Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80751) demars válasza Topiccsendőr (#80750) üzenetére


demars
addikt

Picit olvasgattam nem is nagyon kapni ilyen tisztító cuccot. Szagtalanító spray van, de az kevés. Pedig valahogyan ők is kipucolják. Tuti, hogy kifordítják és úgy esnek neki. Ahogy runner 125 írta elég húzós ára van egy tisztításnak és nyáron gyakran belesül az ember.
Még kitalálok valamit, hogy ne kelljen gyakran elvinni céghez.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#80752) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

bzmeg tiszta ideg vagyok :W ma azzal fogadtak, hogy a céges parkolóban nem lehet többet motorral parkolni, mert elektromos autótöltőt raknak a motorparkoló helyére :W

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#80753) PoLizei válasza demars (#80751) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Ha már nagyon büdös lenne, lehet, hogy kipróbálnám szőnyegtisztító géppel. Az belespricceli a vizet, és ki is szívja. A gond a túl erős szívással lehet a vékony bélésen, de biztos megoldható vhogy.

P*L****

(#80754) BoB válasza PoLizei (#80753) üzenetére


BoB
veterán

Egy normális bőrruhának kivehető a bélése...

HSM: nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#80755) HSM válasza BoB (#80754) üzenetére


HSM
félisten

Vagy aláöltöző...

(#80756) runner 125 válasza demars (#80737) üzenetére


runner 125
nagyúr

Dehogy, a külsejét Autoglym-es bőrtisztítóval és bőrápolóval folyton kezelem.. évente 2x minimum átkenem, azzal semmi gond nincs, de ahogy a többiek írták, a belső bélést (nem a téli cipzározható, azt sose rakom bele) ki szoktam tisztíttatni, mert ahogy az ember izzad, koszolódik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#80757) zgospel válasza BoB (#80754) üzenetére


zgospel
őstag

Akkor az én Dainese ruhám nemnormális? :))

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#80758) V.Stryker válasza zgospel (#80757) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az enyém se az. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80759) BoB válasza zgospel (#80757) üzenetére


BoB
veterán

De legalább drága :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#80760) Horvi válasza BoB (#80759) üzenetére


Horvi
őstag

Egy világ dőlt bennem össze... :DD El kell adnom a kabátomat :DD

Hello darkness, my old friend...

(#80761) V.Stryker válasza Horvi (#80760) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt már csak az űbereli, hogy olyan bukót vegyél, amennyit a fejed ér. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80762) Kolondrum válasza TommyNagz (#80752) üzenetére

Ha más nem is, én együtt érzek veled.
De amúgy van joguk hozzá?

(#80763) TommyNagz válasza Kolondrum (#80762) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Magánterület (Westend iroda mélygarázs) szóval jah. Rohadjanak meg akkor is. Mindezt azért hogy valami gyökér a 30millás kocsijával ingyen parkolhasson. :((

encapsulation dot1q

(#80764) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A kamera bukón elhelyezésének ezen verziója tetszik eddig legjobban. Van ennek hátulütője, veszélye? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80765) Chrys_ válasza V.Stryker (#80764) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha buksz, akkor a fogaddal ütőd hátul :) Egyébként szerintem is ez a legjobb, de nemtudom, hogy van odafogatva a tartó a sisakhoz. 3M?

(#80766) V.Stryker válasza Chrys_ (#80765) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Fene tudja. Mondjuk nekem középen pont nem jó a felnyithatós sityak miatt, de mellette 2 centire már alkalmas lehet. Otthon meg is szakértem ha hazaértem. Holnaptól úgy is szabin vagyok, így lesz némi motorozás. ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80767) Geresics válasza Chrys_ (#80765) üzenetére


Geresics
addikt

1:20-nál látszik a rögzítés ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#80768) HSM válasza BoB (#80754) üzenetére


HSM
félisten

Pont azért vennék alá valami technikai aláöltözőt, ne a bőrbe rohadjak bele...

(#80769) Topiccsendőr válasza HSM (#80768) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Menj 30 tempos kort kakucson 30 fok felett.
Akarmit vehetsz fel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#80770) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#80769) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kivételesen én is az aláöltöző pártján vagyok. A sima poló + bármilyen motoros ruha rosszabb, mint motoros aláöltöző + bármilyen motorosruha. Valahogy a hő és a nedvességérzet motoros aláöltözőben sokkal jobb nálam. Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom már a legmelegebb időben is nélküle, mert tök kellemetlen érzetem van anélkül.

Én speciel mentem..kb. 100 kört, de a vége szerintem már nem volt tempós. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80771) zgospel válasza TommyNagz (#80763) üzenetére


zgospel
őstag

De neked nem tiltja semmi, hogy motorral egy autóknak szánt helyre parkolj :) Én a helyedben nyugodtan beállnék egy autó helyére, ha meg dedikált helyek vannak akkor a vendégparkolóba. Aztán majd észbekap az üzemeltető a sok panasz után.

