Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85751) HSM válasza vendingo (#85748) üzenetére


HSM
félisten

Nem is az a baj, hogy rétegmotor, hanem hogy most nagyon keresett ez a kategória, így aki mégis eladja, elkérhet érte akár arcpirító árat is, és így is lesz, aki megveszi, mert alig van kínálat....

Én a helyedben inkább a kínálathoz alkalmazkodnék. Miből lehet egy céljaidnak megfelelő dolgot kihozni olcsón? Mindig a magasságoddal jössz, de én is pont akkora vagyok, és persze, kiesik pár kisebb motor, de a többség megoldható. Én most egy K8-as SV650S-et hajtok, és szerintem nagyon jó cucc túrázni, egyedül a lábamat kell a kelleténél kicsit jobban összehajtogatnom. Amúgy sokan raknak rá túrakormányt is, az ülésbe is lehet rakatni extra szivacsot, szval minden megoldható. ;) Sajnos a dobozolhatósága nem a legideálisabb, de aki nagyon akarta, azt is megoldotta. Terepezni gagyi, de földúton, akár elég vacakon is el lehet vele döcögni még a gyári gagyi fullpuha rugóval is, a gyári 150 vagy 155mm-es hasmagasság azért nem olyan rossz. :) Ehhez képest ebből a típusból választék is szokott lenni, normális áron, és nagyon szuper megbízható kis utazómotor. De biztos vagyok benne, hogy számtalan más, megfelelő típust lehetne találni a sport/sporttúra szegmensből is, ha mint kompromisszum, a gyengébb terepképesség belefér....

(#85752) vendingo válasza HSM (#85751) üzenetére


vendingo
veterán

Bejártam az egész balkánt sv650s-el. Minden túrán volt 1000km-es nap. Soha többet megint kis motort, főleg nem sv és társai. Jó motor, de nem 2 méterhez. Max rövidebb pár százas túrákra, de nem 3-4-5 ezres utakra való. Szar kátyús utakon meg halál használni. Volt, hogy 100 km-t tettem meg kb 3-4 óra alatt, a gs-ek meg vigyorogva száguldottak mellettem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85753) tboldi


tboldi
nagyúr

Igaz, hogy nem túl erős és a terepképességei is eléggé korlátozottak, de fiatal és nem annyira drága: Honda CB500X. :))
Pl.: [link]

(Nem, nincs a linkelt példányhoz semmi közöm.)

[ Szerkesztve ]

(#85754) HSM válasza vendingo (#85752) üzenetére


HSM
félisten

Nekem semmi bajom nem volt vele, hosszabb túrán sem (1700km/nap volt vele pályán a max), 2 méterrel.
Ezzel egyet értek, kátyús utak a halála, nem véletlen érik nálam a teleszkóp+rugóstag fejlesztés. :)
Nyilván nem túraendúró, pláne nem GS BMW, de nyilván azok nem véletlen kerülnek többször ennyibe. ;) Mondjuk ilyen kategóriából szvsz a DL1000XT is nagyon jó, nekem az az egyik kedvencem. nyilván, más árkategória.

(#85755) baboss válasza V.Stryker (#85737) üzenetére


baboss
őstag

Kakucs, pálya ismerkedő első köröm 1:17
Ismerkedés után az ötödik körtől 1:01 / 1:02 folyamatosan, 1:00 alá nem tudtam lemenni. :U
Fél óra után kiálltunk pihizni RAiN91 kollégával.

(#85756) CyberPunk666 válasza baboss (#85755) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az ilyen köridő mérés hogyan működik?
Van a pályán egy adó és vihetek saját vevőt, vagy nekem kell minden vinni?
Esetleg béreltél?
Hogy működik az időmérés itt? (és máshol)

[ Szerkesztve ]

(#85757) baboss válasza CyberPunk666 (#85756) üzenetére


baboss
őstag

Én videóra vettem, Lassított felvételnél megnéztem, hogy a célegyenes vonal mikor van a videó kép alján, majd amikor megint jött a célegyenes megint néztem az időt. Ezért írtam csak másodpercben az eredményeket.

