Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Zoli133 válasza krichd1 (#4950) üzenetére


Zoli133
őstag

Az a hordtáska a normál járkálos cuccaim méretét megduplázná. :)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4952) Vasinger! válasza krichd1 (#4946) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez oké. De ezt hogy különböztetik meg? Van valami külön típusjelzése?

(#4953) Bodz válasza Vasinger! (#4952) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Rajta van a fejhallgatókon és a dobozukon is.

[ Szerkesztve ]

(#4954) kolosanyi válasza Zoli133 (#4951) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vegyél egy nagyobb táskát. ;]

(#4955) Zoli133 válasza kolosanyi (#4954) üzenetére


Zoli133
őstag

Engedelmeddel inkább maradok a 440-nél. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4956) Vasinger! válasza Bodz (#4953) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És ebből a minél nagyobb annál jobb elv érvényesül?

(#4957) vzsryl válasza Vasinger! (#4956) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Általában nem, de pl. a DT 770 PRO-nál igen. Szóval ez nem ilyen egyszerű.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4958) Bodz válasza Vasinger! (#4956) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Beyerek esetében mindenféleképpen, én is jobban csípem a nagyobb impedanciás változatokat belőlük. Bár a 32 ohmos Prot pont nem hallottam még, de nem hiszem, hogy az lenne a kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#4959) halfme


halfme
csendes tag

Közben a slux668b-re esett a választás tudtam, hogy nem lesz annyira jó trance műfajra, de az ára csak 3k volt tehát best buy, sőt egy pici EQ-zás főlleg magas frekin csodákat tett :D

(#4960) donpe válasza Bodz (#4958) üzenetére


donpe
aktív tag

Nálam van egy DT770 32Ohmos Edition. Kategóriájában szerintem nagyon jó. De 880-ból csak 660 Ohmosat ajánlanék. A 770 baromi jól szól Galaxy tabról meg ipadről is.

(#4961) #56474624 válasza dudika10 (#4934) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerinted mit kellene még beleérteni a mélyhangokba a 150-200 Hz alattiakon kívül? Felette már inkább mélyközépről beszélhetünk.
A hegedű legmélyebb hangjáról beszéltél ugye. Ha már csak 195 Hz-ig emelek, nincs kihatással semmilyen körülmények között az alaphangra sem. A felharmonikusokról nem is beszélve. Életben nem fog úgy szólni, mint egy nagybőgő. :N Brácsa lehet belőle esetleg, de az sem a 200 Hz alatti mélykiemelés miatt. :))

(#4962) hruodnand


hruodnand
senior tag

Sziasztok!

Budapesten van olyan hely, ahol le tudom tesztelni a fejhallgatókat?
Másik:
Kellene egy normális hasonló fejhallgató, mint ami volt nekem (Sennheiser HD212 Pro), mivel öcsémnek oda ajándékoztam. :)
Fontos legyen, hogy 10k környékén mozogjon az ára, lehetőleg jól szóljon (na nem audiophile-re gondolok de, ha lehet akkor rendesen muzsikáljon)
Sima 3,5mm-es jack legyen a csatija.
Szerintem maradok a zárt rendszernél, mivel kell a mély.
Legutolsó sorban: kényelmes legyen.
Mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

Üdv,
Roland.

(#4963) #56474624 válasza donpe (#4960) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyébként a 32 ohm-os DT770 (premium edition) kevésbé V, mint a 250-es.

(#4964) schawo válasza bajnokpityu (#4943) üzenetére


schawo
titán

Az elképzelt, ideális világomhoz képest :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4965) contaxg válasza #56474624 (#4963) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem a 32-ben is sok jobb forrásról a V karakter

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4966) #56474624 válasza contaxg (#4965) üzenetére


#56474624
törölt tag

Magas kimenő impedanciáról is? Bár én sem azzal hallgatom a xonar dg személyében, de annyira nem tartom vészesnek, enyhe V ez. Magas kimenő impedanciáról valószínűleg rendbe is jönnének az arányok. :U

(#4967) Deadzone41 válasza #56474624 (#4966) üzenetére


Deadzone41
őstag

miért jönnének helyre magas kimenő imp-től? :F

(#4968) #56474624 válasza Deadzone41 (#4967) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mert tapasztalat, hogy 120 ohm-ról jobb. Nem csak a 770, a 880 is például. Én még nem próbáltam személyesen.

