Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) baluka26 válasza vzsryl (#4348) üzenetére


baluka26
veterán

Azt 175-ért vettem használtan, USA-ból.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4352) bajnokpityu válasza baluka26 (#4342) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ugyanennyiből milyen király staxot vennék:B

Tegnap egész este champról hallgattam Goldit. Háát, sokkal jobb volt,mint a csöves híd klónomról.

ui. akinek van füle+kedve próbálja ki a stealth playert.

Ugyan 2 héten belül letesztelem a Stereo 192 Myteket, meg az Antelope pluszt, de ettől a playertől úgy megtáltosodott az alaplapi koaxom idefönt, hogy kissé elbizonytalanodtam, hogy kell-e a gép mellé a lenti dacom. Ha a tabla is ennyivel jobb lesz, akkor mit nekem LP, új dac...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4353) ntomka válasza vzsryl (#4348) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, azt vette annyiért. Most nálam van. :)

Egyelőre fórum tagoknak eladó, ha érdekel pü. Hirdetni még nem akarom.

ツ Headphones on - World off

(#4354) baluka26 válasza baluka26 (#4351) üzenetére


baluka26
veterán

De persze erre még jött rá valamennyi, ÁFA, stb. De az eladónak 175-öt küldtem. Itthon olyan 210-be szerintem reális piaci viszonyokhoz képest, nekem jobb, mint a HD800, T1. Nem objektíven, szubjektíven.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4355) Ribi válasza vzsryl (#4348) üzenetére


Ribi
nagyúr

Telefonban kevesebb szutyok van mint a gépben és stabil akksiról megy az egész.
Ha van mögötte egy normális erősítő, akkor az alapzaj is megszűnik és sokkal jobban szól. Ami erősítő az alaplapon van az nem említésre méltó. Még a normál erősítők füles kimenete is sokat segít, habár azok sem zenehallgatásra lettek kitalálva.

(#4356) #56474624 válasza contaxg (#4347) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az enyémről olyan halk, hogy még lakásban sem érdemes vele zenét hallgatni. :N

szerk.: Egy sony ericsson walkman telefon meg nem. Az előző SE telefonom hangosabb volt, de az is gyenge volt igazából hozzá. Talán a rádió része már nem. De hogy röhögve kihajtja egy telefon, én nem merném kijelenteni ezek alapján. Egy régi sanyo discman például nagyjából kihajtja, egy régi panasonic már csak az elmegy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#4357) contaxg válasza #56474624 (#4356) üzenetére


contaxg
veterán

Egy iPhone kacagva kihajtja :F

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4358) fattyu válasza contaxg (#4357) üzenetére


fattyu
veterán

melyik? 4s nagyon szutyok. minőségre is meg kraftra is.
5 sokat javult, mindkettőben. Még mindig jobb a clip+om, de azért az már elmegy.

* t70el lett összenézve.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4359) contaxg válasza fattyu (#4358) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem is jobb egy clip+ mint egy iPhőde...A T70-nek sokkal komolyabb erősítés kell mint egy mobil vagy egy alap/közép MP játszó.. Igaz én ki sem próbáltam mert az 50-70eFt-os erősítőket is kevésnek hallottam hozzá.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4360) ntomka válasza #56474624 (#4356) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha a kihajtás a hangerőt jelenti, akkor ez maximálisan szubjektív (más szempontból is az lenne, de így nagyon). :)

ツ Headphones on - World off

(#4361) fattyu válasza contaxg (#4359) üzenetére


fattyu
veterán

én szeretem headstreamerről is.
de nyilván otthon jobb.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4362) #56474624 válasza contaxg (#4357) üzenetére


#56474624
törölt tag

Meg az sem mindegy, mit hallgat az ember róla. A telefonomról még az agyonhangosított/újrakevert (pl. régi megadeth albumok) zenék sem szólnak valami hangosan a 770-nel. Nálam márpedig ennél csak halkabb zenék kerülnek elő jórészt, ezért sem tudom egy ideje utcára használni a 770-et.

(#4360) ntomka:

Egyáltalán nem szubjektív, 10-ből 10 ember azt mondaná, hogy halk. Ha annyira érdekel, gyere ide, hallgasd meg. :W Utcán nem sokat fogsz hallani egy komolyzenei műből, amiben vannak halk részek is.

[ Szerkesztve ]

(#4363) baluka26 válasza ntomka (#4360) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem pl. egy SRH840-et nem tudott kihajtani tablete. Hangerőre főleg nem. Mások szerint az már süketülés határa :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4364) ntomka válasza baluka26 (#4363) üzenetére


ntomka
nagyúr

Erről beszélek. :)

ツ Headphones on - World off

(#4365) contaxg válasza fattyu (#4361) üzenetére


contaxg
veterán

:) A Headstremer egy fura jószág... valahogy jobban teljesít drágább (jobb?) fejhallgatókkal.

