Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) Gubek-Einste válasza Xeon7 (#48549) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne tudni 1-2 dolgot:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Másodlagos eszköznek is vegyél egy sima wifi router-t, átrakod AP/Switch módba és akkor nem kell a switch sem. Eszközből pedig a fent ajánlottak közül még egy.
Asus router esetén van dedikált AP mód így nem kell a fenti trükközés.

#48550 Levi123
Igen, olcsó húsnak híg a leve, egyáltalán nem ajánlott a DS-Link eszközök.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48552) krealon válasza Xeon7 (#48549) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy  DIGINet 1000-s csomag ehez szeretnék egy normálisabb routert."

hsz_48535

vagy Osszefoglalo

"a router egyik portjából kábelen átmenne a net egy másik házba ahol is egy switch van, oda kellene nekem valami kütyü amit a switch-be dugva tudok Wifin netet tudok adni okos telefonnak és Notebooknak."

Barmely Wifi router megteszi, amit AP / Switch modba allitasz. (Vagy dragabban veszel egy eleve csak Access Point-kent hasznalhato eszkozt.)

Szerk
Lassu voltam....

(#48551) Gubek-Einste
"Asus router esetén van dedikált AP mód így nem kell a fenti trükközés."

Pontosabban a fenti trukkozesre csinaltak egy nyomogombot. ;) Dehat (tobbek kozott) ezert (is) szeretjuk az ASUS routereket. :)

[ Szerkesztve ]

(#48553) venndi válasza kali (#48545) üzenetére


venndi
csendes tag

Ismét egy klisés kérdés. A Fritz box 7390 jobb, mint az Archer C5? 18.000-ért van egy eladó 7390, az elég jó ár szerintem.

(#48554) krealon válasza venndi (#48553) üzenetére


krealon
veterán

"A Fritz box 7390 jobb, mint az Archer C5? "

Ha meg kell kerdezned, akkor nem jobb.
Rengeteg dolgot tud a Fritz, de alap dolgokra konyebb az Archer-t beallitani.

A VDSL modemet pedig jobb ha a szolgaltato adja, kulonben problema eseten elkuld azzal, hogy "a hiba az on keszulekeben van".

(#48555) venndi válasza krealon (#48554) üzenetére


venndi
csendes tag

Nekem csak ADSL kell, a VDSL nem szükséges. Miért bonyolítja ez a helyzetet? Az ADSL splittertől ugyanúgy elvezetem a routerba nem? Igazad van, jelen helyzetben felesleges a fritzi, de ha olcsóbban kapok jobbat, akkor azt veszem. Szóval mivel lenne bonyolultabb a beállítás?

(#48556) Gubek-Einste válasza venndi (#48555) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltató semmilyen támogatást nem ad hozzá, esetleges hiba esetén pedig elhajt a fenébe.
Nem szoktuk ajánlani az ilyen egybe eszközöket több okból sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48557) Multibit válasza venndi (#48553) üzenetére


Multibit
veterán

A kérdésedből ítélve nem használnád a FRITZ!box extra tudását. De ha már az Archer C5-höz hasonlítod, nem zavar, hogy a Frici nem AC-s?

(#48558) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Sziasztok. Usb 3 ethernet átalakitóval nagyobb sebességet tudok elérni usb2-n mint a 100-as porton?

[ Szerkesztve ]

(#48559) Gubek-Einste válasza chesterboy (#48558) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen de mire szeretnéd ezt használni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48560) chesterboy válasza Gubek-Einste (#48559) üzenetére


chesterboy
aktív tag

Fájlok másolásához belső hálón.

(#48561) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Van egy öreg, 2009es cisco wrt320n routerem. Egy hónapja vettem egy egy nas-t, de úgy tűnik ennek a nasnak a kiszolgálásához sajnos kellene egy gyorsabb router, mivel a 1080-as hd filmeket wifin nem nagyon viszin. Az itthoni net 30-as, de a lényeg hogy a belső hálom a lehető legjobb legyen hogy akadás mentesen le tudjak játszani bármit.

Köszönöm!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#48562) Intruder2k5 válasza R a y (#48561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az említett router 300Mbps WiFi képes, ráadásul dual band is, én nem hiszem, hogy különösképpen gondot kellene okozzon neki, vagy ha mégis, akkor semmi garancia nincs rá, hogy másikkal nem ugyanolyan lesz. Persze ac szabványon jóval nagyobb sebesség áttolható, de ahhoz kellene az ac-s kliens is.

