Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100251) Ciccuka válasza Khelben (#100246) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hivatalos: elhagyja az európai PC-piacot a Samsung

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#100252) Khelben válasza Maxell014 (#100249) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450 (ha nem gáz az 1366x768-as felbontás),
HP Probook 430 (ha a kisebb méret a fontos, bár ez lehet, hogy kilóg a 170k-ból)
Dell 5558 (csak a fullhd-s, de az 195k),
Asus K501 (ha van rá esély, hogy más játékot is kipróbálsz)

(#100251) Ciccuka : köszönjük, Emese! :)

[ Szerkesztve ]

(#100253) Joe Swanson válasza Khelben (#100252) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Vagy, nekem az is jó, ha mondasz pár típust az apróról, ami erősebb ennél.

(#100254) Vigneau válasza benike123 (#100203) üzenetére


Vigneau
félisten

A GT 755M-mel szerelt Y510P-t még én is megvenném - igazán megsúghatnád a gazdája kilétét. :K

Bár személy szerint jobban örülnék neki, ha csak i5-tel lenne szerelve. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#100255) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Asus k555lb-rol velemeny? A kinezett tipusbol nincs sehol raktaron es ahogy olvastam itt a forumot nem is lesz mostanaban nekem pedig jovo het elejen sajnos mar nagyon kene a gep igy ezt mondtak alternativakent. i3,940M,1366x768,8GB,1TB-s verziórol van szo. (tudom a kijelzo nem egy bajnok valahol sporplni kellett ezt meg elviselem nem vagyok sas szemu.)

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#100256) Joe Swanson válasza Khelben (#100252) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Maximum 80k-ig nem találtam jobbat. Vagy, esetleg, Te tudsz?

(#100257) more válasza Khelben (#100248) üzenetére


more
tag

Köszi a választ. MIért nem jó munkára a zen?
Jónak tünik a hp, csak jóval nehezebb a zennél. Sajnos nagyon kell vigyzánia a cipeléssel annak akié lesz a gép.

(#100258) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
Laptopot szeretnék, kb. december-januárban venném csak szeretnék elötte tájékozódni.
ár: 160-180k az utóbbi csak ha tényleg megéri a plusz pénzt
felhasználás: net, film, játék
minnél jobban menjenek a játékok, persze tudom hogy kompromisszumot kell kötnöm
kijelzőméret: 15,6 col de lehet nagyobb is, felbontás attól függ mi jön ki ennyi pénzből, elsődleges a teljesítmény
otthon lessz használva
oprendszer: win

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#100259) Khelben válasza Joe Swanson (#100256) üzenetére


Khelben
nagyúr

[link] [link] [link]

(#100257) more : az a HP egy belépő szintű munkagép, arra készült, hogy dolgozzanak rajta, zötyögjön a táskában, nyitogassák. A Zenbook egy divatgép, arra készült, hogy otthon álljon az asztalon, lehetőleg portalan környezetben és napi fél óránál többet ne gépeljen rajta senki. Kicsit sarkítottam, hogy érthető legyen a különbség a két gép között. Az 1,2 kg vs. 1,5 kg különbséget pedig szerintem élő ember nem érzi.

[ Szerkesztve ]

(#100260) Joe Swanson válasza Khelben (#100259) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Ezek, mitől jobbak az általam megjelölt samsungnál? A samsungban 6 giga ram van, illetve videókari is jobb benne, nem? felbontásuk, megegyeznek.Sőt, kisebb is.

[ Szerkesztve ]

(#100261) szabonagyur válasza Joe Swanson (#100260) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vedd meg akkor a Samsungot ha az kell. Ez megint egy előre eldöntött kérdés és a hülyeséged igazolását várod, mivel cserélni akarsz gondolom meg vagy kötve, hogy mire tudod és ez van most, a Samsung.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100262) Joe Swanson válasza szabonagyur (#100261) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Nem, nem. Csak szimplán szeretem, ha érvelnek mellette, mivel gondolom van oka, hogy a -2 giga ram, illetve a vidikari ellenére is a HP-t ajánljátok. Erre az indokra lennék kíváncsi. Engem nem hajt a tatár, bőven ráérek notit venni. Mondjuk a 14" helyetti 15,6' az nem lenne rossz egyenlőre ennyi szól a samu mellett..

[ Szerkesztve ]

(#100263) szabonagyur válasza Joe Swanson (#100262) üzenetére


szabonagyur
félisten

Netezni minek 6GB RAM meg dvga? Semminek. Vagy nem írtad le mire kell a gép, vagy villogni kell.