Ja és igen, a helyedben írásban szólnék a munkáltatómnak emiatt, és megkérném hogy továbbítsák az illetékesek felé.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#80772) HSM válasza Topiccsendőr (#80769) üzenetére


HSM
félisten

Igen, csak az nem mindegy, milyen érzés lesz benne lenni, valamint mennyibe fog kerülni a tisztítás pár alkalom után...

(#80773) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#80770) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En is alaoltozok, nem errol beszelunk.
Az alaoltozo nem ved meg a berohadas ellen, es ugyanugy el kell vinni tisztitoba a borruhat.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#80774) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#80773) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egy kicsit megvédi azért, mert felszívja az izzadtság egy részét. Nekem amikor pólóra vettem rá a kabátot, 35 fokban szó szerint csorgott ki csuklónál a víz, aminek egy részét a kabát bélése szívta fel.. Aláöltőzőnél pedig soha. Foglamazhatnék úgyis, hogy amióta Amba deót... ja ez nem az.. szóval amióta aláöltőzőt használok, nem büdösödik be a kabátom.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80775) polimorf


polimorf
tag

Üdv mindenkinek!
Mivel a videóinkat sokan nézik és követik, igy a csapatunk (By Ferkó vezetésével) egy nyilt napot tartunk ahol a csapatból mindenki ott lesz aki számit. Egy jót beszélgetünk aztán egy rövid 70km-es kört gurul az egész összegyűlt sokasággal.
Ha esetleg innen érdekel valakit a részleteket itt megtalálja: [link]
Mindenkit nagy szeretettel várunk, és örülnék ha a fórumozók is képviseltetnék magukat (persze akit érdekel)
V.Stryker: Láttam téged érdekel :K

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#80776) V.Stryker válasza polimorf (#80775) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, már néztem. Te ott leszel? :)

Lehet meglátogatunk benneteket asszonypajtással. Bár félő, hogy millióan lesznek. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80777) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Jó pár sisakot felpróbáltam már.

Kicsit megosztó tanácsokat kaptam a helyes méret terén. Volt aki azt mondta az a jó ha nem fér be az ujjam ha előre tolom a sisakot volt aki azt mondta, az a jó ha igen. Olyan is ahol azt tanácsolták hogy ha egyáltalán nem fér be akkor kicsi ellenben ha az első ujjperc / köröm még befér a homlok részhez akkor jó.

Hogy van ez?

Illetve mire kell még figyelni egy sisaknál?

Mivel zárt sisak először van rajtam kissé el vagyok veszve.

Némelyik nyomott a homlokomnál, körbe a fejemnél. Ha nem zavaró a nyomás akkor jó? Vagy a fejtetőn es elől egyáltalán nem kene hogy nyomjon?

Ti hogy próbáltok sisakot?

A fejem olyan 58-as lehet valahol S és M között szerintem.

Egyébként eddig a Nolan N87 illetve az Icon Airmada a nyerő sajnos az Allience valahogy nem passzol az S még kicsi az M meg már nagy. Az Airmada formája jobban passzolt.

Kicsit hosszura sikeredett elnézést !

Üdv,
Freelanced

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80778) BoB válasza freelanced (#80777) üzenetére


BoB
veterán

Ha pár perc után úgy érzed nyom akkor egy óra múlva nagyon fog. A fejed nem lehet 58-as, ha az M-es sisak nagy (a legtöbb esetben S -> 55-56 M - > 57-58), vagy tényleg 58-as, akkor viszont az S túl kicsi lesz, csak felszuszakoltad a fejedre.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#80779) tboldi válasza freelanced (#80777) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem trükközöm az ujjaimmal, hogy ide-oda mennyire fér be. Lényeg, hogy kényelmes legyen, ne nyomjon (vagyis illeszkedjen a fejed formájára), de legyen passzentos és ne lötyögjön. Nem kell ezt annyira túlbonyolítani szerintem.

