Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) contaxg válasza donpe (#5950) üzenetére


contaxg
veterán

Őőőőő..nem! :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5952) donpe válasza contaxg (#5951) üzenetére


donpe
aktív tag

:) Köszi.
Milyen kábelt fogsz használni?

(#5953) contaxg válasza donpe (#5952) üzenetére


contaxg
veterán

Háát nem is tudom...talán veszünk az Oyaidétől valami 7N tisztaságú ezüstöt! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5954) donpe válasza contaxg (#5953) üzenetére


donpe
aktív tag

Rendben :D , abból kérek az asszony nyakába is. :DDD

(#5955) krichd1 válasza baluka26 (#5946) üzenetére


krichd1
addikt

Ne mondj ilyeneket, mert akkor lemondok a Staxról. :)
Gondolom azért ez típus és rendszerfüggő is. :U

(#5945) PuMbA: Igen, ez meg a másik, de már letöröltem. Pedig egyébként tetszett volna az album, ha a minőségét nem cseszik el ennyire, mert így számomra hallgathatatlan.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5956) fakopacs


fakopacs
csendes tag

Szeretnék tanácsot kérni. Melyiket fülesnek jobb, természetesebb a hangja: Bowers&Wilkins P5 vs Denon AH-D2000?

(#5957) attika89 válasza fakopacs (#5956) üzenetére


attika89
senior tag

p5-öt nem nagyon ajánlgatják, ellentétben a D2k-val, aminek a gyártását viszont leállították

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#5958) bajnokpityu válasza baluka26 (#5946) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem nem egy kategoria a beyer meg akar a goldi, ha ki van szolgalva.
Annyival gyorsabb kb akarminel, h kiszolgalason mulik minden.
Kontrollalni kell. Mostani felbontasnal (essence+ panda)joval tobbet tud 717+lavryrol, de ezt meg egesz nap tudom hallgatni..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5959) szakibá... válasza attika89 (#5957) üzenetére


szakibá...
senior tag

Én ajánlom a P5-öt. Tegnap voltam "kirándulni" MM-be. Mindent végighallgattam, amit lehetett, a legvégén a P5-öt és megnyugodtam a sok vacak után, még mindíg tetszik. A P3-at viszont nem ajánlom, nagyon messze esett a fájától.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5960) attika89 válasza szakibá... (#5959) üzenetére


attika89
senior tag

Na akkor a P5-öt ki lehet próbálni :))
D2k nem tudom, hogy ki van-e téve bárhol is... bér többnyire drágák itthon. Az új Denon-ok viszont csúnyák lettek szerintem...

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#5961) baluka26 válasza bajnokpityu (#5958) üzenetére


baluka26
veterán

Nem mondtam, hogy egy kategória, hanem hogy Beyer fanoknak való :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5962) bajnokpityu válasza baluka26 (#5961) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De en pl Schawo konkret t70esen kivul egyik beyert sem tartottam eddig jonak.
Eddig hallott 3-4staxbol mind tetszett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5963) DBAtti válasza szakibá... (#5959) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Neked miről sikerült meghallgatni?

Re: (#5956) fakopacs
A D2000-et még sajnos nem hallottam, hangja lehet jobban tetszene a P5-nél, de emlékeim szerint szétesési problémái vannak (a műanyag csavarok megszakadnak benne normál használat mellett is, és lehullik az egyik oldal úgy ahogy van). Vétel előtt mindenképp rákeresnék aktuális-e a probléma (melyik széria volt), vagy mennyire gyakori.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5964) #56474624 válasza bajnokpityu (#5962) üzenetére


#56474624
törölt tag

Abból amit mondott, nem következik, hogy stax fanoknak is feltétlen odáig kellene lennie a beyer-ekért. Csak az ellenkezője. :))

(#5965) krichd1 válasza #56474624 (#5964) üzenetére


krichd1
addikt

A lényeg, hogy ha lehetséges, a Staxokat is érdemes meghallgatni vásárlás előtt. Itt is fennáll a szubjektivitás veszélye.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5966) contaxg válasza krichd1 (#5965) üzenetére


contaxg
veterán

A Staxok hangja szerintem/valószínűleg szöges ellentéte a Te fejesednek

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5967) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok!

Elektronikus zenére és filmre szerintetek ezek megfelelőek?
AUDIO TECHNICA ATH-PRO5V vagy
AUDIO TECHNICA ATH-D40FS

válaszokat előre is köszönöm!