(#4362) Ba cy lus
Szerintem Te olyan felvételeket (is) hallgatsz amibe szorult valamennyi dinamika ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4366) fattyu válasza contaxg (#4365) üzenetére


fattyu
veterán

nemtom. 650hez nagyon kevés. nyilván nem is meglepő nagyon. k701hez nem volt rossz. k550et nagyon szerette. t70hez pedig annyira jó hogy nem szívom nagyon a fogam munka közben hogy be kéne költöztetni az otthoni sort :) elégedetten elhallgatom, de azért meghálálja a rendes erősítést.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4367) baluka26 válasza #56474624 (#4362) üzenetére


baluka26
veterán

10.000-ből egy ember hallgat komolyzenét utcán.
Szeretem én is, de a lágyabb hangszeres zenéket, esetleg jazz-t nem is másolom fel se mobilra se tabletre.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4368) contaxg válasza baluka26 (#4367) üzenetére


contaxg
veterán

Izééé én csak azt hallgatok.. :B DT1350

(#4366) fattyu
Akkor lehet, hogy a jobb felbontású, világosabb fejeseket szereti??
Nekem a k701 a Fiio E17-tel egész jó..el lehet vele lenni.

(#4369) schawo :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4369) schawo


schawo
titán

Jó ég, micsoda eszméleten cserebere folyik :D Mindenki rossz fülest vesz? :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4370) #56474624 válasza baluka26 (#4367) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akik annyit költenek egy fejhallgatóra, mint amibe a 770 kerül (átlagember szerintem 10-20k között költ, vagy talán még kevesebbet), ott már nem igaz ez az arány. ;)

Ez mindig is így lesz: minél minőségibb cuccal rendelkező embereket nézel, annál nagyobb a komolyzenét, jazz-t hallgatók aránya.

(#4371) bajnokpityu válasza schawo (#4369) üzenetére


bajnokpityu
félisten

rossz füleseket, rossz erősítőre,rossz dacra kötünk. és tetézzük,h ócska usb átalakítókat használunk..

de én nem értek hozzá

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4372) fattyu válasza #56474624 (#4370) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem az UTCÁN-on volt a hangsúly

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4373) schawo válasza bajnokpityu (#4371) üzenetére


schawo
titán

Én csak abból "számoltam ki", hogy sok füles nem éri meg a 2 hónapot, mielőtt útilapu kerül a talpára :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4374) bajnokpityu válasza schawo (#4373) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mondom, mert nem értek hozzá.

egyébként nem kéne elmenni egyik este koncertre?
bjc-nál már hagytam nem kevés lét, jó az akusztikájuk is, hangosításuk is az új helyen.

Bacylus: komolyzenét magam részéről csak üllve szeretek hallgatni. Vilin állva valahogy nem jön rám. Ott szinte mindig rock,metál megy.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4375) #56474624 válasza fattyu (#4372) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, utcán is nagyobb arányban hallgatnak jobb cuccal rendelkezők komolyzenét, mint az átlag. ;] Biztosan nem 10000-ből 1. Én legalábbis el nem tudnám képzelni, hogy van 10000 T70 tulaj, és abból nincs 100 (ez még mindig csak minden 100.), aki "megkockáztatja" utcán a komolyzenét. Megint olyan hülyeségeken akadtok fenn, mint pl. múltkor a hangszín erősítéstől való függése. Azóta el is bújt az illető, meglátva, hogy hányan tapasztalták. :))

[ Szerkesztve ]

(#4376) ntomka válasza bajnokpityu (#4374) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azért ez elég erős.

(#4375) Ba cy lus: Azért én is szoktam ilyen zenéket hallgatni, de valahogy utcán nem jön át. Másrészt mindenkinek más az elégséges hangerő. Harmadrészt a DT 770 nem szigetel olyan jól, mint akár egy DT 1350 vagy egy jobb IEM.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4377) Leigazoka


Leigazoka
tag

hmm
eltekintve a szópárbajoktól
haver németben egy Asus Xonar Essence STX - l egy Marantz fülest hajtott meg és neki pont nem a hangerő nagysága volt a fő + pont hanem a jobb részletesség és hogy azért rendesebben képezte vele le a füles a közép és magas hangtartományt ( Rammstein - Reise Reise ) alatt főleg.