Egész biztos, hogy a klienseknek és a környezetnek megfelelően, jól van konfigolva a WiFi? Ha nem vagy benne biztos, akkor itt kérdezz rá, mielőtt újat veszel.

(#48563) gaben75 válasza Gubek-Einste (#48537) üzenetére


gaben75
tag

Szia,

Azt lehet tudni hogy a TP-Link Archer C2 miért nincs az ajánlottak listáján ?

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#48564) Gubek-Einste válasza gaben75 (#48563) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C2, és az össze többi AC750-es eszköz, nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48565) gaben75 válasza Gubek-Einste (#48564) üzenetére


gaben75
tag

köszönöm :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#48566) kidii válasza Gubek-Einste (#48547) üzenetére


kidii
csendes tag

Értem, köszönök szépen mindent! :R

[ Szerkesztve ]

(#48567) bati1989


bati1989
csendes tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlanátok olyan esetben ha egyik háztól a szomszédos házig szeretném eljuttatni az internetet vezeték nélkül? A szüleim mellett lévő házba költöztem. Nem akarom internetet beköttetni. Át lehet juttatni kb. 30-40 m távolságra a jelet vezeték nélkül? Úgy, hogy az stabil legyen és erős? Ha igen milyen roueterrel? Vagy milyen technológiával?

A válaszokat előre is köszönöm!

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#48568) MaCS_70 válasza bati1989 (#48567) üzenetére


MaCS_70
félisten

Két kültéri Acces Pointtal hozz létre kapcsolatot, a hálózatos topicban két hete volt ez a téma.

A lényeg, hogy a router hatókörének a felfújása nem jó megoldás, a vezetéket kell kiváltanod egy irányított rádiós kapcsolattal, aminek a két végén egy-egy AP áll, mindkettő az adott hálózati részhez kapcsolódva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48569) #44630784 válasza MaCS_70 (#48568) üzenetére


#44630784
törölt tag

Sziasztok!

A NAS<->médialejátszó projectemhez végül vettem egy AC56U-t és egy Linksys WUMC710 bridge-t.
Kérdésem, hogy van-e értelme DD-WRT-t telepíteni a routerre, vagy amire nekem kell:
- 1 db. nas és az 1 db. médialejátszó közötti gyors kapcsolat,
- 2 laptop, 2 telefon, 1 iPad-hoz wifis net egy 55nm-es társasházi lakásban
igazából felesleges?
Illetve a dd-wrt telepítésével elvesztem-e a garanciát. (Most nem a hibás telepítésből adódó brickre gondolok, hanem hardveres meghibásodásra.)

Előre is köszi a választ.

(#48570) Lewzke válasza #44630784 (#48569) üzenetére


Lewzke
őstag

Szerintem nem érdemes vacakolni vele, ha az ASUS beállítási lehetőségei eleget tesznek az igényednek.

(#48571) Poultier


Poultier
tag

Hali!

Édesanyámékhoz bekötötték a z 500-as DIGI netet, viszont a régi TP-Link routert nem tudja a névleges sávszélességet. Tudtok ajánlani valami megbizható routert? :R

(#48572) Gubek-Einste válasza #44630784 (#48569) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt a kérdést inkább ITT tedd fel.

#48571) dicenem
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48573) KaHubert


KaHubert
csendes tag

Hello!

1000-es digim van egy ASUS RT-N66U-s routerrel. Az lenne a problémám, hogy ezzel a routerrel most úgy 160/130 Mbps-kel megy, míg ha egyből a gépre dugom a netet 900+-t ad. Úgy gondolom, hogy valami probléma van a routerrel, ezért szeretnék venni egy újat. Melyik routert ajánlanátok?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#48574) Gubek-Einste válasza KaHubert (#48573) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első körbe IDE nézz be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48575) capafog23


capafog23
őstag

Családi házba, 1 szint meg 1 fal lenne a router-laptop közötti távolság.
Nincs gyors net csak 5Mb/s a valós letöltés kb.
Most valami 5 ezer forintos router van és az nem tudja átvinni a teljes sebességet egy szinttel lejjebb. Úgyhogy valami olyan routert keresnék ami erősen tudja küldeni a jelet falakon át.
Remélem érthető ami leírtam, előre is köszi a segítséget.

