Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100301) szabonagyur válasza moma (#100300) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

És mire használnád? Csak a nagy felbontás ami kell neked meg a könnyebb súly?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100302) zachary válasza spyduck (#100299) üzenetére


zachary
tag

Köszi a választ. A windows mennyire tudja kezelni az fhd-t? Nem nagyon szemkifolyatós? Megéri a felárat? A fém borítás engem valahogy hidegen hagy, hiába szebb és jobb a fém tapintása. A magasfentartású plázapicsákhoz tudnám hasonlítani, Jónak jó, egyszer-kétszer használnám, de tudom, hogy nem nekem való. Családban Acer meg G szériás HP van, a Hp még csak-csak, de az Acer olyan szar tejfölös műanyagból van, hogy sirógörcsöt kapok tőle ahányszor csak kézbe veszem. Lényeg a lényeg, tehát nekem megfelel a műanyag is, csak ne a legszarabb kólásüveg műanyag legyen.

@(#100298) Chaser Fujitsukról egyátalán nincs tapasztalatom, milyen szervizháttere meg hibaaránya van? A cégnél csak HP-t meg Samut használunk vékonykliensekkel felváltva, azokkal ha van is baj gyorsan orvosolni szokták.

(#100297) szabonagyur Igaz, már én sem tudom mit akartam kihozni belőle. Annyira hozzászoktam a beszerzések ez van ezt használod mentalitásához, hogy már itthon is így tolom. Legyen az Asus a kösz, de nem kösz kategória, amit még legvégső esetben sem vennék.

Végül a Dell és a Fujitsu között vacillálok, eddig az FHD-s IPS Dell irányába dől a mérleg nyelve.

(#100303) moma válasza szabonagyur (#100301) üzenetére


moma
őstag

Igazából együtt kellene a kettő. Munka kapcsán sokszor van, hogy különböző dokumentumokból kell másikat csinálnom és jó ha kifér egymás mellé kettő és minél több látszon is belőlük, ezért kell elsősorban a méret és a felbontás. Másrészt meg eleve szeretem. A súly meg azért, hogy ne legyen ilyen kín hordozni, bkv-val közlekedem. A többi dolog nem nagyon fontos.

Közben nézelődtem és azért ez egy elég problémás párosításnak tűnik. Kis súllyal és 14" fölött van összesen 11 notebook az árúkeresőn és ha az leszűkítem, hogy ne az 1366x768 felbontás legyen, akkor marad 8. és ebből legolcsóbb 270-ért egy Lenovo IdeaPad Yoga 3. a többi meg 400 fölött... Ez így nekem sok árban.

Lehet azt kellene első körben megnéznem milyen lenne egy nagy felbontás kisebb kijelzővel... mert úgy már vannak alacsonyabb áron. Vagy a fenti drágákból használtakat nézegetni. Ez pl sacc olyasminek tűnik. Ez az 1.88 kiló már lehet emberibb.

Szerk:Mondjuk ha 2 kg-mehet még súlyban, akkor ott már vannak azért 200 körül... Az a baj, hogy ezt, hogy mennyivel kényelmesebb egy 2kilós mint egy sacc három azt csak napi használatban tudja meg az ember.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#100304) moma válasza moma (#100303) üzenetére


moma
őstag

Igen valószínűleg ez lesz a jó kompromisszum. Hogy 2kg súly és 1920 x 1080 és 15.6" kijelző. Ilyenekből elég sok van. Akkor pontosítva a kérdésem, most első körben így hangzana, hogy ezekből mit ajánlanátok. De lehet, akkor innentől kellene nézegetnem a nekem nem annyira fontos tulajdonságokat, hogy abból mit inkább mint kevésbé...

Lehet abban segíthetnétek leginkább, hogy ezekből a tulajdonságokból, amik most nem tűnnek fontosnak nekem, mik amikre mégis érdemes odafigyelnem, mert megszívhatom. Vagy csak melyik márkákat ne.

Ez pl elég érdekesnek tűnik... Nincs is két kiló. Mit gondoltok?

szerk: Jah az még ha halk az szempont lehet. Akkor nekem lehet előny, ha integrált vga van csak?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#100305) PandaMonium válasza moma (#100304) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nálad is az a baj, hogy nem látsz tovább a specifikációs listánál, csak a hardvert nézed. Lenovo-nál a legsz@rabb a szerviz, "tejfölölös pohár" csomagolásban.

