Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Fecogame válasza Zoli133 (#5898) üzenetére


Fecogame
veterán

iPhone-ról.

Melyik másik fejes ad jobban mélyet?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5902) Deadzone41 válasza Fecogame (#5895) üzenetére


Deadzone41
őstag

"Van egy Genius 6000-es 5.1-es hangrendszerem, na ha úgy szólna egy fejhallgató is, azzal lennék megelégedve. Nálam az A hangzás."

a rossz ízlés szerencsére idővel javítható. vegyél hozzá egy 840 párnát, és használd pár hétig, majd utána hallgasd meg megint a géniuszt.

(#5903) donpe válasza Deadzone41 (#5902) üzenetére


donpe
aktív tag

Igen, ez jó módszer lenne, ha a kolléga rászánja magát.

By the way,még az LCD2 után is, a 440-es Shure és E17 Fiio kombó még mindig, minden nap boldogságot okoz a melóban. :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#5904) Zoli133 válasza donpe (#5903) üzenetére


Zoli133
őstag

De jó egyeseknek, én itthon használom ezt a felállást, de még csak most indultam el lefelé :B

Fecogame: Szerintem is adj esélyt a 440-nek, kiemelkedő a kategóriájában.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5905) donpe válasza Zoli133 (#5904) üzenetére


donpe
aktív tag

Ez egy nagyon szerethető kombó. Ár-rték arányban nagyon ottvan mind az e17, mind a 440-es Shure. Nem hiszem, hogy valaha is megválok tőlük.

(#5906) krichd1 válasza Ear001 (#5900) üzenetére


krichd1
addikt

Egy átlagos hifi hangfalban ezek szerint 20cm-es a középsugárzó szerinted ? :U
A hangja ettől függetlenül olyan amilyen annak a Geniusnak, bár én értem mit akarsz mondani, de a kolléga lehet nem.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5907) Kobe válasza Kobe (#5897) üzenetére


Kobe
veterán

erre esetleg vki szaki ?

(#5908) krichd1 válasza Kobe (#5907) üzenetére


krichd1
addikt

Digitech Pro Monitor, van is egy jó állapotú használt itt aprón.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5909) schawo válasza Fecogame (#5901) üzenetére


schawo
titán

Ha nem tetszik, akkor tényleg ne használd. Ez nem azért van, mert a füles rossz, hanem mert nem a te világod. Neked valószínűleg egy Sony XB600 lenne megfelelő, azzal lennél elégedett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5910) Fecogame válasza schawo (#5909) üzenetére


Fecogame
veterán

Az meg nem szűri a zajt :)

Holnap megyek a MediaMarkt-ba, és végigpróbálom az összes fülest. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5911) Kobe válasza krichd1 (#5908) üzenetére


Kobe
veterán

használt nem játszik

(#5912) krichd1 válasza Kobe (#5911) üzenetére


krichd1
addikt

Az első hozzászólásban le vannak írva az ebben a kategóriában ajánlott fejesek rövid jellemzéssel.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5913) schawo válasza Fecogame (#5910) üzenetére


schawo
titán

Hogy mit nem csinál? Az XB600 egy zárt fejhallgató, és mint olyan természetesen hangszigetel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5914) baluka26


baluka26
veterán

A nap meglepetései: Stax Goldi és ESW9. Mindkettő lefosod-a-bokád-60ért kategória. Szerintem.
A rendszer, amiről LCD2/3-at hallgatunk, az meg...atya világ. Én ilyen hangot még fejhallgatóból nem hallottam. El-ké-pesz-tő.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5915) schawo válasza baluka26 (#5914) üzenetére


schawo
titán

Na, mesélj :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5916) gabross válasza Fecogame (#5910) üzenetére


gabross
tag

Denon D1100 angol ebay-ről szállítással együtt 68 font, kb 23.500 Ft, ennyiért elég jó vétel lehet. Itthon MM-ban 50ezer. Mélye van...

