Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) krichd1 válasza gabross (#4250) üzenetére


krichd1
addikt

Én inkább úgy fogalmaznék a Szimamppal kapcsolatban, hogy "felkelti álmából", élethűbb, pontosabb hangot ad neki, a tompaságon is javít. Persze számít DAC is, de talán kevésbé, ebből én is gyűjtök már vmi jobbra, igaz Staxhoz :). Persze nem lesz belőle egy kegyetlenül részletes, jó felbontású fejes, döntött driver is jó lenne neki, de legalább nem is akar "mű" hangú lenni és álrészletes. Nagy plusz pont részemről, hogy a magas hangjai nem lesznek sosem bántóak, ezért is imádom a Fischert.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4252) DBAtti válasza xlaxix (#4245) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A HD661 hangja nekem is tetszik, bár kicsit nagyon színes, de tényleg jó, felbontás a kategóriában +. A mélye is tetszett anno. Amit kiemelnék, az a pántja. Ha csak teheted, valahol tedd a fejedre, és tartsd rajta vagy 3-5 percig. Nálam kb. 10 sec alatt váltott ki ellenérzést, és kisebb fájdalmakat.

DE! Nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4253) DBAtti válasza gabross (#4250) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A fejest még mindig nem ismerem, de szerintem előbb szoktasd magad az újhoz, aztán válts. Azért lehet sejteni, hogy mi van benne, vagy azonos láncról egy jobban ismerthez képest milyennek érzed.

Az E10 nálam nem aratott sikert, valahogy... meeh, szóval túl budget hangja van, szerintem egy rendesebb hangkártya, pl. Prodigy HD2 és felette már jobban szól. Then again: azt nem tudod magaddal hordani, vagy beszuszakolni a laptopba.
Ha tartósan gondolkodsz a bővítésben, és a hobbiban ---LEEEJTŐŐŐ ;] ---, akkor mindenképp érdemes lenne tovább lépni. Már csak azért is, mert akkor rájössz, hogy jobb fejest akarsz a mostaninál, aztán az alá egy jobb láncot... és ez váltakozik az infinit összeghatárig. Ja és kábelek :DDD Én addig még el sem jutottam.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4254) #56474624


#56474624
törölt tag

Úgy néz ki, jó döntés volt részemről a 770 közvetlen xonar-hoz csatlakoztatása, illetve hogy hagytam magam hozzászokni. Mikor még nem volt igazán bejáratva, akkor jobb volt az erősítőt közbeiktatva, most azonban már így a jobb. Vagy a másik eshetőség, hogy jobban idomultam a fejhallgatós méretekhez, és már nem akarom, hogy akkorát szóljon, mint egy hangfal. :)

[ Szerkesztve ]

(#4255) Ear001


Ear001
addikt

(#4256) baluka26 válasza Ear001 (#4255) üzenetére


baluka26
veterán

Ez rózsafa változat vagy instagram, vagy csodálatos művészi fotó? ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4257) contaxg válasza Ear001 (#4255) üzenetére


contaxg
veterán

Jaj....

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4258) stranger28 válasza baluka26 (#4256) üzenetére


stranger28
addikt

Rá van menve piros színnel az egészre, azér' olyan. Szóval a rendkívül művészi.

;]

[ Szerkesztve ]

(#4259) contaxg válasza stranger28 (#4258) üzenetére


contaxg
veterán

Azért látod így mert biztos nem kalibrált a monitorod! :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4260) stranger28 válasza contaxg (#4259) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#4261) baluka26 válasza stranger28 (#4258) üzenetére


baluka26
veterán

Szóval művészi, ok.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4262) p_adam


p_adam
addikt

Sajna utószerkesztésről fogalmam nincs, majd ha egyszer lesz akkor csinálok sokkal jobbat - ha még meglesz, bár a RAW file legalább megvan :)

(#4263) contaxg válasza p_adam (#4262) üzenetére


contaxg
veterán

Ez se csúnya!! ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4264) p_adam válasza contaxg (#4263) üzenetére


p_adam
addikt

Az SR-Lambda ehhez képest igen ronda, szétesőben van és kissé dohos az előző tulajdonos jóvoltából, viszont hangilag be kell ismernem, hogy jelen pillanatban (f)ordított a helyzet, egyszerűen nem értem.

