Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99801) Tyibja


Tyibja
újonc

Sziasztok!
Szeretnék egy új laptopot vásárolni olyan 150-200ezer körül. Tervezésre (tehát illustrator, ps stb) használnám, ritkán hordozva, bár akkor utazás közben is.
Min 8 Gb RAM, min 500 Gb tárhely, minőségi olyan 15" kijelzővel (1920 x 1080)...
Ki mit ajánlana? :)

(#99802) szabonagyur válasza Tyibja (#99801) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ki mit ajánlana? :)

Szállj le a földre... :))
Dell 5558 van FHD IPS-el 200e körül, de inkább hobbi szintre.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99803) PandaMonium válasza Tyibja (#99801) üzenetére


PandaMonium
őstag

Illustrator és Photoshop csak hobby vagy munka? Ilyesmire IPS kijelző javasolt, de 150-200k körül új gépet ami jó minőségű, FullHD IPS kijelzős és min. 8GB RAM van benne (vagy belefér az árba az upgrade) nem hiszem, hogy fogsz kapni.

Szerk.: Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#99804) Khelben válasza trol75 (#99800) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minőségre az Elitebook kicsit talán jobb is, mint a Thinkpad. A Probook alatta van, de ezt csak akkor veszed észre, ha napi 10 órát használod intenzíven.

[ Szerkesztve ]

(#99805) x_o_n válasza Jazz (#99794) üzenetére


x_o_n
veterán

Köszönöm mindkettötöknek!
Az asus-okat néztem,de föleg fullosak vannak,vagy ilyen vékony ezenkivül Medion razer ,MSI ,amiket láttam,Lenvovo..de az felejtős Clevot néztem de jelenleg csak olyan volt amiben gtx660 és i7-3xxx cpu volt.
Most belevetem magam ,utána olvasok,ez a g752 jónak tünik,de nem tudom lesz e idő várni rá

(#99806) Jazz válasza Khelben (#99797) üzenetére


Jazz
veterán

Ja bocs. Ha neked kevés az i7 4870HQ+980M egy notiban, akkor gondolom az asztali géped egy i7 4790K + Sli 980 Ti. ;)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#99807) Jazz válasza x_o_n (#99805) üzenetére


Jazz
veterán

"Clevot néztem de jelenleg csak olyan volt amiben gtx660 és i7-3xxx cpu volt."
Ezt nem értem. Ami linkeket küldtem, mind 970-980 karival indít.
A Clevo pl. alapból MXM 980M 8Gb-os kártyával indít, nem is választható gyengébb. CLEVO P771ZM-G G-SYNC
Ha "kevés", van olyan verzió, amibe Sli-be pakolhatod az MXM 980M-et. Schenker XMG-P724;)

free your mind

(#99808) Tibi09


Tibi09
tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövőhéten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 320e Ft
(3) Felhasználás?
Office, spss, cran-r, stata, filmezés, néha játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Hd-ban, legújabb fifával játszanék heti 1-2 órát max
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17.3, ips, matt (talán 15.6 is, ha annyival jobb lenne)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti 2x utazna velem, ritkán venném elő út közben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szempont
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e)
1 TB hdd, 128gb ssd, 8gb ram, ha nincs optikai nem gond
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Ne legyen gamer kinézetű(rog), inkább szolidabb
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, minél hosszabb garanciával

Előre is köszi a segítséget! :)

(#99809) PandaMonium válasza Tibi09 (#99808) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ha még egy picit hozzá tudsz rakni akkor mindenképpen Dell Latitude E5550. Ha ez nem jó akkor HP Probook 650 G1.

Szerk.: Azt elfelejtettem mondani, hogy 17"-es üzletiből értelmes már nem nagyon van, többnyire inkább workstationök, de azok már más árkategória. :)

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#99810) Khelben válasza Jazz (#99806) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amivel én játszom, arra elég egy integrált is. Arra reagáltam, miszerint a GTX980M még sokáig elég lesz mindenre maxon. Nyilván kirívó eset a GTA5, de ettől még kivétel, hiszen a legtöbb embernek az 50-60 fps a "játszható szint". De legalábbis a 35-ös átlag biztosan kevés.

(#99811) PandaMonium válasza Khelben (#99810) üzenetére


PandaMonium
őstag

Notebookcheck szerint csak ultrán nem volna elég, high-on simán megvan a 60+ fps.

