Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) junior11


junior11
veterán

Hali, a D-Link cuccairól mintha azt olvastam volna, hogy az utóbbi időben nem ajánlottak. Viszont azt nem tudom, miért. Romlanak vagy nem stabil működésűek? És a Zyxelről mi a vélemény? A haver volt bennt a szolgáltatójánál, s mondták, hogy már TP Link helyett D-Link routert adnak az új csomaghoz, ezért is érdekelne a dolog, köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#48052) adika4444 válasza dunkel (#48048) üzenetére


adika4444
addikt

Értettem h a külsőre gondoltál. Én is.
Tudom h a 841 és 842 egyezik, de tapasztalat.

üdv, adika4444

(#48053) PSti


PSti
tag

Sziasztok,

érdeklődnék router ügyben. Elolvastam az összefoglalókat, de nem lettem okosabb sajnos.

Ami kéne: Gigabit mindenhol, WAN, LAN.

Ami _nem_ kell: Semmilyen Wi-Fi, se USB port, se eSata port, szóval semmi extra.

Egy egyszerű switch is jó lenne, ha be tudnék rajta állítani PPoE-t, de azt hiszem, hogy ilyen nincs, de ha igen, boldogan hallgatom. :) Nem vagyok semmi márka rajongója, szóval akármi jöhet.

(#48054) Gubek-Einste válasza junior11 (#48051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért nem ajánlottak mostanság a D-Link router-ei mert akik vettek ilyeneket azok nincsenek megelégedve vele, többen is jeleztek különböző gondokat a beszerzett eszközökkel kapcsolatban. Természetesen akinek van kedve az vehet D-Link router-t, ha megteszi számoljon be a tapasztalatáról a többiek érdekében.
A Zyxel eszközökkel kevés a tapasztalat, lehet próbát tenni ha van valakinek kedve hozzá.

#48053 PSti
Otthoni kategóriában nincsen igény a wifi nélküli router-ekre így az ilyen eszközökből is nagyon szűk a kínálat, ami van az sem ajánlott. Szükség esetén a wifi letiltható így "nem szennyezi" a környezetet ha nincsen rá szükség.
eSATA portot még nem láttam router-en, az USB port megléte teljesen átlagos manapság már a gigabites portokkal szerelt típusok esetén, már nem lehet újonnan olyan általánosan ajánlott típust kapni amelyiken ne lenne 1-2 darab belőle.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9
Ha tényleg wifi és USB port nélküli típust akarsz venni akkor valami komolyabb típus után kellene nézned, pl Mikrotik/Ubiquiti vagy valami hasonló.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48055) PSti válasza Gubek-Einste (#48054) üzenetére


PSti
tag

Gubek-Einste, köszönöm a javaslatokat! Mikrotik outereket én is néztem, de annak a beállítása számomra már nagy falat. Megnézem ezeket amit írtál.

Wi-Fi és USB nem zavar ha van, csak ha nem használom, akkor meg minek legyen. De ha nincs ilyen, akkor nincs.

[ Szerkesztve ]

(#48056) Gallowgater válasza Galahed (#48049) üzenetére


Gallowgater
tag

Szia!

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat. Még vívódom, de egy gonosz törpe a bal vállamon azt suttogja hogy AC68U, huuhúúúúúúúú.........ez kell neked ;]

[ Szerkesztve ]

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#48057) HeavyToys válasza Gallowgater (#48056) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem írtad, hogy mekkora területet kellene vele lefedni, de hardveresen az AC56U abszolút megegyezik az AC68U-val. Különbség csak a wifi részben van.

Hozzáteszem, hogy nálam az AC56U minimálisan kisebb lefedettséggel bírt, mint az AC68U.

(#48058) Gallowgater válasza HeavyToys (#48057) üzenetére


Gallowgater
tag

Szia!

A lakás hosszú, és meg van törve folyosókkal, így 6 falon kell átjutni a hátsó szobáig, ezért is preferálnám ezt a három antennás verziót, az erősebb wifi reményében.

