Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100751) PandaMonium válasza Tikakukac (#100750) üzenetére


PandaMonium
őstag

Igen, ezért kérdeztem én is vissza, mert nem hallottam még E6440-ben FHD IPS-ről.
Természetesen nem várom el ugyan azt a strapabíróságot, csupán bírja az egész napos jövés-menést. Nem tervezem kalapácsnak használni, vagy frizbizni vele az ötödikről. Egyelőre úgy néz ki marad az E7440 győztesként. :R

What I cannot create, I do not understand

(#100752) TeebyKay válasza vandor01 (#100749) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen, de én konkrét gépekre gondoltam amik ilyen árban jó választásnak minősülnek, mert amiket én kinézek azokat a hozzáértők mindig azonnal lefújolják, szóval nem tudok jól választani ismerősnek meg mégse szeretnék rossz gépet ajánlani.

(#100753) Dhampir válasza Khelben (#100748) üzenetére


Dhampir
félisten

de kell optikai meghajtó, ami helyére menne az odd keretben egy nagyobb hdd

(#100754) PandaMonium válasza Dhampir (#100753) üzenetére


PandaMonium
őstag

Neki az ODD hely csak arra kell, hogy az SSD-t be tudja szerelni a gépbe a HDD mellé. A K501-ben ezt meg tudja tenni mert ott van direkt msata hely az SSD-nek, a 2,5"-es HDD pedig vígan elvan a saját helyén.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100755) Ricsi85


Ricsi85
csendes tag

Sziasztok

mi a véleményetek a 2 notebookról?

[link]

[link]

Picit a Dell felé hajlok de előző gépem Fuji (még Siemensel) volt és jó 6 év szolgálat után még simán el tudtam adni. (semmi probléma nem volt vele csak arra amire kellett már nem volt elég a vas)

Suliba hordoznám meg maszek programozásra használnám.
250 ssd megy bele akármi lesz.

Játékra van rendes gép, filmet meg ma már mindegyiken lehet :)

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#100756) QwErTy42 válasza Ricsi85 (#100755) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Fuji

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100757) Khelben válasza Ricsi85 (#100755) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem lesz kevés programozáshoz az 1366x768-as felbontás?

(#100758) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Az alábbi feltételek szerint milyen gépet tudnátok ajánlani?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
még az évben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150k ami max.180k-ig felkúszhat ha indokolt
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
irodai munka, net, office
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem lesz játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14" esetleg még a 12,5 is belefér
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
igen mindenképpen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
min. windows 7
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
optikai nem kell, min.4 Gb RAM,
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI nem baj ha van és valamilyen monitor csati és persze USB min.2
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is, de gari nem ártana ha lenne

Ha még office is lenne az árban az sem lenne rossz.

(#100759) Ricsi85 válasza Khelben (#100757) üzenetére


Ricsi85
csendes tag

Szegény ember ne válogasson :)

Most suli miatt nem akarok 200 fölött laptopra költeni, a nagyobb dolgokat külön monitorral csinálom.

Tippeket azért szívesen veszek.

(#100760) Khelben válasza Ricsi85 (#100759) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt üzletiből kapnál nagyobb felbontást meg normális billentyűzetet is ennyiért. Arra is van garancia.

(#100761) GezaR


GezaR
tag

Sziasztok! :)

Laptopvásárlás előtt állok, lenne is 2 jelölt:

1.
Dell Inspiron 3542 166896
Processzor: i7 4510U
RAM: 4 GB
HDD: 500 GB
VGA: GeForce GT 840M 2 GB
Ár: 180.000 Ft

2.
Asuus X555LB-XO099D
Processzor: i5 5200U
RAM: 4 GB
HDD: 1 TB
VGA: GeForce GT 940M 2 GB
Ár: 170.000 Ft

Teljesítményben ilyesmik lennének az elvárásaim, a kérdés inkább az, hogy a Dell megéri a felárt? Na meg persze hogy mennyire jó választás ez a kettő. :)
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#100762) Khelben válasza GezaR (#100761) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501 messze veri mindkettőt.

