Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100051) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok.

Laptopot keresek nem átlagos feladatra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Pár heten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. 300.000
(3) Felhasználás? Prezentalas, a helyszínen a rajzok javítása ( alplan, cinema4D) Excel , levelezés, és játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-16inch, FullHD IPS a rajzolás miatt hajlok a nagyobb méretre.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Kocsival utazom ölbe max levelezek, rajzolni nem lehet ölbe , és úgy hogy rángat a vonat, autó.
(7) Operációs rendszer? Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Nem mérvadó 256 GB memória elég rajzok, játékok
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Nem tudom hasznalt is lehet de garancia legyen ra.

Nekem a kijelző es a videó kártya a legfontosabb a rajz progik a tesztek alapján jól elmennek GTX 950 m en vagy 960m en. A kijelző amitől jobban félek, tartós, tűéles, mindenféle gyerek betegségtől mentes kellene lennie. Nagyon fárasztó rossz monitoron rajzolni vagy játszani.

Előre is köszi.

Lambi

(#100052) Fsharp


Fsharp
csendes tag

Erről vélemény? Alternatíva? link

(#100053) ricinus13 válasza QwErTy42 (#100050) üzenetére


ricinus13
senior tag

Oké akkor marad a fuji. Azzal úgyis van már tapasztalat mint márka és eddig csupa jó.

(#100054) Khelben válasza Fsharp (#100052) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha az összefoglalót kitöltenéd, tudnánk segíteni.

(#100055) eddhunter


eddhunter
tag

Sziasztok! Húgom most kezdi az egyetemet animáció szakon, így kellene neki egy notebook a következők szerint:
Mikor: októberig
Ár : 250eft
Felhasználás: az adobe termekcsalad összes tagja+ internet.
Sűrűn hordozná, hosszabb utakon néha használná is.
Használt nincs kizárva, de számla mindenképp kell.
Tárhely: min 500Gb
Kijelző max. 15.6
Oprendszer: nem lenne hátrány egy windows, de az se baj, ha nincs.
Köszi
B

[ Szerkesztve ]

(#100056) PandaMonium válasza Khelben (#100054) üzenetére


PandaMonium
őstag

Már megtette, neki ment az E7440 ajánlás.

(#100055) eddhunter: Az Adobe termékcsalád összes tagja? Tehát AfterEffects is? Mert ha igen oda már combosabb CPU vagy GPU kell. Ha viszont csak PS/Illustrator akkor i5-ös U proci már elég lenne. Ez azért fontos mert akkor nyilván ennek fényében ajánlanánk lapost.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100057) eddhunter válasza PandaMonium (#100056) üzenetére


eddhunter
tag

Igen, idővel az ae is szükség lesz neki. Ha ebből a keretből ez nem kivitelezhető, talán 300ig fel lehet tornászni az árat.

(#100058) Khelben válasza PandaMonium (#100056) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ja, látom már, csak nem linkelte be. Én meg már meguntam mindenki után keresgélni...

(#100057) eddhunter : Asus N sorozatban van normális kijelző és erős hardver is. Mondjuk a hordozás már nem annyira erősségük, se a strapabírásuk, se a súlyuk nem intenzív hordozásra való.

[ Szerkesztve ]

(#100059) feloman


feloman
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Maximum 150 eFt
(3) Felhasználás?
Internetezés, internetes játékok, irodai munka
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17,3 méretre lenne szükség, édesanyámnak ezen internetezne, játszana.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Maximum a lakásban lesz áthelyezve egyik szobából a másikba
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows támogatottságú legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új gépben gondolkodtunk.

Dell Inspiron 5749, i3-as processzorral néztem, nem tudom ez megfelelő lenne e, vagy van jobb alternatíva. Sok infót nem találtam erről a típusról sajnos.

Segítségeteket előre is köszönöm!

felo

(#100060) Khelben válasza feloman (#100059) üzenetére


Khelben
nagyúr

Újból nem lesz más, csak az a Dell. A minősége "elmegy" kategória és van rá 3 év garancia. A 17-es méret igénnyel sajnos kizártad a gépek 99%-át.

