Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99101) tboj


tboj
tag

Sziasztok! Egyik ismerősöm szeretné lecserélni a lassan 7 éves Fujitsu Amilo Li2727-es gépét. A fő szempont az lenne, hogy az új gép is használható maradjon legalább ilyen hosszú ideig, és ne legyen lassú.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Kb. 1 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Max. 130k. Ezen belül persze nem gond, ha olcsóbban is kijön az igényeknek megfelelő gép. :)

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)

Semmi extra, böngészés, Office-os munkák.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem lesz játékra használva.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15"-16", amelyik szebb/jobb (nem tudom a különbséget).

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Ritkán.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Nem kell nagy tárhely, de legalább 128 GB legyen, és ha belefér a keretbe, akkor SSD. RAM legalább 2 GB kell gondolom, és legyen benne optikai meghajtó is.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Semmi extra, ami belefér.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új gép.

[ Szerkesztve ]

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#99102) Mikulásbá válasza tboj (#99101) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az utódja,Fujitsu A544 pont jó lenne.

(#99103) Tothgera30 válasza Bkrisz9 (#99099) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#99104) ivana válasza Tothgera30 (#99097) üzenetére


ivana
Ármester

Abban biztos, hogy sokkal értelmesebb driver van rá mint a HD Graphics-ra ami az 5xx-ben van.

(#99105) hyperspace


hyperspace
őstag

ha windows-zal veszek notit, és újra kell telepíteni, akkor kapok vásárláskor valami kulcsot, vagy hasonlót, hogy újra eredeti windows-t tehessek fel?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#99106) ivana válasza hyperspace (#99105) üzenetére


ivana
Ármester

Van rajta matrica általában.

(#99107) petya900223


petya900223
csendes tag

Sziasztok! Én is notebook vásárlásra szánom magam a közeljövőben (egy hónapon belül). Segítség kéne a választás tekintetében:
- kb 300k-t tudok rászánni (ha nagyon megéri, akkor esetleg +20-at)
- alapjában véve zene-, illetve videoszerkesztő programokat használnék
- mivel ezek a programok eléggé igénybe veszik a procit és a memóriát, ezért minél erősebb processzor kellene, és jó lenne ha 16 giga ramig bővíthető lenne a masina.
- főként otthon használnám, max néha (havi 1-2-szer) elvinném.
- játékra nem igazán használnám, szóval a videokártyában engedek meg a legtöbb kompromisszumot. De azért nem volna szar ha nem halna meg egy jobb játéktól :)
- a kijelző mindegy, nem ragaszkodom a fullHDhoz
- az oprendszert megoldom
- tárhelyből szeretnék 1 TB-t, SSDre egyelőre nincs szükségem, esetleg később bővíteném.
- Inkább újat céloznék meg, de ha esetleg tudtok valami nagyon király vételt ekörül az árkategória körül, talán elgondolkodom.
- még picit filózom az PC-n is, mivel sokkal jobbat tudnék ugyanannyiból összerakni. Milyen konfiget ajánlanátok ennyiért? (tudom, ez nem az a fórum, csak az összehasonlítás kedvéért)
Köszönöm előre is a segítséget!

(#99108) Mikulásbá válasza hyperspace (#99105) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha az windows 8(8.1) a BIOS-ban van az azonosító,van a gépen matrica,de azon már nincs semmilyen szám.
Újratelepítéskor semmit nem kell beírni,ha netet kap,aktiválni fogja magát.

[ Szerkesztve ]

(#99109) ivana válasza petya900223 (#99107) üzenetére


ivana
Ármester

Egyértelmű: vegyél desktopot, a vázolt felhasználásra minden laptop teljes mértékben alkalmatlan, esetleg külső monitorral, de akkor meg már jobb a desktop.

Amúgy ez a kijelző mindegy azért elég vicces, videó szerkesztéshez a fullHD 22"-os monitorom idegesítően kevés.

