Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39787) Nnobi


Nnobi
tag

SZiasztok!

net 25/4

vásároltam egy tp-link acher c5 típusú routert ami első "?" routerként üzemelne , a régi wr1043nd v.1 /suste fw/ router wifin kapcsolódna hozzá amennyiben ez megoldható ...

wr1043-as ra kábellel lenne csatlakoztatva egy apple tvvel egy tv.

sajnos a két routert kábellel nem tudom össze kötni,mert családi ház és nem lehetséges.

az első c5 routerhez kábelen lenne egy asztali gép csatlakoztatva , és wifivel 1 db telo ac szabvánnyal és egy laptop szintén ac szabvánnyal.
1043-os menne még 2 táblet és 2 telo wifin.

ami kérdés a beállítások ....
c5 talán semmi extra ha csak nem fix ip beállítása szükséges a 2. routernek ?
a második router beállításához kérném a több segítséget akár privátban is....
itt gondolom statikus ip szükséges de akkor a teloknak és a tábleteknek is kéne fix ip?

a második router egyben ha megoldható jel erősítőként is működne , mert a kert felé ez lenne a legközelebbi router...

vagy mi lenne ha a c5 lenne a második router ,mert tv nappaliban van és ott használjuk a ac -s klienseket is, mert így ez el látná az összes eszközt leginkább, ezen még nem gondolkodtam el jobban .....

ha a c5 lenne a második router akkor az elsőnél csak 2 db ip kellene kiosztani asztali gép és a 2. router . ... ilyenkor a 2. routert hagyhatnám dhcp-ben is?
Belátható időn belül tervezek NAS-t is venni ......ez még bonyolíthatja még a rendszert?
elsőre ennyi lenne

[ Szerkesztve ]

üdv: Norbi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.