(#100061) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

lenne hozzátok egy olyan kérdésem, hogy 500 forint körül milyen gamer laptopot ajánlanátok?
jó ér rossz tulajdonságokat kiemelve :) köszönöm

(#100062) Khelben válasza smallmer (#100061) üzenetére


Khelben
nagyúr

Összefoglalót kellene kitölteni.

(#100063) petya900223


petya900223
csendes tag

Sziasztok!

Hosszas tanakodás és utánajárás eredményeképpen két laptop között vacilálok. Nem tudok dönteni:

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/acer/Acer_Aspire_V_Nitro_VN7-791G-52S8_Intel_Core_i5_4210H_8GB_1TB_NVIDIA_Linux_Fekete_NX-MUQEU-019_17639.html

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/asus/ASUS_G551JW_CN214D_Intel_Core_i5_4200H_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_G551JW-CN214D_18357.html

Video- és zeneszerkesztésre használnám főleg őket.

A segítséget előre is köszönöm!

(#100064) Khelben válasza petya900223 (#100063) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus. Az Acer sem rossz gép, a hűtése pl. tök jó, de amúgy belül nagyon igénytelen és nagyon műanyag.

(#100065) petya900223 válasza Khelben (#100064) üzenetére


petya900223
csendes tag

köszönöm :)

(#100066) hobbitka_


hobbitka_
tag

Sziasztok, köszi előre is a tippeket.
(plusz szempont, hogy csajnak lesz, azaz a külcsíny is fontos :) )

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jelenleg
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180e
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Office sok megnyitott ablakkal és böngésző sok ablakkal. Fotószerkesztés online programokkal.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13 col körül, felbontás: min 1440 x 900
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz, ezért a súly is fontos. A hordozás közbeni használat kevésbé jellemző, de jó, ha több, mint 4 óráig bírja az aksi.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
RAM: min 4GB, SSD nem fontos, optikai meghajtó (DVD) nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Kamera kell bele
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Számlás legyen, az a fontos. Lehet használt.

(#100067) karesz13


karesz13
csendes tag

Sziasztok!
A helyzet az,hogy gépet szeretnék venni.A költségvetés 200000 Ft de nem igazán tudom mi legyen mert sajna nem értek hozzá.Leginkább játékra és filmezésre szeretném használni.Azt nem tudom,hogy vegyek a Hardveraprón egy használt gépet (ha igen melyiket ajánlanátok)Vagy kizárólag újat szabad és ha így van hol érdemes.Talán annyi hogy ha használt a gép gondolom nem lenne rossz ha van rá még gari.Nem zavar ha itt ott karcos meg nem megy 2 napot akku-ról,csak sajna tényleg nem értek hozzá.Előre is köszönöm a segítséget!Ja és ha dög nagy sem baj mert az autó cipeli nem én.

[ Szerkesztve ]

(#100068) Mikulásbá válasza smallmer (#100061) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha nem sürgős,várd meg a G752-t,október-november körül érkezik.Olyan 500 ezer körül lesz az alapár.

(#100069) Zombye


Zombye
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!

Íme az "igénylistám".

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Bruttó 160 000 - 200 000 HUF
(3) Felhasználás?
Tanulás, Office, minimális játék, semmi grafikus intenzív dolog.
(4) Ha játékra is használnád:
Nem szempont. Minimálisan használnám játékra, és akkor is régebbgi játékok futnának alacsonyabb 1024x768 illetve a kijelző képarányának megfelelő felbontás

(5) Kijelző mérete, felbontása fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 14 vagy 15.6 col.
- Mindenképpen matt.
TN is jó lenne, gyengénlátóként nem releváns a nagy felbontás illetve a nagy betekintési szög. OK, nem kapálódzom, ha ennyi pénzért ISP-s paneles notit is kapok, de ez nem szempont.
Csak ne legyen tükröződős, mert az számomra már nagyon zavaró.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Egyelőre hetente 1-2 alkalommal lesz hordozva, de elképzelhető, hogy később napi szinten is cipelnem kell majd a masinát. Út közben nem tervezem használni.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
OP rendszer nélküli gép is megteszi, van egy bontatlan OEM Windows 8-am amit a samsung SSD-mhez kaptam.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 4 giga ram. Optikai meghajtóra nincs szükségem alapban, de nem baj, ha van.
Én mindenképpen SSD-t szeretnék. (120 GB) Akár úgy is, hogy Alapban HDD-vel adják a masinát, de azt lecserélik nekem SSD-re, úgy, hogy a HDD-t is megkapom, azt be tudom rakni egy külső házba. Ez nyílván feláras történet, de ezt bevállalnám.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Fontos lenne, hogy 3-4 évig kiszolgálja az igényeimet, szóval erősen hosszú távra tervezek, így örülnék egy hosszabb garanciális időszaknak akár úgy is, hogy ráfizetek...

