Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) ntomka válasza baluka26 (#5500) üzenetére


ntomka
nagyúr

Király. Még mindig meghallgatnám ezt a fejest. :)

ツ Headphones on - World off

(#5502) baluka26 válasza ntomka (#5501) üzenetére


baluka26
veterán

Klasszul szól. Mondjuk nekem hordozható célra nincs nagy igényem, de ez bőven teljesíti :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#5503) debi


debi
tag

Érdemes "kitömni" a Superlux HD660-at?
Találtam egy fórumot ahol akváriumi "szűrőbetét vattát" (kb 700 forint) raktak a fejesbe és javított a hangzáson. A második posztban vannak képek a kivitelezésről. A bátor tesztelő szerint javított a basszuson és növelte a szigetelést is. Figyelembe véve, hogy olcsó és nem végleges modifikáció szerintetek érdemes kipróbálni? Valaki próbálkozott már hasonlóval?

update: Ez még durvább! Teljesen kinyitják szegényt. :Y

[ Szerkesztve ]

(#5504) tikshow válasza debi (#5503) üzenetére


tikshow
addikt

Elég sok ilyen mod van ahogy néztem, nem csak ehhez a fejhallgatóhoz. Egy próbát megérhet, ha tudod, hogy mit csinálsz és nem barmolod szét. :)

(#5505) TheZukker válasza tikshow (#5504) üzenetére


TheZukker
tag

Én is csak ezért nem estem neki rögtön amikor megláttam. Félek, hogy elbaszom..:D

(#5506) debi válasza TheZukker (#5505) üzenetére


debi
tag

Az első, annyira nem félelmetes. Nincsen odacsavarva, beragasztva a "meghajtó", csak ki kell emelni és berakni mögé vattát, majd visszatenni. Nincs kábelezgetés, fúrás-faragás. Elvileg nem lehet benne kárt tenni. Elvileg. Most kap új beyer párnákat (fi:zi'k :R ), ha már úgy is le vannak véve a régiek, lehet belekukkantok.

(#5507) dudika10 válasza debi (#5506) üzenetére


dudika10
veterán

Érdemes ezzel a moddal próbálkozni, egész jót tud tenni.
Másik amit érdemes kipróbálni, lévén, hogy superluxról beszélünk, az az, hogy még egy szivacskorongot raksz a füled és a membrán közé.
Ezek mind könnyedén kivitelezhetőek és könnyedén visszafordíthatóak (és ~ingyen vannak). :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5508) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na, tegnap megjött a Digitech fejes (csak épp net nem volt, hogy megírjam a tapasztalatokat). Végül nem kellett vámot fizetni, úgyhogy maradt a 12k-s ár. A kicsomagolás után egyből fel is tettem a fejemre, marha kényelmes darab, ahogy már korábban is megállapítottam a próba során (igaz, ennek még kicsit nagy a szorítóereje, de ez majd gondolom engedni fog). Viszont érdekes, hogy fi:zi'k-nél a Sony lejátszóm meg se tudta szólaltatni, most meg simán, ahogy a Lumia 800 is (ezt csak érdekességként próbáltam ki, amúgy a hangja még mindig nem jó). Na mindegy, ennek ellenére a következő lépés egy E10, február 14-én van a szülinapom, meglepem magam egyel. :)

A hangjáról a véleményem pedig az, hogy ennyiért jó vétel, de a 440 azért egy picivel jobb (zoli133 840-es párnákkal felturbózott példányával hasonlítottam össze, illetve csak emlékezetből írom, de ahhoz viszonyítok). A mélyek szerintem szebbek a 440-en, viszont a közepek és a magas az valami eszméletlen jó. Illetve baromi szép tere van, tényleg le a kalappal. Nekem mindenképp nagy előrelépés ez is az eddigi hangkeltőimhez képest. Tegnap azon kaptam magam, hogy tanulás közben a Sony lejátszómról halkan hallgattam a zenét (ami nem túl jó forrás), erre folyamatosan új részleteket hallok meg a jól ismert zenéimből. Tetszik, hogy végre az ének is olyan, amilyennek lennie kéne. Nem mélyül el az énekes hangja, nem olyan, mintha egy fiók mélyéről énekelne, a terc és a többi szólam tisztán kivehető, szépen elkülönül (eddig csak azt hallottam, ott van, de nagyon mosott). Szóval összességében elégedett vagyok vele, hát ha még lesz egy jobb forrás hozzá... :)

