Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) #56474624 válasza bajnokpityu (#4893) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az nem a hangfal hibája.
A lényeg az, ha meghallgatsz egy kiegyenlített mélyű hangfalat és egy fejhallgatót, nem ugyanaz lesz a végeredmény. Persze egyik hangfal, másik fejhallgató, de az arányok is mások lesznek. És a hangfal lesz az igazibb természetesen. Én ezt továbbra is tartom, hogy amit hangfalon világosan érzékelek, azt fejhallgatón is kellene, ha már hangzáshűség. Igen, ez szubjektív.

(#4900) dudika10:

Annyira nem megy az a rovására. De ha igen is, inkább, mint a cincogás. :))

[ Szerkesztve ]

(#4902) #71562240 válasza adidas4death (#4886) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hiába erőlteted, ebben a topikban ilyenekre nem fogsz ajánlást kapni. Ebben a topikban csak vezetékes, sztereó, mikrofon nélküli, zenehallgatásra való fejhallgatókra tudsz ajánlást kapni, olyanból pedig ajánlottunk többet is számodra az adott árkategóriában, ezen mi nem fogunk túllépni, te leszel kénytelen. Az általad idézett fejhallgatókat a gamer fejhallgatók topikjában fogják ajánlani, ott kérj megerősítést, ha mindenáron arra van szükséged. Mi nem ajánlunk sokpontegy és/vagy vezetéknélküli fejhallgatókat, mert számunkra fontos a hangminőség.

[ Szerkesztve ]

(#4903) dudika10 válasza #56474624 (#4901) üzenetére


dudika10
veterán

Mikor-hol-mennyire. Pont fordítva vagyok ezzel egyébként. Inkább cincogás, minthogy puffogjon mint a fene.
Pl.: az M50 és a D1100, XB300-500 hallgathatatlanul eltúlzott számomra. Az SRH840 viszont egy könnyen hallgatható valami. De egyik sem lesz a kedvencem. Ellenben pl a K601-et én nagyon szeretem, és számomra egyáltalán nem cincogás.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4904) #56474624 válasza dudika10 (#4903) üzenetére


#56474624
törölt tag

Úgyis részletesebb a fejhallgató a kelleténél. :P

(#4905) dudika10 válasza #56474624 (#4904) üzenetére


dudika10
veterán

Ebben egyetértünk.
Nem is vagyok túl nagy fejhallgató rajongó. Csak egy RetroDJ-m van (meg általában 20-30 különböző fej és fülhallgató a sarokban, amit még nem vittek el). :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4906) Deadzone41 válasza #56474624 (#4901) üzenetére


Deadzone41
őstag

Egy kiegyenlített hangfal is lehet mélytúlsúlyos, ha az akusztika olyan. Ezt figyelembe vetted?

dudika: a k601 azért nem cincogás, mert kissé elkent magasai vannak :). ettől függetlenül én is szerettem a hangját.

(#4907) #56474624 válasza Deadzone41 (#4906) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben is van némi nyomatéka, ha az üstdobra rávernek. Ellentétben az ún. "kiegyenlített" mélyű fejhallgatókkal. ;)
Kint a pusztán persze elvész a mélyhang, de a felvételt ugye nem ott rögzítették. :P

(#4908) ntomka válasza #56474624 (#4907) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na az üstdob tipikusan olyan, ami nem lesz jobb attól, hogy D1100-at használsz, sőt. :)

