Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) #56474624 válasza bajnokpityu (#5699) üzenetére


#56474624
törölt tag

A baj az, hogy annak idején az az erősítő ugyanúgy "belépőszintű" volt. A még nagyobb pedig az, hogy hifibarlangban alig találtak olyan erősítőt, ami már jobb. Tehát a magasabb kategóriával szemben is abszolút versenyképes egy 60-as évek végi kis vintage erősítő. A csöves cuccaik pedig még inkább. Nem kellene lenézni ezeket előítéletből. Nem állítom term.-en, hogy a mai csúcscuccokat verik, de gyakran egy nagyon jó szintet képesek hozni, távol állnak a szobadísztől. Persze nem csak erre a márkára vonatkozik, általában előfordulnak nagyon jó vintage cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#5702) bajnokpityu válasza #56474624 (#5701) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem ne engem akarj meggyőzni. Egyik mai planar/dinamikusra nem cserélném vén staxomat :D
Vagy a 30éves canton dobozka. Tök kedves hangja van. 20ezeré.

Manapság a dacok,spdif források fejlődnek, de ezt a fejlődést máshol nem nagyon veszem én sem észre.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5703) baluka26 válasza bajnokpityu (#5702) üzenetére


baluka26
veterán

Lassan negyven :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5704) Joao válasza Joao (#5537) üzenetére


Joao
tag

Erre valaki? :)

(#5705) kolosanyi válasza Zoli133 (#5671) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, ezért is írtam oda, azért ez lényeges. Biztos lehetsz benne, hogy átmegyek. No meg viszem az emlegetett pálinkát is... :DDD

(#5706) fi:zi'k válasza kolosanyi (#5705) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Utóbbit csak tesztelés után fogyasszátok el, mert exponenciálisan javítja a hangminőséget. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5707) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

mennyit jelent hangminőség szempontjából a vezeték? ha teszem azt a gyárihoz képest egy olcsó vezetékre cserélem, lehet hallható különbség?

(#5708) fi:zi'k válasza Johnny Cage (#5707) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akár. Kérdés min, mit és mire?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5709) Johnny Cage válasza fi:zi'k (#5708) üzenetére


Johnny Cage
addikt

HD668B gyári kábelt => ilyenre

(#5710) kolosanyi válasza fi:zi'k (#5706) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azt hiszem megfogadjuk a jó tanácsot. :DDD

(#5711) Bodz válasza Johnny Cage (#5709) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És ez miért lenne jó neked? :)

(#5712) dudika10 válasza Bodz (#5711) üzenetére


dudika10
veterán

Valószínűleg azért, mert ez 5 méter. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5713) Bodz válasza dudika10 (#5712) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én inkább valami normális mikrofonkábelből csináltatnék. :B Pl. nekem ilyenből van egy 3 méteres hosszabbítóm.

(#5714) dudika10 válasza Bodz (#5713) üzenetére


dudika10
veterán

Csak az nem 800 forint. :)

Attól függ, mire használná az ember, TV nézéshez szerintem teljesen mindegy például.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5715) Johnny Cage válasza dudika10 (#5714) üzenetére


Johnny Cage
addikt

mindenes füles. megtört a vezetéke, ezért akarom kicserélni. fi:zi'k már jelezte h lenne gyári kábele Slux-hoz, kérdés az, h van e jelentősége? au2zs kártyával használom

(#5716) ntomka válasza Bodz (#5713) üzenetére


ntomka
nagyúr

És olyan jól is verekedik a kábel, mint a névadója? ;]

ツ Headphones on - World off

(#5717) Bodz válasza ntomka (#5716) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem, de nagyon jó bírja a taposást, meg nyom nélkül elviseli, ha áthajtok rajta a székkel. :D

(#5718) stranger28 válasza Bodz (#5717) üzenetére


stranger28
addikt

Jesszus. :DDD

(#5719) Audison válasza ntomka (#5716) üzenetére


Audison
senior tag

;] Minimum úgy, mint a bloodsportban.

