Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86551) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Jelentem lyukas a leömlő a bilincs előtt.
Mit kaphatott ez a motor, hogy ilyen durván rohadásnak indult? A hűtő cseréjén is gondolkodom, több fül is elrohadva és csak lóg a levegőben. A kétszer öregebb és kétszer ennyit futott GPZ600 különbül nézett ki ennél.
Lehet többet Hondát nem veszek, ha ilyen fillérbaszós alkatrészekből áll.

(#86552) -Mosquito- válasza Teasüti (#86551) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nézd meg a mai aktuális Tasner videót a Facén. Kawasaki amin cseppet buheráltak rajta eladásra és akkor finom voltam.. :U Motorodról még képet nem láttunk, hogy milyen csoda gépet és vettél anno.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86553) Horvi válasza -Mosquito- (#86552) üzenetére


Horvi
őstag

Most néztem meg én is a kawa történetét. Hát hallod ott aztán volt minden :DD

(#86551) Teasüti Azért ez így erős, hogy egyből leírod a Hondát mint márkát...

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#86554) Topiccsendőr válasza Teasüti (#86551) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerintem siman esoben hasznaltak sokat, a kawasaki meg schönwetterfahrzeug volt. Nem az alkatreszekben van a kulonbseg, hanem a hasznalatban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86555) Lomha 8V válasza Horvi (#86553) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Tipikus reakció autónál, motornál is. Vesznek egy elhanyagolt gépet és az a gyártó hibája.

(#86556) Horvi válasza Lomha 8V (#86555) üzenetére


Horvi
őstag

Pedig java részt a tulajon múlik gyanítom...

Hello darkness, my old friend...

(#86557) nyogo83 válasza -Mosquito- (#86552) üzenetére


nyogo83
senior tag

Azert gyonyoru. Az elso video utan gondolom az RMC tulaja eleg fenyegeto hangnemben hivta fel Tasit, mert utana a videokban probalta tisztazni magat, hogy nem vadol senkit stb stb.
En siman elkuldtem volna Tasi helyeben az RMC-s tulajt hogy egyen meg vacsorara egy szatyor futyit.
Alvazszam nem stimmel, kw-forgalmi nem stimmel, 3 motorbol osszerakott, ferde a vaz a nyaknal, km nem stimmel,stb.
Persze RMC nem tehet rola, ok "csak behoztak". Aha. Es annyira naiv szuz kislanyok, hozza nem erto ceg, hogy semmi nem tunt fel nekik.
Srac helyebe ugyveddel egyutt tolnam vissza a motort.

[ Szerkesztve ]

(#86558) Moleman válasza -Mosquito- (#86552) üzenetére


Moleman
addikt

Azért az nem túl szimpatikus, legalábbis nekem, hogy náluk az a mérce, hogy egy 140 kilós ember próbálgatja egykeréken az ügyfél motorját... Én biztos nem vinném hozzájuk.

(#86559) zgospel válasza Gaboman (#86537) üzenetére


zgospel
őstag

Kipakolt egy nigériai csaló

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#86560) V.Stryker válasza Moleman (#86558) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mert az a jó, hogy úgy kímélik az ügyfél motorját, hogy ki sem próbálják? Hányszor volt már, hogy úgy kellett visszavinnem pl. a kocsit, hogy ha egy métert ment volna vele, rögtön feltűnik, hogy elbaszta. Pl. volt,hogy az olajszűrőt úgy tekerte rá, hogy az O gyűrűt elcseszte :W és hazamentem, nézem, folyik az olaj a kocsiból ha nyomás alatt van. B+.... Hívtam is.

Engem nem zavar ha normálisan próbálják ki.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#86561) -Mosquito- válasza nyogo83 (#86557) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem most de kb 7-8 éve is volt már hírünk. Alkatrészt onnan ha rendeltél biztos nem kaptad meg. De egyébként milyen motorkereskedő az aki nem tudja mit hoz be mit árul.. Amúgy sincsen jó hírük. Kb én is vinném vissza. Amíg veréb van xar is lesz.

