Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) dota1 válasza Mr Bond 007 (#48650) üzenetére


dota1
aktív tag

A lényeg az , hogy mivel ez egy üzlet, nem valószínű, hogy betelepítés után fogunk mi még valaha is firmet frissíteni stb.. Olyan router kellene ami azért tényleg elég stabil az elérhető gyári fw-vel. Árban jobb lenne az 50k felé húzni jobban.
Konkrétan ti melyiket vennétek ha ma vagy holnap kellene indulni érte a boltba?

(#48652) kali válasza dota1 (#48651) üzenetére


kali
legenda

minden ajánlott router elég stabil az aktuális firmware verzióval, olyan viszont nincs, amihez garantáltan nem kell a későbbiekben nyúlni, mert ha most jó is, a jövőben kiderülhetnek olyan hibák, amik miatt muszáj frissíteni, pláne nem otthoni környezetben, ahol esetlegesen céges munkaállomások és adatok is veszélyeztetve vannak.

(#48653) petipetya


petipetya
nagyúr

Sziasztok! Segítsetek abban, hogy milyen routerre cseréljem le itthonit. Az oka az, hogy egyre többször szakad meg vele a net (kb. heti 2x), és ilyenkor a router restart segít.

Most egy ASUS RT-N12E van a legfrisebb, 2.0.0.3-es firmware-el.

A net csomagom:  DIGINet 100 Pro
max sávszél: 100 / 100 Mbps
garantált sávszél: 50 / 25 Mbps

A wifin naponta csatlakoztatott eszközök:
- OnePlus One (Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac)
- Acer V5-131 10072G32nkk (Acer InviLink™ Nplify™ 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™, LAN: 10/100 Mbps Fast Ethernet)
+időnként 2 másik okosteló a családban, de ezek nem lényegesek

Milyen routert válasszak 10-20ezer Ft között? Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#48654) Gubek-Einste válasza petipetya (#48653) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal szerelt típus kell.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48655) jeni válasza Gubek-Einste (#48654) üzenetére


jeni
félisten

WestEnd Média boltjában a Tp-link TL-WR1043ND 23000Ft
Utoljára mikor ilyet vettem az volt 10000Ft. Aláírás, hogy az V1 verzió lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#48656) petipetya válasza Gubek-Einste (#48654) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#48657) Gubek-Einste válasza jeni (#48655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendes számtech boltban vagy webáruházban rendeld meg, ott olcsóbb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48658) wyzard válasza Mr Bond 007 (#48636) üzenetére


wyzard
tag

Köszönöm, ez árban és tudásban és megfelelőnek tűnik. :R

(#48659) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Tudom, jártam már itt korábban is, néztem az összefoglalót, felmértem az igényeimet, illetve talán végérvényesen most jött el az ideje az Ubee HGW-m modem módba kapcsolásának, mert ez így már nem igazán felel meg. :U

Kezdjük azzal, hogy az acryilic-kal meg inSSIDerrel megvizsgáltam a hálózatot és összességében azt látom, hogy az én hálózatommal 2+4 átfedés van a közvetlen környékemen 2.4GHz-en (szomszédok), 5GHz-en szinte semmi így jobbnak látnám egy különálló a célnak megfelelő router vásárlását.

A szolgáltatói HGW vagy 2.4GHz-en vagy 5-ön tud sugározni, egyszerre a kettőn nem, így ez nem opció, mivel van eszközöm ami nem ismeri sem az n szabványt sem az 5 GHz-et, és okosítani pedig nem lehet ezeket.

Keretem kb. 35k, ASUS termékeket néztem eddig (Gyári ASUSWRT / Tomato FW támogatás előny):

- Az RT-N18U lenne a legolcsóbb, ám ez kiesik az 5GHz és dual band hiánya illetve az FW miatt.
- Az RT-AC1200G+ szimpatikus, ám nem tudom mi az átverés itt a 23-25k-s árban AC is, Gigabit is, Dual Band is. a HW-rol nem találtam infót. Csak nem Mediatek?
- Az N65U hardveresen gyengébbnek tűnik, így kiesik.
- Az N66U már jónak tűnik, ő az egyik jelöltem.
- Az AC56U a másik.
- Sajnos az AC66U már kivülesik a keretemen - bár még átgondolom.