[ Szerkesztve ]

(#85758) yodamastah válasza CyberPunk666 (#85756) üzenetére


yodamastah
őstag

Van kakucson infrás jeladó. De vihetsz sajátot is. KOmolyabb pályákon tudsz transzpondert bérelni. De a saját infrás tökéletesen elég, ráadásul menet közben látod mit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#85759) baboss válasza CyberPunk666 (#85756) üzenetére


baboss
őstag

Kakucs, a köridők mérését a motorosok bérelt transzponderrel 1500 Ft
Pályacsúcsok, körrekordok
600-as kategória: 41,7 mp
Gokart: 36,5 mp
Bérgokart: 40,5 mp
Hát én csiga vagyok ZR400. :U

(#85760) yodamastah válasza baboss (#85759) üzenetére


yodamastah
őstag

Gokart és autó más vonalvezetésen megy, az egy gyorsabb pálya. De amúgy egy ilyen szűk pályán váltós versenygokarttal jobb időt lehet menni mint motorral (kecskemét ugyanez)

[ Szerkesztve ]

(#85761) RAiN91 válasza baboss (#85759) üzenetére


RAiN91
őstag

Nekem is ilyen taknyos lett a Metzeler M7 :)

[ Szerkesztve ]

(#85762) Topiccsendőr válasza CyberPunk666 (#85756) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

General mechatronics.

Ha nagyon hatekonyan szeretnek palyazni tanulni, vennek egy gps es koridomerot. Okostelefonra telepitheto szoftver nem jo, tul kevesszer frissit, 1Hz el nagyon pontatlan.
Egyik versenyzotarsam vett ebayrol egy egeszen jo gps koridomerot. Meg az iveket is lehetett nezni laptopon. Hatalmas segitseg, majdnem feler telemetriaval, mivel a feket/gazt is mutatja.
Rengeteget lehet vele fejlodni, nagyon gyorsan, viszonylag keves penzbol ha az ember tudja, mit csinal.
Ennel mar csak egy olcsobb dolog van, ami nekem nagyon sokat segitett, a teli szimulatorozas.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#85763) yodamastah válasza Topiccsendőr (#85762) üzenetére


yodamastah
őstag

Egszer hringen rámraktak egy ilyet pályanapon és kijött hogy 1:58:2 az ideális időm :O Persze forgalomban nem sikerült egyszer sem 58at menni :)

Milyen szimulátorra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#85764) Topiccsendőr válasza yodamastah (#85763) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Barmilyen szimulatorra. Nem kell rettento pontosnak lennie, egyszeruen felkesziti az embert, ha gyorsan akar menni, es konnyen atultetheto az eletbe.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#85765) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ismét megkérdezem hátha, most úgyis bele vagytok melegedve a pályákba.
Pannónia ringre milyen közvetítőn keresztül érdemes kijutni úgy hogy nem a speedhuszárok fognak körbemotorozni hanem utcai túra gépek mennek...?!
Sima szabad napjuk kb nincs is. Csak közvetítők...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85766) CyberPunk666 válasza Topiccsendőr (#85762) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ez a General mechatronics féle cucc nem gps-es fajta.

Milyen ajánlasz? Random rendelni e-bayről, elég lutrinak tűnik.

Ez egy egész komoly cucc, de azért a 489$ + szállítás + adók egy kicsit soknak tűnik érte.
http://www.speedangle.com/

[ Szerkesztve ]

(#85767) Something_ válasza RAiN91 (#85761) üzenetére


Something_
őstag

Kakucson nekem sosem nezett igy ki az M7 RR, egyszer voltam hringen, ott volt hasonlo.

(#85768) RAiN91 válasza Something_ (#85767) üzenetére


RAiN91
őstag

Mert nem döntöttem eléggé és nem estek le a darabkák, vagy miért? (mert hogy én voltam az egyik legalassabb az biztos :D)

(#85769) runner 125 válasza Ferdzsoo (#85765) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csak nézőként szoktam ritkán kimotorozni a cimborákkal, nem tudom a pontos díjszabást, de elmondások alapján drága. Jó pár éve már teljes osztrák tulajdonban van az egész, rendszerint csak osztrákok járnak ide motorozni. A legegyszerűbb ha írsz egy mailt nekik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#85770) Lipton válasza yodamastah (#85760) üzenetére


Lipton
őstag

Valto nelkulivel is (super rok 125 + tony vazam volt mg cuccokkal).
Egyik alkalommal ketten voltunk egy supermotos versenyzo sraccal aki gyakorolt (verseny gep, gumi, gumimelegito, stb) es felengedtek egyutt. Sehol nem volt...

