Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85651) Topiccsendőr válasza baboss (#85645) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerintem nem jellemzo, euroringen ez a kis hulyegyerek probalt lopni, ugy, hogy tamogattak akkoriban, mint profi versenyzo. Erted. Hova az anyamba lop, annyi penzuk van, ha technikai sportot uz profi szinten... Nem tudtak volna egy szeket venni ennek az ehenkorasznak?
Kakucson nekem csak a szerszamaim tuntek el, mittom en 10 es villas. Soha, senkinek ne adj kolcson szerszamot. Olyanok, mint a kobor macskak, egyet megetetsz, odajon meg husz, es szetkapkodjak a szerszamosladad. Es egy fagolyot is elrontanak.
Pl visszajovok a palyarol, es azt latom, hogy oda van bszva a papagajfogo, de teljesen szettrancsirozva. Azt mondjuk maig nem tudom, vajon mire hasznalhattak az agysebeszek.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#85652) XFishboneHUN válasza tboldi (#85634) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Alapesetben max 2 misi-ig nézelődöm. Nagyon minimálisan felette, ami már a szalon ár ebben a kategóriában.

Kritériumokat azért nem írtam, mert először a profikat akartam meghallgatni. :)

Vidékről a fővárosba ingázós motort szeretnék (napi 70 km oda-vissza), amit azért néha napján meg is lehet kínálni akár egy pályanapon, bár nem vagyok egy idegbeteg fajta, tartom a megengedett sebességeket mindig, illetve se baj, ha hosszabb útra is el lehet(ne) vele menni. Bár nem tudom, hogy a naked az mennyire alkalmas erre. Őszinte leszek formavilágban ez az, ami a szívemhez legközelebb áll.

Új motorok közül, ami nagyon tetszik az a GSX-S750, a Horvi által említett Honda 600F Hornet is jónak néz ki, illetve az általad leírt Kawa Z800-at is, ami szintén bejövős, de arra azt írják, hogy hosszabb távon kényelmetlenné válik az ülés rajta. vendingo által írt SV650 sem rossz, ahogy utánaolvastam.

Igazából jövőre tervezem ezt a projektet, egyelőre csak információt gyűjtők, mi milyen, lehet itt kényelem, fogyasztás, melyik modell mire érzékeny stbstb...

Köszönöm a választ mindenkitől, illetve ha van még valakinek ötlet saját tapasztalat, ne tartsa magában, : ) :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#85653) Geresics


Geresics
addikt

Ha már első futómű, akkor így csinálják a nagyok! :C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#85654) V.Stryker válasza baboss (#85645) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mi is csak ott a pálya mellé lecuccoltuk a dobozokat. Mondjuk hétköznap és nem voltak sokan. Én amúgy a helyedben rajta hagynám. Hadd kopjon a sarkuk. :DDD A közúti többi motoros hadd lássa kiven van dolguk. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85655) dellfanboy válasza XFishboneHUN (#85652) üzenetére


dellfanboy
senior tag

Kawa Z800-at is, ami szintén bejövős, de arra azt írják, hogy hosszabb távon kényelmetlenné válik az ülés rajta ezt azért próbáld ki mert nem biztos hogy neked is kényelmetlen. sőt lehete ami a nagy átlagnak kényelmetlen neked kényelmes. ráadásul ezek a szagértő újságírók össze vissza írnak már mindent. menj el egy tesztnapra

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#85656) mrhero válasza zgospel (#85648) üzenetére


mrhero
tag

Mikor voltatok? Hangot külön rögzítetted zoommal vagy ez csak a hero5?

(#85657) baboss válasza V.Stryker (#85654) üzenetére


baboss
őstag

Sokat gondolkodtam azon, hogy fent hagyjam e a dobozokat. Végül arra jutottam maradnak, mivel napi használat alatt is fent vannak állandóan. Ha lehet akkor mennék egy pár kört utassal is,(ha találok valakit aki felmer ülni) így legalább a feltételek ugyan azok lennének mint a napi használat, illetve a túráim alatt. :K Az asztalos szerszámokat is berakjam 40kg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85658) Something_ válasza baboss (#85657) üzenetére


Something_
őstag

Sok minddnkit lattam dobozzal menni kakucson, de sztem egy esesnel rizikosabb, ha eltalal valakit, foleg a tied, ha jol emlekszem valami fdmkoffee van felrakva.

