Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100651) ZiD


ZiD
tag

Sziasztok,
Hátha van a lentire valami instant best buy:) Gondolom elég népszerű ez az árkategória:)
Intel/AMD is mindegy lenne, ha ez plusz info,

Előre is köszi a segítséget,
Üdv, Gábor

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Ebben az évben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 130 - 140 HUF
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) Böngészés, film, Office, pár régi játék lásd lent. De a fő vonualt a böngészés, és Office
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?Pl: need for speed (első verzió), sims 2, medal of honor pacific assault). 1366*768. Ultra beállítás nem feltétel :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Az ár szerintem ezt meghatározza, jó lenne a matt kijelző.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazás közben is lenne gyakran használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Megoldjuk, nem kell rá semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? MIndenféleképpen SSD, RAm minnél több annál jobb, optikai meghajtó kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI jó lenne.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új, számlával.

[ Szerkesztve ]

(#100652) gyovika


gyovika
csendes tag

Sziasztok!

Ezek lennének a paraméterek:

(1) Néhány héten belül
(2) 200 000 Ft
(3) fotószerkesztés
(4) Call of Duty, Counter Strike
(5) 15" full HD, matt
(6) Rendszeresen utazom
(7) Operációs rendszer nem feltétel
(8) 1 TB HDD, SSD később tennék bele, 8 GB RAM
(9) HDMI, eSata, webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba!

Üdv,
Gyovi

(#100653) PandaMonium válasza gyovika (#100652) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ha a fotószerkesztés a fontosabb akkor Dell Inspiron 5558 az IPS kijelző miatt, ha a játék akkor Asus K501 az erősebb hardver miatt.

(#100651) ZiD: Sajna nincs igazán "instant buy" ebben az árkategóriában az új gépek között. Egyedül a Fuji A514 ami ajánlott ennyiért, ez nagyjából megfelel az elvárásaidnak.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100654) mufi válasza Chaser (#100650) üzenetére


mufi
senior tag

Thinkpad? Áh, nem... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#100655) Tikakukac válasza mufi (#100654) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, ez érdekel. Miért is nem?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100656) Chaser válasza mufi (#100654) üzenetére


Chaser
titán

Akkor E6500, 8540p. E6500 van is fenn egy aprón nagyon jó áron 1920-as kijelzővel, elvileg csak az akku halott.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100657) mufi válasza Tikakukac (#100655) üzenetére


mufi
senior tag

A design miatt.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#100658) Tikakukac válasza mufi (#100657) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezen a szinten érdemes elgondolkodni rajta: nézni veszed vagy használni. De ott a többi Dell és HP ha jobban tetszik az sem rossz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100659) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Egyik ismerősöm régi Toshiba notijának elszállt a kijelzője [link] és időközben kiderült, hogy a VGA is....A csere és javítás költsége 35-60k körül lehet (azt mondták) és ez már nem feltétlen éri meg neki. Mivel gyakran kellene neki a gép, inkább egy újat szeretne venni a helyi bevásárlóközpontban, a 100K kategóriából.

Ez a lenne a 2 jelölt:

Asus X553MA-SX451B
• 15,6" HD LED TFT kijelző
• Intel Celeron N2840 Dual-Core 2 x 2,16 GHz
• 4 GB RAM
• 500 GB HDD
• Windows 8.1
• SuperMulti Dual Layer DVD-író
• Webkamera, HDMI, USB, Wi-Fi
• ~90.000

Lenovo Ideapad G40-45
• 15,6" HD LED fényes kijelző
• AMD Quad-Core QC-4000 4 x 1,3 GHz
• AMD HD integrált VGA
• 4 GB RAM
• 1 TB HDD
• FreeDOS
• SuperMulti Dual Layer DVD-író
• Wi-Fi, Bluetooth, webkamera
• ~85.000