Hiába tiszta de "fedett" a hangzás, a Lambdán ehhez képest úgy "szárnyal" a zene ahogy azt még nem hallottam, még ha technikailag nem is ilyen jó de most érzem, hogy ki van hozva, amit a Lavry tud.

(#4265) contaxg válasza p_adam (#4264) üzenetére


contaxg
veterán

Kíváncsivá tettél! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4266) Ear001 válasza baluka26 (#4256) üzenetére


Ear001
addikt

A wellcoloreddog szűrőt használtam, a többi nem érdekes.

(#4267) p_adam válasza contaxg (#4265) üzenetére


p_adam
addikt

Ezt így most meg kéne hallgatnod.
Vannak hibái (kissé világos, nem diszkrét szivacs hiánya miatt néha sok a magas stb.) de a hegedű az itt hegedű az ének meg ének és a tér is normális, nem kicsi nem nagy, pont jó (fejhallgatós szinten "hihető") és nem mosott.
És nekem fontosabb a tonalitás mint a többi nem tudom hogy az én fülformámmal harmonizál ennyire jól ez és a másikkal meg ennyire nem vagy a rendszer egyéb elemei, de tény hogy számomra ez a jó hang. Rock-ra stb. nem ezt használnám mert a mély picit lejjebb van fogva de akusztikus klasszikus stb. meg se kottyan neki.

(#4268) contaxg válasza p_adam (#4267) üzenetére


contaxg
veterán

Ezer örömmel!! Köszönöm a lehetőséget! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4269) Ear001 válasza p_adam (#4267) üzenetére


Ear001
addikt

Izgalmasan hangzik. :R

(#4270) baluka26


baluka26
veterán

Elvileg úton van egy LCD2 rev2 hozzám :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4271) bigmasterg válasza baluka26 (#4270) üzenetére


bigmasterg
addikt

makker :D
Akkor csak össze jött.
(Gratulálnék is hozzá, de azt majd akkor, ha a kezedben lesz. :) )

Az ellen fejest is feladtad már, vagy majd, ha ezt megkaptad ?

(#4272) baluka26 válasza bigmasterg (#4271) üzenetére


baluka26
veterán

Ellen fejest akkor, ha a kezem között LCD2 :)

Azért írtam, hogy elvileg :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4273) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv!

Szeretném a segítségeteket kérni.
A szoban forgó termék a Teufel Aureol Massive : http://www.teufelaudio.com/de/kopfhoerer/kopfhoerer-aureol-massive-p2110.html
A 69 euro ne tévesszen meg az amugy 99 és jobb ha eolvassátok a Teufel történetét az oldalon mert elég sokminden kiderül belőle. Ajánlott Google Crome forditási rendszere.
A fülest otthon szeretném gépnél zenehallgatásra használni ( blues, rock, metal).
Amivel meghajtanám az egy Asus Xonar DX kari.
A füles zárt kialakítású, Circumaural
De olyan max 40 E Ft - t szánnék a fülesre ez igy 23 e kürül van.
Csak Berlinből a Teufeltől lehet rendelni. + a többi főleg hangfal terméket ( THX ben nagyon ottvan a cég )

Várom a válaszotokat ..... köszi.

(#4274) Ear001 válasza Leigazoka (#4273) üzenetére


Ear001
addikt

Na de mi a kérdés? :F

(#4275) Leigazoka válasza Ear001 (#4274) üzenetére


Leigazoka
tag

Hát az, hogy megfelelne - e blues - rock - metal hallgatásához ( flac, eredeti CD ) ...Ossian, Kalapács , Metalica , Iron Maiden, Die Apocaliptischen Reiter ; Hobo , Deákbill ; Lord , Rubicon Pl.
Hogy vissza adja azt a jó rockos - metalos hangzást

(#4276) Leigazoka


Leigazoka
tag

Egy két video test:
https://www.youtube.com/watch?v=gd9vnWl7RXk
https://www.youtube.com/watch?v=OjTjaOu5SoE

(#4277) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!
SRH 440 mennyire kényelmetlen?
Vagy akad hasonlóan jó de kényelmesebb 20k körül, akár supraaural is?
Kétlem h Szolnokon ki tudnám próbálni bármelyik is.