(#5968) sz_abika


sz_abika
addikt

Sziasztok!

Tudom hogy itt elsősorban minőségre gyúrtok, de nekem pillanatnyilag a funkcionalitás az első számú, minek után kétlem hogy lenne fejhallgató, optikai kábelvégződéssel :)
Bluetooth vonalon, van valami ajánlott modell? Arctic P311ét látom csak 10k környékén...nincs is alternatívája, vagy csak nem szúrja ki a szemem?

PSN: xszabikax

(#5969) fattyu válasza sz_abika (#5968) üzenetére


fattyu
veterán

nincs. szarul szólnak. ezért aztán itt nem fogja senki tudni hogy van e kevésbé szar.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5970) baluka26 válasza sz_abika (#5968) üzenetére


baluka26
veterán

Van fejhallgató optika véggel.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5971) baluka26


baluka26
veterán

Megjött HD800 frekimenet, holnap szkennelem.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5972) Deadzone41


Deadzone41
őstag

ha már a dac-os topic-ban felmerült érdeklődnék mit tud ez a Digitech Pro Monitor. technikailag mivel van pariban kb? slux-okat veri? frekimenetét nézve nálam már nagy előny, hogy úgy tűnik nincs szúrós magasa. mennyiben különbözik a drágább verzióitól pl. Fischer Audio FA-003?

(#5973) fi:zi'k válasza Deadzone41 (#5972) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Van aki szerint jobb mint egy M50, más nagyjából az SRH440 szintjére teszi.
A drágább verziókhoz képest nincs rövid kábel, illetve plüss párna.
Jelenlegi áron jó vétel lehet, ha van hozzá egy chAMP-od. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5974) Deadzone41 válasza fi:zi'k (#5973) üzenetére


Deadzone41
őstag

ez jól hangzik 27 font-ért, lehet teszek vele egy próbát. ha nem jön be max odaadom valamelyik ismerősnek. champ-om már sajnos nincs, de talán nem veszik össze az e17-el sem :)

(#5975) krichd1 válasza Deadzone41 (#5972) üzenetére


krichd1
addikt

"úgy tűnik nincs szúrós magasa"

Nem csak úgy tűnik, hanem tényleg nincs. Inkább tompasággal szokták vádolni. :)

(#5973) fi:zi'k: Ne kísérts, nem akarok erősítőt venni. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5976) contaxg válasza Deadzone41 (#5974) üzenetére


contaxg
veterán

Kontrapunkt a'la Audio-technika? ;]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5977) kolosanyi válasza Deadzone41 (#5972) üzenetére


kolosanyi
veterán

Olyanom van, én nagyon elégedett vagyok vele, ennyiért jó ajánlat, de az eredeti, 100$-os árért felejtős. Szerintem a 440 egyértelműen jobban szól. (Legalábbis nekem jobban tetszik.)

(#5978) Deadzone41 válasza kolosanyi (#5977) üzenetére


Deadzone41
őstag

miben találod jobbnak a 440-et?

contaxg: mi az a kontrapunkt? :)

(#5979) Zoli133 válasza Deadzone41 (#5978) üzenetére


Zoli133
őstag

Ha már Sanyi nem válaszol:

A 440-nek jobbak a mélyei mint a Digitechnek. Pro Monitornak kicsit mosottas, lassú a mélye a Shure-hoz viszonyítva.
A vastag párnák miatt kicsit nagyobbank érződik a digitech tere ezzel ellenpontban a shurenak talán van magasban egy kicsi kiemelése ami miatt néhol (nagyon keresni kell), talán részletesebbnek tűnhet, szerintem.

Összességében eléggé egy helyen mozognak de a mélyek miatt a 440-et mondom én is jobbnak.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5980) lipido


lipido
senior tag

Erre esetleg valaki? Vagy más alternatíva ebben az árfekvésben?
Köszi! :R

(#5981) contaxg válasza Deadzone41 (#5978) üzenetére


contaxg
veterán

Ellenpont :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5982) Deadzone41 válasza contaxg (#5981) üzenetére


Deadzone41
őstag

ja olyasmi, de inkább letettem róla, valszeg túl nagy technikai szakadék lenne közte és az ad1000 között, így nem sokszor lenne a fejemen. majd egyszer egy audeze... :D

Zoli133: köszi!