What I cannot create, I do not understand

(#99812) Tikakukac válasza PandaMonium (#99811) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokáig meg minden és max ezek olyan dolgok amiket definiálni kéne és soha nem lenne vita. Mert mondjuk 2 év múlva telimaxon igencsak nem lesz elég egy 980M sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99813) x_o_n válasza Jazz (#99807) üzenetére


x_o_n
veterán

a helyi pc boltban :) ezt csak most láttam

(#99814) PandaMonium válasza Tikakukac (#99812) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ezt nem egészen értem miért nekem címezted mikor én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy az a 35FPS nem egészen 35 ha kicsit lejjebb tekeri az ember a beállításokat (és nem min grafról van szó, hanem high-ról). 980M-től már nem sok minden erősebb jöhet szóba, max. 2db 980M. :DDD

What I cannot create, I do not understand

(#99815) Khelben válasza PandaMonium (#99811) üzenetére


Khelben
nagyúr

Max-ról volt szó, nem high-ról.

(#99816) Mikulásbá válasza PandaMonium (#99814) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jön a 990M! Asztali 980+20%!

(#99817) Tibi09 válasza PandaMonium (#99809) üzenetére


Tibi09
tag

Köszönöm a választ, de gyakorlatilag egyik igényem sem teljesül ezekkel a gépekkel.

(#99818) Tikakukac válasza PandaMonium (#99814) üzenetére


Tikakukac
titán

Fixálva volt milyen graf. azért írtam. Ezek a kis tekerések csinálják a youtube-ra az integrálttal fullmaxos 4k-s Crysis3-akat is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99819) Jazz válasza Khelben (#99810) üzenetére


Jazz
veterán

Ok hogy a megfogalmazása pontatlan, de ez már szőrözés.:) Ez nem a notit jellemzi, hanem mindenre igaz.
Az 1 millás PC sem lesz "sokáig maxon mindenre elég", hiszen, pikk-pakk jön egy optimalizálatlan game ami megfekteti... (Gta5 is egy szemét konzol átirat.)
A 980M noti kártya meg közel desktop 980-at produkál. És jelenleg ez a top. Jön a 990M is, az már +30% lesz a desktop 980-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#99820) PandaMonium válasza Tibi09 (#99817) üzenetére


PandaMonium
őstag

Melyik igényednek nem felelnek meg? Komoly üzleti gépek, 3 év garival, Full HD IPS kijelzővel, 8GB RAM-al. Az egyetlen igény amit leírtál és nem teljesül az 1TB-os HDD de ha akarod ezt megtudod oldani magadnak.

(#99818) Tikakukac: Ha az már nem elfogadható, hogy max-ról az elkövetkezendő pár évben előfordulhat hogy le kell venni a grafikát high-ra akkor még nem találták fel azt a GPU-t ami neki kéne.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#99821) Tibi09 válasza PandaMonium (#99820) üzenetére


Tibi09
tag

Ezzel az integrált videókártyát nem érzem erősnek akár egy fifa 15-höz és nem sokára itt az új, nem 17.3-as a kijelző, a hdd hiánya. Nem feltétlenül kell üzleti, csak ne legyen gamer kinézetű.

(#99822) deadmaau5


deadmaau5
tag

Hali!

Tesóm barátja vett egy Acer Aspire E15 típusú laptopot és elindításnál a következő kép fogadja ahogy töltene be aztán automatikusan újraindul és újrakezdődik ez a folyamat. Elvileg linux van rajta meg/vagy előtelepített Win 8.1. Valakinek valami ötlet? :F

never back down_

(#99823) szabonagyur válasza deadmaau5 (#99822) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez nem a megfelelő téma... Inkább Linux mint valamelyik notebook...

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99824) IMIIKE1998 válasza Tibi09 (#99821) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát IGP-vel tényleg nem fog normálisan menni, ahhoz DVGA kell.

(#99825) lnk


lnk
aktív tag

Sziasztok

Rokkonnak szeretnék tanácsot kérni notebook vásárláshoz.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Az elkövetkezendő napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
80-tól 100 ezer forintig.
(3) Felhasználás?
Office,filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem használná.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 colos méret. Felbontás gondolom minnél nagyobb annál jobb. Mindegy, hogy fényes vagy matt. Ha van ips ebben az árszegmensben akkor az jobb lenne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak lakáson belül lenne mozgatva.
(7) Operációs rendszer?
Van saját windows.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500 Gb minimum és HDD. Optikai meghajtó kell. 4 GB RAM a minimum.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI jó ha van de nem elsődleges szempont. Ami még fontosabb lehet a jó terméktámogatás.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új gép jöhet szóba.

