Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Deadzone41 válasza #56474624 (#4089) üzenetére


Deadzone41
őstag

Szóval rettentő erősítésfüggő a 770 hangja.

vagy nem egyeztetted a két hangerőt, A-B-zés előtt. :) Ez csak egy gain kapcsoló nem? Vagy változna vele valami más is, mondjuk a kimenő imp? de minek és hogyan?

Topanka értelem szerűen minnél nagyobb az impedancia, annál nagyobb kakaó kell azonos hangerő eléréséhez. az alacsony imp-esek hordozható lejátszókról is tudnak szólni. Az érzéketlenebb, nagy impedanciásokhoz dedikált, vagy dac-al egybeépített fejhallgató erősítő dukál.

[ Szerkesztve ]

(#4102) SOAD19 válasza SOAD19 (#4099) üzenetére


SOAD19
addikt

Lemaradt a link :B : [link]

(#4103) #56474624 válasza Deadzone41 (#4101) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kimenő impedancia tudtommal nem változik. De másképp szól. Megnéztem a legkisebb gain állásban is. Charles Mingus II. B.S. számában volt a legfeltűnőbb a bőgő hangján, hogy sokkal megfogottabbá válnak a mélyek. Érdemes összevetni a két szélső gain állapotot, nagyon feltűnik a bőgő hangján.

(#4104) baluka26 válasza Deadzone41 (#4101) üzenetére


baluka26
veterán

Értelem szerűen az érzékenység a nagyon fontos, nem az impedancia. 300 ohmos Sennheisereknek sokkal kevesebb kakaó kell, mint K701-nek.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4105) donpe válasza baluka26 (#4104) üzenetére


donpe
aktív tag

A kettő kombója pedig elég ütős tud lenni. Pl. a 600Ohmos AKG K240DF esetében. :D

(#4106) baluka26 válasza donpe (#4105) üzenetére


baluka26
veterán

Nálam Sexi volt itt, akkortájt talán K601-em is volt, de a K601 érzéketlenebb volt a 70 ohmjával.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4107) Deadzone41 válasza #56474624 (#4103) üzenetére


Deadzone41
őstag

Arra próbáltam meg felhívni a figyelmed, hogy a hallásunk, érzékelésünk, megítélésünk, radikálisan változik különböző hangerőkön, és ha te gain-t állítgatsz, nem tudod egyeztetni a két gain állás hangerejét, hogy e módon teszteld őket, ezért nem lehetsz annyira biztos abban, amit hallani vélsz.

baluka26: Én úgy tudom, hogy az érzékenység, és az impedancia is számít a hangerő kapcsán, de majd valaki pontosít.

(#4108) Ba cy lus: igen, arra próbáltam meg finoman célozni, hogy a képzeletet nem tudod kizárni emiatt :)

[ Szerkesztve ]

(#4108) #56474624 válasza #56474624 (#4103) üzenetére


#56474624
törölt tag

A legdurvább azonban az, hogy a legkisebb gain állásban néhány szám fel-lehalkul. :U

Deadzone41:
És akkor a fenti jelenséget mire véled? Azt is csak beképzelem? :) Persze ez nem normális jelenség, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4109) donpe válasza baluka26 (#4106) üzenetére


donpe
aktív tag

A 701 se kutya (épp tegnap adtam el :( ), de a csúcs a K1000-es Kaiser. Annak kell a kakaó. :D

(#4110) fi:zi'k válasza SOAD19 (#4095) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt már a múltkor is linkeltétek. :)
Grat hozzá, jó kis fejes! :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4111) Bodz válasza donpe (#4083) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem, nem. Valamelyik olcsobb Hifiman lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#4112) #56474624 válasza Deadzone41 (#4107) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem előbb ki kéne próbálni személyesen, mielőtt átmész fotelszakértőbe. A hangerő fel-lemegy bizonyos számoknál legkisebb gain állásnál. Bárkivel meghallgattathatom, ugyanezt fogja érzékelni.

(#4113) Deadzone41 válasza #56474624 (#4108) üzenetére


Deadzone41
őstag

Azt hogy érted, hogy fel-le halkulnak a számok? amúgy analóg állítja a hangerőt a kártya, vagy digitálisan?

