Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) czgh


czgh
tag

Akinek elfekvőben van a birtokában egy beats by dr dre STUDIO fejhallgatója, az mondja már meg nekem, hogy a serialja ugye nem 6 számjegyből áll, mert én azt nem akarom elhinni. Nekem a SOLO HD állt 10-12 betű-szám karakterből. Köszi a segítséget!

(#5602) contaxg válasza krichd1 (#5600) üzenetére


contaxg
veterán

Miről hallotad a T70-et?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5603) tikshow válasza czgh (#5601) üzenetére


tikshow
addikt

1, 2, Itt a piros matricás a hamis.

(#5604) krichd1 válasza contaxg (#5602) üzenetére


krichd1
addikt

Májusi fejes találkozón vmiről, már nem emlékszem pontosan, vhová biztos leírtam. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5605) contaxg válasza krichd1 (#5604) üzenetére


contaxg
veterán

OK, mert akkor abban lehetett a bibi és nem a fejesben :)
A T70 elég érzékeny (szerintem) arra, hogy mivel hajtják.
pl. Donpe mostani rendszerével egész különlegesen jó!!

Jut eszembe... ma megint írt a Fischer... :O

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5606) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hi

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon asztali géphez.

Milyen célra szeretnéd használni?
Játék, TeamSpeak, Zene(nem profi szinten)

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
5-6k

Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes tökéletes.

Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

Zárt vagy nyitott?
Mindegy.

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos.

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Túlzott magas zavar. Egyébként mindegy, de a mélyet felismerjem azért! :D

Lehet hogy páran a fejükhöz kapnak, mert nem vagyok tisztában az árakkal. Lehet, hogy nagyon kis összeget írtam ezekhez a feltételekhez.

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv,
D

(#5607) contaxg


contaxg
veterán

Ennek kilehetett az ükapja?? Yoga vagy vmi más?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5608) czgh válasza tikshow (#5603) üzenetére


czgh
tag

Sok videót meg képet nézegettem, de itt mintha az lenne bepirosozva, ami az eredeti?! .. hülye kínaiak miért nem képesek emberi betűkkel írni

(#5609) Geretnero


Geretnero
csendes tag

Sziasztok!

Volt alkalmam meghallgatni az SRH840-est és az Audio Technica ATH-M50-est is bár első hallásra csak annyi jött le, hogy igen az M50-nek több a mélye, jobban nem tudtam elmélyedni a kérdésben mert nagyon kevés időm volt hallgatózni... A fent említett két fejeshez képest mit tudtok mondani a DT 770-ről illetve a DT 880-ról? Van mostanában valahol meghallgatható DT 770, 880? Esetleg a fent említettek együtt?
Alapvetően fontos számomra, a nagy tér élmény és nem vetem meg a mély hangfekvést sem ha az nem megy más területek rovására.

(#5610) Audison válasza Geretnero (#5609) üzenetére


Audison
senior tag

Melyik verziót kérdezed az editiont vagy a pro-t? Én M50-ről váltottam DT770 editionra. Mondanom sem kell, hogy köröket ver az m50-re. Az m50 szerintem elektronikus zenéken domborít a legjobban. Milyen zenéket hallgatsz? Ha mély kell, akkor talán M50 vagy DT770, de inkább a DT770 pro.

(#5611) szatocs válasza Audison (#5610) üzenetére


szatocs
őstag

A 770 Pro 80Ohm és a 770 Edition között mi lehet a különbség az Ohm-on kívül?

=== Szatocs ===

(#5612) szakibá... válasza contaxg (#5607) üzenetére


szakibá...
senior tag

Szerintem a HP2000. ;]
Ha ez a HP6000, akkor titán bevonatos a membránja! Tudtommal a Yoga nem csinál ilyet. Titánosat Koss-ban ismerek.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5613) bajnokpityu válasza krichd1 (#5604) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sajnos teljesen normális dolog, ha egy beyer magasa, közepe nem tetszik. Nem Te, és nem is én vagyok az első, akinek feltünt.

minden érdemük ellenére.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5614) Audison válasza szatocs (#5611) üzenetére


Audison
senior tag

A PRO verzióban több a mély és a magas.

