Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100951) vandor01 válasza Teeb (#100947) üzenetére


vandor01
őstag

ITT ha csak az utolso 5 oldalt vegig olvasod azt valaszt kapsz a kerdesedre...... :C

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100952) |AP|


|AP|
veterán

Tanácsot kérnék, vásárlás előtt:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? a következő hetekben
(2) A gépre szánt összeg forintban? 160-180e (max)
(3) Felhasználás? Photoshop, Archicad (render nem! -viszont 2d, 3d rajzolás igen)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem jellemző, de Archicadhez nem árt egy jobb VGA
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14" körül (15,6 már nagy), FHD, matt előny
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? alapvetően otthoni használat, de előny a kis súly - lánynak lesz
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem szempont
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? min 4GB RAM (bővíthető!) de 8 előny
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) elsősorban új

köszönöm előre is az ajánlásokat! :R
én eddig jutottam a keresésben: ASUS K401LB-FR041D

(#100953) Chaser válasza jjeahh (#100948) üzenetére


Chaser
titán

T520/E6520/8560p 15-ösben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100954) jjeahh válasza Chaser (#100953) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#100955) muszty


muszty
tag

Erről tapasztalata van valakinek?

http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=DI5558N4-5200-8GH1TDF4BG-11&from=arukereso

Tudtok ennél jobbat ennyi pénzért?

(#100956) Chaser válasza muszty (#100955) üzenetére


Chaser
titán

Kérdés mire:) A kijelző miatt tipikus multimédiás gép, játékra kevésbé alkalmas. Ellenben design munkákhoz már elmegy az ips kijelző miatt. Gari jó és 3 év, bővíthető is akár. Sokszor szerepelt már ajánlások közt, megveheted nyugodtan. Nem minden napos hordozásra lett tervezve.

szerk: jjeahh Szívesen.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100957) muszty válasza Chaser (#100956) üzenetére


muszty
tag

Játékra van pc-m. Elsősorban munkára, multimédiára, videóvágásra, grafikai munkára kell majd.
Ha nem tudtok jobbat, lehet, hogy akkor megveszem. Köszi.

(#100958) Khelben válasza muszty (#100957) üzenetére


Khelben
nagyúr

Remélem türelmes ember vagy, mert videóvágáshoz kell majd.

(#100959) Troy89 válasza Khelben (#100958) üzenetére


Troy89
csendes tag

Sziasztok

Egy gyors kérdéssel fordulnék hozzátok :

Szeretnék egy notebookot CS:Go-zni persze minél olcsobbat, két Asus gépet néztem ki ,

egyikbe :

Intel Core i3-5010U 2.10GHz és NVIDIA GeForce 920M

másikba :

Intel Pentium N3540 2.16GHz és NVIDIA GeForce 920M

Elvileg a video vezérlő elég erős hozzá, kérdés az ,hogy a pentium proci nagyon visszahúzná a teljesítményt?
Mert ha pár fps-en múlik csak akkor nem költenék rá + 20 ezret :)

Előre nagyon köszönö a választ :R

LIve for Nothing,Or Die for Something?

(#100960) GRaul


GRaul
őstag

nem tudja esetleg veletlenul vki, hogy ez a gep IPS paneles e?[link]
Láttam, hogy i7 procival nem ajanlottatok, esetleg a feltuntetett i5ös procival javul a helyzet?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#100961) Shinnokina


Shinnokina
tag

Sziasztok! Kipurcanni látszik az Asusom, és egy ideje nézegetek gépet, de nem igazán tudok dönteni. Legutóbb a Media Marktban az eladóra hallgattam, hát többet ilyet nem teszek :) Úgyhogy a ti véleményeteket is kikérném. Márka mindegy igazából, ha megbízható (pl. van jó szervíz).

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? --- még idén
(2) A gépre szánt összeg forintban? max. 150 ezer.
(3) Felhasználás? Fansubber vagyok, sokat dolgozom videókkal, felirat videóra égetésével, videovágás stb, így fontos lenne, hogy ebből a szempontból bírja a strapát. Ezen felül csak átlag user vagyok (böngészés, email, youtube, streaming oldalak, néha dokumentumszerkesztés)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nem szempont, hogy milyen kijelző, csak ne netbook méretű picurka legyen, mert videovágáshoz nem ideális.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Időnként, de jobbára csak otthon gépezek
(7) Operációs rendszer? Windows, a mostanin már 10-es van, úgyhogy upgradelhető verzió kell.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500 GB jó ha van, típusa mindegy. Optikai meghajtó nem kell. RAM-ból minél több, de ezt nyilván behatárolja az árkorlát.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI, USB, jó billentyűzet, esetleg memória-kártyaolvasó is jó lenne, de ha nem, az sem baj
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak újat szeretnék.

