Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) PuMbA válasza #56474624 (#4700) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam a Realtek szintén szokott sípolni néha, ha leállítom a zenét, de ha elindítom és újra le akkor megjavul. A mikrofonbemenetet viszont le se tudom némítani, mert ha nem érzékeli, hogy be van dugva valami, akkor szerintem lelövi magát, mert semmilyen beállítása sem elérhető :)

[ Szerkesztve ]

(#4702) #71562240 válasza xlaxix (#4698) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez elektromos zaj természetesen. A számítógépből ered természetesen. Különálló hangkártya beszerzése segít a problémán (illetve el lehet játszani a szabadon álló bemenetek rövidre zárásával, ahogy bacylus javasolta, ez persze csak félmegoldás). Igazából az segítene, ha nem számítógépről hallgatnál zenét, hanem rendes hifi forráskészülékről.

(#4701) PuMbA: A bemenet nem tudja lelőni magát. Összeszedi a zajt, ha szabadon áll. "Antennaként" működik ilyenkor - persze ez csak egy nagyon kicsi szelete a problémának.

[ Szerkesztve ]

(#4703) deatom


deatom
tag

sziasztok!
Van egy headsetem, amin van mikrofon is. A kábel elég rövid, ezért venni akarok 2 jack hosszabbítót. Azt szeretném kérdezni, hogy a mikrofonnak is elég egy jack hosszabbító kábel[link] ? A hangminőség romlani fog?

előre is köszönöm

(#4704) DBAtti válasza attika89 (#4636) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ha nem indiszkrét, kérlek dobj egy árat, mennyire jött ki mindenestül (jöhet akár privátban). El tudnám magamnak képzelni a mobil lánc továbbfejlesztéseként :K
(ha jól láttam az M-ről van szó...?)

Re: (#4633) FuRiONight
Most láttam csak, hogy Pesten elvileg elérhető a DTX 910 16.000-ért :Y
Ennyiért nyitottból fűnek-fának ajánlanám mindenre. :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4705) The.Grobber


The.Grobber
csendes tag

Üdv!
Először is mindenkinek thx a tippeket, jó sok okosító material gyűlt itt össze!
Magamban summázva a dolgokat, a Beyerdynamic DTX 910 mellett tettem le a voksom. A boltban alkalmam volt kipróbálni ezt, illetve mellé egy DT 235-öt is. A 235 valami eszméletlenül szólt, viszont kb 5 perc teszt után lezsibbasztotta a fülemet, vérző szívvel kellett minőségben lentebb, árban fentebb adnom.
A 910 a rövid összehasonlítás alatt kissé érzéketlenebbnek tűnt, kevésbé szólt tisztán, mint a 235, ellenben nekem sokkal kényelmesebb volt. Másik hátránya -ha lehet annak nevezni- az elég vastag kábele; jelenlegi fő projektem, hogy valahogy kiegyenesítsem a gyárilag összehajtogatott drótot :DDD
A használatával kapcsoltban fontos megjegyeznem, hogy a fenti "érzéketlenebbnek tűnt" dolog elég relatív. A 235-höz képest valóban az, viszont az eddigi füleseimet vígan elküldi borért. Remek, nem kiemelt mély, kristálytiszta közép és magas. Előszedtem pár régi lemezemet, hát lestem nagyokat, hogy olyan hangok jönnek elő, amit eddig nem is hallottam... (Most hallgathatom újra az elmúlt 20 év alatt összegyűjtött összes zenémet :) )
Hangkártyára kötve (Xonar DX) is remek, viszont notebookon már erősen kihozza a gyenge "erősítő" minden zaját.
Szóval részemről ajánlott, ha valaki relatíve olcsó, kényelmes és jó hangminőségű fülest keres.