Moleman :

Értem. Hány Kg-os ember ülhet/ne a motorodra rá? :D Mondjuk itt van Persu keni vágja a szerelést, erre kiderülne, hogy 120kg,pattanásos, szeműveges, teszt közben még egy királyi vadászt is elnyomna az ülésen és ha nem tetszik még el is küld a pics@ba cizelláltan.. ;] Valami öltönyös ffi modell ráülhetne? :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86562) Moleman válasza V.Stryker (#86560) üzenetére


Moleman
addikt

A hangsúly a normálison van. :) Az egykerekezés nálam nem az. :D

Amúgy egyetértek, a kocsim orra egy sérülés után úgy jött ki a karosszériás keze alól, hogy a géptető nem ugrik fel a bowden meghúzásakor, és alapjáraton búg-rezonál az egész... Pedig csak a homlokfal alján a kereszttartót kellett cserélni. Én meg lusta voltam, és azóta se vittem vissza, de mást se viszek hozzá többet.

(#86561) Mosquito34
Ez csak az egykerekezésnél probléma, ha paraszt módon dobja vissza az elejét, 140 kilósan még nagyobbat üt, gondolom én. :D

Mondjuk tény, hogy a kelleténél háklisabb vagyok, az autómat a "kötelező rossz" műszakiztatáson kívül nem vezetheti senki, csak faterom (ő volt a gazdája korábban). Meg is van az eredménye, 193 ezernél még az újszerű gyári kuplung van alatta. :)

[ Szerkesztve ]

(#86563) -Mosquito- válasza Moleman (#86562) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Honnan tudod/gondolod, hogy hogy vezet? Vajon mit tudsz egy márkaszervizben dolgozó emberről akit nem is látsz jobbik esetben..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86564) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#86561) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nem kenem vagom a szerelest, mert nincs akkora tipusismeretem, illetve tipizalt problemaismeretem, bar tobb van joval, mint az atlagembernek, mert dolgoztam az iparban. De aki evtizedek ota motorokkal foglalkozik, az le tudja redukalni a hibaforrasok szamat, igy gyorsabb. Mondjuk ez a favago olajcsere, lanchuzas, uj motor beuzemeles szamomra rettento unalmas. En a fereg hibak feltarasat imadom, lanccseretol meg ilyenektol elalszok. Csak ehhez kell agymunka, a maradek semmi mas, mint nagy lego, es sok penzert alkatreszcsere, amit kb barki meg tud csinalni. En hatalmasat csalodtam ebbol a szempontbol ebben a szakmaban, mert kb megtapasztalod milyen hibak fordulnak elo, milyen tipusnal, es szakember vagy, csupan attol, hogy talalkoztal hibakkal. Agymunka zero.
Epp ezert ezek az emberek altalaban nem szoktak gondolkodni, nem tudomanyosan allnak dolgokhoz, hanem erzesre csinaljak, ezert a szokatlan es ritkan elofordulo hibakkal nem tudnak mitkezdeni. Ezen kivul 90 szazaleka lusta rendes munkat vegezni, vagy ha nem lusta, bele van kenyszeritve abba, hogy osszebassza a munkat.
Ezert en sokszor jobb munkat tudok vegezni, igaz, tobb ido alatt, az viszont nekem nem szempont.

Tasirol megvan nekem is a velemenyem, szerintem klasszik nem gondolkodo tipus, plane hogy azt nem tudja, hogy hivjak az alkatreszeket a motorban, illetve sok videobol az is kiderul, hogy a funkciojukat tevesen iteli meg :D arra mar semmit nem mondok, hogy regen-minden-jobb-volt hivo :D jah regen az is elt, aki mar reg holt. Dalolaszhatnank tovabb.

A tesztkorrol nekem az jut eszembe, amikor a yamaha worldbe vittem egy yzf1000 t chatteringelo kuplunggal, amit vegul nekem kellett diagnosztizalnom, mert a szerelo nem merte lenyelezni, holott mondtam neki, hogy csak akkor jelentkezik, es nezze mar meg mi ez.
Jah az r6 osom gyari termignoni sliponjaval senki nem tudott csinalni semmit. Ugyanez szaki megnezte a szinet a kipufogonak, majd kozolte velem, hogy sokat kap a motor!!! Egy injektoros motorrol beszelunk, ami elkevesellt a nyitott dobtol, es csuklott gazadasra. Meg csak eszukbe sem jutott, hogy vissza kene rakni a gyari dobot probanak. Engem neztek hulyenek, hogy mi a bajom a motorral, pedig azt is kiprobaltak. Es nagyhiru szakemberek voltak, mondanom sem kell.
akkor meg azt meg sem emlitettem, hogy az olajrol azt se tudjak, mi az a hidegoldali viszkozitas, meg mi a melegoldali.
Egyebkent az internet koraban nem nagy dolog az onkepzes, de ezek a ven faszok mind felnek a billentyuzettol, mert reakcios maradi emberek, akiknek beszukult a latoteruk.
Tisztelet a nagyonkeves kivetelnek. Akik mar kulfoldon vannak :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#86565) Moleman válasza -Mosquito- (#86563) üzenetére


