Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85051) Horvi válasza StoneBridge (#85048) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen. A Misanot én is próbáltam és kényelmes is volt viszont nem megy a kabátomhoz :DD
Én ilyet néztem ki magamnak.

Hello darkness, my old friend...

(#85052) StoneBridge válasza CyberPunk666 (#85050) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Misanobol van mar sima nem legzsakos cucc is.
Szerintem a d-air meg egy keves ido mire legyuruzik az utcai ruhazatokba es elfogadhato aron lesz. Ha nyilik a legzsak, vissza kell kuldeni a kozpontba ujraprogramozasra.

(#85051) Horvi
Ezt probaltam en is, az evo ehhez hasonlo csak tobb benne az elasztikus panel. Ha nem lett volna az evo, ezt vettem volna.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#85053) Horvi válasza StoneBridge (#85052) üzenetére


Horvi
őstag

Mennyire volt amúgy kényelmes? Sajna ebből nem volta méretemben így csak a Misanot tudtam próbálni. Az viszont kényelmes volt. Meg is lepődtem, hogy ilyen szabadon lehet benne mozogni.

(#85054) zgospel Igen a felvétellel nekem is gondok voltak ott a boltban :DD Amúgy lehet hülye kérdés de a nadrág szárának kb meddig kellene leérnie? A csizma viszonylag magasra felér de azért gondolom a nadrág szárának nem a vádli feléig kéne érni :DD Csak azért kérdem mert elvileg van belőle hosszított fazon is a nadrágból és valószínű nekem az kéne. Az meg csak rendelésre van :(

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#85054) zgospel válasza Horvi (#85051) üzenetére


zgospel
őstag

Nekem ilyen van, az első 5-10 fel- és levétel nagyon nehézkes volt, úgy kellett ugrálnom meg szenvednem mire sikerült :D Illetve eleinte a megfelelő lábtartás a motoron is, hegyes térdszöggel hosszabb távon fájdalmas és kényelmetlen volt.

Most már semmi bajom nincs vele, fél perc alatt magamra rántom, egész napokat elvagyok benne, egyáltalán nem kényelmetlen, nem nyom.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#85055) StoneBridge válasza zgospel (#85054) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Detto, alig birtam magamra rangatni. 1-1,5 meretet tagulnak, ha mar betort joval kenyelmesebb lesz szerintem. Kabattal is nagyjabol ez volt. Probaltam motoron ulve is, szo mi szo, jonak tunt. Misano azert elsore is erezhetoen kenyelmesebb volt.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#85056) Ferdzsoo válasza StoneBridge (#85042) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Esőruha jó nagy legyen rá, bőrre húzd fel mikor próbálsz és veszel, nehogy csak úgy mert az nagyon kicsi lesz, és ülj is le benne.
Esőruha az esőruha. Az nem ázik át sehogyan sem. Bírja a sarat.
Én ajánlom a 2 részest. Praktikusabb és ugyanolyan jó.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85057) yodamastah


yodamastah
őstag

D-air overál nagy királyság, csak kell hozzá vagy 2millió ft. Minden esés után vissza kell küldeni a ruhát, és várhatsz rá 1-2 hónapot. Szezonban ez nem olyan vicces. Szóval érdemes kettőt tartani. (bár 2.nak elég lehet egy olcsóbb ruha).

Cserébe viszont sokat lehet spórolni egyéb helyen. Kulcscsont törés kockázatát jelentős mértékben csökkenti. Csak ez be tudja hozni a ruha árát.

Egy review ezzel kapcsolatban:

"First off this suit is the best suit I've ever worn. Fits great and functions exactly the way I hoped. I crashed during a race over 2 months ago. The suit deployed and provided incredible protection. No injuries - fantastic protection. I contacted Dainese the very next day at the email addressed supplied and they responded sending me to the North American Dainese D-Air team. 2 months and still I have no suit and the recharge and certification fee to get the suit operational is over $800.00. "

[ Szerkesztve ]

(#85058) tboldi


tboldi
nagyúr

dem photoshop skillz

Valami alakulni látszik... :DD

szerk.: A végén még tényleg lesz idén motorom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85059) runner 125 válasza tboldi (#85058) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mikor történt az egész? Tavaly nyáron?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#85060) tboldi válasza runner 125 (#85059) üzenetére


tboldi
nagyúr

Előtte. 2015. június 25-én.