Bár 2x akkora a HDD tárhelykapacitása és 4 magos / szálas (?) a CPU, de nekem az előtelepített OS és a TFT kijelző miatt az Asus elsőre szimpatikusabb. A tulajnak mindenképpen Windows kell, Linux nem játszik és virágboltit használni sem feltétlen szeretne. Leginkább böngészés, Skype, MS Office, könnyű képszerkesztés és zene/ filmlejátszás menne a notebookról. A másikhoz viszonyított jobb hangrendszer is mérvadó. Illetve az előny, ha nem melegszik túlságosan a gép (a régi Toshiba nagyon), bár vsz fog venni hozzá notebook hűtőpadot is.
Tehát melyiket érdemesebb megvenni alapból, illetve a fenti igények figyelembe vételével :F
Valamint a jövőben lehet Win10 upgrade is szóba jöhet, ilyen téren melyiknél zökkenőmentesebb a dolog, driveres támogatottság stb? AMD kapcsán sokat hallani a driveres gondokról és ilyen téren jobb lehet az Intel?

:R

[ Szerkesztve ]

(#100660) DEJVID válasza QwErTy42 (#100598) üzenetére


DEJVID
őstag

Áh, nem is gond, megnéztük tegnap a kínálatot a MM-ban, messze a Fujitsu volt a legszimpatikusabb!

(#100661) King Unique válasza King Unique (#100659) üzenetére


King Unique
titán

Elírtam...Lenovo Ideapad G50-45.

(#100662) Chaser válasza King Unique (#100659) üzenetére


Chaser
titán

Egyiket se. Ha szembe megy vmely dell ilyen árban akkor azt, de csak a 3 év gar miatt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100663) Khelben válasza AllTheBest (#100649) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vagy 40-50 körül nézz P8600-as gépeket (HP 6530b, 6730b, Thinkpad T400, T500) és ssd-t hozzá, vagy tegyél kicsit hozzá és 75-80-ból egy második generációs CoreI gépet (HP 8460p, 8560p, T420, 520). Első generációs Core I-t (ezek vannak 60k körül) nem érdemes venni, fogyasztásban és teljesítményben sem túl jól sikerült darabok.

(#100664) King Unique válasza Chaser (#100662) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom, hogy jobb a Dell, de az adott boltban ez a kettő akciós és a választék sem túl nagy (nem is tudom, van-e ott Dell?). Nem hiába írtam le ilyen részletesen, mert vsz e kettő közül fognak majd választani. Ez alapján?

[ Szerkesztve ]

(#100665) Tikakukac válasza King Unique (#100664) üzenetére


Tikakukac
titán

Amennyiben a szabóhoz jár húsért és a pékhez gyümölcsért akkor vegyen "akciós" notit a tecsóban. Ha úgy általában nem zavart személyiség és nagyjából tudja mi miért és hogyan működik a világban erősen javaslom, hogy inkább olyan helyre menjen ahol nem adnak csirkefarhát mellé notit. Rendes laptopot ilyen áruházas szinten még nem nagyon láttam, oka van. Tényleg sajnálom ha emiatt fog elkölteni egy rakat pénzt szemétre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100666) vandor01 válasza King Unique (#100659) üzenetére


vandor01
őstag

ebbol a ket gyengusbol inkabb a 2840-st ajanlanam!
mert 2mag es jobban porog: 2.16 vs 1.3!!
a 4mag ne hulyitsen meg szemfenyvesztes! :W

van progi ami csak 1 magot hajlando hasznalni kozben a masik 3 malmozik!

de 90 piiiz!! es mar 110-ert vagy meg occoban akad uj i3 is...
akarmelyik kommersz Acer / Asus is jobb i3 ban!
1000x jobb mint az altalad felsoroltak! van teljesitmeny, hipertrading!!
no persze nem jatekgepek de nem is volt feltetel! :)

de itt ajanlanak 2-3genes i5 ot szepallapotut jo minoseget!
igaz nem uj! de erdemes elgondolkozni rajtuk!
habar lehet egy uj aksiba is kell meg plusba beruhazni?
es teljesitmeny "sokba" kerul azaz a proci eszi az aksiidot!