[ Szerkesztve ]

(#99110) p_adam


p_adam
addikt

Sziasztok, 200e körül keresek 15.6 colos laptopot. Először a Dell Inspiron 5558-ra esett a választás (IPS kijelzővel), de a háttérvilágítás hibája nagyon zavaró volt (ennél egy jobb TN-es panelt is jobbnak láttam). Miket tudtok még ajánlani, ami ehhez hasonló? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#99111) ElDiabloo


ElDiabloo
senior tag

Sziasztok
Bocsi, hogy nem töltöm ki azt a sablont, de a telefonom, nem a netezésre van kitalálva :DDD

Laptopot keresek: max 200 ezer Ft, 15,6", iskolai és játék felhasználásra.
Ezt a gépet néztem ki elsőre : [link]

A 950-es kártya elegendő már valami bénább játék futtatására ?

(#99112) Mikulásbá válasza ElDiabloo (#99111) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem csak bénábbra,sőt,de ez nem gamer gép,a hűtése lesz a "kakukktojás".Pláne i5 xxxxH-s procival.
Keress róla videókat,ahol játszanak vele,már biztos vannak,ott látszik majd,hogy viselkedik játék alatt.(hőfok,van-e throttling,stb.)

(#99113) Khelben válasza ElDiabloo (#99111) üzenetére


Khelben
nagyúr

A K501-et keresd, az jobb lesz. Abból is van 200k-ért 950M.

(#99110) p_adam : az 5558-nak nincs vetélytársa jelenleg, kijelzőben és a ház-billentyűzet minőségben semmi nincs 200k alatt, ami akár csak ugyanolyan jó lenne. Ha nincs játék, akkor az a legjobb választás, a többi gép TN panelje sokkal rosszabb lesz, hidd el.

(#99107) petya900223 : az biztos, hogy PC-ből minimum kétszer erősebbet összeraksz ugyanannyi pénzből, mint notebookból. 300-ból kijön valami multimédiás gép I5 M vagy H cpuval (I7 felesleges, mert úgyis túlmelegszik), pl. az Asus N550JX 250k + ram bővítés + ssd.

[ Szerkesztve ]

(#99114) Bkrisz9 válasza Khelben (#99113) üzenetére


Bkrisz9
őstag

K501 uzemidejerol tudni valamit? a 4 ora netezes,videonezest (youtube) ami atlagosnak mondhato azert hozza?

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#99115) ElDiabloo válasza Khelben (#99113) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Az U-s processzor nem melegszik annyira ? Vagy ez miben jobb ? Mi a különbség a 4200H és az 5200U között ?

Azt már látom, hogy ez Full HD kijelzős, abban biztosan jobb. De ez meg csak 4 GB ram. Bár nem tudom egy ilyen laptopon mennyire számít például játékhoz a ram.

(#99116) Khelben válasza ElDiabloo (#99115) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az U-s kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik és kb. 30%-kal gyengébb, mint az M-es párja.

[ Szerkesztve ]

(#99117) ElDiabloo válasza Khelben (#99116) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Játékra az a proci is elég lenne ?

(#99118) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#99114) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Jajj és a hűtés ami még érdekelne. Ami az erejéből tellik játékokat azért én is kipróbálnék. Nem örülnék ha megfőne pár óra után. Persze nem agyon hajtani akarom.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#99119) Aaron14


Aaron14
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Böngészés, Word, Excel, PowerPoint.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Maximum 14", min. 1366x768-as felbontással.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak otthoni felhasználásra használnánk a gépet.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 támogatás legyen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A tárhely mérete min. 128GB legyen, lényegtelen, hogy HDD vagy SSD. Minimum 2 GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új jöhet szóba. Nem bízom a használt dolgokban.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#99120) mshifi válasza fidokaaa (#99071) üzenetére