[ Szerkesztve ]

(#4706) DBAtti válasza The.Grobber (#4705) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ne bánd a 910-et, jobban szól a 235-nél, csak más. Ha mindkettővel hosszabb időt töltenél, meghallanád: a 235 alacsonyabb felbontású, és hozzá képest puffogós mélyű, és lassabb. Ettől függetlenül szeretem a 231-emet továbbra is, de igyekszem objektív maradni a magam ízlésvilágával. Nálam a zártság is kritérium volt. És igen, a mai napig megszorongatja a fülemet, bár a párnák lapulásával kicsit enyhült a helyzet.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4707) #71562240 válasza The.Grobber (#4705) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én is azt mondom, amit DBAtti, hogy minőségben is feljebb léptél egy lépcsőfokkal a 910 révén, úgyhogy ne bánd, hogy az volt a kényelmesebb. A DT235 színesebb, elevenebb, de éppen annyival színezettebb is és kisebb a felbontása. Mindkettő nagyon megéri az árát, de a DTX910 zeneibb, tisztább, arányosabb hangú.

(#4708) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Milyen zárt fejhallgatót ajánlotok erre:
60% film, 30% játék, 10% zene
Jó lenne minimum 3 méter kábel, a keret 10-15ezer

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#4709) DSmethod


DSmethod
csendes tag

Sziasztok

Új fejhalgatót szeretnék venni, eddig úgy volt hogy Beats Wireless-re ruházok be, de gondolom abban az árfekvésben találni sokkal jobb minosegu fejhalgatokat is. Ezér hozzátok fordulok :)

-Leginkább zenehallgatásra lenne, utazás közben, utcán
-jol nezzen ki, bár ez relativ kinek mi tetszik
-ne legyen nagyon nagy kb Beats Wireless méret
-maximum összeg 200 euró körül- durván 60ezer forint, lehet kicsit több is
-Vezeték nélkülit szeretnék, de az sem baj ha minőségi vezetéskes
-zárt vagy nyitott nem lényeges, az sem hogy takarja e teljesen a fület
-rap, hip-hop, hardcore, hasonlo zenék

Köszönöm :)

(#4710) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Remélem belefér még a kérdésem a topik témakörbe:

Van egy jó pár éves AKG K518 DJ fülesem, aminél olyat sikerül felfedeznem, hogy a magas tartományban amikor pl egy énekes "sz" betűt mond, akkor olyan sziszegős/recsegős vagy nem is tudom hogy fogalmazzam. Nem teljesen tiszta sz.
Eddig ezt nem tapasztaltam. Próbáltam DAC-ról, integráltról és Xonar D1-ről is mindenhol ugyanaz, több számnál is.
Lehet kicsi elöregedett? Létezik ilyen?

(#4711) fi:zi'k válasza Vasinger! (#4710) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg hajszál ér a membránhoz. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4712) Bodz válasza Sefter (#4708) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Tessék. Ez egy Takstar HD2000 egyébként, ami remek fejhallgató. Világos hang, enyhe V karakter. A "kiváló térérzet" se csak reklámduma, hanem igaz is. :) Egy hosszabbító nem árt hozzá, mert csak 2 méter a kábele.

(#4713) krichd1 válasza Sefter (#4708) üzenetére


krichd1
addikt

Helo!

Digitech Pro Monitor. Kényelmes, puha párnái vannak, zárthoz képest nagy tere, kicsit sötét, de természeteshez közeli hangképpel (bár ez szubjektív :) ). Filmezéshez szerintem jó, elég normálisan adja vissza a beszédhangokat. Egyébként is elég univerzális fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4714) Vasinger! válasza fi:zi'k (#4711) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez mondjuk elég valószínű, mivel a macska eléggé szórja a szőrét. Megpróbálom megtisztítani, köszi az 5letet! :R

(#4715) fi:zi'k válasza krichd1 (#4713) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem a filmekhez inkább a mélykiemelés kell, a robbanások, stb miatt. Nyilván legyen érthető a beszéd is, de nekem pl az M30 élvezetesebb mozis fejes, mint a 681F.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4716) ntomka válasza fi:zi'k (#4715) üzenetére


ntomka
nagyúr

A dinamika a legfontosabb szerintem. A legjobb filmes fejesem eddig a HD800 volt. :)

ツ Headphones on - World off

(#4717) Bodz válasza fi:zi'k (#4715) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs minden filmben robbanás. Van olyan is, amiben végig csak beszélnek. :P
Szóval oda lyukadunk ki, hogy egy fejhallgatóval nem lehet megúszni. Kell robbanós, beszédes, meg HD800-as. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4718) fi:zi'k válasza Bodz (#4717) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ebbe inkább nem megyek bele. :P

