Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) baluka26 válasza bigmasterg (#5794) üzenetére


baluka26
veterán

Ha 120-ért nem szól rosszabbul a HD600-nál, akkor nagy vétel!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5802) schawo válasza baluka26 (#5801) üzenetére


schawo
titán

A HD650-nél azért hallhatóan gyengébben szólt, de egy 30k-s füles szintjét valószínűleg megüti. Aztán ha zsinórra dugnád, biztos jobban szolna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5803) Audison


Audison
senior tag

Na itthon a DT880-al. :C

Marcell (SOAD19) nekem már jól bejáratta, így már teljes egészében hallhatom. Meglepően jobb a DT770-nél, már a fél-nyitott kialakítás miatt is, sokkal szellősebb, természetesebb. Végre érzem azt, amit az srh440 esetében is, hogy nincs gödörben a közép. Ez így most nagyon tetszik.

(#5804) baluka26 válasza Audison (#5803) üzenetére


baluka26
veterán

Ki szerint félig zárt ez?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5805) dudika10 válasza baluka26 (#5804) üzenetére


dudika10
veterán

Többek között a gyártó szerint. :)
Miért, ki szerint nem?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5806) Audison válasza baluka26 (#5804) üzenetére


Audison
senior tag

pl.: a beyerdynamic szerint...

(#5807) ntomka válasza baluka26 (#5804) üzenetére


ntomka
nagyúr

A rács ne tévesszen meg. :)

ツ Headphones on - World off

(#5808) baluka26 válasza dudika10 (#5805) üzenetére


baluka26
veterán

És ez mit jelent a gyártó szerint?

Szerintem lyukas a háta, és annyit szigetel, mint a HD650.

Audeze-re is ráírják, hogy félig zárt, aztán nem.

szerk: Számomra a zárt az a cuccos hangjára és szigetelésre vonatkozik. DT880 se nem zárt hangú, se nem szigetel.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5809) schawo válasza ntomka (#5807) üzenetére


schawo
titán

Bármikor hallgattam, mindig meg voltam győződve róla, hogy nyitott. Végülis a félnyitott nincs messze tőle.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5810) baluka26 válasza schawo (#5809) üzenetére


baluka26
veterán

Aszondja itten az internet, hogy azért félnyitott, mert a pöttyök a hátulján csak 30%-ot tesznek ki. Há bazeg. Ilyen alapon nincs nyitott fejes. kivéve ha levesszük rácsot.

De mondok jobbat, Beyer szerint T1 is félig zárt :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5811) DBAtti válasza albinolynx (#5778) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"Mennyire életszerű, hogy a szóban forgó panasonic külső részén minden nyílást zárnak?"

Ezt nem teljesen értettem, aztán rákerestem, és látom, hogy tömködik el a vent-nyílásokat (amolyan reflex nyílás, de a hangfalakon sem ott jön ki a zene...). Nem tudtam róla, de szerintem a gyártó kitalálta azt rendesen, és normális hangerővel hallgatva nem hiszem, hogy bárkinek is zavaró lenne. Az üvöltő zene minden alól kihallatszik. Gondolom több és tohonyább mélye lesz tőle kevesebb részlettel, de ez csak spekuláció, nem olvastam utána.
Több alternatívát sajnos nem tudok egyoldali kábelezésű, zárt, circum: marad az AKG K512MKII, de abban elég kevés a mély, és már 15k.

"Ha nem megfelelő a laptop kimenete a füles számára, azt miben fogom észrevenni?"