ツ Headphones on - World off

(#4909) #71562240 válasza #56474624 (#4901) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem akarlak Piszkos Fred effektusba keverni, de hogy ne maradj egyedül, negjegyzem, néhányszor már elnyökögtem itt lényegileg ugyanezt, természetesen "mély megvetéstől sújtva".
Az a fejhallgató, amelynek tónusa hasonlít egy kiegyenlített hangú hangdoboz hangjára, az itt basshead, mosott, tompa tónusú, összenyomott terű fejhallgatónak minősíttetik (kivétel a kivétel) szinte mindenki által - hozzáteszem, hogy általában a mért frekvenciamenet is ilyennek mutatja őket (kivétel a kivétel). Ezért mondom néha azt, hogy a jelek szerint a fejhallgatóknak bizonyos szempontból csalniuk kell ahhoz, hogy a hangzási balanszuk a valóságra hasonlítson, vagy ahogy írod: "Én ezt továbbra is tartom, hogy amit hangfalon világosan érzékelek, azt fejhallgatón is kellene, ha már hangzáshűség" - erre jellemzően azok a fejhallgatók képesek valamennyire (tapasztalatom szerint), amelyeknek a mérések szerinti frekvenciamenete 150-100Hz alatt megemelkedik vagy 10-20dB-lel, a magasfrekvenciákon pedig eléggé lekonyul. Ezzel a csalással oldható meg, hogy ne azt halljam a fejhallgatón, mint amit akkor hallanék, ha az élőkoncerten a zenekar minden hangszerétől 5cm-re lenne egy-egy fülem - ahogy később írod is, "részletesebb a fejhallgató a kelleténél". A fejhallgatózásból kiinduló fórumtársak által jellemzően kiegyenlítettnek minősített fejhallgatók hangja-tere általában rendkívül messze van a valóságostól, azaz attól a tónustól-tértől, amit élőzenén (vagy hangdobozon) hallunk. Másképp értékel az, aki az élőkoncert (illetve a hangdoboz) hangjához viszonyít, és másképp az, akinek a fejhallgató jelenti a "zenehallgatási" eszközt. És persze az is másképp értékel, aki hallgat akusztikus hangszereken előadott zenét, és másképp, aki nem hallgat. Ha az itteni fórumtársakat beültetném a MŰPA zsöllyéjének ötödik sorába (de akár a karmester mellé is állíthatnám őket), és megszólalna a nagyzenekar, döntő többségük arra panaszkodna, hogy a hangminőség basshead, mosott, tompa, ráülnek a mélyek a többi frekvenciára, alig hallani a magasakat, nyomott a tér, stb. A fejhallgatózók többsége a fejhallgatót mint játékszert, a csili-vili brillírozását szereti, nem mint valóságmegidéző eszközt. Másképp értékel adott fejhallgatót az, aki számára a fejhallgató csak másodlagos vagy csak kényszerű eszköz. Ráadásul azt is látom, hogy az elsődlegesen fejhallgatózók zöme alig, vagy nem hallgat zenét, ellenben kizárólag vagy szinte kizárólag popzenét hallgat, és azt hiszi, hogy zenét hallgat. Mintha a Romana Regényfüzetek olvasója azt hinné, hogy irodalmat olvas.

[ Szerkesztve ]

(#4910) #56474624 válasza ntomka (#4908) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem tudom, de DT770-en, 880-on van nyomatéka, míg K550-en egyenesen nevetséges, nincs meg a hatás. És ez sokkal fontosabb, minthogy olyan hangokat halljak meg a közép, vagy felső hangoknál, amelyek gyakorlatilag szinte nem is léteznek. :D

(Természetesen érzelmi hatásra gondolok hatás alatt.)

[ Szerkesztve ]

(#4911) SunSoul


SunSoul
tag

Egy elég ritka jószág bukkant fel. Hátha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#4912) schawo válasza #71562240 (#4909) üzenetére


schawo
titán

+1
Ettől függetlenül nekem is van pár valódi fejhallgatós jellegű fejhallgatóm (T70, HD540), mert én úgy vagyok vele, hogy mindkét hangzásvilágnak megvan a maga varázsa.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4913) ntomka válasza #56474624 (#4910) üzenetére


ntomka
nagyúr

Neked is tetszene a D7000. :D

ツ Headphones on - World off

(#4914) bajnokpityu válasza #71562240 (#4909) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A mosottság, a tér meg valóság ellentétében igazad van, sztem is. Lásd a hifisó utáni véleményemet a 3000es ATről.

De az a baj,hogy nem csak a 100Hz alatti tartományt erősítik azok a fülesek, amiket ajánlotok,hanem általában még a közepet is elszinezik ezek. D7000 egyébként kivétel, ő tényleg lent emel.

A zenehallgatási szokásokkal kapcsolatban sztem ne általánosíts.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4915) #71562240 válasza schawo (#4912) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen, a fejhallgatózó joggal válaszolhatja vissza nekem, hogy olyasmit akarjak csak elvárni a fejhallgatótól, amire az képes. És bizony a fejhallgatós hangzásvilágnak is valóban megvan a varázsa, - rosszmájúbban úgy írnám, hogy el tud kápráztatni.