(#48576) Gubek-Einste válasza capafog23 (#48575) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is de természetesen semmilyen garancia sincsen arra, hogy rendesen át fog menni a teljes sebesség mert csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48577) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Az UPC jóvoltából elavult az eddigi routerem (TP-Link WR1043ND V1 + OpenWrt), mert a 240-es netet már nem bírja több okból sem. Sajnos van egy két olyan funkció az OpenWRT-ben, amit kihasználok, elsősorban amiatt, hogy munka közben tudjam az otthon lévő gépe(ke)t elérni, pl. rengeteg port-forward + wake-on-lan a web-es felületről.
Egyelőre nem találok olyan routert, ami gyári programmal tudna wake-on-lant a webes felületről, a custom firmware pedig nem mindig megoldás, ha jól tudom, a WAN-LAN HW NAT-olás sem mindenhol adott ezekkel a rendszerekkel. Megoldás lehet a VPN is, ha tudja a router, azon keresztül a kliens tudna wake-on-lan-t is.
A sávszélességtől eltekintve a jelenlegi router mindent tud, amit kell, a wifi is jól használható, az USB-t nem használom ki (van NAS is).
Két opciót látok: egy olcsóbb megoldás, ami kizárólag csak az internet sávszélesség problémáját orvosolja, a másik egy időtállóbb megoldás AC-s wifivel stb.
Mit tudtok ajánlani?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48578) |AP|


|AP|
veterán

úgy néz ki végleg megadta magát a TP-Link 1043 V1-esem tápja.
Arra gondoltam már nem gyógyítgatnám, inkább szintet lépnék. Ami elvárás az új routerrel szemben az az USB 3.0 csati és a 2,4-5Ghz egy időben (Chromecast 2 miatt).
Így jutottam el az Archer C8-ig, nagyjából ez a maximum árban, amit szánnék rá, és tudja az elvártakat.
Úgy látom nem igazán van rá custom fw, de ha a gyárival nincs különösebb gond, akkor nem is igényelném.
Alternatívaként felmerült még az ASUS RT AC56U. Melyikkel járnék jobban, esetleg van-e más lehetőség, amit érdemes lenne megnézni?
UPC-s Fiber Power240 net csomagom van, és a stabilitáson kívül még az lehet szempont, hogy az okostévé minden további nélkül le tudja játszani az USB-re (3.0) dugott HDD tartalmát.

(#48579) Multibit válasza rgeorge (#48577) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ragaszkodsz az OpenWRT-hez, olyan routert kell venned, ami hw NAT nélkül is képes a 240 Mbps NAT-olására. A TP-Link TL-WR1043 v2/v3 talán képes erre. Érdeklődj a router topikjában, ott szinte mindenki OpenWRT-t hegeszt a routerére! Ott talán meg tudják mondani, hogy mekkora az újabb fajta 1043-as sebessége hw NAT nélkül.

(#48580) #44630784


#44630784
törölt tag

Tegnap este üzembe helyeztem az ac56u + linksys wumc710 kombót, és elég jól teljesítenek.
Az upc-s routerhez képest az ac56u teljesítménye lenyűgöző, kb. 8m távolságban 3 fal mögött (a két szoba között fürdőszoba + wc van) is maximumon van a jelerősség és kb. 90-100Mbit a stabil sávszélesség 5GHz n-es wifin.
Ugyanezen a helyen a linksys ac bridgen keresztül 240Mbitet tol stabilan, akadás nélkül.
20GB mkv file másolásával teszteltem a laptop és a nas között:
lan: 80-90MByte / sec
5GHz n-es wifi: 12-13MByte/sec
ac bridge: 30MByte/sec
Ugyanez az upc routerrel nem érte el az 5MByte/sec-et 2.4GHz-en, az 5GHz teljesítménye meg olyan drámaian lecsökkent az adott távolságban, hogy folyamatosan szakadozott.
Annyi csalódás ért összesen, hogy a hétvégén az új kütyükkel akartam játszani, de az egész kicsomagolástól kezdve beállításokkal együtt fél óra alatt üzemkész lett, így valami más hétvégi program után kell néznem. :DDD
Még egy érdekesség (lehet, hogy volt már szó róla): az ac56u-val nem kell az upc routert bridge módba állítani, elég az upc router egyik kimenő lan-ját az az56u wan-jába kötni, a többit már automatikusan intézi.