(#5615) szakibá... válasza bajnokpityu (#5613) üzenetére


szakibá...
senior tag

Attól függ, melyik Beyer és hogyan használja az ember. A DT811 teljesen rendben van, semmi bántó magasemelés. A DT990 magasa viszont szúr, ha a párnának nincs semmi baja. Mostanában nagyon szívesen hallgatok egy összeaszott, plöttyedt párnájú DT990-et, szinte fülön felfekvő módon. Így nem tud a magas tartomány a fülembe fókuszálódni, mert közelebb van a membrán, EQ nélkül is tökéletes.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5616) Geretnero válasza Audison (#5610) üzenetére


Geretnero
csendes tag

Nagyon jó kérdés!!! Mi is a valós különbség a DT 770 ,DT 770 pro és DT 770 edition között? Zenei téren abszolút mindenevőnek számítok, mindent ami jó... :) Bár mostanában kicsit talán az elektronikus zene felé kezdtem kacsingatni , úgy mint: Entheogenic - (Dialogue Of The Speakers) vagy Shulman - (In Search of Meaningful Moment), de tényleg mindent hallgatok. A zene mellett pedig játékhoz, filmekhez használnám, úgyhogy tényleg érdekel, hogy nagy legyen a térhatás ne legyen beszorítva...

(#5617) schawo válasza bajnokpityu (#5613) üzenetére


schawo
titán

Az összes többi Beyer magasa nekem sem tetszik, de arra már rájöttem, hogy ez egyén+típus kombinációfüggő. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5618) tikshow válasza czgh (#5608) üzenetére


tikshow
addikt

Bocs most, hogy néztem a piros az eredeti. A jack dugóból egyértelmű. Az eredetin 90°-os dugó van, legalábbis a MediaMarktba olyan volt hozzá. :)

(#5619) Audison válasza Geretnero (#5616) üzenetére


Audison
senior tag

Ha térhatás kell, akkor az M50 nem lesz a Te barátod. A shure szellősebb, levegősebb meg a DT770 is, talán akkor ezek közül lenne valamelyik a nyerő, a mélye viszont nem biztos hogy elég lesz, pl filmezéshez. Kompromisszumot kell kötni.

(#5620) duckload


duckload
tag

Üdv szerintetek Roccat Kulo- t vegyek 8000Ft ért bontatlanul vagy Point of View 5.1 8200Ft- ért!
álltalában játékra meg ts-re kell de filmeket is néznék és zenét is hallgatnék naponta!
Nem tudom kell e 5.1 vgy sokat számít? ha van ilyen árkategóriában (10000Ft alatt) jobb választás légyszi irjátok meg melyik! Köszönöm előre is!

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#5621) bajnokpityu válasza schawo (#5617) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A te bejáratott t70ed valóban jobb, mint többi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5622) baluka26 válasza bajnokpityu (#5621) üzenetére


baluka26
veterán

Schawo T70-e olyan, mint Krisz K340-e ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5623) schawo válasza bajnokpityu (#5621) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, de contaxg T70-ét is hallottam (ha jól sejtem te nem, ahogy fújtok egymásra :)) ), és nekem azzal sem volt gondom. Másikat viszont még nem volt alkalmam fülelni :)

szerk: Mondjuk az enyém tényleg jobb egy kicsit, most jut eszembe, hogy annó ezt meg is jegyeztem :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5624) PofaJenö válasza duckload (#5620) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ide légyszi [link] :K

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#5625) Audison válasza duckload (#5620) üzenetére


Audison
senior tag

Felejtsd el az 5.1-et ha zenét is napi szinten hallgatnál. Én 10 körül most ezt venném, ami ha jól emlékszem egy takstar.

(#5626) baluka26 válasza schawo (#5623) üzenetére


baluka26
veterán

Ha valaki őket ki tudná békíteni valószínű Nobel-békedíjat kapna.

ui: erre nehogy akárki is besértődjön ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5627) Bodz válasza szakibá... (#5615) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A DT 330 MKII is hasonló ilyen téren, "hiányzik" a magas.

(#5628) bajnokpityu válasza baluka26 (#5622) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Előtte par héttel megvolt meg a k340em. Lestem is, az mar egész hallgatható volt.

