Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) #71562240 válasza Meghivott (#4300) üzenetére


#71562240
törölt tag

A kérdés költői, persze hogy rontja a hangzást. Minél jobb minőségű hosszabbítót veszel, annál kevésbé rontja a hangzást, de természetesen rontja.

(#4302) Kopa


Kopa
csendes tag

Hali! A sennheiser HD 598-ról mi a véleményetek?

(#4303) ntomka válasza Kopa (#4302) üzenetére


ntomka
nagyúr

Kerüld.

ツ Headphones on - World off

(#4304) SOAD19 válasza Kopa (#4302) üzenetére


SOAD19
addikt

Újonnan nem nagyon éri meg az árát szerintem, akkor már inkább használtan egy 600-as.

(#4305) DBAtti válasza Kopa (#4302) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Új itthoni áráért semmi esetre sem ajánlanám.
Ha használtban is gondolkodsz, itt a fórumon szoktak hasonló és magasabb kaliberű fejesek gazdát cserélni, azok közül csapnék le egy jó állapotúra, vagy e-Bay / amazon / akármi.

Jó lenne tudni, mennyiért jutnál hozzá az 598-hoz, mik az alternatívák, és mire használnád miről hajtanád --> ld első HSZ.

Ilyen áron már mennek kb a Beyer DT880-ak (bár ez zárt), a megfelelő változat (több impedancia és kialakítás!) szerintem jobb vásár lehet. Bár megvallom, nem adnék ennyit egy fejesért, ha használtan jóval olcsóbban ki lehet jönni. De ez én vagyok.
Aztán ott van még AKG K701, bár az is kissé megosztó. Az 598 lehet közelebb áll az 555-jöz, mint a 600-hoz fejlesztésben, hangban. De ez csak ilyen megérzés, nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4306) dudika10 válasza Kopa (#4302) üzenetére


dudika10
veterán

Hogy marha drága.
Használtan tökéletes állapotú HD650-et kapsz az áráért, ami nem egy kategória vele. Nagyjából a 20k-s kategóriában versenyképes lenne. Ahol az előd is tanyázott.

(#4300) Meghivott: ha ilyen kérdést felteszel, akkor valószínűleg nem olyan rendszerrel próbálkozol, ahol ez jelentené a legnagyobb problémát. :)
Egyébként ha rövid a kábel és nem tudsz zenét hallgatni, az még mindig rosszabb, mintha a kényelem oltárán beáldoznál egy picit a hangminőségből (valószínűleg annyit, amennyi fel sem tűnik, ha emberi hosszok közt maradsz a kábelt illetőleg).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4307) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Keresnék MAX 40-50ig egy elég jó fülest, ami jól szól és bírja is a strapát (Gondolok itt arra, hogy ne egy Beats by-t mondjatok ami ha leesik összetörik..)
Jó lenne ha akár utcára is hordozhatnám de jórészt itthon használnám. Jelenleg Roccat Kave-m van ezt szeretném lecserélni.
Válaszokat előre is köszi!

(#4308) DBAtti válasza reflxx (#4307) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Szia!

Szerintem Shure SRH840, vagy Audiotechnika M50 amit keresel. Nálam előbbi a nyerő.
A ledobálásnak ezért egyik sem örül nagyon. :(
Szerk:
És hozzádobnám még olcsóbb kistesóként az SRH440-et, és az ATH M40fs-t, ha mégsem szeretnél annyit kiadni. Ezek elég jó darabok, és nem kell hímes tojásként kezelni őket.

