Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99751) QwErTy42 válasza OnlineWolf (#99750) üzenetére


QwErTy42
addikt

Sajnos már nem lehet kapni de a Fujitsunak volt egy sokkal jobb gépe ennyiért az E554 FHD IPS verziója 4. gen i5 M-mel 280 ezerért. Erre a célra elég jó lett volna.
Annak a minősége ér fel egy 6-os Probookkal.

Sajnos az Acer Nitro nem igazán áll a helyzet magaslatán hűtés és anyagminőség terén egy üzleti géppel összevetve. Otthoni asztali gépnek 15 fokos szobába tök jó lehet.

A felhasználásra egy FHD IPS kijelző lenne az ideális, egy olyan gépben, ami nem esik szét a napi hordozástól.
Ilyen, ennyiért nem nagyon van. Vagy a kijelzőből veszünk vissza, vagy a gép minőségéből.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#99752) OnlineWolf válasza QwErTy42 (#99751) üzenetére


OnlineWolf
tag

Valóban az Acer-t utólag én is törölném, de úgy voltam vele ha már leírtam vállalom a felelősséget de azért odaírtam hogy a felső az amire én gondoltam.

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99753) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Az a helyzet a 110 már nem 10-zel hanem 40-nel van fölötte, ugyanis ha láttátok az olcsóbb belinkelt gép 70ezer. Erre van most pénz, a 110-est csak egy hónap múlva lehetne megvenni. Ez igaz a 100ezerre is. Nézegettem 80-ig a notebook.hu-t, csak ez a gép ami nem N szériás intellel van szerelve. Mivel azokhoz ennyiért gyakran még windows-t is adnak ha jól sejtem az egy szar. A 2 giga ram nem nagy gáz, azt később lehet bővíteni (gondolom, bár ki tudja milyen galádságot követnek el ezek a gyártók)

https://tinyurl.com/rasoapro

(#99754) trol75


trol75
tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni laptop vásárlás ügyében.
Volt egy Fujitsu Lifebook AH502 2éves újonnan vett laptopom amit most eladtam.

A laptopból maradt alkatrészek (amit ha lehet szeretnék az újban is használni):
- Kingston SSDNow V300 120GB SSD
- 1 db 4GB-os Kingston 1600Mhz memória.
- 1 db HDD caddy

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (max 110.000)
(3) Felhasználás? (internetezés,letöltés,irodai munka,néha videó vágás)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszanék vele
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Maximum 15.6" , de lehet kisebb is. Matt kijelző
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten munkahely és haza, utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 500GB is elég, RAM minimum 4GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új és használt is szóba jöhet

Az itt ajánlott Fujitsu LifeBook A512-ra érdeklődtem egy boltban, ott majdnem lehurrogtak, hogy mit akarok ilyen elavult régi gépet, aminek nem igazán jó a szerviz háttere sem.

Használt fronton szétnéztem alfa156-nál, tőle már elég sok laptop-t (főleg Thinkpad-ot), illetve asztali gépet vásároltam, mindig nagy megelégedéssel.

Ezek voltak szinpatikusak:
HP Elietebook 8560P (83.990 Ft AMD Radeon HD 6470M 1 GB GDDR3)
Dell Latitude E6420 (84.990 Ft)
Lenovo Thinkpad T520 (89.900 Ft)
HP ProBook 6470b (102.990 Ft 8GB RAM)
HP Elitebook 8470P (109.990 Ft)

A Thinkpadokat ismerem minőségre a többihez még nem volt szerencsém.

Várom segítségeteket.

(#99755) Khelben válasza QwErTy42 (#99751) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sajnos az E sorozat közelebb van a 4-es Probookhoz, mint a 6-oshoz. Nálunk, mint írtam, E754-esek vannak ügyintézői gépnek, eszembe se jutna azt választani egy 6-os Probook ellenében, akármilyen IPS is a kijelzője (mondjuk ezeknek csak HD TN). Egyetlen előnye, hogy vékony és könnyű, de se a billentyűzet, se a ház nem üti meg a "kéne" szintet.

(#99754) trol75 : bármelyik felsorolt használt gép jobb választás az A512-nél, hiszen legalább 2 kategóriával feljebb fociznak. Az A512-t és 14-et azoknak ajánljuk, akik 110-ért mindenáron új gépet akarnak. Szükségmegoldások.