mshifi
csendes tag

Lenovo gyart elfogadhato laptopokat, de nem ebben az arkategoriaban. En egy eve kivancsisagbol vettem Lenovo G505s -et a G szeriabol 150 eft-ert. Hat nagy csalodas, egy evet sem birt ki a zsaner, pedig hardverkarbantartokent nagyon vigyazok a cuccaimra. Egyszeruen kitort a menetes hüvely a munyag foglalatbol a zsaner tarto rogzitovcsavarnal... Sosem esett le, figyeltem mindig a kinyitasnal... Kivancsisagbol letoltottem hozza a maintenanca manual-t, mivel ez gariban ugysem tudtam volna elfogadtatni, hiaba rendeltetes szeruen hasznaltam. Szetbontottam es rohogo gorcsot kaptam a vekony ujrahasznositott muanyag haztol... Nehol olyan vekony volt, hogy ha rafujok, lehet hogy megemelkedik az asztalrol. A billenytyuzenbol a pgup gomb is feladta egy hétre rá... Ez annyira koltseghatekony lett, hogy a vevonek kesz rafizetes... G szeria azt jelenti "gagyi"! Jobban jarsz ennyiért veszel egy hasznalt, de meg garis egy eves laptopot lenovoektol egy jobb kategóriából...

(#99121) Khelben válasza Aaron14 (#99119) üzenetére


Khelben
nagyúr

A legolcsóbb ajánlott, 15,6-nál kisebb gép a HP Probook 430.

(#99122) Máté94 válasza Khelben (#99121) üzenetére


Máté94
addikt

Csak a Vostro! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99123) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv Urak!

Korábban kaptam egy ajánlást az alábbira:
Fujitsu Lifebook A514 laptop

Egyik ismerősömnek kellene, viszont az értékhatár felcsúszott 150k-ra.
A szokásos irodai használat, alap excel cuccok, esetleg 17" -es képernyőméret, más külön extra kérés nincs.

Tudnátok valamit ajánlani?

Csak új laptop játszik.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#99124) Khelben válasza ra^ven (#99123) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A514 ssd-vel.

(#99125) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, hogy a közeljövőben lesz ilyen tervem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Nagyon gondolati síkon vagyok még. Igazából egyelőre csak minimum hardverigényt vagy egy-két géptípust várnék. :B

(2) A gépre szánt összeg forintban?
100-120 e Ft. Nyilván, ha a lentebb részletezettek nem jönnek ki ennyiből, akkor ésszerű keretek között mehetünk feljebb. :)

(3) Felhasználás?
- FB :D, fórum, Youtube, és SD esetleg (ha nem sokkal drágább) HD-filmek nézése.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Legyen HD, esetleg FHD, 15-17", ne tükröződjön, a TN/IPS részhez nem értek. :D

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Nem hiszem.

(7) Operációs rendszer?
- Min. Win 7.

(8) Tárhely mérete és típusa?
- Legyen 500 GB HDD, a RAM-ot nem tudom, nem vagyok nagy használó, a jelenlegi gépben 2 GB van, elégnek tűnik. Optikai meghajtó jó lenne.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
- Új gépet szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#99126) Khelben válasza Viktor0610 (#99125) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A514 120-ért, az a legolcsóbb új gép, ami ajánlott. De egy használt, garanciális üzletivel jobban járnál.

(#99127) Viktor0610 válasza Khelben (#99126) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a gyors választ! :) Talán az ÁFA "leugrana" róla, így ez jónak tűnik. :)

Amit nem írtam, de beleláttál a gondolataimba: a teljes numerikus blokk. :D Az szuper, hogy van ennyiért! :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#99128) Khelben válasza Viktor0610 (#99127) üzenetére


Khelben
nagyúr

15-ösöknél szinte mindegyiknél van, kisebbeknél szokták elhagyni.

(#99129) Viktor0610 válasza Khelben (#99128) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Juteszembe! Ezeken van már op.rendszer, vagy nekem kell beszerezzem? :U

Látom, az iPonnál pl. FreeDOS-szal adják... Grrrr........