(#4969) baluka26 válasza Deadzone41 (#4967) üzenetére


baluka26
veterán

Mert Beyer, és valszeg 120 ohm kimenő impre vannak tervezve.

Ezután viszont komolyan megkérdőjelezhető az nwavguy féle 0 kimenőimp->végtelen damping c. történet. Legalábbis egy ilyen nagy és borzasztó komoly múltú gyártó miért követne el ekkora "bűnt"?..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4970) Vasinger! válasza donpe (#4960) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

660 Ohm???? Az már több mint fél KOhm :D

Most komolyan, ehhez azért már eléggé erős hangkártya/DAC kell, hogy ki tudja hajtani, nem?

(#4971) gajdy


gajdy
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék beruházni egy "normálisabb" kis fejhallgatóba. Utcai, illetve főleg otthoni/kolibeli zenehallgatásra lenne. Vezetékeset szeretnék, mivel olcsóbb, és nem igazán ismerem a vezeték nélkülieket. Fontos szempont lenne még hogy kényelmes legyen, hosszabb távú zenehallgatásra is. Pénzem nem sok van rá, szóval használtban gondolkodok és max 10-15 körüli összeget szánnék rá, de az árkategóriából szeretném kihozni a legoptimálisabbat. Volt szerencsém kipróbálni eddig egy AKG-t ilyen árkategóriából és nagyon meggyőző volt, de a pontos típusát nem tudom, talán AKGK518-as ahogy így keresgélek. Ennél vannak különböző típusok?( pl LE-t találtam). Ebből a márkából megköszönném ha tudnátok ajánlani valamit, de nem ragaszkodom hozzá, nyitott vagyok másra is. Notebook-kal lenne majd használva elsősorban, ha valaki tud esetleg egy jól bevált, és olcsó sztereó hangkártyát hozzá leírhatná.

(#4972) Blod Stone


Blod Stone
csendes tag

Sziasztok! A véleményetekre vagyok kíváncsi ezzel a fejhallgatóval kapcsolatban,

http://fejhallgatoplaza.hu/index.php/2012-10-15-02-25-50#!/~/product/category=3754095&id=16016510

vagy ha tudnátok javasolni ennél jobb terméket akkor nagyon hálás lennék! :)

[ Szerkesztve ]

(#4973) Deadzone41 válasza baluka26 (#4969) üzenetére


Deadzone41
őstag

szerintem beyerék pont ezért csinálnak többféle impedanciás revíziójú terméket. fura lenne, ha a 32ohm-ost is 120ohm-ra tervezték volna, mivel a legtöbb hordozható eszköznél 0 közeli kimenőre törekednek a gyártók. a nagyobb modelleknél már el tudom ezt képzelni, hogy legyen értelme megvenni az erősítőjüket. De ha jól tudom frekigörbe változás a hullámos frekijű fejeseket veszélyezteti csak, a 770-é meg elég egyenes.

[ Szerkesztve ]

(#4974) guppy válasza baluka26 (#4969) üzenetére


guppy
őstag

a beyeren kívül nem sok gyártó tervezett 120 ohm-ra (tudtommal 1 sem) és a belyernek is valszeg csak a régebbi modelljei. <-szvsz

amúgy van fent neten egy pár mérés (tudom tudom ...) ahol szépen látni h változik a füles (fülesről láttam mérést) frekimenete az erősítő kimeneti impedanciájának növekedésével,

(ő azt állítja a honlapján h ökölszabály szerűen legalább 8x alacsonyabb legyen az erősítő kimeneti impje mint a fülesé)

nah, második lettem :N

[ Szerkesztve ]

(#4975) baluka26 válasza guppy (#4974) üzenetére


baluka26
veterán

Olyannyire csak a régiek, hogy állítólag T1 is.
A többi gyártót tippelni sem lehet ilyen téren.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4976) guppy válasza baluka26 (#4975) üzenetére


guppy
őstag

elképzelhető, bár én nem tartom valószínűnek, van olyan erősítő amin kapcsolható a kimeneti imp 0 és 120 között, ott kéne meghallgatni h biztosan kiderüljön :))

(#4977) bajnokpityu válasza guppy (#4974) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Bkercsonak meg levezetése van, h 1.3 fölött mindegy. Bercinek azert hiszek jobban, mert pl o2 vel is lebogott a srác. Bkercso viszont egyre jobb erősítőket tud csinálni. Szimamp pl kb o2 szintje, ck3 meg sokkal jobb az o2nel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4978) baluka26 válasza bajnokpityu (#4977) üzenetére


baluka26
veterán

Konkrétan itt.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4979) bigmasterg válasza guppy (#4976) üzenetére


bigmasterg
addikt

CEC-en van low és high kimenő imp jack.
Volt kölcsön Bodz-nál és úgy rémlik, hogy a high-al jobban tetszett neki a T1.

