Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86901) vendingo válasza Horvi (#86899) üzenetére


vendingo
veterán

Az szuper, ha rálehet úgy kötni. Ilyenkor nem az akksira megy, hanem valami gyújtáskábelra?
Csak azért, mert a kulturált szivargyújtó kábelelvezetéshez szét kell robbantani az egész mocit, hogy rákösd az akkura. De ha jobban végiggondolom, akkor a szivar aljzatot is meglehet csinálni gyújtásos dologgal.

Tudtam volna olcsóbb kipufogót is venni, főleg használtan, de azok nem illettek a motorhoz. Hülyén néznének ki a modern dobok egy régi vason. Ez minden tekintetben passzol a motoromhoz, de legalább drága volt. :)

-Mike-: Én már a próbakör alatt majdnem borítottam az africat. Nem számoltam azzal, hogy ez nem SV és kicsit nagyobb a súlya, meg messzebb van a talaj a megszokottnál.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#86902) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Legurítottam szervizbe, srác leszívta magát, de fél óra alatt kint volt mindkettő.
Anyát hegesztett rá és lánggal melegítette a környezetét.
Mondta ne is lásson többet! 😂

Na a kérdés most, hogy hogy kezeljem a csavarokat, hogy ne rohadjon be legközelebb?

(#86903) Topiccsendőr válasza Teasüti (#86902) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ne menj vele 20 evig esoben, es kijon konnyen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86904) Geresics válasza vendingo (#86898) üzenetére


Geresics
addikt

"Kövi beruházás MRA plexi és valami GPS megoldás lesz... GPS-el kapcsolatban. Az Xrider navit ha..."

Már látom a holnapi kommenteket!
- Ti milyen navit használtok, ajánlotok?
- Garmin.
- Aha, és jó? Ajánlod? Megérte?
- Igen.
- OK, akkor veszek egy xRidert!
:C ;] :DD :DDD ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#86905) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Valaki rendelt már be ilyesmit? [link] Mindenképpen kéne valami upgrade a világításomnak, mert sötétben alig látok sajnos...
Vagy esetleg ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#86906) vendingo válasza Geresics (#86904) üzenetére


vendingo
veterán

Most is Garmint használok, csak az xrider-nél olvastam, hogy nem kell szivargyújtóval szórakozni, és megtetszett.

Ha lehet a szivar aljzatot is gyújtásra hackelni, akkor maradok továbbra is a garminnál, mert fényerőben verhetetlen.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#86907) Geresics válasza vendingo (#86906) üzenetére


Geresics
addikt

Milyen Garminod van? Ha motoros, akkor azt is oda kötöd, ahova csak akarod. Akárcsak a Waytecet.
Monjuk arra figyelj, hogy elég combos legyen végig a vezeték! :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#86908) vendingo válasza Geresics (#86907) üzenetére


vendingo
veterán

Autós garmint használok, csak jelenleg nincs hova tennem, mert eddig tantáskában tartottam. Givi/kappa tartó 15k, ezért gondoltam ezekre az olcsó navikra, de a teszteket átolvasva nem vagyok hasra esve tőlük. Lehet körbenézek ebay-en is, hátha van valami olcsó GPS tartó.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#86909) Topiccsendőr válasza Teasüti (#86902) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Most neztem meg egy korabbi rendelesemet. Az apriliahoz ezt rendeltem: Loctite Anti Seize 50ml.15378, de mar nem elerheto.
Itt nezz korul.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86910) emre válasza vendingo (#86898) üzenetére


emre
veterán

Ebay-en egy ukrán csóka hirdet hozzá koffer tartó szettet nem túl drágán.
Rá kellene ugranod, mert ezekhez nem túl gyakori, és akkor még finoman fogalmaztam.
Mindjárt megkeresem.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#86911) dugynok válasza Teasüti (#86902) üzenetére


dugynok
senior tag

Jah, arra gondoltam èn is, hogy anyàt hegessz rà. Egyèbkènt rèzpasztàval rakd össze.

(#86912) emre válasza emre (#86910) üzenetére


emre
veterán

meg is van

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#86913) vendingo válasza emre (#86910) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi. Megnézem szívesen, de jelenleg ott tartok, hogy száraz kenyérre sincs pénzem, és még a vízszámla sincs befizetve :D

Ha nagyon olcsó és tetszik, akkor valamelyik szervemtől még megtudok válni.