[ Szerkesztve ]

(#99756) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hét
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150e
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) néha régebbi stratégiai játék, egyszerű videóvágás, netezés
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? néha
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win7, esetleg linux, de nem kell hogy legyen hozzá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új

Ennél van szerintetek jobb ajánlat?
dell 3543

(#99757) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Pár hete egyetemi CAD-hez ajánlottátok a Dell 5558-at FHD kijelzővel. Holnap meg kellene venni, a kérdésem csak az lenne hogy 200 környékén még mindig ez a legjobb választás? Egy 920M biztos elég lesz tanulni?

(#99758) Khelben válasza pana0017 (#99757) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, mi a gépigénye a CAD-nak, ha erősebb vga kell és elég a TN panel, akkor kapsz ennyiért fullhd-s Asus K501-et 950M-mel is.

(#99756) jackbacsi87 : ha hozzátennél 10k-t, lenne fullhd kijelződ és erősebb vga-d, fém házban.

[ Szerkesztve ]

(#99759) jackbacsi87 válasza Khelben (#99758) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

köszi a tippet!
150e-t azért írtam, mert általában úgyis kicsit fölé sikerül lőni, a dell is 160, szóval nem kell hozzátenni. :C

[ Szerkesztve ]

(#99760) QwErTy42 válasza trol75 (#99754) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pont hogy a Fujitsunak az egyik legjobb a szerviz háttere és a gépei között is igen alacsony a meghibásodás.
Úgy látszik, hogy a boltban az eladó a pékáru részlegről érkezhetett, mert annyit ért a dolgokhoz...

Ahogy lentebb is írták azok a használt gépek komolyabb megoldások. 2-3 éve lazán belekerültek 300-400 ezer forintba.
Dedikált VGA-val nem vennék üzleti gépet. Nem mindegyiknél szerencsés konfiguráció.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#99761) Rockybro


Rockybro
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném: olyan notebookot keresek, ami
- 100-150 ezer Ft között van
- mindennapi használatra: netezés, filmnézés, egy-két kisebb igényű, régebbi játék
- strapabíró, elviseli a kisebb-nagyobb fizikai behatásokat :B
- elég sokat lenne hordozva
- mostani vásárlás lenne
- minimum 14"-os képernyőjű

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#99762) Khelben válasza Rockybro (#99761) üzenetére


Khelben
nagyúr

Strapabírás ennyiből csak használt géppel lesz, az is jöhet?

(#99763) OnlineWolf válasza Khelben (#99758) üzenetére


OnlineWolf
tag

Te jó ég CAD programhoz mit ajánlottál... Csak szólok hogy nem Renderelés fog folyni rajta! 5558 azért is jobb mert nagyobb a memóriája ami kelleni fog. CAD programok processzort igényelnek nem GPU-t, CAD != 3ds Max, Maya, ez esetben inkább jobb a kisebb VGA nagyobb rammal és még nem is fog melegedni annyira mint a 950m! A garancia is több a DELL-nél.

(#99757) pana0017^^

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99764) szabonagyur válasza OnlineWolf (#99763) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elolvastad a teljes kommentet okoska? Oda van írva egyértelműen ha kell VGA erő akkor azt ajánlott venni és a kolléga nem ismeri, hogy mi program igénye.

Rossz nézni cicuka és társai vak ajánlásait...

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99765) Khelben válasza OnlineWolf (#99763) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak szólok, hogy ugyanaz a cpu van benne, mint az 5558-ban, a memória meg bővíthető. A 3d-s autocadhez meg vga is kell, ugyanis az nem más, mint renderelés :)

Ciccuka, te vagy az? :D

[ Szerkesztve ]

(#99766) Bkrisz9 válasza OnlineWolf (#99763) üzenetére


Bkrisz9
őstag

megelőztek

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#99767) OnlineWolf válasza szabonagyur (#99764) üzenetére


OnlineWolf
tag

Nem volt jó hozzáállás, kevesebb ram több videóval csak azért mert "nem tudom" nézd meg ezt is hátha megtetszik és megveszed és majd csalódsz mert a program igénye nem ez.

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99768) OnlineWolf válasza Khelben (#99765) üzenetére


OnlineWolf
tag

Tudod mi az a renderelés? :D használtál már 3ds Maxot? vagy Autodesk eszközt? Igen tudom hogy a processzor ugyan az!

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99769) OnlineWolf válasza pana0017 (#99757) üzenetére


OnlineWolf
tag

Milyen egyetem? Műszaki? Építész? Nem mindegy milyen CAD program, én műszakira járok és találkoztam az építészeti és a villamosmérnöki/gépészmérnöki programokkal.

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99770) szabonagyur válasza OnlineWolf (#99767) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit csalódik? Hülyeséget beszélsz. Ha valaki CAD-hez keres gépet csak tudja mi a gépigénye ;)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99771) OnlineWolf válasza szabonagyur (#99770) üzenetére


OnlineWolf
tag

Attól hogy CAD programot használ nembiztos hogy tudja is hogy mi zajlik mögötte, nem lehet mindenki programozó vagy informatikai mérnök.