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#48059) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
múltkor megkérdeztem tőletek, hogy milyen routert ajánlanátok 20 ezer forintig, amivel a hálózaton belüli fájlmegosztás gyors lenne, és az Asus RT-N18U-t ajánlottátok. meg is vettem, be is konfiguráltam legjobb tudásom szerint. internet van, gépek is látják egymást. viszont próbaképpen elkezdtem áthúzni a másik gépemről egy nagyobb fájlt, és ezzel a routerrel is csak 10 mb/s-el másol. erre van valami beállítás, vagy mi lehet a baj?

köszönöm előre is!

(#48060) Multibit válasza Gallowgater (#48058) üzenetére


Multibit
veterán

A három antennás router nem szór nagyobb teljesítménnyel! Nem erősebb a három antennás, hanem gyorsabb. A külső antenna számíthat, de 6 fal sok bármilyen wifi routernek. Szerintem több eszközre lesz szükséged!

(#48059) dobobazsy:
Igen, van rá "beállítás". Úgy hívják, hogy kábelezés ;)
Milyen gépekről van szó (milyen wifi modul)? Milyen a környezet?
A wifi-vel kapcsolatban a leggyakrabban leírt információ itt a fórumon, hogy semmi nem jósolható, minden a helyszínen derül ki.
Ha eleve kábellel próbáltad, akkor vagy beállítási gond van, vagy valamelyik gépben 100-as hálókártya van.

[ Szerkesztve ]

(#48061) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Kellemes árfekvésben keresek gigabites routert, ami tudja az ac WiFi-t. Mindenképpen megbízható termékre lenne szükségem. Ehhez szeretnék még egy ac-s wifi USB sticket is. Köszi a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#48062) Intruder2k5 válasza vfeco (#48061) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Téma összefoglalót nézted már?

(#48063) vfeco válasza Intruder2k5 (#48062) üzenetére


vfeco
aktív tag

Igen néztem.
Itt az ASUS RT-AC56U a legkedvezőbb árú termék, de ez még mindíg kicsit húzós és belső antennás.
Ennél lényegesen kedvezőbb a TP-LINK Archer C2 AC750. Ez esetleg jó lehet?

(#48064) vfeco


vfeco
aktív tag

Erről mi a véleményetek?

TP-LINK Archer C5
Megbízható? Ajánlott?
AC-n nekem megfelelő lenne a sebessége.
Inkább a v2.0-t vadásszam, vagy ez mindegy?

(#48065) adika4444 válasza vfeco (#48064) üzenetére


adika4444
addikt

Az említett típus tökéletes, vedd nyugodtan...
Hát sztem inkább v2 bár annak osztottak az antennái v1 meg full 5 Ghz a külső antenna de gondolom v2 tovább lesz támogatott meg erősebb is...

üdv, adika4444

(#48066) Raijin


Raijin
tag

Sziasztok.

Kérlek ajánljatok routert nekem.
A fő szempont, hogy vpn szerver funkcióval rendelkezzen és ezt nagy feltöltési sebességgel.
Ha lehet gyakorlati tapasztalattal rendelkezők írjanak, aki sebességet is tud mondani az adott típushoz.
Köszönöm.

By.

Live long and prosper.

(#48067) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok! Megvettem az ASUS RT-N18U routert 19ezerért ingyenes kiszállítással. Be is szereltem, hamar beállítottam és frissítette a firmware-t is. Érdemes az SSID-t láthatatlanná tenni hogy csak az csatlakozzon aki tudja a wifi nevét? Persze van rajta kód is értelemszerűen. Ha elrejtem akkor telefonon manuálisan kell hozzáadni a nevet is, igaz? Köszönöm a tanácsokat és a segítséget :R
Remélem nem lesz gond vele :B

(#48068) Intruder2k5 válasza mouzrr (#48067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez már IDE való kérdés.

