Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99151) Khelben válasza fungeld (#99146) üzenetére


Khelben
nagyúr

3542 van ezerféle. Melyikre gondolsz?

(#99152) ra^ven


ra^ven
senior tag

Tényleg, ezekkel a használt laptopokkal mi a helyzet, látom többen ajánljátok, gondolom az akksi ezeknél egyből cserés, vagy mik a tapasztalatok ezekkel? Vagy a karcok lehetnek a legnagyobb problémák?

Köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#99153) Chaser válasza ra^ven (#99152) üzenetére


Chaser
titán

Nem feltétlen, akár találhatsz közel gyári állapotú akkuval is gépet. Ez mindig az adott géptől függ, nyilván vásárlás előtt meg kell kérdezni. Gépből is találhatsz olyat is ami akár karcmentes. Nyilván mivel használt, van benne rizikó, épp ezért csak üzleti szériás gépet érdemes így venni, garancia nélkül pláne. Nyilván ezek se fognak örökké élni, de amíg használod minőségi géped lesz amit szeretsz használni. Ha üzletből veszed fél év garanciát kapsz, legtöbb helyen bővíteni is lehet. Kéz alatt meg olcsóbb nyilván, innentől egyéni ki mit rizikóz be. Ezekben az is jó alkatrészt lehet hozzájuk találni és ha be is döglik a gép, alkatrészenként eladva is nagy része megvan a vételi árnak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99154) Khelben válasza ra^ven (#99152) üzenetére


Khelben
nagyúr

Miért lenne egyből cserés? Nekem itt a cégnél egy telefon és már hozza is a kolléga az új akkut, aztán ha két hét múlva cserélnék a gépemet, akkor ezzel az új akkuval kerülne ki a piacra. És sok nagy cégnél így működik. Rá kell kérdezni, vannak köztük nyilván kevésbé szép darabok, de amiket eddig én vettem ismerősöknek, az mind újszerű állapotban volt. Ami meg nem, annál oda volt írva, hogy pl. karcos.

(#99155) Crytek


Crytek
veterán

A testvéremnek kellene valami gép.
Ami kikötése van és amire kéne neki : Táblázatkezelés és hogy ezt jól lehessen látni ~15' (11'-os netbookja nagyon kicsi neki), HD filmek menjenek rendesen, lehetőleg hosszú akksi idő.
Maximum 150 ezer ft-ig mit tudnátok ajánlani?

Next PC Upgrade: 2022

(#99156) Khelben válasza Crytek (#99155) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A514 még mindig. De ha nagyobb felbontás kell, akkor csak használtan lesz.

(#99157) szabonagyur válasza Ciccuka (#99148) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyszer maradj már csöndben.... Szerinted hány kiadása van a gépnek? Kezdbe a legolcsóbb Pentium U-tól, folytatva a i5 szériásig? Full hülyeséget hordasz össze és nem is zavar?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99158) Crytek válasza Khelben (#99156) üzenetére


Crytek
veterán

Ennél egy fokkal jobb full HD-s mennyi lenne? (Mert ez a Fujitsu A514 vér gyenge ennyi pénzért)

Next PC Upgrade: 2022

(#99159) Tikakukac válasza Crytek (#99158) üzenetére


Tikakukac
titán

Másfélszer ennyiért már kapni is fogsz nem széthullós FHD-s notit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99160) Khelben válasza Crytek (#99158) üzenetére


Khelben
nagyúr

160k-ért van Asus K501, de ez konzumer gép, nem üzleti. Üzletiből a fullhd 280k körül van (HP Probook 650).
Nem a Fujitsu gyenge, hanem a pénz kevés :)

(#99161) Chaser válasza Crytek (#99158) üzenetére


Chaser
titán

Mondjuk inkább úgy, nem értesz hozzá?:) a notebook még mindig nem asztali, témaösszefoglalót ha időd engedi esetleg olvasd el.

