Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86651) Gaboman válasza runner 125 (#86646) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezért a motorért majdnem 2.9 milliót kiadni?
Te jó ég! :(((

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#86652) Teasüti válasza Lomha 8V (#86630) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Félve kérdezem, hogy kellene lemosni ezt így alulról? Magasnyomásúval leverethetem, de én kézzel biztos nem fogok nekiállni blokkot mosni csövek, vezetékek és vázcsövek között.
Meg eleve burkolat fedi. Üzemszerűen a burkolat nem kerül le róla, csak ha szervizelni kell.

A szegény keverékkel mit lehet kezdeni? Meg mire van a lambdaszonda akkor? Dísznek?

[ Szerkesztve ]

(#86653) runner 125 válasza Teasüti (#86652) üzenetére


runner 125
nagyúr

Brgiéciolt felekeversz forróvízzel, majd bepermetezed egy szórófejes pumpával. Esetleg veszel kifejezetten motortisztítót (Autoglym-et használok, az jó cucc), a leggazdaságosabb nyilván az előbbi.
Szükség esetén valamilyen kefével benyúlsz és megdörzsölöd amennyire tudod, aztán simán slaggal levereted, nem kell nagy nyomás, sőt, blokkot nem is célszerű azzal megkínálni.
Egyébként minden típusra lehet kapni tök visszafogott, nyers, fekete műanyag sárvédőtoldatot, ami egy idomos gépen kb. nem is látszik, én is raktam a VFR-re, baromi sokat megfog, nem veri össze a blokkot és a leömlőket.
Ebey-ről pár ezres, meg kell pucolni a sárvédő hátsó végét belül, majd szélvédőragasztóval fel kell nyomni. Soha nem fog leesni.

A helyedben ha már így jártál én elvinném valahova és rendberakatnám, mert látszólag elhanyagolt a motor műszakilag is, sajnos.

Gabo

Nyilván nem a 650-es 80 lovast ajánlottam Persunak :D , hanem az új Fireblade-et, 5,950M-ért.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86654) Teasüti válasza runner 125 (#86653) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sárvédőtoldat ez baromi jó ötlet és teljesen kézenfekvő! Köszönöm! :R

Esetleg kulcsszó rá ebay-en?

[ Szerkesztve ]

(#86655) runner 125 válasza Gaboman (#86651) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kicsúsztam az időből, még ha lemaradással is, de ott van, na. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86656) -Mike- válasza runner 125 (#86655) üzenetére


-Mike-
addikt

Ez valóban egy szép darab, yoshival az igazi.
2017 Honda CBR1000RR SP2 Stock vs Yoshimura Alpha T slip-on

[ Szerkesztve ]

(#86657) Lomha 8V válasza Teasüti (#86652) üzenetére


Lomha 8V
addikt

A burkolt motorjaimon évente egyszer leszedtem a burkolatot és alaposan lepucoltam alatta. Ezt a tiéden láthatólag sosem végezték el. Az, hogy nem vagy hajlandó kézzel csinálni... most erre mit mondjak? A lambda szonda nem biztos, hogy mindig része volt a motornak, ha pl. streetfighter motornak használták egy darab üres, 20 centis csővel. Persze bármi lehet, én csak tippelgetek, de ez a motor nem néz ki jól. Megkapta már az élettől a magáét.

(#86658) runner 125 válasza Topiccsendőr (#86639) üzenetére


runner 125
nagyúr

A visszahívási akció nem függ össze a kötelező márkaszervizzel, a Honda-nál tuti így van, 2 1.2-es VFR tulaj van a klubon, akik nem is első tulajok és a kardán problémát ingyé orvosolták mindkettőnek, garanciális időszak alatti szervizek elvégeztétől függetlenül. De szerintem Ferdzso is hasonlóképp gurította vissza az övét.
Persze, ha nem viszed el és elszáll teszem azt a fesz.szab garis idő alatt, akkor marad a zsebbenyúlás, ezért írtam h mérlegelni kell mindenkinek a kockázatot és kifizetett borsos szervizköltségeket.
Szerelő vagy / leszel márkaszervizben, most genya mód pont ellened beszélek :) , de hát ez van, vállalom a véleményem, bár panaszra úgysincs oka egy motorszerviznek sem, hisz mindenhol 1-2 hónapos előjegyzásek vannak, gondolom kint sem más a helyzet, sőt, ott biztosan nagyobb arányban gurítják be szakszervizbe, mintsem állnak neki otthon.