CAD program az tág kör rákérdeztem feljebb mivel foglalkozik. nem mindegy hogy alagzatok és objektumok százezreivel tervez egy mechatronikai eszközt, vagy épületet amit renderelni is szokás sőt kérik a felsőbb évesektől.

Ja és már szinte alig van olyan egyetemi program ami 8 GB alatt kellemesen fut!!!! (és a bővítés +10 ezer Ft)

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99772) Khelben válasza OnlineWolf (#99771) üzenetére


Khelben
nagyúr

3D cad-re kell a vga, ezt írja minden kapcsolódó fórum. Tudom, hogy te okosabb vagy azoknál, akik ezzel dolgoznak, de attól még ez tény.

(#99773) OnlineWolf válasza Khelben (#99772) üzenetére


OnlineWolf
tag

Igen? Ez sztereótipia gyanús, pl Altiumhoz kell VGA? Eagle? Ezek mind CAD programok....

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99774) Gergosz2 válasza OnlineWolf (#99771) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ha tudja a gépigényt szerintem nem igen érdekli mi folyik a háttérben .

Ja és már szinte alig van olyan egyetemi program ami 8 GB alatt kellemesen fut!!!! (és a bővítés +10 ezer Ft)

Matlabot és Simulinket is eddig gond nélkül futtattam az itthoni gépemen amiben 6gb RAM van, a notimon is amiben 4gb van.(n550jk cn482d).

Eagle persze, hoy CAD, de ahhoz tényleg nem kell VGA. Minek is, hiszen semmi 3D nincs benne.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99775) Khelben válasza OnlineWolf (#99773) üzenetére


Khelben
nagyúr

Idézném az eredeti hozzászólást (én nem voltam lusta kikeresni)

(3) Felhasználás? Math Cad, Auto Cad, Auto Cad civil3d, AxisVM

Ezt akkor be is fejezhetjük.

(#99776) szabonagyur válasza Gergosz2 (#99774) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát igen a magyar egyetemi oktatás olyan magas szinten megy, hogy egy átlagos gépen, 4 GB memóriával már tanulni sem lehet, több ezer elemes dolgokat rajzolnak az emberek, megtelítve 8 GB memóriát..:D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99777) OnlineWolf válasza Gergosz2 (#99774) üzenetére


OnlineWolf
tag

Matlab... A mondatom első fele nem zárja ki a KÍVÉTELEK létezését. De azért megnézem hogy tervezel ArchiCAD-ben 4 gb ramból egy koplett épületett minden követelménnyel... Úgy hogy közben teljesen nyugodt vagy (a program BUG-jait is leszámítva).

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99778) Tikakukac válasza OnlineWolf (#99769) üzenetére


Tikakukac
titán

Mákod van, itt ülök most 6 mérnökkel. És mi nem csak találkoztunk velük, hanem használjuk is őket.

Ja és már szinte alig van olyan egyetemi program ami 8 GB alatt kellemesen fut!!!!

Itt az egyik srác olyat sikított, hogy azt egy 5 éves kislány a vattacukros előtt sem tudná überelni. Maradjunk annyiban, hogy egyetemre 4 magos noti és 16 giga ram, asztaliban 2*8mag és 64GB a minimum. A hülyék meg mi vagyunk, hogy core2 és 4 GB rammal elvagyunk, mert valamiért mifelénk MSc-re is havonta egyszer kell komolyabb gép. Biztos a levegő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99779) Rockybro válasza Khelben (#99762) üzenetére


Rockybro
tag

Nem, újat keresek. De elég lenne annyi, hogy mondjuk az árban hasonlóak közül egy kicsit jobban bírja a fizikai terhelést, akár egy jobb vázszerkezet vagy egy megbízhatóbb tengely (vagy csukló, nem tudom, hogy szokták nevezni) miatt. Tehát csak relatív strapabíróságot keresek.

Köszönöm!

(#99780) OnlineWolf válasza Khelben (#99775) üzenetére


OnlineWolf
tag

Én is lezárnám a program követelménye: http://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD-2016.html
http://knowledge.autodesk.com/support/autocad-civil-3d/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/System-requirements-for-AutoCAD-Civil-3D-2016.html
Mint lehet látni hogy leszarják a rammokat és erőltetik a 2-4 GB VGA-t... (szarkazmus)

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99781) Gergosz2 válasza OnlineWolf (#99777) üzenetére


Gergosz2
veterán

és ki mondta, hogy ő ArchiCad-ban akar komplett épületet tervezni? És azt, hogy én? :)
Egyetemre teljesen felesleges erőművet venni.