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#99130) Gergosz2 válasza Viktor0610 (#99129) üzenetére


Gergosz2
veterán

ennyiért nem igen lesz OS.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99131) Viktor0610 válasza Gergosz2 (#99130) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi az infót! Lehet, a visszakapott ÁFÁ-ból megveszem az op.rendszert. :D

Más.
Javaslat: a topikot átnevezhetnétek, mert kissé nehezen találtam meg a milyen laptopot vegyek keresőkifejezéssel. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#99132) Johnny194 válasza Khelben (#99113) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Asus n550 ha jól látom kezd kifutni, két olcsóbb helyről eltűnt teljesen, egy harmadikon leakciózták 240-re.

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#99133) Crytek


Crytek
veterán

A testvéremnek kellene valami gép.
Ami kikötése van és amire kéne neki : Táblázatkezelés és hogy ezt jól lehessen látni ~15' (11'-os netbookja nagyon kicsi neki), HD filmek menjenek rendesen, lehetőleg hosszú akksi idő.
Maximum 150 ezer ft-ig mit tudnátok ajánlani?

Next PC Upgrade: 2022

(#99134) Dani3457


Dani3457
tag

helló

Érdekelne a véleményetek adót 2 laptop közül választanom otthoni hálozatra , netezés film

melyikkel járnék jobban ?

HP Elitebook 8530W

lenovo w500

Válaszokat Köszönöm!

(#99135) Ricsex60


Ricsex60
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem két laptopot, és kíváncsi vagyok a véleményekre. :)

1: Lenovo y50 70
2: MSI GE70 2PE Apache

(#99136) Khelben válasza Dani3457 (#99134) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy kategória a két gép, azt vedd, amelyik jobb állapotban van, esetleg amelyikre kapsz garanciát vagy amelyik jobban tetszik (én pl. kiszaladok a világból a Thinkpadok baltával faragott formatervétől, valakinek meg az jön be.)

Ricsex60 : Lenovo: gagyi ház, rossz hűtés, megbízhatatlan garancia. Msi: gagyi ház. Asus N sorozatból nézelődj inkább, egy I5 H-val szerelt gépet.

[ Szerkesztve ]

(#99137) ra^ven válasza Khelben (#99124) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszönöm, de ha 100közeli kategóriánál is ezt ajánlottad és 150-nél is, akkor kíváncsi lennék mi szól ennyire mellette, ami miatt nincs más alternatíva ami között lehetne bogarászni.

Amit még néztem:
Dell-Inspiron 5749

HP Pavilion 17-F202nh

De vannak még ideapadok lenovoból mint pl a
AMD Ideapad Z50

Ezek kb hasonló perifériákkal rendelkeznek, egyik-másik kicsit erősebb vidikariban.

(Lenovo-m már volt, G580, maximálisan meg voltam vele elégedve és terhelés mellett is hűvös maradt)

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#99138) Khelben válasza ra^ven (#99137) üzenetére


Khelben
nagyúr

A G580 még egy másik korból való volt. A Fujitsun kívül a többi gép erős kihívásokkal küzd anyagminőség, összeszerelési pontosság terén, a Lenonok meg még garancia terén is. Még a HP Probook lenne ajánlott, de az ebben az árban csak AMD platformmal kapható, ami megint csak kiesik a magasabb fogyasztás és melegedés miatt.

(#99139) phobeus


phobeus
aktív tag

Sziasztok!

Véleményt szeretnék erről a jószágról:

Dell ispisre 3542

A mediamarkt-nal 109999 ft ba kerul. Ha esetleg tudnatok jobbat ilyen arkornyeken 140-150 a nagyon nagyon max hatar de inkabb alatta.

Nem lenne jatekra hasznalva, youtube, office, zene, filmezes, netezes hasonlok. Nem baj ha konnyu mert lenne cipelve is, tanarnonek lesz. Elore is koszi a valaszokat!