(#85659) baboss válasza Something_ (#85658) üzenetére


baboss
őstag

(#85660) CyberPunk666 válasza baboss (#85657) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Csütörtökön egy egész túramotoros csapat volt és mentek full felszerelkezve. Mondjuk ők nem a sebességre mentek, még én is gyorsabb voltam náluk, pedig én aztán tényleg lassú voltam.

(#85661) baboss válasza CyberPunk666 (#85660) üzenetére


baboss
őstag

Én se akarom megdönteni a pályacsúcsot, csak tisztában akarok lenni azzal, hogy meddig dönthetem le a gépet. A pályán biztonságosabbak a körülmények mint az utcán.

:DDD

(#85662) zgospel válasza mrhero (#85656) üzenetére


zgospel
őstag

Kedden. A hang zoom h1, a gopro hangja már 20-30 km/h-nál is elég használhatatlan :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#85663) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Ennek a Gary Thompsonnak szerintem érdemes lenne egy Mark Webber hasonmásversenyen indulnia.
:C
http://totalbike.hu/magazin/sport/2017/06/02/elmarad_az_idei_tt/

(#85664) imibogyo válasza CyberPunk666 (#85663) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez nagyon komoly... :DDD

(#85665) -Mike- válasza CyberPunk666 (#85663) üzenetére


-Mike-
addikt

Mivel ez Webber (rossz a képalá) így Gary maradjon otthon ne induljon sehol. :)

(#85666) Something_ válasza baboss (#85661) üzenetére


Something_
őstag

Hogy kapaszkodsz :D Erről kérnék egy videót :D

(#85667) CyberPunk666 válasza -Mike- (#85665) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Itt most valamelyikünk nem érti az iróniát.
Több, mint 20 éve nézem az F1-et, pontosan tudom, hogy az tényleg Mark Webber.

(#85668) baboss válasza Something_ (#85666) üzenetére


baboss
őstag

Felrakom, de mindenki kifog röhögni, hogy milyen béna voltam. :U 20 év kihagyás után ültem vissza 2015.05.18 -án a vasra.


Akkoriban a legtöbb autós lassított, vagy lehúzódót, mert azt hitték rendőrmotor. :DDD
Videó
A túrák alatt nekem volt mindig a legkisebb motorom, ezért rendszerint le voltam maradva.
Belementem a kanyarba ami egy idő után átment kisebb ívbe, nem mertem jobban megdönteni, ezért fékeztem (első, hátsó) abban a pillanatban a motor elkezdet felállni és már mentem ki a bozótosba. szerencsém volt, hogy nem jött semmi és nem volt árok. A motor magától megállt a sűrű bokorban. :U

[ Szerkesztve ]

(#85669) CyberPunk666 válasza baboss (#85668) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem vicces, sokkal inkább ijesztő. Szerencsére nem lett semmi bajod.

[ Szerkesztve ]

(#85670) Something_ válasza baboss (#85668) üzenetére


Something_
őstag

Mekkora mázlid volt.

(#85671) Lomha 8V válasza baboss (#85668) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Te, ez ugyanaz a fejidom?

(#85672) Imy


Imy
veterán

[link] mi a véleményetek? Az SV-mmel nem nagyon látok sötétben (2000 SV650S)

[ Szerkesztve ]

(#85673) Lomha 8V válasza Imy (#85672) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nekem volt xenon a TDM-en, én nem voltam elájulva tőle, mondjuk a TDM lámpája amúgy sem valami acélos. A link nem működik, csak a "xenon" és a "motor" szavak látszanak, abból tippeltem, hogy erről van szó.

(#85674) baboss válasza Lomha 8V (#85671) üzenetére


baboss
őstag

Sikerült vennem ugyan olyat, még az árcédula is rajta volt. A régin az alja megvolt hosszabbítva 10cm. Most beleért volna a sárvédőbe fékezésnél, ezért nem toldottam meg. Annó 35k ért vettem a motort, rá 5 évre ugyan annyiért vitték el. :K

[ Szerkesztve ]

(#85675) Imy válasza Lomha 8V (#85673) üzenetére


Imy
veterán

A link javítja. De jobb mint sima izzóval, ugye?

(#85676) vendingo válasza Imy (#85672) üzenetére


vendingo
veterán

Volt sv-m. Ritka szar a világítása, csak a xenon segített.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85677) vendingo


vendingo
veterán

Szemezek ezzel a mocival, de kicsit gyanús nekem, hogy ez nem gyári fényezés rajta, mert ahhoz túl sérülésmentes. ~30 éves moci akkor néz így ki, ha múzeumban állt.
Nekem festett nem kellene, inkább legyen kicsit karcos, de gyári fényű.