Köszi, megnéztem. Stimmel az évjárat is, valóban nem horror az ár, de ez nem jó. Sajna ez a kipuff melletti változat és oldalkofferekkel brutál széles lesz az amúgy se keskeny moci. Létezik kipuff feletti változat, igaz az nem jó a hátsó utasnak, de az engem nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#86914) 2thletme2day válasza zgospel (#86635) üzenetére


2thletme2day
őstag

Ma elvittem szerelőhöz a Fazert a váltóproblémám miatt (ugye nem tudtam felfelé váltani). Ment vele egy próbakört és jött a csattanó. Azt mondja emberünk, hogy nincs a motornak, váltónak semmi baja. A kezelővel van a probléma. :F Nézek bután nem értem mi lehet a gond és akkor elmagyarázta. :B Ugye lefele és 1-esből 2-esbe váltáskor nem volt soha probléma de onnantól már random, különböző fokozatokba való váltáskor előjött ez a gikszer, hogy nem tudok felfelé váltani.

Magyarázat a problémára:

Felfelé váltáskor amikor visszaengedtem a váltópedált nem engedtem teljesen vissza magyarul tartottam a csizmámmal a váltókart amit ugye nem érzek mert kemény az orra. Ilyenkor a váltóban belül valami mechanizmus nem tud a megfelelő helyzetbe beállni a további váltáshoz és ezért ebből a helyzetből nem tudtam felfelé váltani. Azt javasolta a szerelő, hogy minden váltás után húzzam ki oldalra a lábfejem a váltókar alól, hogy az magától be tudjon állni a megfelelő pozícióba majd ezután váltsak feljebb ha akarok/szükséges. A user error mellé hozzájött még egy kis figyelmetlenség az előző gazdától aki valamilyen szerelés után rossz pozícióba rakta vissza a váltókart így lejjebb lógott alaphelyzetben mint kellett volna (a karon és a tengelyen lévő jelölés nem esett egybe).

Megoldás a problémára:

Beállította a megfelelő pozícióba a váltókart és állított a váltómechanizmuson, hogy feljebb kerüljön a kar. Ezen felül figyelnem kell még az elején arra, hogy mindig teljesen visszaengedjem a kart/ne támasszam alá a csizmámmal amíg nem lesz megfelelő rutinom és belém nem ivódik ez a dolog.

Tudom lámaság és magamat égetem az ilyen amatőr hibával és ezzel a kis történettel de hátha egy ugyancsak kezdő motorosnak tanulságos lesz ez a story. :U :B

Egyébként a próbakör után azt mondta a szerelő, hogy rendben van a motor (hangra, érzésre semmi furcsaság), nagyon szépen jár szóval örülök. Csütörtökön viszem átgumiztatni, fékbetét+fékolaj cserére meg beállítja a kuplungot mert a karnál már nem lehet kijjebb tekerni az állító csavart és ezen a modellen nem a blokknál, elérhető helyen van a másik állítási lehetőség. Ahhoz, hogy állítani lehessen rajta le kell szedni a tankot amihez pedig le kell bontani az első idomot is.

(#86915) ath válasza 2thletme2day (#86914) üzenetére


ath
senior tag

tudom hülyén hangzik, de "örülök, hogy béna vagy", mert az olcsón orvosolható :DDD mázli, hogy nem kell javítani rajta semmit :)

(#86916) runner 125 válasza Topiccsendőr (#86641) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csináljunk már businesst a tablettadbol, tuti hozná a lóvét, itt is tudnánk teríteni ezerrel.
Hm?!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86917) Teasüti válasza 2thletme2day (#86914) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lefelé szoktam így járni, ha pumpálom a kart megálláskor. Baromi idegesítő.
Mindennek holtjátéka van a motoron, de a tetves váltókarnak vissza kell állnia alaphelyzetbe! :(((
Mondjuk ritkán váltom végig a sort, csak ha váratlanul kell megállnom.

[ Szerkesztve ]

(#86918) demars válasza AllTheBest (#86905) üzenetére


demars
addikt

Inkább itt nézz körül! Én emeltfényűt vettem bele meg a kocsiba is. K.va jó! Nem fontos hogy motor izzó legyen, foglalatra figyelj és kocsiba való is mehet bele (elvileg a motoros izzók jobban -bírják a rázkódást).
Aztán ha ezek után is gyengének érzed cseréld le a bukón a sötét plexit! ;] :DDD
Komolyra fordítva: én a helyedben tennék rá kiegészítő lámpát, esetleg olyat amit könnyen le tudsz venni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#86919) Teasüti válasza dugynok (#86911) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rézpaszta. Köszi!
És ami csavar nincs kitéve hőhatásnak, az mehet szilikonzsírral? Vagy egy kis wd40?