What I cannot create, I do not understand

(#100306) zooltan93


zooltan93
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180-220k
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Irodai munka, programozás, filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-16". A másik három paraméter csak akkor számít ha ennyi pénzért lehet olyat kapni, hogy nem megy drasztikusan a teljesítmény rovására, mert egyébként is két képernyővel fogok dolgozni.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti szinten 2-3-szor, utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Már rendelkezem a szükséges operációs rendszerekkel.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Elsősorban SSD, mert a későbbiekben úgyis veszek hozzá külső HDD-t.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, VGA
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

[ Szerkesztve ]

(#100307) moma válasza PandaMonium (#100305) üzenetére


moma
őstag

Mégis, honnan tudná az, aki nincs ebben benne, hogy milyen a szervize egy notebooknak... és ha egyszer a neten keresgél az ember honnan vágná, hogy milyen a ház minősége... egyáltalán, ha ennyire ismerné valaki a márkákat és az egyes típusokat minek jönne ide kérdezni.

Azért kösz.

we all deserve a bit of luck.

(#100308) QwErTy42 válasza moma (#100307) üzenetére


QwErTy42
addikt

Plusz 100 szavazat az Elitbokra.
Nem egy kategória a kettő.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100309) Khelben válasza zooltan93 (#100306) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha csak új, akkor Dell 5558, de csak a kijelző miatt.

(#100310) moma válasza QwErTy42 (#100308) üzenetére


moma
őstag

Sajna most vetem csak észre, hogy angol a billentyűzete. Sokat gépelek magyarul szóval azt hiszem ez kizáró.

we all deserve a bit of luck.

(#100311) PandaMonium válasza moma (#100307) üzenetére


PandaMonium
őstag

Onnan, hogy visszaolvasol pár kommentnyit? Minden egyes nap el van magyarázva valakinek ugyanez. De az összefoglalóban is szerepel, hogy notit ne csak hardver alapján válassz. Ha ilyen egyszerű volna az egész felesleges volna a topik. Nem gond ha nem értessz hozzá csak akkor ne kezdj el véletlenszerűen keresgélni magadnak a kínálatból mert úgy jársz mint aki pár napja megvette magának az X550-et, mert nem tetszettek neki azok a notik amiket ajánlottunk...

What I cannot create, I do not understand

(#100312) matyikam


matyikam
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

1 - 1 hónapon belül
2 - 100 000 forint a maximum amit rá bírnék szánni
3 - mindennapos felhasználás - nem játékra lenne használva a gép
4 - /
5 - 15.6 matt és fényes is lehet (személy szerint a mattot jobban szeretem, de ő így keres laptopot)
6 - egyetem és lakás között, de szerintem sokat lesz konnektor közelében
7 - win 8.1 (de freedos is lehet)
8 - 500 gb HDD (de ha 750GB vagy 1TB az sem baj :D ), SSD vagy SSHD nem kell bele. 4 vagy 8 GB RAM tökéletes lenne
9 - webkamera legyen rajta, bőven elég :D
10 - csakis új gép :)
Köszi szépen!

(#100313) QwErTy42 válasza matyikam (#100312) üzenetére


QwErTy42
addikt

Annyiért nincsen ajánlott új gép csak szükségmegoldás. Túl sok örömét azokban emberfia nem leli.
120-tól tudunk ajánlani is. Pl Fujitsu A514-et.
Az alatt csak használt gépeket érdemes venni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100314) szabonagyur válasza matyikam (#100312) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ennyiért nem kap sok jót. Ha mindenképp 100 a határ akkor nézzetek valami Dell gépet, ott gari van legalább. Kicsivel 100 felett vannak a Fujitsu gépei, ezek jobbak lennének.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100315) zooltan93 válasza Khelben (#100309) üzenetére


zooltan93
csendes tag

És ha leadom az igényeimet a kijelző terén, akkor milyen alternatívákat tudnál ajánlani?