(#5917) baluka26 válasza schawo (#5915) üzenetére


baluka26
veterán

Valhalla USB kábel-Tabla-valamilyen koax (Pityu segítsél :D)-PistiDAC-Valhalla alkar vastag XLR kábel ;] -Human Audio headamp szimmetrikusan-LCD2/3. Jó két millió áldás.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5918) Geretnero


Geretnero
csendes tag

A Sennheiser RS 160-180 típusokat szerintetek lehet hallgatni vezetékesen is vagy ezeknél nincs a fejesen bemenet? Tudtok olyan jó vezeték nélküli fejest amit opcionálisan vezetékről is lehet hallgatni?

(#5919) bajnokpityu válasza baluka26 (#5917) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sima Human-féle alapáras 5 méternyi koax.
Ja,amúgy tényleg jó hang volt.

Csak lassú :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5920) Slownz válasza gabross (#5916) üzenetére


Slownz
senior tag

Ezt a Denont hamisítják? Vajh mennyi kereslet lenne rá kishazánkban?

(#5921) baluka26 válasza bajnokpityu (#5919) üzenetére


baluka26
veterán

"Ja, amúgy tényleg jó hang volt"

Ennyi? ENNYI?:DDD :DDD

Mondjuk Elac nekem finomabb. Most már.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5922) Kobe válasza krichd1 (#5912) üzenetére


Kobe
veterán

igen, csak gondoltam van annál kicsit frissebb lista - 1 évvel ezelőtt szerkesztett hozzászólás, aminél az árak jórésze már rég nem érvényes, vagy több típusból is csak elvétve akad raktáron.

(#5923) bajnokpityu válasza baluka26 (#5921) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jó fejes az LCD2@3. Dinamikusoknál jobb, ennyire kiszogálva még el is hallgatnám napokig.

De ami nekem a hosszantartó fejeses élvezetet adja, az a stax. Az az,amin el tudok mosolyogni, hogy aszta (100k alatt nekem ilyen a hd600 saját láncról, ez akár egyéni értékrend is lehet). Ilyen dinamikaarány,ilyen tisztaság, tér, és tök mindegy mit hallgatok, csak jár a lábam... Az meg,h ha oda figyelek, megmondom milyen szinű a zongorista zoknija, külön öröm.

Csak szegényke igencsak hárklis mindenre. 3 láncon hallottad ma, egyetlen-egy volt,amire aszontátok, hogy végre. Másik kettő nekem se tetszett...

(mint elac, de lassan őkelme is ki lesz szolgálva rendesen)

Egyébként el is ment a kedvem új dacokat meghallgatni, inkább bekapcsolom a vén randaságot...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5924) schawo válasza bajnokpityu (#5923) üzenetére


schawo
titán

Miről szólt jól a Gold?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5925) baluka26 válasza schawo (#5924) üzenetére


baluka26
veterán

Essence->Panda. ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5926) bajnokpityu válasza schawo (#5924) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ahogy Balu mondta.
A ultra alacsony "impedanciája" a trafónak, valamint az indukció nem sokat segít a hajtásában.

Lesz időm kipróbálom még a ck3ról is, az levegősebb erősítő, de a majd-on van a hangsúly.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5927) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van itt olyan valaki aki lenne olyan kedves és segítene eldönteni nekem, hogy mitől hallok hibákat a számokban?

Amennyiben maga a felvétel rossz, akkor teljesen megnyugodnék, viszont ha másnál nem jönnek elő ezek akkor vagy a füles vagy a hangkártya vagy valamilyen szoftveres problémám van. Ezt úgy tudnám kiszűrni, ha valaki más, akinek viszonylag profi fülese van, mindamellett eléggé vásott fülű is, mert nem minden esetben könnyű kiszűrni a hibákat.

Tehát aki vállalkozna pár szám meghallgatására, hogy segítsen nekem, azt nagyon megköszönném. :R

A stílus teljesen változó lenne: rock, klasszikus, dance, trance, pop, R'n'B stb.

ui.:

Korábban baluka26 írta , hogy hallgassam meg Focal - JMlab összes teszt CD-jét, ha ott is kijön, akkor nálam a hiba. Tény, hogy nem hallgattam meg az összeset, de eddig egyiknél sem jött elő probléma, habár azok teljesen más stílusú zenék, mint amelyekben nálam jöttek ki a hibák.

