Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100351) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

A segítséget kértem már tőletek és meg is kaptam, de még mindig nem tudok választani.
Abban biztos vagyok, hogy használtat és alfától szeretnék venni.
Felhasználás (internet, film, irodai munka, egy évben 5-ször családi videó vágás, játék nem)

Ami nekem itthon van, és ha lehet, fel szeretném használni:
1db Kingston V300 128GB
1 db 12,7mm-es HDD caddy
1 db 4GB-os Kingston DDR3 1600 (nem baj ha nem használom fel, elfér a fiókban is)

A választottaim (már leszűkítve 5db-ra):
HP ProBook 6470b (14", 1600x900, Matt, Intel® Core i5-3320M, 8GB DDR3 1600Mhz, 500 GB
Sata, Intel® GMA HD 4000, 6 Hónap garancia) 102.990 Ft

HP Elitebook 8470P (14" HD, 1366x768, Antiglare LED, Intel Core i5-3360M, 4GB DDR3 1600Mhz, 500 GB Sata, Intel® GMA HD 4000, 6 Hónap garancia) 109.990 Ft

Dell Latitude E5530 (15,6 (16:9) HD WLED, 1366x768, Matt, i5-3230M, 4GB DDR3 1600Mhz, 500 GB Sata, Intel® GMA HD 4000, Magyar bill. 2016 April 21-ig garancia) 119.990 Ft

HP ProBook 6470b (14 (16:9) HD WLED, 1366x768, Matt, i7-3520M, 4GB DDR3 1600Mhz, 500 GB Sata, Intel® GMA HD 4000, Magyar bill. 6 Hónap garancia) 119.990 Ft

Hp Elitebook 8560w (15.6" Full HD, 1920 x 1080, Matt, i5-2540m, 8GB DDR3 1600Mhz, 320GB
Sata III, Nvidia Qvadro 1000M 2 GB, 6 hónap) 119.990 Ft

Nekem valahogy az első szimpatikus ár/érték arányban.
De a többi drágábbtól sem zárkózom el.
Mindenki véleményét nagyon szívesen meghallgatom, megszívlelem.

Köszönöm a segítségeteket.

(#100352) Khelben válasza trol75 (#100351) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha sokat hordozod, akkor 6470b, ha nem, akkor 8560w.

(#100353) funeste


funeste
újonc

Hello,
szeretnék venni egy új gépet, ami hasonló felszereléssel bír:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

1, Október és november környékén.
2, Maximum 200k.
3, Videó vágásra és irodai munkára használnám.
4, Játékok nem különösebben fontosak.
5, 15”, Full HD felbontás. Az IPS és matt kijelzőt preferálnám, de nem akkora baj, ha fényes.
6, Heti 4-5ször.
7, Operációs rendszerem van.
8, Legalább 1 terás.
9, HDMI, VGA.
10, Új.

Előre is köszönöm.

(#100354) Khelben válasza funeste (#100353) üzenetére


Khelben
nagyúr

200-ért csak használtat tudnék mondani.

(#100355) spyduck válasza funeste (#100353) üzenetére


spyduck
nagyúr

A videóvágás CPU igényes feladat. Amennyiben napi 5 teljes Full HD filmet konvertálsz, egy 4 magos core i7-el rengeteg időt spórolsz. Amennyiben csak heti 1 videót vágsz ami kb 100mb, nem látom értelmét, h 100.000Ft-al drágább gépet vegyél a CPU miatt.

A kérdés az, ha videó vágás milyen intenzitású?

(#100356) funeste válasza Khelben (#100354) üzenetére


funeste
újonc

S azt megkérdezhetném, hogy milyen áron állna meg egy új gép ezzel a felszereléssel?

(#100357) spyduck válasza trol75 (#100351) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amennyiben hordozós gép lesz, én inkább az EliteBook 8470p-t venném. A ProBook sima műanyag vázas a tetején vékony alumínium borítással, az EliteBook pedig egy teljes magnézium, alumínium vázas katonai szabványnak megfelelő elpusztíthatatlan készülék. Amennyiben a kijelző felbontása miatt aggódsz, bármikor lehet bele rendelni ebay-ről egy másikat 23.000Ft-ért. A 8560w nagyon jó gép, én is azt (azt is) használok, de nem hordozásra való, iszonyat nehéz.

(#100358) funeste válasza spyduck (#100355) üzenetére


funeste
újonc

A vágás nem lenne napi rendszerességgel, inkább heti és havi.