LG Nexus™ 4

(#99140) Khelben válasza phobeus (#99139) üzenetére


Khelben
nagyúr

Cipelésre nem való, azt nem fogja meghálálni. Jobban járna a tanárnő egy használt üzletivel, amiben normális billentyűzet van és kibírja a cipelést is, nem utolsósorban könnyebb, kisebb (és azokra is van garancia, számla). Ha mindenképp új kell, akkor a Fujitsu A514 lesz a barátja, de az sem épp könnyű. Cipelésre ilyen gépek valók: [link], [link]

(#99141) scincole


scincole
csendes tag

Hali! Egy haveromnak kellene gépet keresnem, 120-ért, nagyon max 150-ért. Sajnos csak új jöhet szóba. Építős a lelkem, úgyhogy AutoCAD-ezne éjjel-nappal rajta, ez az egyetlen kérése, hogy az fusson rajta jól. Néztem ezt a Fujitsu A514-et, amit itt olvasgattam a vége fele, de a procija nekem mintha ehhez kevésnek tűnne.

(#99142) Khelben válasza scincole (#99141) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért nem kapsz erősebbet. Autocadre 150-ért gépet keresni olyan, mint Forma1 versenyre 300ezerért kocsit venni.

(#99143) scincole válasza Khelben (#99142) üzenetére


scincole
csendes tag

Ettől féltem, köszi.

(#99144) phobeus válasza Khelben (#99140) üzenetére


phobeus
aktív tag

Koszi!

LG Nexus™ 4

(#99145) p00h


p00h
tag

Sziasztok,

kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
elvileg 1 hónapon belül, de lehet inkább megvenném a héten...
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-200e
(3) Felhasználás?
elsősorban irodai: excel, word, ppt, de szeretnék néha nem a legfrissebb címekkel játszani is. A legfőbb kérdés: ha napi 8-10 órában be van kapcsolva, akkor már érdemes inkább üzleti gépet venni a tartósság miatt, vagy elég lehet egy ugyanannyiért jobb paraméterekkel rendelkező multimédiás gép, mert annak is bírnia kell hosszútávon a terhelést?!
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem a legfrissebbekre, mondjuk mediumon
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
matt, preferáltan 17", de 15" is jó lehet, inkább matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
lesz, de nem sokat fog akksiról menni
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows kell rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
optikai nem feltétel, de előny, ahogy az SSD is, ram legyen inkább minél több: 6-8 Gb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
inkább újat

Nagyon köszönöm!

(#99146) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok!

Az új Dell Inspiron 3542 160-ért mennyire jó választás? Árban kb ez a plafon. Főleg az egyetem miatt kéne az ottani dolgokhoz, tervezőprogramokhoz mellette pedig photoshop, ritkán videóvágás, de az tényleg elenyésző. Ha 1-2 játék elfut rajta az nem hátrány, de alapvetően nem játszani fogok rajta. Ha valaki tud ennyiért jobban az ne tartsa magában. Előre is köszönöm. :)

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#99147) inf3rno válasza Khelben (#99142) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bírom ezeket a hasonlatokat... Emlékeim szerint Ross Brawn 1$-ért vette meg a Honda csapatát, aztán 1 évig sorozatban mindent ők nyertek. ;-)))

Buliban hasznos! =]

(#99148) Ciccuka válasza fungeld (#99146) üzenetére


Ciccuka
veterán

Annyiért nem éppen. 3543 Pentium 3805U és Nvidia 820M-el másfél hónapja volt már újan 90-ért is abból kiindulva.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99149) Ispy válasza inf3rno (#99147) üzenetére


Ispy
veterán

Lehet, hogy annyiért vette meg, de abban is biztos lehetsz, hogy nem annyiba került neki 1 évig a csapat működtetése, szóval semmi gond nem volt azzal a hasonlattal :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99150) Chaser válasza scincole (#99141) üzenetére


Chaser
titán

Inkább 512-est, erősebb a cpu-ja és olcsóbb is. Kicsi pénz kicsi foci, ennyiből ez jön ki. De ha rá tudnád beszélni használtra laptopsystemnél 8560w 4 magos i7-tel, quadro vga-val, fhd kijelzővel 140k.

szerk: Khelben Hát arra gondol amelyiket 160e-ért adják:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.