(#5983) contaxg válasza Deadzone41 (#5982) üzenetére


contaxg
veterán

:B
Tudja a fene.. reggeli kávézgatás közben a BBC3-at hallgatva, nagyon elvagyok az öreg Shure SRH240-vel. Na jó egy picit nyom, bár már a 440-es párna van rajta.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5984) Deadzone41 válasza contaxg (#5983) üzenetére


Deadzone41
őstag

a shure 240 helyett nekem inkább a csönd :) :B

(#5985) contaxg válasza Deadzone41 (#5984) üzenetére


contaxg
veterán

Pedig nagyon finom a Macbook alaplapijával klasszikusokra, jazzre. Elég jó közepei vannak az áráért (nem is tudom mibe kerül most :B )

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5986) kolosanyi válasza Deadzone41 (#5978) üzenetére


kolosanyi
veterán

Zoli nagyon jól összefoglalta, én is ugyanezen a véleményen vagyok. :)

(#5984) Deadzone41
Azért nem rossz az, bár én egy kicsit gyengének érzem alul. Viszont a közepei szépek. :)

[ Szerkesztve ]

(#5987) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!
Gondolkozok egy új fejhallgató beszerzésén, maximum 15 ezer jó magyar forintot szánnék rá!
Utcán, koleszban egyaránt használom.
Főleg zenére (rock).
Vezetékes kialakítású legyen.
Circumaural, zárt.
Mikrofon felesleges.
Leginkább új érdekelne, de jó ajánlat esetén használt is játszik.

Köszönöm segítségeteket!

Szerk: Retro DJ-től kíméljetek, borzasztó kényelmetlen volt nekem!

[ Szerkesztve ]

(#5988) kolosanyi válasza Klepti (#5987) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha nem vagy oda az erőteljes mélyekért, akkor Shure SRH240, ha pedig mélyorientáltat keresel, akkor Beyer DT235. Én ezeket ajánlanám azok közül, amiket eddig hallottam.

(#5989) #56474624 válasza kolosanyi (#5988) üzenetére


#56474624
törölt tag

Beyer 235-öt mélyorientáltnak hívni kis túlzás. Van mélye, szó se róla, de ettől még nem lesz mélyorientált, egyszerűen csak van mélye. :)

(#5990) kolosanyi válasza #56474624 (#5989) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jogos, nem mélyorientált, csak próbáltam érzékeltetni, hogy egy más megközelítés, mint a 240.Sszerintem kifejezetten szép mélyei vannak, szeretem azt a fejest. Bátyám le se veszi a fejéről, mióta megvettem neki. :D

szerk.: M30-at hallgattam, na arra mondanám, hogy mélyorientált. De lehet, hogy velem van a baj, én pl a Shure SE215-öt nem érzem annak, mégis mindenki azt mondja, hogy emel alul. Szerintem meg pont jó az én ízlésemnek. Ebben is hasonlít a véleményem Zoliéra. Mondjuk hozzá kell tennem, hogy jobb fülest sose hallottam, mint az SE215, eddig ez a top. Nem vagyok tapasztalt na... :B

[ Szerkesztve ]

(#5991) Deadzone41 válasza kolosanyi (#5990) üzenetére


Deadzone41
őstag

valszeg nem jól szigetel a füledben a harang

(#5992) fi:zi'k válasza Deadzone41 (#5991) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor kevésnek érezné a mélyet, mivel "szökik". Úgy nagyon vékony egy IEM ha nem szigetel.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5993) Klepti válasza kolosanyi (#5988) üzenetére


Klepti
tag

Akkor az 1. hsz-en módosítsatok, hogy a Beyer nem suprás.
Illetve azt írják első hszben, hogy kicsi kagyló, ami kizárja a viselését nálam, ugyan ez volt a Retro DJ-vel is, 1 percig nem bírtam a fejemen.

Erről a Shure-ról mit kell tudni?