(#85061) BoB válasza dalek (#85033) üzenetére


BoB
veterán

Van bőrszerkóm (10 éve) meg textil (kb 5 éve) is. Bőrt akkor veszek fel ha versenypályára vagy állatkodni megyek ki.

Túrázni, kirándulni eszembe nem jutna felvenni. Oda textilt veszek.

Hogy Ferdzsoo szavaival éljek, azt hiszem ezzel mindent elmondtam :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#85062) StoneBridge válasza BoB (#85061) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Turazas kozben allatkodas? ;]
Nah meg en sem dontottem, de az biztos, hogy masik teljes szett ruha nem fog velem jonni, mert egyszeruen nincs hely hozza. Valami hengertaskat kell neznem most, de abbol is alig kapni kisebb meretut (max 30 liter).

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#85063) Topiccsendőr válasza tboldi (#85060) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nincs valamilyen torvenyi szabalyozas arra, hogy mennyi idon belul kell kartalanitaniuk?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#85064) tboldi válasza Topiccsendőr (#85063) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudok róla.

(#85065) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Mi lenne, ha elmondanátok azt is, hogy miért, nem csak "ezzel mindent elmondtam" lenne az egész?
:)

(#85066) Topiccsendőr válasza tboldi (#85064) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ugyveded volt?
(Kell lennie szabalyozasnak, kulonben soha nem fizetnenek)

Szerk:
"A kifizetési idő személyi sérüléses baleset esetén lehet a leghosszabb. A biztosító a kárrendezéshez meg fogja várni a végleges állapot bekövetkezését. A kártérítés kiterjedhet a gyógykezelés költségeire, a lábadozási idő alatti elmaradt jövedelemre is, s mindezeket akkor lehet véglegesen kiszámolni, ha a gyógyulás már befejeződött. A személyi sérülés miatti kártérítés feltétele, hogy a sérült végleges állapota felmérhető legyen."

Igy mar ertem

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#85067) runner 125 válasza tboldi (#85060) üzenetére


runner 125
nagyúr

Na ez a beszarás, lassan 2 éve várod a kártérítést. Vicc.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#85068) tboldi válasza Topiccsendőr (#85066) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem csak volt, van is. Mindeneestre annak örülök, hogy valami lesz már. :)

runner 125: A tárgyalással sem siettek, 2016. szeptember 14-én volt, vagyis több, mint egy évvel a baleset után...

Eddig kb. 350 + 80 ezret kaptam járulékos és útiköltség gyanánt. Előbbiből vettem egy iPhone-t, meg új féktárcsákat és betéteket előre-hátra az autóra, utóbbit még nem költöttem el. :D

[ Szerkesztve ]

(#85069) Chrys_ válasza Ferdzsoo (#85049) üzenetére


Chrys_
addikt

nem az szerintem, mert ekkor már alig lehet összehúzni a zipzárt :D

(#85070) BoB


BoB
veterán

32 fok bakker, egyre több embert látok pólóban motorozni. És ez még csak a nyár eleje :Y

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#85071) CyberPunk666 válasza BoB (#85070) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

32 fok? hol laksz te, hogy most 32 fok van nálatok?

Amúgy az időjósok az mondják, hogy minden idők egyik legmelegebb nyarára számíthatunk idén, hatalmas szárazsággal és erdőtüzekkel.

[ Szerkesztve ]

(#85072) Laca1212 válasza CyberPunk666 (#85071) üzenetére


Laca1212
őstag

És az ellenkezőjét is mondták.... :D
Szóval kb. olyan lesz amilyen. :DDD

(#85073) Chrys_ válasza BoB (#85070) üzenetére


Chrys_
addikt

Itt a fele, és esni is fog hamarosan. Így nem lesz ma motorozás.

(#85074) CyberPunk666 válasza Laca1212 (#85072) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A nagy léptékű meteorológia sokkal pontosabb, mint a napi időjárásjelentés. Persze ott nem azt mondják meg, hogy két nap múlva 21 fok lesz és 14:21-kor elered az eső, csak ilyen tendenciákat, hogy nagyon meleg lesz és szárazság, de ezek eléggé be szoktak jönni.

