Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) schawo válasza bajnokpityu (#5449) üzenetére


schawo
titán

100 felvételből kábé 100%-os sikerrel megmondom, hogy mi készült 888-on vagy Digi001-en (ezek konverter szempontjából nagyjából ugyanazok), annyira ordenáré szar a cucc. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5452) baluka26 válasza schawo (#5451) üzenetére


baluka26
veterán

ABX vagy kamu!

Kifogás nincs szerezz meg 10 albumot, amit ugyanott vettek fel, csak más elemmel. :D
Ha nem, akkor kamu vagy, ne haragudj. ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5453) bajnokpityu válasza baluka26 (#5452) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Százat mondott. Ha ilyen rossz a cucc, akkor tönkremegy a füle,mire végigABz 100at.

ui. : Mérjük ki!!!

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5454) Vasinger! válasza bajnokpityu (#5453) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Úgy látom megvan a következő fejhallgatós találkozó programja :D

(#5455) Audison válasza Vasinger! (#5448) üzenetére


Audison
senior tag

Mélyebb, telt, melegebb tónusú hangzás. :)

(#5456) schawo válasza bajnokpityu (#5453) üzenetére


schawo
titán

Ebayen 100 dollár alatt hozzád vágják a 888-t a Mix kártyával együtt. Hajrá, mérheted :DD

De utána csak ennek a DAC-járól hallgathatod a az ELAC-ot :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5457) Vasinger! válasza Audison (#5455) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valahogy én is így tudnám leírni. :K

(#5458) bajnokpityu válasza schawo (#5456) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Részemről megegyeztünk. Nem kell száz AB tesztet végignyomni :B

Cegén' elac még bebarnul alul-hátul...

ui:és,mi van,ha mérve jobb,mind a jelenlegi? :U

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5459) baluka26 válasza bajnokpityu (#5458) üzenetére


baluka26
veterán

Hát, akkor szopás van :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5460) SunSoul válasza schawo (#5447) üzenetére


SunSoul
tag

Az hogy most Pro Tools van, nem jelenti azt, hogy ki kell dobálni a régi jól bevált holmit, és akkor most már csak az és semmi más. Lacinak meg fülére nőtt a haja, az interjúban is látszik. :D

(#5461) schawo válasza SunSoul (#5460) üzenetére


schawo
titán

Sőt PT-hez sem lenne kötelező Avid/Digidesign konvertereket használni. Sardina is Apogeet használ (az Avid HD mellett), nem véletlenül :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5462) StormMan


StormMan
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A munkahelyemen állandóan cserélgetik, a fejhallgatókat ezért szeretnék egy sajátot, amit csak én használok.

- Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- Munkahelyen 4-5 ember társaságában

- Milyen célra szeretnéd használni?
- Csak zenét hallgatok (chillstep, chill out, dubstep, drum&bass, breakbeat, hardstyle,jumpstyle, liquid, glitch, deep house, progressive house, minimal house, tech house, alter rock, klasszikus)

- Mivel hajtanám meg?
- Egy laptop ”hangkártyájával” leírása: HP ProBook 4340s audio codec chip

- Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- 25-30 000HUF, de előfordulhat, hogy a hajtóerő miatt nem lenne értelme ennyiért fejhallgatót venni.

- Vezetékes vagy vezeték nélküli?
- Vezetékeset szeretnék, az volt eddig is, bevált, nem szeretem a mágikus csodákat.

- Kényelmes legyen?
- Igen, mert szemüveges vagyok, és nem szeretem, ha elzsibbadna a fülem, vagy ha összenyomná a fejem valamint súlyban inkább a könnyű felé közelítsen.

- Circumaural vagy supraaural?
- Circumaural

- Zárt vagy nyitott?
- Zárt, mert nem szeretném a körülöttem dolgozókat zavarni a zenémmel, így is volt már hogy a dubstep közben megkérdezték miféle hiltifúró reklámot nézek…

- Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
- Mikrofon nélküli, vagy eltörik, vagy nem jó. Csak zenehallgatáshoz kell.

- Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
- Többnyire mélyorientált zenét hallgatok, de nem szeretem, ha csak a mély hangok szépe a közép és a magas tartomány meg tompa. A túlvezérelt magastól meg megfájdul a fejem. Tiszta hangzás, elegendő mély, hogy a dubstepben található mélyhangok kijöjjenek, a közép az alter rock miatt lenne jó ha egyenletes lenne, a magas pedig a klasszikusabb zenék miatt csenghetne tisztán.
Az első oldali javasolt fejesek közül a Sony MDR-XB500-as kisebb testvéréhez volt szerencsém a MDR-XB400-hoz. Két napot volt nálam, kicsit kényelmetlen volt.

Segítségeteket előre is köszönöm.

üdv,
ST

(#5463) PuMbA válasza schawo (#5437) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudtam, hogy ilyen a helyzet :) Néhány 80-as években vagy később készült nagyobb/híres albumról olvastam, hogy miként, hogyan és mivel csinálták, de azoknál mindig az akkori legjobb cuccokkal voltak dugig :) Azt hittem, hogy a többi helyen is van valami alapszínvonal.

[ Szerkesztve ]

(#5464) schawo válasza PuMbA (#5463) üzenetére


schawo
titán

A 80-as, 90-es évek az istenes, adottak voltak a feltételek az igazán jó felvételekhez. Az igazi csapás 1999-ben érte a zenehallgatókat :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5465) baluka26


baluka26
veterán

Megkértem az Audez'e-m frekimenetét, csinos:

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5466) StormMan válasza StormMan (#5462) üzenetére


StormMan
tag

Azt elfelejtettem írni, hogy itthon egy Xonar D1 és egy Denon AH-D510 párosát használom. Szóval nem vagyok sem hozzáértő sem pedig vájtfülü.

(#5467) ntomka válasza schawo (#5464) üzenetére


ntomka
nagyúr

Miért pont abban az évben?

ツ Headphones on - World off

(#5468) bigmasterg válasza baluka26 (#5465) üzenetére


bigmasterg
addikt

HD800-ét nem kaptad meg ?

(#5464) schawo: De miért nem tudnak több ezekhez hasonló, belepiszkálás mentes felvételt készíteni? (Főleg a 2011-esben találtam nagyon szimpatikus felvételeket.)
OK, hogy kell a butított a rádiónak, meg tv-nek, meg... de ugyan akkor kiadhatnának melette közel nyers, nagy dinamika tartományú felvételeket is.

[ Szerkesztve ]

(#5469) baluka26 válasza bigmasterg (#5468) üzenetére


baluka26
veterán

Azt analóg formátumban küldik (aka levél) , még nem jött meg. Ha megjön szkennelem és mutatom :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5470) schawo válasza ntomka (#5467) üzenetére


schawo
titán

Akkor kezdték széleskörben használni a számítógépet, mint platformot. Csak épp a technika (hardveres és szoftveres szinten) még nem állt készen rá.

(#5468) bigmasterg
Hivatalos: Mert a szakmai elvárás mást kíván.
Nem hivatalos: Mert a producer/hangmérnök azt gondolja magáról, hogy ő is művész, és hogy csak őáltala lehet tökéletes az eredmény. :) Tweakitis.

(#5471) bajnokpityu
Így :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5471) bajnokpityu válasza schawo (#5470) üzenetére


bajnokpityu
félisten

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5472) contaxg válasza baluka26 (#5465) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem pár dB-vel halkabb úgy 50-60 alatt... nem lekonyul, csak halkabb...LCD3 dettó

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5473) krichd1 válasza StormMan (#5462) üzenetére


krichd1
addikt

Ha hangzásra ilyen mélyorientált kell, akkor próbáld ki az XB600-at, az hátha kényelmesebb lesz.
Az én ajánlatom ennyiért továbbra is a Digitech Pro Monitor.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5474) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Kissé nehezen értelmezhető, de ha már e-penis (eskü csak ezért kerestem rá):

Hozzátenném, staxoknál jóval nagyobb mértékben függ az erősítő+trafótól a frekimenet,mint dinamikusnál, planarnál.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5475) krichd1 válasza bajnokpityu (#5474) üzenetére


krichd1
addikt

Staxhoz összeraktad a Beta24-et ? Vagy rosszul emlékszem és még csak terv ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5476) bajnokpityu válasza krichd1 (#5475) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Elk*rták a rendelésemet. Kaptam 1 negyed beta22t,egy fél beta24et, és két komplett ck3 nyákot. Vagy-ami valószinűbb- én klikkeltem mellé fáradtan.