[ Szerkesztve ]

(#5928) dudika10 válasza Vasinger! (#5927) üzenetére


dudika10
veterán

Nem kell ehhez se komoly rendszer, sem vásott fül. A felvételek hibája általában nagyon egyértelműen a felvételek hibája. Nem olyan nehéz azokat kiszúrni.
A felvételek egy jelentős része tele van hibákkal, nem volna meglepő, ha a gyűjteményedben rengeteg hibás felvétel volna. Az enyémben is rengeteg hibás felvétel van.
Például ezért is szoktam mondani, hogy a formátum helyett inkább a felvételek minőségére kéne fektetni a hangsúlyt, de ez általában úgy végződik, hogy az mp3 szar, a veszteségmentes meg jó.

Az első kettőt bevállalom, a többit nem. :N

Sokkal egyszerűbb lenne, ha linkelnéd az adott számokat, pontos hibamegjelöléssel, időponttal. Akkor sokan meg tudnák hallgatni, és egyértelműen eldőlne hol a hiba.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5929) #56474624


#56474624
törölt tag

Van abban valami, hogy időnként a fejhallgató mélyét is mintha az ember az egész testében érezné, legalábbis a gyomrában. :)

[ Szerkesztve ]

(#5930) Vasinger! válasza dudika10 (#5928) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A komoly rendszert és a vásott fült azért javasoltam, mert ott talán jobban kijön, mert néha tényleg nagyon figyelni kell, de hallani.

Én is úgy gondolnám, hogy konkrét hibamegjelöléssel adnám a számokat, feltöltve egy FTP helyre egy párat, amiből kiderülne, ha X-ből X-nél többiek is hallják, akkor nem nálam van a hiba.

De először azért írtam ezt le, hogy egyáltalán lenne olyan, aki ezt bevállalná.

Ba cy lus:

Én bár nem tudom, hogy fejhallgató hogy tud ilyet csinálni, (de holnaptól lehet, hogy megtudom muhaha, de ez maradjon egyelőre meglepetés ;) ) de egy hangfal által keltett remegtetésnél nem sok jobb van :D Korábban már talán linkeltem, néha elfajulnak nálam is a dolgok: katt

[ Szerkesztve ]

(#5931) #56474624 válasza Vasinger! (#5930) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez a fajta basszus az, ami erősen kerülendő. :K

A jó basszusú hangfal nem búg. De mégis üt a basszus. Szétválnak a hangok, lehet kottázni a basszust, nem csak az állandó, egy frekvenciát ismerő búgás megy.

[ Szerkesztve ]

(#5932) baluka26 válasza Vasinger! (#5927) üzenetére


baluka26
veterán

Négyestől felfelé vannak elég modern zenék is :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5933) schawo válasza #56474624 (#5929) üzenetére


schawo
titán

:K Ilyet a 840 is elő tud hozni néha.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5934) #56474624 válasza schawo (#5933) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az előbb egyébként jazz-en jött elő, de a Metallicától a Seek and Destroy-on a lábdobnál tán még inkább érezni. A legszebb az, hogy egyáltalán nem nyom el semmit, szimplán csak a gyomromban is érezni a lábdobot. :)

(#5935) schawo válasza #56474624 (#5934) üzenetére


schawo
titán

Én nem szeretem, mert megfájdul tőle a gyomrom, számomra kellemetlen érzés. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5936) krichd1 válasza Vasinger! (#5927) üzenetére


krichd1
addikt

Mai kellemetlen meglepetésem Alison Krauss & Robert Plant - Raising Sand (96Khz, 24Bit) albummal volt, olyan szörnyű alapzaj van a számok alatt, ami minden alaplapi zajkeltőn túl tesz. :(((

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5937) Vasinger! válasza #56474624 (#5931) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet, hogy a videó nem adja vissza, a felvétel minősége is sajna olyan amilyen, de nem csak egy adott frekvencián tud búgni. Az a baj, hogy a videó nem tudja átadni az összes frekit, csak azt amikor eltalálja a rezonancia frekvenciáit a tárgyaknak és ezáltal beremegeteti azokat.

baluka26:

Na igen, csak azokat nem találom sehol...

(#5938) Bodz válasza krichd1 (#5936) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tippelhetek? Raising Sand - 180 Gram Audiophile Virgin Vinyl LP?