Szerintetek? (a képek nagyíthatóak)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85678) HSM válasza vendingo (#85677) üzenetére


HSM
félisten

Én túrázni nem biztos, hogy ennyiért és ilyen öreg motort vennék... Ennyi pénzért 20 évvel fiatalabb (igaz kevésbé "legendás") príma motorokat is kapni... :Y Nyilván, ha szerelem van az más. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85679) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Szerintetek miért zsibbadhat a jobb kezem? Eddig a kesztyűre gyanakodtam, de ma dögségből nem vettem fel és ugyanúgy zsibbad. :(

Nem nagyon szorítom a csutkát.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85680) HSM válasza V.Stryker (#85679) üzenetére


HSM
félisten

Nekem túl szorosra állított kabát-ujj illetve rossz helyen felfekvő hátizsák-pánt tudott ilyet produkálni.

(#85681) vendingo válasza HSM (#85678) üzenetére


vendingo
veterán

Légyszi ajánljál a 2 méteres magasságomhoz egy normális túraendúrót, ami nem riad meg ha elfogy az út, 1 milla alatt van és 20 évvel fiatalabb.

Ha alacsonyabb lennék, akkor bőven találnék fele ennyiért is motort, de csak magas építésű jöhet szóba. V2 nem kitétel, de nagyon örülnék, ha az lenne.

Van transalp, meg versys mint alternatíva. Egyik se a szívem csücske, de akár vennék azt is, de ennyi pénzért normálisat nem nagyon találtam, az AT meg amúgy is egy régi álom. (Még TDM játszik, mint mentőöv)

Ha lenne zseton akkor új AT, 1200GS, XL700 lenne, de ennyi pénzért nem találtam más túraendúrót, csak a KLE500-at, de az nekem lehet harmatos lenne hegymenetbe, megpakolva.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85682) baboss válasza vendingo (#85677) üzenetére


baboss
őstag

Biztos nem eredeti, nem így kellene kinéznie, (78.000km/26év) még ha múzeumban állt akkor se, az idő vasfoga mindent megesz, főleg ha használták is. Így jobban eladható újrafestve.

[ Szerkesztve ]

(#85683) mrhero


mrhero
tag

(#85684) teko99 válasza baboss (#85682) üzenetére


teko99
tag

Üdv urak.
Hátha valaki tud nekem segíteni.
Kiskunfélegyházán van állítólag egy szaki aki suzuki szervízben dolgozott,és jelenleg suzuki motorokat szervizel otthon maszekba.

Kicsi rá az esély,de valaki közületek hátha ismeri,sajna az illető aki mondta hogy oda vitte a gs500-át semmi elérhetőséget nem tudott adni az illetőhöz.

BAZINGA!

(#85685) HSM válasza vendingo (#85681) üzenetére


HSM
félisten

"nem riad meg ha elfogy az út"
Ez azért elég sok mindent takarhat. :) Túraendúrókkal sajna nem vagyok annyira képben, de ha nem komolyabb terepképesség a cél, akkor én első nekifutásra egy DL650-re gondolnék. 1,2M körül abból kis szerencsével 2010 körüli is kifogható.
Amúgy a TDM is teljesen jó gép, és ahogy nézem, abból is esélyes egy jóval fiatalabb példány ebben az árban. :)

(#85686) vendingo válasza HSM (#85685) üzenetére


vendingo
veterán

Dl650- ből 1.2, de inkább 1.3-tól indulnak a normálisak. Tdm csak vészhelyzetben, ha semmit nem találok. Jobb lenne a V2.

Baboss: nekem is ez a para, hogy festettnek tűnik. Ennyi idős mocinál már nem árt a patina, meg többet ér a gyári fény, még ha nem is szép.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85687) Laca1212 válasza Imy (#85672) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez.
Szvsz vegyél bele inkább egy emelt fényerejű izzót.

(#85688) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Vettem kesztyűt végül, a csizmát halasztottam majd jövő hónapban egy rendes magasszárú....