AC1200G+, N66U, AC56U összehasonlításban melyiket ajánljátok?
Igazából nem érzem nagy szükségét AC-nak, bár a készülékeim jelentős része tudja, így talán jobb bebiztosítani az embernek.

Mivel vasbeton épületről van szó, így talán a külső antennás megoldás célszerűbb. Szekrényre raknám, így szabadon szórhat.

Igényem a Gigabit, min. N-es wifi, USB (lehetőleg 3.0), dualband, DLNA, Torrent.

A fenti routerek akkor egymás mellett tudnak két, külön SSID-vel rendelkező hálózatot biuztosítani, igaz? (2.4 vs. 5 GHz)

Köszi!

Üdv. core2

(#48660) kali válasza Neil Watts (#48659) üzenetére


kali
legenda

szia,

az rt-ac1200gp azért viszonylag olcsó, mert csak egymagos 900 MHz proci van benne (bcm47189) és csak 128 MB ram, illetve a flash csak 16 MB. (a csak minden esetben a helyén kezelendő!)
mivel 4 antennás, de mind a két sávon csak 2*2:2 mimo képes, így mind a két frekvencia külön két külső antennát kapott, erre látom kihegyezve.
az rt-n65u nem annyira gyenge hardverű, de sokan nem nézik a második prociját, pedig kettő van neki; egymagos 500 MHz + egymagos 400 MHz, illetve a ram is 128 MB + 16 MB, a flash pedig 16 MB + 64 KB
az rt-n66u; egymagos 600 MHz proci, 256 MB ram és 32 MB flash
az rt-ac56u; kétmagos 800 MHz proci, 256 MB ram és 128 MB flash
az rt-ac56u-tól gyengébb hardverű az rt-ac66u; egymagos 600 MHz proci, 256 MB ram és 128 MB + 2 MB flash
az rt-ac68u azonos proci és ram tekintetében az rt-ac56u-val, csak a mimo, ilyentén az antennák számában van eltérés, illetve azok milyenségében.
mindegyik dual band eszköz szimultán szór a 2.4 és 5 GHz sávon.

[ Szerkesztve ]

(#48661) Neil Watts válasza kali (#48660) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az rt-ac68u már totális overkill. szép meg jó, csak marha drága, így azt kizárnám.

Az rt-ac66u a külső antennák miatt tetszett meg, az 1043ND-n is bevált. :)
Az rt-ac56u-nak belső antennái vannak, de gondolom megfelelnek ilyen körülmények közé, hisz az Ubee-n sincsenek, ám az előzőnél erősebb, korszerűbb HW van benne tudtommal ezáltal időtállób lehet.

A kérdés már csak az, hogy a két felsőbb kategóriás AC közül (AC66U vs. AC56U) melyiket válasszam?
Az 56-ban erős HW viszont belső antenna míg a 66-ban gyengébb (feltételezem több maggal jobban jár az ember, pláne ha párhuzamosítható az adott feladat - ld. multimédiás tartlamak kiajánlása) HW és külső antenna ami elméletileg jobb jelerősséget biztosít.

Ha a helyemben lennél - nyilván nem csak ez alapján fogok dönteni :) - Te a kettő közül melyiket választanád?

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#48662) Xeon7 válasza Neil Watts (#48661) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy lakás ahova kábelen bejön a net egy 8 portos gigabites Switc-be. Milyen kütyü kellene hozzá, hogy wifi-t tudja csinálni a lakásba.

Előre is THX a segítséget.

