Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64748) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Sziasztok,

Visszaolvasva a forumon nem tudtam teljesen eldönteni, hogy mi is lenne a legjobb, így a tanácsotokat kérném.

Adott lenne egy hálózat ~16 végponttal, 2 AP-val. Erre szeretnék egy gigabites hálót összerakni. Annyi már megvan, hogy Router+24-es switch combot vennék, ahol mind a kettő tudja a gigabitet. Viszont itt felmerül a kérdés, hogy melyik routert, switch-et ajánlanátok?
TP-linkeket nézegettem első körben, mivel áruk elég kedvező, ott is switchből ezt néztem ki:
- TL-SG1024, ill TL-SG1024D

Viszont routerből nem tudom melyik lenne jó. Jó lenne ha AP-kkal jól együtt tudna dolgozni, illetve ha esetleg az AP-kat tudná managelni. Ezen felül a routernek nem fontos hogy WIFI-je legyen(gondolom ez manapság már inkább drágább dolog :) Illetve ha esetleg támogatják a PoE-t az még egy pozitívum.

Szóval milyen routert és AP-t ajánlotok egy 16+-os otthoni gigabites hálózathoz, ami akár PoE-t is tud, és jól együtt tudnak dolgozni. (és nem fagynak le a tényleges gigabites használattól)

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.