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép lenne az igazi.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#100070) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.
Az alap dolgokon már átrágtam magam.
Asus N551JW szériából kinéztem a CN062D-t , aztán tegnapra elfogyott minden bolt kínálatából (illetve össze-vissza ingadozott az ára..)
Alternatívaként maradna az N551JW-CN067D bár igazából nem látok teljesítmény-felszerelésbeli különbséget a kettő között..
Lehet tudni, hogy mi a különbség a kettő közt? Felkutattam pár oldalt, de nem igazán találtam róla érdemi információt..
(Ha jól tudom főleg a merevlemezben lenne különbség)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#100071) adamklein94


adamklein94
csendes tag

Dell Vostro 5470-ről vélemény?

Intel® Core™ i5-4210U 1,7
8 GB DDR3
nVIDIA GeForce GT 740M 2GB

Netezni, filmezni, monitorra rákötve programozni, webszerkeszteni, néha egy kis játék (nem komolyak).

Vagy esetleg alternatíva erre? Max. 200 000-ig.

(#100072) PandaMonium válasza karesz13 (#100067) üzenetére


PandaMonium
őstag

Az összefoglalót töltsd ki.

(#100069) Zombye: Ilyen célokra (főleg ha majd tényleg sokat cipeled) egy üzleti gép volna az igazi, de azt újonnan ennyiért nem fogsz kapni. Így marad a Fuji A514, vagy ha az nem tetszik akkor konzumer lehetőségek maradnak: Dell Inspiron 5558 aminél ha kicsit rádobsz lesz FullHD IPS paneles verzióban, vagy egy Asus K501.

(#100071) adamklein94: Az, hogy ne vedd meg. Neked is Asus K501 vagy Inspiron 5558 ennyiért az ajánlott (az Asus jobb játékra, az Inspironban IPS kijelző van).

What I cannot create, I do not understand

(#100073) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Videós munkákhoz keresek megbízható és erős laptopot jó grafikus kártyával, aminek viszonylag korrekt hűtése van, de mellé mégsem egy immobilis dög és talán még csinos is.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#100074) Khelben válasza Zombye (#100069) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450-et nézd meg, ssd-t utólag érdemes venni.

(#100075) karesz13 válasza PandaMonium (#100072) üzenetére


karesz13
csendes tag

Köszönöm a segítséget!Többek az Asus-t ajánlották.Abból több is van fent a Hardveraprón még garival és vannak köztük kifejezetten Gamer gépek.Asus n550jk,G551JM,ROG G551J.Ezek megfelelő gépek lennének

(#100076) Chaser válasza --Disztroj-- (#100073) üzenetére


Chaser
titán

Összefoglaló:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100077) PandaMonium válasza karesz13 (#100075) üzenetére


PandaMonium
őstag

A hsz. nem neked szólt, hanem az említetteknek. A rád vonatkozó része csupán annyi volt, hogy töltsd ki az összefoglalót.

(#100074) Khelben: +1 a Probook-ra, az valahogy kiment a fejemből ajánláskor. :B

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100078) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok, szerintetek a következők közül melyiket válasszam?
(Elsősorban irodai munka+lightroom+játékra (ez csak alkalomadtán némi fps-t jelent) kellene a gép az ár 250 max (nagyon max 300k))

1. Asus

2. ŐŐŐ ide nem tudom mit akartam :D :(

3. Dell

4. Asus

5. Acer

6. HP

Válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#100079) PandaMonium válasza Tepsifüles (#100078) üzenetére


PandaMonium
őstag

Többet tudnánk segíteni ha te is kitöltenéd az összefoglalót, de a listádból a Probook és a Zenbook a két valamire való gép, a többi felejtős.