(#4916) baluka26 válasza ntomka (#4913) üzenetére


baluka26
veterán

A D7000 a hangfalasok fejhallgatója szerintem. Igazából nincs olyan, akinek ne tetszene hosszútávon, lásd bigi.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4917) #56474624 válasza ntomka (#4913) üzenetére


#56474624
törölt tag

Meglehet, de inkább nem hallgatom meg, mert árban teljességgel elérhetetlen. :)

(#4918) baluka26 válasza #56474624 (#4917) üzenetére


baluka26
veterán

Nem drágább használtan, mint egy átlagos highend fejes.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4919) dudika10 válasza #56474624 (#4907) üzenetére


dudika10
veterán

Nyomatéka van, mivel megmozgatja a tüdődet és a gyomrodat. Egy fejhallgató ezt sose fogja megcsinálni. Cserébe jó erős basszussal masszírozza a füled. Köszönöm szépen nem akarok olyat hallani, amit nem kéne, hogy halljak. :N
Az orgona sem olyan, amilyennek lennie kén. De sajnos ezen nem/sem segít a jól kiemelt basszus.

(#4909) kammerer: ühüm, csak egy 0 lemaradt valószínűleg a 150-100 mögül. Úgy közelebb állna a fejhallgatókhoz, amikről beszélünk.
Müpában pont nem voltam még hangversenyen, de még túl sokszor nem tapasztaltam, hogy "basshead" a nagyzenekar, pedig itt-ott már hallgattam nagyzenekart.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4920) Vasinger! válasza #71562240 (#4909) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azért a eléggé merész kijelentés, hogy a pop zene nem igazi zene. Tény, hogy nem sok közük van az előadók képességeihez, de igenis vannak bennük olyan részek is, amiket nem mindegy, hogy az ember egy 5k-s vagy egy 50k-s fülesen hallgat. A vokál ugyanúgy tud vokál lenni egy pop zenében is, mint egy másik stílusban.
Egyedül a hangszerek mások. Én azoknak a táborát erősítem, akik nem a valósághű hangzást szeretnék, ha nem a minél részletgazdagabb, tisztább hangzást, ami nem feltétlenül felelne meg mondjuk egy hangdoboz hangzásával.

(#4921) baluka26 válasza Vasinger! (#4920) üzenetére


baluka26
veterán

Sőt a leginkább ott jönnek a ki különbségek. Mai napig egyik kedvenc elfoglaltságom rádióban sokszor hallott slágereket meghallgatni itthon. Hátőő, van különbség :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4922) Deadzone41 válasza #56474624 (#4917) üzenetére


Deadzone41
őstag

szerintem a többi denont is érdemes lenne szeműgyre venni, frekimenetben nincsenek hatalmas eltérések köztük [link] [link] [link]. a d2000 Tyll szerint nagyon jó ár/érték aránnyal is rendelkezik.

(#4923) baluka26 válasza Deadzone41 (#4922) üzenetére


baluka26
veterán

Tyll a két kisebb Denon-t kedvelte igazán.

Mondjuk, ami tomkánál van D7k az új D7k, amiről szó is van IF-en.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4924) #56474624 válasza dudika10 (#4919) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig a hőn szeretett "etalon" hangzású akg-khoz képest bizony élőben basshead a műsor. :))

Múltkor még a 770 után is csak néztem élő zenénél, hogy a basszus...

(#4925) dudika10 válasza #56474624 (#4924) üzenetére


dudika10
veterán

A fülemmel soha nem érzékeltem még bassheadnek a műsort.
A többi érzékszervemmel igen. De ezen a téren a hiányosságokat egyáltalán nem fogja pótolni egy fejhallgató, és engem egyáltalán nem vigasztal, hogy a basszus helyette masszírozza a fülem. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4926) ntomka válasza #56474624 (#4917) üzenetére


ntomka
nagyúr

Éppen van nálam egy eladó. :)

ツ Headphones on - World off

(#4927) krichd1 válasza #71562240 (#4909) üzenetére


krichd1
addikt

Valahol hallgasd meg majd egyszer vmelyik Yoga CD-880-at, kíváncsi lennék, hogy milyennek találod. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4928) #56474624 válasza dudika10 (#4925) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem az összbenyomás számít. Abba pedig beletartozik a testeddel hallás is. Persze csalás a fejhallgatóknál a mélykiemelés, de nem nagyobb, mint elsummákolni bizonyos hangokat, hatásokat. Nincs bennem elhelyezve mérőműszer, nem analizálom a zenét. Csak azt hallom, hogy felborul a hangzási egyensúly a kiegyenlítettnek tartott fejhallgatóknál, nincs meg a harmónia.