(#4716) ntomka
Ezt meg nem kommentelném, csak így. :C

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4719) ntomka válasza Bodz (#4717) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha minden igaz játékra is az a legjobb. :D

ツ Headphones on - World off

(#4720) Dhampir válasza Bodz (#4717) üzenetére


Dhampir
félisten

A South Parkhoz milyen fejes ajánlott? :DDD

(#4721) fi:zi'k válasza Dhampir (#4720) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kizárásos alapon ez. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4722) schawo válasza DSmethod (#4709) üzenetére


schawo
titán

Nézz rá az Audio Technica M50-re. További lehetőségek: Sennheiser HD25-II, Beyerdynamic DT1350

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4723) Dhampir válasza fi:zi'k (#4721) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

(#4724) SOAD19 válasza Bodz (#4717) üzenetére


SOAD19
addikt

Akkor, legyen egy k1k-is filmnézésre, a tere miatt! :P

(#4725) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Na, megjött a Skullcandy Lowrider 5LWCZ fejhallgatóm! Nagyon szuper! Biztos van ennél jobb is, de nekem tökéletesen megfelel a mobilomhoz!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4726) stranger28 válasza SOAD19 (#4724) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

Project X-et nézni, ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4727) baluka26 válasza Bodz (#4717) üzenetére


baluka26
veterán

HD800 jó filmezni, mert nagy a tere, rossz filmezni, mert nincsenek bitang mélyei. D7k fordítva. De nálam D7k viszi a pálmát film+játékra :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4728) ntomka válasza baluka26 (#4727) üzenetére


ntomka
nagyúr

HD800-hoz képest nagyon gyenge dinamikája van a D7000-nek. Hiába sok a mély, az csak arra volt jó eddig nálam filmnél, hogy brummogjon minden akció jelenetnél.

Amúgy nincs kevés mélye a HD800-nak, sőt, csak neked másak az igényeid. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#4729) AGE-T válasza DSmethod (#4709) üzenetére


AGE-T
senior tag

Egy Sennheiser HD25 II-t ajánlanék. Nálam elég régóta teljesít szolgálatot, egy ilyen. Játékra, és utcán zenehallgatásra használom. Főleg elektronikai vonalon hallgatok zenét, ahol dominál a basszus. Ez egy zárt cucc, és nagyon ügyesen bánik a basszusokkal. Nem nyomja el a tartalmat, de mégis lerepül a fejed tőle. Ha utcán használnád, ajánlom az ADIDAS ORIGINALS szériát, de a sima fekete is megteszi.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#4730) baluka26 válasza ntomka (#4728) üzenetére


baluka26
veterán

Gyenge a dinamikája?!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4731) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Épp rendelek a Jaycartól, annyi jót hallottam a Pro Monitorról, hogy gondoltam megveszem. A beszámolók alapján ennyiért ajándék. :)

(#4732) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Van nekem egy microsoft Lifechat LX-3000-es fejhallgatóm, ami már bőven elmúlt 3 éves, és úgy néz ki, hogy valami végleg betett a jobb oldali hangszórónak, és a mélyeknél már rendesen zörög. A lényeg, hogy én imádom, és gondoltam vennék egy ugyanilyet, de lőtte megkérdezném, hogy van-e valami jobb javaslat? Az ára jelenleg 7 590 Ft. Ennél többet nem is szánnék rá. Szeretem, mert usb-s, egyszerű, hangerőszabályozó a vezetéken, könnyű műanyag, 8-10 óra elteltével sem zavaró. Az egyetlen negatívum, hogy a szutyok műbőr(???) bevonat a szivacsokon elkezdett lemálni róla 2 év után, de ezen kívül semmi.

(#4733) fi:zi'k válasza AGE-T (#4729) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csoda hogy nem linkeled. :W

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4734) gabross válasza kolosanyi (#4731) üzenetére


gabross
tag

:K

Érdekes, a jaycar csak az angol és az amerikai oldalán adja ilyen alacsony áron, az ausztrál oldalon (ill. leírások alapján az ottani jaycar üzletekben is) 99$ (ausztrál) az ára...