[ Szerkesztve ]

(#48581) capafog23 válasza Gubek-Einste (#48576) üzenetére


capafog23
őstag

Drágábbak között nincs esetleg olyan aminek erősebb az antennája?

(#48582) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Van egy Asus N15U roterem. Azt látom a sajátgép-hálózatnál,hogy néha megjelenik 1-2 telefon,ami biztosan nem az enyém. Hogyan tudnám őket kizárni? Az asus oldalra nem gyári már a jelszó, és vendéghálózat sincs engedélyezve. (a normál hálózat is természetesen kódolt) Lehet,hogy kitalálták a kódomat?
A szomszédban van egy kávézó/kocsma , szerintem onnan vannak a leecherek. :)

(#48583) rgeorge válasza Multibit (#48579) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem ragaszkodom az OpenWRT-hez, főleg, ha nem biztos, hogy jó lesz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48584) Gubek-Einste válasza rgeorge (#48577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Asus router-ek elég sok mindent tudnak gyári firmware-rel is.

#48578 pollai
Az Archer C8-cal nincsen sok tapasztalat így nyilatkozni sem lehet róla nagyon.
Az AC56U bevált, ismert/kipróbált eszköz így gond nem lesz vele.
További ajánlott eszközök fentebb vannak.

#48581 capafog23
Nincsen olyan, hogy "erősebb" antenna, az antennának nyersesége van, az ajánlott eszközöké gyárilag 5 dBi, lehet nagyobb nyerességüt is kapni de gyakorlati tapasztalat alapján alig és/vagy egyáltalán nem jelent többletet mint a gyáriak, sőt szélsőséges esetben akár rosszabb is lehet.
Az adó teljesítmény törvényileg szabályozva van, van eszközök amelyeken ez változtatható (gyárilag vagy CFW) de ezektől sem szabad csodát várni.
Ha nem megfelelő a lefedett terület nagyság és/vagy a sebesség akkor jobb megoldás egy újabb eszköznek a beüzemelése mint az antenna cserélgetés/adó teljesítmény növelgetés.

#48582 szata.68
Nem ide való kérdés, ITT kellene inkább érdeklődni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48585) szata.68 válasza Gubek-Einste (#48584) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi,és bocs az offért!

(#48586) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

30k-ért tudnék venni egy Netgear Nighthawk X4 AC 2350-et. Fél éves, gar doboz, a kérdésem az lenne hogy a használt piacon ettől ennyiért tudnék mást venni ami jobb? Pár évig nem vennék routert ( Olyan 5-6)

Rá lesz aggatva 7-8 Wifi ezköz, fele-fele AC/N, egy vinyó lesz rákötve usb3-on, és egy asztali gigabit etherneten.

Stabil és nem belassulós rutert keresek amivel tudok a rákötött vinyóra torrentezni (magán a routeren fusson a kliens) , onnan a fájlokat nagysebességgel mozgatni az asztali gépre gigabiten, és ac dualband wifin laptopra.

Kb ennyi

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#48587) Gubek-Einste válasza sagit (#48586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hasonló áron az Asus AC56U van ami ajánlott lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48588) sagit válasza Gubek-Einste (#48587) üzenetére


sagit
addikt

hmm, okay

amúgy a netgear-el mi a baj? azért kérdezem mert ausztriában lakom és ez itt lenne, hardverapróról is meg tudom oldalni a vásárlást de az macera :DDD

szerk: ahogy látom ez újan 100 euró környéke amazonon szóval ez is lehetne, miben jobb mint a netgear?

szerk2: VDSL2 van nálam, és a modemem se a legmegbízhatóbb cucc... az se lenne hátrány ha a cucc egyből modem is lenne mint pl az ASUS DSL-AC65U 1200 Ez ugyan az mint a sima AC65U vagy jól látom hogy ezen nincs USB 3?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#48589) Gubek-Einste válasza sagit (#48588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele sok tapasztalat de alapvetően tehetsz vele egy próbát ha van hozzá kedved.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48590) sagit válasza Gubek-Einste (#48589) üzenetére


sagit
addikt

Közbe szerkesztettem kettőt ;)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#48591) Gubek-Einste válasza sagit (#48588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlottak a modem-router kombo eszközök több okból sem, akik vettek azoknak is volt velük gondjuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48592) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

szeretnék venni vmi komolyabb hatótávú b/g/n router-t, ac nem fontos, de ha van, na bumm, oké.
A Tv-m ugyanis nem tud ac-t, n-ig megy, viszont két fallal arrébb van - vmi erős antennás megoldást keresnék, WRT és hasonló hekkelések nem fontosak. Legyen jó, megbízható router, routing funkcióiban is erős legyen, ne egy gyenge procis valami. 4K, youtube, torrent, minden megy.