Mondhatjuk úgy, hogy a fejhallgató a 3D-s valóság leképezése 2D-re, ebből a kiegyenlítettnek tartottak 2D-re pontosan képeznek le, míg a másik oldalon vannak azok, akik 3D-t akarnak csinálni 2D-ben (ezt most nem a színpadra értem, mielőtt valaki félreértené). :)

[ Szerkesztve ]

(#4929) dudika10 válasza #56474624 (#4928) üzenetére


dudika10
veterán

Te ezt hallod, én meg azt, hogy az eltúlzott basszusú fejhallgatóknál a hegedű brácsa, rosszabb esetben nagybőgő lesz. Az én összbenyomásom az, hogy ez borzalmas. Arról nem is beszélve, hogy számomra a fülem masszírozása is kellemetlen, és elképzelni nem tudom, hogy az valakinek hogy helyettesítheti a testtel való érzékelést. :N

(#4930) baluka26:
1. az picit más kategória.
2. a mélytöbblettel akkor se tud kompenzálni semmit (egyébként sem úgy van neki mélytöbblete, mint ahogy a bassheadnek kikiáltott fejhallgatóknak).
3. olyan hangfalas láncot építek annyiból, ami 3x körberöhögi és még bele is rúg 1-et, és amivel valóban bevonhatóak az egyéb érzékszervek a zenehallgatásba. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4930) baluka26 válasza dudika10 (#4929) üzenetére


baluka26
veterán

Nem, nem, nem és nem. HD650 ilyen, hogy elkúr jobbra-balra mindent, de D7k a mélytöbbletével együtt is hangszínhű tud maradni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4931) #56474624 válasza dudika10 (#4929) üzenetére


#56474624
törölt tag

Arra igencsak kíváncsi lennék, hogy telepszik rá a hegedű hangjára a 150-200 Hz alatti tartomány, és csinál belőle nagybőgőt. ;)

(#4932) bajnokpityu válasza dudika10 (#4929) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez hd650re tényleg igaz. adélből zorán,csellóból nagybőgő,stb...
de d7000re nem igaz ez.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4933) #71562240 válasza krichd1 (#4927) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az utóbbi napok fejleményei szerint most már van egy vagy két (talán három is) példány belőle (és egyéb nevű ikertestvéreiből) az országban. :D

Mindenkinek! Közhírré tétetem a miheztartás végett, a témában sokak által ismert viszonyítási alapot felemlegetve: például a Denon D1100 hegedűjéhez képest a valóságban sokkal-sokkal "nagybőgőbb" bármely valós hegedű! (Nekem se ingem se gatyám a Denon D1100, csak azért említettem éppen ezt, mert ehhez mindenki tud viszonyítani, és sokat emlegetett fejhallgató a mélyeknek a közép- és felsősávra való ráülése szempontjából.) Ugyebár azt akarom mondani, hogy a "hegedűből nagybőgőt csináló" fejhallgatók hegedűjéhez képest a valóélet-beli hegedű általában sokkal "nagybőgőbb".

[ Szerkesztve ]

(#4934) dudika10 válasza #56474624 (#4931) üzenetére


dudika10
veterán

És ez melyik fejhallgató is konkrétan?
Mert hogy nem a D1100 vagy az XB500 például, az biztos. Vagy már nem a bassheadnek kikiáltott fejhallgatókról beszélünk? Mert én továbbra is azokról.
Egyébként a G húr 196Hz, az A természetesen 440Hz. Nincs "olyan magas" hangja a hegedűnek. :)

(#4932) bajnokpityu: nem is arról van szó. :N

(#4933) kammerer: volt pár hegedűm. Nem emlékszem, hogy bármelyiknek is nagybőgő hangja lett volna a D1100 által megszólaltatott hegedűhöz képest. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4935) Deadzone41 válasza dudika10 (#4934) üzenetére


Deadzone41
őstag

biztos nem a műpában játszottál rajtuk, az lehetett a gond :)

(#4936) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Úgy döntöttem, hogy az lesz a legjobb, ha meghallgatom élőben D1100-at és a SRH840-et.

Namost. A kérdés, hogy van e Pesten olyan hely, ahol ezt megtehetném? Lehetőleg a belvárosban kéne.

Forrásnak a Wolfson's WM8994 DAC chipes telefonomat fogom használni, ami remélem elég lesz nekik.