(#86920) demars válasza Teasüti (#86919) üzenetére


demars
addikt

Felejtsd el a wd40 -et már! Jó cucc, de nem erre. Használj oda való anyagot, réz paszta, hőálló zsír (fék betétekhez néha adnak)
Csavar lazításra se jo wd40, lehet emiatt törted el.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#86921) Moleman válasza -Mike- (#86900) üzenetére


Moleman
addikt

El. :( Majdnem eldőlt már aznap is, ha picit előre mozdul a motor, úgy áll be az oldaltámasz, hogy először úgy csinál, mint aki tartja, aztán elenged. :( Most megtanultam. Vagy a jövőben középtámaszra rakom.

(#86922) Moleman válasza Moleman (#86921) üzenetére


Moleman
addikt

Kb 70 kiló vagyok, és 70 kilós robogóhoz szoktam, a Bandit meg 230 kiló. Veszélyes kombináció. :)

(#86923) zgospel válasza 2thletme2day (#86914) üzenetére


zgospel
őstag

Az legalább nagyon jó hír, hogy semmi költséges baja nincs :) Egyébként nem olyan nagy user error ez, elvégre korábbi nem megfelelő bütykölés eredményezte ezt. Ha a váltókar eleve jó helyen lett volna valószínűleg nálad sem jön elő ez a hiba. :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#86924) AllTheBest válasza demars (#86918) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Vennék én, csak a motorom mostani fejidomja az egy wr450-ről származik, amiben nem épp egy gyakori szabványú izzó van, motoros boltban se tudtak komolyabb izzót szerezni nekem hozzá, pedig ott is telefonálgattak ide-oda, hogy hátha van.
Ezért lehet, hogy megrendelek egy ktm fejidomot, mert abba s2 megy, olyanból meg ott is van emelt fényű amit te linkeltél

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#86925) Topiccsendőr válasza runner 125 (#86916) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerintem egyszerubb megkerni a topicgazdat, hogy az elso hsz folott helyezzuk el ezt a kepet:

Az a tabletta tul ertekes, hogy csak ugy eltekozoljuk :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86926) demars válasza AllTheBest (#86924) üzenetére


demars
addikt

Ez elkerülte a figyelmemet. Így valóban nehéz izzót váltani. Mondom, esetleg nézz körül az autós izzók között, hátha ott akad. Tényleg sokkal jobban látni ezekkel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#86927) Topiccsendőr válasza AllTheBest (#86924) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez tuono, vagy RS?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86928) AllTheBest válasza Topiccsendőr (#86927) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Rs, csak az előző tulajnál az egyik éjjel ,,lelopták,, az oldalidomokat a motorról. Alapból átépíteni akartam gépet, itt egy kép róla, mindj megkeresem, hogy nézett ki amikor megvettem :D
Találtam is róla képet:[kép]

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#86929) Topiccsendőr válasza AllTheBest (#86928) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ja igen, tipikusan lopasi serult a csap a vaz oldalan, ami tartja az oldalidomot :D
Akkor visszaalakitani nem a te stilusod? Marmint a gyorsasagi dolog az nem tema nalad?
En vettem szotyipenzert egy tankot, oldalidomszettet, farokidomot, talan fejidomot is, plusz egy arrow dobot. Eleg nagy learazas volt, de amugy is olcso hozza minden. Csak azert kerdezem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86930) AllTheBest válasza Topiccsendőr (#86929) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Én szerettem volna egy 125-ös, korrekt kiállású naked bike-ot :) És mivel konkrétan 300 ezrem volt rá mindennel együtt és 4t-t nem akartam volna venni, ezért döntöttem úgy, hogy veszek egy lerúgott rs-t és átépítem :D
Gyári kormánnyal nekem pl kényelmetlen a motor, kb 1 óra után elkezd fájni a hátam rajta. Most így egész kényelmes és még mindig jól terelhető a motor

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#86931) runner 125 válasza Topiccsendőr (#86925) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86932) baboss


baboss
őstag

Elvan szakadva az üléshuzatom,

érdemes újrahúzatni, vagy találtam hozzá 3500ft.
Valaki megtudja mondani milyen motor van a képen ?

[ Szerkesztve ]

(#86933) V.Stryker válasza baboss (#86932) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az alis huzat tartósságával kapcsolatban lennének kétségeim. Én újrahuzatnám itthon. Sok jó szakember munkáját láttam, de én egyet sem ismerek. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#86934) baboss válasza V.Stryker (#86933) üzenetére


baboss
őstag

Milyen árban lehet újrahúzatni ?