(#4980) #56474624 válasza guppy (#4974) üzenetére


#56474624
törölt tag

A Beyer saját erősítője 100 ohm kimeneti impedanciájú. Talán nem véletlen.
Egyébként valamelyik topicban slfn (előre is bocs, ha esetleg rosszul emlékszem a nevére) is leírta a tapasztalatait ez ügyben, mégpedig épp a 32 ohm-os 770-nél.

Na 10-edjére csak sikerült elküldenem a hozzászólást. Hihetetlen, hogy állandóan b*sz*kszik a ph. :W

[ Szerkesztve ]

(#4981) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#4977) üzenetére


Deadzone41
őstag

hogy érted, hogy lebőgött az o2-vel?

bigmasterg: az a baj, hogy az, hogy valakinek szubjektíven 120-al tetszik jobban, az nem jelenti azt, hogy a gyártó is arra tervezte. persze ez lényegtelen, mindenki úgy hallgatja, ahogy akarja.

(#4982) bajnokpityu válasza baluka26 (#4978) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az a levezetes ennél bonyolultabb, hangszórót nem ellenállás nak tekintette, hanem impedancianak.

Dead:hallottad mar? Mint uzleti modell biztosan legsikeresebb erősítő, de több olyan erősítő tudok, ami jobb nála. De kérdezd meg Balut, Guppyt. Ck3 Panda, champ is jobb nála. Szerintem biztosan.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4983) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#4982) üzenetére


Deadzone41
őstag

igen

(#4984) Bodz válasza #56474624 (#4966) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Xonar DG-vel (amit egyébként én is kedvelek az összes hibája ellenére) csak annyi a "baj", hogy nem lehet tudni a kimenő impedanciáját. Az ST/STX párosnak 10 ohm, valószínűleg ez se kevesebb.

(#4979) bigmasterg: Igen, jobban tetszett, meg szerintem jobb is magasról, viszont ebből tényleg nem következik az, hogy arra is tervezték. :)

[ Szerkesztve ]

(#4985) eightykid válasza fi:zi'k (#4763) üzenetére


eightykid
csendes tag

Nos, megejtettem a MM-túrát. A fejhallgatót illetően tulajdonképpen pozitív végeredménnyel, összességében azonban felemás tapasztalatokkal. Szögezzük le, hogy ennyi pénzért senki ne várjon csodát, ehhez képest pedig korrekt választás született. Nagy nehezen. Az utóbbi gondolat hangsúlyos, ugyanis azt kell mondjam, lehetne sokkal kipróbáló-barátabb a MM. Eleddig nem sokat időztem a füleseknél, mert...mert bár vannak minőségi darabok, számomra nem ez az igazi vadászterület - gondolom nem írtam ezzel nagy újdonságot az ittenieknek. Az a gond a hellyel, hogy sok darabot egyszerűen nem lehet normálisan kipróbálni. Dobozokat bontogatni pedig sok esetben nem tudtam-nem akartam, mert a többség leragasztott, vagy a füles van úgy rögzítve a dobozon belül, hogy megsérül a csomag, ha kiveszed. A kitett füleseket sem mind lehet 'custom-módon' kipróbálni, saját forrásról, saját zenével. Futkoshattam volna eladó után, de gyakorlati segítséget valószínű nem kaptam volna, max. szétbarmolja a dobozt ő és nem én...
Annak, aki nem emlékszik: egy általános fülest kerestem (netezés főleg) az M50 mellé. Max. 10ezerig, tehát tudatosan nem ún. audiofil darabot. A fő szempont a KÉNYELEM és persze az elfogadható megszólalás.
Sajnos a fent említett okból kifolyólag nem tudtam annyit kipróbálni, amennyit szerettem volna, voltak olyan 12-16 ezres darabok, amik ha meggyőznek, simán jöhettek volna, vagyok ennyire rugalmas, kinézetre ugyanis nagyon kényelmesnek tűntek. 6-8 darabot így is kipróbáltam, írom, amire emlékszem:

Az ajánlott Maxell Retro DJ : Na igen, kevésbé kényelmes, mint gondoltam. A hangja nagyjából az, amire számítottam: elfogadható. Ez azok közé tartozott, amik ki voltak b...va kibontva és ki tudtam próbálni saját zenével, saját forrással. A kényelem miatt végül nem ezt vittem, de a hangjával tényleg nincs gond ennyi pénzért.