(#48663) Neil Watts válasza Xeon7 (#48662) üzenetére


Neil Watts
veterán

Kérdés, hogy milyen anyagúak a falak a lakásban. Illetve akkor már bölcsebb lenne először a wifi routerbe kötni a netet majd utána a switchbe :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#48664) kali válasza Neil Watts (#48661) üzenetére


kali
legenda

álltam ilyen választás előtt korábban, akkor az rt-ac56u mellett döntöttem, mert a bő 50 nm panel lefedésére az is bőven elegendő volt minden sávon - a belső antennái ellenére is -, az erősebb hardver meg sosem baj, még akkor sem, ha a gyengébb is kiszolgálta volna az igényeimet.
az egyedüli hátrány abban mutatkozhat meg, hogy a belső antennás típusoknál az egész routert megfelelő szögbe kell forgatni, ha a legideálisabb szórást szeretnénk elérni és esetlegesen nem a legjobb helyen van a lakásban a router, de ez csak dizájn kérdése, ami nálam nem kerekedhet felül a jobb működés lehetőségén, meg olyan helyen is van a router - a szekrény tetején -, ahol nem szempont.
igaz, azóta már rt-ac87u routerem van - az rt-ac56u is bőven megfelelő volt, de nagyon olcsón jutottam az újabb típushoz egy akció keretében, ráadásul egy frankó kis asus hátizsákot is adtak hozzá, így nem hagyhattam ki -, de azt is simán elforgatnám, ha szükség lenne rá.

(#48665) Xeon7 válasza Neil Watts (#48663) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Kicsi lakás csak telefon miatt kellene a wifi.
Nem akarok még egy routert, mert ahonnan jön a net ott van és a 2 routeres megoldás eddig nem vált be. Rengeteg weboldal alig vagy egyáltalán nem müködött.

(#48666) kali válasza Xeon7 (#48665) üzenetére


kali
legenda

szia,

elég lehet egy access point is, de a router sem probléma, csak a megfelelő beállításokra kell figyelni, hogy ne jelentkezzen az általad leírt gond.

(#48667) Neil Watts válasza kali (#48664) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszönöm válaszod! :)
Feltételezem 70 nm lefedése sem okozna akkor különösebb problémát az AC56U-nak.

Még átgondolom, de nagyon szimpatikus minden téren ez az eszköz :)
Gondolom a beépített DLNA szerver is simán elbánik FHD mkvkkal.

(#48668) kali :

Tudtommal vasbeton panel az egész, Egy fal van köztem és a router közt, de a routerbe csatlakozik két eszköz (kábelen) + egy Gigabit TPLink switch. Ebbe jövök én, meg még pár eszköz ugyancsak kábelen.

Wifire jönnek többyire ac képes eszközök, de van olyan is ami csak n-t tud (ezért gondolom mixed módban kell majd hajtanom), telefonok, táblagépek, ezek minimum n-t tudnak, de van egy g-s nyomtató ami 2.4GHz-en megy.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#48668) kali válasza Neil Watts (#48667) üzenetére


kali
legenda

nem csak a lakás nagysága számít, hanem sok más dolog is (falak száma és milyensége...stb.), ráadásul az ellenoldali eszközök adottsága is befolyásolja, így biztosat még egy külső antennás esetén sem lehet mondani, de jobbára nem szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#48669) Mr Bond 007 válasza Xeon7 (#48665) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

TENDA W301A?
Nekem az elődje az A3 van (az csak 150Mbites). 5 év gari és 5800Ft
Meglepően stabil, pedig csak átmenetileg vettem, mégis 1 éve használom. Chromecast 2-vel is simán áttolja a fhd filmeket a tv-re. Ez meg specifikációkban attól is jobb, úgyhogy bőven elég lesz arra amire neked kell.

