Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Laybee


Laybee
őstag

Valami álom ez a Shure SRH840, igaz nincs sok összehasonlítási alapon, de kedvenc zenéimet nem ismertem fel.

(#4152) PofaJenö válasza Laybee (#4151) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ugye engem is ,lenyűgözött :K és egy Fiio 7-est veszek hozzá,(ennyi a keret) :B

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#4153) szika87


szika87
aktív tag

Noontec Zoro fejhallgatót hallott már valaki élőben hogy milyen?
Tesztek alapján jókat írnak róla,attól eltekintve hogy teljesen beats koppintás,ami nem érdekel de jó áron vannak és elvileg szépen is szólnak.
Vélemény valakinek?
köszi
üdv

We are here for a good time, not a long time.

(#4154) Laybee válasza PofaJenö (#4152) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi még egyszer :R

(#4155) ntomka válasza bajnokpityu (#4135) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem rossz az a fejhallgató, csak réteg termék. Fenntartom a véleményem, hogy te valszeg imádnád hosszú távon hallgatva.

ツ Headphones on - World off

(#4156) #56474624 válasza szika87 (#4153) üzenetére


#56474624
törölt tag

beats koppintás... Ez esetben innen ne várj megerősítést. :P

(#4157) szika87 válasza #56474624 (#4156) üzenetére


szika87
aktív tag

Csak a külseje beats koppintás,nem a kinézete miatt venném,ha azt akarok veszek 4ezerért egy replika HD solot :DDD a hangzása természetes,kiegyenlített a fejhallgatónak,nem tolakodó basszussal.De élőben még nem hallottam és látatlanba nem szivesen veszek fejhallgatót,de gondoltam kapok megerősítést itt valakitől hogy valóban szépen szól-e.

We are here for a good time, not a long time.

(#4158) bajnokpityu válasza ntomka (#4155) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az a baj,h mióta megvan a goldi, nehéz dinamikusnak labdába rugnia.
ÉLmény mindig felvenni, pedig annyira nem kényelmes,bepálik,abszolút nincs kiszolgálva...

Jó lett volna a múltkor hallani azonos láncban. Akkora lépés volt, aprópénzért, hogy valszeg ezen a vonalon fogok mozogni. Konkrétan LCD3nál sem fogott el a birtoklási vágy, pedig dinamikus fülesek között egész alacsony a torzítása, és tök jók a hangszinei. (fedett,persze, meg nem is túl nagy a felbontása,stb... de mindenben van hiba)

HD600 marad, de azért, h legyen referencia, füleserősítő tervezésben. Meg, néha jó azért hallgatni, champpal tök jól elvannak.

p_adam: jól olvastam,h az SR5N Goldban 2mikron a membrán vastagsága, a sima változatok 5 mikronjához képest?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4159) p_adam válasza bajnokpityu (#4158) üzenetére


p_adam
addikt

4 mikron volt a 70es években tehát 2.5-3 körül lehet de nem találtam róla egyértelmű információt a Gold-ban 2 mikron annyi biztos.

Ez az SR-40 is egy igazi "alvó" ár-érték arány bajnok fejesnek tűnik az alapján amit itt olvasok

[ Szerkesztve ]

(#4160) #71562240 válasza nemdan (#4118) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én is ezt a döntést javasolnám. Különbséget jelentőset éreznél az U3 szintűvel is, és nem csak különbözne, hanem jobban is szólna (erősítőn is) annyival, hogy úgy éreznéd, megérte a befektetést. De ha már belevágsz, akkor tényleg érdemes egy kicsit többért feljebb ugrani, például a kollégák által ajánlott típusok környékére. Akkor még elégedetteb lennél utána. (Persze emiatt majd azon fog járni az agyad, hogy egy rendesebb fülest is vegyél a meglevők helyett. De lehet, hogy ezen az én agyam jár. :D )

(#4161) baluka26 válasza bajnokpityu (#4158) üzenetére


baluka26
veterán

LCD3 nem dinamikus.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4162) Csontoshun


Csontoshun
tag

üdv! az lenne a kérdésem lenne hogy a Thermaltake Shock EZEN verziójárol kinek mi a véleménye?