- Egyrészt lehet hogy hallani fogsz egy állandó alapzajt, amiről nem a fejhallgató tehet, hanem a zajokat felvevő hangforrás. Ez egy gyenge minőségű fejhallgatón kevéssé érzékelhető.
- A "meghajtás", "hajthatóság" egy összetettebb terület, megint a konkrét szabályok mellőzésével (lehet számolgatni): lehet hangerő probléma, ha érzéketlen a fejhallgató (ált. dB/mW-ban megadott érték, ~95-125 között). Akkor problémás, ha a kimenet nem tud elég nagy teljesítményt kipréselni a fejhallgatónak, és ugye felszorozgatva az érzékenységgel alacsony marad a dB érték. Az érzékenységi érték 1kHz-es frekvenciára vonatkozik, az egész spektrumon változhat, csak ez a szabvány mérés. Minél érzékenyebb, annál hangosabban szól ugyanarról a forrásról.
- Aztán lehet hogy hangerőben nem lesz gond, csak dinamikátlan, részlettelen minden, amit hallasz. Erre mondom azt, hogy a forrást hallod, nem a fejhallgatót, ergo az a szűk keresztmetszet. Ez azonban nem jelent problémát, mert amíg nem hallod a saját fejhallgatód másik jobb forrásról, addig nem fog zavarni.
Óvakodj a jobb források meghallgatásától! ;]

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5812) DBAtti válasza DBAtti (#5811) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Eh, lemaradtam a szerkesztésből...
És amit írtam, hogy az érzékenység változik végig a hangspektrumon:
nos igen, ennek az ábrázolását szeretik nagyon a tesztoldalak mutogatni frekvencia-átvitel néven, de igazából nem sokat árul el egy fejhallgató valós érdemeiről (karakterisztikára lehet következtetni, de amellett ott van még nagyon sok dolog: hangszín, kényelem, stb), túlzott bogarászását kerüljük! :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5813) donpe válasza baluka26 (#5810) üzenetére


donpe
aktív tag

Ha a gyártó azt mondja, akkor az. :) Gondolom a beyer próbálja megkülönböztenii egy tök nyitott fejestől. Mellesleg a 880 tényleg különbözik egy "tökre" nyitott fejestől (pl. AD1000).

A Maserati Quattroporte is egy 4 ajtós szedán a wiki szerint. :D

(#5814) bigmasterg válasza baluka26 (#5810) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szerintem a k1000 is zárt.
A driverek be vannak zárva egy ketrecbe, ami nemtudom hány %-ot takar ki. :P
Na íííígy már nyitott. :))

[ Szerkesztve ]

(#5815) baluka26 válasza donpe (#5813) üzenetére


baluka26
veterán

Miért, mi más lenne a Quattroporte?!

Gyártók írnak mindenféléről tücsköt-bogarat. Elég elolvasni egy HD201 tulajdonságait sennheiser.com-on.

bigi: Erről van szó :D
Ránézek erre a képre, észreveszem a párnát, és már fáj a fejem tőle ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5816) attika89 válasza krichd1 (#5786) üzenetére


attika89
senior tag

Igen a Goldról olvastam valamicskét itt nem rég.

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#5817) albinolynx válasza DBAtti (#5811) üzenetére


albinolynx
őstag

Köszönöm!

Sajnos külföldi forrást nem találtam, így kénytelen leszek majd itthon megrendelni,
Kár, hogy a thomann-nál nincs (vagy csak nem találom) és nem szállít MO-ra az amazon ilyet.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#5818) perlakigergo válasza fi:zi'k (#5795) üzenetére


perlakigergo
csendes tag

Na, elvileg holnap érkezik, felhívtam őket :) Audio-Technica ATH-M30 remélem nem csalódok benne

[ Szerkesztve ]

(#5819) donpe válasza baluka26 (#5815) üzenetére


donpe
aktív tag

:) Nekem nem volt kényelmetlen a K1000. Vagy azért, mert annyira tetszett :D , vagy mert a nagy golyó fejet szereti.

(#5820) contaxg válasza donpe (#5819) üzenetére


contaxg
veterán

A lényeg, hogy a füled elfért alatta :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5821) SaciSH


SaciSH
csendes tag

Halihó! Valaki tudna nekem segíteni? 20-30e közözött szeretnék nyitott fülest 90% zenehallgatásra, 10% hébe-hóba Counter-Strikera (de ez gondolom nem számít :D). Ezen kívül circumaural legyen, és természetesen vezetékes, mikrofon nélküli. Ebben a kategóriában a legjobbat keresem :) (Jelenleg egy Senheiser HD 465-ös fülesem van, amit imádok, csak a balos elkezdett recsegni, még egy szervízt talán megpróbálok :/)

[ Szerkesztve ]

(#5822) szakibá... válasza donpe (#5813) üzenetére


szakibá...
senior tag

Így néz ki belül egy újabb fajta DT880, itt éppen átkábelezik. A vicces az, hogy a nyitottnak mondott DT990 is ugyanígy néz ki, legalábbis az én huszonéves DT990-em biztosan. Sőt, a DT811 is, de annak más a hangszórója, olyan, mint a DT250-é.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5823) Dave™ válasza szakibá... (#5822) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az a vastag fehér filc/szivacs/valami azért nagyon sokat lefog belőle, pl. egy AD1000/2000-hez képest (vagy AD700, ott ki is próbáltam mennyit számít).