[ Szerkesztve ]

(#48670) Neil Watts válasza kali (#48668) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ja meg azt még elfelejtettem hogy 240 Mbites UPC net jön be, ez lemaradt. :)

Üdv. core2

(#48671) rgeorge válasza Gubek-Einste (#48584) üzenetére


rgeorge
addikt

ASUS AC56U megvásárolva, egyelőre offline állítottam be (nem a végleges helyén), de máris van két meglepetés: tud wake-on-lan-t, és OpenVPN-t is (PPTP mellett).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48672) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hali archer c5 vagy ac55u a jobb választás?
Vagy ha 25 környékén van jobb az is jöhetne

[ Szerkesztve ]

(#48673) kali válasza dfdfdf (#48672) üzenetére


kali
legenda

szia,

hardverben a c5 v1 közel azonos az rt-ac55u típuséval, a v2 broadcom alapú, de az is azon a szinten mozog, szoftverben jobb az asus, alapban sokkal több funkció és részletesebb konfigurálthatóság adott.
adott ár környékén ezek a jó vételek.

core2 az még nyers erőből is sima ügy adott hardvernek.

[ Szerkesztve ]

(#48674) dfdfdf válasza kali (#48673) üzenetére


dfdfdf
őstag

Köszi akkor az asus lesz.

(#48675) Multibit válasza kali (#48660) üzenetére


Multibit
veterán

az rt-ac1200gp azért viszonylag olcsó, mert csak egymagos 900 MHz proci van benne (bcm47189) és csak 128 MB ram
Ez jó! Néhány napja még 256 MB-ot írt az Asus honlapja a GP-hez. Most megnéztem megint, és már "csak" 128 -at. Dolgoznak a fijjug :)
Sőt, a WikiDevi Broadcom lapja is változott. Korábban 800 MHz-esnek írták a BCM47189-et.
Ezen a fórumon is még a korábbi infók szerepelnek.

[ Szerkesztve ]

(#48676) kali válasza Multibit (#48675) üzenetére


kali
legenda

valamelyik gyártói honlapokon 256 MB szerepel, de nem mindegyiken, valahol csak 128 MB, meg néhol valóban átírták mostanság - mind a két irányban látok változtatást -, ezért olyan helyen néztem a biztonság kedvéért, ahol szét is kaptàk teszteléskor és úgy is ellenőrizték.
az lenne még az érdekes, ha régió függvényében létezne mind a két kiszerelésben és ezért lenne más és más érték feltüntetve úgy, hogy melyik asus honlapon nézi az ember...

[ Szerkesztve ]

(#48677) kali válasza Multibit (#48675) üzenetére


kali
legenda

nem hagyott nyugodni a dolog, felhívtam a boltos ismerőst, aki már nincs bent ugyan, de esküdni merne rá, hogy a router dobozán 256 MB szerepel.

(#48678) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Adott egy hálózat, benne egy Wifi router. Adott egy hálózati nyomtató, amihez nem szeretnének kábelt húzni. Hogy oldanátok meg, lehetőleg minél stabilabb módszerrel, illetve milyen eszközzel?
(Valami router, stock/dd-wrt/openwrt firmware, wan letiltva, wifi client módba, valami ilyesmi jutott eszembe.)

Kösz az ötletelést!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#48679) Neil Watts válasza VeryByte (#48678) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia/

A hálózati nyomtatód képes wifi hálózathoz csatlakozni? Vagy csak Ethernet csatlakozó van rajta?

Amennyiben az utóbbi akkor most hirtelenjében ami eszembe jutott az egy wifi nyomtatószerver.

Ha az előbbi akkor elég egy ad-hoc hálózatot létrehozni véleményem szerint.

(#48680) VeryByte: Akkor kell neked valami olcsó, de OpenWRT/Tomato-ready router aztán pedig kliens mód.

Egy Asus RT-N12 olyan 6k körül van, és tomato kompatibilis pl.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#48680) VeryByte válasza Neil Watts (#48679) üzenetére


VeryByte
őstag

Szia,

Csak ethernet csatlakozó van rajta.
Wifi nyomtatószerver meg nem erre való, az ugye USB-s nyomtatóból csinál neked hálózaton elérhetőt és legalább jól nem lehet hálózaton keresztül szkennelni vele.
Tehát ezek az utak kevésbé járhatóak.