Ennyi pénzből ami neked van egy sima, üzleti gépet kell venni mint amiket linkeltek.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100264) nexwo válasza nexwo (#100250) üzenetére


nexwo
őstag

Valaki?

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#100265) Mikulásbá válasza Joe Swanson (#100262) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az a baj,hogy csak hardvereket látsz.

(#100266) Lndel


Lndel
újonc

Sziasztok!

A lentebb felsorolt szempontok kiindulópontjaként melyik laptopot javasolnátok?

- 3 hónapon belül
- ~400k
- játék, fotószerkesztés, tervezés, 3D, Cad, végesanalízis...
- CS:GO, online gamek, esetleg felkapott egyéb "mai" játékok pl. Gta 5. 1920x1080 és High.
- IPS, 17", matt
- keveset. Utazás közben max. autóban inverterről.
- nem kell rá. Nem baj ha van de ne kelljen pluszban fizetni érte.
- HDD, és SSD 1TB / 128GB min. 8Gb min. ODD nem feltétel.
- Hdmi, webkamera, vga vagy display port, kártya olvasó, BT...
- Csak új.

Köszönöm!

(#100267) vandor01 válasza Lndel (#100266) üzenetére


vandor01
őstag

ez itt? 320-ert?
talan most itt a legjobb áron? de lehet lesz ez meg jobb is!
jon a következő generacio... :) :C
[link]

maradekbol meg a nyalanksagra is futja! +RAM, +SSD.....

vagy ez itt? kicsit frissebb erosebb vga... de mar ssd-re nem elég a zsééé...
[link]

4kiloert akar össze is allithatsz vmi jot magadnak errefelé?
akcioznak mostanaban..
[link]

de akar ide is fel lehet kukkantani?
[link]

good luck!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100268) csbence94


csbence94
csendes tag

Sziasztok! :)
Segítenétek nekem, hogy milyen laptopot vásároljak? Nem szeretném átlépni a 250 ezres határt, de a cél az, hogy tudjak játszani is a lapival..:/ tudom játékra az asztali pc való, van is csak nem tudom magammal cipelni az albérletbe és ezért szeretnék beújítani egy olyan laptopra amivel tudnék is játszogatni..:/ Fifa 16, NFS, Assassin's Creed részek illetve pár nemsokára megjelnő játékkal szeretnék játszani, de beérem a Fifával is ha úgyvan, csak nem értek hozzá hogy hardverileg milyen felépítésű gépre van szükség, hogy élvezhető grafikai beállításokkal lehessen játszani. Gondolom kell a 8GB memória illetve valami komolyabb VGA. Kérlek segítsetek! Köszönöm :)

(#100269) more válasza Khelben (#100259) üzenetére


more
tag

Köszi a választ. a bolt adatlapján 1kg írtak, de megnéztem az asus oldalán és tényleg 1,2...igy már elhanyagolható a különbség.

Dell Inspiron 7347 milyen választás lenne?
még valami ötlet? vagy abszólt a hp 430 a bestbuy?

(#100270) Khelben válasza csbence94 (#100268) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501 vagy Asus N551. Előbbi olcsóbb, utóbbi IPS kijelzős és masszívabb, minőségibb. 250-ből elvileg pont meg lehet csípni. Vagy veszek 200 körül egy K501-et és marad pénz ram-ra, ssd-re.

(#100269) more : ugyanaz a helyzet vele, mint a zenbook-kal, csilivili multimédiás gép. És sosem fogom megbocsájtani neki az angol világítós billentyűzetre szitázott nem világító magyar karaktereket. Ráadásul nehezebb a 430-nál is.

Z betű, mi?

[ Szerkesztve ]

(#100271) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#100255) üzenetére


Bkrisz9
őstag

?:)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#100272) Khelben válasza Bkrisz9 (#100271) üzenetére


Khelben
nagyúr

A K555 az X sorozathoz áll közel, semmi köze az ajánlott K501-hez, így kerülendő. Sajnos a K501-nek nincs jelenleg versenytársa, így azt javasolnám, hogy várj, amíg érkezik belőle. Vagy menj feljebb az N551-re, 250k-ért.

(#100273) Lndel válasza vandor01 (#100267) üzenetére


Lndel
újonc

Ez mind? És ezek közül melyik a best buy? Fontos szempont még a megbízhatóság is. Ennyi pénzért hosszútávra tervezek beruházni.
Köszönöm!