Plusz most is melózni kéne,annyi a statika. Csak ma jó a hangulat. (thx Schawo)

Sima fejeserősítőkről hajtom. Bkercsonak igaza volt, 6-8V kimenő fesz elég meghajtani,csak kell egy fél perc,mire felötöltődik, és felhangosodik.

Goldihoz nincs még meg az atomtuti fejeserősítő amúgy, de most nincs kedvem tovább fejlesztgetni. ..
champpal tök jó levegős a hangja, jó a felbontása, de nem elég hangos, pandával hallgatom, ami meg mélytöbblete, és elég kemény teljesitménye miatt jó. (eddig ez a legélvezetesebb, beleértve gyári stax erősítőt) Viszont hiányzik a felbontás fele, és kissé fullasztó.

De xarok bele, ennyiért, ennyi zene...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5477) krichd1 válasza bajnokpityu (#5476) üzenetére


krichd1
addikt

Gondolkodom egyébként egy ilyen Beta24-en, hangfalak erősítéséhez és Staxhoz is használható lenne (igaz, ezek közül még egyik sincs :) ), ha tényleg jó a hangja. Bár én csak készen összeszerelve vennék ilyet az AMB-től. :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5478) bajnokpityu válasza krichd1 (#5477) üzenetére


bajnokpityu
félisten

beta24 teljesen fölösleges,szerintem, a maga 375W csatormánkénti teljesitményével, fene tudja,hogy fog szólni vele, teljesen kiszámíthatatlan. Ha már 300e staxot erősíteni, akkor gyári erősítőket is lehet venni, és akkor nincs trafó a jelútban.

A Goldit 60-65ért meg lehet venni a 7es trafóval,ami nekem nagyon bevált. fejeserősítő, és cirka 100ból tök jó hangom van. AMBtől egyébként nem tudsz készen venni,csak valamelyik haverjuktól.

Vagy egy kis hta30asom, jobban szól a fejeserősítőkről,mint arról.
Vagy szintén szánalmas volt egy csomó,hangfalhoz tervezett végfokkal.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5479) krichd1 válasza bajnokpityu (#5478) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, elég sok lehetőség van és nem biztos hogy a legdrágább a legjobb. Valamelyik AMB fejes erősítőről próbáltad már a Staxodat trafóval ? A trafó egyébként sokat ront a hangon ? Tompább tőle rendes Stax erősítőhöz képest ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5480) Tirexi


Tirexi
addikt

A választásom végül egy Razer Tiamat 2.2 lett.
Sztem nagyon megérte. A basszus nagyon erős benne és a 4 hangszóró remek térhangzást biztosít játékoknál.
A mikrofonja is tökéletes nincsen felesleges mellék zaja.
Aki ilyet akar venni annak csak ajánlani tudom. :)

(#5481) p_adam válasza krichd1 (#5479) üzenetére


p_adam
addikt

Inkább úgy fogalmaznék, hogy rendes erősítővel még tisztább.

(#5482) Diego2002 válasza Diego2002 (#5432) üzenetére


Diego2002
tag

Ehhez valamit esetleg? :B

..::Diego::..

(#5483) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Az alant olvasható, egyszer már feltett kérdésemre szeretnék választ kapni :)
Nézegettem most egy pár darabot és érdeklődnék, hogy a Sennheiser PX360 mennyire felelne meg a kitűzött elvárásaimnak? Valakinek esetleg tapasztalata vele kapcsolatban?

Üdv Mesterek!