(#100316) spyduck válasza zachary (#100302) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszi a választ. A windows mennyire tudja kezelni az fhd-t? Simán!
Nem nagyon szemkifolyatós? Lehet növelni szoftveresen midnent.
Megéri a felárat? A fém borítás engem valahogy hidegen hagy, hiába szebb és jobb a fém tapintása. A magasfentartású plázapicsákhoz tudnám hasonlítani, Jónak jó, egyszer-kétszer használnám, de tudom, hogy nem nekem való. Családban Acer meg G szériás HP van, a Hp még csak-csak, de az Acer olyan szar tejfölös műanyagból van, hogy sirógörcsöt kapok tőle ahányszor csak kézbe veszem. Lényeg a lényeg, tehát nekem megfelel a műanyag is, csak ne a legszarabb kólásüveg műanyag legyen. Ennél a kategóriánál nincs túl nagy jelentősége a fém borításnak. Ez inkább fém festék. A komoly fém gépek, pedig 300k-tól indulnak. A hordozás miatt fontos az anyaghasználat, mert a fizikai hatások miatt könnyen szétesik.

(#100317) moma válasza PandaMonium (#100311) üzenetére


moma
őstag

Ha nincs kedved segíteni normális hangnemben, akkor minek szenvedsz itt?

we all deserve a bit of luck.

(#100318) PandaMonium válasza moma (#100317) üzenetére


PandaMonium
őstag

Feladtam, jó lesz az Ideapad.

What I cannot create, I do not understand

(#100319) moma válasza PandaMonium (#100318) üzenetére


moma
őstag

vicces, hogy amikor te kerestél laptopod az egyik kiszemelted szintén egy lenovo volt... egyébként meg egyetlen egy gépet nem ajánlottál, csak jöttek a dolgok, hogy mi a baj velem.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#100320) PandaMonium válasza moma (#100319) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ha csak kötözködni akarsz az jöhet privátba is, ne szennyezd a fórumot. Szabadidődben pedig nézz utánna mi a különbség a Thinkpad és az Ideapad között.

What I cannot create, I do not understand

(#100321) Chaser válasza spyduck (#100316) üzenetére


Chaser
titán

Kivéve egyes alkalmazásoknál az ui-t, vagy az egészet, ebben fejlődhetne már a win így xxx év után.

matyikam Bestbytenál van még A512 110e-ért, az alá nem érdemes menni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100322) spyduck válasza zooltan93 (#100306) üzenetére


spyduck
nagyúr

Neked is az itt leírtakat tudom javasolni: [link]

(#100323) spyduck válasza matyikam (#100312) üzenetére


spyduck
nagyúr

100.000Ft sajnos nem túl sok laptopos viszonylatban ,viszont ha a felhasználási kört nézzük, akkor bőven megfelel neked, egy Pentium Dula Core 3805U is!
Ha a megbízhatóságot, anayghasználatot és a szervizhátteret vesszük alapul, akkor én Dell Inspiron 3543-at vennék.

Miért Dell Inspiron 3543?

- 2014/2015-ben ebből a modellből egyetlen darabot sem vettem még vissza (ez nagy szó!)
- Mert a gyári 3 év garancia mellé egy kiváló support is társul
- Olcsó, jó, halk, sokat megy akkumulátorról stb..

Tovább nem is kell ragozni, a több gyártó ebben az árkategóriában sajnos nagyon rossz gépeket csinál.

(#100324) Geli12


Geli12
csendes tag

Sziasztok, nekem is esedékes lett a notebookvásárlás, emiatt a segítségeteket kérem!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Az elkövetkező 1-2 hétben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250K
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Suli, fotószerkesztés, videószerkesztés, később majd a kutatással/modellezéssel kapcsolatos programok, esetleg 3D tervezés
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ne legyen nagyobb, mint 16"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, szinte naponta vinném, emiatt is kéne hogy ne legyen hatalmas a kijelző
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Teszek én azt majd rá, valószínűleg Windowst ;)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Hát én örülnék egy HDD - SDD kombónak, de ez még laptopokban nem tűnt túl gyakorinak, optikai meghajtóra nincs kifejezett igényem - SSD boxra szívesen cserélném de az garanciavesztéssel járna, nem?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Igazából szeretném ha minél erősebb lenne és egy olyan gép lenne ami akár 10 év múlva is teljesen használható (mint pl. a Dell Latitude D610 amiről írok) lesz, és plusz lenne a dedikált videókártya is a multimédiás feladatok miatt
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

(#100325) vandor01 válasza matyikam (#100312) üzenetére


vandor01
őstag

Esetleg Acer i3-as? 110e ft-ért? van több szinben is.... 2ev gari!
[link]

feherben? 105e-ert?
[link]

nalam ilyen ketyeg igaz i5 ben (5200u)...
feher, kicsit muanyag de szeretem :C
nezem a ceges aluminiumot napi 8orát :(

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100326) szabonagyur válasza Geli12 (#100324) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 9. pontbeli igényed és a 10. pontban levő ütik egymást, meg úgy az egész...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100327) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Lehet, kihúzom a gyufát, de...