MDR-ZX300: Nem győzött meg sehogy, röviden és tömören. Ennyi pénzért sem.

Sennheiser HD 201: Kézbe véve fröccsöntött feeling, de nagyon. Gondolkodtam is, vajon mit írhattok róla, milyen lehet, a franc se emlékszik a sok Sennheiser-recenzió közül erre :) Számomra egy fokkal kényelmesebb volt 'fülnyomásra', mint a Maxell, van egy minimális forgatási lehetőség is a fülpárnáknál, de maga a párna anyaga nem az igazi. Ezt is tudtam teszteli saját forrással és nem nagy durranás, de a összességében nem tudom azt mondani, hogy rossz lenne. Árakra nem fogok pontosan emlékezni, de 7000 valamennyi körül, tehát valamivel drágább, mint a Retro DJ.

Jött volna az AKG K511, ha lett volna kipróbálható darab. Itt megejtettem egy telefont, hogy ugyan már, írtok-e róla valamit (szigorúan butatelefonozunk:P), nem sok sikerrel.
A K518-at ki tudtam próbálni (remélem, jól emlékszem a típusra), de az a kettős pánt (vagy mi a neve), az valami borzalom, nem értem a koncepciót, nagyon nem jött be, pedig...pedig nem lenne az rossz.

Felraktam egy olyan (vagy olyasmi) Philips-et, amit Bodz kért, de ez a fülpárna-kialakítás nagyon nem bejövős. Valakinek biztos tetszik ez is... [link]

Próbáltam még 1-2 AKG-t, amiknek a típusát, ha megöltök se tudom már, de azok 15 fölött voltak mind, ha jól emlékszem.

Aztán ugye voltak, amikhez nem fértem hozzá... Meg azok, amik ki voltak téve ugyan, de csak valami halk, szar rádióműsorral (fos zenével természetesen). Úgyhogy fogtam magam és nagyjából 15 ezerig feltettem mindent a fejemre, ami kint volt, döntsön a kényelem oszt jól van.Megejtettem még egy telefont, nehogy valami olyat válasszak, amiről mindenkit lebeszéltek.

A végén egy abszolút fekete ló, egy valószínűleg gagyinak tartott Philips SHP 2500-at választottam. Az indok egyszerű: feltettem és hoppá, ezt a fejemre és a fülemre öntötték, meg is néztem az árát, hogy nem valami drágábbat vettem-e le véletlenül. Tényleg nagyon kényelmes, kényelmesebb néhány jóval drágább fülesnél is, amiket levettem. Nem lehet minden irányban forgatni a kagylókat, de nem is kell. Sajnos nem tudtam saját forrással meghallgatni, akkor kiderült volna, hogy ez egy kifejezetten halk cucc a többi fülesemhez képest, de legyen ez a legnagyobb baja. Nem ismerem ezt a típust, nem olvastam róla és kipróbálni sem lehetett úgy, ahogy szerettem volna, de 5500 forintért + a kényelméért bevállaltam egy esetlegesen rosszul szóló darabot. Vicc, de egyáltalán nem vészes! Nem tudom, mennyire kedvelt/gyűlölt darab a célirányos körökben-fórumokon, de általános használatra szerintem bátran ajánlhatom mindenkinek, aki vállalja, hogy kicsit jobban feltekeri a potit. (Hozzáteszem, hogy nem alaplapi kártyával használom, hanem egy komolyabb E-mu-val.)

(#4986) #56474624 válasza Bodz (#4984) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én valahol azt olvastam, hogy 20. Hogy igaz-e... :)

(#4987) Audison válasza donpe (#4960) üzenetére


Audison
senior tag

Ezt megerősítem, bizony, hogy hordozható cuccokról is nagyon frankó a 770. :K
Viszont a 32ohm ellenére, nem olyan toleráns a forrásra, mint a Shure 440 és 840 és talán még az m50-et is idesorolnám, én legalább is ezt tapasztaltam.

