Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#76651) Khelben válasza cserix (#76650) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szétesik, vagy gari idő után kuka?

Mindkettő jellemző a kategóriában.

(#76652) dorkapapa válasza Tikakukac (#76593) üzenetére


dorkapapa
csendes tag

Méteres vasbeton fal?

Melyik bunkerben laksz? :)

(#76653) cserix válasza Khelben (#76651) üzenetére


cserix
tag

Ez elég kétségbeejtő....
Akkor is ha vki nagyon vigyáz rá?
A 8 éves Lenovo laptopja most is olyan mintha új lenne....

Fellelhető valahol statisztika a meghibásodásokra?

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#76654) Tikakukac válasza dorkapapa (#76652) üzenetére


Tikakukac
titán

112 éves talán most a társasház, egy főfal bizony ennyi :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76655) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Erre esetleg valaki? :-)[link]

(#76656) Khelben válasza cserix (#76653) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hogyne lenne, olyan emberek fejében, akik ezzel foglalkoznak. Kérdezd meg pl. Tikakukacot, mi a véleménye a konzumer kategória strapabírásáról és megbízhatóságáról.

(#76655) Vermilion69 : Lenovo Z510 GT740M-mel vagy Z50-70 GT840M-mel. De már sokszor elhangzott, hogy a 150k-s kategóriában más nincs játékra.

[ Szerkesztve ]

(#76657) szabonagyur válasza Vermilion69 (#76655) üzenetére


szabonagyur
félisten

Míg ezt beírtad addig a kereső kidobott volna millió találatot. Lenovo Z510 és úgy ennyi 150ig. Low-on kb fognak menni, ami meg nem az nem. De azért a mostani játékok nagyobb címei még lehet lowon is szaggatni fog.

@(#76656) Khelben: 150 körül van ez a lenovo már?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76658) btudos válasza cserix (#76653) üzenetére


btudos
veterán

Lehet rá vigyázni, meg ott a szerencsefaktor is, de egy munkára tervezett strapabíró üzleti nagy eséllyel jobban bírja majd.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#76659) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!

Melyek azok a laptopok, amelyek Lehetőleg 11,6", vagy max 13" méretben rendelkeznek magyar háttér világításos billentyűzettel, USB 3.0 és kettő merevlemez (az egyik mSata) hellyel? Eddig Dell E7240-ben gondolkodom.

(#76660) premete válasza kovimre (#76659) üzenetére


premete
veterán

Az e7240 az nem.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76661) Tikakukac válasza kovimre (#76659) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha NGFF/M.2 is jó nem csak msata akkor X-es TP-k x220 és felette is jó.

Saját privát és nem biztosan objektív véleményem: 40-es TP-t semmilyenből nem vennék már.

Ja igen, E7240-et azért nézd meg azért ott dupla msata témaság van, sima HDD-nek nincs hely.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76662) sajtee


sajtee
senior tag

Hali!

Erről a gépről mi a véleményetek a Dell Inspiron 3542-vel szemben?
Minőség szempontjából a Dell felé húz a szívem, de itt erősebb VGA van. Ez nem feltétlen fő szempont, de még olcsóbb is néhány ezer Ft-al.

(#76663) Khelben válasza szabonagyur (#76657) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Z50-70? Persze. i3u, GT840M, fullhd. Belépő játékosnak jó a Z510 helyett, mert az lassan kifut mindenhol. Csak szólni kell a döcögős garanciáról, a fényes kijelzőről és hogy senki ne akarjon rajta új játékokkal natív fullhd-ban játszani. Ha ezekkel tisztában van, akkor jó gépe lehet.

(#76664) szabonagyur : ugyanaz a kettő. Amit elveszt az i3 az órajelen, azt behozza a hyperthreadinggel.

[ Szerkesztve ]

(#76664) szabonagyur válasza Khelben (#76663) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt hittem ez a fajta Z50 170 körül van, mondjuk belegondolva ez lehet a Z510 helyettese, bár nem tudom ez az i3 U mennyire gyenge mint a Z510 pentiuma.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76665) kovimre válasza Tikakukac (#76661) üzenetére


kovimre
tag

Igen, két mSata SSD-vel is működne a dolog. Igazából egy SSDről szeretném futtatni a rendszert és egy másikról (legyen SSD vagy HDD) elérni a személyes adataim. A Lenovotól nézegettem az x220, x230 at, de olyan kis "csúnyácska". Ami még tetszett az az Edge E130. Méretben tökéletes, de nem világítós a billentyűje.
Samsung ultrabook-ban érdemes gondolkodni?