Érdeklődnék tőletek milyen fejhallgatót ajánlanátok ezekkel a kritériumokkal:

-utcai használat, lehetőleg ne keltsen nagy feltünést
-fület körülölelő kivitel
-zenében inkább a rock vonalat részesítem előnyben (Bullet for my Valentine, Trivium, Linkin Park, U2, Nickelbeck, RedHot Chilli, Within Temptation, Nightwish) elvétve hallgatok poppot (Adele, Michael Jackson, mstani rádios popzenék).
-Annyira nem vagyok audifil, de egyszer hallgattam valami nagyon ütős fejest ahol a dobszerkónak minden egyyes zörejét, cintányérok részleteit és ugy egészében mintha az egész zenekart magam körül el tudtam helyezni. Ezt szeretném átélni elsősorban. Nem szeretem ha a basszus elnyom minden mást.
-médialejátszóval jelenleg még nem vagyok megálldva, jelenleg Galaxy Notetal játszom le flac állományaimat. Tervezek beszerezni egy Ipod Nanot, viszont erősitőre nem akarok beruházni. Szóval fontos lenne, hogy hotdozható cuccal is halljak benne valamit.
-a felső anyagi határt sajnos max. 50000Ftban kell meghúznom. Ennyi a költségvetés.
-fontos lenne a strapabíróság és a kábel minősége. Sokat túrázok, kutyázok stb... szóval napi 3-4 óra használat lenne hétköznapokon, hétvégén ennél kicsivel több.

Idáig csak fülbedugós hangkeltőim voltak de a komfort miatt szeretnék váltani. Rengeteget hallgatok zenét és szeretnék egy kicsit minőségibb szintre lépve megadni a módját .

Köszönöm a segitségeteket előre is.

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#5484) #71562240 válasza schawo (#5470) üzenetére


#71562240
törölt tag

"A 80-as, 90-es évek az istenes, adottak voltak a feltételek az igazán jó felvételekhez. Az igazi csapás 1999-ben érte a zenehallgatókat. Akkor kezdték széleskörben használni a számítógépet, mint platformot. Csak épp a technika (hardveres és szoftveres szinten) még nem állt készen rá."
Ó de szeretném, ha ezt a hifi topikba is beírnád! Hozzátéve, hogy az 50-es, 60-as, 70-es évek "még istenesebb", mert akkortájt még inkább adottak voltak a feltételek az igazán jó felvételekhez. :D

(#5485) baluka26 válasza Diego2002 (#5482) üzenetére


baluka26
veterán

Mikrofonosra sajnos nem nagyon szoktak itt tippek lenni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5486) #71562240 válasza Diego2002 (#5482) üzenetére


#71562240
törölt tag

Maxell Retro DJ, Pioneer M-290, Philips SHP600... Mindegyik mikrofon nélküli, nem véletlenül.

(#5483) RevolutioN2: Shure SRH840, Audio Technika ATH-M50, Beyer DT770 valamelyik változata... Ezeket hallgasd meg legelőször a választáshoz. Mindegyik viszonylag all rounder, de a Shure inkább Adele típusúra, az AT inkább a Linking Park típusúra a legoptimálisabb, a Beyernek mindegy, de az a legérzéketlenebb a három közül.

(#5462) StormMan Shure SRH440. Nem lesz olyan mélyorientált, mint a Denonod, de elegendő mélye lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5487) dudika10 válasza Tirexi (#5480) üzenetére


dudika10
veterán

Az egy dolog, hogy nem hallgatsz a nálad sokkal tapasztaltabbakra. Azt veszel amit akarsz, Te fogod használni.
De mi a rossebbért kell ajánlani valamit úgy, hogy semmit nem tudsz a kategória többi fejhallgatójáról?
Nem, az a Razer szerintem egyáltalán nem ajánlott...

Térhangzást a 4 hangszóró... Kár, hogy 2-2 hangszórón ugyan azon csatorna jele van, így a 4 hangszórónak aztán semmi köze a térhangzáshoz... :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5488) RevolutioN2 válasza #71562240 (#5486) üzenetére


RevolutioN2
tag

Köszi a választ!