[ Szerkesztve ]

(#5720) #56474624 válasza Bodz (#5717) üzenetére


#56474624
törölt tag

Székkel kábelen áthajtás ismerős. :D

(#5721) stranger28 válasza #56474624 (#5720) üzenetére


stranger28
addikt

1x történt meg velem, azóta szigszalag védi ezt is. :DDD

(#5722) #56474624 válasza stranger28 (#5721) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nálam semmi baja nem lett a 770 kábelének, már legalább 10-szer áthajtottam rajta a székemmel. Némi nyoma volt talán, de az afféle rugalmas alakváltozás volt, tehát eltűnt. :))

(#5723) fi:zi'k válasza stranger28 (#5721) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A széket? :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5724) Vasinger! válasza #56474624 (#5720) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az AKG-m kábelén én is sokszor átmentem már, de különösebb baja nem lett, jól bírta, pedig nem valami vastag.

A-T M50-et meg féltem mint a szemem fényét :D

(#5725) Bodz válasza stranger28 (#5718) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Látod magad előtt a jelenetet? Elbír a kábel. :D

(#5726) stranger28 válasza fi:zi'k (#5723) üzenetére


stranger28
addikt

Ne akard tudni. ;]

(#5725) Bodz: :DDD Nem, csak egyszer sikerült már elcsesznem egy gagyi fejest így, azóta fóbiám van.

[ Szerkesztve ]

(#5727) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Hali
Egy darab találós kérdésem lenne a 840-es Shure mennyire fagy tűrő ? :DDD érdemes ilyen kinti levegőn mozogni vele? :DDD

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#5728) tikshow válasza PofaJenö (#5727) üzenetére


tikshow
addikt

Szerintem hamarabb törik le a füled, minthogy baja legyen. ;)

(#5729) #56474624


#56474624
törölt tag

Tegnap este hallgattam telefonról fejhallgatóval a Bartókot. Valami döbbenet (főleg a tér pontossága). Bár a Bartók már hangdobozokkal hallgatva is okozott bőven meglepetést, érdemes hallgatni néha-néha. :K

(#5730) baluka26


baluka26
veterán

Ez így nem szólhat rosszul :)
Mellesleg csodaszép.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5731) Spam123


Spam123
tag

Egy ismerősöm venne egy fejhallgatót.

Egy Denon D1100-at nézett ki, nem bírtam lebeszélni róla a sok mély miatt de, 30000 Ft-ért tudna egyet teljesen újként, annyiért megérné?

Ha nem jönne be neki esetleg később el tudná adni úgy hogy ne bukjon rajta?

[ Szerkesztve ]

(#5732) #71562240 válasza Spam123 (#5731) üzenetére


#71562240
törölt tag

Meg.
El.

(#5733) tikshow válasza Spam123 (#5731) üzenetére


tikshow
addikt

Creative Aurvana Live! olcsóbban tud jobb hangot. D1001 licensz-es fejhallgató. :U

(#5734) Geretnero válasza Audison (#5610) üzenetére


Geretnero
csendes tag

Melyik van neked? DT 770 pro vagy DT 770 PRO Limited Edition?

(#5735) schawo válasza tikshow (#5733) üzenetére


schawo
titán

Attól, hogy ugyanaz a kapszula van benne, még sokkal gyengébben szól, mint a D1001, vagy a D1100. Ez csak egy "városi legenda", hogy ugyanúgy, vagy jobban szól a CAL, mint a Denon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5736) tikshow válasza schawo (#5735) üzenetére


tikshow
addikt

InnerFidelity-től idézetem. :U
(#5734) Geretnero: DT 770 Edition 32Ohm-ja volt, de már az enyém. :)

(#5737) #56474624


#56474624
törölt tag

A 770-esem szivacsa már szépen eldeformálódott több mint 1 év alatt. Most másképp raktam föl a szivacsot, kevesebb lett a basszus. Bár egyelőre nem tudom, ennek most örülnöm kellene-e. :)
Az biztos, hogy ahogy majd használódik még a szivacs, a hangja fog változni az idők folyamán.