[ Szerkesztve ]

(#76666) Tikakukac válasza kovimre (#76665) üzenetére


Tikakukac
titán

És hova rakod a másik SSD/HDD-t? Mert 2.5"-os hely az E7240-ben nincs. Csak a két msata, elviekben mindegyik tudja a bootot, én nem néztem.

Csúnya: több marad nekem :K

Samsung biztos jó, ezen a szinten nem bohóckodnék ilyenekkel, akkor ott a Mac, bár azt sem fogod 2 meghajtózni, azt meg főleg nem. Ugyanez Edge is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76667) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Milyen i7-es notebookot tudnátok javasolni munkára? ArchiCAD-hez és Artlantishoz kellene Testvéremnek, az Artlantis csak processzorból dolgozik és a renderelés alatt 100%-on pörgeti azt. Nvidia videókártyára lenne szükség.

2. A keret rá 200 körül.
4. Játék nem futna rajta.
5. Jó lenne, hogyha nem főne meg, valószínűleg hűtőpadot is kellene venni alá a folyamatos terhelés miatt.
6. SSD külön lenne, úgyhogy olyan kellene, ami nem jár garanciavesztéssel HDD SDD csere esetén
7. A kijelző mérete most legyen mindegy. Inkább matt lenne a jó, de ha fényes az sem baj.
8. Az előző pont miatt a tömeg is mindegy.
9. Operációs rendszer nélkül is jó.
10. RAM 8 GB, nem baj hogyha kevesebb, olyan kellene, amit garanciavesztés nélkül lehet minimum 8-ra bővíteni
11. Egyéb kívánság:
- Nvidia videókártya - sajnos csak Geforcera telik ennyiből, pedig egy Quadro lenne az igazi
- USB3
- HDMI
- kártyaolvasó
- Szét lehessen szedni a garanciaidő alatt, hogy tudjam takarítani, pasztázni.
13. Tudom, hogy nem szeretitek az ASUS gépeket, de ár/érték arányban azok tűnnek elsőre a legjobbnak.
ASUS X550LB XO025D
ASUS X550LNV XO238D
ASUS X450CC XO806H
Lenovo IdeaPad Z510
Dell Vostro 5470
Lenovo IdeaPad Y510p
Lenovo Thinkpad E440

14. Új lenne az igazi.

Előre is köszi a segítséget. :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#76668) -Rolika- válasza -Rolika- (#76609) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Erre valaki tudna mondani valami okosságot? :F

(#76669) Tikakukac válasza Willie (#76667) üzenetére


Tikakukac
titán

Új lenne az igazi.

Hát, 200k-ból én is szeretnék olyat amit leírtál, maradjunk annyiban, hogy nem fogsz :B Főleg nem fogod szedegetni az Y-t meg az X-es Asust sem csak úgy.

-Rolika-: Várd még ki a karácsonyt, ennyiből B590 lesz úgy ahogy, talán efelé lemehet a kicsit erősebb 3542 és kifújt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76670) szabonagyur válasza Willie (#76667) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

A 200k k9örül az mióta 300k? Mert bizony olyat is linkeltél, döntsd el inkább mennyi a pontos kereted ;)

@(#76669) Tikakukac: A 110k körüli Fujitsu A512 milyen amúgy? A544 eléggé rendben van, találkoztál már ezzel? (i3 3110M, Intel HD, 4GB RAM)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76671) Willie válasza Tikakukac (#76669) üzenetére


Willie
őstag

Még a HDD SSD csere sem kivitelezhető? Ha nem lehet bővíteni a RAM-ot, akkor az nem feltétlen baj, az elsőnek linkelt notebook-ban 8GB van. Ha pasztázni sem lehet akkor az sem olyan vészesen nagy baj, akkor csak sűrített levegővel kifújom. Azt gondolom azért lehet. :D szerk.: Bár most ahogy gondolkozok szétszedés nélkül még azt sem lehet. :D

(#76670) szabonagyur: Azt direkt off-ba tettem, csak nem látszik jól. :D

ASUS X550LB XO025D - ez mennyire felelne meg az említett feladatoknak?