(#99776) szabonagyur

De nem értem megint min megy a Vita. A srác csak annyit írt, hogy CAD progihoz kell neki gép, kicit bizonytalan volt, hog kevés lesz a 920M és kész. Gondolom azért tudja, hogy milyen CAD progit szeretne futtatni és gondolom sejti, hogy az milyen gépet igényel.

(#99778) Tikakukac
+1

Barátom ezer éves pentium dualcore os lenovo gépén 4gb ram társaságában simán meg y Matlab, simulink meg ami neki kell. Lehet néha kell egy kicsit várni de megy és kész. Ugyanígy itthon egy HP 630 C1M13EA -n is simán elmegy egy SolidEdge.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99782) OnlineWolf válasza Tikakukac (#99778) üzenetére


OnlineWolf
tag

Oké, mint feljebb megkérdeztem milyen mérnök... Köztetek van sikító építész? Nem hiszem!!!

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99783) szabonagyur válasza Gergosz2 (#99781) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne zavarjon, hogy ezt írtam le én is, hogy megtudja nézni mi az igénye és választ a kettő közül.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99784) Tikakukac válasza OnlineWolf (#99782) üzenetére


Tikakukac
titán

Szopi, húgom az.

Teljesség igénye nélkül: 2 mérnök infó, villamos, gépész, építész és egy fél közlekes.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99785) Gergosz2 válasza szabonagyur (#99783) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem láttam :/
Akkor viszont +1 neki :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99786) OnlineWolf válasza Tikakukac (#99784) üzenetére


OnlineWolf
tag

Akkor még nem járt a PTE Műszaki és informatikai karon....

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99787) Tikakukac válasza OnlineWolf (#99786) üzenetére


Tikakukac
titán

Szutykos BME-s mindenki, ez van.

Ettől függetlenül tényleg nem érdekel ki kinek mit ajánl. De azért az már tényleg nagyon böki a csőrömet, hogy emberek tömegével jönnek be napról-napra, hogy hát 8GB ram elég-e egyetemre, meg nem-e kevés az i7U. Én örülök neki a legjobban, mert a fizetésem nagy része ebből van. De a kényszeres túlvásárlással nem lesz jobb az az átlag.

OFF end.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99788) OnlineWolf válasza Tikakukac (#99787) üzenetére


OnlineWolf
tag

Jó nekik ott nem buktatnak azért mert a tanárnak olyanja van. (Én villamos mérnökhallgató vagyok, dez ismerőseim mind építészek)

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99789) szabonagyur válasza OnlineWolf (#99788) üzenetére


szabonagyur
félisten

Légyszíves fejezd be az OFFolás, nagyon nem kéne. Van 2 gép, majd választ közüle, hogy mi tetszik neki vagy mi kell.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99790) OnlineWolf válasza szabonagyur (#99789) üzenetére


OnlineWolf
tag

Befejeztem! :))

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99791) x_o_n


x_o_n
veterán

Üdvözlet

Egy kedves ismerősömnek szeretnék segítséget kérni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-Most lenne aktuális
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-1500-1600eu Német országban vásárolnák
-450-500ezer huf kb
(3) Felhasználás?
-Játék, zeneszerkesztés, multimédia
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-Hd ets2,BioShock,cod,NFS, civ,gta
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-17,3
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-Ritkán, inkább lakáson belül
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-Windows 7,10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-256gb SSD(esetleg bővítő hely +hddnek), 8-16gb ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával
-Csak új

(#99792) Jazz válasza x_o_n (#99791) üzenetére


Jazz
veterán

Főleg ha már egyszer németben veszed:
Schenker XMG U705 [link]
vagy ennek megfelelője CLEVO P771ZM-G G-SYNC [link]
17" FHD IPS Matt, G-sync. Nagy előnye hogy MXM vidkaris, asztali CPU-s. Azaz nem forrasztott BGA mint szinte az összes noti, és asztali CPU megy bele. Hűtése nagyon jó, nem okoz gondot neki a 80W-os asztali Cpu sem.
A Clevo verziót szinte teljesen csupaszon is kérheted, akár cpu nélkül is (látni fogod az összeállításnál). Árban jobban jársz ha más boltból veszel bele olcsóbban memóriát, CPU-t, SSD-t stb...így jobban kijössz.
Vagy összeállítod az igényeidhez/pénztárcádhoz mérten teljes egészében a hardware-t.