A laptop.hu-n nézelődtem eddig, mert ők beszámítanák a régit.

Köszönettel,

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#100962) Tikakukac válasza GRaul (#100960) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben az.

A gép pedig hát, finoman fogalmazva is képeken jó használni felejtős.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100963) vandor01 válasza Troy89 (#100959) üzenetére


vandor01
őstag

ha proci teljesitmeny szamit akkor az i3-at ajanlanam....
nekem volt az a 4magos cucc....
de ha az adott progi csak 1magot szeret hasznalni?
akkor 1 mag 100%-on izzad a masik 3 meg 10%-on malmozik
sajnos ezeken az alap procikon nincs hyper threading.. mert akkor majdnem i7 lenne :):)
szoval a "single core performance"-ban az i3 -as sokkal jobb a hypertreading miatt
meg sok minden masban is jobb :):)

de ha vmi inteligens progid van ami felmeri hany mag van es annyifele bontja a feldolgozast?
pl vmi 32magos szerver procin futtatna a ccuccot? akkor vedd meg az n35xx-et :DD
mert mas kulonben lehet hogy jobb az i3?.... szerintem...
de inkabb i5! :):)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100964) Chaser válasza Shinnokina (#100961) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért egy fujitsu A512 lesz a befutó. 110e ft, win 25-30e, maradékból vehetsz még bele memóriát.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100965) GRaul válasza Tikakukac (#100962) üzenetére


GRaul
őstag

Igazabol most lesz a szuletesnapom meg a nevnapom es az eladott Hp probookbol befolyt penzt akarom megpotolni (120eft) es venni vmi ertelmesebb lapost. Cegre lesz veve és brutto 260-270eft-ot szanok rá.
De ahogy nezegetem eleg nehéz, talalni IPS panellal illetve vmi 950MX videokartyaval minimum gépet :O

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#100966) spyduck válasza GRaul (#100965) üzenetére


spyduck
nagyúr

Asus N550 i5 + IPS + GTX 950M - 274.900Ft (szétesős csavar, gyenge szerviz)
Lenovo Y50 70 i7 + IPS + GTX960M -299.900Ft (repedő zsanér, brutál gyenge szerviz)
Asus GL552 IPS i7 + GTX950M - 289.900Ft (melegszik és csak sima műanyag váz, gyenge szerviz)
Asus G551 IPS i5 + GTX950M - 289.900Ft (gyenge wifi, gyenge szerviz)

Csak, h érezd nem kell kompromisszumot kötnöd szülinapod alkalmából ;]

(#100960) GRaul: Mindegyik IPS

[ Szerkesztve ]

(#100967) spyduck válasza Shinnokina (#100961) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az ajánlatot két részre bontanám:
(1) HP ProBook 455
(2) DELL Inspiron 5558

Miért HP ProBook 455?

(a) Mert üzleti kategória
(b) Mert a gyári 5év gari van rá és a HP-nak amúgy is kiváló a supportja
(c) Alumínium borítás, kiváló billentyűzet, touchpad, hűtés, anyaghasználat stb...
(d) 2014/2015-ben egy darab hibás HP ProBook laptopot sem fordult meg a kezem között 72 órán belül

Miért ne?

(a) Az AMD szereti szívatni a felhasználókat.

Miért Dell Inspiron 5558?

(a) 2015-ben ebből a modellből egyetlen darabot sem vettem még vissza
(b) Mert a gyári 3 év garancia van rá és a Dell-nek amúgy is kiváló a supportja
(c) Olcsó, jó, halk, sokat megy akkumulátorról stb..
(d) Jó véleménnyel voltunk róla a teszt során is

Miért ne?