(#5738) Geretnero


Geretnero
csendes tag

Hol tudom meghallgatni ezeket együtt?
-DT 770 PRO Limited Edition 32 Ohm
-DT 770 PRO
-Shure SRH840

(#5739) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni Superlux HD660 fejhallgatómat, semmi gondom nincs vele, kényelmes hosszútávon is, hangjával is megvagyok elégedve, bár némi +mélyhangot elviselnék :B.

Teljesen nyitott kivitelek érdekelnének, 99% ban játék +TS használata, zenét hangfalról hallgatok amiatt is lenne szükség a nyitott fülesre, mert a jelenlegi nagyon szigetel.

Amennyiben lehetséges rugalmas kábele legyen, mint a HD660 nak (spirál), bár ez nem létfeltétel.
Kényelmes legyen hosszútávon is, valamint a fül körül támaszkodjon fel (nagy párna).
Max 30 ig mennék el árban.

Én vagyok M3nyus!

(#5740) fi:zi'k válasza M3nyus (#5739) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Magyarán headsetet szeretnél?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5741) M3nyus válasza fi:zi'k (#5740) üzenetére


M3nyus
aktív tag

headset=füles + mikrofon? :B

Mikrofon nem szükséges, sőt ne legyen rajta.

Tehát egy sima nyitott fejhallgató érdekelne, 30 ig,de ha olcsóbb nembaj ;)
Bármilyen márka jöhet, használ is.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok M3nyus!

(#5742) fi:zi'k válasza M3nyus (#5741) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A TS (TeamSpeak?) miatt gondoltam a mikrofont.
A nyitottakra nem éppen a mélytúlsúlyos hangzás a jellemző, bár vannak kivételek.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5743) Geretnero


Geretnero
csendes tag

DT 770 PRO LTD 80 Ebben az esetben mit jelent az LTD? És miért drágábbak?

(#5744) #56474624 válasza M3nyus (#5741) üzenetére


#56474624
törölt tag

Beyer 990 (pro)-t nézz használtan. Az nyitott és mélye is van elég.

(#5745) fi:zi'k válasza Geretnero (#5743) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

[link] Vmi "limiter" van rajta.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5746) M3nyus válasza fi:zi'k (#5742) üzenetére


M3nyus
aktív tag

igen, igen TS = team speak, külső mikrofont használok egy régebbi megmaradt fülesből, rendesen teszi a dolgát :)

Én vagyok M3nyus!

(#5747) schawo válasza tikshow (#5736) üzenetére


schawo
titán

A CAL komolyabb hibája, hogy rendkívül vacak a ház anyaga, és a rezonanciák miatt döng, mint a fene. A D1100 abszolút hangminősége sokkal jobb, de a hangképe és a mélykiemelése úgy általában nem tetszik Tyllnek. De attól még a CAL jóval gyengébb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5748) albinolynx


albinolynx
őstag

Sziasztok!

Az első hozzászólás alapján próbáltam összeszedni milyen igényeket támasztok egy leendő fejhallgatómmal kapcsolatosan. Amit az elején leszögeznék, hogy egy kommersz laptop stereo kimenetről, esetlegesen egy alaplapi integrált hangkártya forrásról lenne üzemeltetve. Sajnos túlnyomó többségében tömörített MP3 formátumban, bár mostanság kezdem flac-ban is megtalálni a vonalat.
Nem kívánok belemenni túlzottan az erősítők világába sem. Ha szükséges, építek hozzá egy ic-s végfokot, stb, de csövezni, stb nem szeretnék.

Az igényeim:
Otthoni használatra szeretnék egy vezetékes, mikrofon nélküli, circumaural, zárt kivitelű fejhallgatót. Ha lehetséges egyoldali kábelelvezetésű legyen. Nem tudom mi a szakszerű megnevezése, remélem érthető.
Skype, zene, filmek a zeneforrás általában. Elvétve egy kis játék, de ha az előző trióval elboldogul csak nem fekteti meg a játék.
Hangzás: heavy metal, hard rock, hardstyle, hardcore, könnyedebb electronic (moby, etc).
Ár: képlékeny, gondolom feleslegesen túlzó költekezés értelmetlen a hangkártya hangminősége végett.