(#5994) DBAtti válasza Klepti (#5993) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A Beyer supraaural, csak az ajánlás tévesztett célt. Amúgy jó lenne a Beyer, de hosszú távon kényelmetlen. A 240 szerintem szintén nem a legkényelmesebb darab, a hangja sem tetszett valamiért. Ami neked jó lenne, az egy AKG K512MKII, de abban is elég kevés a mély. A kritériumokhoz mégis az áll a legközelebb, nagyon kényelmes, mást sajnos nem is nagyon tudok.
Szerk: visszaolvastam épp saját pár hozzászólásom, és valóban ott vannak még:
- Panasonic RP HTF600
- Takstar HD2000 más néven
- Lindy (Yoga CD880)

Utóbbi triumvirátus egy tagját sem hallottam még sajnos, többen szokták ajánlani a tapasztaltabb topiklakók közül.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5995) kolosanyi válasza Deadzone41 (#5991) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem, direkt a nagyobb haranggal próbáltam, meg tudom milyen, amikor "szökik", ahogy fi:zi'k írta. Utcán én inkább IEM-ezek. Valószínűbbnek tartom, hogy ez az én fülemnek tetsző karakterisztika. :)

(#5993) Klepti
Nincs hiba, supra az. Retro DJ nem volt még a fejemen, de sokan panaszkodnak, hogy kényelmetlen. Én a DT235-öt kényelmesnek éreztem, szerintem egy próbát tegyél vele, mert a hangja miatt megéri. A Shure az már nagyobb méretű, nekem kifejezetten kényelmes darab volt. A hangja teljesen rendben van, amennyiben tolerálod a sokak szerint már mélyhiányos karkaterét. A közepek például kifejezetten szépek. Mondjuk szerintem nem épp egy szép darab azzal a csillogós műanyaggal, de ez ízlés dolga. :D Mindenesetre személy szerint a Beyert választanám, utcán előny, hogy kisebb. Igaz, az a pánt nem pont a nyakban hordásra lett tervezve (utcán gondolom úgy is viselnéd), de vannak akik gond nélkül hordják úgy. Ha esetleg Budapesten járnál, meg is tudod hallgatni őket.

Illetve eszembe jutott még, hogy olvastam az AKG K512 MKII-ről is, bár tapasztalatom nincs vele. Elvileg a Beyernél kicsit kevesebb a mélye, drágább annál, bár az általad rászánt összegbe beleférhet.

(#5994) DBAtti
Azt hiszem pont a te írásodban olvastam az AKG-ről. A Yoga viszont felejtős, ha utcra is kell, én olyat használok itthon. A szigetelés kifejezetten jó, de túl nagy, nem összecsukható, mondjuk a hordtáska kifejezetten jópofa, illetve a cserélhető kábel előny lehet, de a legnagyobb baja, hogy nem hajtható könnyen, 64 Ohmos darab. Pl az én Sony lejátszómnál már érzem, hogy nem ártana egy komolyabb forrás (tervben is van, csak még nincs rá keret). A másik kettőt nem ismerem, nem tudok nyilatkozni róla.

[ Szerkesztve ]

(#5996) Ear001 válasza contaxg (#5953) üzenetére


Ear001
addikt

Ugyan már, mit kísérleteztek, amikor van kipróbált, tuti megoldás. ;]

Well, I got the Audio Note AN-Vx 20 strand silver litz cable terminated for the LCD-2s, without any problems. I've been listening for extended periods of time to both cables. There's no doubt in my mind that the AN cable is "better" in every respect than the stock cable. It clearly adds more detail and tightness to the bass and opens up the treble. The mid-range is smoother, but more detailed. All in all, these cables are more relaxing to listen to than the stock cables and yet at the same time can really wrap their hands around the music. These cables are just more enjoyable and more like music.

That said, they would be terribly expensive these days. I haven't the latest price sheets in the US, but i think a 3 meter piece of this cable would cost over $3000, probably not worth it, or within the reach of most of us. I was fortunate enough to get a used pair for a very reasonable price.

(#5997) contaxg válasza Ear001 (#5996) üzenetére


contaxg
veterán

Pont hívni akartak kábel témában. :) A silver vagy a réz litze mozgatja nekem is a fantáziám.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5998) krichd1 válasza Zoli133 (#5979) üzenetére


krichd1
addikt

Azon a mosottas mélyen egy elfogadható minőségű erősítő azért sokat javít. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5999) bkercso


bkercso
nagyúr

Milyen zajkioltós fejest vegyek munkahelyre, dumaparti ellen? Az se baj, ha szépen szól, de a hosszan viselhetőség ÉS jó szigetelés fontosabb. 20-30k-ig. Vagy feljebb kellene árban?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6000) ntomka válasza bkercso (#5999) üzenetére


ntomka
nagyúr

DT 1350

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.