(a) fényes kijelző
(b) műanyag ház

(#100968) GRaul válasza spyduck (#100966) üzenetére


GRaul
őstag

nah eppen ez a bajom :D
H igazabol ezek a szarok nem erik meg azt a penzt amit kernek erte.
Jobban megeri esetleg venni egy k501es gepet 950es vidkarival.
SSD-m ugy is van itthon elfekvoben meg memoriam is ha kell bele pluszba.
145 nettoba meg megallna a story.
Jatekbol pedig csak a fifa erdekel meg a diablo laposon. a tobbit asztalin tolom. Erre jo lehet a K501es?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#100969) Shinnokina válasza Chaser (#100964) üzenetére


Shinnokina
tag

Köszi! Megnézem.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#100970) TeebyKay válasza Khelben (#100899) üzenetére


TeebyKay
őstag

Magyar nyelvű billentyűzettel nincsenek használt gépek? Mert ezekre mind angolt meg németet ír, azokat meg nem tudná használni.

(#100971) spyduck válasza GRaul (#100968) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen, a K501-el jobban jársz az ár miatt. A kijelző nem a legjobb, de ezen és a gyengécske szervizen kívül a legjobb ár/érték arányú készülék amennyiben szeretnéd kiélni játékos vágyaidat :)

(#100970) TeebyKay: Ritka jószág. Ha van akkor 1-2 nap és el is fogyott. Ezt az odlalt figyelgesd napi rendszerességgel: [link] vagy Ő tud még neked szerezni néha napján.

[ Szerkesztve ]

(#100972) Chaser válasza spyduck (#100967) üzenetére


Chaser
titán

Mért ne A512?:) Egy értelmes nem butított i3 van benne. Cél főként videovágás. Kijelző többiben is pocsék, legalább cpu legyen rendben. Szerviz szintén korrekt, gar 2 év de olcsón bővíthető 3-ra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100973) spyduck válasza Chaser (#100972) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mert eljárt már felette az idő. A Dell 5558 100x szerethetőbb készülék. Az A512 vastag, nehéz, csúnya, hangos. Ezt leszámítva jó gép. Persze kinek a pap, kinek a papné.

(#100959) Troy89: A Pentiumot felejtsd el, nagyon lassú: [link]

(#100955) muszty: Szerintem felejtsd el a feketét. Lakkos! Mar a dobozból kivéve karcos. Ebből csak ezüstöt és kéket szabad venni ha fiú vagy. Ha lágy akkor meg pirosat. Ha szereted ezt is azt is, akkor meg mind1 ;]

[ Szerkesztve ]

(#100974) Chaser válasza spyduck (#100973) üzenetére


Chaser
titán

Oké, de a cpu-ja mindenre való csak nem videovágásra:) Csúnya szubjektív, lehet hangosabb olyan cpu-val. Ha wint is akar már 160e környékén járna a dellel. Fujival 150-ből megvan win és 8GB ram is.
Ivy platform azért még elég korrekt, pláne hogy a paltformok közt cpu erőben nincs jelentős különbség. Amúgy design miatt én is a dellt venném, de az alapmodellt max netre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100975) spyduck válasza |AP| (#100952) üzenetére


spyduck
nagyúr

Vagy az általad kinézett Asus K401, vagy a Dell Vostro 5480.

Miért Dell Vostro 5480?

(a) Mert üzleti kategória
(b) Mert a gyári 3év NBD garancia van hozzá (24 órán belül az otthonodban is megjavítják)
(c) Alumínium borítás
(d) 2015-ben egy darab hibás DELL Vostro laptopot sem vettem vissza

(#100974) Chaser: Ha eléd raknám a kettőt, te melyiket vennéd meg? :)

[ Szerkesztve ]

(#100976) Shinnokina válasza spyduck (#100967) üzenetére


Shinnokina
tag

Köszi! a HP ProBook 455-öt olyan webshopban árulják 150-ért, amit nem ismerek és egyetlen értékelése van. A laptop.hu-n 199 ezerbe fáj. A HP épp most enged el 55 ezer embert világszerte, egyébként.