(#100359) spyduck válasza funeste (#100358) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kompromisszumokat kell kötni.

Mit miért ne vegyél?

(1) Asus K501: meghibásodási statisztika, döcögös szerviz
(2) HP ProBook 450: sima HD kijelző
(3) Dell Inspiron 5558: sima műanyag váz

Mit miért vegyél?

(1) Asus K501: alumínium váz, FHD kijelző, erős VGA, jó hűtés, egész használható beviteli eszközök
(2) HP ProBook 450: jó szerviz, sok gari, megbízható, jó összeszerelés, üzleti kategória, jó anyaghasználat, kiváló beviteli eszközök
(3) Dell Inspiron 5558: jó szerviz, sok gari, IPS kijelző, megbízható

(#100360) trol75 válasza Khelben (#100352) üzenetére


trol75
tag

Köszönöm a válaszodat.

Az előző laptopom egy Lifebook AH502 (15,6” 2,5 kg) volt.
A hordozhatóság nekem annyit jelent, hogy berakom a laptop táskába, beviszem, a munkahelyre kiveszem és használom. Utána táskába be és haza. Vonaton, buszon, autóban nem használom.

Az SSD és a HDD caddy mindkettőbe belerakható?
A Nvidia Qvadro 1000M 2 GB-os videó kártya milyen az Intel® GMA HD 4000-hoz képest?

Megér +17.000 Ft-ot a 8560w?

Köszönöm.

(#100361) spyduck válasza trol75 (#100360) üzenetére


spyduck
nagyúr

A VGA-t meg tudod nézni itt (ha legörgeted van játékokkal tesztelve): Quadro 1000M, Intel DH4000

ODD Caddy természetesen működik. Megéri? Sztem nem, én biztos, h 8470p-t vennék. 8560w-at csak a 4 magos i7-el venném meg, és azt is csak akkor ha ez erős CPU előnyömre válna. Nekem elég izmos igénybevételnek van kitéve. A súlya, hangossága, melegedése, kicsi akksi üzemideje miatt viszont nem ajánlott. A 8560w-t inkább nevezném egy jó asztali gépnek mintsem notebooknak :)

(#100362) trol75 válasza spyduck (#100357) üzenetére


trol75
tag

Köszönöm a válaszodat.

Pár hsz. fentebb írtam, hogy milyen laptopom volt és nekem mit jelent a hordozhatóság.
A kijelző terén mit vesztek a HP Elitebook 8470P és Hp Elitebook 8560w között.
Milyen alkalmazásoknál jelenthet hátrányt a kisebb méret és felbontás.

A 8470P újabb és erősebb cpu 4GB rammal, a 8560w régebbi 8GB rammal és Nvidia Qvadro 1000M. Megér a 8560w azt a +10.000 Ft-ot.

Bocsánat a sok kérdésért.
Köszönöm.

(#100363) spyduck válasza trol75 (#100362) üzenetére


spyduck
nagyúr

A 8560w-nek ritka szép WVA 1080p-s kijelzője van, a 8470p-nek viszont átlagos. Én 3 böngészővel, 30-40 ablakkal, két asztallal, távoli asztallal, hitel kalkulátorral stb-vel használom. Nekem fontos a nagy munkafelület. Ha neked nincsenek ilyen igényeid, valamint nem PhotoShop-ozol, akkor nincs szükséged rá. Bár a kijelzőt kell bámulni egész nap :) Nem ismerem a szokásaidat, így nem hiszem, h tudok neked ebben segíteni. Az Ivy Bridge és Sandy Bridge között csak csíkszélesség különbség van, ami olcsóbb előállítást eredményezett. A mi összes tesztünk is arra jutott, h semmilyen teljesítménybeli különbség nincs a két generáció között. Itt meg is tudod nézni a teljesítménybeli különbséget: [link] A Benchmark ugyan mutat különbséget, gyakorlati, érezhető különbség azonban nincsen.

(#100364) trol75 válasza spyduck (#100363) üzenetére


trol75
tag

Köszönöm a részletes válaszodat.

Még egy kérdésem lehetne hozzád?
Találtam alfánál még egy ilyen gépet:

HP Elietebook 8560P (15.6" HD LED, 1366x768, Matt, Intel® Core I5 2520M, 4GB DDR3, 500 GB, HD 3000+ HD 6470M 1GB DDR3, 6 Hónap) 83.990 Ft

Nem tudom, ez megfelelne az igényeimnek, vagy marad a +26e drágább 8470p.