(#100274) vandor01 válasza Lndel (#100273) üzenetére


vandor01
őstag

Utolso kettot nezegesd ha hosszutavra tervezel....... Asust csak akkor ha nagyon akcios....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100275) Bkrisz9 válasza Khelben (#100272) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Hát ennek nem örülök. :( Pénzem nincs több a 160 is csak úgy menne h egy fillérem nem marad. Jövő héten pedig kell sajnos valami.. elég patt helyzetnek érzem. Köszönöm a választ. :(

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#100276) Maxell014 válasza Khelben (#100252) üzenetére


Maxell014
senior tag

A Dell 5558-as szériával szimpatizálok, de abból a kisebb kategóriásak nem jók vagy az én felhasználásomhoz nem volna jó ? kettőt már említettem korábbi hozzászólásomban ezeket. olcsóbb drágább

(#100277) Hakuhun


Hakuhun
tag

Sziasztok! Többször is írtam már ide, de ez most nem fals lesz. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Igazából holnap, vagy hétfőn. :D

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
160.000-185.000 Ft körük

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Szoftverfejlesztés, néha egy kis játék. - Java és android fejlesztő vagyok, meg mostanába .NET is.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Néha MOBA, már inkább PS3-on játszom.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg matt legyen és FHD, de a sima HD-val is megbarátkozom. :)

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Suliba vinném, heti 1-2 alkalommal.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem igazán kell rá. Az se baj ha van.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely: HDD 1TB
RAM: 8Gb vagy fölötte.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Párat már néztem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. :) Tech társaságból csak a tiétekre adok. :D

Lenovo b50 - i5 - 8Gb
Dell Inspirion 3543 i5-8Gb
Asus k555lb - i5-8Gb

Előre is köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#100278) Picur123


Picur123
csendes tag

Sziasztok!
200e körüli értékben szertnék használt laptopot venni otthoni használatra, netezésre, filmnézésre. Mit ajánlatok?

(#100279) Bucicimaci


Bucicimaci
tag

Sziasztok ehhez kellene segítség.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 300e (ssdvel)

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Időtállóan irodai munka

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-16 col, hd felbontás

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális hordozás

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szempont

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8 gb memória, ssd, 1 tb hdd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Usb3, hdmi

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

(#100280) Khelben válasza Hakuhun (#100277) üzenetére


Khelben
nagyúr

Játékot felejtsd el ennyiből, meg az új gépet is. Laptopsystemnél nézz egy HP Elitebookot.

(#100281) HPAA


HPAA
őstag

üdv
15" ban keresnék notit elsődleges szempont a szép,használható kijelző , jó betekintési szögekkel ergo ips-t keresnék
mi az első , legolcsóbb ,megfizethető alternatíva?

************* censored

(#100282) Khelben válasza HPAA (#100281) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5558 fullhd IPS kijelzővel 195-200k körül.

(#100283) spyduck válasza HPAA (#100281) üzenetére


spyduck
nagyúr

LifeBook A555 is Full HD IPS kijelzővel van. Az is érdemes átgondolni.

Egyéb érdekesség: Képzeljétek most már a Lenovo Y50 70 GTX960M-el szerelt verziójában is matt IPS kijelző van. Úgy látom lassan minden laptop gyártó rááll a helyes útra :)

[ Szerkesztve ]

(#100284) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Egyetemre gyorsan jövőhétre kellene vennem egy laptopot. Nincs sok pénzem rá max 40K.
NX 10-hez kellene majd alapszintű 3D tervezésre jelenleg.
Kinéztem egy Lenovo T400-ast. Ez jó lesz? P8600-as proci, HD 3470-es vga.

(#100285) spyduck válasza gyenesmartin (#100284) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én inkább ezt javaslom, ugyanis van benne egy WVA-as, gyönyörű kijelző és egy 3D tervezésre optimalizált Quadro FX770M. Arról pedig ne is beszéljünk, h az EliteBook 8530w minden tekintetben sokkal jobb és szerethetőbb modell mint egy T400.

(#100286) gyenesmartin válasza spyduck (#100285) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A 40K az nagyon a max. Inkább ez alatt.
De ezt nem is nagyon látok sehol.
Csak ezt:[link]
Viszont ennek meg rossz az akksija.