[ Szerkesztve ]

(#76672) dorkapapa válasza Tikakukac (#76654) üzenetére


dorkapapa
csendes tag

Oké, de az nem vasbeton :)

(Tömör ún. nagyméretű tégla lesz az. Mind az volt a századfordulón, nagy ritkán vegyes falazat. Soha nem beton, mert az zavarta a wifit :) )

[ Szerkesztve ]

(#76673) Khelben válasza -Rolika- (#76668) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt üzleti gép Alfától. Van ugyan ennyiért Lenovo B590, de az egy szükséggép. Egy üzleti Dell vagy HP sokkal jobb lenne, persze azokon sem lenne játék, ahogy a B590-en sem.

(#76667) Intercreptor : Az egyetlen i7-es gép ennyiből, amit ajánlani mernék, az Inspiron 3542. Azt se a minősége miatt, csak a garancia miatt. De készüljön fel rá, hogy hamar szét fog főni a gép egy maxon hajtott i7-től. Inkább egy használt üzleti gépet néznék ilyen felhasználásra, 160-ból olyan nagyfelbontású, fémházas gép van, hogy ihaj. Garancia meg több, mint 1 év van rajta.

Tudom, hogy nem szeretitek az ASUS gépeket, de ár/érték arányban azok tűnnek elsőre a legjobbnak. Nem tudom, matekból hányas voltál, de ha az érték nulla, akkor hogy értelmezed az ár/érték arányt?

[ Szerkesztve ]

(#76674) Tikakukac válasza szabonagyur (#76670) üzenetére


Tikakukac
titán

Itt a másik szobában megy egy 532, az tökre rendben van, 512 meg kb kopp ugyanez. Engem a ventivezérlése idegesít, de ez mindennel így van amiben nincs tpfancontrol.

Intercreptor: N meg G Asus sokkal többért és jobb minőségben van nálam, és ezeket sem bontogatnám szívesen alaplapig, nem erős vár ez.

dorkapapa: Fúrtam át, vasbeton. A többi lesz betonblokk. Nagyon kevés iylen régi lakás van még meg belül is eredeti állapotban, miénk is szét van pimpelve. Fater villanyász, találkoztam már pár falfajtával, vidéki 2 kezű munkásgyerek voltam míg fel nem jöttem a mocsok városába.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76675) szabonagyur válasza Tikakukac (#76674) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, akkor kb az is ajánlható a 110k körüli kategóriában, hogy ne csak a Lenovo B590 legyen, és a garija is jobb azért mint a Lenovonak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76676) Willie válasza Khelben (#76673) üzenetére


Willie
őstag

Értem, köszönöm. Egy normális hűtőpad nem jelentene sokat?

Egyébként amit linkeltél tényleg nem néz ki rossznak! :)

Jogos, de szerintem tudod, hogy hogy értettem. :)

(#76674) Tikakukac: Kár, hogy pár év alatt ennyire leromlott a minőség. Van egy 6 éves X50SL a családban, de igazából semmi baja nincsen. Valószínűleg a viszonylag sűrű karbantartás miatt. Örülök, hogy tavaly sikerült kifognom egy Fujitsu LH532-t. Na ez volt az igazi bestbuy. ;]

(#76677) szabonagyur válasza Willie (#76676) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem is van egy X50SL, szintén 6 éves, de már zsanér eltört, venti üvölt, csuklónál kopott, stb stb. pedig ez is karban volt tartva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76678) Willie válasza szabonagyur (#76677) üzenetére


Willie
őstag

Akkor nagy mázlink volt vele.

(#76679) Tikakukac válasza szabonagyur (#76675) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy is mondjam, belépő-belépőnek jó. Nyilván én sírnék tőle hosszabb távon, de az én vagyok.

Intercreptor: Mákok. Régi sokcsavaros érában azért fentebb voltak a szintek, mint mostanság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76680) Khelben válasza Willie (#76676) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én eddig egyféle hűtőpadot próbáltam, 3 féle gép alatt. Azt mondják, ez nem rossz hűtőpad... Soha semmilyen formában nem befolyásolta a gép hőmérsékletét. Max akkor érdekes, ha nem dokkolható gépről van szó, akkor a megemelt pozíció segít kicsit. De a ventilátort teljesen feleslegesen tették bele.