Köszönöm

(#100365) funeste válasza spyduck (#100359) üzenetére


funeste
újonc

Köszönöm a válaszokat. Így elsőre a Dell 5558 szimpatikusabb, de azért még megnézem a többit is rendesebben.

(#100366) spyduck válasza trol75 (#100364) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha a kijelző nem számít, akkor ez is tökéletes. Ezek 400-500k-s gépek voltak 3 évvel ezelőtt, nem lősz bakot egyikkel sem. Én is szoktam sokat vásárolni Laptopsystem-nél, iszonyat szépek, kb olyanok mint ha újak lennének.

Szerk: A CPU nem indokolja a +26k-t az biztos!

(#100365) funeste: Nézd meg őket élőben. Ha a szemedre hallgatsz akkor Aus K501, ha pedig az eszedre, akkor Dell 5558 vagy ProBook 450. Minden ember más, mások az igényeik. Az én igényeim sem felelnek meg a legtöbb vásárlómnak. Talán azért mert túlzottan kikészítenek a 72 órás cserejegyzőkönyvek és fáj hallgatnom az üvöltöző ügyfeleket a 2-3 hetes vagy éppen hónapos javítások miatt.

Szerk: Az Asus hatalmas előnye még a bizalom program, nem sok vesztenivalód van :)

[ Szerkesztve ]

(#100367) Darwen válasza Khelben (#100354) üzenetére


Darwen
csendes tag

Köszönöm a választ!
Erről tudtok mondani egy véleményt? Éppen beleférhet a keretbe, jónak tűnik, egyedül az Intel HD grafikus vezérlőtől félek, nem hallottam sok jót róla.
http://www.notebook.hu/hp-elitebook-840-g1-h5g17ea

(#100368) spyduck válasza Darwen (#100367) üzenetére


spyduck
nagyúr

Játékra használnád? Esetleg 3D-s alkalmazások? Ha nem, akkor inkább csak előny a dedikált VGA hiánya. Ha pedig játszanál is, akkor nem ez a te géped. Egyébként az EliteBook 840 nagy kedvencem, a játékon kívül minden tekintetben éllovas az új gépek között.

[ Szerkesztve ]

(#100369) Darwen válasza spyduck (#100368) üzenetére


Darwen
csendes tag

Egyelőre még játékra is, bár csak LoL-ozok, amit eljátszok alacsony grafikával, bár kellene bírnia a sűrű akciót.

(#100370) spyduck válasza Darwen (#100369) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor már csak ezt kell kiderítened. Javaslom a játék topikját.

(#100371) trol75 válasza spyduck (#100366) üzenetére


trol75
tag

Egyre jobban tetszik ez az Elitebook 8470p.

8560p-nél most látom, hogy dedikált VGA is van, ez nem biztos, hogy szerencsés.

Az esetleg hogyan tudom kideríteni, hogy a 8470p-nél a belső sata port az II vagy III-as, illetve a DVD írónál a sata port II vagy III-as. Az SSD miatt kellene, hogy hova rakhatom be, ahol ki tudnám használni a SATA III-at.

Nagyon szépen köszönöm az egész napi segítségedet.

(#100372) Tikakukac válasza trol75 (#100371) üzenetére


Tikakukac
titán

Valszeg bent III ODD meg II. Egyébként mindegy mit hova raksz, amennyiben csukott szemmel megmondod melyikben van az SSD melyikben a HDD, fizetem az SSD-d árát. Nincs közte diffi, egészen addig amíg nem benchmark harcolunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100373) spyduck válasza trol75 (#100371) üzenetére


spyduck
nagyúr

Minden esetben célszerű a HDD helyére rakni az SSD-t. Ott mindig Sata III van. A HDD-nek pedig mind1, h Sata II vagy III. Az AMD dedikált VGA, főleg ez inkább hátrány mint előny.

(#100374) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Szóval, mostmár kezd kikörvonalazódni bennem, milyen gépet szeretnék. HP, min. i5, fullhd kijellző, 8giga ram, 16:9 fhd. Max keret, 120. Akkor ez a 8560w lesz a befutó, nem(Alfától). Bár, ezt meg már tényleg nem annyira könnyű hurcibálni.

[ Szerkesztve ]

(#100375) spyduck válasza Joe Swanson (#100374) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nála gyönyörűek a gépek és ad 6 hó garit. Hol kapsz te jobb ajánlatot? :)

(#100376) Khelben válasza Joe Swanson (#100374) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én minden nap viszem melóba, bicikli+vonat kombóval. Jó hátizsák kérdése. De tény, hogy jobban örülnék egy 14-es, másfél kilós gépnek...