(#80780) Geresics válasza freelanced (#80777) üzenetére


Geresics
addikt

Ha homloknál kicsit szorít, az nem baj, mert az első átizzadott nap után az jó lesz. Ellenben, ha rendesen szorít, és/vagy a füledet nyomja, akkor felejtős! Sajna én így jártam az Acerbis sisakommal, pedig nagyon jó sisak, csak pár óra után képtelen vagyok visszahúzni, mert a fülem felrobban! :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#80781) Tarill


Tarill
őstag

Taschi bácsi jól leszólta az SV-ket, HSM torokra! :D

(#80782) TommyNagz válasza zgospel (#80771) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Vendegparkolo nincs, csak dedikalt helyek vannak. Jeleztem a foninek meg az illetekesnek aztan az eredmeny az lett hogy jott korbe egy koremail minden dolgozonak hogy 15etol nem lehet motorral lent parkolni... :(

encapsulation dot1q

(#80783) HSM válasza Tarill (#80781) üzenetére


HSM
félisten

Előre reszketek, mit mondhatott. ;]

(#80784) TBone válasza HSM (#80783) üzenetére


TBone
tag

viszonylag egyszerűen és gyorsan lezárta: szerk. nem is kalap, hanem "egy adag szar" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80785) HSM válasza TBone (#80784) üzenetére


HSM
félisten

Hahaha... Igen, a mester nem szokta túlbonyolítani a dolgokat. ;]
Jó nagy kalap adag lehet, ha 200 000 mérföldeket el lehet menni a blokkjával. :C

[ Szerkesztve ]

(#80786) freelanced


freelanced
addikt

És mennyire szabad / nem szabad lötyögnie. Tudom hogy fura kérdés,de igy első sisaknál kicsit bizonytalan vagyok. Nehezen tudom eldönteni mi az ami még fog vagy mi az ami úgy nyom hogy egy óra után idegbajt fogok kapni tole. A fülemnél egyik se nyomott alapbol vekony a fejformám es pici a fülem talán ezért. Inkább felül illetve a homlokomnál nyomott felül körbe.

Bár az Iconok letépték az arcomat felvételnél :D

Az a baj ha nagyon nagy akkor meg a menetszéllel lesz gebasz.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80787) ath válasza freelanced (#80786) üzenetére


ath
senior tag

Szeeintem egy hozzavetoleges tampontot ad az, ha gyors jobbra-balra fejforgatasnal nem csuszik rajta a sisak, hnem lekoveti a mozgast, a passzentossaga pedig nem zavaro.

(#80788) Topiccsendőr válasza Tarill (#80781) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha ennyire okos, miert nem csinal jobbat? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#80789) Topiccsendőr válasza HSM (#80785) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

200 000 merfoldet nem lehet elmenni egy motorral, ha a hetkoznapi ertelemben motorozol vele. Azaz egy nedc ciklus tempoja mar terugrasnak szamit az ilyen felkegyelmueknek, akik ennyit mennek vele.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#80790) polimorf válasza V.Stryker (#80776) üzenetére


polimorf
tag

Természetesen mi ott leszünk a feleségemmel. :K
Millióan nem leszünk 30-50 motorra számitunk. Jó mókának igérkezik :C

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#80791) Tarill válasza Topiccsendőr (#80788) üzenetére


Tarill
őstag

szerintem Ő már az a kategória aki megteheti hogy fikáz... mégha nem is mindig van igaza, sok retket hozott már vissza a halálból. Javarészt rutinból dolgozik de amit csinál az jó. irigylésre méltó. de az SV nem egy fos akkor se ;]

(#80792) Topiccsendőr válasza Tarill (#80791) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerintem meg ilyen hianyos elmeleti ismeretekkel illetve fogazattal, nem teheti meg.
Ha meg egy mernoki diplomaja lenne, vagy tanult volna valamit, es ebben az iparban dolgozna, mint fejleszto. Akkor talan.

Eleve, akinek allandoan fasz sarkos velemenye van, az nem gondolkodik tul sokat.

Megis mi a jo motor, a 30 eves gsxr? Ugyanmar

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#80793) zgospel válasza TommyNagz (#80782) üzenetére


zgospel
őstag

Akkor csak egy opció maradt, reply all-ban beírni hogy akkor nekik bizony a jó k.rva anyjukat ;]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#80794) V.Stryker válasza Tarill (#80791) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tasi nem egyszerű. Épp a multkor keveredtem vele vitába a facebookon. Akkor állított valamit, hogy úgy van leírva, én belinkeltem, hogy nem úgy van. Erre az volt a megoldása, hogy törölte a beszélgetést. Nem szimpi.

Ennek ellenére úgy látom, hogy ettől még valamit jól csinálhat, mert folyamatosan több és több motor jár hozzá és ez nem lenne így ha nem lennének elégedettek az ügyfelek. A videókból az is látszik, hogy annyira nem mókol, törekszik a szabályos alkatrészek cseréjére és nem nyom tele szilóval mindent nyakig.

Én szkeptikus vagyok, mert voltam nála és nekem is jól megcsinálta, árban is jó A stílusa érdekes, de élőben lényegesen barátságosabb, normális ürge.

Pont Perdu ellentéte. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80795) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#80789) üzenetére


-Mosquito-
őstag

A szürke Ispán motorja. Most 225ekm jár. [link] Nem tom, hogy volt-e már valami komoly baja. :F

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#80796) CyberPunk666 válasza freelanced (#80777) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Mivel én nemrég estem túl a vásárláson és éppen frissen szereztem ezen élményeimet, ezért elmesélem nekem mit mondtak és mi lett belőle.