Azért kösz a javaslatokat.

vb

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#48681) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok,
az asus n56u B1 router egyszerre tudja a 2,4 és az 5 GHz-et? Jól értelmeztem a leírásokat?
Automatikusan vált át 2,4-ről 5-re vagy hogy működik?

Pl. a telefonom tudja az 5 GHz-et is, mert a UPC HWG-vel próbáltam, de azon csak 2,4 vagy 5 GHz van. Amikor átállítottam 5-re akkor új jelszó is kellett a hálózathoz.

Ez a dual csatornás változatnál pl. az N56U-nál hogy működik? Egy hálózati azonosítóra csatlakozok és a 2,4 és 5-öt is azzal használja, átvált de azt nem lehet észrevenni?
Elnézést, ha nem szakmai kérdés, de nem látom tisztán ezt a dual band témát.

Egy padlásteres házba szeretném beszerelni, ahol az alsó és a felső szinten is szeretnék lefedettséget.
Vagy ide nem érdemes 5 GHz-es routert venni?
Köszönöm a segítséget!

Levi

(#48682) kali válasza Levi123 (#48681) üzenetére


kali
legenda

szia,

párhuzamosan szór 2.4 és 5 GHz sávon, de az ellenoldali eszközök egyszerre csak az egyiket tudják használni, mert azoknál nem jellemző a szimultanitás.
javasolt eltérő ssid megadása a két sávnak, az elleoldali eszközöket pedig aszerint bekonfigurálni, hogy melyikre csatlakozzanak, vagy ha mind a két sávhoz kapnak profilt, akkor megadni az előnyben részesített hálózatot.

(#48683) Levi123 válasza kali (#48682) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia,
köszi így már értem.
Valószínű, hogy N56U B1-es típust veszek, remélem elég erős lesz a wifi.

Levi

(#48684) Multibit válasza kali (#48677) üzenetére


Multibit
veterán

Látszik, hogy új modellről van szó, még felemás információk vannak róla itt-ott. Akkor kapunk pontos infókat, ha majd vásárol belőle néhány fórumtárs.

(#48685) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Ezt WDR4300, szeretném lecserélni erre RT1900ac.
Milyen előnyökre számíthatok?
Synology NAS van a hálózaton.

Üdv!
Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#48686) Gubek-Einste válasza Hiperhuje (#48685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az új eszköz már AC-s így 5 GHz-n már képes lenne AC sebességre képes.
Elég kevés tapasztalat van róla így komolyabban nem lehet róla nyilatkozni róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48687) Hiperhuje válasza Gubek-Einste (#48686) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

"Hatótávolság" esetleg lehet nagyobb?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#48688) Gubek-Einste válasza Hiperhuje (#48687) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre semmilyen garancia sincsen, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és mekkora sebesség lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48689) dokee78


dokee78
félisten

Max 8k-ig keresek Routert a TP-Link WR-841N leváltására.

-IPV6
-4 lan port
-PS4 szeresse
-minimum 2 antennás erős WIFi jel

Valami Asus,TP-link vagy egyébb ajánlat?
Tenda mennyire jó?

Tudom 100/100-as nethez már komolyabb cucc kellene,pl.: WR1043,de annyit nem szánok rá.

(#48690) HF77


HF77
őstag

üdv
segítsetek légyszi!!
vettem egy TP-link AC750 range extendert....összedugtam a laptopommal, wifin csatlakoztam a tplink oldalra...configuráltam ahogy a leírásban is szerepel(képpel ellátott nagyon kis korrekt útmutató van amúgy hozzá), net még sincs!!! wifi jel mellet felkiáltójel van!!
az eszközt látom, jel a plafonon, de internetkapcsolat nincs!!

mit ronthatok el!!

már háromszor reseteltem, de semmi... :O

köszi aki tud segíteni!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#48691) Gubek-Einste válasza dokee78 (#48689) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ha nem akarsz venni gigabites eszközt akkor nincsen lehetőség a 841ND után, talán a 941ND de nem sokban különbözik a 841ND-től.
Hasonló eszköz még az Asus N12 D1 de az kb 70 Mbps-ig jó.
Tenda egyáltalán nem ajánlott.

