Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) DBAtti válasza #71562240 (#4800) üzenetére


DBAtti
aktív tag

+1 az első HSZ elolvasására

A 440 kényelemben nem a legtutibb szerintem, a DTX 910-re is adok egy +1-et, ha nem számít, hogy nyitott, vagy zárt, kényelmesebb a 440-nél.

Re (#4790) adidas4death
"- HP DV6-6169SL laptophoz kellene. "

Örömteli, hogy kijelölöd a pontos forrást -tényleg! :R -, de még gyorsabban tud segíteni valaki, ha pontosabb specifikációit belinkeled, ami a hangkeltőt illeti. Ne a kedves egybegyűlteknek kelljen azt is keresgélni, mert így valószínűleg csak egy átlagos integrálttól elvárt szintet feltételez mindenki, én pl. nem találtam 1-2 keresés és oldal után, hogy pontosan mi is van benne, mik a képességei, mélyebbre pedig nem ásom.

A DTX 910-re írta nemrég valaki, hogy érzéketlennek találta, nem biztos, hogy megelégszik az integrálttal, akármennyire csak 32Ohm-os. Használható lesz, de nem mutatja meg valójában mit tud, a 440 talán kevéssé háklis (?).

szerk.: plusz amik mostanában állandóan forognak a köztudatban: Yoga 880, és Takstar zárt megoldásai. Ezeket megint csak lusta vagyok visszatekerni, keresőben megtalálod.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4802) nsgeri válasza Bodz (#4785) üzenetére


nsgeri
csendes tag

Nem rossz :D

amúgy szerinted ezek tényleg eredetiek, ahogy ezt a leírás írja? mert ha igen akkor erős késztetésem lesz rá hogy rendeljek egyet :DD

(#4803) adidas4death válasza DBAtti (#4801) üzenetére


adidas4death
aktív tag

AIDA 64 alapján ennyit találtam róla, remélem ez többet segít:

- Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B-3]
(Beats Audio-val megspékelve)

- IDT 92HD81B1X @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller

Teljesen zárt érdekelne első sorban mivel nem másnak hallgatom a zenét :) és "Circumaural" típusú, hogy az "egész fülemet" elfedje, azt találtam a legkényelmesebbnek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#4804) Bodz válasza nsgeri (#4802) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azok. Többen is rendeltek már belőle.

(#4805) eightykid válasza SunSoul (#4791) üzenetére


eightykid
csendes tag

Jaja, én is így tudom, énekre előszeretettel használják. Ezt célirányosan felvételhez és monitorozáshoz használnám, zenehallgatásra az M50 is nagyszerű. (Felvételhez is jó az M50, félreértés ne essék, már próbáltam - gitárfelvétel -, de izgat, hogy milyen lehet a 7506.) Meghallgatás nélkül semmiképpen se! :)

Egyébként eltoltam holnapra a dolgot, éljen a lustaság. :DD

(#4806) rusherr


rusherr
csendes tag

Sziasztok!
Fejhlgató vásárlás előtt állok és nem tudom, hogy merre induljak el.
Nos amire használnám : Otthoni Zeneszerkesztés_gondolom monitort ajánlotok?
: A szobámban (emeleti-)
: Zártra gondoltam
: Vezetékes
: Mikrofon nélküli

Az ár legyen 10.000-30.000-ig, de minden ami jó írjátok le légyszives, mert ez a lelke a zeneszerkesztésnek és nem szeretnék befürödni vele.
Elképzelésem az nincs, de szépen szóljon a mély, közép, magas is! ne nyomja el eggyik sem egymást
Előre is köszönök mindent.