(#100763) nemmaradtnév


nemmaradtnév
tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget :)

Kétszázezer forintból szeretnék kihozni egy AutoCAD/Solid Edge képes notebookot, néha napján egy kis játék is kinéz, de ne videoteljesítményre legyen kihegyezve. (Persze jól jön az erő, csak ne menjen a többi rovására)
Kijelző méretében a mérvadó az olcsóság (feltételezem ez 15.6-ot jelent), fullHD felbontás jó lenne.
Inkább asztali használat lesz a jellemző, de ha mégis utazásra kerül a sor, akkor inkább az akkumulátor idő a hangsúlyos a hordozhatósággal szemben.
Operációs rendszer nem fontos, hogy legyen.
500 giga vagy nagyobb hely elkélne (nyilván kéne ssd is, de tudom hogy esélytelen... :D) 8 giga ramot ha sikerülne belepasszírozni a keretbe annak nagyon örülnék .
HDMI és webcam kéne, optikai meghajtó nem releváns.

Használt gép nem jöhet szóba (esetleg újraértékesítési programos/ hasonló effektíve új gép igen)

(Eddig ez merült fel mint lehetséges opció, de reméljük lesz jobb is)

Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#100764) mufi válasza Tikakukac (#100658) üzenetére


mufi
senior tag

Azért kérdeztem Tőletek, mert fontos a kinézet ÉS nektek több tapasztalat van ezen a téren.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#100765) Khelben válasza nemmaradtnév (#100763) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5558 vagy Asus K501, attól függően, hogy a minőségi kijelző vagy a vga erő a fontosabb. A Dellben van fullhd IPS, az Asusban erősebb vga. Munkára egyik sem alkalmas, de ennyiért gondolom tanulásra keresel gépet, nem napi 8 óra munkára.

(#100766) kerekfej válasza kerekfej (#95654) üzenetére


kerekfej
addikt

MEDION AKOYA E4214 (MD 99570)

14" IPS Full HD kijelző
Pentium N3540 processzor
2GB memória
500GB merevlemez
Win 8.1 Update
3 év ALDI garancia

Az ALDI-ban most 75k

(#100767) Khelben válasza kerekfej (#100766) üzenetére


Khelben
nagyúr

Billegő asztal alá kiváló támaszték.

(#100768) Tikakukac válasza mufi (#100764) üzenetére


Tikakukac
titán

Kinézet terén nem sok tapasztalatom van, a T500 egy nagyon erős etalon gép, ezért mondtam én is azt. Ezen felül meg ha kell kinézet, 8440P még beleférhet az talán designosabb.

kerekfej: Ha lenne márkaképviselet, simán megvennének PR-esnek. Sajnos nincs, az a srác kezeli a csirkecombokat is meg a WC tablettát az Aldiba'. ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100769) Paoloo válasza Khelben (#100208) üzenetére


Paoloo
tag

Szia,
Megvettem az általad javasolt gépet(8560W). Köszi a tippet,jó masszív,és erős gép(I7-es). Az SSD-m is végre működik rendesen,a másik gépemmel fele ilyen sebességgel írt/olvasott.
Egy dologban lehetne jobb,az a kijelző,ezzel nem vagyok 100%-ig megelégedve. Használható,látni mindent,de lehetne jobb is. Lehet ezekbe másfélét rakni ha nem barátkozok meg vele?

Most értettem meg a tejfölös pohár hasonlatodat,amikor szétszedtem a régi Asusomat(K50IN),mert eltört a zsanérja. Na ott a kijelzőt tartó fedlapot is is cserélni kéne,mert szanaszét tört a zsanér miatt minden....

(#100770) vandor01 válasza kerekfej (#100766) üzenetére


vandor01
őstag

ennyiert ajandek! :Y
75K es még win is rajta :)
alapfunkciokra bőven elég
kis teljesitményü proci keveset fogyaszt :DD
2-3 filmet meg lehet nezni egy toltessel... :R
2-3 evet kibir? aztan kuka johet a következő! :))

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100771) Tikakukac válasza Paoloo (#100769) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha jobb panelt akarsz gatya felköt. Meg gép elad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100772) Paoloo válasza Tikakukac (#100771) üzenetére


Paoloo
tag

Tehát akkor nem éri meg,igaz? Akkor próbálom megszokni. Számszerűsítve,milyen összegről beszélünk?