Schawo, ertem en, h szereted, nekem Goldi ilyen. Bármit, tényleg klasszikus, zivesen. Gyari stax erositovel nem tudtam ennyire szeretni. Mak... Punk, klasszikus, jazz, metal. Es ez egy filléres stax még.

Balu: en eletem kerek enélkül. Van elég ember, akik miatt szeretek itt időt eltölteni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5629) baluka26 válasza bajnokpityu (#5628) üzenetére


baluka26
veterán

Nem volt rossz az a K340. Én soha nem hallottam másikat, szóval nem tudom, hogy azokhoz képest milyen. :)

Dettó ugyanez LCD-vel, jöhet akármi, boldogság van, és libabőr, és ámulás :))

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5630) schawo válasza bajnokpityu (#5628) üzenetére


schawo
titán

Öcsémnek nagyon bejött a Staxod hangja, lehet vesz egyet magának :)

De milyen érdekes, hogy az olcsó fülesekkel kapcsolatban (10-30k) között elég nagy egyetértés van itt a topikban, 50k körül elkezdődnek a "nézeteltérések", és minél drágább a cucc, annál kevésbé van egyetemes egyetértés vele kapcsolatban. :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5631) bajnokpityu válasza schawo (#5630) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hat meg ha most hallana... Es mit tudna egy abszolut hozzávaló erositovel. Panda-champ keresztezese lenne a tuti. Nagyon sok a munkám. Dübörög az építőipar ;)

Visszaolvastam. Bocsika, T9 atirta mondandom.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5632) baluka26 válasza bajnokpityu (#5628) üzenetére


baluka26
veterán

Ahogy érzed Pityu. :) Tudom, hogy utópisztikus, hogy legalább az egy hobbit kedvelők nyugodtan, barátságban fórumozzanak egymással, főleg Magyarországon :DDD

Amúgy miért nem raksz össze hozzá erősítőt? Sok munka?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5633) LW


LW
őstag

Sziasztok!
Szerintetek egy Xonar D1/DX kategórájú hangkártya vagy egy belépő kategóriás erősítő optikán (Denon AVR-1306) jobb hangforrás fejhallgatóhoz?

Itthon kicsit fejlesztek a hangcuccon, így megspórolok egy hangkártyavásárlást, mert az erősítőben van a DAC.

(#5634) #56474624 válasza chrisnagy13 (#5563) üzenetére


#56474624
törölt tag

Valaki definiálhatná már, mi az a dobozhang. Szinonimája ez az orrhangnak, vagy az orrhang egy speciális dobozhang? :F

(#5635) ntomka válasza schawo (#5630) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mert alsó kategóriákban nincs olyan ami az igényeinket kielégítené és csak az előnyeiket vesszük sorba, felső kategóriákban meg van olyan ami jó az igényeinknek és ott mindenki az ízlése szerint válogat és ezt szóvá is teszi. :)

ツ Headphones on - World off

(#5636) krichd1 válasza Geretnero (#5609) üzenetére


krichd1
addikt

Ha nagy tér kell, M50-et felejtsd el. Zárthoz képest a Digitech Pro Monitornak (Yoga CD-880) elég nagy a tere, egy picit sötét és van elég mélye (bár technikailag nem csúcs, de jó szerintem). Most nagyon olcsón meg lehet kapni, tehát a maradék összegből, amit rászánnál a fejesre, vehetsz hozzá erősítőt, vagy DAC+Amp kombót, bár szerintem erősítőre igényesebb. A DT770 Pro Limited Edition 32ohmos változatról is elég jókat írnak (én még nem hallottam), ahogy írják ennek sok más Beyer fejessel ellentétben jó a magasa. Tehát nincs irritálóan kiemelve 8khz környékén, érdemes lehet kipróbálni. A DT880 mivel fél-nyitott ezért jobban kihallatszik, illetve már ez felső középkategóriás elvileg, jó minőségű DAC és erősítő kell hozzá. A régi féle DT880 600ohmos verzióra érdemes vadászni, még talán jobb mint az új Edition verzió.
Ha hülyeséget írtam, javítsatok. :)

(#5613) bajnokpityu: Igen, nekem egyébként is érzékeny a fülem, pedig magas vágós rendszerről hallgatom a Beyereket, ha kezembe akad egy, de egyszer majd hátha hallok olyat, ami tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5637) baluka26 válasza schawo (#5630) üzenetére


baluka26
veterán

Le is vonnám a következtetést, ha megengedi kend :D
30k alatt van az élet, a tökéletes fejhallgatókkal tökéletes egyetértésben. Felette csak megosztó szarok vannak, amit az emberek legalább fele tiszta szívéből rühell.