(#4378) #56474624 válasza ntomka (#4376) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem kell ahhoz komolyzene. Egy régi Duran Duran, Iron Maiden album se túl hangos eredetileg, de említhetném általában a 80-as években CD-re rögzített albumokat. Persze lehet mondani, hogy valakinek ez és az a hangerő elegendő, viszont az egy szinten túl kompromisszumot jelent a hangminőség terén, mert az apró részletek elvesznek. Márpedig miért vinne ki az ember egy 50-60 ezer Ft-os fejhallgatót utcára, ha nem a hangminőség miatt? Pont az a plusz vész el a zenéből, ha nincs elegendő hangerő (adott szigetelés mellett persze).

[ Szerkesztve ]

(#4379) fattyu válasza Leigazoka (#4377) üzenetére


fattyu
veterán

1: és most ezzel mondtál bármit? úgyértem alany állítmány tárgy? Nekem sem erősségem a központozás, de vazzeg 5 sort egyetlen ponttal abszolválni azért nem semmi. :W
2: és az hogy azt az egy darab tovább nem részletezett marantz fülest a haverod szerint jól kiszolgálta ugye nem kell hogy azt jelentse hogy mindennek elég lesz?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4380) ntomka válasza #56474624 (#4378) üzenetére


ntomka
nagyúr

Olyat viszont szoktam és elég szokott lenni a hangerő.

ツ Headphones on - World off

(#4381) Leigazoka válasza fattyu (#4379) üzenetére


Leigazoka
tag

1. nézd meg a kártyát : http://www.asus.hu/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_Essence_STX/
2. nem csak a marantz ot hajtotta meg volt ott más is pl AKG ... meg majd neki is jönni fogy egy Teufel csak nem a Massive hanem a Real ami tavaj decemberben jelent meg.
3. a kártya 600 Ohm ig képes fülest meghajtani, van benne DAC is.
Lehet nem egy izom erősítő de szerinte elég jó minőséget bir tükrözni.

(#4382) ntomka válasza Leigazoka (#4381) üzenetére


ntomka
nagyúr

van benne DAC is

Még szerencse. :))

ツ Headphones on - World off

(#4383) baluka26 válasza schawo (#4373) üzenetére


baluka26
veterán

Aláírom, hogy a HD800 az én koordináta-rendszeremben egy rossz fejes :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4384) fattyu válasza Leigazoka (#4381) üzenetére


fattyu
veterán

mondd azt hogy nem vagy magyar, vagy 20 éve ámerikában élsz kérlek, mert ezt nem hiszem el.

Hihetetlen hogy el kell mondani hogy attól hogy valami akg, még lehet 7 ezer forint és szar és könnyen hajtható, meg lehet 100 pénz és oltári háklis arra hogy miről szól.

Tényleg ? Dac is? jujjdecsudijó. Beledugni meg bele lehet bámit akárhány ohmos...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4385) Leigazoka válasza fattyu (#4384) üzenetére


Leigazoka
tag

Na ezekkel tesztelte a karit:
1.Marantz SD - 5
2.AKG 550
3.AKG 272 HD
+
Teufel Aureol Real

Amugy meg te se gondolkodsz paraszti józan ésszel ... Marantz : epic erősítők ... rádió, házimozi , blu-ray
http://areadvd.com/hardware/marantzsr9300.shtml
http://www.areadvd.de/lm/AV_Hardware/test_marantz15s2.shtml
És ha megnézed a KÁRTYÁT .... akkor már lehetne gondolni hogy egy 56 e hangkártyával nem 5 - 15 e körüli füleseket akar majd meghajtani .....

(#4386) schawo válasza #56474624 (#4375) üzenetére


schawo
titán

Vonaton gyakran hallgatok komolyzenét :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4387) dudika10 válasza Leigazoka (#4385) üzenetére


dudika10
veterán

Te viszont annál inkább "paraszti józan ésszel" gondolkodsz. Abból is az egyszerűbb fajtával. :U

Központozást nem ismered, alany, állítmány és tárgy ha egyszerre szerepel egy mondatodban az csak annyit jelent, hogy két hiányos mondat közé nem raktál pontot, a mondataid között semmiféle logikai összefüggés nincs, és még másfél oldalon keresztül sorolhatnám. :U

A téma szakmai részétől olyan távol állsz, mint ide Jeruzsálem. Túl sok mindenről nincs értelme így beszélgetnünk itt. Ha a marantzról jókat olvastál (merthogy tapasztalatod maximum egyetlen készülékükkel van, és akkor nagyon optimista voltam), akkor az egyből azt jelenti, hogy fejhallgatót is tud gyártani? (Ezt minden céggel elmondható nagyjából, akiről hallottál, akiről meg nem hallottál, vagy nem szimpatikus, az meg nem képes normális terméket gyártani... fene se érti...) :F