2840-es 7,5 wattos ha jo aksi van benne 6-8 orat is elmehet
akar 3 filmet is meg lehet nezni egy toltessel...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#100667) DEJVID válasza DEJVID (#100660) üzenetére


DEJVID
őstag

Még egy kérdésem lenne: Mível a 128GB-os SSD-vel is majdnem ugyanannyiba kerül, mint az 500GB-s HDD-vel, gondoltam mehetne bele az SSD. Apukám tiltakozik, mondván az semmire nem elég, de szerintem anyukámnak Office sem kell. Böngészésen kívül néhe-néhe filmezne rajta, szerintem ennyi. Mehet akkor a 128-as SSD? Win 8.1 vagy Win 10 elfér rajta bőven? Érezhetően gyorsabb lenne vele a gép?

(#100668) King Unique válasza Tikakukac (#100665) üzenetére


King Unique
titán

Igen, tacskó... :DDD
Tudom, hogy nem itt kéne venni, de nem akar a tulaj per pillanat csúcsnotit se és most 100k-nál többet rákölteni. Illetve a Windowst külön megvéve sem feltétlen jön ki jól árban, mert azért ez a 90k így elég kedvezményes, még ha a vas talán egy szemét is. De gondolom 1-2+ évet csak kihúz. Valamint ez amolyan átmenti megoldás lenne, mert később úgyis MacBook Pro / Air lesz a kiszemelt.
Amúgy vettem már egyszer én is ott Lenovot és nincs vele semmi gond. :D

(#100666) vandor01: milyen 2840-as, gondolom az Asus? Tudom ezeket, de nem én megyek venni, nem nekem lesz, tőlem csak kérdezték, hogy a kettő közül melyiket érdemes venni. :) Aztán az már az ő dolguk és bajuk, ha olcsó húsnak híg a leve miatt szívnak...

[ Szerkesztve ]

(#100669) Chaser válasza DEJVID (#100667) üzenetére


Chaser
titán

Az szubjektív kinek mi elég. Winnek kell kb 30-40GB, elsőre nem annyi de szeret nőni:) Gyorsabb persze.

szerk: King Unique Két rossz közül választáshoz érme feldobást szoktam ajánlani, most se tudok többet. Amelyik szimpatikusabb azt kell venni.

szerk2: Sztem ezt továbbítsd az illetékesnek és akkor nem fog téged se szidni későbbiekben:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100670) richard0135


richard0135
csendes tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

-minél hamarabb

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

- 130-120 ezer forint

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)

- programozás , videó

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

- 13,1" - 14"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

- állandóan, lehetőleg vékony (ilyen árkategóriába ne számítsak vékonyra sajnos)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

- nem lényeges,freedos

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

- optikai meghajtó nem kell, SSD-t utólag majd rakok bele :) ram legalább 4gb

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

- hosszú üzemidő ---> bár tudom hogy ilyen árkategóriába ne várjak sokat

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

- akár használt is

(#100671) King Unique válasza Chaser (#100669) üzenetére


King Unique
titán

Mint mondtam, a Windows alapkövetelmény és nem akar a tulaj külön +30k-t rákölteni. Így akkor már csak ezért is az Asus a nyerő. Illetve az AMD állandó driveres gondjai sem túl kecsegtetőek.

Köszönöm a válaszokat! :R Ha vkinek van egyéb javaslata, azt is örömmel várom.

(#100672) Khelben válasza King Unique (#100659) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt most komolyan írtad, hogy a tft kijelző miatt? :) Mindkettőben tft kijelző van, egyforma teljesen. Sápadt színek, nulla betekintési szög, széleken elvesző kontraszt. Ezeket a gépeket akkor is kerülni kellene, ha 20 forintért osztogatnák. Hazaviszi, kibontja és sírva fog fakadni, hogy kidobott egy rakat pénzt egy használhatatlan kupac sz..rra. Persze, lehet hogy kibírják 1-2 évig, de minden velük töltött perc kínszenvedés lesz a gagyi kijelző és a rossz billentyűzet miatt, az egyéb anyagminőségi problémákról nem is beszélve. Ha meg tönkremegy, akkor megtapasztalhatja, hogy működik a magyar Lenovo-k szervize, na az is tanulságos lesz.
Úgyhogy hajrá, fel kell dobni az ötforintost és megvenni az egyiket. Csak utána nehogy betévedjen mondjuk a laptopsystemhez és meglássa, hogy milyen gépet vehetett volna 90-ért...