(#100287) szabonagyur válasza gyenesmartin (#100286) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ekkora keretnél engedned kell valahol...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100288) gyenesmartin válasza szabonagyur (#100287) üzenetére


gyenesmartin
őstag

14,1 colos kijelző.
35K-ért néztem ki T400-ast. Az egyetemi gépekbe p4-es proci viszi ezt a programot egy 19 colos monitoron. (A baj, hogy csak 3-4db működőképes csak, és ez csak kevesebb lesz)
Erre a félévre kellesz aztán adom is el.

[ Szerkesztve ]

(#100289) Lndel válasza vandor01 (#100274) üzenetére


Lndel
újonc

Azaz Asus G771 jónak tűnik amit elsőnek ajánlottál. Az utolsókat viszont nem találom itthon sehol.

Mások is ezt ajánlják? Akkor ez lesz.

(1) 3 hónapon belül
(2) ~400k
(3) játék, fotószerkesztés, tervezés, 3D, Cad, végesanalízis...
(4) CS:GO, online gamek, (esetleg felkapott egyéb "mai" játékok pl. Gta 5 de nem feltétel). 1920x1080 és High.
(5) IPS, 17", matt
(6) keveset. Utazás közben max. autóban inverterről.
(8) HDD, és SSD 1TB / 128GB min. 8Gb min. ODD nem feltétel.
(9) Hdmi, webkamera, vga vagy display port, kártya olvasó, BT...
(10) Csak új.

Fontos még a megbízhatóság, és a hosszú élettartam is.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#100290) Mikulásbá válasza Lndel (#100289) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én már csak megtoldanám egy G751JY-ra,vagy később venni bele SSD-t.
A JT is jó,ha nincs több kincs a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#100291) Marci93


Marci93
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni laptop vásárlásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb. Heteken belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
160e körül
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
mérnöki egyetemi tanulmányok + általános napi használat (böngészés, filmezés stb)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játékra nem, vagy ritkán lenne használva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6'. Lehetőleg Full HD, ha már a megadott ár körül kaphatóak
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
keveset lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
végsősoron SSD-t teszek a gépbe, de ezt külön tervezem megvásárolni és kicserélni a gyárilag beszerelt HDD helyére, amiből külső winchester lesz. (SSD ára nincs benne a 160-ban)
RAM: jó kérdés, elég-e a 4GB?
optikai meghajtó nem kell

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
jó minőségű legyen a gép háza, minél több alumíniummal
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gép, számlával

Kinézett gép: Asus K501LB és a Dell 5558, bár utóbbinál, ahogy láttam Full HD nincs ilyen árban.

Köszi :R

(#100292) spyduck válasza Lndel (#100289) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az Asus N751-nek hálásabb a borítása, nem mellesleg jobban is néz ki. A G771 úgy gyűjti az ujjlenyomatokat mint mágnes a vasport :( Ha viszont a minőséget és megbízhatóságot vesszük alapul, akkor egy Dell Inspiron 7746 sokkal jobb választás lenne.

(#100291) Marci93: Ha nem játszól és számít a megbízhatóság, illyetve az anyaghasználat, akkor HP ProBok 450-et kell venni. Miért?

- Mert üzleti kategória
- Mert a gyári 3 év garanciával tudom most adni és a HP-nak amúgy is kiváló a supportja
- Alumínium borítás, kiváló billentyűzet, touchpad, hűtés, anyaghasználat stb
- Meghibásodási statisztikában az egyik legjobb a Dell gépeivel együtt
- Van benne m.2 Sata SSD foglalat így a HDD és az SSD együtt is használható:

[ Szerkesztve ]

(#100293) zachary


zachary
tag

Sziasztok!

Én is laptop vásárlásban szeretnék segítséget kérni, itt a kitöltött kérdőív és egy kiszemelt gép is:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben vagy a következő hónap közepén (ártól függ).
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
130-180 ezer forint, ennél több csak nagyon fogcsikorgatva.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Netezés, beadandó szerkesztés, irodai munka (itt nagyon max excel+könyvelés párosra kell gondolni), játék nem vagy csak nagyon ritkán és filmezés (tv-re kitolva).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem nagyon szoktam játszani, úgyhogy ez nem is szempont.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kisebb lehet, nagyobb viszont nem, akkor valami all-in-one monitort vennék. Jó lenne egy FHD IPS, de ez a keretbe sajnos nem fér bele, úgyhogy jó a TN is. Fényes-matt lényegtelen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hurcolva lesz napi rendszerességgel.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell, már megvásárolt win10+365 kombóval rendelkezem.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Na ez az érdekes rész, is-is. Jó lenne egy HDD+ODD boxos megoldás, mert egy 120-as SDD-n nem férek el a HDD rendszernek viszont piszok lassú (szvsz).
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, eddig amit használtan vettem (érts minden) pár hónap alatt szétment.