Ciccuka "disz isz dö biginning off a bjútiful frencsip" :D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99162) Ciccuka válasza szabonagyur (#99157) üzenetére


Ciccuka
veterán

Voltak konkrétumok? Segítek: Nem
Unalmas már, hogy állandóan szándékosan kötözködsz. :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99163) Tikakukac válasza Ciccuka (#99162) üzenetére


Tikakukac
titán

Igazolásnak használsz fel egy olyan választ amiben a másik igazát erősíted meg? Következetesség plz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99164) Ciccuka válasza Tikakukac (#99163) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha úgy gondolkodnék, ahogy te írod, akkor miért tennék én ilyet? Mi az értelme és a célja ennek a hozzászólásodnak, miként járul ahhoz hozzá, hogy ebben a topikban jobb légkör legyen? Én részemről szimplán felesleges hangulkeltés, amire semmi szükség. Egy topikgazdának szerintem mindképp valami pozitív dologra kellene itt e helyen törekednie. Amit írok az pusztán ajánlás.

Az nem vezet sehová, ha folyton kipécézünk magunknak valakit, mert számunkra nem szimpatikus vagy más egyéb (pl. kisebbségi komplexus) okok miatt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99165) Tikakukac válasza Ciccuka (#99164) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha úgy gondolkodnék, ahogy te írod, akkor miért tennék én ilyet?

Mert izomból válaszolsz, nem gondolkozol.

Mi az értelme és a célja ennek a hozzászólásodnak, miként járul ahhoz hozzá, hogy ebben a topikban jobb légkör legyen?

Az, hogy legközelebb Te és más is elolvassa egyáltalán mit ír a másik és az mit jelent a magyar nyelvtan aktuális szabályai szerint és ne legyen végtelen ciklusban futó hsz. kör.

Én részemről szimplán felesleges hangulkeltés, amire semmi szükség.

Bizony, arra sincs, hogy random konfigokat dobjunk be kötés nélkül másoknak.

Egy topikgazdának szerintem mindképp valami pozitív dologra kellene itt e helyen törekednie. Amit írok az pusztán ajánlás.

Így igaz. Arra törekszem, hogy ne legyen rommá tömve hülyeséggel a topik. Most akkor ha bejön 30 ember és "pusztán ajánl" mindenfélét ami éppen a buksijából kipattan az úgy jó? Nem.

Egyébként abszolút nem érdekel ki mekkora szemetet vesz továbbra sem, az annál inkább, hogy ha lehet akkor kellő tapasztalattal rendelkezők segítsenek. Az eddigiekből kiindulva pedig nem nagyon vagy jártas a témakörben, no offense. Ha támadásnak érzed akkor az azért van, mert valóban nem ebben dolgozol és nem ezzel foglalatoskodsz a nap 16 órájában és furának találod ha megszólnak érte. Ez sajnos ilyen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99166) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm szeretne magának venni egy laptopot. Az alábbiak szerint:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100.000 !! felette nem ...
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Netezgetés, filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Warcraft 3 maximum
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ha lehet, akkor matt, de teljesen mindegy :) 1366x768 elég - ha van jobb (kétlem) akkor persze jöhet
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Otthon használja (asztali laptop)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell rá, majd teszek neki, de LINUX ne legyen rajta :)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Sima HDD - 500 Gb elég, van külső vinyója
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Legyen pasis, srác az illető :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
CSAK CSAK ÚJ :)

:R :R :R

(#99167) Chaser válasza csibusz0314 (#99166) üzenetére


Chaser
titán

Fuji A512, szánja rá azt a +5-10e ft-ot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99168) Ciccuka válasza Tikakukac (#99165) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kérlek fejezzünk ez most be! Köszönöm!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99169) csibusz0314 válasza Chaser (#99167) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Őőő, tudnál adni nekem linket hozzá? Nem találok :/ Ahonnan meg lehet venni :)

(#99170) csibusz0314 válasza csibusz0314 (#99169) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Már találtam, de azért köszi :) Lifebook almárkát nem tudtam :)

(#99171) Khelben válasza csibusz0314 (#99169) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A514, az 512 már kifutott típus, ettől függetlenül elképzelhető, hogy valahol árulják.

