Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99251) milan07


milan07
tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt állok. A végső választást két termékre szűkítettem le. Az egyik ez https://www.pcland.hu/asus-x552mj-sx056d?forras=3 , a másik pedig ez http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/asus/ASUS_X555LN_XO252D_Intel_Core_i3_4030U_4GB_1TB_NVIDIA_Free_DOS_Feher_X555LN-XO252D_18290.html . Van köztük 35 ezer forint különbség, ez elég sok, szóval eléggé elgondolkodtató hogy melyik vegyem meg. Az x555-ben tudomásom szerint a videókártya 40%-al erősebb, ez nálam azért előny mert szeretnék a bf4-el multiban is játszani, a tárhely az nem érdekel, a ram mindkettőben ugyanannyi. Szóval már csak az érdekelne hogy az x555-ben kb. hány százalékkal erősebb a processzor, és mennyivel jobb a minősége? Én úgy gondoltam, hogyha az x555-ben legalább 2-szer erősebb a proci akkor inkább azt választom, mert akkor sokáig kifog szolgálni, ha meg nem dupla olyan erős akkor az x552 veszem, mert az asztali gépen is tudok játszani.

(#99252) hurenzon válasza milan07 (#99251) üzenetére


hurenzon
senior tag

(#99253) milan07


milan07
tag

Ismerem az oldalt amit küldtél, néztem én is, de számomra nem egyértelmű hogy akkor most pontosan mekkora a különbség a két proci között. Például eszerint nem sok különbség van köztük: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4030U-vs-Intel-Celeron-N2940

(#99254) Gergosz2 válasza milan07 (#99253) üzenetére


Gergosz2
veterán

Egyiktől se várj sok jót, több tabos netezés is megfingatja majd.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99255) Chaser válasza hurenzon (#99250) üzenetére


Chaser
titán

Ha ez így működne...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99256) Tikakukac válasza Chaser (#99249) üzenetére


Tikakukac
titán

És akkor beficcen az, ha okos szervizes vagy bárki leejti a gépet, mit mutatsz fel, hogy ez bizony nem úgy ment be?

Semmit. Mint ahogy akkor is elhiszed nekem, hogy a csavart nem kalapáccsal bontottam ki és azért esett ki menetestől, mert hulladék a gép. És azt ugyan a büdös életben nem fényképezed sehogy sem.

Ezért mondom, totál mindegy, biztos nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99257) Ispy válasza Ispy (#99229) üzenetére


Ispy
veterán

Még egy kérdés eszembe jutott: az E7450-be lehet rakni normál méretű SSD-t is, vagy csak ilyen mini cardot?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99258) milan07 válasza Gergosz2 (#99254) üzenetére


milan07
tag

Nem várok csodát egyik géptől sem. Jelenleg egy 5 éves laptopom van, ami 120 ezer forint volt kb. újonnan. Csak az érdekelne hogy az i3 4030U mennyivel erősebb mint az n2940 :) Elég nekem a bf4 alatt a 30-40 fps is mediumon, nincsenek nagy elvárásaim.

(#99259) Tikakukac válasza milan07 (#99258) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég nekem a bf4 alatt a 30-40 fps is mediumon, nincsenek nagy elvárásaim.

Hogy a micsidi?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99260) ivana válasza milan07 (#99258) üzenetére


ivana
Ármester

bf4 alatt a 30-40 fps is mediumon, nincsenek nagy elvárásaim. vs 'i3 4030U v. n2940' :U Gyorsan felejtsd ezt el, minimumon se megy.

Ez kb. a fostos kategória, de az i3U még mindig ezerszer jobb proci mint az atom, lehet, hogy ilyen szintetikus borzalmakban, hasonló, de az i3 kétmagos, és normális proci, nem tabletbe való. Az atomok valós teljesítményben nagyon gyengék, szerintem ott van a kutya elásva, hogy az elágazás becslésen spóroltak tranzisztort, ami nem jön ki ilyen szintetikus izékben, de valós workloadnál annál inkább. A régi atom inorder logikája nem lett annyira fejlesztve szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#99261) Mikulásbá válasza Ispy (#99257) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet,egy sima 2.5" HDD hely is van benne és egy M.2 SSD hely.