"->, *, & "

(#4163) vzsryl válasza Csontoshun (#4162) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Dizájnos...
Ennél több információt más sem fog írni. Szerintem olvasd el az 1. hozzászólást.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4164) #71562240 válasza Csontoshun (#4162) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csatlakozom vzsryl kommentárjához. Ez a fajta "headset" nem az a terület, amiről ebben a topikban szó szokott esni (itt a zenehallgatásra való fejhallgatókról folyik a beszéd), tehát kicsi az esély, hogy valakinek konkrét tapasztalata legyen vele. Inkább a gamer fejhallgatók topikjában van esélyed.

(#4165) Bodz válasza Csontoshun (#4162) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Azért a 13000 forintért már értelmes fejhallgatót is lehet venni. Hallgass rám (ránk), nem kell ez neked! :)
Egyébként ez a fekete-fehér-piros kombináció jól néz ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#4166) Csontoshun válasza Bodz (#4165) üzenetére


Csontoshun
tag

akkor átvándorolok oda :) de am köszi az eddigi infót :DD

"->, *, & "

(#4167) DBAtti válasza Bodz (#4165) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ha jól látom, a képen nem sima Shock szerepel, hanem eSPORTS Shock One, ami már 20k...

Re (#4162) Csontoshun
Ezúton csatlakoznék az előttem szólókhoz. Az 5.1 hangzás ha jól látom ennél is szoftveres --> kell venni egy olyan hangkártyát, ami támogatja az ilyen térhatású varázslatot és egy normális sztereo fejhallgatót mikrofonnal (általában jobban jár az ember a külön miksivel, irreálisan sokba kerül, hogy már a gyárban rögzítik egy műanyag pöcökkel :((( . A gond ott van, hogy a hangminőség rovására megy a GAMER-ség, pontosabban az árat befolyásolja negatívan. Ha ragaszkodsz ehhez a stílushoz, akkor a gamer és 5.1 fejhallgatók topicja a barátod, lásd még 1.HSZ :R

Szerk:
hogy javasoljak is valamit:
legalább ilyen szép a Sony V55
és kevéssé hivalkodó, de jó ár-érték arányú pl. egy Audioechnika M40
Csíptetős miksi jó minőségben 1000-1500HUF.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4168) Csontoshun válasza DBAtti (#4167) üzenetére


Csontoshun
tag

nem ragaszkodom gamerhez úgyhogy teljesen nyitott vagyok ilyen tekintetben :-D

"->, *, & "

(#4169) DBAtti válasza Csontoshun (#4168) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Akkor azért még lehet mások is mondanak valamit, csak fogalmazd meg pontosabban, mik az igényeid -lsd első HSZ. Gondolom nagymértékben játékra kellene. Hogy milyen szoftver jár ehhez a ThermalTake-hez, azt nem tudom, de az Asus hangkártyák java része egész meggyőző szoftveres trükkökre képes (pl.: az STX-hez járó "Audio Center", de én zenehallgatásra használom, ergo kikapcsolok mindent ilyesmit. Szerintem kb ugyanez a szoftver jár a DG, Xonar többséghez 10k felett, de ennek nem olvastam utána).

Főképp egy árat szeretnénk hallani, ha jól sejtem zárt circuamural (fület körülölelő) megoldások érdekelnek. :U

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4170) Csontoshun válasza DBAtti (#4169) üzenetére


Csontoshun
tag

az az igazság (lehet hogy most hülyének néztek de : ) hogy nem játékra kell leginkább

"->, *, & "

(#4171) schawo válasza Csontoshun (#4170) üzenetére


schawo
titán

Akkor tényleg rossz felé keresgélsz. Mondhatnám úgy is, hogy "hideg, hideg".