Két gép között vacillálok: Dell 5558 179393 és Asus K501LX-DM045D. Tudom, tudom, oda és vissza (by Bilbó) beszéltetek már róluk, de nálam megakadt a lemez. Elnézést!

Készítettem magamnak egy kis listát, abszolút szubjektív, lehet(ne) vitatkozni az értékelésen és a módszeren, az eredményen meg főleg, de jelenleg így látom, érzem a dolgot. Kérek mindenkit, ne kezdjen átpontozásba, a szempontok szűkítésébe, törlésébe. Maximum bővíteni, ha lehet. Így is elég nagy katyvasz van a fejemben. Tudom, hogy nekem kell dönteni, de megakadtam.

CPU: Dell és Asus i5-5200U (0:0)
RAM: Dell 8GB, Asus 4GB (1:0)
Kijelző: Dell IPS FHD, Asus TN FHD (2:0)
VGA: Dell GT920M, Asus GTX950M (2:1)
Garancia idő: Dell 3év, Asus 2év (3:1)
Garancia típus: Dell szerviz, Asus el- és visszaszállítás (3:2)
Garancia extra: Dell nincs, Asus hűségprogram (3:3)
ODD: Dell van, Asus nincs (4:3)
Akksi cserélhetőség: Dell igen, Asus nem (5:3)
Gépház: Dell műanyag, Asus fém is (5:4)
WLAN és webcam: Dell ac és HD, Asus n és "van" (6:4)
Hang: Dell sztereó, Asus sonic master (6:5)
USB: Dell 2+1, Asus 2+2 (6:6)
Ár: Dell 200E, Asus 200E + 10E 4GB bővítés és 10E külső ODD (7:6)
A játékok terén, időtállóság szempontjából, a dolog 7:7, azaz döntetlen.

Némi magyarázat:
Néztem YouTube videókat a VGA-k teljesítményéről, meg egy csomó review-t. Azok alapján a Dell is elég lenne az általam szeretett játékokhoz, de sok esetben teljesen alap grafikai beállításokat kellene alkalmaznom, viszont filmeknél az IPS jobb. Az Asus több teret enged ezen a téren, de csak TN. Tömören: játékok miatt Asus, filmek miatt Dell.

Ugyanakkor az Asusnál a garancia típusa és extrája nagyon vonzó a Dell "mezítlábas" oldd-meg-hogy-eljusson-hozzánk-és-vissza-hozzád (ha jól értem, ha nem, elnézést) megoldásához képest, ugyanakkor a +1év a Dellnél szintén jó pont.

S ne feledjük el az ár kérdését sem! Az Asus megeszik még 20E forintot, hogy ugyanazt tudja, mint a Dell. Rájöttem ugyanis, hogy jó lenne, ha mégis lenne ODD a gépben/hez.

Még egyszer bocsánat, hogy zargatlak titeket, de abban biztosan egyetértünk, hogy nem minden nap vesz az átlag ember laptopot. Segítenétek? :B :R

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#100328) IMIIKE1998 válasza vandor01 (#100325) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ne vetess vele hulladékot... Vegyen a Bestbyte-nál egy Fujitsu A512-t.
Geli12: Naponta hurcolni még egy 15-ös gépet is sok szerintem.
FalconC: Honnan tudod, hogy a videóban azzal a hardverrel játszottak? Amúgy milyen játékokkal játszanál?

[ Szerkesztve ]

(#100329) szabonagyur válasza Falcon C. (#100327) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig egyszerű a dolog:
Ha játék kell akkor Asus, ha nem kell Dell. A 920M-ről lehet milliónyi videó, de én nem építenék még régi játék terén sem rá.

Garancia: Dell-nek szinte minden megyeszékhelyen van valamilyen szerviz, oda kell eljuttatni, illetve ha a hiba nem zavaró akkor megrendelik az alkatrészt és akkor cserélik ha náluk is van, addig maradhat nálad a gép (pl. gari időn belüli akksi csere, stb). Asus megoldása is biztos jó, de egyelőre nem bizonyított még tudtommal, hosszú távon ki tudja marad e vagy mi módosul benne...