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#4937) bajnokpityu válasza Vasinger! (#4936) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hangbarlang?

galaxy, nexus S? neutronnal, voodooval elég a shure-hoz,és egész élvezetes párost is alkotnak.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4938) #71562240 válasza Vasinger! (#4936) üzenetére


#71562240
törölt tag

Fajhallgató Pláza például.

(#4939) schawo válasza Vasinger! (#4936) üzenetére


schawo
titán

Elég lesz. D1100 szerintem minden hülyeboltban ki van rakva, általában több példány több helyen. A 840 egy más tészta, olyat például fiziknél találsz. (hangbarlang.hu)

(#4937) bajnokpityu
A Galaxy S-nek nekem kicsit kevés a mélye a 840-nel :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4940) Vasinger! válasza bajnokpityu (#4937) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi szépen, bár a 14 ker már eléggé kiesik nekem, de lehet, hogy oda is elnézek.

Igen, egy Galaxy S-em van, Voodoo-val természetesen.

kammerer:

Köszi, ez mondjuk még közel is van nekem!

schawo

Ezt jó hallani. Ennyire consumer termék lenne? Azt hittem, hogy ritka az ilyen, de akkor ezek szerint mégsem. :R

(#4941) Vasinger! válasza schawo (#4939) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igazából a legtöbbet egy ASUS Xonar D1-gyel használnám. Ez elég kraftot adna D1100 és 840 szintű fejesnek? Mert hangkártyát viszont nem szeretnék cserélni emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#4942) PuMbA válasza Vasinger! (#4941) üzenetére


PuMbA
titán

Simán.

(#4943) bajnokpityu válasza schawo (#4939) üzenetére


bajnokpityu
félisten

melyik koncertteremhez képest? :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4944) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogy lehetséges az, hogy az azonos paraméterekkel rendelkező és megegyező árszegmensben lévő fülesek impedancia értékei között több száz Ohm eltérés is lehet?

DT 770 PRO 250 Ohm
SRH 840 44 Ohm
D1100 32 Ohm

Ez azért nem kis eltérés. Mert ugye minél nagyobb, annál nagyobb erő kell ahhoz, hogy meghajtsa a mágnest.

(#4945) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ha már telefonok (bocsi az offért). A 8X-et hallotta valaki közületek? Ha igen, akkor kikérném a véleményét ezzel kapcsolatban, egy másik topicban épp erről megy a vita.

(#4946) krichd1 válasza Vasinger! (#4944) üzenetére


krichd1
addikt

DT 770 Pro-ból van 32 és 80 ohmos verzió is, de az érzékenység is sokat számít. Meg persze az eddigi tapasztalatok, mert vannak olyan fejesek amik papíron könnyen hajthatóak, a valóságban mégsem. Ez akár fordítva is igaz lehet.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4947) Firstaye


Firstaye
tag

Sziasztok kedves fórumlakók!

Segítségkéréssel fordulnék hozzátok; ki szeretném választani, a számomra legoptimálisabb fejhallgatót.
Ezek a fő szempontok, ha van még valami fontos kérdés, kérlek jelezzétek:
70% utcán, tömegközlekedésen ; 30% otthon leginkább egyedül
Leginkább zenehallgatásra, de néha gitározok, és nem akarok másokat zavarni, így rádugnám az erősítőmre.
A rá szánt összeg: max 15 000 Ft, de lehet kicsivel drágább is, ha jobb az ár/érték aránya.
Vezetékes (lehetőleg cserélhető legyen a vezeték)
Nyitott és zárt is lehet, ez nem annyira szempont.
Mikrofon nélküli.
Mivel általában rockzenét hallgatok, így középtartományban legyen erős, de jöhet egy kis mély.
Mivel fentebb is írtam, hogy közlekedésközben használom, így ha használaton kívül van, akkor nagyeséllyel a táska mélyén helyezkedik el, tehát legyen kicsit ellenálló.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#4948) krichd1 válasza Firstaye (#4947) üzenetére


krichd1
addikt

Digitech Pro Monitor, Shure SRH440.
Ha tömegközlekedésen használod inkább, akkor érdemes valamennyire szigetelő zártat venni.
Fülhallgatón is érdemes elgondolkozni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4949) fi:zi'k válasza krichd1 (#4948) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért ennyire nem olráund a Digitech, hogy hordozható fejesként tekintsünk rá. :N

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4950) krichd1 válasza fi:zi'k (#4949) üzenetére


krichd1
addikt

A hordtáskájával simán, utazótáskában is elfér. :D

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.