(#100773) kerekfej válasza Tikakukac (#100768) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem hinném, hogy lenne ennél jobb vétel, ha újat szeretne valaki.

(#100774) kall válasza nemmaradtnév (#100763) üzenetére


kall
csendes tag

Erre jártam, áldozok két percet rád az életemből. mert ritka kreatív neved van :).
Most szedtünk szét darabjaira, és teszteltünk le pár notit. Fordított sorrendben :).
cpu, gpu, wifi tesztek mentek elsősorban. És épp beleesett a szórásba ez,:

ASUS X550JX-XX121D 15,6"/Intel Core i5-4200H/8GB/1TB/GTX 950M 2GB
- nagyon erős cpu (16%-kal erősebb, mint az új átlagos i7-esek értsd: Core i7 5500u)
- komoly gpu: gtx 950 (ez picivel erősebb, mint a AMD Radeon R9 M280X, ha ez mond neked vmit.)
- Helyből 8 gb ram / hdmi, webcam alap (bár ez a legolcsóbban is van. csakúgy, mint usb 3.0)
- ezt most 186-ért látom itt [link]
De ha az én gépem lenne, akkor menne bele 120 gb ssd (15 ezer), kijönne a terrás hdd és menne egy külső gyors rackbe (3 ezer), így két legyet ütnék egy csapásra: lenne egy rendkívül gyors gépem és egy terrás külső vinyóm cakumpakk 205 ezerért. Az általad linkelt notit is ismerjük, teszteltük: teljesítményben jóval elmarad a fentitől. miközben drágább. mókás.
szal abszolút nem esélytelen amit szerettél volna, már csak 5 ezret kell sikkasztanod és minden álmod egyszerre teljesül :).
ha kell segítek, csak sikts rám :).

(#100775) Khelben válasza vandor01 (#100770) üzenetére


Khelben
nagyúr

Idéznék neked a német nyelvű tesztből: akkuidő filmnézéssel 2 óra 45 perc. Szóval a két-három film az maximum 2-3 Thomas a gőzmozdonyt vagy Tom és Jerry-t jelent.

(#100774) kall : arra is teszteltétek, hogy mi történik a zsanérral párszáz nyitás után? Meg hogy mikor fő meg az alaplapon valami az elégtelen hűtéstől? Esetleg hogy milyen kellemetlen rajta gépelni, ahogy lobog a billentyűzet a levegőben, mert kispórolták az alátámasztást? :)

(#100769) Paoloo : mi bajod a kijelzővel? Az egyik legjobb TN panel, amit valaha gyártottak. Persze nem IPS, de az olcsóbb IPS-ektől nem marad el semmiben. Lehet bele Dreamcolor panelt tenni, szerintem olyan 150-200k-ból meg is lenne a csere.

[ Szerkesztve ]

(#100776) kerekfej válasza Khelben (#100775) üzenetére


kerekfej
addikt

Medion Akoya E4214: Aldi-Notebook für 279 Euro im Test

Sharp matt kijelző :U

[ Szerkesztve ]

(#100777) premete válasza PandaMonium (#100746) üzenetére


premete
veterán

Ha jól emlékszem, Somasznál volt a fhd ips opció az e6440-eshez; ha a Dellnél nem szerepel ips opció, attól beletehető, én is tettem e6220-asba és e6230-asba ips kijelzőt, és ha 12.5" az opció, akkor inkább ezek, mint az e7240, jóval stabilabbak.
Az e7440-esnél masszívabb az összes e6xxx; ez nem jelenti azt, hogy az e7440-essel nem lehetne együtt élni, de több a gond vele, mint a 6-os sorozattal; ugyanígy az Elitebook 8470 vs g1 is: a vékonyság és a könnyebbség nem javítja se a hűtést, se a strapabírást.
Az e6440 i7 esetén, ahogy az e7240-nél is, az első cpu-k throttlingoltak, az újabbak már nem. Viszont a ventillátor a vékony gépeknél gyorsabban pörög terhelésnél (pl. egy videokonvertálás), ebből következően hangosabbak is.
A notebookcheck-es tesztek elég korrektek, de vannak olyan oldalak, ahol még az usb portok számában is tévednek; én az empirikus tapasztalat után szintén notebookcheck-es teszteknek hiszek leginkább. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#100778) premete válasza kerekfej (#100776) üzenetére


premete
veterán

A linkeden is 2 óra 45 percet írnak filmnézésnél, mit akasz ezzel cáfolni?
A ilnken lévő egyik hsz. sem éppen hízelgő: "An Leistung , Aufrüstbarkeit und Anschlüssen hat mein Dell Latitude C840 von 2004 bedeutend mehr zu bieten. "