(#100377) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Követem folyamatosan a topikot, talántalán bővülnek is az ismereteim:)
Szóval gépet keresnék. Ki is néztem egy ProBook 650G1-et amit október-december környékén szeretnék megvenni, de mostanság annyi gépet látok, hogy inkább újra kitöltöm a kérdőívet, hátha esetleg van még valami jobb ajánlat.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
október-december tájéka, ha valami nagyon ütőssel találkozok attól függően, lényeg hogy legkésőbb december eleje, de leginkább november vége.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. 200000 Ft, de ha van valami csúcszuper kihagyhatatlan a lélegzetem is eláll:) gép akkor 230-250e Ft.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Naggyából egy Intel Core I5 4200-4210M teljesítménye pont jó is lenne, 4 gb alap ram is elegendő lenne később bővíteném.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszanék rajta, tehát dVGA mindenképpen kilőve
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13 és 15,6 között min. 1366x768 többi mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva 1-2 hetente 1-2 alkalommal, tehát ne nagyon legyen nehezebb 3-4 kg-nál, de vigyázok rá meg táskában viszem. Viszonyítási alapnak most egy Asus X54H van, ezt is így hordoztam, semmi baja nincsen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7 64 bit támogatás legyen rajta, de mivel van ilyenem ezért nem szeretnék fizetni a géppel együtt rendszert.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindenképpen HDD, 500 gb már bőségesen elegendő persze nagyobb lehet, majd SSD-t (Intel 530) raknék bele. Ramból egyenlőre elég a 4 gb, de később bővíthető legyen min. 8-ra
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
beépített mikrofon, min. 3 Usb ebből legalább 1 darab 3.0, gigabites lan, ha lehet külön mikrofon és füles csati de ha kombó se baj csak jó legyen a belső mikrofon, jó billentyűzet gomblespórolás nélkül, num pad nem érdekel, tudjon USB-ről telepíteni bár ez asszem manapság már alap.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább az új hacsak nincs valami kihagyhatatlan használt min. 2 év garanciával, az újnál 2-3 év gari jó lenne (teljeskörű, nem sumákos második év csak sw Acer-nél volt hozzá szerencsém)
Előre is köszi!

üdv, adika4444

(#100379) Joe Swanson válasza spyduck (#100375) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Itt, nem az ajánlaton van a hangsúly :) Mert, igen is fain, de ez a legjobb alternatíva ennyiért, ugye?

(#100380) spyduck válasza Joe Swanson (#100379) üzenetére


spyduck
nagyúr

ahamm :K

(#100381) Tikakukac válasza adika4444 (#100377) üzenetére


Tikakukac
titán

Adott héten mikor venni akarod, akkor gyere vissza, bármikor kifuthat bármilyen típus altípusa és akkor írhatunk most bármit.

freeroam12: Hacsak nem vagy nagyon spíler üzletember notikban akkor boltból vegyél gépet, használtat is. Minden mást hagyjuk meg a szerencsejátékosabbaknak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100382) OnlineWolf


OnlineWolf
tag

Lehet hülye kérdés, (soha nem vennék ilyet) de az Apple notik ára tartalmazza a minőséget és összeszerelést +megfelelő hűtést, mint egy komoly üzleti vagy, a pénz kőkeményen a márkáról és fényűzésről szól?

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#100383) spyduck válasza OnlineWolf (#100382) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha a fényes kijelzőt és az 1 év garanciát leszámítjuk, akkor neki sikerült legközelebb kerülnie az általam elvárt tökéletességhez. A munkát tekintve egy építész mérnöknek mind a szoftveres, mind pedig a hardveres szempontból NEM megfelelő, de többségében szinte mindre lehet használni. A speciális munkafolyamatokra nem alkalmas, ennyi.

(#100384) QwErTy42 válasza OnlineWolf (#100382) üzenetére


QwErTy42
addikt

A komoly üzleti notik több okból számítanak jónak:
- 5 év múlva is kapsz hozzá alkatrészt a gyártótól
- 3-5 év akár NBD garit kapsz, alapból általában hármat és nem 1 év beviszem-a-bótba-elhozom-ha-kész-van-garit
- sokkal masszívabbak és több viszontagságot is kibírnak mint egy full alu csoda
- vállalati környezetbe is gyönyörűen beleillenek: tesztelt driverek, hardveres titkosítás, portreplikátor, bővítőkártyákat fogadnak, könnyen szervizelhetők, bővíthetők...