Hát a Rainers is kellemes volt de azért ez a Mugen lepipálja nagyon!
A superzone meg merem ajánlani nagyon segítőkészek az eladok, a hülye gnóm kezemre vagy negyed órát variáltunk mi lenne jó.... :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#85689) Geresics válasza vendingo (#85681) üzenetére


Geresics
addikt

Aprilia Pegaso-kat néztél már?
"BMW" blokk: 2000-ig karbisak, 2005-ig injektorosok. Valódi neve: Rotax blokk.
"Yamaha" blokk 2005-től (ugyan ez van az XT660-akban, Tenere-kben, stb. Teljes lista.) Valódi neve: Minarelli blokk.

Értelemszerűen az alternatívák innentől adottak: BMW F650GS, Yamaha, stb.
Egy sráccal találkoztam, aki 211cm magas, neki mind közül kizárólag a BMW F650GS Dakar volt elég magas!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#85690) vendingo válasza Geresics (#85689) üzenetére


vendingo
veterán

Nem szeretnék egy kompresszoron ülni. Autópálya totál felejtős, főleg ha napi 600-1000km-et nyomok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85691) Gaboman válasza vendingo (#85677) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Yamaha XTZ750 Super Teneré, Pár darab belőle, igaz hogy hasonló korúak de, nem annyiért adják őket.
Én is gondolkodtam már ezen, a Pegaso után nekem sem lenne sok alternatíva, mert ritka az a motor amivel ha lemegyek a műútról akkor terepen is lehet normálisan közlekedni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#85692) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Csak azt akarom mondani, hogy új motoros csizmában ne masszatok hegy, mert szétb@ssza a sarkatokat. :DDD

Basszus patentnek éreztem motorozás, séta közben. Felmasztunk hegyre egy várhoz és most mintha két számmal nagyobb lenne.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85693) vendingo válasza Gaboman (#85691) üzenetére


vendingo
veterán

Problémássak, többet esznek mint az AT. Ezt a témát már körbejártam 3-4 éve, akkor szerettem meg az AT-t. Az africa mai napig nagyon megbízható, van hozzájuk minden, na meg a kultusz ami köréjük épült. Ezek már csak drágábbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85694) HSM válasza vendingo (#85686) üzenetére


HSM
félisten

Az újabb verzió 2010-től pedig 1,5M+.. Meglepően tartják az árukat... Mondjuk elég jók is arra, amire kitalálták.

[ Szerkesztve ]

(#85695) V.Stryker válasza HSM (#85680) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, a kabát újját nem kapcsoltam be, se tépőzár, se cipzár és vaze, nem zsibbadtam. :C

Amúgy nem tudom mi van az autósokkal, sokan előzékenyek, de ma menet közben hármat is fenyegetnem kellett, hogy agyonvágom, mert kikanyarodtak elém. Szerencse,hogy tényleg mindig úgy készülök, hogy tuti ki fog jönni az elmebetegje.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85696) Moleman válasza Laca1212 (#85687) üzenetére


Moleman
addikt

A sima foncsoros lámpába xenon témakör szerintem sem túl közlekedésbarát. Tudom, hogy a rendőrök nagyjából leszarják, egy időben számolgattam, hogy mennyivel találkozom 1 nap (75 km oda-vissza ingázás 20-30 autó), de kegyetlenül vakít. Ha belefér a lámpatestbe egy projektor, akkor az az út járható lehet, csak a jól kell beállítani.

(#85697) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Akarok venni egyrészes bőrruhát, mert a mostani cuccom nagyon meleg és valami perforáltat akarok.

Nézegettem és a dainese cuccok valami miatt nagyon csinján bánnak a perforációval, bezzeg az alpinestars egyberuhák tésztát szűrni is jók lennének.

Laguna seca és gp plus között variálok, valakinek valami tapasztalata valamelyikről?

(#85698) kcsa


kcsa
veterán

Volt szerencsém ma egy motoros felvonulást látni autóból. Hármas Y kereszteződésben a csapat harmada rossz irányba ment, a lezárást intézők nem épp az ideális helyen álltak. Plusz utána egy járdasziget előtt előzött a terelő jóember. Tényleg nagy buli lehet egy ilyen felvonulás :DDD

(#85699) vendingo válasza Moleman (#85696) üzenetére


vendingo
veterán

A tárgyalt SV projectoros.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85700) Moleman válasza vendingo (#85699) üzenetére


Moleman
addikt

Jaa, akkor nem szóltam, akár jó is lehet.

Viszont ha egy projektor megvakul, jó eséllyel a belseje van megégve, ebben az esetben is a csere mellett marketingelnék. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.