SR

(#4807) OrtonRkO


OrtonRkO
csendes tag

Ezek alapján valamelyik hozzáértő tudna nekem ajánlani pár megbízható fülest? :)

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Mindenféleképp csak itthon, utcára nem vinném.
Milyen célra szeretnéd használni?
Otthoni zenehallgatás, filmnézések, általános dolgok. + ha már itt van egy két játékhoz, de ez nem mérvadó.
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Max 14-15.000Ft
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
MINDENFÉLEKÉPP vezetékes.
Circumaural vagy supraaural?
Circumaural!
Zárt vagy nyitott?
Zárt!!
Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofon nélküli.
Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Mindenféleképp kristálytiszta hangzást várnék el, ha már ennyit rászánok. Legyen ott a mélye/basszusa, ne csak recsegés hallatszódjon, de a tetejével se legyenek bajok. Profibb fülesek közül csak egy Sony MDR ZX 600-ast próbáltam fel pár percre..én oda vissza voltam milyen kristálytiszta hangokat hallottam benne..végülis a basszusa nem volt olyan jó, de a magasa...ááh :) Lehet,hogy őt választanám, de zavar,hogy csak 1,2m a kábele és ha néha odaülnek a PC-hez játszani ott már nem tudnám használni.

Előre is köszönöm ha valaki szán rám egy kis időt :)
Szép estét!

(#4808) krichd1 válasza rusherr (#4806) üzenetére


krichd1
addikt

Digitech Pro Monitor, Shure SRH440.

(#4807) OrtonRkO: Mi volt a gond a basszusával ? Hosszabbító kábelt vehetsz pár száz forintért, ez ne tartson vissza. ;)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4809) Epf


Epf
tag

Studión belül egy csomó fajta fejhallgató.
http://www.youtube.com/watch?v=kE9I8eGgJfo&list=PLYKrzZ7sFJt0v3wbpJyGYQm3BQeHnM3xL&index=1&feature=plpp_video&fmt=18

(#4810) OrtonRkO válasza krichd1 (#4808) üzenetére


OrtonRkO
csendes tag

Olyan nagy baj nem volt vele, a magasa sokkal jobban kijött.
Szóval szerintetek érdemes lenne ezt megvenni?:)

(#4811) krichd1 válasza OrtonRkO (#4810) üzenetére


krichd1
addikt

Innen még tudtommal senki nem hallotta a ZX600-at, tehát így nehéz megmondani, hogy az itt ajánlott fejesekhez képest milyen. De az a lényeg, hogy Neked tetszen.

"a magasa sokkal jobban kijött"
Ezt úgy érted, hogy kicsit magashang kiemelős, világos hangja volt ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4812) OrtonRkO válasza krichd1 (#4811) üzenetére


OrtonRkO
csendes tag

Igen, mindenesetre holnap a választás előtt még egyszer felpróbálom egy rock számmal és leírom a tapasztalataim! :)

(#4813) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, Játékra/Teamspeakre keresnél max 5-6-7ezer forintért olyan fülest, amint megfelelő hangbevitelű mikrofon van és az éles/basszus is jó benne, egyik sem kell túlnyomóan, csak legyen benne jó magas és mély nagyjából.

Most egy Canyon CNR-HS9-em van amivel nincs bajom hangzásra, egyedül a mikrofonja zavaró kicsit, mivel a zsinórján van nem pedig a fejesen és ugye így szivacs sincs rajta...

(#4814) #71562240 válasza OrtonRkO (#4807) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kicsit többért válaszd (hallgasd meg) például az Audio-Technika ATH-M30-at. Egyébként az árkategória leginkább best buy (és manapság itthon kapható) típusai vagy supraauralok vagy/és nyitottak.

Megjegyzés: Mi ezt olyan szemszögből látjuk, ahonnan a "Mindenféleképp kristálytiszta hangzást várnék el, ha már ennyit rászánok." illetve a "Profibb fülesek közül csak egy Sony MDR ZX 600-ast próbáltam fel..." mondatod nem igazán helytálló (kissé naív), mert a kristálytisztának nevezhető hangzás és a profibb fejhallgatók szintje nagyon-nagyon más árkategóriában keresendő. Amit te most vizsgálsz az a belépő szint, árban is.

(#4815) baluka26


baluka26
veterán

Denonnal annyira szerettem Sultans Of Swing utolsó egy percében a gitárszólót, HD800-zal viszont annyira súlytalan az egész, hogy még kuncogtam is rajta :N

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4816) OrtonRkO válasza #71562240 (#4814) üzenetére


OrtonRkO
csendes tag

Igazad van, számomra azért ,,profibb" füles mert eddig mindig megragadtam a 3000Ft-os tescosnál :)

Amúgy abból mennyi az igazság, hogy egy 20 ezres gamer füles jobban szól zenére mint pl. ez a Sony?