Moleman
addikt

Nem tudom, éppen ezért nem bízom senkiben. ;]

Az biztos, hogy az átlagember szarabbul vezet, mint én, mert mikor váltócsapágycserekor felszínre került a kuplung, a szerelő nem hitte el, hogy gyári, másrészt pedig bármilyen (benzines) autóval a spritmonitoros átlag alatt 1.5 literrel eljárok, pedig az átlagnál és a pesti forgalomnál is jóval dinamikusabban vezetek. És oda már eleve azok regisztrálnak, akik figyelnek a fogyasztásra. :))

(#86566) Gaboman válasza Topiccsendőr (#86564) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Számodra is biztos olyan üdítően hat ez a hír akárcsak nekem.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#86567) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
motornál az osztrák pálya matricát hova kell ragasztanom ? Mindegy csak a motoron legyen ?

(#86568) runner 125 válasza Khaosz55 (#86567) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen. Sokan a villaszárra teszik pl. De ha nem zavar rakhatod a plexi szélére is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86569) Teasüti válasza Horvi (#86553) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ha ilyen picsa hulladék anyagból gyártanak radiátort, amin van három fül vékony lemezből, akkor az a csoda, hogy egyáltalán ennyit bírt. Mert jelenleg csak úgy lóg a levegőben. Meg milyen leömlő az, ami szitává ég ki? És ez elvileg nem a budget kategória volt annó.
£200-os leömlőről beszélünk, utángyártott Ebay-es áron. Meg £75-os alu radiátorról. Remélem az utángyártott nincs elgyengítve, h leesik az amúgy ép radiátor, mert 3 kis pöcök tartja... Egy ilyen alkatrész ne abba menjen már tönkre, hogy leesik a helyéről! :(( Ez egyértelmű tervezési hiba.

(#86570) Teasüti válasza Teasüti (#86569) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, kicsit felbasztam magam a váratlan költségeken. Nem is annyira a márkát írom le, inkább a használt járműveket. A következőt szalonból fogom kitolni...
Aztán majd ahogy jönnek az első rozsdafoltok, úgy adom is majd el.
Vagy én leszek az egyetlen gazdája és pedáns szerviztörténete lesz.

[ Szerkesztve ]

(#86571) Polemius válasza Khaosz55 (#86567) üzenetére


Polemius
aktív tag

Megoldhatod ilyennel is, ha nem akarod a matricát kapirgálni. Erről egészen könnyen leszedhető, vagy akár ráragasztod a régire az újat.
Louisnál lehet kapni.

Jövőre már elvileg lesz elektronikus, rendszám alapú (is), szóval nem lesz muszáj ragasztgatni.

[ Szerkesztve ]

(#86572) horvathkrisz válasza Polemius (#86571) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Lesz jövőre elektronikus a fejlett Ausztriában? 😂

(#86573) vendingo


vendingo
veterán

Ma vittem kötelező cserékre az africat.
A sokat látott szerelő azt mondta, hogy nagyon korrekt a gép, mindene gyári, gányolásmentes, ő is elfogadná :)

Remélem olajcserével a váltó érdekessége is megszűnik, vagy csillapodik. Szombatra el is készül a paripa.