[ Szerkesztve ]

(#85075) Laca1212 válasza CyberPunk666 (#85074) üzenetére


Laca1212
őstag

Én sem a rövid távúról beszéltem... de oké! :)

(#85076) Bogyó bá' válasza StoneBridge (#85062) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

30 literes garantáltan vízálló hengerzsák fillérekért van a Bázismotornál (nekem is van, bevált): [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85077) canniball


canniball
nagyúr

Ismét a visszatérő problémával jönnék: az összefoglalóból eltűntek bizonyos képek, így

alvaro
boogie84
doc
KoVee84
Laraxior
.mf
Mocsanisi
persuader
Shkiz0
TayRol
Tüzi
whYz
zsoltee10

kollégák átkerültek a "képtelen szekcióba". Amennyiben szeretnétek újra képbe kerülni keressetek bizalommal!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85078) BoB válasza CyberPunk666 (#85071) üzenetére


BoB
veterán

Olaszo.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#85079) Tarill válasza canniball (#85077) üzenetére


Tarill
őstag

Én még nem vagyok bent de szeretnék majd írok privátot :)

(#85080) StoneBridge válasza Bogyó bá' (#85076) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Koszi bogyo. Ezen vannak valamilyen rogzitesi pontok vagy atfuzheto resz?
Ezt utas ulesre hogy a legcelszerubb rogziteni? Utas ules alatt vannak fulek, de nem tudom ahhoz jo-e ha rogzitem.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#85081) canniball válasza Tarill (#85079) üzenetére


canniball
nagyúr

OK. Előzetesen egy kérés: ha nem probléma ide a PH-ra töltsd fel a képet, a külsős linkekkel időről időre előfordulnak problémák.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85082) -Mike- válasza tboldi (#85058) üzenetére


-Mike-
addikt

Hm, új motor szagot érzek. :D

(#85083) Tarill válasza canniball (#85081) üzenetére


Tarill
őstag

Oké, estefele teszek fel ide :)

(#85084) yodamastah válasza Topiccsendőr (#85066) üzenetére


yodamastah
őstag

Egy haver tavaly részese volt egy halálos balesetnek, ahol több személy sérült. Ő teljesen vétlen volt, de az autója kukára tört. (híradó tele volt vele anno) Összesen Kb 3 év lesz mire kártalanítják.

(#85085) BoB


BoB
veterán

Végül vettem én is egy drótot kabát rögzítés céljából. Remélem sehol sem fogják lelopni. 12mm vastag, 120cm hosszú.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#85086) tboldi válasza -Mike- (#85082) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor elég jó orrod lehet. :D

A legjobb esetben is csak kb. 1,5 millió lesz ez a részlet (-20% az ügyvédnek, kárrendezőnek), ebből még nem lesz motor. A sérülésekért járó részlet még mindig hátra van.

(#85087) Bogyó bá' válasza StoneBridge (#85080) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak a hordfogantyúja van az oldalán, az alatt átfűzve 2 hevedert tudod jobbról-balról lekötni. Más rögzítési pontja sajnos nincs. Nekem nem okozott gondot így sem. Mondjuk én ezeken felül egy sisakhálóval is lekötöttem. Ekkora a 30 literes:

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85088) runner 125 válasza Bogyó bá' (#85087) üzenetére


runner 125
nagyúr

Motip festék eddig bírta a leömlőkön?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#85089) Bogyó bá' válasza runner 125 (#85088) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy évig egész jó volt, elől a hengereknél viszont kiszürkült, de nem jött le sehol. Most kezd alul a katalizátornál vedleni, gondolom ott a legmelegebb... Idén még marad így, jövőre újra fújom. Két évente ki fogom bírni....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#85090) KoVee84 válasza canniball (#85077) üzenetére


KoVee84
senior tag

Köszi

(#85091) vendingo válasza Bogyó bá' (#85087) üzenetére


vendingo
veterán

Egy ilyen kép láttán egyből motorozni támadt kedvem. Még függőben van a pénz összeszedése az új gépre, illetve nem nagyon találok megfelelő alanyt amire szívesen lecsapnék. Volt 2 gép ami tetszett, persze a napokban mind elvitték őket, pedig pár héten belül kéne már valami. Most afrika twineket is nézek, csak nem tudom, hogy belemerjek-e ugrani egy közel 30 éves motor vételébe, amit ráadásúl elég drágán is adnak.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85092) Tarill