És hogy is felejthettem ki: Beyerdynamic DT 770 (sok változat létezik!).
Azért nem baj, hogy külön került mert:
- A korábbiaknál nehezebben hajtható
- Kicsivel több törődést igényel, amit magasabb kényelemmel hálál meg, isteni a velúr párna
Őt is szeressük egyébként, mert jó hangja van.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4309) DBAtti válasza DBAtti (#4308) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Csak a tisztánlátás végett, a Beyer 770 -ből csak a 32 ohmos kiadás használható utcán, a többit csak mobil erősítővel, vagy azzal sem érdemes. Így inkább a előtte felsorolt 4-ből csemegéznék, meg amit még írnak majd a többiek.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4310) Dave™


Dave™
nagyúr

A legolcsóbb AD2000 ever. Ugyan meg kellene győzni, hogy conuson kívül postázza, de megér egy próbát :) 85-88k körül kihozható, ha sikerül megbeszélni vele az okos szállítást.

(#4311) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Az Akg 420-ról mi a véleményetek? 4500 ft-ot megér? Hangzása mennyire van rendben?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4312) #56474624


#56474624
törölt tag

Hihetetlen, mennyire hangzástól függ nálam is, milyen zenéket hallgatok. Kiiktattam a láncból az erősítőt, most nézem a heti toplistámat, drasztikusan változott komolyzene és jazz irányába, első helyeken csak komolyzenei szerzők, első 10 helyen csak komolyzene és jazz. Ez nagyon nem volt jellemző eddig. Legalábbis fejhallgatóról. Pedig nem most ismerkedtem ezekkel a művekkel, a régiek kerültek elő. :)

(#4313) DBAtti válasza Ferenczi Áko (#4311) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Régebben próbáltam, akkor egész jó véleménnyel voltam róla. De két dolgot észben kell tartani:
- Nyitott, így nem nagyon izolál, és téged is jobban hall a környezeted
- Nincs olyan erős mélye, mint mondjuk egy K430-nak. Ez attól függően jó, vagy rossz, hogy milyen hangzást kedvelsz. Ha nyomulósabbat szeretnél, akkor inkább a 430.

4500-at simán megér, ha jó állapotú, pláne ha új. Hamisakról nem tudok, de javított (akár gyári javítás, akár otthoni kókány, ne adj isten lopott) példányok lehetnek a gyanúsan olcsó kategóriában, mindenképp kell kérni próbagaranciát.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4314) Ferenczi Áko válasza DBAtti (#4313) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az eladó akinél néztem a vaterán 655 adásvételből 1 negatívja van, szóval korrektnek mondható. Az adásvételi profilja a fül- és fejhallgatók.. Hát igen,a mély-hang kiemelés fontos lenne.. még gondolkozom egy Pioneer SE-M290 is 6000 ft-ért, de amit említettél a K430, azt 5500 ft-ért kínálja. Köszönöm a segítséget. Akkor marad a lehetséges verziók közül ez a kettő. Ebből melyiket ajánlanád?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4315) fi:zi'k válasza Dave™ (#4310) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát, a postán már biztos nem fog múlni a dolog. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4316) DBAtti válasza Ferenczi Áko (#4314) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A K430 szerintem tetszene, a Pioneert csak nagyon rövid ideig hallgattam, akkor nem volt rám túl jó benyomással. A K430 egy korrekt kis fejes, csak hát a bolti ára relative magas. 5500-ért szintén nagyon jó vétel, ha valóban azt kapod.
Van PH!-n is itt régóta egy tag, én nem ismerem, csak érdeklődtem eddig. Egy fülhallgatót akartam venni, de sok lett volna rá a postaktg, mert veszprémi, ahogyan ha jól látom Te is. Itt megkérdezném tőle van-e nála. Nem akarlak rábeszélni, csak lehet közelebb is lenne. :U

szerk: látom, ő csak használtat ad doboz nélkül ennyiért. :U
Azért a szállítási költséget se felejtsd ki az összegből.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4317) Bodz


Bodz
Topikgazda

Nem készül valaki mostanában K701-et venni?