Most így hirtelen több érv nem jut eszembe. Szóval nem véletlenül használják ezeket a gépeket az almával szemben.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100385) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok! Bátyámnak kéne egy laptop.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Hét folyamán

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
50-80 000ft

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Játék, Skype

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Újabb játékokat.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6, matt

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Kéthetente

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem muszály

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
1TB, min 4GB, optikai jó ha van

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera, mikrofon

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is

(#100386) OnlineWolf


OnlineWolf
tag

Akkor elképzelhető hogy egy HP probook jobb mint egy Apple ezeket a szempontokat nézve, vagy csak az elitebook tekinthető jobbnak?[előzmény]

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#100387) QwErTy42 válasza OnlineWolf (#100386) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nagyon elkanyarodtunk a témától és már elég OFF.
A jó amúgy is felhasználás függvénye, ahogy már a korábbi kommentjében utalt rá SD.

(#100388) PandaMonium Az üzemidőn vitatkoznék. Az Apple még csak bontogatta a szárnyait, amikor már olyan Elitebook-ok készültek, amik 24 órás üzemidőt is produkáltak. Most is mutatok neked olyan 1,5 kilós 13,3-as üzleti gépet, ami 15-20 óráig is elketyeg.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#100388) PandaMonium válasza OnlineWolf (#100386) üzenetére


PandaMonium
őstag

Mai napig övék a legjobb touchpad és üzemidő. A gépek normálisan össze vannak rakva (muszáj is, hisz nem száz félét gyártanak csak kettőt-hármat). Az árra úgy tekints, hogy elsősorban a prémium build quality-t fizeted ki, másod sorban az operációs rendszert, harmad sorban pedig ugye a márkát. Designereknek/programozóknak ajánlott kategória, de irodai felhasználásra vagy a mindennapos dolgokhoz általában van jobb választás jelentősen olcsóbban.

Szerk.: Üzemidőt a 9 cellás kilógó, vagy dokkolható/második akksi nélkül értve természetesen, különben sok rivális van ebből a szempontból is.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#100389) Tikakukac válasza OnlineWolf (#100386) üzenetére


Tikakukac
titán

Vallás kérdése. Teljesen más az OS, teljesen más filozófia. Van vágódeszkám meg szifonom is almáéktól, de notim valószínűleg sohasem lesz és asztalim sem. Mert engem nem tudnak lefedni a portékával. Ilyen ezy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#100390) Gerzsi


Gerzsi
tag

Sziasztok, erről a két gépről szeretnék véleményt kérnék. Milyen? Ajánlott? Szerintem ez a legjobb ár érték arányban. Mind a kettőből a 8GB memóriásat néztem mert szükséges a fejlesztéshez. Esetleg alternatív megoldás?

ASUS X550JX-XX097D
ASUS X550JX-XX017D

(#100391) szabonagyur válasza Gerzsi (#100390) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fontos volt minden témába beraknod a kérdést? Ha már eldőlt a típus onnantól felesleges ide berakni... Jó helyen van az Asus témába ahova beraktad előbb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100392) spyduck válasza Tikakukac (#100389) üzenetére


spyduck
nagyúr

Meg amúgy is te MSI fan vagy :D

(#100393) Gerzsi válasza szabonagyur (#100391) üzenetére


Gerzsi
tag

Onnan küldtek ide :D

(#100394) Khelben válasza Gerzsi (#100390) üzenetére


Khelben
nagyúr

Honnan tudjuk, amíg nem árulod el, mire kell? Az összefoglalót töltsd ki.

(#100395) spyduck válasza Gerzsi (#100390) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mit jelent neked az ár/érték arány? Szerviz és anyaghasználat? Mert akkor nagyon nem! Ár és teljesítmény, játékos képességek? Mert akkor igen.

Ez egy hordozható eszköz. Ki van téve mindenfajta fizikai hatásnak, éppen ezért inkább a masszívabb burkolatú K501 ajánlott. Ráadásul Annak U-s CPu-ja van, a hűtés is elbírja. Az X550-nek alulméretezett hűtése van, nem erre a konfigra lett tervezve. Ha nem zavar a CPU és GPU throtling, továbbá asztalon használod, akkor jó lehet az X550 is.

(#100396) szabonagyur válasza Gerzsi (#100393) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt is írták, hogy a kérdőívet is töltsd ki....