What I cannot create, I do not understand

(#100080) Khelben válasza Tepsifüles (#100078) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Probook messze kiemelkedik a mezőnyből, már ami a minőséget illeti. De nem venném 1366x768-as kijelzővel, amikor 280ért van fullhdval is.

(#100081) adamklein94 válasza PandaMonium (#100072) üzenetére


adamklein94
csendes tag

Köszi. Az Asusról egy link esetleg?

(#100082) Unteroff válasza Khelben (#99949) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Tegnap kérdeztem, hogy milyen laptop lenne számomra jó, és a Asus K501LB-es sorozatot ajánlottátok. Kérdésem, a X555LB sorozattal mi a helyzet? Azon kívül, hogy nem FHD, viszont olcsóbbak, és mindenhol kérhető +4Gb, vagy már alapból 8Gb RAM-al? (Ha jól néztem, az 501-esnél csak 4-et támogat, és itt nincs memória bővítésre lehetőség) Ugyanazt a procit (i3-5010U) és VGA-t (940M) írja és a K501-est a hivatalos oldalon se találom meg (kifutott volna?).

Előre is köszönöm a válaszokat!

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#100083) phgergo válasza Unteroff (#100082) üzenetére


phgergo
aktív tag

Egy szokatlan kerdessel allok elo most nektek. Mostansag gondolkodom egy jatekos laptopban, de nem tudom eldonteni mi legyen. Izgatja a fantaziamat az Alienware fele gepek, de ilyeneket csak hasznaltan vennek. ( kulfoldi oldalrol ) Ez kb 200-220.000 Ft lenne. Ezekre garancia nem nagyon lenne, de ahogy tudom ezek nem nagyon mennek tonkre. Namost ha nem nezzuk a garit, szerintetek jobban megerne itthon boltbol venni gepet, vagy kulfoldrol Alienwaret. Tudom sokunk ockodik a kukfoldi vasarlassal, de nemtudom mennyivel jobbak alien gepek, mint a mostani tucat " gamer " gepek. Kivancsi vagyok ki mit gondol. Bocsi, nem valaszuzikent akartam.

[ Szerkesztve ]

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#100084) Tikakukac válasza phgergo (#100083) üzenetére


Tikakukac
titán

200k-ból nem nagyon értem miért kell az AW, a nyilvánvalón kívül ugye. Mert ennyiért amit kapsz azt agyonverik a nem AW-k az biztos.

de ahogy tudom ezek nem nagyon mennek tonkre

Ááá nem. Dehogy. Csak ritkán. De olyankor mondjuk 3 alaplap és 4. vidkari megy beléjük, ami nem gariban olyan 1-1-1.2 milla.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100085) Devily válasza Unteroff (#100082) üzenetére


Devily
tag

Az X sorozat ASUS-éknál a belépő kategória. Igaz, hogy a benne lévő hardver papíron jól néz ki, de a gép összeszerelésének minősége, az anyaghasználat viszont nem jó. Vékony műanyag borításba csomagolták a vasat. Ezen felül a hűtésnél alkalmazott megoldás is eltér a két gép között.

Ezzel szemben a K501-es fém borítást és minőségi összeszerelést kapott. A gép egyben van, nem recseg, nem ropog. Itt olvashatsz egy kimerítő, magyar nyelvű tesztet is a masináról. A memória is bővíthető. 4GB DDR3 (1600MHz!!! Az általad linkelt oldalon ezt elírták) memória van az alaplapra forrasztva és e mellé további, maximum, 8 GB memória pakolható 1 foglalatba. Továbbá M.2 SSD hely is van a gépben.