(#4278) #71562240 válasza Leigazoka (#4275) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bizonyára megfelelne, de eddig szó se volt még róla a topikban, tehát kicsi az esély, hogy valaki személyes tapasztalatról tudna beszámolni erről a típusról.

(#4279) fi:zi'k válasza Devsey (#4277) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Emberfüggő, hogy mennyire kényelmetlen. Ez csak próba után derül ki.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4280) DBAtti válasza Leigazoka (#4273) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Sajnos nem járt még a topicban. Egyik énem azt mondja:
- Vedd meg! - és aztán meséld el milyen ;]
A másik azt, Shure SRH440. Nem kifejezetten metálos, egyszerűen csak jó a hangja.
És ha mindenképp el kellene költeni a 40k-t: használt Shure SRH 840 innen a fórumról. Csodálkozom, hogy megvan még.
Nálam ő az ideál, ha nem lenne a Linear 250 II, már beruháztam volna. De ennél nem mondanám jobbnak, ellenben más.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4281) dudika10 válasza Leigazoka (#4273) üzenetére


dudika10
veterán

Háromféle ember van. Aki nem hallotta, aki hallotta, van is összehasonlítási alapja és nem ajánlja, és aki megvette, és "húdeszuper".
Mivel a topikban nincs az utolsó típusból, ezért igazolni senki nem fogja a vételt.
Szerintem egyébként kalap kakit nem ér, sajnos nem hallottam közvetlenül a Sony XB500 mellett, de valami hasonló, csak még annál is rosszabb hanggal. Egy lyukas garast nem adnék érte.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4282) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek az utángyártott Beats by Dr Dre Solo Hd fejhallgatóról? Otthon használnám, mobiltelefonra kötve,játszásra. A mélyhang kiemelés fontos lenne. Ha esetleg van más amit ajánlanátok 7-8ezer ft körül, szívesen meghallgatom. Teljesen laikus vagyok a témában, a segítségeteket Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4283) need válasza Ferenczi Áko (#4282) üzenetére


need
addikt

Itt ebben a topikban a Beats by Dr Dre Solo Hd rendkívül nagy sikernek örvend.. ;]
kb. annyira mint ha valakinek anyját szidnád!
után gyártott..?
vagy is FAKE nem..?

van 1 másod fülesem egy Maxel Retro DJ..kellemes meglepetés..ebben a kategóriában
és az ára is 5 ezer körül van...

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4284) Leigazoka válasza dudika10 (#4281) üzenetére


Leigazoka
tag

Hát én megnéztem ezt a Sony fejhallgatót és azokkal a bazi nagy párnáival szerintem az egy .......... .
És általában ezekhez szinte semmit nem mellékelnek .... az anyaghasználat meg egy más dolog
Ha egy japan gyártó ,, nagy " kinában lealacsonyitja a gyártás minőségét ... az egy dolog...
De nekem egy komoly német céget ne hasonlits össze egy olyannal mint a Sony , max AKG ... de nem Sony
A Sony jobban megy a kinézetre minthogy a hangminőséget célozza be.
A másik meg hiába raknak be 5 - 40000 hz érzékenységet amikor a büdös életbe nem fogom ezt a frekvenciatartományt tisztán meghallani max talán 10 - 24 ig legfeljebb.
Meg a minőségbeli külömbségről annyit, hogy egy haveron Sony cucca kb 5-7 év alatt hangminőség romlást mutatott, mig német gyártású Tv v. rádió erősítő ( nálam ) még 35 éve is remekül működik XD.
ME - n meg egy lángvizsgáló műszer 60 éves és még tiszta jó eredményeket lehet vele elérni
A Zeiss mikroszkópokat nem is emlitve Pl 140 M - s SEM ( scannig electron microscope )
Ja meg azon lenne kipróbálva a 6.3 bemenet.