Van már pár kiszemelt, ami a legjobban tetszik, az a Dell Inspiron 5558-as széria egy jó kis ODD box-szal +4 giga RAMmal és 1 vagy 2 év biztosítással. Ez kb 180 efT körül lenne. (Laptopszalonos biztosítással nincs tapatszalatom, úgyhogy ha valakinek van nyugodtan ossza meg). A másik az Asus X555LB , viszont az Asus számmomra elfogadhatatlan minőségű műanyagokat használ a touchpad pedig gusztustalan hangot ad ki kattintás közben. Körülbelül ennyi lenne a lista amiket volt időm megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#100294) szabonagyur válasza zachary (#100293) üzenetére


szabonagyur
félisten

A másik az Asus X555LB , viszont az Asus számmomra elfogadhatatlan minőségű műanyagokat használ a touchpad pedig gusztustalan hangot ad ki kattintás közben

Ebben az esetben ez minek opció egyáltalán? :U

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100295) zachary válasza szabonagyur (#100294) üzenetére


zachary
tag

Megszoksz vagy megszöksz :D Ha csak Asus lesz jó ajánlat, akkor az lesz, függetlenül a használt anyagoktól.

(#100296) QwErTy42 válasza zachary (#100295) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Itt egy alternatíva: Fujitsu A514.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100297) szabonagyur válasza zachary (#100295) üzenetére


szabonagyur
félisten

MInek lenne jó ajánlat? Komolyan nem értelek... tudod, hogy rossz anyagból van, TE ismerted fel a tényt és meg akarod venni? Miért nem gyújtasz fel mellé pár deákot is?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100298) Chaser válasza zachary (#100293) üzenetére


Chaser
titán

Helyedben én venném a fhd-ips modellt ha még belefér, 190-200e közt van. SSD-t meg később ha van rá keret lehet venni. Viszont a kijelzőt nem tudod utólag moddolni, tn hd és fhd ips pedig fényévekre van egymástól.

szerk: Ha már fuji, akkor A512 még mindig egy nagyon korrekt ajánlat. Erős cpu-val, 2 év gari. +1 évet 8-9e körül lehet venni. Mondtam volna még az 5év garis E554-et 180-ért, de úgy látszik kifogyott. Ilyen összegnél meg érdemesebb a fentebbi fhd ips dellt venni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100299) spyduck válasza zachary (#100293) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kompromisszumot kell kötnöd, Így kérdés, h neked mi a fontosabb?

(1) Dell Inspiron 5558 IPS kijelzővel. Gyűjteni kell még hozzá.
(2) HP ProBook 450. Sima, mezei HD kijelző.
(3) Asus K501. Szerviz döcögős, meghibásodási statisztikában rosszabb helyen van, mint a HP és Dell.

Tekintettel az Asus bizalom programra én lehet K501-t vennék, ettől függetlenül a HP PRoBook 450-et jobban ajánlom. Matt FHD kijelző és m.2 Sata SSD bővítési lehetőség is van a K501-ben. Ami pedig nem utolsó, h szép, fém borítású, jó a hűtése és kellemesek a beviteli eszközei.

(#100300) moma


moma
őstag

Sziasztok. Elolvastam az első hsz-t, de még nem értem annyira az igényeimet, hogy azt pontosan ki tudjam tölteni. Munka kapcsán, amit most használok az egy jó régi Lenovo SL500. Amit szeretek benne az a kijelző mérete 15.4" 1680x1050 és, hogy kényelmes nekem a billentyűzete. Amit nagyon nem szeretek az a súlya, elvileg 2.9kg. Tudnátok ajánlani olyan gépet, ami sacc ilyen felbontású képernyővel van, de jobban hordozható? A teljesítményben viszonylag alacsonyak az igényeim, nem játszok. Használt is lehet. Pénz: hát max 200?. De ha van használtan jóval olcsóbban az is szóba jöhet. De tényleg még nagyon első körben vagyok. Az is szuper lenne, ha irányokat mutatnátok, amerre érdemes nézelődnöm.

Nem tudom erre tudok e írni valamit. Ha nem neki futok néhány nap múlva újra pontosabban.

we all deserve a bit of luck.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.