(#4318) chrisnagy13 válasza Bodz (#4317) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

El is szeretnék vinni a T1-et 701 beszámítással? :))

(#4319) baluka26 válasza reflxx (#4307) üzenetére


baluka26
veterán

HD25, M50.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4320) Dave™ válasza fi:zi'k (#4315) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szállít ide is? Mert akkor best buy :)

(#4321) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, ehez a fuleshez mit szoltok? Thermaltake Tt eSPORTS Shock Spin HD [link]

Az ara eleg jonak tunik, lehet jackal es usb-vel is hasznalni, tudom itt mindenki azt tamogatja hogy stereo fules + hangkartya, akkor abbol meiket lenne jo megvenni ami 1. tartos 2. betakarja az egesz fulet (nekem faj ha nem sok hasznalat utan) 3. hosszu kabel (3m eleg) csak ebbe az arba bele kellene fernie egy hangkartyanak is , szoval ennyivel olcsobb kellene legyen a fules

[ Szerkesztve ]

(#4322) bigmasterg válasza reflxx (#4307) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ha hordozható és utcára kell, valami jobb hangú strapabíró fejes, akkor +1 a HD25-re.
Viszont hosszabb, otthoni használatra nekem nem vált volna be, mivel kényelmetlennek találtam a nagy szorítóereje miatt.

(#4323) ntomka válasza bigmasterg (#4322) üzenetére


ntomka
nagyúr

Láttunk már utcán SRH440-et. Az SRH840 is ajánlható ezáltal, gondolom én. :)

ツ Headphones on - World off

(#4324) Ferenczi Áko válasza DBAtti (#4316) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszi szépen! Akkor szerintem marad az AKG K430.. :R :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4325) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Vagy vegyek egy ugyanilyen fulest ami sima jack-es + Xonar? Arba ugyanott van mint az USB-s , a gond az hogy semmi info nincs sehol a fulesrol:( [link] ez a sima jackes fules

(#4326) Kopa válasza DBAtti (#4305) üzenetére


Kopa
csendes tag

Amúgy head-fin láttam 130-ért meg néztem, hogy benne van holiday guideba csak azért érdekelt volna, amúgy max 50-ért keresek fülest, otthoni használatra (zene/játék/film), valami kényelmeset ami több óráig is jó. Meghajtani egy fiio 7-em van meg egy régi sony erősítőm. De inkább olyan kéne amihez nem kell nagyon.

(#4327) fi:zi'k válasza Dave™ (#4320) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy írtam, a postán biztos nem múlik. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4328) Dave™ válasza fi:zi'k (#4327) üzenetére


Dave™
nagyúr

Elgondolkodtam backupon, valaki vegye meg előlem :DDD

(#4329) Bodz


Bodz
Topikgazda

Na vegre megjott nekem is a Digitech a Jaycartol.

(#4330) fi:zi'k válasza Bodz (#4329) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És milyen? :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4331) baluka26 válasza Bodz (#4329) üzenetére


baluka26
veterán

Amúgy mit fogsz T1 helyett venni?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4332) fi:zi'k válasza baluka26 (#4331) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hifiman. Talán HE-400.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4333) baluka26 válasza fi:zi'k (#4332) üzenetére


baluka26
veterán

Eszméletlen nagy idióta vagyok, még beszéltem is Bodz-zal erről privátban ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4334) bigmasterg válasza baluka26 (#4333) üzenetére


bigmasterg
addikt

Amúgy neked mi lesz a HD800 helyett ? :))

(#4335) fi:zi'k: Egy rózsaszín póni :DDD , öö Stax? lett ?

[ Szerkesztve ]

(#4335) fi:zi'k válasza bigmasterg (#4334) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És neked? ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4336) baluka26 válasza bigmasterg (#4334) üzenetére


baluka26
veterán

Audez'e LCD2 Rev2 :)) ;]

Ha minden igaz. Egy csomagom tuti jön Angliából, hogy mi van benne, azt még nem tudom ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4337) Deadzone41 válasza baluka26 (#4336) üzenetére


Deadzone41
őstag

mennyiért sikerült lecsapni rá?