(#99172) scincole válasza Chaser (#99150) üzenetére


scincole
csendes tag

Köszi, igyekszem. Én is használtan vettem garanciával, és bevált, de ő fél. :)

(#99173) Chaser válasza csibusz0314 (#99170) üzenetére


Chaser
titán

A lifebook a beugró már. Talán itt a legolcsóbb. Nemrég volt talán 102k-ért is, kicsit emeltek az áron.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99174) csibusz0314 válasza Chaser (#99173) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Köszönöm, és esetleg más márka nincs? A Fuji megbízható? Gondolom, ha már ezt ajánjátok, de azért megkérdezem :) Neki eddig Acer volt, annál csak jobb lehet gondolom :)

(#99175) Chaser válasza csibusz0314 (#99174) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván olyat ajánlok amivel minimális gond lehet. Szervizhátterük legjobbak közt van. ami behalhat az be is hal, idő kérdése. Nem tudom neked garantálni, hogy 5 évig működik, benne van hogy 1 hónaposan meghal benne az alaplap. De ez benne van 400k-s üzletinél is már a játékban. Ha az nem szimpatikus vmelyik dellt a 3 év gari miatt. +1év gar 9-10-e környékén van a fujinál egyébként az alap 2 év mellé.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99176) inf3rno válasza csibusz0314 (#99174) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem volt FSC TN+F monitorom 5+ évig, sztem megbízható. (Acer csak 1 napig volt, vissza is vittem olyan utánhúzása volt, hogy teljesen használhatatlan volt bármire.) De nem egyesült a samsunggal az a cég, vagy csak a monitor részleg?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#99177) Chaser válasza inf3rno (#99176) üzenetére


Chaser
titán

1db semminél nem jelent semmit:) 100 sem. Mindig adott modellt kell nézni. Olyan nincs, hogy jó/rossz xy gyártó. Talán a fuji már a kivétel, náluk kevés notebook modell van de az mind vállalható. Többi gyártónál meg kismillió modell van jelenleg. Samsung notebookot nem gyárt nem tudtommal, jobb is:D Acer mindenes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99178) matyikam


matyikam
újonc

Helló!
Notebookot szeretnék venni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül, az egyetemen használnám
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 000 - 200 000 forint között
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Elsősorban iskolai felhasználásra lenne, de e mellett játékra, filmezésre is egyaránt.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Sajnos ehhez nem értek. Nem kell hogy a legjobb minőségű játék menjen rajta, nem vagyok egy nagy gamer, sőt.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 inch körülit szeretnék. Matt kijelzőset.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat hordoznám, szóval jó lenne egy erősebb akkumulátorú laptop
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 8.1, de ha ilyen nincs, akkor inkább később rárakok egy pirate verziót
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó kell, író/olvasó. memória legyen minél nagyobb. 8 GB ra gondoltam, de ti tudjátok jobban,hogy mi a jobb. Tárhely mérete is minél nagyobb annál jobb és nem tudom hogy a HDD vagy az SSD közül melyik a jobb.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI,webkamera,usb port. nem tudom milyen speciális igény lehetne még.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csakis új gép

Köszi szépen előre is

(#99179) fungeld válasza Khelben (#99151) üzenetére


fungeld
aktív tag

és (#99148) Ciccuka

Erre a modellre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#99180) Khelben válasza matyikam (#99178) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha jó kijelzőt akarsz és csak régebbi játékokat, akkor Dell 5558 fullhd ips-sel. Ha erősebb gép kell és lemondasz a jó kijelzőről és a minőségibb házról, akkor Asus K501.

(#99181) Chaser válasza matyikam (#99178) üzenetére


Chaser
titán

Ha fontos a szép kijelző 5558-as dellt mondanék fhd ips monitorral, 190-200e között van ez a modell. OS nincs hozzá.

"akkor inkább később rárakok egy pirate verziót" - ha ilyesmi terved van az nem gond, nekem legalábbis:D, de nem kell reklámozni :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99182) matyikam válasza Chaser (#99181) üzenetére


matyikam
újonc

A kijelző nem is annyira lényeg, inkább a teljesítményen van a hangsúly, csak mivel nem tudok semmit se a notebookokról ezért nem is tudtam leírni részletesen hogy mit is akarok (én magam sem tudom pontosan). Tömören egy jó laptop kellene ami bírja még egy jó pár évig, és nem szeretném azt érezni pár hónap múlva, hogy hiába adtam ki rá annyi pénzt.

(#99183) Khelben válasza matyikam (#99182) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pár évre nem ebben az árban árulják a gépeket. Ezek már most is gyengék a friss játékokra, 1-2 év alatt meg teljesen elavulnak.