Esetleg Győr-Tatabánya vonalon valami kereskedés ahol ezeket ki lehet próbálni? Shure-t is nézegettem már, mint márka nagyon bejövős. Csak elég sok helyen lehuzzák a "statikus" hangzás miatt. Ezek egyébként fejhallgató erősítő nélkül is meghajthatók rendesen?

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#5489) baluka26 válasza RevolutioN2 (#5488) üzenetére


baluka26
veterán

Tovább kell menned Pestig. Ha lenne itt valami a környéken, arról tudnék :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5490) ntomka válasza baluka26 (#5489) üzenetére


ntomka
nagyúr

De ha érdekli az LCD2 is? :D

ツ Headphones on - World off

(#5491) #71562240 válasza RevolutioN2 (#5488) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azért ajánlottam, mert meghajthatók, azért emeltem ki a Beyernél, hogy a legérzéketlenebb, mert az hajtható meg legnehezebben külön erősítő nélkül. De azért még annak is éppen elég a mobil lejátszó, úgy értve, hogy 32Ohm-os, esetleg 80Ohm-os változatot vegyél, ha a Beyer mellet döntenél. A Shure-nak nagyon nem "statikus" a hangzása, sőt. éppen ellenkezőleg. Egyébként az a legkifinomultabb hangú a három közül.

(#5492) bajnokpityu válasza krichd1 (#5479) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ck3 al fogom kipróbálni. Kesz a cucc, csak inkább elforumozom az időt.

Volt régen a dacomban trafo, abból indulok ki. Ott nem is a tisztasaggal van baj, amig kevés hangszer van, inkább csak javított s hangon. Téren is javított. Viszont ami miatt kivettem, hogy sok nagy tömegű hangszer esetén mos. persze van, akinek ez elony, ugy erezheti, folyekonyabb a zene. Ez ízlés dolga is. Nagy Human da ban is van Trafo, mégse panaszkodtak. Nagy a szórás..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5493) RevolutioN2 válasza #71562240 (#5491) üzenetére


RevolutioN2
tag

Akkor azért valahova felugrok még ma, meg kell hallgatnom ezeket :D

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#5494) #71562240 válasza RevolutioN2 (#5493) üzenetére


#71562240
törölt tag

Budapesten Fejhallgató Pláza, Hangbarlang, nomono, Hangszerker..., de még a Media Markt-okban is sokféle típus ki van téve, de ott persze nagy zaj is van. A Fejhallgató Plázában találsz legnagyobb eséllyel mindenből, ott érdemes talán kezdeni a hallgatózást - nem biztos, hogy ott is érdemes megvenni, az árakat hasonlítsad össze több helyen.
Megjegyzendő, hogy Media Markt nyilván a Győr-Tatabány vonalon is van, de a vidéki üzleteikben általában sokkal szegényesebb a fejhallgatókínálat, mint a budapestiekben.

[ Szerkesztve ]

(#5495) tikshow válasza RevolutioN2 (#5493) üzenetére


tikshow
addikt

Menj a Hangbarlangba fi:zi'k-hez.

[ Szerkesztve ]

(#5496) baluka26


baluka26
veterán

Azért ez így eléggé szép.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5497) RevolutioN2


RevolutioN2
tag

Igen, a kollégát már nézegettem itt HA-n. Épp van is egy alig használt 840-ese. Beszélek vele, megnézem mi sül ki a dologból.

Köszi mindenkinek a segítséget! Ha meglesz valamelyik füles akkor jelzem majd :)

[ Szerkesztve ]

Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

(#5498) baluka26 válasza RevolutioN2 (#5497) üzenetére


baluka26
veterán

840-nel nagyon jól jársz. Az eléggé rendben van.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5499) bigmasterg válasza baluka26 (#5496) üzenetére


bigmasterg
addikt

Speaking of szép, az új ath fejesedről is rakhatnál fel képet. :)

(#5500) baluka26 válasza bigmasterg (#5499) üzenetére


baluka26
veterán


They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.