(#99262) Tikakukac válasza Mikulásbá (#99261) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem.

E7440-ben így volt, E7450-ben csak WWAN hely van a 2.5" mellett, oda SSD soha nem fog bemenni. Vagyis bemegy csak nem fog működni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99263) milan07 válasza ivana (#99260) üzenetére


milan07
tag

Nem tabletet akarok venni, hanem laptopot, és nekem megfelelőnek tűnik az i3 4030u + 840m https://www.youtube.com/watch?v=7azgj4F27gY . De engem az érdekelne hogy mennyivel gyengébb az n2940 mint az i3 4030U :)

@Tikakukac: acsidi

(#99264) ivana válasza Tikakukac (#99262) üzenetére


ivana
Ármester

Ez komoly, hogy nem voltak képesek bele rakni egy high tier üzletibe egy ssd helyet? :W

(#99265) Gergosz2 válasza ivana (#99260) üzenetére


Gergosz2
veterán

i3 4030U alatt minimumon még úgy ahogy elmegy,van pár YT videó fent róla, de egyszerűn okádék ahogy kinéz.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99266) ivana válasza milan07 (#99263) üzenetére


ivana
Ármester

n2940 Ez tablet proci.

Ez a BF4 meg nagyon nem játszható még 840m-el együtt se mediumon. Valaki lő rád akkor beesik bőven harminc alá.

(#99267) Tikakukac válasza milan07 (#99263) üzenetére


Tikakukac
titán

Csidi bizony. Hát, izé, láthatóan szaggat mint az atom és 30-40 fps.

Sok szerencsét, ez így szokásos youtube etetés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99268) codmester válasza ivana (#99266) üzenetére


codmester
tag

Szia! De mondjuk egy CoD 4 elmenne rajta? (Ismerős csak azzal játszik)

(#99269) ivana válasza codmester (#99268) üzenetére


ivana
Ármester

Igen az i3U+840m kombón mondjuk egy dellen bőven. Az N2930 csak gány gépekben van olyat ne.

(#99270) codmester válasza ivana (#99269) üzenetére


codmester
tag

És sima i3 iHD 4400-zal? (Vga nem akkar)

(#99271) milan07


milan07
tag

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt , hiszek nektek :) Akkor ha a bf4 nem megy jól a jobbik laptopon akkor számomra fölösleges + 35 ezret kidobni. Maradok ennél szerintem https://www.pcland.hu/asus-x552mj-sx056d?forras=3 .
Ha valaki tud esetleg jobbat ajánlani azt örömmel várom.

(#99272) Khelben válasza milan07 (#99271) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha ezt megveszed, akkor pontosan 89256 forintot fogsz kidobni, nem 35 ezret.

(#99273) Mikulásbá válasza Tikakukac (#99262) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Valami olyasmi kering a neten,hogy a M.2 helyre belemegy a 2242-es SSD,de csak PCIe sebességűt kezeli,az még nincs,csak 2280-as. :U

(#99274) Tikakukac válasza Mikulásbá (#99273) üzenetére


Tikakukac
titán

Belemehet, de bios szinten nem tudsz vele mit kezdeni.

Erről tudok legalábbis én eddig.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99275) WD9


WD9
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni laptop választásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? ~ 1 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? max. 130.000 Ft

(3) Felhasználás? Irodai munka, office, internet.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Játékra egyáltalán nem lenne használva.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6-os méret, lehetőleg matt kijelző, elég a TN.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lesz, így a masszív burkolat és az erős zsanér fontos szempont.

(7) Operációs rendszer? Nem szükséges, de ha belefér a keretbe akkor előny.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Min. 320-as HDD, 4 GB RAM, optikai meghajtó is kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Webkamerát szeretne az illető, fontos a jó szervízháttér, HDMI csatlakozó legyen benne.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új gép jöhet szóba, minél több garanciával, jó supporttal.