[ Szerkesztve ]

(#100673) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Jövő hétre tervezek laptop vásárlást, és ajánlottátok az Asus K501LB DM042D laptopot. Közben keresgéltem, és találtam másik kettő hasonló laptopot (i3 5010U, Geforce 940M), az ASUS K555LB-XO309D és az ASUS K401LB FR041D. Azt írtátok az K széria megbízhatóbb, mint az X széria. Az előbbinek annyi lenne a hátránya, hogy nem Full HD, de alapból van benne 8 GB RAM (és talán lehet bele rakni +8-at?) és DVD írós? Míg az utóbbinak csak 14''-os s kijelzője (Full HD), de SSHD-s (1TB+24Gb), DVD írós, és majd fél kilóval könnyebb (bár a K501LB 2 kilója se nehéz) Ezek elméletileg lehetnek alternatívák, vagy 4GB RAM-al lehet használni a gépet? Esetleg majd egy rendes M.2 SSD jobb lesz, mint a SSHD?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#100674) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Újabb nagy leépítésre készül a Hewlett-Packard

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#100675) Chaser válasza richard0135 (#100670) üzenetére


Chaser
titán

x220 pl, 12,5", 9 cellás akkuval biztos elketyeg 5-10 órát. Könnyű is, viszonylag vékony. Még egy ssd is belefér az árba.

szerk: Ciccuka Ez szomorú, de hogy jön ehhez a témához?:)

Unteroff K401 kettő közül. SSD sokkal gyorsabb, az öszvérek valamivel gyorsabbak a normál hdd-nél. Alapdolgokra 4GB elég.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100676) Ciccuka válasza Chaser (#100675) üzenetére


Ciccuka
veterán

Érdekességképp linkeltem.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#100677) szabonagyur válasza Ciccuka (#100676) üzenetére


szabonagyur
félisten

A minimum hogy off-ba rakod, illetve ráért volna egy témába vágó hozzászólással megemlíteni... Jól megy a hozzászólás gyűjtés az fix.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100678) Ciccuka válasza szabonagyur (#100677) üzenetére


Ciccuka
veterán

Jobb lesz, ha nem oktatsz ki! A te hozzászólásidban is van bőven off.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#100679) szabonagyur válasza Ciccuka (#100678) üzenetére


szabonagyur
félisten

Annak bizony köze van a témához, hogy hülyeségeket beszélsz ;)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100680) King Unique válasza Khelben (#100672) üzenetére


King Unique
titán

Biztos. De ez a kínszenvedés dolog azért kicsit túlzás...lehet egy erre kiélezett felhasználónak az, de egy átlagos user nem fog rajta annyit pörögni. Ő is tudja, hogy ennyi pénzért nem kap csúcsminőséget, de mint mondtam átmenti megoldásról van szó. Ezen célra + hogy legyen egy jó, működő gépe, megfelelnek ezek is.

Jó ez az EliteBook, magamnak vsz ilyet vennék, de most nem rajtam van a hangsúly. Illetve 90k-ért WIndows ehhez sem jár... Bár azt látom, hogy egész olcsón lehet hozzá Win7-et kérni. Ők meg eleve szeretnek az említett bevásárlóközpontba járni és ott megvenni sok mindent. Aztán az már az ő dolga, mi, mennyire válik be.
Azért köszönöm az ötletet. :R

(#100681) codmester


codmester
tag

Sziasztok! Sajnos elcsúszott a noti vásárlás. De változtak az igények.