(#4817) #71562240 válasza OrtonRkO (#4816) üzenetére


#71562240
törölt tag

A füles a fülhallgatókra utal, mivel fejhallgatókról beszélünk, használd a fejes szót, ha lazán akarod kifejezni.

"Amúgy abból mennyi az igazság, hogy egy 20 ezres gamer füles jobban szól zenére mint pl. ez a Sony?" Ki állítaná ezt? Ilyen állítás eleve nincsen, tehát az igazságtartalma is értelmezhetetlen. (Olyan fogalom sincs, hogy "egy 20ezres gamer füles". Sokféle típusú és hangminőségű gamer fejhallgató van, mindegyiket egyedileg kell vizsgálni. És miért éppen ez a Sony lenne az összehasonlítási alap egy ilyen állításhoz?) A gamer fejhallgatók egyébként általában gyengébben szólnak zenén, mint a hasonló árkategóriájú zenei fejhallgatók.

[ Szerkesztve ]

(#4818) OrtonRkO válasza #71562240 (#4817) üzenetére


OrtonRkO
csendes tag

Számomra azért, mert csak ezt a fejhallgatót tudom/tudtam kipróbálni ismeretség miatt, a jövőbelit is rendelni fogom. Sok helyen úgy hallottam, hogy ez a Sony sokkal jobban teljesít az ebben az árkategóriában lévő Skullcandyknél,Sennheisereknél, hogy valami ismert márkát említsek.

(#4819) fi:zi'k válasza OrtonRkO (#4818) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az Skullcandy divatmárka, a Senn meg 1-2 kivételtől eltekintve nem túl szerencsés árpolitikát folytat. Tehát épp nem jó ismert márkákat emeltél ki. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4820) #71562240 válasza OrtonRkO (#4818) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha annak a "sok helynek" igaza van a Sony MDR-ZX600 tekintetében, annak örülni fogunk, de mi még előtte állunk a típus megismerésének.
És ahogy fi:zi'k is utalt rá, a két említett márka típusainál nem igazán kunszt jobbnak lenni ebben az árkategóriában.
Egyébként lehet, hogy nem vetted észre, az általad megadott paraméterek mentén mindenképpen javasoltam az Audio-Technica ATH-M30 meghallgatását.

[ Szerkesztve ]

(#4821) baluka26


baluka26
veterán

Gond van LCD2-vel, úgy tűnik, ha meg is jön valaha, nem zökkenőmentesen.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4822) fi:zi'k válasza baluka26 (#4821) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Merthogy?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4823) baluka26 válasza fi:zi'k (#4822) üzenetére


baluka26
veterán

Pü.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4824) ntomka válasza baluka26 (#4823) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szupertitkos? :)

ツ Headphones on - World off

(#4825) baluka26 válasza ntomka (#4824) üzenetére


baluka26
veterán

Akit érdekel, az írjon püt :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4826) baluka26


baluka26
veterán

Lényeg a lényeg, Royal Mail kurva nagy ívben kerülendő. Még drágább szolgáltatás is.

Remélem mindenki tud angolul, akinek eddig átdobtam ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4827) kolosanyi válasza baluka26 (#4825) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csak nehogy az legyen, hogy fél óra múlva 300 olvasatlan privátod van... :D

(#4828) contaxg válasza baluka26 (#4826) üzenetére


contaxg
veterán

...és most hol a fejes?? :F

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4829) baluka26 válasza contaxg (#4828) üzenetére


baluka26
veterán

"Valahol".

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4830) h3gylak0


h3gylak0
csendes tag

Sziasztok!

Fejhallgató vásárláson gondolkodom.
Leginkább utcán, utazás közben használnám. Forrás: mobil (nexus S+voodoo sound) (ha szükséges még egy fiio e5-öt el tudok képzelni mellé)
Ami fontos lenne az a megfelelő zajzár, illetve, hogy a füles mérete se szaladjon nagyon el. (mobilitás/tárolás miatt)

Nézegetem az aktív zajszűrős vonalat is, de nem tudom ezek mennyire hatékonyak a valóságban.
Tetszik az AT ANC7b (esetleg ebay-rol olcsobban ANC9), bár a mérettel itt már lehetnek problémák.
Vagy AKG 490/495, itt ahogy látom a fülön ülnek a párnák, nem tudom ez az anc-vel kiegészítve mennyire tartja kint a külső zajokat, illetve hogy szól.