(#4285) TheZukker válasza Leigazoka (#4284) üzenetére


TheZukker
tag

Én ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy amit 30 évvel, meg régebben gyártottak nyilván sokkal hosszabb időre tervezték. Egy 2000-től felfelé gyártott dologtól sose várd el, hogy legfeljebb 10 évnél tovább bírja. Nem csak a Sonynál, szerintem az AKGnál vagy a Beyernél se.

(#4286) Dave™ válasza Leigazoka (#4284) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amiről beszélsz teljesen irreleváns több szinten, kár is részletezni. Mivel úgysem érdekel a nálad tapasztaltabbak véleménye vedd meg azt amit jónak gondolsz, csak akkor kár volt kérdezni.

(#4287) DBAtti válasza Leigazoka (#4284) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Csatlakoznom kell (#4286) Dave™ válaszához.
Dudika10 itt van egy ideje és találkozott már pár fejhallgatóval, én adnék a véleményére. Úgy érzem, mintha sértett volna az éles kritika, de nem tudom mi okod van erre. Ha már megrendelted, vagy elhatároztad, hogy az bizony jó, akkor meg kell venni, megvárni míg megjön, és örömmel hallgatni. Ha mások véleményére valóban kíváncsi vagy, csak akkor érdemes kérdést feltenni.
A régi-új műszereket tényleg kár ide venni, teljesen más dolog, ráadásul a legtöbb nagy gyártó gyárttat Kínában, vagy más távol-keleti országban. Ha nem az egész terméket, akkor egy részét, ez van. És igen, Kínában is lehet minőséget produkálni. Építenek arra turbinákat is saját kohó anyagából saját gyártóközpontokkal, saját erőműbe... nomeg van űrprogramjuk. :U

Visszatérve a fejhallgatókra: szinte minden gyártó, aki érdekelt a belépő és középkategóriában, Kínába viszi a gyártósorait. Érdemes rákeresni, külön topikja van pl Head-Fi-n.
Részemről a téma lezárva. Dönts úgy, ahogy jónak látod. :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4288) #71562240 válasza Ferenczi Áko (#4282) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nincsen olyan, hogy "az" utángyártott Solo HD. Van egy halom különféle hamisítvány, dehát hogyan lehetne véleményünk hamisítványokról? Eleve, mivel hamisítványok, teljesen kiszámíthatatlan, hogy melyik hogyan szól.
Az ajánlott, viszonylag kiegyenlített tónusú Maxell Retro DJ mellett például hallgasd meg a Pioneer M-290-et, az "mélyhangkiemelős".

(#4284) Leigazoka: Én is csatlakoznék Dave véleményéhez: annyira irreleváns, zavaros, értelmetlen amit beszélsz, hogy nem is értem mit akarsz mondani és miért. Pedig szerencséd is volt, mert akadt valaki, aki hallotta már ezt a fejhallgatót. Az a te dolgod, hogy adsz-e a véleményére, de amikeet a véleménye ellen felhoztál, az mind teljesen irreleváns és mellesleg a valósággal sem korrelál.

[ Szerkesztve ]

(#4289) Rumcsaka válasza Leigazoka (#4284) üzenetére


Rumcsaka
tag

Látom rühelled a Sony-t....A Sony MDR-R10 fejesről is ilyen véleménnyel volnál :F (tudom ez felső kategóriás és rettentő drága de a Sonynál is voltak/vannak kategóriák és ott felül egész jó kis cuccokat csinált de akár a középkategóriában is.Igaz most már nem nyomja az audiót úgy mint régebben...Nekem van tőlük egy f.kategóriás CD játszóm ami már több mint 15 éves és 14 kg van benne anyag rendesen!) Ezeket még hosszú távra alkották....