(#86935) baboss válasza V.Stryker (#86933) üzenetére


baboss
őstag

Azt hiszem megrendelem mert 24.000ft ot mondtak az újrahúzásra :U
Ha nem bírja akkor lecserélem minden évben, olcsóbban kijövök. A régire rakom majd rá.

(#86936) Djuree


Djuree
félisten

akksit milyet érdemes venni ami nem nagyon drága de aránylag jó is?
hol érdemes venni ahol értelmes árak vannak?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#86937) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Leömlő bilincs csavarokkal szemben van vmi követelmény, vagy bármilyen megteszi a csavarboltból?

(#86938) Teasüti válasza Teasüti (#86937) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aztán épp azt nézem, hogy nekem tőcsavarok kellenének, de nem kapni készletet ebből. Legalábbis 5 perces keresés nem adott eredményt. Ebay-en nincs "stud set".
Szóval helyettesíthetem amivel tudom?

(#86939) emre válasza Teasüti (#86938) üzenetére


emre
veterán

Bármilyen jó, de vehetsz acélt is.

És ha veszel egy tökig menetes de hosszabb hatlapfejű csavart és behajtás után lefűrészeled ami nem kell rá? :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#86940) -Mike- válasza Djuree (#86936) üzenetére


-Mike-
addikt

arukereso.hu, argep.hu

(#86941) baboss válasza Djuree (#86936) üzenetére


baboss
őstag

Elég egy olcsó aksi,10-13k a drága se bírja tovább, csak az eredeti, az meg drága.

[ Szerkesztve ]

(#86942) Topiccsendőr válasza baboss (#86941) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Haaat, erre nem vennek merget.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86943) Teasüti válasza emre (#86939) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerintem ez lesz, jah. Vmivel helyettesítem. Mondjuk nem barbár megoldással, hanem nézek vmi tisztességes tőcsavart és anyát rá.

(#86944) baboss válasza Topiccsendőr (#86942) üzenetére


baboss
őstag

Ez 15 hónapot bírt ki.
Most ez van benne. Jövőre megmondom meddig bírta.

[ Szerkesztve ]

(#86945) Topiccsendőr válasza baboss (#86944) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

3. motoromban van banner. Nekem nem volt vele bajom.
A DT be vettem egy gagyit, mivel nincs onindito, csak a powerszelepnek kell aramot szolgaltatnia. 7000 ft err vettem, egy evig se birta...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86946) canniball válasza baboss (#86944) üzenetére


canniball
nagyúr

2013-ban került hozzám az SV, idén tavasszal tudtam meg hogy "zselés" Banner van benne (pedig napelemes vagyok). Merthogy eddig minden ősszel betoltam a garázsba, tavasszal meg ki és indult, idén fordult elő először hogy márciusra lemerült az akku (az is lehet csak a kemény tél miatt) és ki kellett vennem feltölteni, de azóta is köszöni szépen jól van (pedig március óta kb. 500 (azaz öccá) km-t mentem összesen).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#86947) vlevi válasza Topiccsendőr (#86945) üzenetére


vlevi
nagyúr

2008-ban tettem bele a mostani motoromba (DL 650) egy banner akksit. Télre kiveszem, és havonta egyszer rádugom a töltőre 2-3 napra.
Mostmár kezdek rajta gondolkodni, hogy csak ki kellene cserélni, de nem akarok úgy járni, mint a kocsi akksival, ami 1 évet se bírt ki miután a gyarit 9 év után lecsereltem.

(#86948) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Robogósként kérdezek. Van még 1996-.ból egy Kiwi márkájú sisakom, fix állvédős fazon, de az idő és 8-10 év garázsban állás megtette a magáét. A szivacsbetét elfoszlott és hullik a bélés résein.
Felújítható-e a sisak, illetve szabad-e felújítani, vagy koránál fogva amúgy is kuka?

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#86949) CyberPunk666 válasza macilaci78 (#86948) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Kuka.

(#86950) dellfanboy válasza macilaci78 (#86948) üzenetére


dellfanboy
senior tag

persze minden további nélkül felújíthatod ha a szobába akarod csodálni de én biciklizéshez se venném fel. ráadásul nem hiszem hogy van benne akármilyen jóváhagyás ami alapján legálisan használhatnád..(gondolok itt az ECE 22.05-re)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.