Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85451) amdk7 válasza CyberPunk666 (#85450) üzenetére


amdk7
aktív tag

Ez nem egészen így van. :)

Általában a Hitelesítés olcsóbb, mivel szabott áras.
Különbség a kalibrálás és hitelesítés között nem sok minden, kb.: a formai dolgokon kívül az, hogy a kötelező hitelesítésü eszközök csak azok lehetnek, amelyek rendelkeznek tipusvizsgálattal.
A kalibrálásnál meg nem állítják be automatikusan a mérőeszközt. ;)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#85452) -Mosquito- válasza CyberPunk666 (#85448) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mennyi Km van a Sanyiban és hányszor néztél guminyomást? :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#85453) CyberPunk666 válasza amdk7 (#85451) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

(#85454) Geresics


Geresics
addikt

Hasztakurv@! :Y
Asszem az ABS/gumikor/olaj szentháromságot szentnégyességgé kell nyilvánítani, és beleírni a guminyomás kifejezést is! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#85455) CyberPunk666 válasza -Mosquito- (#85452) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Most nehezen tudom eldönteni, hogy a fogás keresése megy, vagy a csoport fele funkcionális analfabéta.

Továbbra sem akarok ilyet venni és én továbbra is feleslegesnek tartom.

De inkább nem válaszolok tovább, nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#85456) amdk7 válasza CyberPunk666 (#85453) üzenetére


amdk7
aktív tag

Igen ez az. ;)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#85457) -Mosquito- válasza CyberPunk666 (#85455) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Tök egyszerű kérdés volt. :U Szerintem is hagyjuk,túlkombinálod,ennyi.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#85458) amdk7


amdk7
aktív tag

Egyébként nem biztos, hogy érdemes elmenni a téma melett, mert szerintem (is) érzésre kell beállítani a keréknyomást.
Pl.: a gyártó nem tudja, egy vagy két fő ül-e a motoron, illetve nekik mekkora a tömegük?

Ha meg a kis kütyünek csak az a szerepe, hogy pl. egy lassú defektet detektáljunk-e vele, akkor elég lenne 1db led, ami felvillan, mikor a beállított nyomásérték alá esik a keréknyomás. -> A többi, azaz a folyamatos monitorozás már csak parasztvakítás.
Főleg, hogy egy kanyarvadászós területen nem azt nézi a pilóta...

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#85459) LustaDick123 válasza amdk7 (#85458) üzenetére


LustaDick123
tag

Ha megnézel több gyártót és beírod a motorod típusát a honlapjukon kidobja az arra általuk ajánlott gumi. Ezek azonos méretűek és minden műszaki paraméterük, ami az oldalára vannak írva azonosak.
Ennek ellenére mégis azt tapasztalod, hogy hatalmas különbség van már eleve a gumik kialakításában, egyiknek laposabb, másiknak hegyesebb a profilja, egyiknek erősebb az oldalda a másiknak robban rogyik. Másképpen viselkednek hidegben, melegben, másképp minden aszfalttípuson vagy ha esetleg alacsonyabb/magasabb a nyomás stb.
Ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy neki mi és hogyan tetszik.
Ehhez pedig idő és türelem kell, el kell koptatni az adott motoron pár garnitúrát, amihez "átvágtatok a városon munkába" túrából sok kell.

(#85460) imibogyo válasza CyberPunk666 (#85450) üzenetére


imibogyo
veterán

Jó, akkor kalibráltatod... Pfff... De ez a lényegen nem változtat... Megéri???

Most néztem csak úgy "tudástágításilag" egy ChrisFix videót, amiben ilyet szerel be egy autóba és tudod mi a konklúzió belőle, az hogy a négy vizsgált "gagyi" kézi mérő mindegyik 0,5 Bar-on belül volt a profi kézi mérőhöz képest, az eddig itt tárgyalt digitális eBay-es kütyü (csak négy kerékre autóhoz) pedig pontosan ugyanolyan értéket mutatott mind a négy kerékre, mint a profi mérőke, mivelhogy ezek elvileg mindegyik (a jelek szerint még a gagyi kínaik is valamennyire kalibrálva jönnek ki).