[ Szerkesztve ]

(#5939) #56474624 válasza Vasinger! (#5937) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ne viccelj, egy ilyen számítógépes hangfalszetthez képest anno még a polk rti is hatalmas előrelépés volt basszus terén is. Aztán mikor zárt dobozokra váltottam, kiderült, hogy ahhoz képest is bőven van tér a fejlődésre, és még az is csak búgott szinte basszus címen. :U

(#5940) krichd1 válasza Bodz (#5938) üzenetére


krichd1
addikt

Innen származik, szerintem nem vinyl rip, ez kicsit más fajta zaj.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5941) fattyu válasza chrisnagy13 (#5563) üzenetére


fattyu
veterán

most láttam csak...

ezhülye így röviden. nem az a baj hogy el akarta adni a 701et és ezért marketingel de írja már oda hogy SZERINTEM.

Leírta hogy jobb mint a 600 650 t70. Na ebből csak 600am nincs/nemvolt de nekem simán a 701a legutolsó ebben a sorban. Csak én odaírom hogy szerintem.

A t70 meg egy bitangjó füles, imádom mint az állat és elhiszem hogy van mags kiemelése azt is hogy süket vagyok mégis kb az egyetlen beyer amiért adtam/adnék pénzt. A többi valahogy nagyon nem voltbegyere épp a magasak miatt. Lehet ez máshol szúr ahol én nem hallok, de ettől még a t70 egy brutális mindenes.

dobozhang :D ezhülye.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5942) fi:zi'k válasza fattyu (#5941) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Vannak ilyenek, el kell fogadni.
Arra kíváncsi leszek, hogy milyen iromány fog megjelenni, mert mintha említett volna ilyet és talán pont itt (logout) olvashatjuk majd.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5943) DBAtti válasza fi:zi'k (#5942) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Aztán kiderül, hogy csak gerillamarketing volt :P

Én is elkezdtem olvasgatni, és bár nem vagyok híve az ilyen grafikonoknak, a HeadRoom-os átvitellel talán magyarázatot kaptam arra, milyen kiemelést is hallhattam az (Apogee+Champ-ról). Nagyon szerettem a T70-et, de valahol éreztem egy "fényesebb" sávot, amit még sokáig kellene hallgatnom, hogy el tudjam dönteni kellene-e hosszútávon. Meg kellene egy jó állás, hogy hamar összegrundoljam a rávalót ;)
- Coming Soon.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5944) baluka26 válasza Vasinger! (#5937) üzenetére


baluka26
veterán

Rutrackeren fent van.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5945) PuMbA válasza krichd1 (#5936) üzenetére


PuMbA
titán

Ez pont az a szint, ahol felesleges a 24/96. Dinamika nem nagy, a minőség se, limites (sokszor ottmarad 0dB-nél a szám). Helypazarlásnak elmegy :)

(#5946) baluka26


baluka26
veterán

Egyébként Beyer-barátoknak nagyon tudom ajánlani a Staxokat. Eszeveszett gyorsak (de tényleg), és azok a magasak, jajj. És mint ahogy a mellékelt ábra mutatja filléres rendszerről is elfutkorászik. Cserébe rusnya ;]
Ha még azt is tudná Audeze.. :))

Viszont az über-rendszer után már van egy kis hiányérzetem itthon. Sürgősen új DAC után kell néznem.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5947) contaxg válasza baluka26 (#5946) üzenetére


contaxg
veterán

Adjak kölcsön?? :DDD

Megvettem a csatikat az LCD-hez, most már csak azt kellene eldönteni miből készüljön a kábelem.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5948) baluka26 válasza contaxg (#5947) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem remélem valhalla drótom lesz.

Olyan gyári DAC nekem borzasztó drága, amilyen kellene.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5949) contaxg válasza baluka26 (#5948) üzenetére


contaxg
veterán

A Valhallás dolog jól hangzik és reméljük, hogy jól is hangzik...

A Lavry-t tudom nélkülözni egy ideig...aztán úgy is el lesz adva. Kell a Myteknek a hely

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5950) donpe válasza contaxg (#5947) üzenetére


donpe
aktív tag

Remélem nem felejtettél el csati beszerzésnél. :D ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.