Előre is köszönöm :R

(#99826) IMIIKE1998 válasza Jazz (#99819) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

"szemét konzol átirat" Ezt honnan veszed? Ritka jól sikerült a portolása, azért fut elfogadhatóan gyengébb PC-ken is...
Fifához? Normális grafhoz kell, a 4 magos proci szintén, nem egy 2 magos i5 5200U.

[ Szerkesztve ]

(#99827) szabonagyur válasza IMIIKE1998 (#99826) üzenetére


szabonagyur
félisten

Légyszíves ne kezdj bele egy újabb veszekedős témába még te is...

Másik dolog: azért Fifa-hoz nem kell valami nagy VGA...

Fifához? Normális grafhoz kell, a 4 magos proci szintén, nem egy 2 magos i5 5200U.
Hát persze...

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99828) szabonagyur válasza lnk (#99825) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szállj le a földre előbb....

Keress valami Dell-t, ahhoz legalább a driver normális.... amúgy meg olyanok amilyenek...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99829) IMIIKE1998 válasza lnk (#99825) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ennyiből csak garanciás használtat érdemes venni.
#99826 Mutihoz kell a 4 magos proci, hogy ne akadjon.

[ Szerkesztve ]

(#99830) szabonagyur válasza IMIIKE1998 (#99829) üzenetére


szabonagyur
félisten

És szó volt multiról? NEM.
1-2 óra heti játékról van szó, oda nem kell atomerőmű.
De akkor ha így nézzük kell egy kb 30/30-as net is a multi miatt, meg kell venni az eredeti játékot, stb stb.... :U

Komolyan néha annyira nem a lényegre koncentráltok gép ajánlás során, hogy rossz nézni. A másik is dvga-t erőltet mert, hogy hát jó az ha van igaz, hogy a Word a max...

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99831) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Egy barátom szeretne laptopot venni. Megkért, hogy segítsek neki kiválasztani, de őszintén szólva már nem nagyon követem az új típusokat, szóval előre is köszi a tippeket!

01. 1 hónapon belül szeretnénk vásárolni
02. Maximum 200-250 ezer Ft bruttó értékben
03. Irodai munka (MS Office), böngészés, filmnézés, zenehallgatás
04. Játékra [U]nem[/U] lesz használva
05. 13-14 col körül lenne ideális, panel amire futja
06. Naponta munkába lesz hordozva, kb. 5-6 óra akkuidőt szeretnénk
07. Windows 7, vagy újabb
08. 120GB SSD minimum, de ha belefér, legyen 256GB
09. Webkamera, mikrofon, minimum 1db USB 3-as port
10. Csak új érdekel, számlával

Az etalon a 13-as MacBook Air, szóval valami hasonló minimalista, lapos, vékony dizájn lenne tökéletes, nem túl nagy sújjal párosítva.

Köszi még egyszer!
:-)

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#99832) Chaser válasza TigerCat (#99831) üzenetére


Chaser
titán

*súllyal

HP 430 g2 pl, 5-6 óra üzemidő nem feltétlen, de nézz utána lehet van hozzá nagy akku is, többiben sztem megfelel. Belefér egy 250-es SSD és win licensz is az árba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99833) Rockybro


Rockybro
tag

Üdv!

#99761-re (#99779) nincs valakinek ötlete? Mely márkák ajánlottak ebben az árkategóriában?

Köszi! :)

(#99834) Gergosz2 válasza Rockybro (#99833) üzenetére


Gergosz2
veterán

az a baj amit te keresel az újonnan bőven 300k felett van. Sőt...

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99835) IMIIKE1998 válasza Rockybro (#99833) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ezt egy komolyabb üzleti tudja, ami újonnan nem lesz ennyiért, csak használtan(ehhez is van garancia).

[ Szerkesztve ]

(#99836) Rockybro válasza Gergosz2 (#99834) üzenetére


Rockybro
tag

Értem, köszi! És ha a strapabíróságot kihúzom a listából, akkor milyen márkák, modellek között érdemes nézelődnöm?