Ja, a táska, amit adnak hozzá nagyon baró. :D

(#5509) spanyoll


spanyoll
addikt

Üdv!
Nem találtam sem fej/fülhallgató beárazós topicot, sem hasonlót, ha van irányítsatok át kérlek linkkel.
A kérdésem az lenne, hogy ez az ár mennyire reális?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#5510) szakibá... válasza spanyoll (#5509) üzenetére


szakibá...
senior tag

Attól tartok, semennyire. Valószínűleg arról a kínai gépsorról jött le, amin a hamisított Sony V700-at és ugyanígy kinéző egyéb társait gyártják, csak ez kicsit fel van turbózva. Azoknak a hangja meg sem közelíti a Sony-ét, vagyis sz@r (a Stantont még nem hallottam). Már az nem jelent jót, ha zenére villogó ledet és hapcsolható szűrőket tesznek fejhallgatóba. Az is visszatarthat, hogy ahány oldal, annyiféle technikai adatot közölnek róla (1, 2). Ha ragaszkodsz ehhez a kinézethez (ami nem túl kényelmes és nem szigetel jól), akkor inkább a használt eredeti V700-at ajánlom, ennél olcsóbban is szokott felbukkanni, csak ki kell várni.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5511) SOAD19 válasza szakibá... (#5510) üzenetére


SOAD19
addikt

Eladni szeretné, nem megvenni, az adatlapja megnézése után bizton állíthatom. :P

[ Szerkesztve ]

(#5512) spanyoll válasza SOAD19 (#5511) üzenetére


spanyoll
addikt

Pontosan, eladni szeretném. Venni pedig valami online "dj shopból" vettem lelkes emberkeként, miszerint ez tuti jó lesz nekem. Anno (3 éve talán?) 22-24 körül volt asszem, most árgép szerint 20 körül mérik.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#5513) PuMbA válasza schawo (#5464) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ezért van az, hogy 1998-ban még egy 7-es dinamikájú szám is így meg így szólt? Mert ami a 2000-res években hasonló dinamikával rendelkezik az ezekhez képest mind fos és tiszta lapos (ezekben a számokban még hallatszik a basszusgitár rendesen :DDD ). Béna kompresszorokat használtak vagy csak itt még nem szartak bele a masterelés minőségébe?

[ Szerkesztve ]

(#5514) szakibá... válasza spanyoll (#5512) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ezt jól benéztem. Mindegy, viszonyításképp én 7K-ért vettem eredeti V700-at rossz párnával (újan 45K).

PuMbA! Amit kifogásolsz, annak semmi köze a felvételi technikához, az ízlés (közízlés) változott (romlott). '98-ban már bőven a digitális technika volt az uralkodó. Én nem sírom vissza az analóg világot.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5515) schawo válasza szakibá... (#5514) üzenetére


schawo
titán

A közízlés nem magától változott. 98-ban még messze nem úgy működött az uralkodó digitális technika, mint a kétezres években. Az outboardok sokkal fontosabb szerepet kaptak, míg a kétezres években széles körben elterjedt a gyerekcipőben járó digitális pluginek használata.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5516) attika89


attika89
senior tag

Fidelio X1 megy vissza Amazonnak :(
Sibilance nem változik, elég sok albumon hallom (focal JMlab albumokon is), és engem nagyon zavar.
Amazon azt mondta nincs nekik és nem forgalmazzák, szóval full refund oszt jónapot. Pedig szerettem volna nagyon a sziszegés nélkül.
Na most meg jöhet a "mi lesz helyette" című fejezet....

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#5517) krichd1 válasza attika89 (#5516) üzenetére


krichd1
addikt

Sajnálatos az ilyen. :(
Átmenetileg a jól bevált Digitech Pro Monitor... :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5518) attika89 válasza krichd1 (#5517) üzenetére


attika89
senior tag

Lehet :P
Ha minden jól megy eladom a Moster fülesemet, és bővül egy hangyányit a keret

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#5519) spanyoll válasza szakibá... (#5514) üzenetére


spanyoll
addikt

Magyarán én max 7-8Kért tudom eladni jó esetben is?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#5520) contaxg


contaxg
veterán

ntomka :) AKG-k551

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5521) #71562240 válasza PuMbA (#5513) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szeretem a Toad The Wet Sprocketet, finom easy listening. Éppenséggel nekik is jobban szólnak a korai lemezeik, mint az újabbak.
Tisztelet a kivételnek, de a stúdiótechnika és a hangmérnöki szemlélet is erősen halad évtizedek óta a kényelmesség, a számítógépesedés és a gépi manipulációs lehetőségek kihasználása felé, ami értelmszerűen igencsak rontja a hangminőséget. Kivétel is persze sok van ez alól, de a jellemző tendencia ez, ezért is van annyi irdatlan szar felvétel manapság. Vannak ma is jó felvételek, csak sokkal kisebb az arányuk, mint 20-30-40-50-60 évvel ezelőtt. Egyébként a két nagy technológiaváltás (először a digitális, másodszor a digitális-számítógépes technológia bejövetele) hosszú időre eleve lerontotta a hangfelvételkészítés szintjét, mert (amellett, hogy én persze visszasírom az analóg korszakot) eleinte mind a két új technológia eleve olyan pocsék volt, hogy abból a legjobb hangmérnöki szemlélettel sem lehetett értelmes hangminőséget kicsiholni. Aztán javultak a technológiák persze, de kevés a jó és igényes hangmérnök-producer.