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4172) guppy válasza p_adam (#4159) üzenetére


guppy
őstag

"So my evaluation on both of those headphones may change when I’ll get better amplifier to drive them (NwAvGuy, when will you release your O2 Desktop Amp?!)"

Kedvenc részem a cikkből :DDD

(#4173) #56474624 válasza szika87 (#4157) üzenetére


#56474624
törölt tag

Van itt egy ilyen tesztnek nevezett cikk, de gondolom ezt már olvastad.

Szerintem te döntsd el, hogy mi a fontos: hangminőség vagy kinézet. Azért, mert ez nem beats, még ugyanúgy csak egy csicsás fejhallgatókat gyártó, komolytalan, feltörekvő (ráadásképp még fantáziátlan, majmoló is) cég. Nem mérhető az olyan régi, nagy nevű cégekhez, mint a Shure, AKG, Sennheiser, Beyerdynamic, Audio Technika. Még ha basszusban jól eleresztett fejhallgatót keresel, akkor is fogsz találni ennyiért sokkal jobban szólót. Ezt anélkül merem állítani, hogy meghallgattam volna a szóban forgó "fejhallgató csodát".

[ Szerkesztve ]

(#4174) Csontoshun válasza schawo (#4171) üzenetére


Csontoshun
tag

akkor hova menjek? :DDD mert most már zenehallgatásra való füles is jó :Y

"->, *, & "

(#4175) SunSoul válasza #56474624 (#4173) üzenetére


SunSoul
tag

Itt Tyll is ír róla, nem is rosszakat. Miért szólsz le valamit, ha nem is ismered?

(#4176) bajnokpityu válasza Csontoshun (#4174) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hang barlangban korrekt elado fog segíteni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4177) Csontoshun válasza bajnokpityu (#4176) üzenetére


Csontoshun
tag

Köszönöm a segítséget :R

"->, *, & "

(#4178) #56474624 válasza SunSoul (#4175) üzenetére


#56474624
törölt tag

1) Az embernek szűrnie kell, miket hallgat meg, mert nincs mindenre ideje. Ne is haragudj, de ebből a körből inkább esik ki egy ilyen fejhallgató, mint például egy újonnan kijövő beyer, akg. Simán csak valószínűségi alapon.

2) Mihez hasonlította ember? Nézd már meg: I compared the Zoro with the Skullcandy Aviator, Philips Citiscape Downtown, Creative Aurvana Live!, and Koss TBSE (DJ100)

Ezektől jobb, hűűű, hát akkor már jó is. Lóf*szt. Hasonlítsa Shure 440-nel, Beyer dtx910-zel, sőt akár csak 235-tel, stb. Azt mondta egyébként is a kérdező, hogy neki a kinézet lényegtelen, ebből következően nem a beats-től vagy fentieéktől jobban szólót keresi, hanem ennyiért a legjobban szólót. Nos 25 ezerért elég jó vételeket tudunk, amit 99.9%, hogy ez a kívül beats-kópia nem ér fel. Igen, valószínűségi alapon.
Azért érdekes, hogy egész véletlen a cikkíró sem válogatott be olyan fejhallgatót az összehasonlításba, ami veszélyt jelenthetne. Nem gyanús? ;)

(#4179) SunSoul válasza #56474624 (#4178) üzenetére


SunSoul
tag

"Well, let's throw Zoro in with the big boys.

I set up the listening station with the Sennheiser Amperior, Beyerdynamic DT1350, and V-Moda M-80. "

Ő beválogatott, de te megint csak saját "okosságodat" magyarázod, mert még ezt sem olvastad végig. Persze te ránézésre megmondod, hogy milyen a hangja.