Pillanatnyilag ágyból szakértek, ne vedd támadásnak, csak érdekes a probléma, próbálom megfejteni :).

[ Szerkesztve ]

(#4114) schawo válasza nemdan (#4100) üzenetére


schawo
titán

Ha nincs több lehetőséged (pénzben), akkor mindenképpen érdemes cserélni. De a helyedben inkább gyűjtenék még (ha belátható időn belül megoldható), és tényleg vennék egy használt X-Fi HD USB-t, vagy egy FiiO-t.

Itt egy használt E7: [link]
Itt meg egy X-Fi HD USB: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4115) #56474624 válasza Deadzone41 (#4113) üzenetére


#56474624
törölt tag

Huey Lewis: Power Of Love számánál például. A cin nagyon fura, igazából az "remeg" csak. :U
Nagyobb gain mellett visszahalkítva sem hallatszik úgy.

[ Szerkesztve ]

(#4116) dudika10 válasza #56474624 (#4112) üzenetére


dudika10
veterán

Mindentől függetlenül abban teljesen igaza van, hogy 0,5dB különbséget nem veszel észre (emlékezetből pár perc után meg aztán semmi esély arra, hogy kiszúrd), viszont a hallás nem-linearitására már hatással van, ami okozhat "különböző hangot", mivel ugyan azt a hangot is másként érzékeled.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4117) schawo válasza #56474624 (#4115) üzenetére


schawo
titán

A gain értéke bizony komoly hatással tud lenni a hangra. Az alacsonyabb gain gyakran sokat segít.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4118) nemdan válasza schawo (#4114) üzenetére


nemdan
senior tag

Ezért a pár ezer forint felárért szerintem gyűjtök még rá aztán veszek valamit.

FiiO E10-et eddig is nézegettem. :))

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#4119) Deadzone41 válasza #56474624 (#4115) üzenetére


Deadzone41
őstag

ha van más dac/amp-od kéznél, hasonlítsd össze vele egyeztetett hangerőn a két gain állással a hangártyát, így megtudhatod melyik gain állás hasonlít jobban a másik eszköz hangjához, és hogy valóban van-e köztük difi. bár utóbbiban teljes bizonyossággal csak vakon győződhetsz meg.

[ Szerkesztve ]

(#4120) SOAD19 válasza fi:zi'k (#4110) üzenetére


SOAD19
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#4121) #56474624 válasza Deadzone41 (#4119) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem hallgasd meg a szóban forgó számot, ha emlékezetem nem csal, már LP-ről hangfalon (vagy talán CD-ről szintén hangfalon) is feltűnt a cin furcsasága. Érdekes, hogy itt nagyobb gain mellett ez mintegy elfedődik, kisebbnél meg hallatszik.

(#4122) SOAD19 válasza fi:zi'k (#4110) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, és Te hogy állsz K1k kapcsán, nem csapsz le a nem rég linkelt darabra?! :DDD

Ha mégse válna be az AT, akkor nagy valószínűséggel ntomka átveszi, nagyon megtetszett neki is a fejes találkozón. Ezért is mertem belevágni. Majd kiderül, hogy itthon, hogy fog tetszeni a hangkártyámmal. :)

(#4123) Meghivott válasza schawo (#4077) üzenetére


Meghivott
addikt

Rendben,
akkor pontosítok:
Pioneer se-m390 (11.000) vs Sony mdr-zx300 (7.000) ?

(#4124) guppy válasza nemdan (#4086) üzenetére


guppy
őstag

Hopsz :DDD , korán volt még ....

(#4125) #56474624 válasza schawo (#4117) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kösz, neked talán elhiszik, hogy nem én őrültem meg. :R :DDD

(#4126) bigmasterg válasza schawo (#4117) üzenetére


bigmasterg
addikt

Furcsa, de a K1000 jobban szól, a cec high gain állásával, mint low-on.

Itt sem a hangerő. Ha lehalkítom a high gain-t (akár halkabbra, mint a low-t), akkor is másképpen szól.

(#4127) bajnokpityu válasza bigmasterg (#4126) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Dinamikus füles lévén akár az is lehet, hogy nem lineáris a membrán mozgatása.
Mármint,hogy nem lineáris, az biztos,csak lehet,hogy ezt itt pont lehet hallani is.