(#5522) ntomka válasza contaxg (#5520) üzenetére


ntomka
nagyúr

Köszi, de miért is linkelted? :)

ツ Headphones on - World off

(#5523) contaxg válasza ntomka (#5522) üzenetére


contaxg
veterán

Nem te vettél most a Vaterán egyet?
Jó bolt volt... :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#5524) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Na végre beléptem én is a klubba egy Shure 840-el. :))

Most egy Presenter1 hajtja, de a héten kipróbálok egy HeadBuffer-t is.
Forrás egy wolfson-os kiskínai dac.
Digitkábeleket akartam ma variálni, de már fáradt vagyok koncentrálni.

A fejes tetszik, könyörög hogy igényes zenéket hallgassak vele. :DDD

(#5525) szakibá... válasza spanyoll (#5519) üzenetére


szakibá...
senior tag

Talán, jó esetben. De gyanítom, kapkodni nem fognak érte.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#5526) spanyoll válasza szakibá... (#5525) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi :(

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#5527) ntomka válasza contaxg (#5523) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az volt bizony. :R

ツ Headphones on - World off

(#5528) schawo válasza #71562240 (#5521) üzenetére


schawo
titán

Pont így. Szerencsére az elmúlt 2-3 évben radikálisan javult a számítógépes technológia, és talán ebből is lesz valami tényleg használható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5529) krichd1 válasza schawo (#5386) üzenetére


krichd1
addikt

Tényleg zseniális felvétel, most hallgatom, köszi hogy előhoztad. :R

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#5530) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az AKG K551-ről? Beyer Dt931-em van most, melyet szeretek nagyon, de tegnap MM-be megakadt rajta a szemem. Érdemes szert tenni rá vagy elég bőven a mostani egy jó dac-al? Főként rock, pop, elektronikus műfajt hallgatok.

:R

(#5531) Laybee válasza schawo (#5386) üzenetére


Laybee
őstag

Én is köszönöm. Sose hallottam még így. :R

(#5532) StormMan


StormMan
tag

(#5473) krichd1
(#5486) kammerer
fi:zi'k Segítségével pedig lehet az ajánlott típusokat ki is fogom tudni próbálni a közeljövőben.

Köszönöm a válaszokat és a segítséget.

Az még felmerült közben, hogy a notebook jack kimeneteére dugva a fülest halk búgó/sípoló/"zaj" hallatszik ha nem hallgatok zenét. USB-s fülessel nem tapasztaltam ilyesmit, érdemes lenne-e venni a füles mellé egy FiiO E10?

(#5533) #56474624 válasza turbobusa (#5530) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ahogy én tudom és olvastam, a Beyer 931 egy magasabb kategóriás, a DT880-nal egy ligába, sőt némelyek szerint inkább afölött elhelyezkedő fejhallgató. Tény, hogy nem túl ismert/elterjedt fejhallgató, így nehezebb róla objektív képet kialakítani pusztán a véleményeket olvasván. Bár szerintem (ezek alapján) sem az, se a K551 nem kifejezetten való a felsorolt műfajokra.

[ Szerkesztve ]

(#5534) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Most jöttem rá, hogy a The Wallt még nem is hallgattam STX-ről, vagy csak az esti hallgatózás varázsa, tényleg kiélesedik az ember füle... lehet későn fekszem :U
Van ebben az albumban munka rendesen.

(#5524) Tamoo
:K
840 for the win

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5535) Audison válasza StormMan (#5532) üzenetére


Audison
senior tag

Az alaplapi karitól biztosan jobb lesz az E10, tehát rosszul nem jársz, ha benevezel egyre. Próbáltad a mikrofont kikapcsolni-némítani? Nekem mindig az okozta a sistergést.