(#4180) dudika10 válasza #56474624 (#4178) üzenetére


dudika10
veterán

Egyáltalán nem rossz a Noontec Zoro, az SRH440-hez hasonlítva sem kell szégyenkeznie hangminőségben.
Tényleg kár leszólni, főleg a hangminőség miatt, mivel az lényegében az egyetlen tulajdonsága, amiről objektíven nem igazán lehet rossz véleményt mondani. :N

Hordozható fejhallgatóként tökönszúrták a konstrukciót, mert szinte semmit nem szigetelt nálam, és ezt már máshol is olvastam, otthoni fejhallgatónak meg a circumaural kialakítás tesz keresztbe, így a "nem tudom hova helyezni, de jól szól" kategória nálam.
És még a beatsnél is csúnyábbnak találom.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4181) #56474624 válasza SunSoul (#4179) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, ránézésre, valószínűségi alapon szűrök. Mert ez így működik. Ahogy te sem mész oda a neked nem tetsző, nem szimpatikus nőkhöz is, hátha esetleg ő az igazi. Ez nem így működik. És mit mondjak, egyáltalán nem hat meg, hogy ez a Tyll nevű fickó mit ír róla. A Shure 440 jó hangja némileg igazoltabb számomra, tehát én előbb hallgatnám meg azt, mint ezt. Ha véletlen jó, akkor jó, de erre nem adnék sokat. :N

(#4182) #56474624 válasza dudika10 (#4180) üzenetére


#56474624
törölt tag

A nem kell szégyenkeznie, és az üti között azért elég nagy tud lenni a differencia. ;)

(#4183) dudika10 válasza #56474624 (#4182) üzenetére


dudika10
veterán

Nem tudom ki írta, hogy üti, de én nem. :N
Más hibái vannak, de szerintem nem rosszabb egyáltalán.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4184) #56474624 válasza dudika10 (#4183) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mégsem ajánlottad még eddig senkinek itt... :))

(#4185) SunSoul válasza #56474624 (#4181) üzenetére


SunSoul
tag

Hogy te mi alapján döntesz, az a te dolgod, ez szerintem természetes. Számomra az volt problémás, hogy ez alapján mást is befolyásolni próbáltál úgy, hogy érdemben semmit nem tudsz a kérdésben szereplő fejesről.
"És mit mondjak, egyáltalán nem hat meg, hogy ez a Tyll nevű fickó mit ír róla."
Az megint a te dolgod. Fejhallgatós körökben eléggé ismert és elismert a munkája, sokat hivatkoznak a blogjára itt is. Ezért tettem én is.
Ne érts félre nem veled van gondom, de itt azért jobban alátámasztott ajánlásokhoz vagyok szokva, és szerintem nem csak én.

(#4186) #56474624 válasza SunSoul (#4185) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én nem is ajánlottam neki a szóban forgó fejhallgatót. :DDD
Amúgy mivel kinézetre beats, így (komolyabb fejhallgatós körökben) nincsenek nagy elvárások vele szemben. Ez egyfajta pszichológiai előny neki (de nem hiszem, hogy tudatosan építettek erre). Ez is benne lehet a hangjában. ;)

(#4187) szika87


szika87
aktív tag

Kisebb polgárpukkasztást robbantottam ki ezzel a zoro fülessel kapcsolatban :DDD
De akkor a lényeg hogy mások szerint is jó hangja van a fejhallgatónak,ennyit akartam tudni, és igen pont Tyll miatt gondolkodtam el rajta mert ő "meglehetősen" benne van ebben a témában.

We are here for a good time, not a long time.

(#4188) #71562240 válasza SunSoul (#4185) üzenetére


#71562240
törölt tag

Felvetnék egy más szempontot: én se ismerem a Noontec Zoro hangját, mert nem hallgattam még, de nem is fogom, ugyanis elvből nem használok-próbálok olyasmit, ami utánzat, ami más tollával ékeskedik, ami más hátán, tolvajlás útján próbál felkapaszkodni az uborkafára. Jelen esetben egy tolvaj tolvajlását szentesíteném azzal, ha jó hangminőségűnek találnám, és ezt nyilvánosan felhoznám érdekében. Az meg már csak másodlagos feketepont, hogy egyébként az általam általános utálatnak örvendő beats-et utánozza, használja ki, tehát olyat lop tovább, ami már eleve "rablott áru", "véres pénz".