Amit felsoroltál relatív dolgok, el kell dönteni, hogy:
- kell e több USB?
- elhiszed e, hogy a Sonic Master tényleg nyújt e a többet?
- elhiszed, hogy a HD webcam megjelölés tényleg jó e valamire?
- stb, stb...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100330) Geli12 válasza szabonagyur (#100326) üzenetére


Geli12
csendes tag

Akkor lejjebb adok belőle, nem probléma, csak tudjam hol.
ezt a gépet néztem, az árkategóriájában gyanúsan felülmúl mindent.

(#100331) vandor01 válasza IMIIKE1998 (#100328) üzenetére


vandor01
őstag

en meg vagyok vele elégedve a hulladekkal... :R
igaz sokat nem cigelem... :Y
most nezem van i3 as HP..107E-ert edigital...
[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100332) Falcon C. válasza szabonagyur (#100329) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Ha jól értem, te a Dellt választanád... Végül is, több filmet nézek, mint amennyit játszom, de máskor sem mindegy, mit néz az ember gyereke. Köszönöm a véleményed!

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#100333) Falcon C. válasza vandor01 (#100331) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Mindenféle segítség nélkül én is egy Acert vettem volna. Édesanyámnak is egy olcsó Acere van, de nincs vele gond, csak hogy az akksija hamar feladta és jelenleg kb 30 percet bír. Ez lehet rossz használat eredménye is, nem tudom. De mivel otthoni gép, ez lényegtelen. Kifejezetten szeretek rajta gépelni. Jobban, mint az asztali gépem Logitech billentyűzetén, vagy az R400-ason. Igaz, a tapipad egy rémálom (olyan laptopot még nem gyártottak, amelyikkel elégedett lennék ezen a téren), de ez is beállítás kérdése lehet. Műanyag, műanyag, de melyik nem az ebben a kategóriában? Ha csak otthon viszi egyik szobából a másikba, piszkosul lényegtelen. De magamnak azért mégis csak egy Dell... :)

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#100334) Khelben válasza Falcon C. (#100333) üzenetére


Khelben
nagyúr

Műanyag, műanyag, de melyik nem az ebben a kategóriában?

170-ért? Pl. az Asus K501 fém.

(#100330) Geli12 : jogos a gyanúd: erőben felülmúl mindent, minőségben meg alul. A Dell Latitude-od újonnan félmillió felett volt, ne akarj olyan minőséget 200k-ért, mert nincs.

(#100327) Falcon C. : teljesen jól összefoglaltad. Innentől neked kell eldönteni, hogy neked mi a fontos, mi nem tudhatjuk. Olyan dolgokat, amik később bővíthetők (ram, hdd, ssd) én nem vennék túl nagy súllyal figyelembe, ellentétben a vga-val és a kijelzővel, amiket nem lehet cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#100335) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Ettől a konfigtól (HP Elitebook 8560w) mit lehet várni teljesítmény tekintetében (akár játék, akár más hardverigényesebb alkalmazás esetén)?
- Intel i7-2820QM
- Intel HD 3000 (2GB osztott) és Nvidia Quadro 1000M (2GB dedikált)
- 15,6" -os full HD kijelző
- 8GB RAM

Köszönöm

(#100336) ThorsHUN válasza Khelben (#100334) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A K501 parja mi lenne, amiben nincs dedikalt VGA?

(#100337) Warton


Warton
őstag

Erről mi a vélemény? Főként World of tankshoz kéne egy laptop. Kb. ebben az árszegmensben.

(#100338) Khelben válasza ThorsHUN (#100336) üzenetére


Khelben
nagyúr

Árban kb. a HP Probook 450, de nem csak vga-ban, hanem kijelzőben is jóval gyengébb. Üzletiből a következő fullhd a Probook 650 280k-ért.

(#100339) IMIIKE1998 válasza Geli12 (#100330) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Az Asus X550JX-ben hiába van 4 magos i7, amikor prociigényes programot használsz, azonnal leveszi az órajelét és semmit nem fog érni.(a gyenge hűtés miatt)

(#100340) IMIIKE1998 válasza nzozz (#100335) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Játékban nem sokat, mivel az munka VGA.
Ui: Véletlenül sikerült új hsz-t írnom. :/

[ Szerkesztve ]

(#100341) ivana válasza nzozz (#100335) üzenetére


ivana
Ármester

Intel i7-2820QM Mindenre elég amit el lehet várni egy notitól.
Nvidia Quadro 1000M Régi játékokra, munkára.