Normális esetben azt hinném, hogy csak trollkodsz. De ez az alakítás olyan meggyőző, hogy nem hiszem, hogy csak trollkodsz... :(((

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4388) schawo válasza Leigazoka (#4377) üzenetére


schawo
titán

Hogy jön ez ide? Van a DAC-oknak és a hangkártyáknak is saját topicja. Az STX amúgy is egy elég ismert kártya, milyen alapvető okod volt arra, hogy ezt most bedobd ide a közösbe?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4389) vzsryl válasza fattyu (#4350) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tudom, csak megemlítettem. Szusszá... ;)

(#4351) baluka26: Azért mondom. Újonnan már nem lehetne ennyiért beszerezni.

(#4353) ntomka: Ha úgy állnék anyagilag... :)

(#4355) Ribi: Ezzel is tisztában vagyok, csak érdekes. A telefon sem zenehallgatásra van kitalálva, főleg egy Lumia 610 nem...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4390) bkercso


bkercso
nagyúr

Juhééé! Erről is lehet majd lebeszélni a népeket... :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4391) baluka26 válasza bkercso (#4390) üzenetére


baluka26
veterán

A Marley fejes viszont eléggé pofás :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4392) PuMbA válasza bkercso (#4390) üzenetére


PuMbA
titán

A hivatalos honlapon még frequency chart is van róluk, bár ez csak ilyen körülbelül képzeld el kategória :)

[ Szerkesztve ]

(#4393) bkercso válasza PuMbA (#4392) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem csak ez számít, hanem a hangzás. A Beats is ilyen sajátmárkás izé, aztán milyen lehetetlenül szól.
Persze ez előítélet, meg kell majd hallgatni... .)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4394) gabross válasza bkercso (#4393) üzenetére


gabross
tag

Ránézésre az egy Superlux (HD 661 talán), nem beats kategória. Speckója megegyezik a kettőnek (Motörhead, Superlux), és a formájuk is hasonló. Mondjuk több anyag van a motörheadben, 5 dkg-val nehezebb is... :D

[ Szerkesztve ]

(#4395) Audison válasza bkercso (#4390) üzenetére


Audison
senior tag

Ha jól emlékszem, még Bodz beszélt le róla valakit. Helyette itt van ez. Dizájn-ra nagy a hasonlóság, de lehet hangra is

Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#4396) Bodz válasza fi:zi'k (#4330) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elsőre sokkot kaptam. :D

(#4333) baluka26: Tudod mi a legszebb? Nekem se rémlett, csak miután megnéztem a privátjaimat. :)

Eldöntöttem. HE-400. De az fényes kék borzalmas rajta. :O Tudom, tudom, nem nézegetni kell.

(#4397) baluka26 válasza Bodz (#4396) üzenetére


baluka26
veterán

Sokkolóan jó vagy sokkolóan szar?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4398) Dave™ válasza Dave™ (#4310) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kíváncsiságképpen rákérdeztem én is, 400 USD lenne ide szállítva, ami még mindig nagyon jó ár, de a feltételei már nem ennyire szimpatikusak (paypal gift). No mindegy, nekem szerencsére már van, így nem izgat különösebben :D

(#4399) contaxg


contaxg
veterán

Ádám! Ilyened mikor lesz?? :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4400) p_adam válasza contaxg (#4399) üzenetére


p_adam
addikt

Most visszakérdezzek úgy, mint a szocializmusban a tervre, hogy "mikor legyen?" :)

Sztem most még nem érdemes venni, később esni fog majd az ára ha már nem lesz ennyire új.
A régi kifutó modell lehet semmivel sem rosszabb hangban (csak másabb, sötétebb, nyugodtabb) és sokkal olcsóbb. Ahogy látom az új lehet hogy kényelmesebb, nem tudom ezeket az új dugókat a régire is rá lehet-e applikálni.
De mivel meg lehet venni külön a fülhallgatót is, ezért még az új se kerül olyan sokba.

Itt van pl. az első generációs darab hordozható változata (amit linkeltél az a 3.) kíváncsi lennék hogy szól de most egyelőre szeretném legalább egy kicsit megszüntetni a raktárat :)

Egyébként az SRX Pro jól elvan a csövessel is ;) A dobokat jobban hallom benne mint a Lambdában és a színpad széle jobb, tehát azért van amiben megfogja, de összességében az utóbbi a nyerő, tartok tőle hogy sokkal jobb mint a baby-Stax bármelyik verziója, ez inkább annak való aki újonnan be akar lépni ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.