Én jelenleg egy A530-as Lifebook-ot gyötrök, ami elég masszív jószág burkolat és zsanér szempontjából. Valami hasonlót minőséget szeretne a megbízóm. :) Tudnátok ajánlani több alternatívát is ezek alapján a 130-as árkategóriában?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#99276) Bapego


Bapego
újonc

(1) Szeptember vége, október eleje de ha van amikor nagyobb akciók vannak, akkor ráér még
(2) 150-200 ezer forint
(3) Főleg programozás, jövőre szeretnék továbbtanulni ilyen téren. E mellett szoktam animációs programmal animációkat, képeket készíteni. Renderelni ha úgy tetszik. A Blendert használom de ilyen a 3Ds Max vagy a Maya is.
(4) Persze játékra is használnám de nincsenek nagy igényeim, ha nem megy maxon leveszem kicsit a grafikát, ennyi. De am se szoktam olyan sokat játszani.
(5) Nincsenek nagy igényeim, persze minél jobb minőségű, felbontású stb. annál jobb, főleg az animálás miatt de sajnos pénzhez vagyok kötve. Az utolsó két szempontot meg, hogy matt vagy fényes meg hogy TN vagy IPS, nem tudom mit jelent. El tudjátok nagyjából mondani?
(6) Igen, sokat hoznám-vinném.
(7) Lehetőleg Windows, de nem tudom mit kérnek majd az egyetemen.
(8) Nem igazán értek hozzá, mi lenne ezekhez a dolgokhoz a jobb?
(9) Legyen kamera, a többi nem tudom mire jó, elmondjátok ezt is?
(10) Használt is jó de nem tudom, hogy ezek is olyan sokáig bírják-e mint az új.

Előre is köszönöm a válaszokat
Üdv
Peti

(#99277) Mikulásbá válasza Tikakukac (#99274) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Elég szomorú,ha ez igaz,butítottak a E7440-hez képest.Pedig pályáztam egy ilyen gépre.
Így SSD+HDD csak a WD Black2-vel lehetséges,akinek megfelelnek a paraméterei.

(#99278) Chaser válasza WD9 (#99275) üzenetére


Chaser
titán

Fuji A512 van még pár helyen, 105-110e, A514 120 körül. Én előbbit venném ha van, eggyel régebbi genes de erősebb így is a cpu. 514-ben igp erősebb. +1év gari 9-10e.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99279) milan07 válasza Khelben (#99272) üzenetére


milan07
tag

Melyik laptopot ajánlod ehelyett ami nem pénz kidobás? Számomra ez a minőség csökkenés új dolog. Az 5 éves dell inspiron laptopom 120 ezer volt újonnan, és semmi baja.

(#99280) Chaser válasza milan07 (#99279) üzenetére


Chaser
titán

És ez mit jelent? Semmit. Gondolom nem vettél belőle 1000db-ot, hogy legalább valami makro felmérés alapod legyen:) 5 éve egyébként még értelmesebbek voltak a belépő gépek is, és vannak köztük most is jók, de nem mind. Lehet elmegy gond nélkül 5 évet bármelyik, de ugyanennyi erővel az is lehet fél életét szervizben tölti, mikor gari lejár dobhatod ki. Addig is amíg működik cserébe legalább borzalom használni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99281) WD9 válasza Chaser (#99278) üzenetére


WD9
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget!

A Fuji gépekhez a plusz 1 év garancia vásárlására van valamilyen időbeli korlát? A laptopszalonnál látom a +1 éves vásárlási lehetőséget a Fuji gépekhez, de ott viszont A512 nincs. Szervízen keresztül is el lehet valahogy ezt intézni? A keretbe pont beleférne a garancia bővítés így.

(#99282) Khelben válasza milan07 (#99279) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#99283) milan07 válasza Khelben (#99282) üzenetére


milan07
tag

Nem rossz. Ez a laptop használt? Nekem névre szóló áfás számlára is szükségem van, csak úgy vehetek laptopot.

(#99284) Dhampir válasza ivana (#99207) üzenetére


Dhampir
félisten

A dell rendes fullos ubuntut rak a gépeire linuxként, nem valami textmódos borzalmat (pl.:acer), az tökéletesen használható, és legalább tovább megy vele a gép.

Tovább megy, amíg rá nem frissít az ember.

(#99285) hurenzon válasza milan07 (#99283) üzenetére


hurenzon
senior tag

Itt kapsz.