(#99184) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Notebookot szeretnék venni ha lehet akkor erősebb típust és hosszabb üzemidejűt. Ha van 3 típus akkor az nagy segítség lenne mert választani fognak belőle.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200k legyen a plafon
(3) Felhasználás?
Elsősorban általános célra levelezgetés, esetleg full hd filmek, semmi játék se erőforrásigényes alkalmazás
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 inch nem tudom mi az általános méret lehet Matt kijelző és IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat hordoznám, szóval jó lenne egy erősebb akkumulátorú laptop
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 8.1, win7 meglátjuk
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó kell, író/olvasó. memória lehet már akár 8 GB, SSD mondjuk 180 gb esetleg nagyobb de vagy így vagy úgy de lesz benne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI,webkamera, usb 3.0
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#99185) Khelben válasza anonymus89 (#99184) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha tényleg sokat hordozod, akkor egy használt üzletit kellene venned ennyiből. Ha mindenképp új kell, akkor HP Probook 450-et nézz, vagy ha kisebb is szóba jöhet, akkor HP Probook 430-at.

(#99186) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Végül a Dellnél maradtunk. Kérdésem az lenne, hogy gyári Linux van rajta.
Tudtommal nyugodtan rá lehet telepíteni más OP. redszert, maga a garancia nem bukik ilyenkor ugye? Régebben is kérdeztem már, de nem találtam meg visszamenőleg, szóval enézést a duplikációért :)

(#99187) santhab00


santhab00
tag

Sziasztok. Keresek egy alábbi feltételeknek megfelelő gépet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Kb 140000 Ft.
(3) Felhasználás?
Irodai, netezés, office, pár film videó megnézése.
4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg matt és IPS, de ezek nem olyan fontosak, a lényeg hogy korrekt legyen a kijelző.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon ritkán lenne hordozva, utazás közben pedig biztos nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell hogy legyen rajta semmi, csak hogy tudjak rá windows-t rakni.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD kb 500gb körül legyen. Jó lenne ha lenne benne SSD, és szükségem van az optikai meghajtóra. 4gb elég RAM-ból.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera jól jöhet.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék.

Hozzátenném még, hogy jó lenne ha nem menne szét 2 hét után.
Eddig ipon.hu-n nézegettem a legnépszerűbb notebookokat ebben a kategóriában, de teli van asus x-es modellekkel amikről nem hallottam sok jót.
Ezt néztem ki ami jó lehet:

https://ipon.hu/webshop/product/lenovo_z50_70_59_432098_feher/783689

https://ipon.hu/webshop/product/hp_250_g3_j0x77ea/993696

Előre is nagyon köszönöm.

(#99188) Khelben válasza santhab00 (#99187) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért nincs korrekt kijelző. Fujitsu A514et kapsz ssdvel 130k körül sima tn panellel. Az ips 200 körül kezdődik. A két kinézett gép meg felejtős erősen.

(#99189) petya900223


petya900223
csendes tag

Sziasztok!
Mivel nem kaptam érdemleges választ, mármint nem a kérdésemre válaszoltatok, ezért kicsit átfogalmazva újra föltenném :)

Én is notebook vásárlásra szánom magam a közeljövőben (egy hónapon belül). Segítség kéne a választás tekintetében:
- kb 300k-t tudok rászánni (ha nagyon megéri, akkor esetleg +20-at)
- alapjában véve zene-, illetve videoszerkesztő programokat használnék
- mivel ezek a programok eléggé igénybe veszik a procit és a memóriát, ezért minél erősebb processzor kellene, és jó lenne ha 16 giga ramig bővíthető lenne a masina.
- főként otthon használnám, max néha (havi 1-2-szer) elvinném.
- játékra nem igazán használnám, szóval a videokártyában engedek meg a legtöbb kompromisszumot. De azért nem volna szar ha nem halna meg egy jobb játéktól :)
- a kijelző fontos lenne, mivel lényegében munkagépről lenne szó
- az oprendszert megoldom
- tárhelyből szeretnék 1 TB-t, SSDre egyelőre nincs szükségem, esetleg később bővíteném.
- Inkább újat céloznék meg, de ha esetleg tudtok valami nagyon király vételt ekörül az árkategória körül, talán elgondolkodom.
Köszönöm előre is a segítséget!

