem fáj a szívük? :))

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5883) duckload


duckload
tag

Üdv!

Vettem egy Superlux hd 662- őt. Hangzása nem rossz azzal nincs is komolyabb problémám de valami hihetelen kényelmetlen kb 30 perc mulva elkezd nyomni és iszonyatosan szorit! Tegnap vettem kb eddig 8-9 órát volt rajtam de szörnyű! Valakinek van tapasztalata vele, fog még puhulni és veszit a szoritásábol? Aza vicc hogy még a szemüvegem szárát is meghajlitotta picit :)

[ Szerkesztve ]

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#5884) schawo válasza Ear001 (#5881) üzenetére


schawo
titán

KV? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5885) donpe válasza baluka26 (#5882) üzenetére


donpe
aktív tag

5000 óra elég baráti - heti 5x2 óra val számolvai 52x10=520/év. Minimum 6-8év kapcsolgatásból adódó hibákat is beleszámolva. A LB-ba filléres csövek vannak, néhány ezer forintért megszerezhető az egész garnitúra.

A Night Blues esetén rosszabb a fenti statisztika, de még mindig kijön legalább 3 év aktív használat.

Mindenesetre nagyfater 2.vh-t egy trágyadomb alatt átélt csöves rádiója a mai napig működik. Pedig abban nem volt csőcsere. :D

(#5886) donpe


donpe
aktív tag

Ez a kistesója a Night Bluesnak, a Night Blues Mini. Kompaktabb kivitel hasonló hangzás.

"Laconic Night Blues Minit a legendás Night Blues NB-3A V2 alapján dolgozták ki, annak csökkentett méretű, súlyú és olcsóbb változata."
Két kimenet:
1 low - 32-100Ohm-os fejeskhez
2 high - 100-600Ohm-os fejesekhez

"Laconic Night Blues Mini a csövesek számára nem jellemző, nem színezett hanggal rendelkezi. Ezt az erősítőt azoknak lehet ajánlani, akik kevésbé csöves és egyben nem kompresszált hangzást szeretnének elérni. Ebből a szemszögből nézve a Mini a régebbi verzióhoz hasonlítható."

A Drhead a kistesót használja tesztekben mint referencia csövest.

[ Szerkesztve ]

(#5887) Audison válasza donpe (#5886) üzenetére


Audison
senior tag

Ennek lehet tudni az árát?

(#5888) donpe válasza Audison (#5887) üzenetére


donpe
aktív tag

A nagy kint az oroszoknál 182e HUF, a kicsi 132eHUF átszámítva.

(#5889) albinolynx


albinolynx
őstag

Esetleg van még itt valaki, aki saját maga által épített erősítőt használ?

Egy 3BMI FH4 erősítőt gondoltam megépíteni majd a panasonic-hoz. Egyelőre ennyi, a DAC még várat majd magára. Ahhoz úgyis érdemes az asztali gépemet használni. Laptopon nem is tudom lehetséges-e spdif kimenet...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#5890) krichd1 válasza albinolynx (#5889) üzenetére


krichd1
addikt

Vannak, de ez a téma ide tartozik. Laptopra lehet SPDIF kimenetet csinálni: [link]

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5891) Fecogame


Fecogame
veterán

Köszönöm, hogy ajánlottátok a Shure SRH440-es fejhallgatót, sikerült végre megkaparintanom egyet, ma kaptam kézhez.

Kipróbáltam, és a várakozásokkal ellentétben nagyon nem hozza azt a hangminőséget, összeszerelési minőséget, mint ami elvárható lenne egy 25ezer Ft-os fejhallgatónál. Egyszerűen rossz. Itt van a fejemen, hallgatom, és egyre csak az motoszkál bennem, hogy ez nagyon nem ér meg ennyit. Kényelmetlen, gagyi műanyag és még a hangzás sem az igazi. Van egy skullcandy fülhallgatóm ( SkullCandy Dub ), még az is jobban szól, mint ez. Hallom, hiszen itt van nálam mind a kettő, nem a levegőbe beszélek.

Örülök, hogy nem használtan vettem, így legalább vissza tudom vinni, még ha buktam is rajta valamennyit. :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5892) Bodz válasza Fecogame (#5891) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tippelhetek? A mélyekkel van főleg problémád?

(#5893) Zoli133 válasza Fecogame (#5891) üzenetére


Zoli133
őstag

Ugyanarról a shure-ról beszélgetünk amiből nekem is van egy a fejemen? Mert akkor nem tudlak megérteni.
Nagyjából minden ponton ellentétes a véleményem.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5894) donpe válasza Bodz (#5892) üzenetére


donpe
aktív tag

:DDD
Szokni kell, ha valami jól szól, csak a rosszhoz szokott a fül. ;)

(#5895) Fecogame válasza Bodz (#5892) üzenetére


Fecogame
veterán

Erőtlen hangzása van. Van egy Genius 6000-es 5.1-es hangrendszerem, na ha úgy szólna egy fejhallgató is, azzal lennék megelégedve. Nálam az A hangzás. :K

Zoli133: Nekem nyomja a fülem... Már felvételkor kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5896) Ear001 válasza schawo (#5884) üzenetére


Ear001
addikt

Inkább dB. ;]

(#5897) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

úgy néz ki, kicsit optimalizálnom kell a hangfelszereléseimet. Jelenleg 2 genius hangfalszettet használok, egy 2.0t a notihoz, egy 5.1et a tvhez. Mivel szeretném lecserélni az 5.1-et és a 2.0 is feleslegesen nagy a notihoz/nem használom ki, gondoltam eladom őket hogy valami visszajöjjön az új cuccokra, és egy normálisabb fejhallgató bőven elég volna.

Amire használnám: zenehallgatás (rock, jazz, instrumentális), skype és ventrilon való beszélgetés. Mikrofon nem feltétlen szükséges, a laptopban találhatóval sincs különösebb bajom, de nem árt ha van. 5.1-es sok 10ezres gamer mikrofonos kávéfőzős cucc szintúgy nem kell szerintem erre amire használom.

A keret max 10K lenne, ezért keresnék vmi best buyt

[ Szerkesztve ]

(#5898) Zoli133 válasza Fecogame (#5895) üzenetére


Zoli133
őstag

Na jó azt elismerem, hogy a gyári párnák nem a legjobbak (én a 840-es párnáival használom).

Másrészről ha zenét egy 5.1es rendszeren hallgatsz és a skullcandy jobban bejön akkor max a mélyet hiányolhatod a shure-ból. Mivel szegény shure nem mély orientált inkább egyenletes. Abban viszont biztos vagyok, hogy a shure részletesebb hanggal rendelkezeik.

Mellékesen milyen forrásról hallgatod?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5899) Bodz válasza Fecogame (#5895) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ahogy donpe mondja, szokni kell. Valószínű, hogy egy idő után a Genius lesz furcsa, túl sok. :) Ha mégsem, akkor jöhet valami más fejhallgató. Sajnos ez ilyen, általában elsőre nem sikerül az embernek a megfelelőt megtalálni. A kényelem valamennyit javulni fog, szintén megszokod, meg a párna is be fog törni. :)

(#5900) Ear001 válasza Fecogame (#5895) üzenetére


Ear001
addikt

Szóval a te referenciád egy egyszerű kis számítógéphez való 5.1-es rendszer, amiben a mélynyomó akkora mint egy átlagos hifi hangfalon a középsugárzó. Hát nem csodálom, hogy ehhez képest a Shure nagyon más - szerencsére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.