Lomha 8V

Olajcsere miatt évente úgyis le kell venni minden idomos motor oldalát, akkor meg baromi könnyen hozzű lehet férni, teljesen jogos. Évi 1x érdemes rá időt szakítani.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86659) -Mosquito- válasza V.Stryker (#86634) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mikor a nyereg táskám alá tettem műszálas törlőkendőt, majd idővel fóliát az idomra mosolyogtak az ismik. Aztán így jártak mint te.. Szervizkönyvben benne van a színkód.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86660) runner 125 válasza Teasüti (#86654) üzenetére


runner 125
nagyúr

Splash board, splash guard, mudguard..

Ha nem találsz kint Agónál is kapsz 8-9k körül.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86661) Gaboman válasza runner 125 (#86655) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Fene tudja nekem valahogy ezek a CBR-ek nem jönnek be, a 2006-os volt talán a legszebb.
Igazi agresszív forma, amit tudott meg bőven elég, mit is mondtam elég?
Sok is, nagyon de nagyon sok!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#86662) Teasüti válasza Lomha 8V (#86657) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Évente egyszer? Na annyi belefér. Azt hittem ezt olyan sűrűn kéne, mint ahogy az ember a motorját mossa. :D

Hmm, igaz. Ki tudja min ment keresztül.
Ezért is akarok majd újat egyszer.

(#86663) Geresics válasza runner 125 (#86658) üzenetére


Geresics
addikt

Most minden politikai felhang nélkül azt kell mondjam, hogy nem azzal van a baj, hogy egy jó szerviz 400€-ba kerül, hanem a hazai keresetekkel van a baj. Aki kint keres havonta 4000€-t, annak ez a havi fizujának 10%-a! Ha "csak" 2000€-t keres, akkor 20%-a. Na bumm...
A munkahelyemen 100+ autós flotta van, ezért egy igen komoly műhelyt, és 2 jó szervizest tartunk fenn, akik a céges autókon kívül a dolgozók autóin is bármit megcsinálnak beker-költségen! Egy olajcsere 1250Ft+anyag, ahol az anyagot a legkedvezőbb nagykeráron kapjuk, persze, hogy én sem nyúlok az autómhoz! :DDD
Sajnos motorokat nem vállalnak... :O

Ha annyit keresel, hogy nem éri meg összekoszolni magad, akkor akármennyit is elkérhet a szerviz. Ha pedig nem értesz hozzá, akkor vagy megfizeted, vagy megpróbálod magad, és akár kárt is okozhatsz...
Szóval a nagy összevisszaság lényege, amit írtam, hogy szerintem nem az a baj, hogy 400€ egy szerviz...
OFF:OFF

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#86664) Gaboman válasza Geresics (#86663) üzenetére


Gaboman
nagyúr

4000 euro az már kint is szép summa, átlagban 1100-1600 euro között keresnek magyarok akik kimennek.
Ha ezekhez a fizetésekhez nézzük az árakat akkor igencsak drága a szerviz!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#86665) Gaboman válasza Geresics (#86610) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A képek a dobozokról.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#86666) Geresics válasza Gaboman (#86665) üzenetére


Geresics
addikt

Magát a műanyagot fel tudod polírozni, de a fogantyú fém részével nem tudom mit lehetne csinálni...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#86667) Lomha 8V válasza Teasüti (#86662) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Dehogy, hát ahhoz nekem se lenne kedvem. :D Nem kell feltétlenül új motor, legközelebb alaposabb leszel. Hol vetted amúgy?

(#86668) Gaboman válasza Geresics (#86666) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Csak a műanyag része érdekelne, van fehér polírpasztám, lehet azzal bepróbálkozom.
Jól bekenem, bedörzsölöm vele azt meglátjuk mire megy.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#86669) runner 125 válasza Gaboman (#86668) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gázlámpával szokták végimelegíteni a kifakult, napszíta, összekarcolt műanyagokat, majd normális műanyagápolóval át kell menni rajta.
Előtte valamelyik kevésbé látszó sarkán kell kipróbálni, de a paszta semmit nem ér ilyen felületen, sőt, beleül a barázdákba és még csúnyább lesz. Fényezett felületre találták ki, ne kend rá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86670) Geresics válasza runner 125 (#86669) üzenetére


Geresics
addikt

én nem tudom mivel és hogy szokták csinálni, csak odaadom egyik kollégának a cuccot (doboz, plexi, lámpa, stb.), és megkérem, hogy "polírozza fel". Ő meg mindig f@szán kinézően hozza vissza! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#86671) LustaDick123 válasza vendingo (#86648) üzenetére


LustaDick123
tag

Amire készülj ha ekkor mész:
- minden tele
- lépésben araszolsz sokszor a lakóautók, lakókocsik és a hajókat húzó autók között
- tűző nap, 40 fok

Jobban jársz szeptember elejével.