A kipuff viszont fos. Ma füldugó nélkül mentem és nagyon hallani, hogy kivan égve a gyapot, illetve szét van rohadva a belseje. Idegesítő fütyülő hangja van.
Elvileg lehet sikerül szereznem egy paris dacar replicat használtan, de végső esetben rendelek 75-ért újat.
Plexi is kell, de elég horror árakon mennek. 35-50k :(

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#86574) V.Stryker válasza vendingo (#86573) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A plexik ennyik...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#86575) Geresics válasza vendingo (#86573) üzenetére


Geresics
addikt

Nézz körül itt is, én tőlük rendeltem!
Brazil cég, de küldik mindenhova - igaz, 1 hónap volt mire megjött! :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#86576) vendingo válasza Geresics (#86575) üzenetére


vendingo
veterán

Árakat nem látok. A tiéd mennyi volt?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#86577) Laca1212 válasza Teasüti (#86570) üzenetére


Laca1212
őstag

És buksz az értékvesztésen még többet, mintha egy jó használtat kell néha javíttatni.. :)

(#86578) Geresics válasza vendingo (#86576) üzenetére


Geresics
addikt

Asszem 95€ volt, de mindenhol máshol drágább volt, és alacsonyabbak is voltak, ezért választottam ezt :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#86579) tboldi válasza Laca1212 (#86577) üzenetére


tboldi
nagyúr

Annyira szeretem ezt az értékvesztés szót... :D

Ha mindenki így gondolkodna, nem lenne miből használt motor. Szívem szerint én is 0 km-est vennék, ezért.
Na meg motorozunk, vagy excelezünk? Ez egy elég költséges időtöltés. Ha annyira fontos az értékvesztés, vannak pénztárcakímélőbb hobbik is. Motorozni szerelemből kell. :B

Szerintem. :)

Nem ám kisarkítani! ;]

[ Szerkesztve ]

(#86580) Laca1212 válasza tboldi (#86579) üzenetére


Laca1212
őstag

A váratlan költségeken húzta fel magát. Arra reagáltam. Persze ki lehet forgatni... :)

Amúgy meg igazad van teljesen, nem fillérb@szni kell, motorozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#86581) tboldi válasza Laca1212 (#86580) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Nekem nem pont ez jött le elsőre. :B

(#86582) -Mosquito- válasza Moleman (#86565) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Bocsi de nem vagyok fogyi bu.i.. :D

tboldi :
8-10év múlva kb mennyi Km lesz benne szerinted? Ennyi éves motorra is kell majd költeni ha nem a garázs körül fogsz motorozni.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86583) Moleman válasza -Mosquito- (#86582) üzenetére


Moleman
addikt

Annyira már én se, de jót tesz, hogy régen az voltam. Hiába taposom jobban, így se eszik sokat a kocsi. :D
(A motor meg majd kiderül, már csak 4 nap, ha minden jól megy.)

[ Szerkesztve ]

(#86584) tboldi válasza -Mosquito- (#86582) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, lesz benne km annyi évesen, de azt mind én rakom bele és én szervizeltetem közben úgy, ahogy én szeretném. Ez a lényeg, hogy az elejétől fogva mindenről én gondoskodom, nem pedig más, ki tudja, hogyan. :)

[ Szerkesztve ]

(#86585) -Mosquito- válasza tboldi (#86584) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Magamból indulok ki. 8-10év múlva új hiteles motorban kb 160-200eKm lesz. Nagy bukta lenne az nekem. Vannak olyan motorok amiket fiatalon/pár évesen ki lehet fogni gondos gazdatól,akik már jó sok forintot buktak.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86586) Lajkó


Lajkó
őstag

Egy új SV650-nek pl. mennyibe kerülnek a kötelezően szervizben elvégzendő dolgai?

No csak mert egy ilyen 2.2millió,de ki lehet hozni 20% önerővel 3%-os thm-re, és nem eszi meg a hajad, illetve nincs váratlan kiadás, stb...

(#86587) -Mike- válasza Lajkó (#86586) üzenetére


-Mike-
addikt

Miért nem mész el, hívsz fel egy suzuki kereskedést?
Mert itt nagyon nem tolonganak az új SV tulajok.

[ Szerkesztve ]

(#86588) -Mosquito- válasza Lajkó (#86586) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Dl 650. Az 1ekm Hollós szerviz valami 18-20eft, 12ekm, Bicske Interat : levegő,olaj,szűrő 4db gyertya + lánc spray 35eft.

Mike:

Az túl könnyű lenne. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86589) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
A közeljövőben tervezek motort vásárolni, és találtam egy hirdetést ami nagyon felkeltette az érdeklődésemet. Szerintetek átverés? Én nagyon keveslem ezt az árat, főleg hogy még Akrapovic kipufogó is van rajta. Egyébként mennyire ajánlatos ez a motortípus?