(#48070) SimonYana válasza Gubek-Einste (#47802) üzenetére


SimonYana
addikt

Gubek-Einste !
Tudnál nekem ajánlani olyan routert , ami stabilan fogja tudni a Digi 500/200-as net sebességet?
Természetesen wifin nem várható el ez a sebesség , de amit a TP-link produkált annál azért stabilabb wifire számítanék.
Köszönöm előre is a segítséged! :R

® SimonYana ®

(#48071) mouzrr válasza SimonYana (#48069) üzenetére


mouzrr
őstag

Ezelőtt a tréhomos gyárit használtam wifire, állandóan dobálta a jelet.. Ezzel emeleten, több falon keresztül a 100mbps-os wifi adapterrel rendelkező laptopomon 5/4-es a jel, és 5 MB/s a letöltési sebességem a maximális 6-ból.
Telefonon fele jelerősséggel kihoz belőle 6.3 MB/s és 700 kB/s upload-ot ugyan ebben a szobában a laptop mellett.
Online játékkal is teszteltem, stabil 28-as pingem volt,úgy, hogy asztali számítógépen és egy másik laptopon is használták közben a netet. :C :R

(#48072) SimonYana válasza mouzrr (#48071) üzenetére


SimonYana
addikt

:R
Volt Asussom egy olcsó ASUS RT-N12 -es.
Soha egyetlen akadás nem volt. Maximálisan ment a wifi is rajta. :R

® SimonYana ®

(#48073) dqdb


dqdb
nagyúr

Otthonra keresek új routert, amely tudja a következőket:
* dual band 802.11ac és azon belül lehetőleg minél gyorsabb MIMO kiosztás
* OpenVPN kliensként tudjon üzemelni
* tudjon MAC address alapján fix DHCP IP osztást
* gigabites LAN (4 port kell és elég is)
* lehetőleg tudjon OpenVPN szerverként is üzemelni
* lehetőleg tudjon vendéghálózatot kezelni

Vagyis egy aktuálisan modernnek számító routert keresek, amiben az OpenVPN az extra kérés. Eddig egy egyedi firmware-es WRT54GL + alap UPC kábelmodem párosa oldotta meg a fenti feladatokat, de a Linksysnek most még csak a wireless része bemondta az unalmast.

A funkció és a megbízhatóság az elsődleges számomra, aminél hosszabb garancia nem árt, míg az ár, a router kinézete csak másodlagos. Custom firmware nem probléma, Mikrotik összeállítás is jöhet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48074) Gubek-Einste válasza dqdb (#48073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott AC-s router-ek: Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48075) dobobazsy válasza Multibit (#48060) üzenetére


dobobazsy
őstag

egy asztali gép kábelen (asus z97 pro gamer lap hálókártyája ami gigabites), és egy hp envy 17-j103ef lapos wifin keresztül, erről sajna sokat nem tudok, de nem annyira régi fajta laptop.
a letöltés megy laposon és gépen is normál tempóba, csak a fájlmegosztás lassú..
a laptop és a gép is egy helyiségben van a routerrel jelen állás szerint. jelegősség tökéletes

(#48076) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
ha ledobál a net, meg el is megy 1-2 percre, és elég lassú is, akkor ez modem hiba? Vagy router?

(#48077) kali válasza Chereiose (#48076) üzenetére


kali
legenda

szia,

mind a kettő okozhatja, ki - ki alapon kell szűkíteni a hibát a forrásra.
ide; link írd le az eszközök típusát...stb.

(#48078) Gubek-Einste válasza dobobazsy (#48075) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT kellene ezt a témát folytatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48079) dunkel válasza dunkel (#48048) üzenetére


dunkel
őstag

Megjött az új 841N. Megy már egy napja, nem cicereg az adapter. Hurrá.

(#48080) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy TP-LINK WR1043ND V3 -at vagy V.2.1 -et érdemesebb venni, nagy különbség van a kettő között tudásban?

V 2.1-re kaptam egy 16k-s ajánlatot..

SOS választ kérek és nagyon köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#48081) Intruder2k5 válasza joker1220 (#48080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Válasz a topik összefoglalóban, felül.

(#48082) joker1220 válasza Intruder2k5 (#48081) üzenetére


joker1220
őstag

Szia!

Azt elolvastam, és látom hogy hardveresen ugyanaz, annak is utána olvastam hogy firmware a különbség a kettő között ( V3 ban IPV6 és Guest VLAN támogatás is van) Nekem ezek a funkciók annyira nem fontosak.

Stabilitás szempontból van-e különbség?