A DELL Inspiron 5558 tetszik, a melóhelyen is DELL cuccaink vannak, elég jól bírják a nem kis strapát. A műanyag ház nálam nem gond, én amúgy sem értem ezt a műanyagellenes légkört, pláne mert műanyagiparban dolgozom és tudom, hogy mik az előnyei, hátrányai. Amilyen gyorsasággal cserél az ember technikai kütyüket (egy laptop élettartama 3 év átlagban, mielőtt elkezd behülyülni), tök mindegy, hogy fém-e a ház. Az Asusom is műanyag, semmi baja nincs, meg sincs kopva, pedig nincs kímélve a kis haver. :) Ez a Dell egyelőre esélyes darab!

Köszi még egyszer.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#100977) |AP| válasza spyduck (#100975) üzenetére


|AP|
veterán

:R
igen, a Dell szimpatikusabb lenne, de hasonló hardverrel, jobb VGA-val már eléggé túl van a kereten...

[ Szerkesztve ]

(#100978) Chaser válasza spyduck (#100975) üzenetére


Chaser
titán

Én leginkább egyiket se:) AMD-s gép nem, probook kiesik. Videovágás miatt pedig marad a fuji, azért nem keveset ráver a dell i3-asára. Ha teljesítmény nem fontos akkor dell. Design tetszik, gar is 3 év. Mivel TP-n szocializálódtam ami fekete az nálam bejön:D Szóval nekem A512 sem csúnya.

szerk: Shinnokina Nem műanyag ellenesség kérdése. Az alaplapot ha semmi nem védi a fizikai behatásoktól annak jó vége nem lesz hosszú távon. Nagyon sok régi üzleti gép van ami 5 éves kora elmúltával is remekül van, más kérdés, maiakon már biztos nem segít egy fém váz sem. Jó lenne a dell, de abban sok örömed nem lesz videovágáskor. Persze csak ha valami hobbi szintű heti 1-2 óra akkor oké, de ha komolyabban melózol vele azt a dellt felejtsd el, min egy normál órajeles ivy i3 ami az A512-ben van.

szerk2: Ha a probook tetszik laptopszalonnál nézd meg. De ezek nem videovágásra vannak.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100979) spyduck válasza Shinnokina (#100976) üzenetére


spyduck
nagyúr

Le vagyok titlva a linekelésről, de elárulom, h az egyik legnagyobb laptopokkal foglakozó cégénél 150k 6 év garival a ProBook 455 :) Második bekezdéseddel egyet értek. Akkor a Dell jó választás lesz.

(#100977) pollai : A te árkategóriádban sajnos el kell dönteni, h teljesítmény vagy minőség.

(#100978) Chaser: Oda adnám neked mindkettőt 1 hétre, utána kiváncsi vagyok melyiket tartanád meg inkább :) Heti 1 videóvágáshoz sztem mind1 milyen CPU-t visz. Ha napi 6- FHD tömörít Divix-be akkor már spórol időt is, amúgy meg csak 10 percet / nap.

Szerk: A Probook is műanyag, csak van rajta egy vékony alu réteg. Az se védi sokkal jobban. Picit masszívabb és csókolom, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#100980) TeebyKay válasza spyduck (#100971) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez az asus celeronnal milyen mértékű öngyilkosság? Illetve ezen a weboldalon 6 hónap garival adják őket, nem kevés az?

[ Szerkesztve ]

(#100981) spyduck válasza TeebyKay (#100980) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hát azt írásban nehéz lenne kifejezni :)
Nézz inkább egy EliteBook 8460p-t, ha onnan akarsz vásárolni, az már laptop!

(#100982) TeebyKay válasza spyduck (#100981) üzenetére


TeebyKay
őstag

Mindenképp magyart nézek, az asuson kívül meg hármat találtam. Az egyszerűség kedvéért legyen alma, körte, szilva. Vállalható valamelyik?

(#100983) vandor01 válasza TeebyKay (#100980) üzenetére


vandor01
őstag

Ha mar celeron akkor inkabb a 2840-st...
core dou-st... nehogy 29xx-s negymagost vegyel!
az alapfunkciokra eleg filmnezes, FB, skype...
csak extra lighthosan :):)

es miert nem az Aquanal?
vagy mashol? ha jobban keresgelsz lehet akad meg occcoban is!

80-ert van feher/fekete win8-al is... ??
[link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100984) Chaser válasza spyduck (#100979) üzenetére


Chaser
titán

A dellt, aztán nekiadnám vmelyik csaj ismerősnek. Én ilyen sz@rokat nem használok:D
Tudom hogy műanyag a probook, arra céloztam mai business gépek már fém vázban se nagyon fognak 5 évet megérni, tisztelet a kivételnek.