(#86672) -Mosquito- válasza Gaboman (#86665) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ismimet kérdeztem erről,Ő már jó párat csinált már.
Van hőlégfúvó pisztolyod akkor azzal próbáld meg egyenletes távolságról, vigyázzva meg ne égesse!! Vagy Plasti Dip de a Motipos verzió mert az sokkal jobb! Vagy Dinitrol alvázvédő spray távolról fújva majd matt fekete festék sprayvel lefújni, előtte hígító/benzin törd át a felületet.

Lustadick:

Úgy bizony, akkor még szezon van és nem mindegy mekkora ott/határon a forgalom.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86673) runner 125 válasza Geresics (#86663) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerencsére én is megtehetném h begurítsak mindent márkaszervizbe, de nem teszem. Egy részből érdekel, tudok rá szánni 1-1 órát, más részből lövök egy fotót aminél jobb, hitelesebb vezetett szervizkönyv nem létezik.

Azért túlzásokba ne ess, kint sincs kolbászból a kerítés.. havi nettó 4000 euro sok tíz éves munkatapasztalattal jön össze. Szakmunkával - alkalmazotti jogviszonnyal esélytelen, az már egy közép / felső rétegnél jelentkező bérszint.
Cimborám 2 éve végzett egyetemen Bécsben, építészmérnök, 2000 euro körül volt a kezdő fizetése kint és sokkal azóta sem tolták meg neki, pedig nincs olyan hét h ne éjszakázna hajnalig... Ami egyértelmű pozitívum ott az a 13. 14. havi bér.
De még ehhez mérten egy 400 ajrós szerviz továbbra is qrva sok anyagköltséget is belekalkulálva, és pontosan ahogy én is, ő is mindent megcsinál maga, mert nem rest kicsit összekoszolnia a kezét.
Közhely, de itthon is meg lehet csinálni a karriert, jó munkakörülményeket, és nem feltétlenül kell hozzá diploma. Fel kell kutatni a piaci réseket, igényeket, némi idő, kitartás és elérhető egy jó életszínvonal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86674) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Ha nem szól közbe az időjárás akkor Pénteken Großglocknerre megyek. Másnap haza jövök. Az a kérdésem, hogy ez oda vissza kb 1200 km lesz. Vigyek láncspray-t magammal ? Én úgy láttam a fuchs 1000 Km-ig jó rajta.

Nincs sok helyem.

(#86675) -Mike- válasza Khaosz55 (#86674) üzenetére


-Mike-
addikt

Rohadjon meg a befőtted. :D

(#86676) Khaosz55 válasza 2thletme2day (#86633) üzenetére


Khaosz55
addikt

Győrben a Reál lett a Red Baron után a hivatalos yamaha szerviz. Ők forgalmazzák a yamahákat. Időpontot kérj de kapaszkodja meg nekem sima olajcserére szezon elején mondtak 2 hónapot. Red baronban 1 hét volt. Korábban ők szervizelték a yamahákat.

(#86677) boogie84 válasza Gaboman (#86609) üzenetére


boogie84
veterán

Autoglym termekeket nezd meg, van kulso muanyagapolo.

http://autoglym.hu/termek/bumper-care/

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#86678) emre válasza runner 125 (#86669) üzenetére


emre
veterán

"Gázlámpával" :Y

inkább egy hőlégfúvót javasolnék erre a célra

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#86679) Topiccsendőr válasza Teasüti (#86652) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A lambda csak a kornyezetvedelmi eloirasok miatt van motorokban, nem azert, hogy barminek utanaallitson. Pl kipufogo. Sajnos.
Pl ha veszel egy o sensor delete kit-et az f4 re, akkor is menni fog tole, kb jobban, holott atkurod a motort, hogy mindig a sztöchiometrikus aranyt lassa.
Ettol fuggetlenul, a te esetedben nem a leomlokbol allapitanam meg a kevereket :D
Drz 400 nal 1 mm el alacsonyabb uszoszinttel alapjaraton izzitotta a leomlot, az meg nem szegeny meg, mig ha visszaraktam az uszoszintet 1 mm el feljebb, akkor mar nem. A szegeny keverek a dugattyut is kinyirja, szoval altalaban van ott mar mas problema is ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86680) vendingo válasza LustaDick123 (#86671) üzenetére