(#85771) baboss válasza RAiN91 (#85768) üzenetére


baboss
őstag

Nem voltál lassú, mindig előttem voltál, csak messze, nem tudtalak utolérni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85772) yodamastah válasza Lipton (#85770) üzenetére


yodamastah
őstag

Persze de ez normális. Egy teletankolva 150-200 kilós motorral nem nyomsz le egy slick gumis gokartot egy szük 1km-es gokartpályán :) Ennek ellenére kakucson jókat lehet motorozni és sokmindent meg lehet tanulni akár egy ezres géppel is.

[ Szerkesztve ]

(#85773) yodamastah válasza Ferdzsoo (#85765) üzenetére


yodamastah
őstag

Phoenix racing kezdő csoport aszem 2:25 feletti köridő. Ha ennél lassabb tempó kell akkor passz.

(#85774) Lipton válasza yodamastah (#85772) üzenetére


Lipton
őstag

Nagyon pukkant le kakucs, azota javitottak? Aszfaltban godor, szele letorve, bukoter veszelyes... gokarttal nem szerettem mar, Kecskemet sokkal jobb volt.
Oke, de a gokart 125-os (40le).

[ Szerkesztve ]

(#85775) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

elkeserítő, hogy mennyire kevés a TT közvetítése... nem értem miért nem lehet neki rendes műsort csinálni.

(#85776) runner 125 válasza Lipton (#85774) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sokkal alacsonyabban van a súlypontja és ott a 4 kerék, egyenként ~ 20-25 cm-es gumiszélességgel .., ilyen kanyargós pályán jóval nagyobb kanyarsebességre képes, mint kb. bármelyik motor.

Sokszor ugyan nem voltam Kakucson, de pl a versenyrobogósok jó része is simán körbekerüli a motorosok jó részét.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#85777) Lipton válasza runner 125 (#85776) üzenetére


Lipton
őstag

Lattam par versenyrobogost en is, na az nagyon beteg :)

(#85778) yodamastah válasza Lipton (#85774) üzenetére


yodamastah
őstag

Motornál LE-nek van a legkisebb jelentősége kakucson. Szűk a pálya, nagy sportmotornak ide kicsit nagy a tengelytávja, kis íven nehezen fordul. A másik hogy a pályán több helyen is ide oda kell dobálni lapról lapra a motort, és egy 200kilós géppel ezt marha nehéz gyorsan csinálni. Hiába tudna gyorsabban is kanyarodni a motor, lassan tudsz csak végigmenni a kanyarkombináción, mert nem tudod fél másodperc alatt lapról lapra átrakni. Emiatt pl a könnyen átdönthető kisebb tengelytávú motorok nagy előnyben vannak. Érdemes megnézni a kis srácok hogy mennek a gyerekmotorokkal. Úgy fordulnak ide-oda a kis motorral mintha egy nagy pályán mennének.

Gokart esetében a súly is sokkal kevesebb. Egy ezres sportmotor egy 80 kilós motorossal 280kg. Gokart meg olyan 180. Ez kanyarban brutális különbséget jelent. Tapadó gumi felület is több a 4 kerékkel stb...

Kecskemét minden szempontból jobb, leszámítva hogy még kicsit szűkebb és lassabb kanyarok vannak. Főleg hogy most átépítették és a hátsó gyors kanyarok is lassabbak lettek.

(#85779) Topiccsendőr válasza CyberPunk666 (#85766) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tudom. Nekem is az van. Azert irtam, mert kakucson van jelado hozza. Sima infras.

Gps hez nyomozni kell. 100 font kornyeken vette az illeto.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#85780) Geresics


Geresics
addikt

A tegnapi videómmal (A robogósok miért nem intenek?) asszem nem várt érzelmi vihart kavartam több fórumon! ;]
Némely motoros csoportban lassan vérre mennek! :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#85781) V.Stryker válasza Geresics (#85780) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mert az úgy van ,hogy a motorosok intenek egymásnak. De a robogósoknak mi köze a motorosokhoz? ;] Robogósnak én sem intek. ;)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85782) Geresics válasza V.Stryker (#85781) üzenetére


Geresics
addikt

Mitől kevésbé motoros pl. egy T-Maxos, mint egy Simsonos? :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#85783) kcsa válasza V.Stryker (#85781) üzenetére


kcsa
veterán

Ja szerintem is köcsögök. Hüjje robogós, mennyen haza! 4!! :DDD

(#85784) V.Stryker válasza kcsa (#85783) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én nem mondtam, hogy köcsög és hogy menjen haza. Félre értessz. Pl. amíg voltak még trabantok kihulófélben, ők is villogtak, intettek egymásnak. És nem azért, hogy az összes többi négykerekű menjen a picsába. Egyszerűen ők úgy voltak egy csapat.