1. Mostanába (legkésőbb karácsony)
2. 50-80k (SSD nékül)
3. Net,office,film
4. Nem valószínű (de egy vga nem árthat)
5. Mind1,NAGY felbontás
6. Még ez eldől
7. Nem kell,esetleg win 8 támogatás
8. SSD majd lesz,min 250gb!,4GB ram
9. Az aksi sokáig bírja!
10. Használt

(Boccsánat a fárasztásért :-))

[ Szerkesztve ]

(#100682) Chaser válasza Ciccuka (#100676) üzenetére


Chaser
titán

Oké:)

codmester T510/8540p pl

szerk: Most látom 8560p is belefér, ha tudsz nagy felbontású panelest vegyél bármelyiket veszed.
szerk2: Jah azt is akartál:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100683) codmester válasza Chaser (#100682) üzenetére


codmester
tag

Köszi! :-) De nincs valami könnyebb? (A mostani is 3kg)

(#100684) Chaser válasza codmester (#100683) üzenetére


Chaser
titán

8460p, T420. E6420, ezek 14-esek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100685) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Ezek, mennyire megbízható laptopok, netezni, néha visual studiozni, filmet nezni, atlagos otthoni hasznalatra? Melyik eri meg jobban?
HP ProBook 455 G2 A10-es amd procival, 1tb hdd 110k
HP Probook 650 G1 i5 4200m, 500gb hdd 125k

(#100686) QwErTy42 válasza Joe Swanson (#100685) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Probook 650! Lényegesen combosabb a procija és a háza is szebb, jobb.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100687) Ciccuka válasza Joe Swanson (#100685) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hol kerül annyiba?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#100688) Joe Swanson válasza QwErTy42 (#100686) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Ezzel a konfiggal, szerinted, megérhet 125 ezret?(használtan 1 év garival)
Rendszer: Windows 8.1 prof; 64bit
CPU: Intel Core i5-4200M 4x 2.5Ghz up to 3.1 Ghz
15.6" HD LED MATT (1366x768)
Merevlemez: 500GB HDD 100/100-as
Memória: 8GB DDR3L 1600Mhz (bővíthető 32GB-ig)
Videókártya: Intel HD 4600 (2GB)
Optikai meghajtó: DVD író/olvasó
Akkumulátor: 6 cellás 4-5 óra

[ Szerkesztve ]

(#100689) Ciccuka válasza Joe Swanson (#100688) üzenetére


Ciccuka
veterán

Állapotfüggő. Magyar billentyűzetes?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#100690) Joe Swanson válasza Ciccuka (#100689) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

állapota karcmentes az eladó szerint, Magyar billentyűzetre rákérdezek.

(#100691) spyduck válasza Joe Swanson (#100688) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen, eléggé megéri!

(#100692) Yeeeti


Yeeeti
tag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne laptopot vásárolni, ezek lennének az irányelvek:

1. 1 - 2 héten belül.
2. 400.000 Ft, természetesen ha van bestbuy + 20-30e-ért akkor az is jöhet!
3. Iskola, irodai munka, minimális játék
4. Counter Strike GO, Need for Speed Rivals
5. Ha lehetne, kérnék egy 13" és egy 15" gépet is. IPS, mindenféleképpen matt, FHD vagy QFHD
6. Utazás közben nem is lenne használva, de naponta lesz hurcolászva.
7. Windows
8. SSD mindenféleképpen ami min 128 GB, HDD jó ha van, 8 GB Ram, optikai meghajtó nem kell.
9. USB 3, HDMI, sok skype-ás miatt lehetőleg jó minőségű webkamera és mikrofon.
10. Csak új.

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.: Yeeeti

Nokia 5110 > Nokia 3310 > Nokia 3410 > Siemens S55 > Nokia 7650 > Motorola MPX 200 > Sony Ericsson 910i > Sony Ericsson W950 > Sony Ericsson P1 > Samsung Galaxy S > Samsung Galaxy Note 2 > Samsung Galaxy Note 4 > Huawei Nexus 6P > Oneplus 6 > Oneplus 6T > Oneplus 8 Pro

(#100693) Teeb


Teeb
csendes tag

Sziasztok!

Erről a laptopról tudtok nekem véleményt mondani? (megbízhatóság, akksi idő stb.)