Na most ha akkor veszek egy ilyen 2000 Ft-os "kalibrált" kütyüt és mondjuk 2-3 év múlva a biztonság kedvéért lecserélem egy másik "kalibrált" kütyüre, akkor nem jobban jövök ki, mint kalibráltatni járni??? :U

Szóval nem vagyunk analfabékák, értjük, hogy te ilyet nem akarsz venni, én csak ezt a kalibráltatási mániádat nem értem... Sokkal egyszerűbb 1-2 évente venni egy újat, ha ez ennyire számít...

Én mondjuk, mint tudatlan tök jól elvagyok a 4 éves kompresszorhoz kapott mérőórámmal is. Azóta már volt 2 kütyü a kezemben egy digitális és egy analóg és nem láttam, hogy nagyon különböző értékeket mértek volna. Szóval szerintem felesleges ezt a guminyomás témát is ennyire túlmisztifikálni. Pályán biztos számít, de szerintem egy olyan "csigának" mint én, szerintem még ott sem... :B

[ Szerkesztve ]

(#85461) amdk7 válasza imibogyo (#85460) üzenetére


amdk7
aktív tag

Ráadásul pályán meleg gumi nyomását mérik.
Legalábbis ahogy én tudom, de mint írtam én nem járok pályázni.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#85462) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!

Szükségem lenne egy használható nyári kesztyűre utcára, persze nem baj ha van védelem is. A mostani mugenrace nem volt rossz, de a superzone-ban már nincs egy ideje (gyakorlatilag semmilyen).
Tudtok most valami jó kesztyűt?

(#85463) baboss


baboss
őstag

Nem hittem volna, hogy ilyen sok hsz jön össze guminyomás cím alatt. :U Jobban pörög mint az ABS. :D

(#85464) Bogyó bá' válasza baboss (#85463) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gumija mindenkinek van - ellentétben az ABS-szel. ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85465) yodamastah válasza baboss (#85463) üzenetére


yodamastah
őstag

És az még nem is jött képbe hogy mi a jó guminyomás.

(#85466) Bogyó bá' válasza yodamastah (#85465) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tényleg, ha már említetted: mi a helyes guminyomás megállapításának módszere? :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85467) Tarill válasza ALI_G (#85462) üzenetére


Tarill
őstag

hello! nemrég vettem egy ilyen kesztyűt, nekem nagyon tetszik, kényelmes, puha bőr, szellőzik is jobb kesztyűm még nem volt kijelenthetem, bár kicsit árba nekem lélektani határ de megérte :D

[ Szerkesztve ]

(#85468) Something_


Something_
őstag

Befosok gecccc. :(( :(( :(( :(( :(( :((

Elfosta magát a telóm:

Tavaly januárban lett telóolaj és szimering, csak úgy a nagyszerviznél, semmi baja nem volt.
Március végén elővettem a motort, áprilisban elfosta magát az egyik oldala, erre most megint beszart. Nem emlékszem, hogy tavaly melyik volt a szar, de akkor gariban lett megjavítva.

Ha jól emlékszem, tavaly a másik oldala szart be a csere után.

[ Szerkesztve ]

(#85469) yodamastah válasza Something_ (#85468) üzenetére


yodamastah
őstag

Sajnos ez ilyen. Van hogy elmegy 2-3 évig, van hogy pár hónap után elfossa magát.