#48690 HF77
Nem ide való kérdés, menj át IDE ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48692) Neil Watts válasza dokee78 (#48689) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

A szolgáltatód nem ad gigabites HGW-t?
A UPC, T és talán a Digi is ad.

Az adott keretbe beleférő routerek egyike sem felel meg ennek a sávszélességnek, így az adott sávszélességet nem tudod kihasználni (jó esetben félig), ergo feleslegesen fizetsz.

Üdv. core2

(#48693) woodworm válasza Neil Watts (#48692) üzenetére


woodworm
veterán

Ez a fele évekkel ezelőtti hardverekre, vagy hardververziókra érvényes, a maiak szinte teljesen átviszik, amit ki lehet használni a 100Mbitből.

[ Szerkesztve ]

(#48694) Intruder2k5 válasza woodworm (#48693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az, hogy "jó esetben a felét viszi át", tényleg nem állja már meg a helyét, de azért jellemzően a netszolgáltatók valamivel a névleges sebesség felett szoktak szolgáltatni, legalábbis UPC-től és DIGI-től is több, ezt alátámasztó speedtest-et láttam, és a saját UPC előfizetésem is ezt igazolja, már pedig egy 100Mbps routerrel 94Mbps fölé nem fog tudni menni, noha esetleg direkt kapcsolat esetén lehet ~105Mbps is az elérhető sebesség. Ez alapján akár ~10% is elbukható...

(#48695) woodworm válasza Intruder2k5 (#48694) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt nem is vitatom, csak amikor dönt az ember, a 10% kevésbé tudja zavarni, ill. el tudja fogadni kompromisszumként, mint a jó esetben fele verzió.

(#48696) Alex91 válasza Hiperhuje (#48685) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#48697) Mr Bond 007 válasza Alex91 (#48696) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Not bad! :K

(#48698) Hiperhuje válasza Alex91 (#48696) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Nagyon köszönöm!!! :DD

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#48699) tonightalive


tonightalive
újonc

Sziasztok! :))

Hamarosan csomagot váltok, és érdeklődnék, hogy Parisatos (Kazincbarcikát és környékét lefedő szolgáltató), 70 Mbps sebességű Optic Force internetcsomaghoz milyen routert ajánlanátok max. 15 000 Ft-ig?

Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy a 60 Mpbs-os letöltési sebesség általában meg szokott lenni, ehhez pedig 7 Mpbs-os feltöltési sebességet ígérnek. A netet általában 3-4-5 eszköz használja egyidejűleg (3 mobil + 1 notebook, vagy 2 mobil +1 notebook, vagy egy Playstation 4 + 1 notebook + 2 mobil), de legkevesebb 2 eszköz mindig rajta van.

Jelenleg 10 Mbps-os a net (ugyanez a szolgáltató), ehhez egy TP-LINK TL-WR542G routert használunk immár 6 éve, és le a kalappal, tökéletesen működik.

Fontos lenne, hogy wireless szempontból kifogástalan legyen, és hozza az ígért 60Mbps-os letöltési sebességet, ugyanis jó pár éve minden egyes eszközről Wi-Fin kapcsolódunk az internethez, LAN-t már nem használunk (bár a PS4 miatt lehet meg fogom szakítani ezt a "hagyományt", mert sokszor ledobál).

Eddig ezeket találtam , de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a legideálisabb választás:

1. TP-LINK TL-AC750 ARCHER C20I

2. TP-LINK TL-WR1043ND

3. Asus RT-AC51U AC750

4. Asus RT-N14U

Előre is köszi! :R

(#48700) Gubek-Einste válasza tonightalive (#48699) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az össze többi AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik.
Az Asus N14U alapvetően nincsen vele baj.
Ennyi pénzből már inkább gigabites eszközt vegyél így a TP-Link 1043NDv2/v3 jó lesz.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.