[ Szerkesztve ]

(#4189) fattyu válasza #71562240 (#4188) üzenetére


fattyu
veterán

superluxok?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4190) #71562240 válasza fattyu (#4189) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyiket se hallgattam-érintettem még. :D

[ Szerkesztve ]

(#4191) dudika10 válasza #56474624 (#4184) üzenetére


dudika10
veterán

Cirka 5 sorban le is írtam, hogy miért nem ajánlottam eddig, és miért nem fogom ez után sem.
Vigyázat autós hasonlat: autót sem csak a motor alapján választasz. :N

Ha picit átgondolnák a dolgot, akkor viszont jó kis fejhallgató volna (például ha szigetelne bármit is, akkor hordozhatónak már simán ajánlanám). :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4192) DBAtti válasza szika87 (#4153) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Olvastam a vitát, azt kell mondjam nekem sem szimpatikus a Zoro, annak dacára, hogy nem hallottam. De mindegy is, ha jó a hangja, de valóban nagyon gyengén szigetel... halottnak a csók.
De hasonló kategória szerintem (dizájnos, utcán hordható, zárt, árban még alacsonyabb is) a Sony MDR V55, amit kipróbáltam, és igen megtetszett. Csak hab a tortán, hogy külhonban 60-70USD, ami nem 20-22k HUF :((( De az ilyen furcsa konverziókat sajnos már megszokhattuk.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4193) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

Üdv! Ismerős Beats-et venne, én viszont nem szeretném... Elvárások:
- 50k-ig (eBay is), mondjuk újat
- hip-hop-ot hallgat, de nem kell D1100 szintű mély
- izoláció fontos
- M50 külsőre nem tetszett (ami meg nekem nem tetszett, de ez van...:D)

(#4194) donpe válasza Alan[HUN] (#4193) üzenetére


donpe
aktív tag

Személy szerint beyerdynamic DT770 Editiont javasolnék 32 Ohmos verzióban. Ennél több hangminőségben player mellé nem kell (gondolom erről lenne szó), jól szigetel, szerintem szép és kényelmes is. Basszusa is van. ;)
Újonnan kereten kívül esik, de használtban lehet, hogy talál.

(#4195) #56474624 válasza donpe (#4194) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azt már csak használtan kap. Egyébként nem értem, miért vonták ki.

(#4196) donpe válasza #56474624 (#4195) üzenetére


donpe
aktív tag

nomono-nál még lehet kapni, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#4197) krichd1 válasza Alan[HUN] (#4193) üzenetére


krichd1
addikt

DT770 Pro Limited Edition 32ohm, de egy DT150-et is kipróbálnék a helyében.
Igaz, ha az M50 nem tetszett neki külsőre, akkor ezeket nem tudom hogy fogja megemészteni. :D
V-Moda M80 jutott még eszembe, Shure SRH840.

Ez a szemre fejhallgatózás mindig nehéz eset. :(

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4198) #56474624 válasza donpe (#4196) üzenetére


#56474624
törölt tag

Láttam én is, de úgy gondolom, tévedésből maradhatott fenn. De ez mindegy is, hisz 50 ezerig keres az illető, ez meg 20-szal több. Hadd ne mondjam, hogy én mennyiért vettem a sajátom tavaly előtt novemberben... :))

(#4199) #56474624 válasza SunSoul (#4179) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ehhez a Tyll-féle teszthez csak annyit, hogy... bár nem szeretek grafikon alapján ítélni, de az a 35-40 dB (!) körüli luk 4-5 kHz-nél nem valami biztató. Ha azt nem lehet hallani hangban, akkor vagy nagyon rosszul sikerült a mérés, vagy nem jó hallású az illető. :U

(#4200) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés:
Beyer DTX910 újonnan, vagy Senn 555 használtan? (kb egy árban vannak ha jól láttam)

Film, zene(hangszeres, rock-metal), Fiio E10 lesz alatta

Igen, mégis megtörtént... :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.