(#85470) yodamastah válasza Bogyó bá' (#85466) üzenetére


yodamastah
őstag

Megméred egy guminyomás mérővel :D

(#85471) KrAt válasza yodamastah (#85465) üzenetére


KrAt
veterán

Ha azt megtárgyaljuk, jön a jó ABS nyomás is? :D

(#85472) emre válasza yodamastah (#85465) üzenetére


emre
veterán

Én most rendeltem bele levegőt, mert nehogy már ezzel a szennyezett szarral pumpáljam föl.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#85473) Topiccsendőr válasza emre (#85472) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Rohogni fogsz, de az mz kupaban volt olyan ember, aki nitrogennel toltotte fel a gumit, szoval nem mondtal nagy hulyeseget. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#85474) -Mosquito- válasza Something_ (#85468) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem akarlak elkeseríteni de tegnap volt első telón olajcserém. Még minden gyári benne. 90.3ekm. Két hete meg bekerült végre hátra a Hyperpro rugó.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#85475) Something_ válasza -Mosquito- (#85474) üzenetére


Something_
őstag

Ááá, el vagyok keseredve :D Nem hiányzott most ez is, még a töltés problémám mellé :D

Zsifi tavaly korrekt volt, cserélte egyből a rosszat.

De hihetetlen, hogy ennyit megy el, nem tudom most pontosan, de kb 8000-et mentem csere óta.

(#85476) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#85474) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A gondok nem a gyári telószimeringekkel szoktak lenni, azok kibírnak 8-10 évet is, hanem az Athena nevű utángyártott sz*rral... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85477) Topiccsendőr válasza Something_ (#85468) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Varja, a legjobbat nem is mondtam a multkor, de szerintem a mai topic gyujto hangulatu hszeihez enis hozzarakom a demagog bullshit hsz emet. Sc59 et vadaszok a kornyeken. Ertsd 150 kmes korzetemben, mobile szures.
Egyelore kettot, azaz 2db ot talaltam, amiben bevallottan blokkcsere volt 20 e km kornyeken.
Gondolom ket opcio van: ez a ketto van a vilagon, amivel baj volt/ vagy nem tetszett a szine a blokknak, ezert lecserelte.
Inkabb az utobbi.
Eeeees ekalakzatban becsapodo markabuzik 3...2...1... Sertodes indul.
:D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#85478) Something_ válasza Bogyó bá' (#85476) üzenetére


Something_
őstag

Gyárit rakott bele a szerelő, ezért került 40.000-be a csere, mert asszem darabja 10.000 ft a gyári szimeringnek.

(#85479) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#85476) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En athenat hasznalok az RS ben mindenhova.
Hgabor viszont gyarit...
Vajon hol a hiba? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#85480) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#85479) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jó, de te sűrűn cserélgeted amúgyis, én meg csak akkor ha nagyon muszáj. :) 9 évet kibírt a gyári, a tavaly berakott Athena meg már "olajpárásodik". Több ismerősnek az a tapasztalata, hogy 1-2 év alatt mindig megmurdel...

szerk: tehát még nem csöpög sehol az olaj, de párszáz km megtétele után mindig olajködös a jobb telószáram - abban van az Athena (a másik még mindig a gyári eredeti darab) - Mottó: "ami jó, azt nem javítjuk"! :B .

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85481) -Mosquito- válasza Something_ (#85475) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Xar az Alfa? ;] Jövőre szerintem már én is cseréltetni fogom gyári kerül majd bele és az picit fájós tétel lesz.

Bogyo:

Sosem volt még Athena szimering beépíteve nálam.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#85482) Something_ válasza -Mosquito- (#85481) üzenetére


Something_
őstag

Nem, motorral van most gondom :D Vettem akkut, mert azt hittem befosott. Hát nem :D

(#85483) ALI_G válasza Tarill (#85467) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi a tippet! Úgy látom itt elég sok fajta van, remélhetőleg a boltban is. Ráadásul ebben az árszegmensben is elég széles a kínálat. Elmegyek és próba alapján döntök.
:R

(#85484) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#85481) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam is csak kétszer: először és utoljára.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85485) Polemius válasza yodamastah (#85465) üzenetére


Polemius
aktív tag

Utána be lehet dobni azt is, hogy a lánc lógását hogyan kell mérni, rajta ülve, vagy üresen? ;]

(#85486) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Hétfőre néztem ki Kakucsringet (vagy kedd ha motoros nap lesz). Esetleg valakinek van kedve félnaposra?

Még nem voltam, ha egyedül megyek, hogy mennek a dolgok? Csak bemegyek, fizetek, aztán csókolom? (benzinkút van a közelben?)