[ Szerkesztve ]

(#4290) Ferenczi Áko válasza #71562240 (#4288) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszi szépen a tippet, találtam is egy Pioneer M-290-et, 6500 ftért, új, bontatlan! Üdv!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4291) dudika10 válasza Leigazoka (#4284) üzenetére


dudika10
veterán

És?
Nem látok összefüggést a korábbi hozzászólásod, a hozzászólásom és ezen hozzászólásod között, sőt, továbbmegyek, a mondataidon belül sem találok semmiféle kohéziót.

Megkérdezted van-e valakinek véleménye/tapasztalata. Most akkor érdekelt vagy sem?
Ha nem, akkor minek kérdezted?
Ha igen, akkor miért kardozol?
:F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4292) tikshow válasza DBAtti (#4280) üzenetére


tikshow
addikt

Már nincs meg a 840, ha minden jól megy. :P

(#4293) DBAtti válasza tikshow (#4292) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Kívánok sok vele töltött kellemes órát! Megérdemel egy rendes forrást, de inkább zenét hallgass ;)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4294) tikshow válasza DBAtti (#4293) üzenetére


tikshow
addikt

Toccata lesz később hozzá, ha bejön próba után. :)

(#4295) DBAtti válasza tikshow (#4294) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Az még csak egy erősítő ha jól sejtem. Ettől függetlenül sokat dobhat a latba, bár a 840 pont egy könnyebben hajtható darab. Hangkártyát nem láttam az adatlapodon, a lényeg, hogy ha nincs még DAC, vagy jobbfajta hangkártya, akkor az legyen a következő :R Baromi nagy lépés.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4296) tikshow válasza DBAtti (#4295) üzenetére


tikshow
addikt

Volt egy Xonar DX-em, de eladtam, mert semmi különbséget nem hallottam az alaplapim(Realtek ALC898) és a között, csak annyit, hogy nem kellett annyira feltekerni a hangerőt. Most egy Audigy SE-t próbálgatok, ezt használtam évekkel ezelőtt. Ezek bőségesen elegendőek lesznek szerintem. :) De azt hiszem amúgy, hogy van benne DAC.

[ Szerkesztve ]

(#4297) krichd1 válasza tikshow (#4296) üzenetére


krichd1
addikt

Nincs alapzaja az alaplapinak ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4298) DBAtti válasza tikshow (#4296) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Tényleg a DAC-os topicba tartozna, de erre még itt válaszolok:
- az első mondatra: ezzel a fejessel valószínű mást is hallanál, nem hiszem hogy olyan jó lenne az a 898.. talán még új a szentem, és nem olyan zajos. Várj egy évet ;)
- Audigy SE -> NOOOOOOO!!! Ne szentségtelenítsd már meg kérlek :B
- DAC van benne természetesen: DAC=Digital Analog Converter, tehát minden forrásban van DAC, amivel a számítógépről, vagy digitális adathordozóról tudsz zenét hallgatni, mert a zene analóg, az így tárolt zenefájlok pedig digitálisak.
Szerk:
Bocsánat, gondolom a megvett cuccra mondod, hogy van benne DAC.

- Javaslom olvasgass a DAC-os topikban is kicsit. :R

Aggódni nem kell, a 840 szerintem mindenhogy nagy előrelépés, de amint át fogod kötni egy jó forrásra, azt mondod majd soha többé AudigySE!!!!

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4299) tikshow válasza krichd1 (#4297) üzenetére


tikshow
addikt

Nincs semmi. Ugyanaz egy az egybe, csak halkabb, ennyi.

DBAtti: Csak próbának van most benne az SE, ez viszont zajos. :)
Szerk.: Még nincs meg, majd barany35 kolléga fogja legyártani nekem, ha minden jól megy és tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#4300) Meghivott


Meghivott
addikt

Lehet hülye a kérdés, de ha nem elég a fejhallgató kábelének a hossza,
és veszek toldást (jack hosszabbító), az nem rontja a hangzást, tökmind1, hogy milyet veszek?
köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.