(#99190) Khelben válasza petya900223 (#99189) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#99191) petya900223 válasza Khelben (#99190) üzenetére


petya900223
csendes tag

Nem rossz, de sajnos ahogy nézem, nem bővíthető 16g ramig.
Illetve kérdés, hogy ez a videokártya bírja-e a videovágó programot? Mondjuk egy Adobe premiere prot?

(#99192) Tikakukac válasza petya900223 (#99191) üzenetére


Tikakukac
titán

Bővíthető 16-ig nem tudom miből jött, hogy nem.

Vidkari remek kérdés, ha mondod mi az amin most jó akkor belőjük. Mondjuk igaz valszeg olyan kari notiban esélyesen nem lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99193) petya900223 válasza Tikakukac (#99192) üzenetére


petya900223
csendes tag

https://helpx.adobe.com/premiere-pro/system-requirements.html
Itt a hivatalos oldalon azt ajánlják, hogy geforce gt650m és fölötte minden jó.

(#99194) Khelben válasza petya900223 (#99193) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 650m kb. 940m szint, akkor meg vegyél multimédiás gépet és ne sokat cipeld. Asus N550, N551, G550, G551. Csak arra figyelj, hogy I5-ös legyen, ne I7-es, mert azok sütnek.

[ Szerkesztve ]

(#99195) Tomate


Tomate
veterán

Sziasztok,
segítsetek kérnék.
140-150 körül keresnék laptopot.

Igények:
Lehetőleg vékony legyen és könnyű
Csajnak lesz
13" max 14
Irodai felhasználás a cél

Köszi!

(#99196) Khelben válasza Tomate (#99195) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új nincs ennyiért. Használt is jó?

(#99197) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok.
Tanácsot kértek tőlem laptop vásárlás kapcsán de túl sok kritériumot nem mondtak. Az első az volt hogy piros legyen ezt kis győzködés után sikerült módosíttatnom hogy lehet fehér is. A keret kb 100-120 ezer forint, csak új lehet (Romániában nem is igazán tudok olyan megbízható webshopot ahol használt üzleti gépek vannak), egy egyetemista lánynak lesz, de nem hiszem hogy sokat hordozná nem olyan szakra megy. Játék egyáltalán nem lesz csak multimédia, böngészés, szövegszerkesztés. Első körben lebeszéltem egy Toshiba Satellite L50-B-2CK-ról amiben Intel celeron N2840 volt ez szerintem túl gyenge lehet még böngészéshez is. A második választottja egy Toshiba Satellite L50-B-1DH ebben már legalább i3 4005u van gondolom ez az alapfeladatokhoz már elég lehet. Szóba került még az Acer 15.6" Aspire E5-573-P1V9 ebben Intel Pentium 3825U van. Én egy Dell inspirion 5558-t ajánlottam i3 4005U-val de ez fekete és nem tetszik más színben ilyen áron nem találtam. A processzoron kívül a többi hardver egyforma az egész laptopban 4GB RAM, 500GB HDD.
Én ezek közül az i3-s Toshibát mondanám. Szerintetek melyik a legkisebb rossz?

(#99198) codmester


codmester
tag

Sziasztok! Ismerős kinézzet egy Packard Bell Easynote TE69KB noti vélemény?

(#99199) petya900223 válasza Khelben (#99194) üzenetére


petya900223
csendes tag

Köszi, én is hasonlókon filóztam. Tényleg nem tervezem a cipelést, max havi 1-2szer zenei felvételek készítésénél. De ahhoz úgyis kell majd egy jó külső hangkártya előbb :)

(#99200) p00h válasza p00h (#99145) üzenetére


p00h
tag

úgy tűnik elsikkadt a kommentem a vitában, de akkor leegyszerűsítem a kérdést:
Ha napi 8-10 órát lesz bekapcsolva a gép irodai használatra + néha játék (nem a legfrissebb címekkel), akkor érdemesebb üzleti gépet venni, vagy ezt 1 pavilion is kiszolgálja megbízhatóan? Azért hajlanék utóbbi felé mert jobb a kijelzője és nagyobb a teljesítménye ha néha rám jönne a kockulás. Gondolom a probook tartósabb megbízhatóbb lehet, vagy nincs akkora különbség?
Melyiket ajánljátok? Alternatíva br 200ig windowssal?
2 jelölt eddig:
-HP PROBOOK 450 G2 (J4S87EA)
-HP Pavilion 15-p052sh (J7T81EA)
Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.