Hosszas kutatás után fel is állítanam A Tökéletes Rendszert:
Fiio E10->Shure SRH440. Hiába veszel jobbat, nem tudod ki ABX-elni, az ennél rosszabbak meg mind el vannak baszva.

:DDD :DDD :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5638) contaxg válasza krichd1 (#5636) üzenetére


contaxg
veterán

DT770 Pro Limited Edition 32ohmos változat

A DT770 PRO és/vagy a Limited Edition 32ohmos változatra gondoltál?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5639) Zoli133 válasza baluka26 (#5637) üzenetére


Zoli133
őstag

Bakker, majdnem öszejött a tökéletes rendszer. Lecserélem gyorsan az E17-et E10-re mert úgy jobb lesz. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5640) krichd1 válasza contaxg (#5638) üzenetére


krichd1
addikt

Erre, csak a forgalmazó lusta kiírni a teljes nevét, de én megteszem. :D

Bár vhol 88felsőindexth Anniversary Edition-nek írják bár, de nem ez a hivatalos neve.

(#5641) contaxg: Írtam hogy Pro, most nem értelek. :B
Igen nem az Edition, abból nincs is Limited Edition 32ohmos változatban, remélem már mindenkinek világos. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5641) contaxg válasza krichd1 (#5640) üzenetére


contaxg
veterán

OK, ez nem az Edition :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5642) tikshow válasza contaxg (#5641) üzenetére


tikshow
addikt

A kettő amúgy a bőr/velúrpárnán kívül miben különbözik?

(#5643) PR0JECTNR56 válasza baluka26 (#5637) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A tökéletes rendszer két komponenséből az SRH440 már meg is van, ezek szerint csak az E-10-re van szükségem. Már látom a lejtő végét! :DDD
De a lejtő még sohasem volt ilyen rövid és egyenes, vagyis ebből az következik, hogy nincs lejtő. Vagy van és ez csak az éppen odavezető "tökéletes út" és kezdődhet minden elölről... :DDD

(#5644) baluka26 válasza PR0JECTNR56 (#5643) üzenetére


baluka26
veterán

Vallást kellene alapítanom.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5645) krichd1 válasza baluka26 (#5637) üzenetére


krichd1
addikt

Most mondjam, hogy szerintem nem jó/nem tetszik az SRH440, de nem mondom, mert megköveznek. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5646) contaxg válasza tikshow (#5642) üzenetére


contaxg
veterán

Hangzásban, anyagminőségben (kivitelben) és ha igaz kényelemben is, mert a PRO állítólag erősebben szorítja a párnát a fejhez.

(#5645) krichd1
Egy a hanggal kicsit többet foglalkozó cimborám örömmel hallgat egy SRH440-et... aszondta, hogy nem is érti miért költenek emberek többet fejhallgatóra. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5647) Zoli133 válasza krichd1 (#5645) üzenetére


Zoli133
őstag

HITETLEN!! De nyugi a kövezéses időnek már vége, mostmár más módszereink vannak. Életed végéig csak Beats fejhallgatókat használhatsz a mai naptól kezdve ;]

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5648) bajnokpityu válasza baluka26 (#5644) üzenetére


bajnokpityu
félisten

adómentes

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5649) szakibá... válasza Bodz (#5627) üzenetére


szakibá...
senior tag

Az egy teljesen más állatfaj, a hangszórója a 235-éhez hasonló, semmi köze a későbbi konstrukciókhoz. Hogyhogy pont ezt tartottad meg még mindíg? (Előkerült az enyém is.)

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5650) PR0JECTNR56 válasza krichd1 (#5645) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Zoli133 fórumtárs felvetését is érdemes megfontolni, azért az életfogytig tartó Beats használat már jó eséllyel indul az őseink által Vazul hallószervén végzett ólmos beavatkozás modern megfelelőjeként. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.