(#4988) eightykid válasza #56474624 (#4986) üzenetére


eightykid
csendes tag

Utánaolvastam, könnyen törik a pántnál. Valóban nem egy erős konstrukció; ha széthúzod, nagy terhelést kap a rideg műanyagpánt. Meglátjuk, meddig bírja. Az biztos, hogy ennyi pénzt nem sajnálok, ha mondjuk csak 1 évig bírja. Ennyiért fogyóeszköz. Még mindig kényelmes és jól szól.

(#4989) bkercso válasza bajnokpityu (#4982) üzenetére


bkercso
nagyúr

Balukánál a pont, ez az. A kimeneti imp-hez hozzájön a vezetékellenállás, ami elhanyagolható, és a hangszóró egyenáramú ellenállása, ami már közel sem elhanyagolható: kb. az imp. 2/3-a.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4990) #56474624 válasza eightykid (#4988) üzenetére


#56474624
törölt tag

Miről van szó, a 770-ről?
Amennyiben igen, azt megerősíthetem, hogy a tank kinézettel ellentétben korántsem olyan erős konstrukció. Úgy vigyázok rá, mint egy hímestojásra, mióta kétszer is volt ugyanazzal a gonddal (jobb ill. baloldal pántrögzítő) szervizben. Régebben "7-esig" húztam ki, mert nagyon hátul viseltem a pántot, most már sokkal előrébb van a pánt, és csak "4-esig" húzom ki. Talán így fogja bírni. :U

(#4991) dudika10 válasza eightykid (#4988) üzenetére


dudika10
veterán

Nekem kettő is van itthon a TV-hez. Bár én a kettőt együtt vettem 5500 forintért összesen. :B
TV-hez pont jó, kényelmes és a beszéd jól érthető. Másra biztosan nem használnám. (Bár én így is ritkán használom.)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4992) #71562240 válasza gajdy (#4971) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az AKG 518 LE jó választás lenne, dinamikus, mélyhangsúlyos, utcán is elég jól szigeteli a zajokat, emiatt aztán nem a legeslegkényelmesebb, de kibírható.

(#4993) eightykid válasza dudika10 (#4991) üzenetére


eightykid
csendes tag

Te, én semmit nem tudtam erről, nem is ezért mentem, de kényelmesebb volt sokkal, mint a Retro DJ és a HD 201. (Sokat pedig, ahogy írtam nem tudtam kipróbálni) Nézem közben, hogy elég drágán vettem, de - és nem akarok sznobnak tűnni-, nekem ez a tétel egy fülesért a vicc kategóriába tartozik. Azt hittem, hogy 10ezer alatt csak használhatatlan szarok vannak, de nem. 5ezret 3-4 havonta is simán kiadnék egy nethez használható fülesre, ha esetleg eltörik

(#4994) eightykid válasza #56474624 (#4990) üzenetére


eightykid
csendes tag

Nem, egy Philips SHP 2500-ról, amit nulla infóval vettem meg, mert elég kényelmes és ezúttal ez volt a fő szempont. És mint utólag kiderült, halk és könnyen törik, de nekem ennyi pénzért (5000) így is megéri a kényelem és tűrhető hang miatt.

(#4995) Audison válasza #56474624 (#4990) üzenetére


Audison
senior tag

Szerintem a legtöbb Beyernek ilyen a pántrögzítője. Mondjuk az újabb típusok (T70, T1, stb.) kaptak némi újítást, lehet, hogy erősebbek lettek.

(#4996) Dave™


Dave™
nagyúr

AD1000PRM, ritka darab, UK.

(#4997) ntomka válasza Dave™ (#4996) üzenetére


ntomka
nagyúr

A HF2-re írja: I really can not take the High produced by these headphone. LOL, eléggé mély-középen szól ez a fejhallgató, de sebaj. :D

ツ Headphones on - World off

(#4998) baluka26 válasza ntomka (#4997) üzenetére


baluka26
veterán

Mas a fule neki.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4999) ntomka válasza baluka26 (#4998) üzenetére


ntomka
nagyúr

A nyíregyi talin elég sokan meghallgatták, de pont a magasára nem panaszkodott senki. A HF2 kilóg a sorból, a közvetlenségét leszámítva egyáltalán nincs Grado-s hangja.

ツ Headphones on - World off

(#5000) ntomka válasza Dave™ (#4996) üzenetére


ntomka
nagyúr

AD2000 :)

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.