(#76681) szabonagyur válasza Tikakukac (#76679) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen arra írtam, hogy a belépő 100k-s és csak újat vásárlóknak jó lehet ha félnek a Lenovo fél garanciától.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76682) Willanyasz


Willanyasz
tag

Üdv segítséget szeretnék kérni laptop vásárlásban.

Mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort!
Ahhoz, hogy tudjunk segíteni a következő kérdésekre kéne válaszolnod:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Még idén
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? Max 250 ezer
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Néha 1-2 új játék főleg FPS ,autóverseny,netezés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?1200*1024,Nfs,Farcry,Cryzis
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?Az arany középút,ezért a pénzért a lehető legjobb
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!Később bővíthető legyen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
(8) Notebook tömege? lényegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?Minimum 8GB,1 TB HDD ,DVD ító
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)Masszív kialakítás,jó garancia
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?Játékok
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
http://ipon.hu/webshop/product/dell_inspiron_17_5748_14739_kek/738846
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Ha lehet inkább új

Segítségeteket ellőre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#76683) Khelben válasza Willanyasz (#76682) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amit kinéztél, az egy 150ezres hardver, 250-re árazva. Egy Asus N551 értelmesebb választás lenne, ha már ennyi pénzt kiadsz. A kijelzője olyan, amilyen, a többi része viszont jó.

[ Szerkesztve ]

(#76684) Willanyasz válasza Willanyasz (#76682) üzenetére


Willanyasz
tag

Üdv segítséget szeretnék kérni laptop vásárlásban.
Mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort!
Ahhoz, hogy tudjunk segíteni a következő kérdésekre kéne válaszolnod:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Még idén
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?200- Max 250 ezer
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Néha 1-2 új játék főleg FPS ,autóverseny,netezés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?1200*1024,Nfs,Farcry,Cryzis
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?Az arany középút,ezért a pénzért a lehető legjobb
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!Később bővíthető legyen
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?17-es méret vagy nagyobb
(8) Notebook tömege? lényegtelen
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?nélkül
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?Minimum 8GB,1 TB HDD ,DVD ító
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)Masszív kialakítás,jó garancia
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?Játékok
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Ha lehet inkább új
Segítségeteket ellőre is köszönöm!

(#76685) redwhite78 válasza Willanyasz (#76684) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Inspiron 7737

never go full retard

(#76686) Gyomman válasza Khelben (#76623) üzenetére


Gyomman
aktív tag

Egy utolsó próbát (kérdést) teszek még azért: http://www.notebook.hu/hp-probook-455-g1-f7x54ea

Sajnos használtan nem akarok gépet venni, EliteBook-ra vagy drágább Dell-re meg nyilvánvalóan nincs keret. Mennyire jobb ez mondjuk, mint az előbb kinézett Lenovo? (és akkor mondjuk 200k-ig elmentem). Esetleg ha nem is EliteBook csillagászati áron, de 200k felett nem sokkal van-e valami ajánlatod, ami mondjuk 5 évig elbírja (mostani G550-em is a felsorolt kisebb hibákat leszámítva azért tartja magát, pedig nem kíméltem, ezek után nem hiszem, hogy egy 200-250 ezerrel drágább gép kéne ehhez...)?

Ui.: A linkelt "példánynak" a processzora aggaszt egyedül, nem sok jót hallottam teljesítményben a négymagos AMD-kről az i3/i5 Intel-ekhez képest. SSD-vel, 8GB RAM-al mennyire érezhető vajon lassúnak a gép? (nem játéknál, hanem pl. virtualizációnál, hosszabb matlab-os futásnál, stb)

Cogito ergo sum

(#76687) rizso válasza Gyomman (#76686) üzenetére


rizso
addikt

Öcsém gépében A4-3305M vagy mi van, de semmivel sem lassabb a hétköznapi felhasználás során, mint egy i5 vagy akár i7. Laptopszalonnál az A8-as Probook most 5 év garanciával 160e-ből megvan, szerintem rohadt jó ajánlat. Beleraksz még 4GB ramot, esetleg egy SSD-t, és van egy rohadt jó géped rohadt hosszú gariidővel :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#76688) cserix válasza premete (#76637) üzenetére


cserix
tag

Egyszerűen nem értem, hogy lehet 150 ezerrel olcsóbb az i7-esel szerelt mint az i5. Sztem. tuti elírták....
[link]
Szerinted?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#76689) premete válasza cserix (#76688) üzenetére


premete
veterán

Úgy, hogy az egyik 2 éves, a másik vadiúj.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76690) cserix válasza premete (#76689) üzenetére


cserix
tag

Holnap felhívom őket és rákérdezek. Köszi még egyszer a tippeket :R :R :R

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#76691) szabolcs1975 válasza Willanyasz (#76682) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Felesleges ennyit ráköltened. 200 000 forintból tökéletes gépet vehetsz...Asus X55... sorozat tagjait ajánlom figyelmedbe, nagyon jó ár/teljesítményű gép.