Én egy S méretű shoei gt-air tulaja lettem nemrég. A dolog ott kezdődött, hogy nem akart belemenni a fejem, de az eladó erősködött (karasna), hogy az lesz az én méretem, az M túl nagy.
De tényleg, nem akart belemenni, legalább harmadikra próbáltam belenyomni a fejem mire sikerült, felvétel közben legyalulta a fejem minden oldalát :D. Na de amikor bennevolt, akkor tényleg jó volt. Kényelmes és jól fogta a fejemet, de nem nyomott.

Azóta is maszkkal használom egyébként, ami nagyon sokat könnyít a felvételén. Bár már alapból könnyebb lett, meg megvan a technika is, de eladó nélkül simán elvetettem volna, hogy az fel se jön.

A következő teszteket kellett megcsinálnom:
1, felvétel után becsatolni, előrehajtani a fejemet és a sisakhátsó-alsó részénél tolni előre-fel, mintha le akarnám csavarni a fejemről.
2, tarkóra tenni a kezemet (sisakban) és tolni előre ahogy csak tudom, ekkor nem szabad nagyon beférnie az ujjnak előre, kb ennyire fog kitágulni a sisak majd a sok használattól, szóval ez a végleges belső méret lesz, azért fontos.
3, Meg kellett rázni a fejemet minden irányban és nem lehet holtjátéka a sisaknak a fejemen, hanem minden mozdulatot tökéletesen le kell követnie, nem mászkálhat a fejen.
4, El kellett töltenem benne 15 percet és utána véleményezni

Az arcpárnánál sokat tágul, ha ott egy picit kényelmetlen és nyom, akkor az el fog múlni egy kevés használattól, szóval a hörcsögpofa az normális. Én az első 100 km alatt nehezen tudtam összezárni az álkapcsomat, mert belenyomta a fogaim közé az arcomat, ha kinyitottam a számat, de most már jó. Így 300 km környékén már annyit engedett, hogy pont fogja, de semennyire sem nyomja össze.

A fej felső részén nem tágul sokat, ott jó ha fog mindenhol, sőt, fognia kell körbe mindenhol, de ha ott nyom, akkor az nyomni is fog. A felső rész az amit igazán próbálni kell, és abban meg kell találnod azt, amit a te fejedre találtak ki. Sajna lehet, hogy nagyon tetszik egy adott típus, de ha nem a te fejedre van, akkor nem arra van. A minősített sisakban a biztonság sokkal jobban függ az illeszkedéstől, mint a márkától. Szóval egy 300k-s nem illeszkedő sisak annyit se fog védeni, mint a lidl sisakja, ha az tökéletesen illeszkedik.

+1 Nagyon sokat számít, hogy veszel-e alá maszkot. Egy jó maszk (pl nincs bumszli varrása), kényelmesebbé teszi a sisakot például a fülnek, felvenni is könnyebb és higiénikusabb is. Azt még nem tudom, hogy nyáron mennyire lesz elviselhető, de érdemes venni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#80797) BoB válasza CyberPunk666 (#80796) üzenetére


BoB
veterán

"Egy jó maszk [..] higiénikusabb is."

Csak ismételni tudom magam. Egy normális siaknak kivehető és mosható a bélése :D

Ez megint olyan hogy kinek mi jön be, például nekem abszolút nem jön be a maszk. Semmi bajom sincs se a le- se a felvétellel nélküle, amúgy meg zavar.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#80798) HSM válasza CyberPunk666 (#80796) üzenetére


HSM
félisten

Teljesen jó nyáron is a maszk, csak vékony nyári kell, nem a vastag meleg téli. És tök szépen megóvja a sisakot is a bebüdösödéstől. :K Mosni is nem kicsit egyszerűbb, mint a szivacsokat a sisakból.

(#80797) BoB: Elég gáz mosni a bélést, meg szárítgatni. No, meg azt hogy mosom ki hetente, mint a maszkot szoktam? Sehogy... :N

[ Szerkesztve ]

(#80799) Tarill válasza Topiccsendőr (#80792) üzenetére


Tarill
őstag

igen van benne valami, rengeteg szerelő csak rutinból dolgozik/él de ki csinálja meg azt az autót/motort amit már az összes szomszéd/faluezermestere/sufnigarázs továbblökött? egy normális sokatlátott szerelő vagy egy lexikonbuzi? nyilván az volna a legjobb ha mindenki patent lenne elméletből is gyakorlatból is de az csak a legkisebb 1%

(#80800) dugynok válasza HSM (#80798) üzenetére


dugynok
senior tag

A maszkot nyáron nem izzadod át?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.