Szóval a kérdésem, szeretnék az utcán/zajos környezetben is nem túl hangosan de élvezhető minőségben zenét hallgatni, mi a jobb megoldás aktív nc vagy passzív? esetleg ha tudtok típusokat ajánlani mindkét vonalon / valakinek van tapasztalata hasonló kérdésben azt szívesen veszem.

(#4831) contaxg válasza baluka26 (#4829) üzenetére


contaxg
veterán

:O

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4832) kolosanyi válasza h3gylak0 (#4830) üzenetére


kolosanyi
veterán

Utcára nem jobb választás egy IEM?

(#4833) contaxg válasza h3gylak0 (#4830) üzenetére


contaxg
veterán

Nálam volt ANC9, de ezt nem szerettem nagyon tudatosítani a környezetemben. :D
Eszemben sincs a DT1350-et lecserélni rá...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4834) Deadzone41 válasza h3gylak0 (#4830) üzenetére


Deadzone41
őstag

ha nincs 50eFt-od a dologra, és nem zárkózol el teljesen az IEM-ektől, akkor egyértelműen IEM. aktív zajszűrős csodákat el kell felejteni.

(#4835) h3gylak0: nem azzal van a gond, hogy a füled belsejében rezeg a membrán, hanem hogy nem tud tisztulni, szellőzni a füled. de gondolom nem napi 8 órát lenne használva.

egyéb iránt seni hd25-1 II, amperior, dt1350

[ Szerkesztve ]

(#4835) h3gylak0 válasza kolosanyi (#4832) üzenetére


h3gylak0
csendes tag

Használtam/néha használok IEM-et (CX300), de nem biztos, hogy sokáig jót tesz a fülnek ha a belsejében rezeg a membrán :S

(#4836) contaxg válasza h3gylak0 (#4835) üzenetére


contaxg
veterán

Ha esetleg Párizsban járnál a jövő héten, akkor lesz egy Audio-technika szeminárium a zajcsökkentős fejesekről...elvileg még van pár szabad hely.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4837) h3gylak0 válasza Deadzone41 (#4834) üzenetére


h3gylak0
csendes tag

köszi, megnézem őket

(#4838) #71562240 válasza h3gylak0 (#4835) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem tesz jót, de majdnem ugyanennyire nem tesz jót a nem IEM fülhallgató sem és a fejhallgató sem - lényeges különbség e szempontból nincsen. A hangerő ésszerű szabályozása a fontos.

Esküszöm, hogy első pillantásra úgy olvastalak, hogy húgylakó, és csak jobban megnézve láttam, hogy nem az... Bocs, de nem bírtam ki, hogy ne adjam közre. :D

(#4839) kuntics


kuntics
aktív tag

Hellosztok

Szeretnék egy kicsivel jobb hangot kicsalogatni a laptopomból,csak nem tudom mit kellene változtatnom.Két féle megoldás jutott eszembe:
- jelenlegi fejhallgató cseréje(superlux hd661)
- valamilyen külső hangkártya beszerzése
Árban olyan 20k környékén gondolkozom,ha van jó ajánlat akkor mehet felfelé a keret.

everestből kinéztem a hangkártya típusát:(ezt a kettőt írja ki nem tudom melyik kell.
nVIDIA HDMI @ nVIDIA GT218 - High Definition Audio Controller
Realtek ALC269 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller [B-2]

A mostani fejhallgatómmal is meg vagyok elégedve,csak néha sok a magas hang és egy idő után kényelmetlen.Kialakításban is ilyet szeretnék,zárt Circumaural.Elég sok fajta stílus hallgatok,de leginkább rockzenét,

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#4840) kolosanyi válasza kuntics (#4839) üzenetére


kolosanyi
veterán

És egy DAC + AMP? Ebből az árból egy FiiO E10 ki is kerül.