Tarill
őstag

lenne megint egy vezetéstechnikai kérdésem, de inkább motorkezelés, már egy jó 1000km óta gyakorlom a kuplung nélküli váltást de csak felfelé lefele inkább kuplungolok, elég sokat dob a motorozás élményén így váltogatni nem olyan darabos az egész :) szerintem egész jól megy már jól rá lehet állni a dologra de nem akarom kinyírni a motorom inkább kérdezek azoktól akiknek már a kisujjukban van :D
4 esetet tudnék mondani:
1. szinte hajtás megszakadás nélkül veszi a fokozatot vajpuhán ez tiszta sor hogy jó
2. eset amikor már nem biztos hogy a leg ideálisabban találom el akkor egy kis ellenállása van a váltókarnak olyan a váltás mintha egy buckán húznám át, kissé megszakad a hajtás és picit ugrik mikor bent van újra fokozatba de semmi rendellenes hang recsegés stb..
3. eset szarul kapom el és reccsenve veszi a fokozatot tiszta sor h ez nem jó, talán 3 alkalom ha volt mióta gyakorlom
4. eset, annyira szarul kapom el hogy nem is vált, egy falba ütközik a lábam :D - ez a balfaszvagyok kategória párszor ilyen is volt

a kérdésem csak az hogy a 2. eset menyire öli a váltót? mikor nem teljesen jól váltom meg és kis erő kell már, legalább is a teljesen vajpuha váltáshoz képest már több erő
thx előre is :R

(#85093) Tarill válasza canniball (#85081) üzenetére


Tarill
őstag

ja és akkor a kép

köszi :R

(#85094) Teasüti válasza Chrys_ (#85047) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jézusom. Ez komoly? Biciklis korszakomban nem öltöztem ennyire rétegesen. Most meg konkrétan semmit nem veszek fel a cordura alá a saját bélésein kívül (póló, boxer) 0-30 fokban.

(#85095) BoB válasza Teasüti (#85094) üzenetére


BoB
veterán

Megnéznélek 0 fokban 500 kilométer után.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#85096) Something_ válasza yodamastah (#85084) üzenetére


Something_
őstag

Baratom tavaly a lakasa elott a baross utcaban parkolt, hajnalban 2 cigany, jogsi nelkul a berelt mercedessel 90-120 kozott telibeverte az autojat, majd az autoja 3 masikat is lezuzott.

2-3 honapon belul fizetett a mabisz.

Benne volt az rtl hiradoban is :D

Az opelbe csapodott, erdemes megnezni a kepeket: [link]

[ Szerkesztve ]

(#85097) Teasüti válasza BoB (#85095) üzenetére


Teasüti
nagyúr

240 mérföldet mentem eddig így. Hiba volt. :D
Úgy egy óráig elvoltam, ingázni még ok. Azután a második órában már nem mosolyogtam. Harmadikról meg kínlódás. Amúgy naked-en autópálya tempó nulla fokban.

[ Szerkesztve ]

(#85098) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Ma vettem dainese aláöltözőt és azt kell mondjam, hogy innen nézve elég ótvar szar a forcefield aláöltöző hozzá képest. :(
Pedig amúgy nem érződik rossznak, sőt, kimondottan jó minőségűnek tűnik, de így közvetlen összehasonlítással már azért más dimenzió.

Felvettem az újat itthon a lakásban és ha sétálok benne (4km/h-s szelet szimulálva :D) van, akkor már hűvösebb, mint egy szál alsóban sétálgatni. wtf?
A mérnök agyam nem akarja elhinni, hogy ez lehetséges, de már háromszor le-fel vettem és csak ámulok.

D-CORE DRY TEE LS + D-CORE DRY PANT LL egyébként.

Lehet placebó, vagy lehet mivel jobb hővezető a levegőnél és a testresimul, ezért jobban elrántja a testtől a hőt.
Ez zseniális basszus.

(#85099) V.Stryker válasza CyberPunk666 (#85098) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt a pár lépés hűvösebb, mint nélküle dolgot a 4k-s dechatlonos is tudja... :P

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85100) Horvi


Horvi
őstag

Szombatra terveznék egy nagyobb lélegzetvételű gurulást. Akár Szlovákia is játszik amit legutóbb baboss-al néztünk ki(Besztercebánya). Ha valakinek van kedve csatlakozhat nyugodtan. Útvonal ötleteket is szivesen fogadok mert még képlékeny a dolog.

(#85098) CyberPunk666 Esetleg a Helly Hansen aláöltözővel nincs összehasonlítási alapod? :DD

(#85101) BoB Mi volt a baj a SIDI-vel? Én most készülök azt venni csak azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.