Szerk.: A K501-ben nincs DVD meghajtó. Ez esetleg fontos különbség lehet, de akkor sem ajánlott az X555LB

[ Szerkesztve ]

(#100086) meili


meili
tag

Sziasztok!
Volt egy Lenovo B590-es laptopom az alábbi paraméterekkel:
- Intel Core i3-3110M 2.40GHz processzor
- 4GB DDR3 memória
- 500GB merevlemezzel
- Intel HD Graphics (2/3/4/5000) integrált videokártya

Ehelyett szeretnék vásárolni egy másikat, úgy néz ki, hogy szintén Lenovo lenne.
Mivel az előzőt kicsit lassúnak éreztem, az alábbit néztem ki:
[Lenovo G510 Black 59-433053 FD]
Paraméterek:
- Core i5-4210M (2600 MHz) processzor
- 4GB DDR3 memória
- 1000 GB merevlemez
- 2018 MB AMD Radeon R5 M230 videokártya

-Ez a gép érezhetően nagyobb teljesítményt fog nyújtani a korábbinál?
-Minőségre milyen a G510 a B590-hez viszonyítva? Éreztem a B590-nél, hogy finoman szólva nem csúcsminőség, de azért elvoltam vele.
-Ha az előzőt 120.000 Ft-ért vettem kevesebb, mint egy éve, akkor itt a 155.000 Ft arányos ár a plusz teljesítményért?
-Miért van az, hogy a legtöbb helyen olyan i5-ös procikat találok Lenovo laptopokban, amiknek a típusvégződése U? Ahogy láttam, ugyanolyan elnevezéssel az M-esek erősebbek. Egyébként mi a különbség az U és az M között?
- Az AMD videokártya miatt kell aggódnom, vagy megfelel?

(#100087) deved111


deved111
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximálisan 400e Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Játékra használnám igazából és az egyetemre elengedhetetlen lenne egy megbízható számítógép (mert a mostani bármelyik másodpercben lefagyhat)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Diablo 3, NFS (az új), Fallout 4 akár a Battlefront. Szeretném ezeket nagy felbontásban futtatni, lehetőleg szaggatás mentesen.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17' v. 17.3' Felbontás: FullHD inkább matt de a fényes nem nagy hátrány, IPS lenne a legjobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva a gép nem lesz sokat és igen tudom itt jön hogy vegyek asztali pc-t de ezt hely hiányában nem tehetem meg.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem számít, SSD nem lenne rossz de drága azt tudom, 1TB HDD meg majdnem az összesben van
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Semmi
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép, garancia

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#100088) Khelben válasza meili (#100086) üzenetére


Khelben
nagyúr

Felejtsd el ezt a gépet, elavult, drága és gagyi, a garanciája meg nem megbízható. Nézz egy Asus K501-est helyette.
Az M-es cpu erősebb valamivel, mint az U-s, de többet is fogyaszt és jobban melegszik, ami az ilyen olcsó gépekben sokszor problémát jelent hűtés területén.

(#100087) deved111 : Asus N751, G751, esetleg valamelyik 17-es MSI gamer gép, utóbbiaknak a belseje jó (hűtés, megbízhatóság) de a külsejük finoman szólva bazári és nem is túl igényes az összeszerelés (néhány lötyögő gomb, csillogó műanyagok, ilyenek).

[ Szerkesztve ]

(#100089) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Sziasztok!

Ismerős gépvásárlás előtt áll és ebben kérném a segítségeteket, hogy mit ajánlotok. Előre is köszi! :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120-180e Ft között
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Word doksik szerkesztése, képek, nézegetése, internet, zenehallgatás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6, a többi lényegtelen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nem ártana ha lenne benne ssd meg némi tárhely a multimédiás tartalomnak
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs semmi spec. igény
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

(#100090) Khelben válasza Lengyi (#100089) üzenetére


Khelben
nagyúr

Fujitsu A514 ssd-vel 136.000 körül kapható. Ha kicsit többet szánsz rá, akkor 195k körül van a Dell 5558 fullhd ips kijelzővel, ami képnézegetésre, filmnézésre jóval jobb lenne.

(#100091) meili válasza Khelben (#100088) üzenetére


meili
tag

Miben nyilvánul meg, hogy elavult?
Ez alapján a processzora még gyengébb is, mint ami az előző gépemnek volt.
Vagy akkor 150-160 ezer forint környékén milyen gépet ajánlanátok i5-ös procival otthoni felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

(#100092) Khelben válasza meili (#100091) üzenetére


Khelben
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy a 2 cpu egyforma teljesítményű, cserébe az 5010U 15W-ot eszik a 3110M 35 wattjával szemben. Ennyivel kisebb a melegedése is. Összefoglalót nem töltöttél ki, így nem tudjuk, mire kell a gép. Lehet, hogy még sok is lesz neked ez a cpu.