Vagy Asus G751. Ez mobil CPU-s, BGA forrasztott vidkari-cpu, viszont olcsóbb. [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#99793) Mikulásbá válasza x_o_n (#99791) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Megérné még várni egy kicsit (kb.1-2 hónap) ,mert a mostani IFA kiállításon megjelent ASUS G752 akkor már kapható lesz,lehet hamarabb is.Skylake processzorral,GTX 980M-el,DDR4 RAM-mal,G-Sync,17.3" full HD IPS-el,Win 10-el,stb.
Ár-érték arányban még mindig legokosabb gamer gép,sokáig elég lesz az ereje fullon mindenhez.
Ha sürgős,akkor az elődje G751JY ajánlott,az újabb G-Sync-es verzió kell keresni.

Vagy az előttem szóló javaslata is jó,azokat nem ismerem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#99794) Jazz válasza x_o_n (#99791) üzenetére


Jazz
veterán

A G752 is jó vétel lehet ahogy mikulásbá is írta.Igaz ez még nagyobb mind méreteiben, mind tömegében mint a G751. Ha nem riaszt vissz az extrém dizájn és súly, ez is jó választás lehet. A Skylake proci valamivel erősebb, de nem sokkal (játék alatt amúgy sem látnál különbséget, a Haswell is ugyan úgy kihajtja a kártyát). A DDR4 további előny. [link]
Itthon két verzió lesz ebből kezdetben: G752VY-GC067D, G752VY-GC110D. Hogy németbe milyenek azt nem tudom.

free your mind

(#99795) Khelben válasza Mikulásbá (#99793) üzenetére


Khelben
nagyúr

sokáig elég lesz az ereje fullon mindenhez.

GTA5-be már most belehal :)

(#99796) Jazz válasza Khelben (#99795) üzenetére


Jazz
veterán

Dehogy fullad.:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#99797) Khelben válasza Jazz (#99796) üzenetére


Khelben
nagyúr

35 fps nekem kevés. :P

(#99798) trol75 válasza Khelben (#99755) üzenetére


trol75
tag

Szia.

Köszönöm szépen a segítségedet.
Én is inkább alfa használt gépeiből válogatnák.

Ezeket találtam:
HP Probook 6460B (14",I5-2520M,4GB DDR3 1600,320 GB, Intel HD3000) 78.990 Ft
HP Elitebook 8460P (14",I5-2540M,4GB DDR3,320 GB, Intel HD3000) 79.990 Ft
Hp Probook 6560B (15,6",I5-2540M,4GB DDR3,320 GB, Intel HD3000) 79.900 Ft
HP Elietebook 8560P (15,6",I5-2520M,4GB DDR3,500 GB, Intel HD3000+AMD Radeon HD 6470M 1 GB GDDR3) 83.900 Ft
Dell Latitude E6420 (14",I5-2520M,4GB DDR3 1133,250 GB SataII, Intel HD3000) 84.990 Ft
Lenovo Thinkpad T420 (14",I5-2520M,4GB DDR3,320 GB SATA II, Intel HD3000) 85.990 Ft
Dell Latitude E6520 (15,6",I5-2520M,4GB DDR3,250 GB, Intel HD3000)
Lenovo Thinkpad T520 ((15,6",I5-2520M,4GB DDR3,500 GB, Intel HD3000) 89.900 Ft
Dell vostro 3560 (15.6",I5-3210M, 4GB DDR3 1600Mhz, 500GB, Intel HD3000) 99.900 Ft
HP ProBook 6470b (14",I5-3320M, 8GB DDR3 1600Mhz, 500 GB, Intel HD4000) 102.990 Ft

Nekem a T520 valamiért szinpatikus, lehet azért, mert volt egy pár lenovom (x61,T60,T61,T400,R400,R500).
Igaz nem tudom,hogy ez a lenovo minősége olyan-e mint a régiek.
Hp, és Dell prémium gépekkel még nem volt dolgom
Az utolsó gép nem tudom, hogy megéri-e a +10-13e forintot.

Egy kicsit tudsz nekem segíteni, illetve súgni.

Nagyon szépen köszönöm előre is

(#99799) Khelben válasza trol75 (#99798) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem megéri, egy generációval újabb géped lenne. A Vostro-t kerülném, esetleg a többiből ha valamelyik nagyobb felbontású, akkor az is jó vétel lehet.

(#99800) trol75 válasza Khelben (#99799) üzenetére


trol75
tag

Köszönöm a válaszod.

Én is a T520 felé hajlok, csak pici kis szálka a 1366 x 768-as felbontás.
A HP Probook és Elitebook sajnos nem ismerem.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.