(#100342) ThorsHUN válasza Khelben (#100338) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Akkor ha jol ertem a K501-est eri meg megvenni a 160as kategoriaban. Mas nincs is ami eleg jo lenne, csak igy a vga miatt az uzemidoben kicsit (?) gyengebb gepet kapok.
120 kornyeken matt kijelzos fullhd i3 vagy i5 procis gep nem nagyon van igaz?

(#100343) Bkrisz9 válasza ThorsHUN (#100342) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Max használtan. Újonan FHD felejtős ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#100344) Falcon C. válasza Khelben (#100334) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

170-ért? Pl. az Asus K501 fém.

Az egypálcás gépekre értettem, mint amilyen édesanyámnak is van. ;)

VGA vs. Kijelző
Igen, tulajdonképpen e kettő között is folyhatna színtisztán a harc. De akkor sem tudnék anélkül dönteni, hogy ne kellene az egyik ujjamba harapnom. Persze, ilyen árkategóriában és laptop esetén máshogy nem is megy...

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#100345) mzsolty


mzsolty
tag

Sziasztok.
Ezt néztem ki alapvető hétköznapi felhasználásra (netezés, viber, facebook, skype,).
http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/_ASUS-X453MA-BING-WX328B-notebook-14-Celeron-4GB-500GB-Windows-8-1-,103952,2259888.html?langId=-19
Mi erről a notiról a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#100346) QwErTy42 válasza mzsolty (#100345) üzenetére


QwErTy42
addikt

Inkább egy ilyet vegyél.
Sokkal erősebb, masszívabb, minőségibb cucc.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100347) mzsolty válasza QwErTy42 (#100346) üzenetére


mzsolty
tag

Ez a noti csak rendelhető vagy van boltja is ahol átvehető személyesen.

(#100348) QwErTy42 válasza mzsolty (#100347) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ugyanazon az oldalon a Kapcsolat menüpont alatt térképpel és GPS koordinátákkal is.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100349) Darwen


Darwen
csendes tag

Sziasztok!

Már pár oldalnyi hozzászólást átfutottam (amivel sikeresen kizártam az Asus X szériát :)), de a rend kedvéért én is felteszem a kérdésem: mit válasszak?

(1) Akár a héten, de mindenképp egy hónapon belül.
(2) 200-230
(3) Irodai programok, vba programozás (csak tanulás, nem 8 óra munka), statisztikai programok, filmnézés (vegyesen a gépen és projektoron), és játék (60-40 arányban a tanulás+munka javára)
(4) LoL és Hearthstone, a gyönyörű grafika nem szempont, inkább a magas fps/akadásmentes játék.
(5) 15,6, a HD megteszi, az érintőképernyő árát inkább a harverre fodítanám.
(6) Az egyetemen tableten jegyzetelek, így havi 4-5 utaztatás marad, valamint a koleszon belül pakolgatás.
(7) Windows 7-8, azon belül mindegy, valószínűleg idővel 10-re frissítem.
(8) Min. 500 Gb HDD az SSD jó, de ráér később is.
8 giga RAM-ra gondoltam, optikai meghajtó elfér (későbbi SSD cseréhez, de nem szükségszerű)
(9) HDMI, webkamera, kártyaolvasó
(10) új

Az elmúlt 3 évben egy Asus K53T-t használtam, (AMD A6 3400M 1.4Ghz, 4 Gb RAM). A házzal nem vagyok megelégedve, nem bírta az utazásokat, illetve a játékban nagyobb akció esetén rendszeresen akadt (alacsony grafikán).

Felteszem az első válasz egy K501-es lesz, ezen kívül néztem még Lenovo z50-t
http://www.laptop.hu/lenovo-z50-70-black-59-432146-2y-8gb-win8
Valamint gondolkodtam Thinkpadekben is, bár ebben az árkategóriában gyengének találtam a hadvert, na meg a játék akkor kilőve :/.

Ötletek/tanácsok?

(#100350) Khelben válasza Darwen (#100349) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért nem kapsz Thinkpad-et, csak Thinkpad Edge-t, ami kb. annyira thinkpad, amennyire a Dell 3-as sorozat Latitude, vagyis semennyire. A Lenovo Z50 közelebb van az X-es Asushoz, mint a K-hoz. Mondanám, hogy K501, de állítólag mindenhol kifogyott és csak október elején lesz. Van még a Dell 5558, ami kb. ugyanaz mint a K501, csak IPS kijelzővel, viszont jóval gyengébb vga-val.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.