[ Szerkesztve ]

(#4735) kolosanyi válasza gabross (#4734) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez tényleg érdekes. Megmaradt készletek, amiket nem tudnak eladni?
Egyébként érdemes valamire figyelni a rendelésnél? Látok ilyen opciókat, hogy biztosítás 2,5 fontért, vajon bepipáljam?

(#4736) Bodz válasza SOAD19 (#4724) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egy sitcom részt nem tudnék benne végignézni... Nekem nagyon kényelmetlen. :)

(#4735) kolosanyi: Bepipálhatod szerintem. Elvileg csak így vállalnak felelősséget a csomagért.

[ Szerkesztve ]

(#4737) SOAD19 válasza Bodz (#4736) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem, eddig össz-vissz pár percet volt a fejemen k1k. Az általad rendezett találkozón, nem is volt a fejemen. :B

[ Szerkesztve ]

(#4738) kolosanyi válasza Bodz (#4736) üzenetére


kolosanyi
veterán

Annyit megér az a 2,5 font. Viszont a rendelésnél visszadobja az egészet azzal, hogy az állam/tartomány mezőbe nem írtam semmit. De mit kéne írnom, hogy egyszer már megadtam az ország résznél, hogy Magyarország? Írjam be még egyszer azt? Vagy írjam be a megyét? Sry, nem rendeltem még külföldről. :)

(#4739) fi:zi'k válasza kolosanyi (#4738) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Írd be a megyét nyugodtan. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4740) kolosanyi válasza fi:zi'k (#4739) üzenetére


kolosanyi
veterán

Megtörtént, köszi. :) 12 307 forint volt a rendelés, azt mondják, hogy 5-10 napon belül megérkezik. Kíváncsi leszek rá, a végső meggyőző érv Zoli leírása volt, miután nálad meghallgatta. Szerintem nem rossz választás, pláne ennyiért. :)

(#4741) #71562240 válasza Peace (#4732) üzenetére


#71562240
törölt tag

A gamer fejesek topikjában jobban tudnak segíteni.

(#4742) Alg


Alg
veterán

Próbálgatom a HT21-et... nem estem hasra tőle, de simán hozza a 10-15K-s fülesek hangját (fejes összehasonlítási alapom nincs...). Kicsit szokatlan, levegős, talán a supraaural miatt.(valamiért folyamatos ingerenciám támad jobban a fülemre nyomni, mint mikor a füles nem ül bent rendesen. :U ) Talán egy kicsit több szorítóerő elférne. Ennyiért simán megérte :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#4743) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

Fejhallgató vásárlásán gondolkozom, a döntés könnyebb meghozatalában kérném segítségeteket! :)

Kritériumaim:
Itthoni használat: 80% zenehallgatás, 15% filmek, 4% játék, 1% egyéb. :)
Fontos a hangminőség.
Az lenne a legjobb, ha vezeték nélküli lenne, mivel kényelmesen, akár az ágyban fekve, a géptől távolabb is szeretném hallgatni a zenét, pl. relaxáció stb.
A külső zajokat lehetőleg minél jobban zárja ki, csak a halljam. :D
Árkategória: úgy gondoltam, hogy 20.000 Ft-ot szánnék rá, de nem tudom, hogy ez elég lenne-e rá.

Előre is köszönöm szépen! :R

(#4744) kolosanyi válasza taky023 (#4743) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem a vezeték nélkülit felejtsd el, nem szólnak jól. Az első hozzászólás pont erről az árkategóriáról szól, nagyjából képet kapsz, ha átolvasod.

szerk.: Illetve ha nem félsz a külföldi rendeléstől, akkor ez most nagyon jó vétel, én is most rendeltem egyet.

[ Szerkesztve ]

(#4745) Slownz válasza fi:zi'k (#4733) üzenetére


Slownz
senior tag

Attól függetlenül az ajánlása helyénvaló az adidas verzsöntől eltekintve.