(#5824) SOAD19 válasza Audison (#5803) üzenetére


SOAD19
addikt

No, örülök, hogy tetszik. :) Használja egészséggel kend! ;)

(#5825) szakibá... válasza Dave™ (#5823) üzenetére


szakibá...
senior tag

Az valóban egy fehér filc, egy lapos, tömör műanyag csészére ragasztva, közepén a lyukkal. Ugyanez van a "félig nyitott" és a "nyitott" Beyerben is. A nyitottságot csak az az 5 forintos nagyságú lyuk jelenti.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5826) Dave™ válasza szakibá... (#5825) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem hallottam még DT880-at (azt hiszem legalábbis), de ebből arra következtetek, hogy inkább pontos és "koncentrált" hangja van, nem terjengős, a tere pedig inkább mély és pontosan pozicionált, mint tágas. De ezt csak az AD700/HD600-os játszadozásból deriválva :)

Ja és ettől ez szerintem pont félnyitott lesz, legalábbis messze van a teljesen nyitottaktól.

[ Szerkesztve ]

(#5827) Bodz válasza krichd1 (#5782) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Harder, Better, Faster, Stronger. :) De ha csak a magasait nézzük, akkor valószínűleg még a te füled is túlélné. :D

(#5784) guppy: Igen, igen, lesz. Meg az M-DAC-ról és a V100-ról is illene pár sort írni. :B

[ Szerkesztve ]

(#5828) hennessys válasza Bodz (#5827) üzenetére


hennessys
tag

Hmmm, a v100am elozo tulaja is m-dac-kal hallatta az erositot. Lehet, hogy jo a parositas? Neked hogy jon be?

(#5829) Geretnero


Geretnero
csendes tag

Nem lesz mostanában Nagy FEJhallgatós találkozó? :D
Máskülönben úgy tűnik semmi esélyem együtt meghallgatni ezeket...

Beyerdynamic DT 770 PRO Limited Edition 32 Ohm
Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm
Beyerdynamic DT 880 Edition
Audio Technica ATH-M50
Shure SRH840

(#5830) Bodz válasza hennessys (#5828) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Imádom. :)

(#5829) Geretnero: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5831) donpe


donpe
aktív tag

A mai napon nagyon boldog tulajdonosa lettem egy Audez'e LCD2-nek. :) :DD

(#5832) Bodz válasza donpe (#5831) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor már teljes az öröm? Jó dac, jó erősítő, jó fejhallgató. :)

(#5833) donpe válasza Bodz (#5832) üzenetére


donpe
aktív tag

Még a mytek az Usaban van, de mar nagyon varom. Mindenesetre kezd osszeallni az ami fekszik az en vilagomnak. ;)

(#5834) #56474624 válasza Bodz (#5832) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor már teljes az öröm?

Meddig? :D

(#5835) Bodz válasza donpe (#5833) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szuper. :K

(#5834) Ba cy lus: Jogos. :) Egyénfüggő. Kis szerencsével sokáig (vagy a következő találkozóig).

[ Szerkesztve ]

(#5836) fi:zi'k válasza Bodz (#5835) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor én nagyon szerencsés vagyok. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5837) contaxg válasza Bodz (#5835) üzenetére


contaxg
veterán

Nagyon nincs feljebb..innen max. oldalazni lehet ebben a témában....
Donpe elég kialakult értékrendű ember, tudja mit akar ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5838) albinolynx válasza szakibá... (#5822) üzenetére


albinolynx
őstag

Már látom kár volt belevágnom... (:
Kábelcserén töprengek idővel és azon, hogyan érdemes felépíteni egy láncot.