Köszönöm a választ!

Arra lennék kiváncsi hogy véleményed szerint megéri-e megvenni 16k ért 3 év garival vagy inkább vegyek V3-at olcsóbban de 2 év garival?:D

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#48083) Gubek-Einste válasza joker1220 (#48082) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen mindegy melyiket veszed meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48084) joker1220 válasza Gubek-Einste (#48083) üzenetére


joker1220
őstag

Köszönöm a választ. Közben megrendeltem a V3-at :))

Eredetileg Mikrotik -et akartam de aztán rájöttem hogy nem tudnám kihasználni és 3x annyiba kerül mint ez a TP-Link :DDD

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#48085) varadigabor válasza Tigerclaw (#44626) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nekem meg pont ilyen routerem van. Okozhat valami nagy problémát? Nem nagyon értek hozzá sajnos.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48086) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,

Telekomnnál most tudnák váltani ADSL-ről VDSL-re, ami esetemben jól jönne, mert a netsebesség 5Mbps-ről 20ra növekedne, ár maradna.
Ezzel együtt viszont modem-routert is kellene cserélnem. Felajánlották, hogy ők majd adnak valamilyen ADSL wifi routert 3000forintért. Kérdésemre, hogy mi a pontos típusa, nem tudtak válaszolni, mondván készletfüggő mit küldenek…

Kérdésem az lenne, hogy érdemes bevállalni ilyen alap routert, vagy vegyek inkább külön? Elvárásom a stabil és erős jel lenne, úgy 15-25 ezer forintig lenne keret – de ha van olcsóbban stabil az se baj :D Mit tanácsolnátok ebben az esetben?

[ Szerkesztve ]

(#48087) beller válasza hakydakillah (#48086) üzenetére


beller
aktív tag

Ehhez a sávszélességhez Asus RT N12 D1 router bőven elegendő. Nekem lassan egy éve ez megy, még egyszer sem volt vele gondom. A "D1" fontos, mert van "E" és "+" típus is, azok nem ajánlottak. Tomato fw tettem az enyémre, de a gyári is jó. Emeletes házban lakom a földszinten van a router, de az emeleten is Smart tv, telefon, laptop simán megy róla a torrentezés mellett. Igaz a födém nem vasbeton, hanem kerámia béléstest. Az ára 6 eFt körül van.

[ Szerkesztve ]

(#48088) junior11 válasza beller (#48087) üzenetére


junior11
veterán

Nekem a szomszéd fog váltani 5/50-es netre, ahhoz is elég lenne neki ez a router? Vagy vmi hasonló TP-Link?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#48089) dqdb válasza Gubek-Einste (#48074) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem is gondoltam volna, hogy létezik már OpenVPN támogatás gyári firmware-ben. Az ASUS-ok tudása szimpatikus, megnéztem a demó felületet, az is rendben van, látom, némelyikhez OpenWRT is akad, ha mégis custom firmware-re vágynék. Már csak a megcélzott sebességet kell megálmodni. Köszi :R

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48090) hakydakillah válasza beller (#48087) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Köszi a tippet, és ára is baráti. Hülye kérdés, de nem értek hozzá - ez a router adsl és vdsl kompatibilis?

(#48091) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Úgy néz ki,aktuálissá válik új router beszerzése.
Kb.16 Mbit letöltés,1 Mbit feltöltésem van,viszont,ha szolgáltatót váltanék 120 Mbit is lehetne a letöltés,talán 5 Mbit a feltöltés.
Torrent menne,stabil,sokáig üzembiztos routert szeretnék venni.
Mit javasoltok?
Wifiset,nagy hatótávolságút szeretnék lehetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#48092) Gubek-Einste válasza hakydakillah (#48086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy HGW-t fogsz kapni ami modem és router egyben ami nem kiváltható saját eszközzel. Arra van lehetőség, hogy saját router-t után kössél de a szolgáltatói eszközt mindenképpen használni kell.

Hülye kérdés, de nem értek hozzá - ez a router adsl és vdsl kompatibilis?
Önmagában a telefon vezetékre nem lehet kötni de modem/HGW után igen.