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#100397) MNBT


MNBT
tag

Szevasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

1. Év végén karácsony fele.
2. Max 220 ezer Ft
3. Hétköznapi dolgok. Értsd ezalatt böngészés , letöltés, zenehallgatás, filmnézés. + zeneírási munkálatokra
4. Nem szeretnék játszani
5. 15.6" mindenféleképp. Lehetőleg Full HD
6. Használnám utazás közben de véleményem szerint 70%-ban itthon.
7. Win10, de ha van lehetőség váltanék Mac Osx-re.
8. HDD de örülnék ha az SSD-m mellé be tudnám építeni. Ram 4GB min. Optikai meghajtó nem kell.
9. HDMI, webkamera ha HD az nem rossz.
10. Használt gép is jöhet szóba de csak Macbook Pro 15" 2012mid típus

Szóval van két laptop amit kinéztem és eközött vacilálok. Egyik a használt Macbook Pro amiben 3. generációs i7 proci van 4GB DDR3 Ram. Proci teljesítménye benchmark alapján egész meggyőző. Anyagminősége, és az OSx miatt nekem kiváló lenne. CSAK sajnos az a program amivel én zenét írok, az nincs Osx-re....Ezért kénytelen lennék a Windowst bootcamppel feltenni és mindkettőt használni. SSD-t az ODD helyére be tudnám szerelni mivel ez nem Retina típus, így memóriát is akár később tudnék fejleszteni.

Másik pedig egy Asus K501 LX típusú 2015-ös notebook, aminek 5. generációs i7-es procija van, ODD nélkül és csak HDDvel, 4GB rammal. Alumínium ház ami fontos mert a mostani Acer laptopomnak valami csapnivaló az anyagminősége.
A fejtörést az okozza hogy a mostani 3. generációs i5-ös procim benchmark szerint csak 200 ponttal rosszabb teljesítményre mint az új 5- generációs i7. (i7 5500U vs i3 3210M-ről van szó)
Ergo hiába új generációs, a teljesítménye nem számottevően jobb?
Megjelenítés közti különbséget sem tudom hogy melyik jobb, egy 2012-es macbooké vagy a Full HDs Asusé.(felbontásban asus nyert a full hd miatt, a macbook asszem 1440*900-at tud csak)
Asusba nemtudom hogy az SSD-t be tudom e tenni. Van e foglalat hozzá. ASUS notebook fórum topikba írta valaki hogy van lehetőség de ezt jó lenne ha valaki más is megerősítené, mert nem szívesen butítanék vissza HDD használatra.

Amit biztosra tudok hogy az Asusban több az USB ami számomra kedvező. Asus természetesen zsír új lenne és a leírás szerint 5-6 óra akkuidőt is ki lehet sajtolni belőle ami nekem nagyon jó hír (bár hiszem ha látom).
Macbook használt lenne de abba biztosan tudom hogy az SSDt betudom tenni. Újra kéne pasztázni és kitakarítani ami plusz költség. Viszont a proci teljesítménye és az anyagminősége jobb mint az ASUS-é. Nem beszélve az OSX milyen jól van optimalizálva a hardware-hez.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#100398) spyduck válasza MNBT (#100397) üzenetére


spyduck
nagyúr

Úgy látom körbejártad a témát és mindennel tisztában vagy. Én most abban tudok neked segíteni, h dönts saját belátásod szerint :DDD Amit hozzá tudok fűzni, h a K501-be lehet 2242 és 2280-as M.2 sata SSD-t is rakni. Annak ellenére, h nagyon szeretem az ALMA gyártmányú hordozhatószemélyiszámítógépeket :) használtan, garancia nélkül biztos nem vennék. Akkor már sokkal inkább egy használt HP EliteBook. Ha mindenáron a kettő között kéne választanom és munkaeszközöm a gép, akkor Asus K501-et vennék.

(#100399) PandaMonium válasza MNBT (#100397) üzenetére


PandaMonium
őstag

U-s proci feleannyit eszik mint az M-es társa, ezért nem olyan erős. A K501-be mSata SSD-t tudsz tenni, van neki külön hely. Azokra a dolgokra amiket leírtál sokkal jobb volna egy Probook (telóról vagyok út közben, most nincs időm linkelni sajnos de majd más segít). Ha nem csak Macbook jöhetne szóba használtan akkor kapnál hasonló masszívitású, de sokkal erősebb használt üzleti gépet.

What I cannot create, I do not understand

(#100400) MNBT válasza PandaMonium (#100399) üzenetére


MNBT
tag

msata ssd az mit jelent?
http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/k501lx-dm048d-p294286553/

ezt néztem ki

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.