(#5536) turbobusa válasza #56474624 (#5533) üzenetére


turbobusa
senior tag

Ertem, sokszor a tesztek nem adjak vissza a valosagot, hisz egyenenkent mas izles alakulhat ki.
Maradok a Beyer-nel, hala Istennek semmi problemaja nincsen, remelem ezutan se lesz.
Kellene melle valami erosito, mert keri. :D

(#5537) Joao


Joao
tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Maxell Retro DJ-t használok, hangjával elégedett is vagyok - ebből következően audiofilnek nem nevezném magam - viszont hosszabb távon nagyon nyomja a fülem. Szóval szeretnék 15.000 Ft-ig bezárólag egy kényelmesebb fejhallgatót venni. Otthoni használatra, erősítés nélkül, egy HP EliteBook 8440p-ről, illetve iPod Touch-ról használnám. Általában alternatív rockot hallgatnék, illetve filmek.
Superluxokat néztem a Muzikernél, a HD330-at és a HD668B-t. Ezek közül melyik felelne meg nekem a leginkább? Vagy inkább másik?
Köszönöm a segítséget.

(#5538) ntomka válasza turbobusa (#5530) üzenetére


ntomka
nagyúr

A K551 szerintem sem való ilyen zenére, de ha új árán vennéd, akkor inkább K550-et keress. Ugyanaz a fejhallgató, csak az 551 az apple franchise miatt sokkal drágább.

ツ Headphones on - World off

(#5539) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

philips sbc-hp200-ról mi a vélemény?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5540) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Tegnap este még megpróbálkoztam kábel cserélgetéssel...
Csak kíváncsiságból .... fejesnél általában mennyit számít a jó digitkábel? :F lehet csak a fáradtság miatt de én max minimálisat hallottam egy olcsó usb és egy relatíve drága koax között. :((( (ezzel nem akarok vitát generálni)

Mindenesetre nekifutok majd még egyszer kipihenten...

[ Szerkesztve ]

(#5541) tikshow válasza Tamoo (#5540) üzenetére


tikshow
addikt

Szvsz semmit. Kábel-kábel. Ha nem csupasz és nincs eloxidálódva akkor ugyanúgy kell vezetnie az áramot.
Igaz HDMI, de csak egy példa: link

(#5542) Zoli133 válasza tikshow (#5541) üzenetére


Zoli133
őstag

Ezt ajánlom, egész meggyőző.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#5543) bigmasterg válasza Tamoo (#5540) üzenetére


bigmasterg
addikt

Van olyan fejes és rendszer ahol számít és van ahol kevésbé.
A shure-ok (legalábbis a 440, azt ismerem jobban) elég jól elfednek dolgokat, ami nem baj. Plusz könnyen is hajthatóak, így szükség esetén, akár beépített hangkeltővel sem lesz teljesen hallgathatatlan az eredmény.
De mondjuk egy 50 ezres rendszerhez, sem biztos, hogy ésszerű 100 ezres kábeleket venni. :)

Halide és a dac-om beépített usb-je/fw-je között elég egyértelmű volt a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#5544) #71562240 válasza tikshow (#5541) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát, ez nagyon nem igaz, még elméletben sem, nemhogy a gyakorlatban.
Ezzel Tamoo már generálta is a vitát. :D

[ Szerkesztve ]

(#5545) tikshow válasza #71562240 (#5544) üzenetére


tikshow
addikt

Na jó tételezzük akkor fel, hogy a jó pár 10 ezer forintos kábeled hibátlan és nem lehet belekötni sehol sem. Mi van a pár száz forintos USB porttal amit a kis kínai vendégmunkás felforrasztod a lapodra? :)

(#5546) Ear001 válasza Tamoo (#5540) üzenetére


Ear001
addikt

A difi erősen függ attól, hogy mi van a drót két végén.

(#5547) #71562240 válasza tikshow (#5545) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ne tételezzük fel, mert éppen az a lényeg, hogy nincs hibátlan. Mindegyikbe bele lehet kötni.
A kérdésedet nem értem. Hogy-hogy mi van a párszáz forintos USB porttal? Mi lenne vele? (Szar.) És ha bármi is van vele, annak mi köze ahhoz, hogy a kábelek között (a digitkábelek között is) különbségek, adott esetben igen jelentős különbségek vannak az elektromos jelvezetés szempontjából? (Konkrétan az én USB portommal egyébként nincs semmi, merthogy én nem használok számítógépet zenehallgatásra.)

[ Szerkesztve ]

(#5548) SOAD19


SOAD19
addikt

Nem akarjátok inkább itt folytatni, elég off ez, ebben a topikban. ;)

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#5549) Tamoo válasza bigmasterg (#5543) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Konkrétan egy belkin usb és Furu Alfa koax wbt dugókkal. Volt különbség, csak jóval kisebb mint vártam.
Rendszer: kiskínai dac, Presenter, Shure 840

Tudtam egyébként hogy nem kellene ezt beírnom.... :D inkább majd eljátszok vele magamban.... aztán eldöntöm van-e értelme nálam.

[ Szerkesztve ]

(#5550) ntomka


ntomka
nagyúr

Ha valakinek megtetszett volna a Grado HF2. :)

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.