S9+

(#86590) Chrys_ válasza nyogo83 (#86557) üzenetére


Chrys_
addikt

Én kezdő motorosként is az első dolgok között a számok ellenőrzésével kezdeném a vásárlást. Ha az nem stimmel, nem veszem meg a cuccot, bármilyen is, mert akkor már egyáltalán nem bízok meg az eladóban. Hasonlóan jártam el az autóvásárláskor anno. Kereskedő meghirdette a gépet, 150km-t utaztam miatta, a helyszínen meg kiderült 1-2 dolog, ami nagyon nem úgy volt, ahogy elvártam. Onnan már lehetett akármilyen szuper a gép, otthagytam a picsába.
Ja meg amit a Tasi mutogatott, hogy nézett ki a motor, hát azt meg én mint naív vásárló nem is láthatom, mert minden a tank alatt van.

(#86591) Lajkó válasza -Mike- (#86587) üzenetére


Lajkó
őstag

Költői kérdésnek szántam az előttem szólókhoz intézve...
Szóval lerak 5 kilót, utána még 30 sincs havonta, és egy új Moci zsibbasztja a zacsit!!

Egyébként engem is érdekelt a "pontos" adat, így telefonon rákérdeztem, és a kb. adatok 1e-nél 20, utána minden 6e-nél ismét szervíz az összes Suzuki modellre (Egerben ehhez ragaszkodnak ez van hozzám legközelebb ) ami 25-35 ezer!
Jah, és azt is megjegyezte a hölgy, hogy a Dl650 modellt egyenlőre nem értékesítenek sehol az országban!! :Y
Pedig már azon a három kilón nem múlna a bódottá! :B ;]

(#86592) Geresics válasza Lajkó (#86591) üzenetére


Geresics
addikt

"Dl650 modellt egyenlőre nem értékesítenek sehol az országban"
Ez mekkora baromság már? Itt Pécsett is adnak, és kizárt, hogy BP-en ne lehessen kapni! :Y

Szerintem nekik nincs, és mindenképp el akar adni valamit... :W

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#86593) Moleman válasza Geresics (#86592) üzenetére


Moleman
addikt

+1, múlt szombaton volt a Nagykőrösi úti kereskedésben.

(#86594) Lajkó válasza Geresics (#86592) üzenetére


Lajkó
őstag

Szerintem is, de ehhez már azért pofa kell!

Más
Szerintetek? 8500km mi? :U

(#86595) -Mosquito- válasza Lajkó (#86591) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Én pl motort sosem vennék hitelre azt a havi 30eft-ot meg elmotoznám. 😂 6ekm-es szerviz az köztes lesz, magyarán átnézik a gépet csak.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#86596) Chrys_ válasza Lajkó (#86591) üzenetére


Chrys_
addikt

Mi a 25-35E? Ennyibe kerül a szerviz 6E km-ként? Az jó. Nekem tegnap volt a 12k km-s, 400€ (200-ról indul alapból).

(#86597) runner 125 válasza Chrys_ (#86596) üzenetére


runner 125
nagyúr

400 euro? Hasztakurva. Mit csináltak ebben a 12.000-es szervizben? Itt jellemzően olajat és légszűrőt kell cserélni, legalábbis a Honda-nál ezt írja a könyv.
Noh most ezt én otthon anyagárat tekintve prémium olajjal (7100 vagy 300V), gyári Honda olajszűrővel, gyári Honda légszűrővel megoldottam 28.000ft-ból és elment 2 órám.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#86598) V.Stryker válasza runner 125 (#86597) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És ha nem írta volna rajta, hogy Honda, akkor meglett volna 15k-ból. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#86599) Geresics válasza runner 125 (#86597) üzenetére


Geresics
addikt

Külföldön külföldi bért csak külföldi árakból lehet...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#86600) tboldi válasza -Mosquito- (#86585) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem írtam, hogy a következő motoromat hitelre venném. Csak a CB500X volt hiteles, az újat kp-ban szeretném kifizetni.

De ezen kár is vitázni, neked nem éri meg az új motor, nekem meg igen. Ennyi. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.