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#100779) Tikakukac válasza premete (#100777) üzenetére


Tikakukac
titán

Csati gond van, az a baj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100780) kerekfej válasza premete (#100778) üzenetére


kerekfej
addikt

Valamit felreérthettél. Senki sem cáfolt.

(#100781) Ricsi85 válasza Khelben (#100760) üzenetére


Ricsi85
csendes tag

[link]

[link]

Ezeket találtam még.

Használtban is nézegettem de legtöbb fél év garival van és ugye a múltját ki ismeri.

[link]

[link]

használtban amiken több a gari.

(#100782) premete válasza Tikakukac (#100779) üzenetére


premete
veterán

14.0 inch UltraSharp FHD(1920x1080) Wide View Anti-Glare LED-backlit with Premium Panel Guarantee
Ehhez mit szólsz?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#100783) Khelben válasza Ricsi85 (#100781) üzenetére


Khelben
nagyúr

A K501 jó gép, de ha nem játszol, akkor felesleges a vga. A Dell-ek meg messze az eddig említettek felett vannak minőségben, nyilván azok használtak.

(#100784) Tikakukac válasza premete (#100782) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt, hogy kinti fórumra szűrtem és ott bizony gondok voltak.

De megkérdezhetem a támogatást, ők tudják miben mi van és miből van option.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100785) vandor01 válasza premete (#100778) üzenetére


vandor01
őstag

tudjuk ez egy foss gép...ezek szerint még az aksi is gyenge :(

nekem volt ACER-ben n3530-as procival...
nem mintha jobb lett volna mint ez de lagalabb volt alatta aksi
azzal 6 orat de lehet többet is kibirt.. 3 filmet.. extra hosszu Tom and Jerry-t :)

de 75 piiizért mozog vilagit mukodik van kép internet WIN...
csili vili öröm és booodooogság :)
kicsit lejebb van aki hasonloert 90-et is kiadna :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100786) Ricsi85 válasza Khelben (#100783) üzenetére


Ricsi85
csendes tag

Játékra nem veszek laptopot annyi pénzből rendes gépet lehet építeni :)
Viszont a mai laptopok csak akkor használják a dedikáltat, ha kell, alapjáraton integráltat így olyan mintha nem is lenne, ha meg kell ott van.

Sajna használtban nem találtam nagy felbontásút 200 as felső határon ami annyira nem is régi.
Újra meg mint említettem most nem szánok-e fölött az összeg felett mert nem használnám ki.

Így marad a dellből a vostro i5el vagy latitude i3mal meg kis felbontással vagy fuji
meg az asusok.

De ha tudsz alig használt(max fél év) nagy felbontású dell latitudot 14"-15" 200-ig örömmel veszem a tippet.

Sajna mindig minden nem jöhet össze valahol engedni kell és ennyiért ezek vannak.

(#100787) kall válasza Khelben (#100775) üzenetére


kall
csendes tag

(#100775) Khelben: yoyo, már vártam :). Igazad van persze, csak az élet ennél (is) bonyolultabb. Sajna, nem arra gyártanak félmilla alatt (némi túlzással) notikat, hogy 8-10 évig használd, mint régen. Ha ezekre a nagyon fontos dolgokra odafigyelünk, amiről te joggal beszélsz, akkor nem sokan vesznek új notit az országban egész életük során egyszer sem :) .
A jelzett notinak amúgy árának megfelelő a hűtése, a zsanérja és a billentyűzet kialakítása is.

(#100788) Paoloo válasza Khelben (#100775) üzenetére


Paoloo
tag

A fehérnek kicsit szürkés árnyalata van...főleg ha nem pont szemből nézem,és a színek nem olyan élénkek.
A fényerő is lehetne kicsit nagyobb.
Akkor másik panel nem lesz benne,nincs értelme ha ennyibe kerül.