HP Pavilion 15-P253NH laptop (Intel® Core™ i3-5010U Processzor / 4GB / 1TB / NVIDIA GeForce 830M / DOS / Ezüst), memória 8gb-ra bővítve
Elsősorban irodai alkalmazásokhoz kellene, valamint egy kis filmezéshez és játékhoz is.

válaszokat előre is köszi

(#100694) QwErTy42 válasza DEJVID (#100660) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem véletlenül ajánlott. :)

Teeb
Asszem reggel írtam, hogy ha HP, akkor Probook. A Pavilionok nem feltétlenül rosszak de vannak náluk jobb vételek is adott felhasználásra, adott áron.

"1-2 újabb játékot kipróbálnék, de elvagyok a közepes grafikával."
Nincs ilyen gép ennyiért. Ez túl nagy elvárás. Régebbi játékok mennek el közepes grafon, erős kompromisszumok mellett. Sok új, kevésbé jól optimalizált vagy csak szimplán erőforrás-igényesebb játék diavetítés szintjére butul.

A ramot később is tudod bővíteni, ez ne legyen szempont. Matt fullhd csak Dell 5558 van IPS panellal viszont egy kritikán aluli, harmatos kis Nvidia 920M videókártyával, amivel fixen nem fogsz játszani értelmesebb dolgokkal.

Ennyi pénzből inkább asztali PC-t vegyél, ha nem tudsz engedni valamelyik feltételből.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100695) Tikakukac válasza King Unique (#100668) üzenetére


Tikakukac
titán

Tudom, hogy nem itt kéne venni, de nem akar a tulaj per pillanat csúcsnotit se és most 100k-nál többet rákölteni.

Nem értem miért nem lehet akkor rendes helyen gépet venni. Van 70k-tól noti kb. minden boltban.

Illetve a Windowst külön megvéve sem feltétlen jön ki jól árban

Bay-Trail gépekben van Win előre rakva és 100kból megvannak, pipa.

mert azért ez a 90k így elég kedvezményes

Mármint mitől? Attól, hogy ők rátolnak egy cédulát egy gépre attól az még nem lesz 50%-al olcsóbb.

Amúgy vettem már egyszer én is ott Lenovot és nincs vele semmi gond. :D

Elég fura gondolatmenet, hogy 1 meghozott döntés ami jól sült el megfejelve hatalmas mákkal kihat a következőre is. Leginkább mondjuk nem.

De ti tudjátok, saját hibájából tanul az ember. Vagy abból sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100696) stilo18


stilo18
addikt

150-160k Ft környékén szeretnék venni notebookot! Minimum i3, 500 GB, 4Gb ram - ot szeretnék bele illetve jó lenne ha járna hozzá gyári Windows 8.

Felhasználás átlagos, netezés, filmezés, stb... Ami biztos, hogy játszani nem fogok rajta.

Ennyi pénzből mi a legjobb vétel számomra?
Előre is köszönöm!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#100697) QwErTy42 válasza stilo18 (#100696) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Mostanában a belépő kategóriában őt ajánljuk:Fujitsu A514.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100698) Khelben válasza stilo18 (#100696) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha 160, akkor már ott az Asus K501. Igaz, vga is van benne, de a Fujitsunál jobb minőség és fullhd a kijelző, filmnézésnél jól jöhet.

(#100699) QwErTy42 válasza Khelben (#100698) üzenetére


QwErTy42
addikt

És van hozzá 160-ért Windows 8.1 is?

Meg ugye a dedikált VGA ebben az esetben csakis hátrányt jelent. Fogyaszt, melegszik és tudjuk jól, hog azok szeretnek a leginkább besz-rni az összes alkatrész közül. :U

Ha oprendszer nélkül kellene egy szemi-játékos gép, akkor azt mondanám, hogy csudálatos. Így nem.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100700) Khelben válasza QwErTy42 (#100699) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak a másik serpenyőben egy fém ház és egy fullhd kijelző van a nem túl jó műanyaggal szemben...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.