Eddig egy TL-WR1053ND-m volt, de anyámnál hagytam... kell vmi új csoda. Erős proci, jó antenna. NAS és egyéb funkciók sallang... nem szempont.

Köszönöm !

(#48593) Intruder2k5 válasza #40935168 (#48592) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezek alapján, és persze ha továbbra sincs szükséged az 5GHz-re, én azt mondanám, hogy ASUS RT-N18U lesz Neked a megfelelő.

(#48594) #40935168 válasza Intruder2k5 (#48593) üzenetére


#40935168
törölt tag

Köszönöm !

Most sikerült megtalálnom, mit tud a tv-m wifi szinten. Nem tudtam, hogy N-en is van 5GHz (ezzel ér el még nagyobb sávszélt, gondolom).

Ennek alapján lőhetnék akkor az 5GHz-re is ?

(#48595) Gubek-Einste válasza #40935168 (#48594) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de az 5 GHz érzékenyebb a távolságra/zavaró tényezőkre.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48596) #40935168 válasza Gubek-Einste (#48595) üzenetére


#40935168
törölt tag

Értem.

60-70mbit

4-szintes társasház, új építésű, tégla, földszintes lakás, 3 szoba, 75nm, nagy nappali sarokban a router, VDSL (Invitel), a tv a nagyobbik szobában.

Elválasztó 1 téglafal, de a router és tv közötti légvonal szinte párhuzamos a fallal, tehát majdnem hosszábban kell ezt a téglafalat elmetszeni kvázi.. (tudom, a rádiójelek pattognak is falak között, de kb. így tudom most ezt definiálni).

2 N-es telefon (bnő Samsung, saját Xiaomi) WiFi-n illetve a PC-m kábelen.

Fájdalomküszöb 20e, de a fájdalomtoleranciámtól függően ez képlékeny, mindenesetre 30-40-ezreket egy router-re már nem szívesen adnék ki, van linux-os NAS-om is, 50 körül már építek inkább egy router-t mini ITX alapon, vagy ilyesmi.

Most csak egy instant, stabil, jó wifis képességű, out-of-the-box doboz kell.
Skicceltem gyorsan egyet. (Bocs, nem vagyok nagy művész). Piros a router/gép, itt jön be a DSL kábele. Kék a jobbra néző tv.

[ Szerkesztve ]

(#48597) Gubek-Einste válasza #40935168 (#48596) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48598) #40935168 válasza Gubek-Einste (#48597) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nagy köszönet ! Most indulok bevásárolni, telóról még idenézek.
Respect a gyors válaszért. :R

(#48599) ati888 válasza Gubek-Einste (#48597) üzenetére


ati888
senior tag

Hello!

UPC 60-as netemet megemelték 120-asra, jelenleg egy D-Link DIR600 routerem van, ami úgy látom már kevés nekem, 2 telefon és 2 notebook van a családban, semmi különleges kívánság, vályog falak. Visszaolvastam a fórumot és ha jól látom nekem az Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 lenne a jó választás (szeretném minél kevesebből megúszni). Ha így van egy megerősítés jó lenne, mert akkor indulnék megvenni. A két tipus között van valami lényegi különbség? Mert ha nincs akkor az olcsóbbat veszem.

köszi

Ati

(#48600) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok! Adott egy tégla ház, ahol most a szolgáltatói cisco modem/router tesz szolgálatot. Kerti buliknál kb. 7 méterre a routertől már elég gyengusz a wifi, igaz a szög miatt nagy falrészt kell átlőnie. Kéne egy olyan router, aminek ez nem lenne gond, illetve a kb. 20 méterre lévő tégla építménybe is eljuttatná a hálózatot. Ez már nincs lapos szögben, tehát a fal már nem lesz olyan sok, csak a távolság. Emelet, pince, egyéb nincs, ugyanaz a magasság mindenhol. Ár mondjuk legyen 30 körül, persze nem gond, ha kevesebb. Szóval van olyan készülék amivel megoldható lenne?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.