Egyébként mivel idő és frekifüggő indukció, ellenállás, kábel kapacitása, kutyafüle is benne van az erősítő-füles áramkörében, sztem érdemes időnként elfelejteni a teknikai paramétereket, és egyszerűen fülre hagyatkozni, melyikkel tetszik. Bkercso mesélt egy elméletet,mikor itt járt, hogy valóságban (egy ide-oda mászkáló tekercs,áram esetén) 1.3as damping fölé nem lehet menni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4128) Dave™ válasza SOAD19 (#4099) üzenetére


Dave™
nagyúr

tényleg, egy masszívabb és vastagabb cipőfűző is jó lehet, jó ötlet :) Csak legyen fél centi átmérőjű és tömör. Persze nincs ez kőbe vésve, de már legalább öt különböző tágítót próbáltam, és ez vált be minden szempontból

(#4129) schawo válasza bigmasterg (#4126) üzenetére


schawo
titán

A többi füles meg szerintem jobban szereti a CEC low gain állását :) Legalábbis amivel én próbáltam anno, azzal nekem jobban szólt alacsony gainnel. A K1000-ről simán el tudom képzelni, hogy jobb CEC magas gainnel. Ha jól emlékszem (bajnokpityu megerősít, ha így van), pityu szerint a champról a K1000 alacsony gain esetén jobban szólt, mint magas gainnel. De lehet, hogy félreértettem. (Én csak az alacsony gaines champot hallgattam.)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4130) Dave™ válasza SOAD19 (#4102) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, ilyen. Cipőfűzőből ilyen vastagot és tömöret még nem láttam, de nekem kb. ugyanilyen van, mint a képen (csak barna :) )

(#4131) bajnokpityu válasza schawo (#4129) üzenetére


bajnokpityu
félisten

K1000et csak magas gainnel próbáltuk, Guppyval, Baluval nálam (Kaiser miatt hagytam magason). A pesti talin meg csak alacsony gainesről mentek :)

Minden általam próbált füles nekem jobban tetszett alacsony gainnel. (egyébként van,akinek a magas jobban tetszett, szóval füle válogatja) De ez valszeg kapcsolásfüggő is, mert régebben írta bkercso,h az ő erősítői jobbak voltak (sztem még az opásokra gondolt) nagy gainnel.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4132) Geri8


Geri8
tag

Sziasztok!

Keresek fejhallgató+mikrofont max 6k ért. Eddig amiket találtam:
- Trust 16659 Como Headset fejhallgató
- Hama CS-408 mikrofonos fejhallgató

Ötlet? Vagy inkább vegyek egy sima fejhallgatót és hozzá mikrofont?
Játékra lesz, szólhatna jól és azért kényelmes is lehetne.

(#4133) baluka26


baluka26
veterán

Újra és újra le kell lomboznom magam, amikor hangdobozokat hallgatom, mert jobban elhiszem nekik 20-ért, mint HD800-nak tízszer annyiért...:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4134) #56474624 válasza baluka26 (#4133) üzenetére


#56474624
törölt tag

Erre csak azt mondom, hogy azt a 10-szer annyit hangfalra és erősítőre (használtra persze) költve lepődnél csak meg igazán. Egész más élmény. Nem biztos, hogy technikailag összességében jobb, de számomra sokkal szerethetőbb, mint bármelyik fejhallgató, ami csak ott van a fejemen és nem hagy igazán relaxálni önmagában már a puszta jelenléte miatt.

(#4135) bajnokpityu válasza baluka26 (#4133) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Bocsi,h eladtam őket. De miert nem marad meg senkinel sokáig a hd800?
Szutyok hd600 a mostani champpal tokre tetszik... Csak kéne egy jobb forrás..

Bacylus: mert meg nem probaltal staxot. Goldi több 1-2 millas hangfalas lancnal jobban tetszik. 60rugoert.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4136) baluka26 válasza #56474624 (#4134) üzenetére


baluka26
veterán

Bebaszna, ha technikailag jobb lenne.

Ha lesz majd kertes házam tízcsilliárd év múlva költök ennyit hangfalra, addig inkább fejes. Ritkán tudok itthon dobozozni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4137) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#4135) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"De miert nem marad meg senkinel sokáig a hd800?"