#48088 junior11
Jó lesz az 50-es nethez is ez a router.
TP-Link 841ND ami hasonló az Asus-hoz.

#48091) Kezdő vagyok
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Wifiset,nagy hatótávolságút szeretnék lehetőleg.
Otthoni kategóriában nincsen igény a wifi nélküli router-ekre így az ilyen eszközökből is nagyon szűk a kínálat, ami van az sem ajánlott.
Wifi hatótávra nincs semmilyen garancia, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen is lesz a sebesség és a lefedettség, előre semmi biztosat nem lehet mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48093) junior11 válasza Gubek-Einste (#48092) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, továbbítom neki!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#48094) hakydakillah válasza Gubek-Einste (#48092) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Köszi a választ. Fura, hogy erre szükség van.
Eddig adsl-nél TP-LINK td-w8901g volt használva, ami modem és wifi router volt egyszerre, így nem kellett semmi más.
Vdsl-nél miért kell 2masina hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#48095) Gubek-Einste válasza hakydakillah (#48094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell feltétlenül, a szolgáltató által adott HGW modem és router is egyben de sokaknak nem elég a szolgáltatói eszköz tudása és/vagy nem akarják, hogy a szolgáltató belelásson a belső hálózatába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48096) hakydakillah válasza Gubek-Einste (#48095) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Pont ez volt a kérdésem lényege, mert tőlük vehetek 3000forintért (de nem kötelező) valamilyen készüléket, de nem árulják el mi az.
Nem drága, de őket ismerve valami gyenge hulladék lesz, és aztán nem szeretnék 2géppel még áramot is pazarolni. Mivel hülye vagyok hozzá, azért kérdeztem, hogy van-e megbízható VDSL modem-wifi router. Az amit ajánlottatok ezek szerint csak sima router?

(#48097) Kezdő vagyok válasza Gubek-Einste (#48092) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a választ!
Asus vagy TP Link inkább,melyik lenne a jobb?
Egyébként mindenképpen wifis-et szeretnék.

(#48098) Gubek-Einste válasza hakydakillah (#48096) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, azok csak sima wifi router-ek.
Gyanús, hogy valami gyenge minőségű eszközt adnak ezért a pénzért.
Alapból olyan eszközt kell adniuk amivel igénybe lehet venni a szolgáltatás, ez lehet sima modem vagy HGW is és ezt ingyen kell biztosítaniuk.

#48097 Kezdő vagyok
Asus vagy TP Link inkább,melyik lenne a jobb?
Ízlés és pénztárcsa kérdése.
A TP-Link olcsóbb, az Asus gyári firmware-rel többet tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48099) dio001


dio001
tag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni router választást illően. Átolvastam az összefoglalót, az én igényeimnek megfelelőt találtam csak mindenre elég lesz-e azt nem tudom. Leírom amire kellene és ehhez keresek megoldást.
- 3 laptop (1 kábel 2 wifi)
- 2 tablet
- 2 telefon
- 1 tv (kábel vagy wifi)
- 1 NAS (tuti kábel) (Zyxel nas325v2)
- 1 médialejátszó (tuti kábel) (mede8er 600 x3d)
- Okos ház eszközök (világítás, klíma, stb.)

Első fontos cél az az hogy a NAS- médialejátszó jól működjön együtt. (fontos a gyors adatátvitel HD hang és kép) Esetleg lehetséges az hogy én magam állítsam be eszközönként a megengedett legmagasabb letöltési sebességet a routeren? (értelemszerűen NAS-laptop-médialejátszó kapná a többet).
Röviden ennyi kérdésekre szívesen válaszolok. Asus RT szériát néztem ki, persze nyitott vagyok minden másra. Árban 20-30 eft között gondoltam. Panel lakás lesz, nem nagy falvastagsággal. Kinézet nem számít. Digi 1000 net lesz valószínűsíthetően.

Válaszotokat köszönöm,
Üdv: Dio

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#48100) Gubek-Einste válasza dio001 (#48099) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus-ból az AC56U lenne a legoptimálisabb, mindent tudna amit szeretnél.
TP-Link-ből az Archer C5/C7 lenne az alternatíva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.