(#99837) Gergosz2 válasza Rockybro (#99836) üzenetére


Gergosz2
veterán

Az első ajánlott 14-es a HP 430 ami 170k magasságában kezdődik. Ha sokat hurcolnád alapból ekkora gépet választanék.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99838) kerimaci


kerimaci
csendes tag

Sziasztok!

A kezdő kérdéssort kitöltve szeretném a tanácsotok kérni notebook vásárlás ügyében :)

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, leginkább tegnapra :D
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150.000 Ft
(3) Felhasználás?
Irodai munka, iskola
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem igazán használnám játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kijelző inkább 14-15” de ebben is alkalmazkodom :), Fényes, vagy matt, illetve TN vagy IPS – nem értem a kérdést :U
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Munkafüggő
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)ű
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem árt, tárhely típusát tekintve mindegy (őszintén nem tudom mi a különbség :P), memória mennyisége min. 4 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, numerikus billentyűzet, plusz a billentyűzet könnyű kezelhetősége 10 ujjas gépírásra ;) , ethernet, minimum 2-3 USB, wifi, hosszú üzemidő
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép

Köszi előre is a lehetőségeket :)

[ Szerkesztve ]

(#99839) Chaser válasza kerimaci (#99838) üzenetére


Chaser
titán

Fuji A514, 1-2 helyen még találhatsz 512-est ami olcsóbb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99840) TigerCat válasza Chaser (#99832) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jogos. Ezt mindig összekeverem...
:-)

Megmutatom a készüléket, köszi!
Esetleg valami szebb, vékonyabb? Emberünk ingatlanozik, jön-megy, szóval fontos lenne.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#99841) #32577792


#32577792
törölt tag

Nos, mivel van még időm notit vásárolni, eléggé nézelődtem az utóbbi időben.
Ár meghatározta, hogy mit is 'szeretnék"
Első helyen a Dell 5558 FHD volt.
Gondoltam, megnézem mi a különbség a HD és FHD között. Nos nem volt szerencsém, mert az FHD nem volt kitéve és egyébként se nincs rajta op.rendszer (mondjuk tudtommal a Linux is az).
Így viszont maradt a gép tapizása.
Első benyomásaim: nekem ez az ezüstös szín és azok a minták rajta..... szóval nem szép, fehér talán valamivel egyszerűbb és vállalhatóbb is.
billentyűzet: érződik a kategória átlag, se több, se kevesebb, elmegy
egy kézzel nyitható a kijelző: ez jó
a maximális nyitási szög, már megint átlagos
nálam fontos, hogy éjszaka felriadva, a gépet ha kell, egy kézzel feltudjam venni mellőlem. hát felvehető, tartható, de valahogy nem éreztem biztosan, hogy ez több alkalommal is tolerálni fogja a ház azon része, nem tudom.
működni egyiket sem lehetett látni, mert "nincs rajta windóóóóóóz" , ez azért gáz egy szalonban, ezért mentem oda

Szumma: még 2 hetem van, talonban van a gép, de nem már nem annyira.
Elkezdek inkább garis Latitude felé nézelődni, amire esetleg még hosszabbítást is tudok venni, mert ez az 5558 azért erősen kompromisszumos.

Hát ennyi. gondoltam megosztom veletek is, aki vásárlás előtt áll, mindenképpen keressen olyan üzletet, ahol nem csak kitéve van, hanem bekapcsolható adott modell és ha más nem, a linux fut rajta. Ha pedig nem HD-t vennétek, ne elégedjetek meg azzal, hogy ugyanaz csak FHD... Rohadtul nem ugyanaz.
Kicsit én éreztem magam kellemetlenül ott és akkor.
Ennél profibb és vásárló barátabb tájékoztatást kaptam ennek a láncnak egy másik, vidéki üzletében.

(#99842) Corvu$


Corvu$
csendes tag

Sziasztok.

Több napja nézegetem már őket és a segítségeteket akarom kérni.