Mert mindig rossz emberhez kerül. ;]

(#4138) baluka26 válasza chrisnagy13 (#4137) üzenetére


baluka26
veterán

Aki szereti az ilyet az nagyon szeretné a HD800-at, nekem elég volt belőle egy hónap.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4139) #56474624 válasza bajnokpityu (#4135) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem kétlem, hogy hangban ott van, de engem egy idő után rettentően elkezd zavarni bármelyik fejhallgató, hogy ott van a fejemen. Ez most hangtól függetlenül. Úgy meg nehéz élményhez jutni, ha kényelmetlenül érzi magát az ember. 10 percig majdnem minden fejhallgató kényelmes nekem is, utána már elkezd zavarni, egy óra után pedig mindenképp le kell vennem. Pedig most még csak nincs is nyári kánikula.

(#4140) chrisnagy13 válasza baluka26 (#4138) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Bár nem volt szerencsém a HD800-hoz, de a leírások alapján hasonlít a 940-re azzal, hogy semmit nem akar eltitkolni, elvenni, vagy hozzárakni a felvételhez. Szerintem ez az, amiért a 940 a kedvenc nálam, és ezért nem tud megmaradni egy HD600, W1000X, vagy bármi más itt huzamosabb ideig. Jó a HD600 se az a színezős fajta, de kevésnek érzem amit tud. A HD800 biztos nagy szerelem lenne a 940 mellett. :)

(#4141) baluka26: már kerestelek. :P

[ Szerkesztve ]

(#4141) baluka26 válasza chrisnagy13 (#4140) üzenetére


baluka26
veterán

Van eladó.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4142) Dave™ válasza bajnokpityu (#4135) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ugyanezt az 1-2 millás hangfalas láncos dolgot már mondtad a HD580/600-ra is :) Nem hallottam még STAX-ot, és biztos vagyok benne, hogy nem véletlen van oda érte olyan sok mindenki, és azt is elhiszem, hogy felbontásra, sebességre meg hasonlókra jobb tud lenni, mint az "1-2 millás" hangfalas lánc (ez sem egy egzakt valami, mert ennyiből végtelen számú felállás hozható ki, ráadásul új/használt sem mindegy, ennyiből már komolyabb elektrosztatikus dobozok is kijönnek használtan), de szerintem továbbra sem kellene összehasonlítani a kettőt (fejhallgató meg dobozok), mert mindkettőnek más az erőssége. Nem ugyanazt, nem ugyanúgy hallod, más a jellege is, nem is igazán összevethető ezért szerintem.

úgy általában: annyira belterjes a kereskedelem topikon belül, hogy erősen hasonlít a brit szigetekre :D

baluka: de remélem érzed az elvi hibát: a 2 millás rendszer nem egy konkrét valami, itt már annyi mindenből lehet választani, hogy a lehetőségek száma közelít a végtelenhez. Ebből konkrétan most ki lett ragadva egy rendszer, de mennyi felállást nem hallottatok... Továbbá almát akarunk hasonlítani a körtével: mindkettő gyümölcs, de azért nem állsz neki azt mondani, hogy az alma gyümölcsebb, mert kerek...

[ Szerkesztve ]

(#4143) baluka26 válasza Dave™ (#4142) üzenetére


baluka26
veterán

Az a hangfalás lánc nagyon odabasz, amiről szó van, csak szólok. :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4144) bigmasterg válasza bajnokpityu (#4135) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem egy évig volt meg.
Visszakeresve, egészen pontosan.: 2011.07.21 - 2012.07.20 :)

A K1000 pedig 2011-01-29 óta van meg.

Belegondolva, elég sűrű év volt az a 2011-es. Abban az évben volt lupus junior-om, akkor lett canamp-om, alcesem, mytek, halide, cec. (fejesekről nem is beszélve: említett 2 nagy + k500, hd580, hd650, srh440, HD25, sr225.) Ez mind egy év alatt.
Ehhez képest 2012-ben szinte nem is költöttem a fejes rendszerre. Most vettem a stax-ot, más nem is nagyon volt. (csak egy K340 és K250, de azokon hamar túl is adtam.)

(#4145) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#4135) üzenetére


Deadzone41
őstag

humanéknál az a hangfalas lánc nem tudom hány millás volt pontosan, de még így, messze messze nem ideális akusztikai körülmények közt is akkora szakadék volt közte és az ott lévő bármelyik fejhallgató közt élményben és sok másban, hogy le sem tudom írni. pedig aztán az asztalon volt az eddig számomra legkedvesebb hangú fejhallgató, az lcd3 is.