Mi lenne az alap? Egy sima integrált alaplapos S/PDIF kimenet megteszi?
Utána egy DAC - erősítő - füles?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#5839) schawo válasza albinolynx (#5838) üzenetére


schawo
titán

Ez az feltételezett lánc jó iránynak tűnik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5840) bigmasterg válasza donpe (#5831) üzenetére


bigmasterg
addikt

Grat.
Most jól belecsaptál a lecsóba'. :D Új dac, új fejes.
Új / használt ?
Egyelőre mytek beépített erősítőjéről fog szólni, vagy veszel erősítőt is hozzá ? :)

[ Szerkesztve ]

(#5841) Ear001 válasza bigmasterg (#5840) üzenetére


Ear001
addikt

Hát szerintem egészen remek füleserősítője van hozzá. :C

[ Szerkesztve ]

(#5842) Ear001 válasza donpe (#5831) üzenetére


Ear001
addikt

Nem vitted időben vissza contaxg-nek és rád hátékázta? Gratulálok hozzá, most már csak egy rendes drótot kéne keresni hozzá.

(#5843) baluka26 válasza donpe (#5831) üzenetére


baluka26
veterán

Laconic hibrid erősítő? Mert ha csak csöves otl akkor lesz egy rossz napod :D

Én azért inkább maradnék solid statenel planárhoz.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5844) #56474624 válasza contaxg (#5837) üzenetére


#56474624
törölt tag

Még az élőzene hangzására is rá lehet unni. Én rá szoktam 1-2 óra után. De: ha az ember csak a zenére figyel, úgy mindjárt más. A hangfalaimra például ezért nem tudok ráunni, mert pokoli jól tud zenélni. A 770-ről ez már jóval kevésbé mondható el.

(#5845) Ear001 válasza baluka26 (#5843) üzenetére


Ear001
addikt

Miért lenne hibrid? Miért lenne OTL? Miért pont tranzisztor?

(#5846) baluka26 válasza Ear001 (#5845) üzenetére


baluka26
veterán

Nem beszélek oroszul, ezért Laconic oldalá csak sok kriksz-krakszot látok, szóval fogalmam sincs milyen.

Mert planárok eléggé alacsony impedanciások, és ez csöves cuccokkal annyira nem borzasztó jó ötlet. Viszont solid state mindenhez jó, én még nem hallottam olyan csöves dolgot, ami kicsit is meggyőzött volna.
Bár Night Blues-t csak két percig hallottam, Lunch Box nagyon rossz az én fülemnek.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5847) donpe válasza bigmasterg (#5840) üzenetére


donpe
aktív tag

Köszönöm! :) Nagy a boldogság már egy ideje (mióta nálam van). Az Audeze nagyon passzol az általam hallgatott stílushoz.

A lánc biztos tagja a Laconic Night Blues erősítő volt, ami végre be lett járatva (Thx EAR :R ;) ) 5-7 órás állapotban ott volt a nyíregyhéázi fejestalni. Már akkor sem volt rossz hangja, de most már gyönyörűen muzsikál. A NBlues nem hibrid, hanem full cső, de nincs igazán csöves hangja. Pont arra találták ki, hogy alacsony impedanciával is barátságban legyen és jól szóljon. Csöveshez képest száraz, részletező hangja van, de a pici "dögöt" belerakja a muzsikába. Nem mondanám túl lágynak a hangját. Az Audezevel nagyon kellemes párost alkot bluesra, gitáros muzsikákra, vokális cuccokra. Simán egy liga az Audeze és Mytek szintjével, sőt, talán ő ki is emelkedik picit (nekem ő kedvencem). Erősítőben biztosan nem fogok sem feljebb sem oldalra lépegetni egy darabig. Szerintem ő már örök darab lesz ebben a láncban (most szerzek be tartalék csöveket hozzá, hogy majd a fiam/lányom is hallgathassa majd :D ).