(#4841) kuntics válasza kolosanyi (#4840) üzenetére


kuntics
aktív tag

Nem tudom melyik megoldás javítaná legjobban a hangzást.A vásárlás is kicsit odébb van,február elejére tervezem,csak még időben nekiállok az információszerzésnek.

(#4842) kolosanyi válasza kuntics (#4841) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát az E10-et (meg az E17-et is) szokták szidni páran, de az utóbbit hallottam szólni, szerintem jó cucc az. Ennyi pénzért mindenképp jó választás lehet, ha fejest nem akarsz cserélni. Viszont ha fejhallgatóban is tovább lépnél, akkor szerintem érdemesebb először azt beszerezni és csak utána a forrást. Persze ez csak az én meglátásom, nem vagyok túl tapasztalt ilyen téren, szerintem várd meg a többiek véleményét. :)

(#4843) Deadzone41 válasza kuntics (#4841) üzenetére


Deadzone41
őstag

fölösleges drágább fejhallgatót venned az alaplapi zajkeltőhöz, egy fiio e10 lenne a legésszerűbb szerintem. (van dac/amp- os topic oda gyere át, ha több kérdésed van erről)

a slux-od magasait valszeg egy kis eq-val meg lehet zabolázni, a 8khz körüli hangok visszavételével, legalábbis a hd330-ra nagyon jótékony hatással volt.

krichd1: a slux-ok 8khz körül emelnek kb, az már sávszél? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4844) krichd1 válasza kuntics (#4839) üzenetére


krichd1
addikt

Ha vmi külső DAC+Ampot vagy hangkártyát vennél, akkor még több lenne a magas hang nagyon nagy valószínűséggel. Az integrált alaplapi vágja a sávszéleket. Legjobb lenne, ha teljesen új rendszert építenél, bár ez nem jönne ki az árból.

(#4843) Deadzone41: Nem :P

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4845) kuntics válasza krichd1 (#4844) üzenetére


kuntics
aktív tag

köszönöm az eddigi válaszokat,mindgyiknek utánaolvasok.Mivel egy laptopról van szó,nem tudom pontosan milyen rendszerre gondolsz.

(#4846) SOAD19 válasza kuntics (#4845) üzenetére


SOAD19
addikt

Rendszer alatt, a dac+amp, és fejest érti. Szóval forrás mellett fejes cserét is javasol.

(#4847) Deadzone41 :P Eladom a 880-ast... ;) Mint, ahogy már Neked, és Dave-nek is írtam talán, hogy sokkal közelebb van, az eme fejes által nyújtott hang, amit keresek, mint a 880-asé. Sokkal szellősebb, természetesebb hangja van. Szerencsére a mélye egyáltalán nem kevés számomra, stranger28 se kevesellte a mai látogatása során. Kicsit részletesebbnek is tűnik, sok szám máshogy szól a fejessel, de ezt a szellősebb térnek tulajdonítom. A különböző hangszerek, hangok nem nyomják el annyira egymást, jobban kivehetőek.
Nagyon jó kis fejes, nagyon megérte az árát, egy jó időre megint le van tudva a fejes projekt. :K Múltkor írta bigmasterg, hogy 2012-ben nem költött a fejes láncára, és belegondoltam, hogy tavaly én se cseréltem le semmit.

[ Szerkesztve ]

(#4847) Deadzone41 válasza SOAD19 (#4846) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem mesélsz az at-ről? :P

(#4848) kolosanyi válasza krichd1 (#4844) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mondjuk egy Pro Monitor meg egy Sansa Clip+ éppen kijön. Máris megvan az előrelépés. :)

(#4849) bajnokpityu válasza krichd1 (#4844) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Van egy eladó prodidzsáj hangkari eladó AVXen. Ketten biztosan jobbnak hallottuk a fityó e10nél. pont sávszélben volt gyengébb a hangkari, de zeneiségben jóval előtte volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4850) kuntics válasza SOAD19 (#4846) üzenetére


kuntics
aktív tag

Értem.Elöbb-utóbb az a célom,csak egyszerre nem megy.Most venném meg az egyik felét,pár hónap múlva a másikat.Akkor érdemesebb lenne most egy DAC-ot venni és utána a fejest? Esetleg fejhallgatót tudnátok ajánlani ebben az árban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.