[ Szerkesztve ]

(#4146) bajnokpityu válasza Dave™ (#4142) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem is ugy fogalmaztam ahogy te.
2millabol hallgathatatlant es annál jobbat is lehet. Egyszer alulról másszor felülről kozelitem a kategóriát. ami hangfalban nem is tul jo.

Freki egyenetlensege staxoknak nagyobb pl mint ami hangfalas láncot ossze tudok hozni ennyibol, de felbontasra azert valszeg kisebb lesz.

Balu: bolti kabelekbol, bolti daccal uj listaaron fölötte van ez a lanc az emlitett osszegnek. Valszeg nem is kevéssel.

Sajatom felbontasra nemigen eri el egy goldit jól kiszolgáló lanc felbontasat. terben viszont sokkal jobb a hangfal. Termeszetessegre tabla miatt szinten jok vagyunk.

Dead: felbontasra pedig nem volt uber az a lánc. Az is térben es frekimenetben jobb az ottani fuleseknel.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4147) Dave™ válasza bajnokpityu (#4146) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hű, igaz, most csak azt írtad hogy jobban tetszik. Akkor talán még a HD600-al kapcsolatban írtad, hogy egy szinten van vele vagy jobb is. A linearitás azért nem nagy kunszt dobozoknál ha jól tudom. A felbontás meg egy paraméter, de a tere, a mélye stb. teljesen más jellegű egy doboznál meg egy fejhallgatónál. A melyik tetszik viszont pont alma és körte esete, én olvastam félre, sorry.

(#4148) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#4145) üzenetére


bajnokpityu
félisten

3-4M között van a listaára,kábelek nélkül.
Felbontásra, élményre szerintem is veri az LCD3at. de pl a k1000et,goldit sztem felbontásra már nem. Élmény meg...
Hát inkább koncertekre verem el a pénzt, továbbiakban is több élményt várok tőlük, mint a 10-20-30+os láncoktól. Hangfalasban már megálltam, már akkor is szerettem, mikor Balu,Schawo utóljára itt járt.

Egyébként haverom Utópiás láncát hallgatva többször is kedvem volt megtapsolni az előadást, úgy tettem vissza a kezemet a kanapéra.. Annyira el tudtam benne mélyedni. De annyit nem szánok a hifire...

Deadzone4149:óóó,dehogynem. mi a felbontás,ha nem a valóságérzet? Térérzetet olcsó trükkökkel (pl kábelek, dacok,erősítők) szélesíteni lehet, de ha ezt a felbontáson keresztül éred el, jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4149) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#4146) üzenetére


Deadzone41
őstag

egy bizonyos szint után a felbontás szerintem csak audiophile pénisz növelésre jó, az élményhez nem sokat tesz hozzá, viszont pl a térérzet sokkal jobban befolyásolja az élethűséget, jelenlét érzetet. A frekimenet meg egy határig ízlés kérdése is, szubjektív kinek mi tetszik jobban, ugye befolyásolja hallásunk egyedisége, hangfalnál meg az akusztika is. szvsz

persze lehet azt mondani, hogy akkor inkább koncert, de azt ugye nem élvezheted amikor csak akarod, olyan számokkal amiket csak akarsz, akár egy szál alsógatyába kakaót szörpizve a meleg nappalidban. és ha hangosított koncertre mész, már nem állja meg a helyét a dolog.

a felbontással az a baj, hogy a magasabb kategóriás fejhallgatókba a közelmikrofonozás miatt, már szerintem irreálisan sok is a részlet, ad1000-el sokszor érzem azt, hogy akkor hallanék csak ilyet, ha a fülem odadugnám a hangszer mellé.

[ Szerkesztve ]

(#4150) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#4149) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vannak olyan minőségű hangosítások, koncerttermek, hogy keresni kell a jeleket, h eldöntsd, hogy hangfalból, vagy hangszerből jön a zene. Még idehaza is.

Több olyan fülest hallottam mostanság, ami el akarja hitetni, hogy részletesebb,mint a valóság. ez gyakran a torzítás.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.