DAC - sokáig kerestem a megfelelő dac-ot, és remélem a Mytekkel rátaláltam. Fülre csak a fejestalálkozós tapasztalataim voltak vele kapcsolatban, meglátjuk, hogy hogyan muzsikál a NB-Audez'e kombóval. Ha nem válik be, akkor nézegetek tovább. Nekem az Audiolab M-DAC nagyon megtetszett.
Mindenesetre az Asus Xonar Essence One-tól megválok, annak ellenére, hogy a saját ligájában kiváló darab, de kevésnek érzem felbontásban és térben mind a NB-hoz, mind az Audezehez.
A Mytek egyébként használt, ebayos vásárlás.

Audez'e - Nagyon nagy hálával és köszönettel tartozom contaxg-nek :R , aki az elmúlt hónapokban/években rengeteg dolgot adott oda hallgatásra. Ezáltal, szinte az egész beyer vonal, az AT vonal egy része, dacok, erősítők, kábelek és sok egyéb megfordult nálam. Magam által AKG-ket, Sennheisereket próbálgattam, birtokoltam, cserélgettem. Összeséégében a beyer vonal csúcsa a T70, T1 fogott meg a brutális felbontásával, illetve az Audeze volt a nagy állkoppanás, hogy "Nézd már egy fejes nem fejes hanggal!". :D
Az Audezenél nem az fogott meg, hogy mennyire részletes, mennyire jó a felbontás, mennyire egyenletes lenne. Mert nem is tökéletes ilyen szempontból. Viszont borzasztóan zenei darab, nem szól, hanem muzsikál. Nagyon élvezetes vele a fejhallgatózás órákon át, nem tudom megunni, nem tudom letenni. Az általam hallgatott blues/rockhoz nagyon-nagyon jó hangja van. Nagyon jók a mélyek, a közepei kimagaslóak és nagyon kellemes tere van. Egy olyan fejes amin a NB-al Hendrix vagy SRV gitárja úgy szólal meg, hogy majd könnybe lábad a szemed a gyönyörtől. Imádom! :D :DD
Az Audez'e újként került a családba.

Kábelek - Köszönet EAR-nak és contaxg-nek a kölcsönkapott kábelekért. :C Ezen a területen még próbálgatok, cserélgetek, tesztelgetek. Meglátjuk mi sül kia a dologból. A ZU Mission összekötőkkel nagyon tetszik rendszer (jelenleg ASUS-NB között van). Annyira, hogy nem is volt kedvem nagyon másra cserélgetni, de még próbálgatok. A szintén ZU Mission tápppal az Asus-nak érezhetően jobb lett a tere, jobb a dinamikája.Mindenesetre, itt érzem, hogy még van mit fejleszteni a rendszeren.

Mindenkinek köszönöm a fórumon is, a hasznos hozzászólásokat, tanácsokat, javaslatokat, kölcsönkaptott dolgokat. :R
Boldog vagyok, hogy lassan kedzem elérni azt, amiért belekezdtem a fejesezésbe. Azokat a zenéket, amik gyerekkoromban (már anyukámhasában is :B ) a nappaliban szóltak (Deep Purple, Led Zeppelin, Rolling Stones, Rainbow, Pink Floyd, David Gilmour, Hobo, stb.) olyan előadásmódban élvezhetem, ahogy mindig is szerettem volna. Azt hiszem, olyan ez a lánc mint egy jó 65-ös Fender Twin Reverb :D

Itt az ideje egy prögős technokrata rendszerbe is belevágni?! :D :D

[ Szerkesztve ]

(#5848) bigmasterg válasza Ear001 (#5841) üzenetére


bigmasterg
addikt

Tényleg, el is felejtettem pedig képet is csináltam róla.

Én spec. nem használnám az lcd2-t lágy hangú erősítőről.

szerk.:
(#5847) donpe:
Az a lényeg, hogy neked tetsszen. :K
(A Laconic + lcd2 párost nem hallottam talin.)

[ Szerkesztve ]

(#5850) baluka26 válasza Ear001 (#5849) üzenetére


baluka26
veterán

Látod, ez is csak azért jó, mert fel van okosítva alacsony impedanciás cucchoz :)

Reggel telóról írtam, ott annyira nem kedvelem a guglizást :)

donpe: Egy pár csövet vegyél, ha 20 év múlva is hallgatni szeretnéd ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.