TeebyKay 6470b

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100985) TeebyKay válasza Chaser (#100984) üzenetére


TeebyKay
őstag

Pont a legcsúnyább? :D A másik kettőre mi a panasz?

(#100986) spyduck válasza TeebyKay (#100982) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyértelműen ProBook 6470 ezek közül.

(#100987) kall válasza spyduck (#100967) üzenetére


kall
csendes tag

Ohh, mióta van 5 év gyári garancia a probookra (probook 455)?
valójában ez a helyzet: 1 év általános (jogszabály szerint) + 2 év (gyártó által biztosított = 3 év

Természetesen lehet vásárolni garancia kiterjesztést. Pénzért...

Amúgy jók a probookok. Ritka nála a meghibásodás, de azért ha kellően sok számot veszel alapul lesz ott is.

Mint ahogy: az sem igaz, hogy a Dell Inspiron 5558-ből eggyel sem volt gond 2015-ben (csak esetleg épp nálatok ez volt eddig a helyzet) és az sem, hogy mindig kiváló a supportja. Sorolhatok ellenpéldákat, többet is. Vakarnád a falat kínodban némelyiknél, hogy lehetnek ilyen szemetek (a dellnél; - de persze más márkánál is, csak épp a dellt dícsérted).
Csak a kérdés mindig az, hogy mennyi darabból. A százalék urak, a százalék. És ebben persze nem rossz a dell, és nem rossz a probook sem az alapokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#100988) szabonagyur válasza kall (#100987) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amióta 5 év gari vett a disztributor azóta 5 év van egyes darabokhoz...

Megsúgom: nagyon rossz embernek akarsz statisztikát mutatni, hogy mennyi gép megy vissza vagy milyen a szerviz.. kolléga jobban benne van a dologban, mint itt bárki.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100989) QwErTy42 válasza kall (#100987) üzenetére


QwErTy42
addikt

Kérlek szépen annyi gari van egy laptopra, amennyivel az adott piacra kitolja a gyártó.
Jelen esetben a HP beépítette az árba (akció, marketingköltség, etc címszóval) a +4 évet.
Ilyen egyszerű.

Gondolom még nem láttál 4-5 év garival üzleti gépeket, ha ezt sikerült kiötölnöd. ;]

A statisztika lehet helytálló is. Az első 72 óráról volt ugyanis szó.
Ott szoktak kihullani a gyári selejtek vagy a hulladék szériák elég szép számmal (pl. nem kapcsol be, nem ad képet, nem ismer fel ezt, azt, etc.).
Ettől függetlenül persze a Dell és HP is produkál meghibásodásokat 1, 2 vagy több évre vetítve de ezek a legtöbb esetben elég jók a konkurenciához viszonyítva. Illetve nekik is vannak gyengébb szériái. Ezeket okkal nem szoktuk ajánlani.
A másik nem elhanyagolható tény, hogy a szervizük az esetek túlnyomó többségében korrekt, gyors, pontos.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100990) premete válasza kall (#100987) üzenetére


premete
veterán

Itt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#100991) Tikakukac válasza kall (#100987) üzenetére


Tikakukac
titán

Ohh, mióta van 5 év gyári garancia a probookra (probook 455)?

Mióta megdobja a HP/disztri gyári garibővítéssel és úgy adja bizonyos helyekre.

valójában ez a helyzet: 1 év általános (jogszabály szerint) + 2 év (gyártó által biztosított = 3 év

Valójában az a helyzet, hogy: 1 év általános (jogszabály szerint) + 2 év gyártó által biztosított + 2 év gyári HP garancia bővítés ami szintén gyári.