;]

[ Szerkesztve ]

(#4746) Peace válasza #71562240 (#4741) üzenetére


Peace
nagyúr

szerk.: hülye vagyok, valóban. :D

[ Szerkesztve ]

(#4747) szika87


szika87
aktív tag

Két napja megérkezett a Noontec Zoro fejhallgatóm (piros).Elég sok előítélet volt a fülessel kapcsolatban mind itt,mind külföldi fórumokon, igaz hogy "noname" egyenlőre a márka audio ügyekben,de biztosíthatok bárkit hogy ez a fejhallgató nagyon egyben van.Az összeszerelési minőség hibátlan,nem érezni hogy gagyi műanyagokból lenne összerakva, valamint fém is van benne és nem érezni hogy nyekeg nyöszörög,ha földre ejteném nem hinném hogy komolyabb baja esne,persze ezt nem fogom kipróbálni :DDD
Külön öröm hogy több órás használat mellett sem izzad pállik bele a fülem valamint kényelmes is,bár nekem viszonylag kis fülem van,akinek nagyobbacska annak lehet nem fedi le.Külső zajokat nem zárja ki teljesen,de ezt én csak alacsony hangerőn tapasztaltam, ha viszonylag hangosabban hallgatod akkor semmit nem hallasz a külvilágból.
A hangja nekem kb akkora lépés volt mint mikor annó váltottam,gagyi pc hangfalakról egy genius DHT 510 5.1 hangfalszettre :D (ami jelenleg is van)
Itthon elfekvőben oda vissza alázza a philips shp 2500 fejhallgatóm,persze,tudom,nem egy kategória de gondoltam oda vissza megnézem a különbséget és ég és föld,de sokkal jobban szól a Xears agybadugós fülesemnél is.
Amit rövid letudok írni a hangjával kapcsolatban az kb ugyanaz mint amit bármilyen teszten olvasnál,gyönyörű kristálytiszta természetes hangzás,főleg a közép tartományban olyan hogy agyam eldobom,de a magasak is szépen csilingelnek,és a basszus is pont akkor üt amikor kell és pont akkorát hogy bőven érzed a jelenlétét, de mégse vesz el a többi tartományból semmit.
Egy pár órás Burn-int meghálált mert folyamatosan éreztem a javulást,főleg az alsó tartományban.
Kár hogy alaplapi hangkeltővel használom mert megnéztem volna hogy mennyivel nyújt többet ha nem adom el pár hónapja a xonar DX-em, valamint a mobilomnak is köztudottan nem a legjobb a hangzása (Lumia 800)
Ettől függetlenül így is csodát tett mert leesett az állam mikor hallottam hogy szólaltatja meg a zenéimet.
Nem szeretem a hangszíneket állítani, de gépen a jetaudio-ban,kicsit emeltem az alsó és felső tartományon, Bass&Treble félére de csak minimálisan,és így még szebben szól (vagy csak az én ízlésvilágomhoz áll közelebb)

Nem azért írtam le ezeket hogy agyon dicsérjem az új vásárlásom,ha rossz lenne azt is megosztanám,azért írom le hogy szimplán megismerjék mások is ezt a "noname" márkát,mert nem tudom hogy a noontec tervez-e a jövőben új fej/fülhallgatókat gyártani, és hogy azok milyenek lesznek, de tény hogy ebben a Zoro-ban nagyon odatették magukat, le a kalappal. Én bátran ajánlom másoknak is,nem fogja megbánni.

We are here for a good time, not a long time.

(#4748) tikshow válasza Peace (#4746) üzenetére


tikshow
addikt

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány igazi 5.1-es fejes van, szóval írhatsz oda nyugodtan.

(#4749) fi:zi'k válasza Slownz (#4745) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem ez a lényeg, de mindegy is. :N

(#4747) szika87
A lényeg hogy elégedett legyél vele.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4750) taky023 válasza kolosanyi (#4744) üzenetére


taky023
tag

Köszi, őszintén szólva még az ott felsoroltak közül sem olyan egyszerű a választás. :D

A külföldi rendeléssel nincs bajom, tapasztalt ebay-ező vagyok. :) A kritériumaimnak megfelelne ez a füles? A márkát nem nagyon ismerem. :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.