1. Kb egy max két hónap múlva(azonnal is akár de nem sürgős).
2. Minél kevesebb, 100-250e
3. Rendesen pörögjön rajta a web, 1080p videó ne legyen gond neki(nem tudom a mostani cpuk között mekkora a kül egy i3 és mondjuk egy 4 magos celeron között).
4. Jó az intel integrált vga nekem
5. Erre tőletek várom a választ, mert ez fontos lenne. 11.6-13.3-as gépet szeretnék, de nem tudom
kell e a fullhd, azt nem szeretem ha kicsik az ikonok és többnyire linux fog menni rajta előreláthatólag. TN-IPS is jó kérdés, fontos nekem a jó képminőség nem szeretnék egy moslék kijelzőt nézni de a mostani fejlettségi szinten nem tudom kell e az ips és hogy mennyivel fogyaszt többet mint a tn. Asztali monitorom 2410-es Dell ha jól emlékszem az IPS és jó képe van.
6. Fontos a hordozhatóság és a hosszú akku idő.
7. Nem szeretnék rá oprendszert venni.
8. 128SSD nek jobban örlnék mint 500GB hdd-nek, nem fontos a nagy tárhely.
9. Fontos lenne a minél több usb 3.0 port és hogy bootolni tudjon róla. Fontos még a hdmi kimenet ha néha tv-re kötöm. Webkamera képe is legyen elfogadható. Fontos még az érvényesíthető garancia. Lenovoval megjártam, 2 hónap volt olyat többet nem szeretznék.
Végszónak az usb 3.0 bootolást a teljesítményt és a kijelzőt írnám.
Ja és csak Magyar billentyűs jöhet szóba. Néztem egy használtat ami megfelelt volna de Amcsi modell volt.
Mac-en megy a linux és a windows is és ugyanúgy bootolnak akár usb-ről is?

Köszönöm szépen a segítséget.

Corvus

[ Szerkesztve ]

(#99843) Khelben válasza Corvu$ (#99842) üzenetére


Khelben
nagyúr

A legfontosabbat kihagytad, használt gép is jó? Mert az igényeidet új gép esetén ennyiből nem lehet kielégíteni, különösen ami a normális kijelzőt illeti.

(#99844) Corvu$ válasza Khelben (#99843) üzenetére


Corvu$
csendes tag

Jó lehet. Gondolkoztam a Mac-en is, de van olyan szempont is hogy könnyen ellophatják tőlem és ezért is sajnálom rá a sok pénzt.

(#99845) Khelben válasza Corvu$ (#99844) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude 7440 úgy tudom van fullhd ips-sel, az pl. jó választás lehet. Használtan talán kijön ennyiből, bár a magyar billentyűzet érdekes kérdés.

(#99846) Mikulásbá válasza Khelben (#99845) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kijön,a billentyűzetet lehet cserélni magyar világítósra,kb. +10 ezerért.

(#99847) Corvu$ válasza Khelben (#99845) üzenetére


Corvu$
csendes tag

Köszönöm. Hol keressek ilyet használtan? Látom 3 év garosak ezek gyárilag így még gar is maradhat rajta. Elolvastam róla egy tesztet és jónak tűnik.

Pro Ezt néztem még, gondolom egyel régebbi model és raktáron maradhatott valahol belőle. Ezeknél a tárhely nem bővíthető, integrálva van? Ezek a modern windowsok nem a szívem csücskei adatgyűjtőstől, áruházastól.

(#99848) Chaser válasza TigerCat (#99840) üzenetére


Chaser
titán

Ennyi pénzért újan nem nagyon van kicsi értelmes gép. Vegyetek 2570p-t, Alu ház, szép kis vékony dög. Nem új, viszont számlás, áfával. Majd' 1 év gyári garival, amit hosszabbíthatsz is. Ez a gép boltból pár éve 300e+ ft volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99849) Mikulásbá válasza Corvu$ (#99847) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Írtam PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

(#99850) Megtalállak


Megtalállak
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni
1.Egy hónapon belül szeretnék vásárolni
2.Maximum 200 ezer Ft
3.Főleg tanulásra használnám, pdf-ek, ppt-k olvasása, készítése, néha filmnézés
4.Játékra nem szeretném használni
5.Normál méretű kijelző kellene, a többivel kapcsolatban nincs konkrét elképzelésem
6.Maximum heti 1-2 alkalommal hordoznám a gépet, nem használnám utazás közben
7.Windows 8 vagy 8.1, de ennek bele kéne férnie a 200 ezerbe
8.Minimum 500 GB tárhely, minimum 4 gb RAM, optikai meghajtó nem fontos, hogy legyen
9. semmilyen speciális igényem nincs
10.Inkább új, garanciával

Egyébként egy számítástechnikai boltban az Asus x555ld-t ajánlották.Megéri megvenni?

Előre is köszi a segítséget! :)

Es passt, wie der Igel zum Arswisch.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.