Több kérdésem/észrevételem nincs a témában.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100992) szabonagyur válasza Shinnokina (#100976) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha műanyag iparban vagy te is jól tudod, hogy nem egy féle műanyag létezik, nem ugyanannyira hajlékonyak vagy bármi...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100993) Shinnokina válasza szabonagyur (#100992) üzenetére


Shinnokina
tag

Sokféle létezik, azt persze nem tudhatom, hogy X vagy Y cég pont milyet alkalmaz egy-egy termékében, milyen adalékanyagokkal, milyen töltőanyagokkal (glass fiber, carbon fiber, ezek növelik az anyag ellenálló-képességét), de azért van olyan műanyag is, ami felveszi a fémmel a versenyt (nálunk pl. a NASA-nak is gyártanak alapanyagot űrhajóalkatrészhez, meg még sorolhatnám mi mindenütt van strapabíró, rugalmas műanyag. A műanyagról az átlagembernek a konyhai edény, a PET-palack meg a mobilhátlap jut eszébe, és ez alapján ítél. Olyan műanyag is létezik, amiről nem mondod meg, hogy nem fém, ha nem raksz egy mágnest a közelébe :) Golyóálló üveg is készül pl. polikarbonátból. Minden attól függ, mire akarod használni.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#100994) szabonagyur válasza Shinnokina (#100993) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak szólok minimum 40 féle műanyaggal dolgozunk szóval nem kell bemutatnod...;)

Szerinted egy legolcsóbb gépben mi lesz? Nem NASA műanyag hanem sima, tejfölös pohár.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100995) Chaser válasza Shinnokina (#100993) üzenetére


Chaser
titán

Legtöbb a leghitványabbat, olcsóság címszóval. Van szénszál erősítésű is, csak nem a 100e-s kategóriában. Régen sokkal jobb minőségű műanyagokat használtak. A tejfölös pohár hasonlat nem véletlen a mostaniaknál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100996) QwErTy42 válasza Chaser (#100995) üzenetére


QwErTy42
addikt

Jut eszembe: a Probook 400-as széria pl pont üvegszál-erősítésű műanyagvázat kapott.
Az viszont igaz, hogy a szénszál, az inkább a 400 ezres laptopok kiváltsága.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100997) adika4444 válasza szabonagyur (#100994) üzenetére


adika4444
addikt

Asus X54H-ra is illik a hasonlat? MErt nekem olyan van, és 2011 óta prímán tartja magát.

üdv, adika4444

(#100998) szabonagyur válasza adika4444 (#100997) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj, hogy ezt nem ilyen egyszerű leírni... Ha megnézed akik ide írnak X szériáról lehet 10-ből 6 ajánlja. Ez mis is mutat? Hogy a userek nagyon nagy része nem jár ide fel és ennyi.

Nem törvényszerű, hogy minden X-es Asus széthullik 1 év után, de nagyobb az esélye a minősége miatt. Ezt a valószínűséget kellene leredukálni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100999) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

Értelemszerűen laptopvásárlás témában kérném ki a véleményeteket, sajnos jó pár éve nem vagyok aktív a témában így kicsit elveszettnek érzem magam. Paraméterek a következők lennének:

-új laptop, nem sürgős
-150k-ig bezárólag
-utazva/hordozva csak ritkán lenne, itthoni felhasználásra kell
-felhasználás böngészés, filmek, óvatosabb játékok (barátnőmé lenne a cucc, régi sims maybe?)
-méret semmi extrém, a standard 15"
-OS win10, de semmiképp sem vennék hozzá :DDD
-tárhely fél tera elég, ahogy a 4gb ram is, a kritikus keresztmetszet egy i5 meg valami normális vga lenne
-semmi extra igény
-márkaügyileg mindig ASUS-unk volt, melóban HP és DELL, semmi ragaszkodás, csak valami minőségibb legyen ha lehetséges

Válaszaitokat előre is köszönöm! viva la PH:R
Máté

(#101000) Tikakukac válasza adika4444 (#100997) üzenetére


Tikakukac
titán

Hete jött egy srác X55-el.

Mondtam neki, fél órát maradj mert tanú kellene, hogy nem kalapáccsal verem a gépet. Szépen kitekertem 3 csavart, még 3-at már nem sikerült. Srác néz mi van. Mondom semmi, a géped darabokban van. Ááá nincs, hát semmi baja. Mondom de. Hát oké, kitekerem a többit, 2 megint forog. Utána topcase-t leemelem, kiöntök belőle pár menetet, néhány műanyagdarabot. Néz rám nagy szemekkel. Mondom igen, ez a tuti gép, ez egyben van. Lehet dönteni, hogy vagy lefőzöd idővel és nem takaríttatod, vagy kitakarítod de akkor utána többet nem rakod össze.

Nem mondanám prímának.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.