(#76692) szabolcs1975 válasza Willie (#76667) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe az Asus X illetve ha kicsit jobbat akarsz akkor az N sorozatát. Az egyiket már 150 a másiket pedig 200 körül megkaphatod.

Akinek már volt Asus laptopja, az tudja miről beszélek !

(#76693) Tikakukac válasza szabolcs1975 (#76692) üzenetére


Tikakukac
titán

Sőt, most is van 2 Asus laptopom. És holnap hoznak is egyet...ragasztani, mert sajnos lejárt a gari és többet az Asus nem cseréli a műanyagokat évente, marad a taknyolás :DDD

Én pedig egy elvonót ajánlok, vasárnap is részegen fórumozgatni hajnalban...ejnye.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76694) Khelben válasza szabolcs1975 (#76691) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne viccelj már. Ár/teljesítményben lehet hogy jó, de egy laptopnál nem csak a teljesítmény számít. Ár/minőségben pedig nullák ezek a gépek.

(#76687) rizso : elolvastad, mire akarja használni a gépet? 2-3 virtuális gép futtatására. Szerencsétlen AMD CPU már az elsőnél meg fog feküdni.

(#76686) Gyomman : gyenge lesz a cpu a te felhasználásodra. Ha rászánsz 200k-t, akkor van i5M-es Probook. Az már elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#76695) szabonagyur válasza Tikakukac (#76693) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudod azt nem írta a kolléga, hogy minőségi a gép, csak ár/teljesítmény ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#76696) premete válasza cserix (#76690) üzenetére


premete
veterán

Vidd el oda a delikvenst, hasonlítsa össze személyesen a 12.5-13.3-14.0 méreteket, én ezekből a 12.5, vagy 14-esben ultrabookot választanék.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#76697) spyduck válasza Wa2x_ (#76537) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az elállási jog érvényesítése azért nem ilyen egyszerű sokszor! Csak természetes személy igényelheti. Ha valaki cégre kérte a számlát - már pedig a többség arra kéri, akkor nem. Továbbá ha a gyári OS (Ubuntu, Widnwos) le van róla gyalulva, illetve van rajta akár egy aprócska karcocska, akkor is bukta az ügyfél az elállási jogát.

(#76698) MurdR válasza szabolcs1975 (#76691) üzenetére


MurdR
veterán

:Y

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#76699) spyduck válasza Tikakukac (#76593) üzenetére


spyduck
nagyúr

Remek! Akkor ezek szerint hardveres a probléma. Most mondjam, h meglepődtem? :D

(#76700) spyduck válasza Khelben (#76651) üzenetére


spyduck
nagyúr

Attól függ! Bármennyire hulladék egy laptop, ha csak asztalon van használva, soha az éltben nem hullik szét. Amivel tönkre lehet tenni a notebookokat az a hordozás és a szellőzés hiánya (porcica, pasztakiszáradás). Természetesen a konstrukciós hibák (pl.: zsanér törés, mely igazávól a perselyt tartó műanyagon múlik, ragasztás és gyári hiba (GPU, alaplap) kivételt képeznek). A billentyűzet és érintőpad kopás, pedig a kezünktől függ, mely a bőrtípusra vagy az alapvető higiéniára vezethető vissza.

Amióta szervizelek is láttam már pár dolgot. Szomorú, h a laptopok többségét az alaplap tarja össze, továbbá a távol keleti gyártók olyan minőségű műanyag szerkezeteket építenek, hogy az már ránézésre is megreped. Nem is csoda, h tönkremennek a hordozás miatt. Meggyöngül a vázszerkezet, a nyomás átkerül az alaplapra, majd egy sima kontakthiba és viszlát. Ha a noteszgép nincs kitéve fizikai hatásoknak, akkor nincs szükség extra minőségre, bár akkor felmerül a kérdés, hogy minek laptop az illetőnek.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.