(#100093) Mikulásbá válasza deved111 (#100087) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy már írták a legokosabb választás a G751JY lenne,az alapgép 430 ezer körül volt,hátha akad még valahol.Ebben 1 TB HDD,8 GB RAM,GTX980M/4GB,4700HQ proci van,17.3" full HD IPS kijelzővel.
Ez még nem G-Sync-es,de ha csak a gép monitorját használod,nem olyan nagy gond.SSD-t később tudsz bele tenni,olcsóbban,mintha gyárilag lenne benne.

(#100094) deved111 válasza Khelben (#100088) üzenetére


deved111
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Igazából a helyzet az az, hogy egy olyan helyen dolgozom ahol nagyon jó áron hozzá jutnék egy két laptophoz és ezek közül tudnék választani, véleményed szerint melyikkel járnék a legjobban?

- Toshiba Qosmio X70-B-10T

-Acer Aspire Nitro NB VN7-791G-7775

-TOSHIBA Satellite P70-B-10T,

-Dell Inspiron 5758

-LENOVO IdeaPad Z70-80

(#100095) Khelben válasza deved111 (#100094) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Qosmio-t nem ismerem. A VN7 nem rossz gép, de full műanyag, a játékos gépek belépő szintje és nem túl megbízható. Sattelitet szintén nem ismerem személyesen, de a tesztek alapján nem túl jó választás. Lenovot mindenképp kerülném. Dell 5758 meg nem lenne rossz, de ha jól rémlik, csak 920M-mel van, ami egy integrált HD4600-nak felel meg, tehát se játékra, se semmire nem alkalmas.
De egy Asus G751 ezekhez képest teljesen más szint.

[ Szerkesztve ]

(#100096) meili válasza Khelben (#100092) üzenetére


meili
tag

Rendben, akkor itt van egy összefoglalós igény:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 150.000 - 160.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
- Otthoni felhasználás, böngészés, full HD filmek lejátszása HDMI-n keresztül TV-n, szoftverfejlesztés (nem grafikaigényes). Játék nem.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Előző gépem matt volt, de szerintem ellennék a fényessel is.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Utazás közben nem használnám, lakáson belül hordozva, illetve amikor utazok, magammal vinném.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Nem szükséges oprendszer.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- HDD. SSD nem kell, esetleg később bővítem. Szerintem elég a 4 GB RAM.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI kell, esetleg webkamera is.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Hosszabb garancia miatt (legalább 2 év) csak új.

A korábban részletezett gépemmel (i3-3110M) előfordult olyan, hogy HDMI-n fullHD-ban továbbított film beszagatott, ekkor inkább újraindítottam a gépet. Nem hiszem el, hogy egy ilyen procinak megterhelés a fullHD film.

(#100097) Lengyi válasza Khelben (#100090) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Köszi szépen! Esetleg egy ssd nélküli alternatívát is tudnál ajánlani ebben az ársávban?

(#100098) ElDiabloo


ElDiabloo
senior tag

Az ASUS K501LX-DM116D konkrétan elfogyott az egész országból ?? Csak a radium.hu-n láttam még, de róluk túl sok rosszat hallottam.. Addig bizonytalankodtam, hogy már sehol se kapni. :(

(#100099) Newsi válasza Khelben (#100029) üzenetére


Newsi
újonc

Még egy utolsó kérdés, és tényleg hálásan köszönöm az összes segítséget. Mit gondolsz arról, hogy Fujitsu A514 helyett Fujitsu A512 legyen?

(#100100) Chaser válasza ElDiabloo (#100098) üzenetére


Chaser
titán

Biztos kiurultek a nagykerek de lesz ujra.

Szerk: Newsi: cpu-ban sokkal erosebb, olcsobb is. Kifuto szeria ezert nincs kulonosebben ajanlva. Ha fontos az erosebb vga es jobb uzemido akkor 514-es.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.