(#85487) laccczka válasza emre (#85361) üzenetére


laccczka
tag

Rövidre zártam és pöcc-röff. Mi a teendő ilyenkor?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#85488) -Mike- válasza RAiN91 (#85486) üzenetére


-Mike-
addikt

Most vasárnap nem jó?

(#85489) -Mosquito- válasza Something_ (#85482) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Villanyászhoz el kell vinni, ő majd kíméri. "Örülj" neki hogy itthon van a gép és mondjuk nem Triesztben kell aksit venned mint nálunk a múlt heti túrán. Bár ott sem oldotta meg a gondot az új aksi.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#85490) hroberto


hroberto
veterán

Használt motoroknál jellemző az óra tekergetés úgy mint a használtautók piacán?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#85491) CyberPunk666 válasza hroberto (#85490) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Persze, itthon mindenki át akar baszni mindennel. Csak amíg autónál általában "csak" anyagi a károd, motoron az életed a tét.
Én az életveszélyesen kókányolt gépek eladását bűncselekménynek minősíteném és börtönt adnék érte.

[ Szerkesztve ]

(#85492) emre válasza laccczka (#85487) üzenetére


emre
veterán

Örülünk, akkor nincs nagy baj.
A gyújtáskapcsoló is lehet hibás, elmehetett egy szál, nekem sikerül kihúznom egy madzagot belőle mikor a futómű cserével bohóckodtam. Vagy valamilyen relé elment aludni (Yamahákon az index relé tud hasonló problémát csinálni). Azt kell kitalálni, hogy ha itt zárod és teker, akkor ha a gyújtáskapcsolónál zárva az áramkört miért nem teszi ugyan ezt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#85493) RAiN91 válasza -Mike- (#85488) üzenetére


RAiN91
őstag

De végülis jó, jobb időt is ír az időkép :D
Nem lesznek sokan? Mert most mennék először és nem akarok fenntartartani sokmindenkit, vagy ez nem gáz?

(#85494) laccczka válasza emre (#85492) üzenetére


laccczka
tag

Ööö...a gyújtáskapcsolót vagy az indító gombját nézzem meg(kapjam szét) először?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#85495) emre válasza laccczka (#85494) üzenetére


emre
veterán

Az indító egyszerűbb, de kevésbé valószínű hogy ott a baj.
A gyújtáskapcsolóhoz idegek, rutin, és némi gyakorlat is kell. :DDD

Szerintem vidd el villanyászhoz, hogy mérje ki hol a probléma, most már nem a sötétben kel tapogatóznia.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#85496) laccczka válasza emre (#85495) üzenetére


laccczka
tag

Az lesz. Köszi mindent.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#85497) Something_ válasza Topiccsendőr (#85477) üzenetére


Something_
őstag

Palyamotor adokveszekbe felraktak most egy 2008as 14000 kmes cbr1000rrt. 1 ev garanciat ir az ember a motorra.
Nem lehet erdekes neked? 1.8m. Asszem 6000 eurot irtal.

(#85498) baboss válasza -Mike- (#85488) üzenetére


baboss
őstag

RAiN91
Csatlakoznék én is, eleget túráztam már az utóbbi hetekben, úgy is tervbe volt nálam Kakucs, időpontot kel foglalni a honlapon ? Félnapos nekem elég első körben. Úgy halottam, hogy jobb hét közben délelőtt menni akkor nincsenek annyian.
(Legalább kevesebben röhögnek ki, hogy mien kezdő vagyok.) :DDD
Tarill
Lánc cserénél nem szoktak fogaskerekeket is cserélni, vagy azok később kopnak el ?

[ Szerkesztve ]

(#85499) Tarill


Tarill
őstag

ha kinyúlna a láncotok le ne dobjátok, itt a megoldás [link] , úristen miket nem lehet itt kapni :D

(#85500) ath


ath
senior tag

Most esik le hetfon punkosd, igy a vasarnap akar nekem is jo. Delelott?
Remelem se tumultus nem lesz, se rossz ido

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.