(#4338) guppy válasza Deadzone41 (#4337) üzenetére


guppy
őstag

ugy tudom csere HD800-ra

(#4339) Leigazoka


Leigazoka
tag

Na lenyugvás után ha az előbbi adatok alapján a kérdés az lenne, hogy 40 e ből tudnátok olyan fülest ajánlani ami jó metálhoz, rock - hoz ...?

(#4340) DBAtti válasza Leigazoka (#4339) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Én továbbra is tartom, hogy zárt kellene (nyomulósabb, erőteljesebb mély), ezen az áron még mindig az ATH M50 (újonnan alig több 40k-nál), vagy a Shure SRH 840 (használt jó állapotút ki lehet fogni), utóbbi kiegyenlítettebb hangzású. Más nem jut eszembe.

Szerk.:
(#4341) fattyu --> +1, lehet akár használt AKG K550, fattyu fórumtárs kifejezetten ebben a zenei stílusban utazik és volt K550-e, szóval ő csak tudja. :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4341) fattyu válasza DBAtti (#4340) üzenetére


fattyu
veterán

használt k550

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4342) baluka26 válasza Deadzone41 (#4337) üzenetére


baluka26
veterán

1:1 csere HD800-ra.
De mivel 175k-ért vettem a D7000-et, ezért mondhatom, hogy 175-ért :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4343) vzsryl válasza Leigazoka (#4339) üzenetére


vzsryl
nagyúr

És amit még nem írtak; Beyerdynamic DT770, és abból is talán az M-es lenne a legjobb.

Egyébként én elektronikus zenét hallgattam javarészt eddig, de most a Denon AH-D1100-al elég sok metál is becsúszik, mert nagyon élvezetes ezzel a fejessel.

Beyer-t, AKG-t, Audio-Technica-t a hangbarlangban ki tudod próbálni, a Denon-t pedig MM-ben (Budapesten, pl: Arena Pláza).

(#4342) baluka26: 175-ért? Használtan?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4344) contaxg válasza baluka26 (#4342) üzenetére


contaxg
veterán

mázlista ... ;]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4345) baluka26 válasza vzsryl (#4343) üzenetére


baluka26
veterán

10 hónapos, állítólag 100 van benne. Kép alapján pöpec. De ha nem megfelelő az állapota fogom magam, és szépen visszapostázom neki a HD800 helyett :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4346) fattyu válasza vzsryl (#4343) üzenetére


fattyu
veterán

dt770eknek egy hangari kevés lesz...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4347) contaxg válasza fattyu (#4346) üzenetére


contaxg
veterán

A DT770 Edition 32ohmosnak bőven elég még egy mobil is...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4348) vzsryl válasza baluka26 (#4345) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A D7000-re vagyok kíváncsi. Hogy azt használtan vetted-e 175-ért? Mivel jelenleg 400k.

(#4346) fattyu: 250Ohm-os DT990-et úgy meghajtotta az integrált hangkarim, mint a 32Ohm-os D1100-at. Egyetlen dolog zavaró csak, az alapzaj, amit a vinyótól kapar össze... Hangerő van bőven, és megfelelő minőségű zenével még jól is szól. Persze kevés egy DAC+AMP-hoz képest, de egész korrekt.

(#4347) contaxg: A telefonomban jobb a hangchip, mint a gépemben a Realtek... Tisztább a hang és alapzaj sincs. Vicces dolog ez, főleg hogy egy 50k-s, alap WP7-es készülékről van szó.

Szerk.: Hangerőben talán gyengébb a mobil...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4349) Leigazoka


Leigazoka
tag

Kösssz

(#4350) fattyu válasza contaxg (#4347) üzenetére


fattyu
veterán

De nem azt ajánlotta hanem az M-et...

vzsryl: sokszor le lett már írva. a hangerő az utolsó dolog amit ebben a topikban hajtáson értenek az emberek.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.