(#100789) nemmaradtnév válasza kall (#100774) üzenetére


nemmaradtnév
tag

Köszönöm szépen (és persze Khelbennek is!) nagyon tetszik ez a gép, nélkületek nem valószínű, hogy rátalálok.

(#100790) kall válasza nemmaradtnév (#100789) üzenetére


kall
csendes tag

no fene. sikerélmény :)

(#100791) Khelben válasza nemmaradtnév (#100789) üzenetére


Khelben
nagyúr

Látom, nem hallottad ki az iróniát a hozzászólásból. Az a gép minden szempontból kerülendő.

(#100792) nemmaradtnév válasza Khelben (#100791) üzenetére


nemmaradtnév
tag

Egy kicsit azt hiszem felületes voltam, a hasonló specifikáció miatt azt hittem, hogy kall is a K501-est ajánlja, csak bővebb indoklással (amit köszönök is, nagyon kedves)

Persze látom az iróniát, csak azt a kommentedet még nem olvastam a válaszig. (És most is csak ez alapján vettem észre hogy mást írtatok...) Telefonról fórumozás átka :)

(#100793) LIL D


LIL D
csendes tag

Totális tanácstalanságban... i3, i5, i7
ASUS X555LA-XO884D
Lenovo IdeaPad G50-80 80E501SKHV
ASUS K501LB-DM042D

Ti melyiket, vagy mi mást ajánlanátok?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Hétfőn! :DD
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
160.000-170.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Iskola (szakdolgozat), Youtube, Adobe PS/Premier Pro alap szintű felhasználás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" min. 1366x768
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordva, nem fogom használni utazás közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Freedos (van Win10 lisence-m)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem fontos, mert van SSD-m, legalább 4GB, optikai meghajtó nem lényeges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, USB 3.0 , illetve, hogy mivel a szakdolgozatomat írnám rajta... megbízható legyen!
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak Új Gép.

Köszönöm a segítséget :)

(#100794) Chaser válasza LIL D (#100793) üzenetére


Chaser
titán

K501. Megbízhatóságról új szériáknál pár év múlva lehet beszélgetni:) Ami nagy eséllyel bírja a strapát nem ez az árkategória, illetve jóval gyengébb hw-rel van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100795) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!

Ezek közül melyiket?

ACER E5-551G-83LH AMD A8-7100

ACER E5-571G-3859 Intel® Core™ i3-4005U

ACER V5-573G Intel® Core™ i3-4010U

AMD A8-7100 vs Intel i3-4005U ? FULL HD-t birni fogják? köszi!

(#100796) szabonagyur válasza BenceShearer (#100795) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyiket sem.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100797) QwErTy42 válasza BenceShearer (#100795) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Töltsd ki kérlek az összefoglalót!
(A márkahűségben túl sok racionalitás nincs.)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100798) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
bruttó 130e
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
általános otthoni
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem tervezem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(I)15,6" HD vagy FHD, lehetőlegg matt(/I)
Dell 5558 HD nem tetszik, kicsit alulról nézve nagyon pirosodik

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
szobából szobába vagy lakásról lakásra
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 500 GB, 4 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HD webcam SKYPE miatt szükséges (Asus x554/x555 kilőve emiatt)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

(#100799) Chaser válasza BenceShearer (#100798) üzenetére


Chaser
titán

Minden hd tn kijelző vacak valamiben, ráadásul több fajta panellel szerelik modellen belül is a gépeket. Vagy veszel egy használt üzletit, vagy a legolcsóbb fhd-s alternatíva az asus k501 160e körül.
Laptopsystemnél pl kapsz 120-ért i5-ös 8560w-t, minden új gépet reggelire eszik minőségben 300e alatt. HD+ felbontás, adnak fél év gart, +1évet vehetsz 18e-ért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100800) BenceShearer válasza Chaser (#100799) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Igen, de TN és TN között is van különbség. Egymás mellett néztem őket.
Ezért volt csalódás a Dell 5558 HD panelja. Katasztrófa.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.