Nem egész napos használatra lenne, inkább az esti, éjszakai órákban. Eddig egy samsung telefonhoz járó fülhallgatóval operáltam. Viszont az agybadugós kivitele zavar és idegesítően tekeredik a vezetéke, ami ráadásul szimmetrikusan elvezetett.

Ami zavarna:
Összeugró zsinór, kényelmetlen viselet, hamar foszló párna, túlzó kiemelés a hallható tartományban.

Milyen konkrét típust javasolnátok?

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#5749) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kb. 1 hét elteltével úgy érzem, hogy már nagyjából helytálló véleményt tudnék írni az A-T M50-ről.

Az első pár napban igazán sok mindent nem vettem észre az előző fejesemhez képest, nem éreztem ezt olyan előrelépésnek ami feltétlen megér volna ennyi pénztöbbletet az előzőhöz képest.

Az már az első nap lejött, hogy kényelemben és fizikailag a fejhallgató nagyon ott van. Masszív, minőségi fejhallgató, vastag jól szigetelt kábellel és aranyozott csatlakozóval. A fejes is nagyon jó, kényelmes, tény hogy az ember füle hajlamos beleizzadni, de mondjatok egy fejest amelyikbe nem fog ami műbőr és zárt....

A hangminőségre áttérve, mint írtam az első napokban nem jött ki az a nagy különbség, persze ebbe az is belejátszhatott, hogy bejáratva sem volt, de már teljes mértékben be van.

Mostanra biztosan mondhatom, hogy megérte azt a nem kevés pénzt. Hihetetlen, hogy mennyire érezni a dinamikát a fejesben, ami az előzőben kb. semennyire nem volt. Érezhető, hogy a hangképe is sokkal szélesebb, mint a korábbiban.
Erősen féltem, hogy én mint "mélybuzi" nem lesz elég a mélye, de azt kell mondjam, hogy ha több lett volna, már baj lenne, ez számomra pont optimális.

Szeretnék említést tenni arról, hogy az énekhangokat úgy érzem, mintha halkabbak lennének, mint kellenének, és inkább a különböző effektet jönnének előtérbe, ami nem tudom hogy a füles hibája, vagy eredetileg ilyen a felvétel is, nekem ezzel nincs különösebb bajom.

Továbbá fontos megjegyeznem, hogy nem mindig teljesít jól a fejes. Vannak számok amelyeknél alig hallható különbség, hogy ez egy minőségibb fejesről hallgatja az ember vagy sem, persze ez nem róható fel az M50 számlájára, ezzel csak arra akartam célozni, hogy ha valaki nagyon csak egyfajta, olyan típusú zenét hallgat, amiben nincs annyi részlet, annak nem biztos hogy kell venni ilyen fejest.

Legjobb példának a rock számokban lévő gitáregyvelegek azok amik számomra ugyanúgy szólnak egy 2k-s fülesen mint egy 41k-son.....persze egy akusztikus gitár egyből más dolog, ne keverjük a kettőt.

Tehát összességében tudom ajánlani az M50-et, akinek a költséghatára valahol 30-40 környékén van. Ennyiért ez egy jó vétel és remélem ezt később is így fogom látni!

Megjegyzés:

Ez a füles már igenis követeli a minőségi forrást is sajnos, ezt érdemes figyelembevenni vétel előtt. Tehát ne erről akarjunk 192-es MP3-at hallgatni egy egyszerű hangchippel megáldott telóról. Érdemes egy dedikált hangkártyával/DAC-cal/Minőségi mobil eszközzel és legalább 320-as MP3-mal rendelkezni.

:R

[ Szerkesztve ]

(#5750) asdf2


asdf2
tag

Sziasztok!
Olyan fülest keresek, ami circumaural, jó mély hangokat nyom. Ezenkívül annyi kell, hogy ne csak zenét tudjak rajta hallgatni (telóról), hanem ha játszok tudjam használni. (Azaz, hogy kényelmes legyen, ha itthon használom.)

Minél olcsóbban szeretném megúszni, igazából egy olyan 6000-7000 Ft-ból szeretném megúszni, nem vagyok túl igényes.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.