(#99286) Chaser válasza WD9 (#99281) üzenetére


Chaser
titán

1 év, fuji shop honlapján fenn van a pontos ár is. Bármelyik boltban vehetsz garkiterjesztést, talán a legegyszerűbb a fuji shopnál. 512-es már kifutó, nem sok helyen van. Bestbyte vonalon és 1-2 kiskerben láttam. Sztem jobb választás az erősebb cpu miatt és olcsóbb is.

szerk: milan07 Használt, kapsz áfás számlát.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99287) Khelben válasza milan07 (#99283) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen használt, de itt kapsz hozzá áfás számlát és garanciát is, ami ráadásul meghosszabbítható.

(#99288) Laox


Laox
aktív tag

Üdv!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
60-100e

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Itthoni, általános, játék nélkül

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Jó lenne IPS, ha van ebben az árkategóriában.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat, nem fontos a hordozhatóság.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
DVD kellene.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Jó a használt is, ha garanciás.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#99289) WD9 válasza Chaser (#99286) üzenetére


WD9
csendes tag

Ok, meg is rendeltük! Köszi a fujishop-os linket!

(#99290) MésziGab


MésziGab
tag

Hali

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
kb 2 héten belül :)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-220.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
GTA V,Dying Light
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt,IPS vagy melyik ajánlott?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
NEM,fix helyen lessz!
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van már!
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A rendszernek szeretnék SSD-t,és egy 500GB HDD mellé kb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt is!

(#99291) Chaser válasza Laox (#99288) üzenetére


Chaser
titán

Ez pl. IPS ennyiért nem lesz.

WD9 Szívesen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99292) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!

Tudom,hogy egyik gépet sem fogjátok ajánlani a kettő közül de nincs rá több keret.Alap dolgokra lenne használva netezés,youtube, semmi játék. Melyikkel járnék jobban és miért?
1-[link]
2-[link]
Egy Aspire One 725-öt váltana le.

[ Szerkesztve ]

(#99293) Tikakukac válasza Dhampir (#99284) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, általában annyira fullos, hogy nem mennek dogok alapból. 3543 vagy 5557 vagy valamelyiknél megnéztünk 3-at és egyik sem indított wifit, kernelcsere után oké volt. Kérdés ezt ki csinálja meg otthon. Nem sokan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99294) milan07 válasza Khelben (#99287) üzenetére


milan07
tag

Köszönöm szépen, de sajnos nem megfelelő a laptop a német billentyűzet miatt, üzlethez kell főképp a laptop. A játszásról már lemondtam, majd az asztali géppel. Tudsz esetleg más gépet ajánlani?

(#99295) Jazz


Jazz
veterán

Notiban ha választható, SSD mellé milyen HDD-t érdemes választani? 7200 vagy 5400rpm? És melyik gyártó. Samu?
Köszi

free your mind

(#99296) Mikulásbá válasza Jazz (#99295) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. WDC WD10SPCX -11HWST0 - [link]

5400-as,de 16MB a cache méret,nálam ez van,7mm,csendes,de elég gyors.

(#99297) Laox válasza Chaser (#99291) üzenetére


Laox
aktív tag

Köszi!

(#99298) Jazz válasza Mikulásbá (#99296) üzenetére


Jazz
veterán

5400 a hosszú élet titka?:) Köszi. És pont WD? Annyi rosszat hallani róla. Vagy azok csak a régi idők/szériák voltak?

free your mind

(#99299) Pferi válasza Jazz (#99298) üzenetére


Pferi
senior tag

Nézz szét ebben a fórumban is:
[link]
Én adattárolásra egy 1 tbyte-os 5400-as Seagate-t használok, teljesen jó. Halk, a sebessége adattároláshoz elég, a rendszer és a gyakran használt programok úgyis a gyors ssd-n vannnak.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#99300) Mikulásbá válasza Jazz (#99298) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csendes,de gyors a nagy cache méret miatt,ráadásul 7mm,tehát minden HDD helyre befér,pláne pl. ultrabook-nál nem mindegy,nekem nem volt más alternatíva.
Nálam hibátlan egy féléve megy naponta reggeltől estig.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.