Nagy robogósnak én is intek, de 50-es pizzafutinak, meg lajos bácsinak a simsonon nem. Mit kell ezen rugózni bakker.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85785) -Mike- válasza Geresics (#85780) üzenetére


-Mike-
addikt

Én azért suboltam a csatornád, mert minőségi kontentet várok.
Légyszi.
:D

(#85786) kcsa válasza V.Stryker (#85784) üzenetére


kcsa
veterán

Direkt offba, szmájlival, hejjesírási hibával, és még így is magyarázni kell hogy poén? :P

Én meg utálok integetni, de ez én vagyok :)

(#85787) V.Stryker válasza kcsa (#85786) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem utálsz integetni, csak majrézol és két kézzel szorítod a kormányt tuti. ;] Na, neked kéne robogózni. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#85788) kcsa válasza V.Stryker (#85787) üzenetére


kcsa
veterán

... Vaaagy lehet hogy én eleve robogós vagyok, és beszivárogtam ide az elitbe?

Muhahaha :D

(Honda Sh300 :D)

[ Szerkesztve ]

(#85789) Imy válasza vendingo (#85752) üzenetére


Imy
veterán

Melyik SV-d volt? Nekem a régi, és S-es... Tényleg el lehet rajta fáradni, pedig csak 183cm magas vagyok.

(#85790) Geresics válasza -Mike- (#85785) üzenetére


Geresics
addikt

be kell valljak valamit: nem fogsz! :DDD
Viszont most már tényleg neki fogok állni az eséses videónak valamikor... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#85791) vendingo válasza Imy (#85789) üzenetére


vendingo
veterán

Régi S-es. Összegoglalóban van kép is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#85792) Pocee válasza kcsa (#85788) üzenetére


Pocee
senior tag

Akkor segíts,kapok szted valahol bontottan sh 125-höz olajleeresztő csavart,széttörtem.

Mr.Brightside

(#85793) Geresics válasza V.Stryker (#85784) üzenetére


Geresics
addikt

nemrég DBKiller nélkül motoroztam (elég hangos). Vadidegen Pistabácsi áll a Simson mellett egy kisfaluban (gondolom fröccsözni indult ;] ), és néz furán, hát odaintettem neki. Erre fülig érő (fogatlan) mosollyal intett vissza! Meglepően jó érzés volt, hogy egy ilyen kis gesztussal ekkora örömet lehet okozni! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#85794) kcsa válasza Pocee (#85792) üzenetére


kcsa
veterán

Ahogy cikkszám szerint nézem tiédhez más való.

Két ötletem van, vagy fogod a csavar (maradványait) és egy robogós boltba bemész: ha szerencséd van, valamelyik kínaiéval csereszabatos, így kemény 500 forint körül van.

Vagy itt, csomóféle bontás van, érdemes telefonon megkérdezni.

Nagyobb dolgokat meg Olaszországból szoktam rendelni, sokszor érdemes még postával együtt is, ha több dolog kell akkor pedig egyértelműen olcsóbb a legtöbbször.

(#85795) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Jól indul a honda új fireblade sp2 karriere, két futamon, két pilóta sérült le a gép hibája miatt.
John McGuinness az nw200-on azért esett, mert fenragadt a gáz, Guy Martin tegnap esett a TT superbike futamon, mert kidobta a váltó a fokozatot.

:(

Kíváncsi vagyok, hogy ezek után részt vesznek-e egyáltalán a senior TT-n...

(#85796) Chrys_


Chrys_
addikt

(#85797) Lajkó


Lajkó
őstag

(#85798) Imy válasza vendingo (#85791) üzenetére


Imy
veterán

Igen most nézem... :) Szép motor, de nem is tudom, hogy mire lenne érdemes váltani, ha egyszer lecserélném. Karakterisztikában lenne jó valami hasonló, mint az SV, de 1M-ig.

(#85799) HSM válasza Imy (#85798) üzenetére


HSM
félisten

El tudnám képzelni az ezres nagytesót játszós motornak mellé. ;]

(#85800) imibogyo válasza Lajkó (#85797) üzenetére


imibogyo
veterán

Én úgy vagyok az ilyen "pina-p" videók szereplőivel, hogy persze "játszósnak" jók lennének, de otthonra nem kellene egyik sem.... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.