vendingo
veterán

Voltam már párszor. Motorral nincs dugó, meg araszolás. A menetszél meg hűt.
Kempingekben meg mindig van hely egy sátornak meg egy motornak.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#86681) Topiccsendőr válasza runner 125 (#86646) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez valoban 600 as ar, es tenyleg nem draga, de hitelt olyan dologra vennek fel, ami hozza a penzt, nem ami viszi, :D illetve kituztem egy idotartamot, hogy ennyi honap utan ennyi sporolt penzem van, es ennyit szanok motorra, nem tobbet. Tehat igazabol mennyi idot baszok el motorra.
Majdnem honda tulaj lettem, de a kornyekemen egy sc59 volt, 30 e km el, ami nem hulyegyerek motor volt, ugyanannyiert, mint egy 21 e km es r1. Az a fajta, amelyiknek olyan a hangja, mintha lehuztal volna ket pipat. Szoval inkabb azt vettem meg. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86682) runner 125 válasza emre (#86678) üzenetére


runner 125
nagyúr

Katt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86683) BoB válasza Topiccsendőr (#86681) üzenetére


BoB
veterán

Sikerült pont az ocsmány szériát :C

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#86684) runner 125 válasza Topiccsendőr (#86681) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor lett egy R1? Muta már. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86685) Teasüti válasza Topiccsendőr (#86679) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor mit is szabályoz pontosan, ha egyáltalán? Mert amennyire én tudom éppen erre lenne kitalálva. Ha dísznek van, kitépem és félrehajítom egy szimpatikus sarokba. :D

(#86686) Topiccsendőr válasza Teasüti (#86685) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elnezest. Tenyleg rosszul fogalmaztam. A lenyeg a "pl kipufogo"-n van.
Szoval nagyon kis savban allit. Ha kiteped, vilagitani fog az fi lampa, de ugyanugy megy tovabb.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86687) Topiccsendőr válasza runner 125 (#86684) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mar beletekertem egy ezrest, de nincs rola fotom. Pirosvazas. Enis minden nap hanyok tole, ha ra kell neznem, szornyu. Dehat ez van. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86688) 2thletme2day válasza Khaosz55 (#86676) üzenetére


2thletme2day
őstag

Köszönöm az infót ( zgospel és tboldi kollégának is). Holnap rájuk csörgök és kérek időpontot. :R

Más kérdés.

Sidi Vortice csizmám van. Még nem használtam túlságosan sokat viszont amikor sétálok benne idegesítő hangokat hallat. Lehet ezzel valamit kezdeni? Gondoltam arra, hogy be kéne fújni szilikonnal ami ugye a műanyagnak egyáltalan nem árt de nem tudom mi a helyzet a Lorica anyagú részekkel.

(#86689) runner 125 válasza Topiccsendőr (#86687) üzenetére


runner 125
nagyúr

Grat, nem tudtam h az lett végül.

Ilyen? Valóban érdekes színkombó. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86690) Topiccsendőr válasza runner 125 (#86689) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezaz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86691) KoVee84 válasza Topiccsendőr (#86690) üzenetére


KoVee84
senior tag

De ez bordó... És tényleg bigbang?

(#86692) Topiccsendőr válasza KoVee84 (#86691) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha a vfr gyujtassorrendet big bangnek nevezhetjuk, akkor igen :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86693) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#86690) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem is tudtam, hogy motorozol. Azt hittem csak beszélsz róla. :DDD

Szép amúgy, csak az a popsi melegítő kipuf olyan ízé...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#86694) ath


ath
senior tag

Vasarnap akar valaki kakucson olvadozni?

(#86695) Topiccsendőr válasza runner 125 (#86673) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezzel a kozhellyel nem ertek egyet.
Nem nemi kitartas kell, hanem knagy szerencse, ismeros, es 10 ev gcinyeles es seggnyalas egy cegnel. De ez az en szuteren velemenyem. :D
Vagy noket kell futtatni, abban van uzlet magyarorszagon is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86696) runner 125 válasza Topiccsendőr (#86692) üzenetére


runner 125
nagyúr

Basszus, a Big Bang tényleg totál úgy szól, mint egy VFR.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86697) Topiccsendőr válasza runner 125 (#86696) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

180-90-180-270
Ugyanaz mint a vfr 800

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86698) Geresics válasza V.Stryker (#86693) üzenetére


Geresics
addikt

"Nem is tudtam, hogy motorozol. Azt hittem csak beszélsz róla."
:DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#86699) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#86690) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Dobozok milyen lesznek rajta vagy hengertáska lesz? ;] Amúgy grat!

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86700) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#86699) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Eppen most keszittetem az utanfutot, meg az oldalkocsit. :D
Koszi. Remelem nem rohad le, mert eleg sok helyre el akarok vele menni, nurburgring, garda to. Ez meg japan, ki tudja, mikor engedi el a feszito a vezlancot, vagy mikor eg le a generator :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.